Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) batagy válasza King Unique (#749) üzenetére


batagy
őstag

WOW!

Csináltam új tesztet , de Hitachi 7200 RPM-es Travelstar 7K100 (HTS721080G9SA00) helyett Toshiba MQ01ABD050-nel.

Óriási a különbség, közel 100 MB/sec-kel ír és olvas!!! A tesztkörnyezetben semmi különbség nincs, minden ugyanaz, ugyanabban a portban tesztelve, csupán a vinyót cseréltem ki. Ezt nem gondoltam volna , hogy a Hitachi vinyó így bekavar! Annak valami baja van. Ezek szerint félrevezetem a népet is.

Szóval, akkor a pontosság kedvéért, a 748-as hozzászólásban nevezett ASM1051 chipes rack, Toshiba MQ01ABD050 vinyóval NTFS formázással, H77 chipes alaplappal tesztelve:

CrystalDiskMark teszt

-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 3.0.3 x64 (C) 2007-2013 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 byte/s [SATA/300 = 300,000,000 byte/s]

Sequential Read : 102.240 MB/s
Sequential Write : 95.325 MB/s
Random Read 512KB : 34.034 MB/s
Random Write 512KB : 41.487 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 0.398 MB/s [ 97.1 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 0.867 MB/s [ 211.7 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 0.518 MB/s [ 126.4 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 0.868 MB/s [ 211.8 IOPS]

Test : 1000 MB [G: 94.5% (440.3/465.8 GB)] (x5)
Date : 2013/12/31 19:14:34
OS : Windows 8 Pro N [6.2 Build 9200] (x64)

HD Tune Read

HD Tune File Write

A HD Tune teljes Write tesztet nem csinálom, mert az legyalulja az adatokat.

------

Nos, akkor a korábbi 2 másik rackre is el fogom újra végezni a sebesség tesztet, és majd megkérem a moderátorokat hogy szerkesszék az adott hozzászólást, mert az összes Hitachi-s tesztem téves.

[ Szerkesztve ]

(#752) King Unique válasza batagy (#751) üzenetére


King Unique
titán

Így már mindjárt más :K , továbbá ha sima másolást nyomsz TC-ben, v windows sajátgépben, akkor is gondolom nagy fájloknál hozza a középértékeket, v többet akár.
Most látom, ez a 2,5" Hitachi 80 GB-os csak, hiába a 7200 RPM, kis adatsűrűségű tányérokkal elmarad az 500 GB/ tányéros Toshibától...igaz azok is elvileg akár 115 MB/s körül tudnak, de itt már lehet géped, USB3 vezérlő firmware limitálja, v csak tele van a vinyó.

[ Szerkesztve ]

(#753) batagy válasza King Unique (#752) üzenetére


batagy
őstag

Igen, ez a Hitachi egy elég régi vinyó, és más gondjaim is voltak vele régen is, most már csak tesztelésekre szoktam használni. Ráadásul eléggé tele van a vinyó.

Kösz, hogy helyreigazítottál!

[ Szerkesztve ]

(#754) balagedebr


balagedebr
tag

Sziasztok!

Ajánljatok légyszi usb 2.0 és 3.0-as (mind a kettő érdekelne külön-külön) 2.5-es SATA mobil rack-et. Magyar webshop-ban megvehető legyen és melyik az a legolcsóbb, amit már nyugodt szívvel meg lehet venni? (ST9120822AS menne bele, ha ez lényeges) Valamint láttam olyan rack-eket ahol dupla (értsd ketté ágazó) usb csatija van, ezeknél be kell dugni mind a kettőt, vagy ez mitől függ, hogyan működik ez az egész?

Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#755) batagy válasza balagedebr (#754) üzenetére


batagy
őstag

A dupla elágazó USB csati arra szolgál, hogy a vinyó elegendő áramerősséget tudjon felhasználni a működéshez. A dupla USB használata többnyire csak USB 2.0 esetén kell, és a vinyótól függ! Ugyanis egy USB 2.0 port szabvány szerint 500 mA áramerősséget tud leadni. Ettől függetlenül sok újabb alaplap és médialejátszók sokszor ennél többet is le tudnak adni az USB 2.0-n. A dupla csatlakozó attól függ, hogy a vinyó mekkora áramot igényel az 5V-on. Jó hogy beírtad a vinyó típust, a Seagate ST9120822AS egy viszonylag régebbi modell , azt írják hogy a felpörgéshez 1200 mA-t vesz fel, így valszeg ennél be kell dugni mindkettőt USB 2.0 esetén.

USB 3.0 port esetén más a helyzet, mert az USB3.0 port szabvány szerint már 900 mA-t biztosít, így USB3 port esetén szinte mindig elég 1 db port használata.

USB 2.0-ás rackre például a Delock 42467 ajánlható.

USB 3.0-ás rackhez pedig mondjuk a Delock 42486, ilyet vettek már a topikban, HDD Sentinel támogatja. A vinyó nem csavarozható benne, de hátul egy szivacs rögzíti benne a vinyót.

Más rackeket pl. King Unique is ajánlott itt pl.

(#756) balagedebr válasza batagy (#755) üzenetére


balagedebr
tag

Köszi a gyors választ! Megnézegetem ezeket a Delock-okat.

Este még nézelődtem, erről mi a vélemény: Sharkoon QuickStore (van belőle usb 2.0 és 3.0 változat is).

Mi különbözteti meg amúgy ezeket a rack-eket egymástól? a vezérlő chip? vagy?

(#757) batagy válasza balagedebr (#756) üzenetére


batagy
őstag

A Sharkoon Quickstore az jó, csak úgy tudom abban sem rögzíthető a vinyó rendesen.

Rackek közötti különbségek, amit figyelni szoktunk:
- Fémházas javasolt a hőleadás miatt.
- Milyen chip van benne, ezek a kompatibilitás, firmware frissíthetőség, HDD sentinel támogatás miatt érdekesek. Chip lehet pl. Jmicron, Asmedia, Initio, NEC, VIA.
- Vinyó rögzíthetősége. Sok 2.5" rackben sajnos nem csavarozható a vinyó, hanem csak valami szivacs tartja, vagy rosszabb esetben semmi. Nem tesz jót a SATA csatlakozónak és a vinyónak se, ha lötyög benne. Jómagam erre szoktam leginkább figyelni, mert nagyon zavar. Egyszer egy Delock 42365-et vettem, amiben semmi nem rögzítette a vinyót, akkor húztam fel magamat rajta. Belül papírral tömítettem ki.
- Csatlakozó típusa is számít, gyakori a mini-B, de valaki a sima "A" típust jobban szereti.

Aztán persze a design is számít, de az tényleg egyéni ízlés kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#758) balagedebr válasza batagy (#757) üzenetére


balagedebr
tag

Köszi az infókat!

Még valami, úgy néz ki sikerül szereznem egy 40gb-os IDE-es mobil vinyót. Ajánljatok légyszi IDE-s vinyóhoz is 2.5-es usb 2.0-es rack-et légyszi, mi az a legolcsóbb amit már meg érdemes venni.

(#759) mrmft válasza batagy (#755) üzenetére


mrmft
senior tag

Delock 42486-hoz annyit, hogy nekem a ST750LM022-t ki kellet parnaznom benne a sarkainal mert a gyari tamasztek ami kozepen van benne nem tartotta meg rendesen a HDD-t, kabel ki-be huzasakor a rackbol kicsuszott a HDD a SATA csatlakozobol.
A mubor tokja rettenetesen budos 2 hete az erkelyen van de meg mindig buzlik, raaddasul az uj rack fem feluleten gyarilag csodas 5cm hosszu karcolas volt, ennek is irtora orultem. Egyebkent mukodik, HDSentinel latja. USB 2.0-n nem minden porton mukodik (gondolom keves az aram neki), sebessege sem fenyes. 3.0-n szepen megy. Ha nem lenne ra 3 ev garancia biztos nem erne meg az 5-6ezer forintos arat.

(#760) batagy válasza mrmft (#759) üzenetére


batagy
őstag

Aha, köszi az infót. Akkor a Delock 42486-t se fogom többet ajánlani.

Na pontosan ezért nem szeretjük itt az olyan rackeket, amelyekben nem rögzíthető rendesen, csavarozással a vinyó. Valóban elég idegesítő. Én is ugyanígy jártam a Delock 42365-vel, és nagyon zavart. Régen a Delock minőségi cuccokat árult, de hogy miért nem lehet a csavarozást megoldani, nehéz felfogni.

Ezért én is kiábrándultam már a "neves" rack gyártókból. Ez az oka hogy az Ebay-jen annyit kutattam mire csavarozhatós racket találtam , és ezért is szoktam azokat ajánlani.

Persze van sok más rack is, amik azért jók lehetnek, de mivel megvásárlás után már sokszor nem írják be az emberek a tapasztalatokat, ezért nem ismerjük azokat és így nehéz tiszta lelkiismerettel jót ajánlani.

King Unique vezetésével és jómagam közreműködésével már készül egy összefoglaló, de azon gondolkozok hogy majd rackekről is lehetne egy egyszerű táblázatot készítenia főbb adatokkal, és egy idő után csaak gyűlne az adat.

(#761) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Tudok ajánlani én is egy külső racket: Chieftec CEB-2511-U3
[link]
Csavarozni lehet benne a merevlemezt és a HDS is látja. Egyetlen egy bajom van vele, bár lehet ez nem a rack hibája, hogy valamiért csak az alaplapi hátsó csatlakozó tudja kezelni normálisan, a ház tetején lévő nem.
Remélem tudtam segíteni!

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#762) batagy válasza Dolphine (#761) üzenetére


batagy
őstag

Köszi, sokat segítettél!

Egész jó rack!

A hátsó/első csatlakozóval kapcsolatban, valóban nem a rack hibája, inkább az lehet, hogy az első kivezetésre nem jut elég elég áramerősség, talán.

(#763) King Unique válasza Dolphine (#761) üzenetére


King Unique
titán

Hogy érted pontosan, h csavarozós, hosszirányban a zárófedél rögzítés jól közrefogja a vinyót, v függőlegesen közvetlenül a NYÁK-ra, v házhoz rögzíthető csavarral, mert itt látható video alapján inkább első eset áll fenn :F
Meg aszem privibe dumáltuk is. :)

(#764) balagedebr


balagedebr
tag

Volt szó róla, hogy régi a sata-s vinyó, amit be akarok rakni a rack-be és emiatt valszeg fog kelleni az Y kábel mindkét usb csatija, hogy felpörögjön a vinyó.
Ez vajon igaz usb 3.0 racknél is? Ez két dolog miatt kérdezem, egyrészt az usb 3.0 is ugyanúgy hajtja-e meg a vinyót vagy több kraftot ad-e? Másrészt, ha usb 3.0-as rack-et dugok olyan eszközre (pl. wii vagy régebbi pc), ami csak usb 2.0-es akkor vajon hogyan hajtja meg?
Oda akarok kilyukadni, hogy figyelnem-e kell usb 3.0-as rack esetén, hogy olyat vegyek mindenképp ami Y-os (mert láttam olyanokat, ami csak sima) ?

[ Szerkesztve ]

(#765) balagedebr


balagedebr
tag

Plusz még ócsó usb 3.0 rack kérdés, mindkettő kb. 2700 ft-ért megvehető. Következőkről valakinek tapasztalat? Bevállalhatóak-e vagy felejtős kategória:
- N Base N-Drive EH25ND3
- LC POWER LC-25USB3-II

(#766) King Unique válasza balagedebr (#764) üzenetére


King Unique
titán

USB 3 áramerősség terén több kraftot ad le, 900 mA-t, a USB 2.0 450-500 mA-vel szemben, tehát itt már csak nagyon ritka esetben kellhet Y kábel, sokx még 2,5" 7200 rpm-es vinyó is elmegy vele.
Ezekben már ritkább a gyári Y kábeles kivitel, pontosan több kraft miatt, de régi USB2-es gépen előfordulhat, h szükség lehet rá, de ez vinyó áramfelvételétől is függ, esetleg modellszámot bepötyögöd HDS adatbázisába, aztán megmutatja, h kb. mennyi.
Bár, ha nagyobb 500 mA-nél akkor se kell feltétlen parázni, mert még picit hosszabb kábellel is elment nálam az elvileg 940 mA indítóáramú 2,5" Toshiba belsős külső vinyó 1 db hátlapi USB portról. Persze az Y a biztos és ajánlott megoldás ilyen esetekre.

Kettő rack közül az LC-Power lehet ajánlottabb, amazon szerint csavarozós vinyó rögzítést tesz lehetővé [link], ami jó hír. :K Ehhez az N-Base-hoz meg nem tudok mit hozzáfűzni , elég noname...

[ Szerkesztve ]

(#767) balagedebr válasza King Unique (#766) üzenetére


balagedebr
tag

Köszönöm a kimerítő és gyors választ :R

Egy ST9120822AS-ről van szó amúgy, megnéztem és 1200mA :DDD a felpörgési áramfelvétel. Ezek alapján akkor mindenképpen olyat veszek hozzá, ami Y-os (mivel az előbb említett 2 rack közül egyiknek se találtam meg, hogy Y-osak-e... így majd a boltban kiderül, de ha lehet választani akkor az LC-t részesítem előnyben).

(#768) King Unique válasza balagedebr (#767) üzenetére


King Unique
titán

Jó, de azért HDS se mindig teljesen pontos szaerintem, ugyan ez egy régebbi 120 GB-os 5400-as 2,5" vinyó és azok kevésbé voltak energiatakarékosak, mint a mostaniak, de 1200 mA-t azért sokkalom rá...de biztos, ami biztos alapon használj akkor Y kábelt.
Sok 2,5" USB3 rackhez csak szimpla kábeljár, hirtelen Fantech DB 229 U3 jut eszembe, amihez adnak, illetve egyik ebay-es rack, ami DC tápkábeles [link], de külön is lehet venni hozzá, ebay-en, de itthon is akad, ez pl. Mini-B csatis [link] . LC-Powerhez előbbi Micro-B kell.

[ Szerkesztve ]

(#769) batagy válasza balagedebr (#767) üzenetére


batagy
őstag

Rövid időre valószínű hogy az USB3.0 port elbírja a 1200mA-t, szóval valszeg 1 db USB3.0 elbírja.

(#770) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

KingUnique tanácsára átjöttem ide, és utána olvastam az ebay-es 2.5-ös USB 3-as külső tokoknak. Ez tetszett eddig (ajánlott volt itt), de azért elmondom mik lennének az igények, hátha tudtok segíteni.

-Olcsó legyen lehetőleg. E-bay miatt ez szerintem nem nehézkes. :)
-Asztalon lenne használva, nem cipelve, vagy ha mégis akkor iszonyat ritka esetben hagyná el a lakást.
-Adat tárolás a cél.
-Jó lenne ha lenne olyan ami hajazna Macintosh gépek küllemére, de ez lehet túl nagy kérés lenne.
-Hitachi Z5K500 -as vinyót hajtana meg, 500gigás méretben.
-USB 3.0
-Jó lenne ha ezt tudnám egy portról üzemeltetni.

Találtam WD Elements külső tokot is ebay-en, de gondolom ebben nincs elektronika. Van gyári HGST is, az 3.5-ös.

(#771) batagy válasza czanga (#770) üzenetére


batagy
őstag

Különösebben nem tudok más tippet adni, mint a linkelt, ha Ebay-ről akarsz.

Mivel a Hitachi Z5K500 7mm vastag, ezért neked mindenképp olyan kell, amiben csavarozással rögzíthető a vinyó.

A linkelt 1 db USB3.0 portról el fog menni. Egyetlen hiányosság az, hogy nem adnak hozzá csavarokat, ezért azt külön kell beszerezni. Notebook HDD csavar kell, M3-as metrikus, és süllyesztett fejű. De a fej legyen kicsi, ellenkező esetben elgörbíti a műanyag keretet. Sajnos ilyet nem is olyan könnyű beszereni. Ha valaki tudja, hol lehet kapni megfelelő csavart, jelezze. Én ezt a csavart vettem, de ennek sajnos túl nagy a feje.

Az Ebay-jen léső fotóval kapcsolatban: az Ebay-jes fotó szerint "foltos" vagy "koptatott" fekete a fedlap. Amit én rendeltem, az teljesen fekete, azonban emlékeim szerint amikor rendeltem, még az Ebay-jes fotó is teljesen feketét ábrázolt. Szóval elképzelhető, hogy a vásárlásom után cserélték ki a képet, és lehet, hogy olyat küldenek. Ha rákeresel az Ebay-jen a 2.5" USB 3.0 rackekre, akkor ugyanolyan árfekvésben kidob olyanokat is, amik ugyanazok a típusok, de teljes feketék.

[ Szerkesztve ]

(#772) czanga válasza batagy (#771) üzenetére


czanga
őstag

Akkor az jó lehet, de nézelődök még.

Esetleg egy ilyesmi? Lehet rákérdezek h milyen chip van ezekben, illetve ahogy látom erre is rá lehetne szavarozni a vinyót.

(#773) batagy válasza czanga (#772) üzenetére


batagy
őstag

Valóban jól néz ki, de nem csavarozós, kivéve ha te átfúrod a műanyagot. :)

(#774) czanga válasza batagy (#773) üzenetére


czanga
őstag

Énis erre gondoltam. Csavarom meg lenne talán. Vezérlőről meg sajna nem tudni semmit, hacsak nem válaszol az eladó. Több helyen is lenne érdemes lenne érdeklődnöm. :)

(#775) batagy


batagy
őstag

Infó!

Supermicro MCP-410-00006-0N típusú 2.5" HDD/SSD csavar, itt lehet kapni.

Ennek sokkal kisebb a feje, mint a korábban említett M3-as csavarnak.

Alkalmas ehhez a Noname Ebay USB2.0-ás rackhez és ehhez a Noname Ebay USB3.0-ás rackhez.

Fotó1
Fotó2

Utóbbi képen a bal oldali kettő a Supermicro csavar, a jobb oldali kettő az Ebay-jes M3 nagyobb fejű csavar.

(#776) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok!
Egy nagy kérdésem lenne... az hogy egy külső vinyó USB3 vagyUSB2őt tud, azt csak a ház szabja meg vagy a benne lévő vinyónak is köze van hozzá???? Pl egy régebbi satás laptop vinyó is mehet bele egy USB 3 házba!? Köszönöm a válaszokat!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#777) batagy válasza zeusz55 (#776) üzenetére


batagy
őstag

"Egy nagy kérdésem lenne... az hogy egy külső vinyó USB3 vagyUSB2őt tud, azt csak a ház szabja meg vagy a benne lévő vinyónak is köze van hozzá????"

A vinyónak nincs köze hozzá
A rack szabja meg, hogy USB2 vagy USB3.
Abba beletehetsz akármilyen SATA-s szabványos 2.5" vinyót.

"Pl egy régebbi satás laptop vinyó is mehet bele egy USB 3 házba!?"
Igen. :)

(#778) zeusz55 válasza batagy (#777) üzenetére


zeusz55
senior tag

:R Akkor az USB 3as sebesség vinyótól függetlenül jó lesz!?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#779) batagy válasza zeusz55 (#778) üzenetére


batagy
őstag

Hát ez jó kérdés.

Papíron, a bruttó sebességek így jönnek:
USB2: 480 Mbit/sec
SATA1: 1.5 G/bit/sec
SATA2: 3.0 Gbit/sec
USB3: 5 Gbit/sec
SATA3: 6.0 Gbit/sec

De a gyakorlatban a nettó sebességek ezt nem érik el.
Nettóban az USB3 sebessége gyakorlatban ritkán éri el még a SATA1 sebességet is. Ennek ellenére a múltkor én is pórul jártam, egy régebbi Hitachi SATA1-es vinyó nagyon lassan működött egy USB3 rackben. Szóval biztosan számít, annak ellenére is, hogy a nettó adatsebesség sokkal lassabb.

Ha biztosra akarsz menni, legalább SATA2-es vinyót tegyél bele. De az is lehet hogy, csak az én vinyómmal volt valami kompatibilitási gond a rackben, ezért ment lassan a SATA1-es vinyó. Mert amúgy 100MByte/sec (=800 Mbit/sec) sebességet a SATA1 is tudná. Lehet hogy maga a vinyó volt lassú (kiolvasás).

[ Szerkesztve ]

(#780) zeusz55 válasza batagy (#779) üzenetére


zeusz55
senior tag

köszönöm a részletes tájékoztatást!! :)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#781) kingabo


kingabo
őstag

Köszi az összehasonlító táblázatot!
Nagy kérés lenne, hogy tájékoztató jelleggel egy kb árat is beleírnátok még? :) (pl, amiket néztem ~2000, 5000, 10 000+) Csak hogy könnyebb legyen belőni, hogy melyik fér bele a keretbe.
Köszi! :R

(#782) batagy válasza zeusz55 (#780) üzenetére


batagy
őstag

Annyiból kijavítom magamat, hogy a vinyónál nem annyira a SATA interfész generációja számít a gyorsaságnál, hanem maga a vinyó lemezhez való hozzáférési (olvasás, írás) sebessége.

Emiatt mégis számít, hogy milyen vinyót teszel bele! A régebbiek értelemszerűen lassabbak.

Az általam korábban említett, USB3-on lassúnak érzett vinyó (Hitachi Travelstar 7k100 80GB) eleve elég gyér sebességű, szóval az SATA-n is lassú, nemcsak USB3-on.

(#783) batagy válasza kingabo (#781) üzenetére


batagy
őstag

Szia

Köszönjük az észrevételt.

A táblázat célja elsősorban az, hogy a rackek főbb alapadatait egy helyre összegyűjtsük. Én legalábbis úgy gondoltam, hogy a negatívakat is beírjuk. Most is szerepel olyan rack a táblában, amely nem annyira ajánlott.
Az első hozzászólásban az "ajánlott" szót szerintem majd töröljük, csak még nem került rá sor. :)

A hozzávetőleges árat meglátjuk.

Amúgy ha valakinek van olyan rackje, ami nem szerepel a listában, a jelzett adatokat ide beírhatja, és akkor fölvisszük.

(#784) zeusz55 válasza batagy (#779) üzenetére


zeusz55
senior tag

csak szürkén pár kérdés mert noob vagyok... ha jól számoltam akkor a tényleges (gyengébbek kedvéért) adatátvitel megabájtban:

USB2: 480 Mbit/sec = 60 MB/s
SATA1: 1.5 G/bit/sec = 192 MB/s
SATA2: 3.0 Gbit/sec = 384 MB/s
USB3: 5 Gbit/sec = 640 MB/s
SATA3: 6.0 Gbit/sec = 780 MB/s

jól tudom ugye!?
Ez esetben egy vinyót sem korlátozhat a teljesítményében a rack hiszen a legjobb esetben is csak a sata 2 sebességet fogja tudni (ha sata kettes a vinyó) ami meg 384/ a 640es USB3as sebebsséggel!? Jol látom vagy keverem a szezon a ***szommal! :)

Illetve még egy... ha a sata 3 780mb/s akkor a ma hétköznapi felhasználásban lévő adatátvitel az max 780 lehet???

Mert ssd topikba löttek már ilyet... na ezt most nem értem!

Köszi a felhomályosít! :)
http://prohardver.hu/dl/upc/2013-12/27/117831_teuqafpzyvjfnj7f_kepkivagas.png

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#785) King Unique válasza zeusz55 (#784) üzenetére


King Unique
titán

Jól látod :K , de az a SATA II 384 MB/s a gyakorlatban legtöbbször kb. 270-280 MB/s ahogy láttam teszteket, mert ahogyan USB-nél, itt se 100 % a hatásfoka úgy tudom.
SATA III-as külső USB 3.0 SSD-vel láttam MAC fórumokon 300-400 MB/s szekvenciális teszteket, de az már elég drága dolog. :D
SSD topikos képnél látni kéne eredeti hsz-et, mert vsz RAID 0-ba kötött SSD tudhat ilyet, v vannak PCI-E változatok is, amiknek még nagyobb a sávszélessége.

(#783) batagy: ez az "Ár" dolog kicsit körülményes (google-ban rákeresni fél perc se) , mert folyamatosan változik, igaz táblázatot is lehet majd frissítgetni e téren.
De, ha ez a kívánság, felőlem belekerülhet, de csak "kb." szinten célszerű. :)

[ Szerkesztve ]

(#786) zeusz55 válasza King Unique (#785) üzenetére


zeusz55
senior tag

köszi a választ! Mi az a raid 0???

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#787) gabenn4241


gabenn4241
tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene! Van egy Samsung BD-F6500as Blu-Ray lejátszóm, amire külső HDD-t akarok kötni. Csakhogy USB-n max 0,5A-t ad ki, viszont ahogy néztem egy Toshiba 500gigás merevlemez az 0,9A-t is igényelhet. A legtöbb külső HDD-nél nincs is megadva hogy mennyit vesz fel, csak hogy USB Bus Power. Most akkor mit csináljak, nem érdemes a Blu-Ray-be HDD-t dugni, vagy nem probléma???
A segítséget előre is nagyon nagyon köszönöm!!!

(#788) batagy válasza zeusz55 (#784) üzenetére


batagy
őstag

8 az átváltás byte és bit között, 3 szám helyes volt, 2 hibás.

USB2: 480 Mbit/sec = 80 MB/s
SATA1: 1.5 G/bit/sec = 192 MB/s
SATA2: 3.0 Gbit/sec = 384 MB/s
USB3: 5 Gbit/sec = 640 MB/s
SATA3: 6.0 Gbit/sec = 768 MB/s

Ahogy King Unique említette, jól látod a helyzetet, az USB3-as rack már nem korlátozza a vinyót, mert az a sebességet a vinyók már nem érik el.

A belinkelt sebességteszt eléggé hihetetlen, nem tudni hogy milyen interfacen és milyen körülmények között tesztelték. Én is arra tippelek, hogy esetleg RAID 0-ás SSD lehet, ha egyáltalán van olyan. SATA3-on a 950 Mbyte/sec nem lehetséges.

Raid 0 az egy olyan állatfaj, hogy egyszerre 2 vinyóra írunk úgy, hogy az adatok felét az egyikre, felét a másikra teszi a vezérlő, ezáltal ideális elméleti esetben dupla sebességet lehet(ne) elérni. Ez azonban a hétköznapi felhasználásra nem jellemző és valóságban sem teljesül 100%-ban. SSD-re amúgy sincs értelme, azért 500 Mbyte/sec otthonra már elég.

(#789) batagy válasza King Unique (#785) üzenetére


batagy
őstag

Egyetértek.
Az árat én nem tenném bele, mindenki a neki szimpatikusra könnyen rá tud keresni.
Továbbá fenntartani az ár-infót nem szeretnénk (akkor se ha csak kb érték).

(#790) zeusz55 válasza batagy (#789) üzenetére


zeusz55
senior tag

köszönöm!!! Még egy nem ide való, csak a vinyó topikban nem irnak rá.... néztem Asztali PCbe vinyót, és a 3,5 és a2,5 között nem látok árkülönbséget, van értelme asztaliba laptop vinyót venni??? Nekem jobban tetszik, halkalbb és később mehet külső házba is !? Vagy valami valami hátránya a méretén kivül!? Köszönöm!!!! :C :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#791) czanga válasza batagy (#789) üzenetére


czanga
őstag

Amint megérkezett a 2.5-ös külső házam, írok pár sort hogy szuperál, és mik a tapasztalatok, hátha jót vettem, és bekerül a sorba. :)

(#792) batagy válasza zeusz55 (#790) üzenetére


batagy
őstag

"van értelme asztaliba laptop vinyót venni"
Van! :)

Egyetértek mindenben, kisebb, halkabb, kevesebbet fogyaszt, stb. Főleg ha a vinyó egylemezes. Később mehet rackbe.
Személy szerint én már nem veszek 3.5"-es vinyót, csak 2.5"-est.

Csendességben egyedül talán a WD RED , ami 3.5"-ben nagyon halk az olvasottak alapján, de én még nem hallottam.

A 2.5"-es hátránya esetleg a tárhely méret és a vinyó sebessége lehet, ha ez valakinek számít, de ez felhasználás kérdése. 3.5"-esben azért nagyobb tárhely érhető el.
Sebesség terén, azért a modern notebook vinyók is már elég gyorsak. Ráadásul ha az OS alatt SSD van, akkor az adatra meg amúgy is elég a notebook vinyó.

(#793) batagy válasza gabenn4241 (#787) üzenetére


batagy
őstag

Pontosan melyik Toshiba vinyóról van szó?

A Blu-Ray lejátszón "papíron" írnak 500 mA-t, de lehet hogy a valóságban elbír 900 mA-t is. Ezt így nem tudni.

A vinyónak pedig csak az indulásnál kell több áram, ha már fut, akkor nem vesz föl 900 mA-t.

Szóval az a kérdés, hogy indulásnál elbírja-e.
Ha mondasz vinyó típust, esetleg jobban látjuk.

(#794) gabenn4241 válasza batagy (#793) üzenetére


gabenn4241
tag

http://www.toshiba.eu/hard-drives/portable/store-basics/hdtb105ek3aa/ Ez lenne a kiszemelt. Holnaptól 16 az E-digitalban. Az sztem egész jó ár érte, de csak akkor veszem meg ha működni fog a Blu-Ray-el mert van egy 3,5-es 1terás vinyóm is, csak az kicsit, hangos, és nem kapcsol ki magától.

[ Szerkesztve ]

(#795) kingabo válasza batagy (#783) üzenetére


kingabo
őstag

Szia!

A negatívok is hasznosak. :B
Az árat azért vettettem fel, mert én pl egy 160gb-s vinyónak nem vennék 13k-ért racket. Ha már csak egy nagyságrend lenne, akkor könnyen lehetne szűrni, hogy na erre már rá se kell keresni, mert nem nekem való.
De így is nagyon hasznos a táblázat, köszi! :R

(#796) MeroM


MeroM
senior tag

Jóestét!

Kérdésem a következő lenne adott egy 320 as 100/100 as winyo és egy kolink USB3.0 ás rack NTFS be formázva!
Ha több GB ott (100Gb felett másolok ) kb a felénél mindig lecsatlakozik a win kiírja h ismeretlen USB eszköz..
Próbáltam Exfatban ott is ugyanaz a probléma!
Valakinek valami ötlet? :R

(#797) King Unique válasza MeroM (#796) üzenetére


King Unique
titán

Ez 2,5" rack, ha igen milyen portban használod :F , mert ha csak USB2 akkor lehet kevés neki a táp és Y kábel kellhet neki, v kábel-USB aljzat csatlakozása nem tökéletes, esetleg maga a rack vezérlő része a ludas, inkompatibilis és lehet másikba téve nem produkálná a hibát.
Win energiasémák rendben vannak?

(#795) kingabo : akár bele lehet írni árat, de mivel elég változó, v máshol - ebay, külföld - nagyobb lehet a diffi, nem tudom... :F Nevét beírni, rákeresni árgépen is pikk-pakk megvan, mert nem mindig az olcsó a jó, MAC-hez valók meg alapból drágább. De esetleg kommentben meg lehet említeni, ha az jó.

[ Szerkesztve ]

(#798) batagy válasza gabenn4241 (#794) üzenetére


batagy
őstag

Hát necces.

Nem sok infót találtam a HDTB105EK3AA-ról, de én arra tippelek hogy a bele Toshiba MQ01ABD050.

Nekem is van ilyen (MQ01ABD050).
Most itthon kipróbáltam 4 eszközben USB3-as rackben:
- Synology DS213j: viszi
- TP-Link WR-842ND router: nem bírja. sajnos ennek az USB portja már nem tudta elindítani. :(
- Panasonic UT50 TV: bírja (pedig ez is 500mA-ra van specifikálva)
- Asus OPlay Mini Plus: ez is bírja, de ez sokkal többet is bír.

Szóval kockázatos, hogy a Samsung Blu-Ray elbírja-e 1 db USB2 táppal. Esetleg Blu-Ray topikban keress rá, vagy valakitől kölcsön kellene kérned egy ilyen (vagy hasonló áramfelvételű) vinyót egy kipróbálás erejéig.

(#799) gabenn4241 válasza batagy (#798) üzenetére


gabenn4241
tag

Lehet elviszem holnap magammal a boltba a blu-ray lejátszót, és megkérem őket, hogy próbáljuk ki! Ez akkor a legjobb megoldás! De köszi szépen!!!

(#800) zeusz55 válasza batagy (#792) üzenetére


zeusz55
senior tag

Ismét köszönöm a kimerítő választ! Igen SSD mellett adatra lenne csak... csak a régi samum az új minimal PC-be kicsit fekete bárány a kerregésével! :(( :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.