Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) King Unique válasza Biluxzsolt (#650) üzenetére


King Unique
titán

Hoppá :Y , pedig ez egy minőségi rack, többet vettek ilyet és nem panaszkodtak rá...az hogy Sentinel kezeli-e, függ benne lévő usb chiptől [link1, link2], nem mindet ismeri fel.
Lutri melyik csavaros, melyik nem, Delocknál akad pár ami az: 42475, 42488, 42486 már nem biztos. De van többi gyártónál is, majd válaszolnak ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#652) Biluxzsolt válasza King Unique (#651) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Igen a [választ már megkaptam]. :(((
Ezért gondoltam,most olyant veszek ami már másnak bevált és lehetőleg NE [Micro B] legyen,de akkor milyen?Mert a sima meg úgy tudom nincs csak a 3.5 házakban. E-satás,mint amit linkeltél 11-12e ft-ért nagyon soknak tartom.
5 e-ig "tesztelt" házakat ajánljatok légyszi. :R

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#653) King Unique válasza Biluxzsolt (#652) üzenetére


King Unique
titán

Amiket linkeltem Delock rackeket, azok mind type "A" típusú csatisak (2,5"-be is van), a másik 2 olcsóbb, a Multiport azért 12k, mert univerzális usb3+esata+esatap interfész van rajta, nyilván, ha nincs gépen annyi csati, nem kötelező.
Sajnos másik is borsos áron van [link], de ezzel nem tudok mit csinálni, akadnak olyan házak is, amiken usb3 miniB csatlakozó van, Fantech gyárt ilyeneket [link], de h csavarozós-e azt nem tudom.. :N
Pontosan hogyan tört bele, gyenge volt forrasztása és mozgatásra levált NYÁK-ról usb aljzat, v csatlakozó tört bele :F

[ Szerkesztve ]

(#654) batagy válasza Biluxzsolt (#652) üzenetére


batagy
őstag

Van sima "A" típusú USB csatlakozós USB 3.0-as 2.5" rack is.
A King Unique által említett Delock 42475 pl. sima csatlakozós.

Ennek az ára kb 8.5 eFt, sajna még így is elég drága, de nem 11eFt.

A csavarozást 100%-ra nem tudom garantálni, de nekem egy hasonló kinézetű van , a Delock 42465-ös (amely eSATA/USB2.0-ás), és az csavarozós.

USB3.0-ásból sima csatlakozós Delock létezik olcsóbb is, a Delock 42486, kb 4.5eFt, de az szinte biztos hogy nem csavarozós. Ez külsőre úgy néz ki, mint az Ebay-jes tucat rack, mellesleg ilyet kb 1000-1500 Ft-ért lehet venni az Ebay-ről, persze nem Delock, de ugyanaz a bele valszeg.

SZERK: King Unique gyorsabb volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#655) Biluxzsolt válasza King Unique (#653) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Ez a Delock 42475 tetszene is,de hogy milyen chip van benne,azt hogy lehetne kideríteni?Mert épp nincs fent a Sentinel listáján ez a modell sem.
Úgy történt a dolog hogy jobb kezemben a rack az usb kábel bedugva,csatlakozóval felfelé tartottam(így a kábel U alakban lefelé lógott),így megtettem kb 20 métert.
Nem akadt el,nem vágódott neki semminek(a régi gagyi 2.0-ást is így vittem mindig)és rakom le az asztalra és már csak lifegett.A kábelt ki-be lehet húzni.Szétkaptam,a port 2 széle tart ami a nyákon van,de az összes érintkező(talán 8db)a forrasztásnál letört!
Ismét leírom,nagyon merev,erős fekete kábel van hozzá,jó nehéz is,tuti az miatt volt.
Csak kihúzott kábellel szabad mozgatni!!
Elvittem egy TV szerelőhöz,hátha tud vele kezdeni valamit.

batagy,köszi neked is!

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#656) King Unique válasza Biluxzsolt (#655) üzenetére


King Unique
titán

Az hogy milyen chip, azt nem tudom :N , a harmadiknak linkelt olcsóbb modellt vettek fórumon, azt felismerte Sentinel.
Hát cinkes ez a csatlakozó story...nekem is van kompakt 2,5" Iomegám, annak is jó vastag usb3 kábele, részben mert Y típusú, de szerencsére nem volt ilyen gondom, vsz kompaktoknál strapabíróbb a rögzítés, de nem minden esetben. Szerintem ott gyárilag xar lehetett a forrasztás (selejt), szimplán vastag kábel, ha nem feszítgetted durván nem töri csak úgy le. Fenti "A", v mini B aljzat talán strapabíróbb lehet ilyen téren.

(#657) batagy válasza Biluxzsolt (#655) üzenetére


batagy
őstag

"Ez a Delock 42475 tetszene is,de hogy milyen chip van benne,azt hogy lehetne kideríteni?"
Egyféleképpen, írjál a Delock-nak!

Ők szoktak válaszolni, az a tapasztalatom.

Aztán oszd meg itt is a válaszukat.

Sőt, ha már kérdezed őket a chipről, akár a csavarozást is megkérdezheted egyúttal.

[ Szerkesztve ]

(#658) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok.
Egy 2,5" -os 1.0Tb Scorpio Blue Mobile HDD (WD10JPVX) winyó hoz keresek usb3-as 2,5-es rack-et.

Kettőt éztem ki :

DELOCK 42486
Chieftec CEB-2511-U3

A Chieftec egészen pontosan 2048ft -al drágább megéri a felárat? Előre is köszi a választ.

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#659) King Unique válasza Gabe123 (#658) üzenetére


King Unique
titán

Delockból is talán fentebb tárgyalt 2 vmelyikét érdemes venni, azokban vinyó fixen rögzíthető csavarral, ez se rossz, de ebben vsz nem (bár utánakérdezhetek..), + ennek nincsenek alján kis csúszásgátló korongok, igaz az nem akkora probléma.
Chieftec jó márka, ház itt alu, de itt se tudni, rögzítés belül milyen, HDS felismeri-e, de már rákérdeztem egy illetőnél, akinek ez van, vsz ma-holnap válaszol is. :K

[ Szerkesztve ]

(#660) Gabe123 válasza King Unique (#659) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Rendben Köszi szépen. Akkor megvárom a választ.A Chieftec 6400ft az még belefér de ettől feljebb nem nagyon szeretnék menni.

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#661) King Unique válasza Gabe123 (#660) üzenetére


King Unique
titán

Na válaszolt pár emberke. :)

◆ A Delock 42486 is amolyan belecsúsztatós , de rack végébe van egy szivacs szerűség, amibe vinyó felütküzik és így stabilan tartja. HD Sentinel kezeli. Csatolt képet [link], igaz pont lényeg nem látszik rajta.

◆ Ez a Chieftec CEB-2511-U3 ugyan jó márka, illető még nem válaszolt, de találtam róla videót [link], ami végén egyértelműen látszik, h elég gagyi a "rögzítés", csak mezei módra beletol házba vinyó , sata-usb átalakító rádug, azt hello...annyi + van,h usb3 microb Y kábelt adnak hozzá, ami esetleg 2.0 portba jól jöhet. Szerintem ennyi pénzért felejtős. :N

◆ Jófélék még a Revoltec külső házai is, olcsóbbak is, EX 206 bevált modell, aki EX 207-eset vett, mondta ugyan nem csavarozható vinyó bele, de stabilan tartja a ház és nem lötyög :N . HD Sentinel felismerte, de nála néha nem elsőre, hanem csak frissítés után, de ez vsz ő egyedi oprendszer-program hibája.

Találtam egy jó tesztet, igaz itt se látszik pont vinyó rögzítés, de hasznos lehet. Azért érdekes, h sebességben is akadnak , néhol komolyabb eltérések, vsz eltérő usb3 vezérlő miatt.
Érdemes Raidsonic háza táján is szétnézni , IB-231StU3-G bevált db, de nemrég vki panaszolta, h HD Sentinel nem ismerte fel, de emlékszem másnál meg igen, lehet többféle vezérlővel dobálják. IB-250StU3-BH is dícsérték.

Ha még kell személyes infó utóbbiakról , szólj,+ ha kell, majd beírom mit válaszolt Chieftec tulaj.

[ Szerkesztve ]

(#662) Gabe123 válasza King Unique (#661) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Hello. Thx. az infókat. Akkor a chieftec-et kizártam igazából 2 maradt :

DELOCK 42486 és a IB-250StU3-BH, nem igazán tudok dönteni melyik a jobb de ha nincs nagy különbség akkor az első mert az van az Edigitálnál ahonnan venném (mást is veszek így kell nézelődnöm).

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#663) King Unique válasza Gabe123 (#662) üzenetére


King Unique
titán

Azért ne kapkodd el szerintem, ED kínálata se a legjobb, ahogy nézem, Revoltec és többi is elég jó, várd meg batagy szaki válaszát is. :K

[ Szerkesztve ]

(#664) batagy válasza Gabe123 (#662) üzenetére


batagy
őstag

Hát nem egyszerű egy jó 2.5" USB3.0-ás rack megtalálása.

Revoltec EX207:
- Nem csavarozós (#661 szerint)
- Mikro csatlakozós.

Sharkoon Quickstore Portable Pro USB3.0:
- Nem csavarozós, eszerint a link szerint "Tool Free Assembly"
- Mikro csatlakozós.

Raidsonic IB-231StU3-G:
- Nem csavarozós, Amazon szerint.
- Mikro csatlakozós.

Raidsonic IB-250StU3-BH:
- Nem csavarozós, eszerint a videó szerint.
- Mikro csatlakozós.

LC Power LC-Power LC-25USB3-II:
- Két csavarral csavarozós, Amazon kép szerint.
- Mikro csatlakozós.

Delock 42475 :
- Csavarozós, az Amazon szerinti vélemény szerint!
- A csatlakozó nem mikro, hanem "A" típusú.
- A chip Fujitsu MB86C301B, szintén az előbbi Amazon link szerint.
- A SMART adat kiolvasás ismeretlen per pillanat. Azt meg itt kellene megkérdezni.

Delock 42488
- Csavarozós a saját weboldala szerint.
- Multi csatlakozós, azaz USB2.0 / USB 3.0 / eSATA / eSATAp.
- A chip Jmicron JMS551, Amazon szerint. A JMS551 elvileg a Sentinel által támogatott, mivel ez a chip van a Sharkoon Rapidcase 3.5" USB 3.0-ban is és az megy. Viszont a Jmicron JMS551 chip csak az USB részére vonatkozik, mert szerintem az nem tud eSATAt, ezért az eSATA rész valszeg másik chipes.
- Az amazonon sajnos nagyon sok negatív véleményt írnak, ezért a 12eFt-ot valszeg nem éri meg.

Tehát nem egyszerű a helyzet!

(#665) batagy


batagy
őstag

Másik:

Csak hogy ezt is ledokumentáljam.
Noname 2.5" USB 3.0 kínai az Ebay-jen:
- Ebben a cikkben lévő rack szerintem ugyanúgy néz ki. Ha ugyanaz a cucc, akkor:
- Asmedia ASM1051 chipes
- SMART adatat támogatja.
- Amúgy mikro USB3 csatlakozós.
- Viszont szinte biztosan nem csavarozós.
A cikkben pozitívan értékelik, egy hátránya hogy nem csavarozható a vinyó elvileg.

(#666) Gabe123 válasza batagy (#665) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Huh thx az infókat. Igazából nekem olyan 5k környékén kellene amolyan best buy:) Sharkoonból volt 3,5" usb3-asom az jó volt mondjuk az csavarozós volt, azzal jól meg voltam. Te milyet választanál 5k körül?

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#667) batagy válasza Gabe123 (#666) üzenetére


batagy
őstag

Az a baj látod hogy nyugodt szívvel egyiket se ajánlom, mivel nem csavarozósak ebben az árkategóriában.

A Delock 42486 szimpatikus lenne, de:
1. Ahogy King Unique megérdeklődte és a #661-ben írta, nem csavaros a HDD, de talán hátul a szivacs rögzíti. Egyébként meg ki kell belül ékelni, ha mást nem. A Sentinel 100%-ra támogatja.

2. A nagyobb bajom ezzel a Delock 42486-tal, hogy ugyanez a cucc (legalábbis a külsőre ugyanúgy néz ki) az Ebay-jen már 1200 Ft-ért kapható. Pl. ez.

Ebay-jen "A" típusú USB csatlakozós pl ez. Ez jól néz ki, de szintén nem csavaros.

Aztán egy harmadik típus az, amit a #665-ben linkeltem.

(#668) batagy


batagy
őstag

Na mára az utolsó: :)

Most találtam végre egy olyat olcsón, ami csavarozós, 2500 Ft. A fénykép 6 db csavart ábrázol. Bocs hogy mindig ezen lovagolok, de fontosnak tartom a HDD rögzítését.
Vélemény?

Írok az embernek hogy milyen chipes.

(#669) Gabe123 válasza batagy (#668) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Hello. Szerintem Rendelek egy ilyet meg egy ilyet . Elméletileg úgy is kettő kellesz. A kettővel még mindig alatta leszek mint ha itthon megveszem DELOCK 42486 a legolcsóbb helyen. Hátránya ,hogy jó sokat kell rá várni:S. Azért megvárom milyen chipes.

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#670) King Unique válasza batagy (#668) üzenetére


King Unique
titán

Jónak néz ki, nem írják, de gondolom háza is alu . :K
Tényleg vannak itt jó cuccok, még ha noname is, kínálat is bővebb, ill olyanok is beszerezhetők, amik itthon nem. Nem tudom aztán ezek mennyire megbízhatóak, de fentebb taglalt Delock, v Chieftec mezei megoldásától se vagyok elájulva... :N
Fórumtárs azt a 2-t rendelve akár jól is járhat, bár mondjuk, amik fentebb lettek említve azok közt is akadtak jófélék.

[ Szerkesztve ]

(#671) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok !

2.5"-os Sata-II-es HDD-hez milyen házat ajánlotok? A notebookomon van külső E-SATA csatalakozó, így ezt jó lenne kihasználni, de alig találni ilyen házat, vagy ha igen ~15k-ért.

Köszi ! :)

(#672) King Unique válasza koxkids (#671) üzenetére


King Unique
titán

Fentebb ki lettek vesésve 2,5" usb3.0 házak, esata is akad, vmint több csatlakozós usb3+ esata is, Raidsonic is gyárt [link]. Meg kéne nézned notidon, hogy pontosan milyen van (milyen noti?), mert vsz nem sima esata, amihez külön usb táp is kell, hanem tápolt esata=esatap, ahoz való rackeket meg többnyire Delock gyárt és azok valóban drágabbak sima esata-nál...
Lehet eBay-en is nézelődni, ott találni olcsóbban is, ha ílyen feltételekkel megfelel [link].

[ Szerkesztve ]

(#673) koxkids válasza King Unique (#672) üzenetére


koxkids
őstag

Ő lenne a noti: Sony Vaio VPCEB1E1E

Adatlapot elnézve semmi információ nincsen az e-sata-ról.

Amit linkeltél képet a Power esata van nekem :) Külsőre ugyan így néz ki, meg tudom használni USB portként is. :B

[ Szerkesztve ]

(#674) King Unique válasza koxkids (#673) üzenetére


King Unique
titán

Ha ilyesmi port van rajta [link], akkor az sima eSata , ha ilyen [link], akkor esatap, utóbbit szokás esata+usb néven is jelölni.
De vsz noti lévén utóbbi lehet, ahhoz meg drágább a rack is, ahogy fentebb említettem.

Szerk: akkor e-satap. Nemtom ebbe sima esata belemegy-e, mert a Delock racknél igen, meg ott persze esatap kábelt is adnak hozzá. Azért az olcsóbb ebay-es megoldás elég mezei, gépbe menő része vaz esatap, rackhez menő sima esata lehet+ külön usb táp elágazás + még usb2 miniB is... :D , de végülis célnak megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#675) koxkids válasza King Unique (#674) üzenetére


koxkids
őstag

Lehet akkor maradok egy 3.0-ás háznál, később ha lenne olyan gépem amin van 3.0-ás USB. Filmek, képek nézegetésére meg megteszi a 2.0 is.
Kár hogy ilyen drágák ezek a házak. :(((

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#676) King Unique válasza koxkids (#675) üzenetére


King Unique
titán

Hát drága ja...de gondolom notit se mostanában cserélsz, ill, ha van rajta express card bővítési lehetőség, akkor usb3 -mal is bővíthető [link].
Esetleg ezekbe a kombó esata+usb portoknál, hasonlóan, mint a Delocknál, lehet belemegy sima esata is és akkor egy sima esata rack is megtenni, tápolás meg külsön kábellel usb porton menne.

(#677) koxkids válasza King Unique (#676) üzenetére


koxkids
őstag

Ennek majd utána nézek! :)
Köszönöm :K

(#678) batagy válasza King Unique (#674) üzenetére


batagy
őstag

"Szerk: akkor e-satap. Nemtom ebbe sima esata belemegy-e"

Természetesen az eSATAp-be belemegy az eSATA, ez nem kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#679) batagy válasza Gabe123 (#669) üzenetére


batagy
őstag

Jó ötlet, szerintem is jobb ez a kettő olcsó, mint az 1 db Delock.

A chip-pel kapcsolatban erre még nem jött válasz. Egy másik eladótól is megkérdeztem ugyanerre a típusra a chipet, az válaszolt ugyan, de nem értelmesen, úgyhogy a kérdést nem erőltetem. Helyette én is berendeltem egyet ebből a típusból, az a biztos. ha megjön (kb 1 hónap) akkor majd rakok ki beszámolót :)

A másik típusra amit linkeltél, nem kérdeztem az eladót, úgyhogy ne várj rám. :)
Rendeld meg, aztán majd számolj be te is, ha megjött.

(#671) koxkids
eSATAp-s racket a Delock-on kívül én se nagyon tudok, de azok valóban drágák.

Az Ebay-jen a múltkor ezt találtam. Ennek is írtam, hogy milyen chipes, ez legalább válaszolt, a válasz szerint Sunplus SPIF303 a chip. Na most ezzel egy gond van, ez egy USB2.0-ás chip, nem USB3.0-ás!!! Azaz vagy az eladó tévedett, vagy a rack átverés! Így ezt a racket nem ajánlom!

Delock-on kívüli eSATA-sat csak a Gembird EE2-SATA-1 -et találtam, de ezen se látszik hogy USB-vel kombinált-e.

Ahogy King Unique említette, lehet USB3.0-ás rackkel jobban kijössz, ha felbővíted a laptopot valami jóféle USB3.0 porttal.

[ Szerkesztve ]

(#680) Gabe123 válasza batagy (#679) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Rendben megrendelem azt a kettőt és meglátjuk, remélem jó lesz. Thx. Írok ha megjött. :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#681) overland


overland
aktív tag

Sziasztok,
van 2 egyedi 2.5 SATA 2.0 hdd, mobil rack

az elektronika bekapcsol, de nem mindig látja a winyót, tud ezekkel valaki kezdeni valamit?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#682) batagy válasza overland (#681) üzenetére


batagy
őstag

1. Mi a vinyó típusa benne?
2. Lehet hogy a vinyó nem kap elég tápot. 3. 1 vagy 2 USB-vel táplálod?
3. Mi az hogy "egyedi" mobil rack?

[ Szerkesztve ]

(#683) overland válasza batagy (#682) üzenetére


overland
aktív tag

Hitachi volt, gyári SimpleTech Pininfarina az egyedi,
legtöbbször 1 kábellel

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#684) batagy válasza overland (#683) üzenetére


batagy
őstag

A gyártótól többre gondoltam, a vinyó típusszámára.

Na mindegy, a lényeg az hogy valszeg nem kaphatott elég tápot.
Y-os kétágú USB-vel csatlakoztasd.

(#685) overland válasza batagy (#684) üzenetére


overland
aktív tag

igen ezt már mondták, de az ellenkezőjét is... :)

mit lehet tenni?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#686) batagy válasza overland (#685) üzenetére


batagy
őstag

"mit lehet tenni?"

Most mondtam:
Y-os kétágú USB-vel csatlakoztasd.

(#687) overland válasza batagy (#686) üzenetére


overland
aktív tag

köszi, azt értettem,
de azzal sem mindig működött, ezért már nem használom
meg tudja valaki gyógyítani?
vagy eladnám a 2 tokot az elektronikákkal

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#688) cserkosz


cserkosz
tag

Sziasztok tanácsot szeretnék kérni.
Szeretnék vásárolni egy külső HDD-t.
Olyan HDD akarok amiről tudok Samsung UE40F6500 tv keresztül 3D filmeket nézni.
Kapacitás 1T és az ára 20k körül legyen USB 3.0 és 7200 legyen a fordulatszám.
Tudnátok ajánlani milyet vegyek.
Válaszokat köszönöm. :R

(#689) King Unique válasza cserkosz (#688) üzenetére


King Unique
titán

Majd batagy szaki ajánl racket, de azt azért közölhetted volna, h hordozható 2,5" v nagy asztali 3,5" méretben gondolkodsz :F ajánlott hdd lista és felesleges 7200-as, elég 5400-as is.

(#690) batagy válasza cserkosz (#688) üzenetére


batagy
őstag

Ha nem gond az 1 hónapos átfutás, akkor ezt próbáld meg. Ha sima nagy csatlakozósat akarsz, nem mikro USB-set, akkor ezt.

Vinyóból én Toshiba MQ01ABD100-at vagy Seagate Moments M8 ST1000LM024-et vennék. A HDD szakik a megbízhatóság szempontjából inkább a Seagate-et fogják mondani.

King Unique-nak igaza van, a te használatodra nem kell 7200 RPM-es, ide jobb a 5400-as, mivel kevesebbet fogyaszt és halkabb. Lejátszáshoz fölösleges 7200 RPM-es.

(#691) SpaceKombajn válasza batagy (#690) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Egy leendő 2,5"-os red-hez milyet vegyek a jobbak közül vagy ha azt akarom, hogy a sentinel lássa akkor az ő kompatibiltási listájukból vegyek? Raidsonic IB-231StU3S-G/IB-230StU3-G néztem ki de a topikban volt már ilyen és sentinel nem olvassa, akkor marad a IB-250StU3+BH vagy IB-250StU3+BH15?

spacetime

(#692) batagy válasza SpaceKombajn (#691) üzenetére


batagy
őstag

Most nincs idegzetem visszanézni. Ha biztosra akarsz menni, akkor olyat vegyél ami a HDD Sentinel listájában benne van. De fentebb King Unique valahol biztos írta hogy az említettek közül melyik megy Sentinellel.

(#693) zsoe85


zsoe85
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyen járok-e ezért több helyre bemásoltam a problémámat :B

Másfél éve vettem egy Samsung M2 1TB-os hordozható winchester-t Saturnból. (még USB 2.0-ás) Kb 500 Giga van rajta, viszont most megadta magát. A pontos diagnózis: rádugom laptopra vagy gépre, sípoló hangot ad, a led villog aztán semmi. Mintha nem akarna felpörögni a vinyó. Garanciája még megvan viszont senki nem vállalja az adatmentést. Samsungnál is csak a Data Recovery illetve a Kürt Kft-t ajánlották. Ha valakinek volt hasonló gondja megköszönném ha megosztaná velem.

Szereztem Y kábelt sajnos ugyanaz a helyzet, a házat nem merem szétkapni mert akkor ugrik a garancia..

Köszi előre is

(#694) King Unique válasza zsoe85 (#693) üzenetére


King Unique
titán

azért ilyen sok helyre nem kéne szétszórni ugyanazon hsz-t... :U

(#695) zsoe85 válasza King Unique (#694) üzenetére


zsoe85
csendes tag

bocsi igazad van index fórumon írtam de ott kb mindenki leszarta nem tudtam hogy itt ilyen aktívak és segítőkészek vagytok

(#696) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Érdekes anomáliát produkál a gépem. :F
Adott egy WD10JPVX és egy Chieftec CEB2511-U3
Ha a gép elejére kivezetett USB2-re kötöm, akkor látja, használható is, viszont nem ismeri fel a vinyó típusát. Ha az USB3-ra kötöm, akkor meg az intéző/TotalCommander látja a betűjeleket, de semmi többet! :F Pörgeti a vinyót, de hiába kötöm rá mindkét kábelt (Y kábeles), akkor sem és még leválasztani sem tudom! :W
Viszont a gép hátulján lévő USB3 csatlakozónál minden OK. A vinyót is rendesen felismeri és minden OK!
Mi lehet a gond? Az alaplap: ASUS P8H77-V és CM690III ház.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#697) rayoliviero válasza Dolphine (#696) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia!

Nekem is hasonló eset van, csak usb 3 pendrive-al.
Ha gép elejére dugom be usb 3 csatiba a pendrive-ot, akkor nem működik rendesen (nem lehet másolni vagy fel sem ismeri), ha alaplapra közvetlenül dugom hátul, akkor igen. Meg szoktam mozgatni, amikor elől van bedugva és néha jó úgy (mintha nem állna benne elég szorosan), de a sebesség max úgyis 38 MB elől, hátul pedig 95 MB. Előle nem tudom miért olyan lassú. Próbáltam másik pendrive-al, azzal minden ok, sebességet is hozza elől maxon. Érdekes módon nekem is Asus alaplapom van.

[ Szerkesztve ]

(#698) batagy válasza Dolphine (#696) üzenetére


batagy
őstag

Érdekes.

Első olvasatra nekem úgy tűnt hogy a vinyó nem kap elől elég áramot.
De néztem ezt a vinyót, nem fogyaszt sokat, szóval talán nem ez a gond.

Ennek ellenére lehet hogy az első USB portok nem tökéletesek a házon. Ha belül nagyon hosszú kábellel mennek az alaplapra, az is lehet gond.

(#699) Dolphine válasza batagy (#698) üzenetére


Dolphine
addikt

Valóban érdekes!
Ha USB2 pendrive-ot csatlakoztatok rá, az bezzeg minden porton normálisan működik, szóval a csatlakozó biztosan jó, legalábbis USB2-ként tuti, és fel is ismeri rendesen! :W

Gazsi00
Nem lehet, hogy az ASUS USB3 Boost programja kavar be? Nálam egyszer felismerte a vinyót, a programba rákattintottam Turbo módra, azóta van ez a hiba!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#700) King Unique válasza Dolphine (#699) üzenetére


King Unique
titán

Akkor kapcsold ki, mert lehet, h nem minden vezérlővel, külső vinyóval teljesen ok [link].
Az előlapi portok meg sok háznál gyengébbek, volt, h azon felét tudta usb3-on, mint a hátlapin, meg windows is hajlamos meghülyülni néha...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.