Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) hentes555 válasza King Unique (#899) üzenetére


hentes555
senior tag

Nem értem:/

Rádugtam notira úgy, hogy fogtam a notit, lehúztam töltőről, hogy oda tudjam vinni, egy 30 cm-es USB hosszabbítóval rádugtam, másikat a TV-re, de ugyangyún csak a piros LED világít, semmi más.Olyan, mintha a TV nem is küldene parancsot, hogy "menni kéne".

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#902) King Unique válasza Boogie33 (#900) üzenetére


King Unique
titán

Sata 2-es rackbe is tehető Sata 3 HDD, másrészt egy notivinyó nemhogy a 3, de még a 2-es SATA-szabvány határait sem feszegeti.
OS futtatás az a macerás külső vinyóról, de játékot lehet róla elvileg futtatni, max arra kell figyelni, h ne melegedjen túl, egyrészt 7200 RPM miatt, másrészt egy combosabb játék vinyó igénybevétele miatt, de alaház jól elvezeti majd a termelődött hőt.

(#901) hentes555 : vsz az a gond, amit fentebb a linkelt topikba is felvetődik, ha külön eszközön vannak az USB-portok és nincs meg adatkapcsolat.

(#903) batagy: ilyen célokra mindig instabil, mert ugye elsődlegesen nem erre valók külső vinyók, csak sokan szeretik kitolni a határokat... :D
Programot már futtattam róla, játékot is tolt róla innen PH-ról több ember, de vegyes sikerrel, ezért is "elvileg", az oprendszer bootolása külső vinyóról, na az adja fel a leckét rendesen...

[ Szerkesztve ]

(#903) batagy válasza Boogie33 (#900) üzenetére


batagy
őstag

Igen, a Raidsonic IB-253U3 jó lesz.
Majd írd meg ha megvan hogy milyen, lehet-e csavarozni, stb.

A másik kérdésedre, én nem használnám játékok vagy más külső program futtatására, mert szerintem az USB csatlakozás nem elég stabil ahhoz. :( Nem tudom többiek véleménye mi.

(#904) batagy válasza batagy (#903) üzenetére


batagy
őstag

Annyiban módosítom, hogy nem lesz gond külső USB3 vinyóról programfuttatáskor, ha a kapcsolat stabil. Hátsó portba dugd majd.

(#905) hentes555 válasza King Unique (#902) üzenetére


hentes555
senior tag

Akkor marad az aktív USB hub, köszönöm a segítséget mindenkinek :)

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#906) batagy válasza batagy (#868) üzenetére


batagy
őstag

A múltkor kissé fenntartásokkal fogadtam, hogy a Wifi hogyan zavarhatja az USB3-at...

Ma azonban én is megtapasztaltam! Tényleg van ilyen.
Egyik USB3-as vinyóról másoltam egy másik USB3-asra, és először az előre kivezetett (Noname) front paneles USB3 portba dugtam őket. Ott azonban párszor hibát dobott a másolás, hogy nem található a forrásfájl vagy hasonló. Az okozza hogy az első USB3 portjaim nem túl stabilak és néha ledobja a vinyót, ha csak rövid időre is.

Na mindegy, aztán a hátsó integrált USB3 portokba átdugtam mindkét vinyót, viszont a mellette lévő egyik USB portban egy Wifi adapterem van. Azt vettem észre, hogy másolás közben megszakadt illetve iszonyú lassú lett a wifi kapcsolatom. Mikor végeztem az egésszel, kihúzva ismét helyreállt a wifi.

Szóval van ilyen hogy az USB3 és a Wifi zavarják egymást, ha a kábelezés közel megy a kábelhez :Y

(#907) FruchT válasza batagy (#906) üzenetére


FruchT
tag

Szerintem a Te esetedben a két vinyó egyszerűen csak elszipkázta a kraftot a wifi adapter elől. Ez nem ugyanaz mint az interferencia probléma.

(#908) batagy válasza FruchT (#907) üzenetére


batagy
őstag

Hát nem tudom..... ez egy asztali gép, rendes ATX táppal, én nem hiszem hogy táp gondja lenne, ráadásul a két vinyó USB3-as portokban, a Wifi pedig USB2-es portban volt, szóval nem is egy hubon. Ez persze még nem zárja ki, hogy mégis igazad van.

(#909) kacsip


kacsip
tag

Sziasztok!
Először is leszögezném, hogy nem nagyon értek hozzá, ezért is kérnék segítséget.
Most cseréltem ki a hdd-t a laptopomban, egy samsung ssd-t vettem a helyére, viszont szeretném használni a hdd-t is. Ehhez kérném a segítséget, hogy mivel tudnám gépre kapcsolni, milyen külső házzal? A hdd egy 1 tb-os seagate hdd, modell száma: ST1000LM024.
A segítséget előre is köszönöm!

(#910) batagy válasza kacsip (#909) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Bármilyen szabványos 2.5"-es SATA-s rackbe belerakhatod, ami tetszik. Az első hozzászólásban van egy excel tábla, kiindulásnak.

USB3-as rack az ajánlott.

Én az ezt az USB3-as Ebay-jes racket preferálom, a hátránya az hogy átlag 1 hónap az átfutási idő.

(#911) Boogie33 válasza batagy (#910) üzenetére


Boogie33
senior tag

És erre az árra jön még valami költség ? És miért preferálod ezt a típust , mi a jó benne ?

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#912) kacsip válasza batagy (#910) üzenetére


kacsip
tag

Értem, köszönöm.
Nekem tökéletes is lenne a linkelt dolog, e-bayről sokszor vettem már más dolgokat is, viszont 1 hónapot most nem tudnék rá várni :S
Nincs esetleg itthoni hasonló ház?

(#913) King Unique válasza kacsip (#912) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván akad bőven itthon is, egyrészt amik táblázatban vannak, másrészt nemrég vki felvetett még párat [link], [link].

(#914) batagy válasza Boogie33 (#911) üzenetére


batagy
őstag

Nem jön rá semmi. Írja hogy Free Shipping. Nekem 3 db van már ilyen, és másik 3 db az USB2-es verzióból.
Itt volt egy beszámolóm az USB3-as verzióból, itt pedig az USB2-es verzióból.

Az írott adatsebességek nem érvényesek, rosszul mértem őket!

Azért preferálom, mert ebbe belecsavarozható a vinyó. A 2.5" rackek többségében nem lehet csavarozással rögzíteni a vinyót, bár az is igaz, hogy sokukban azért rendesen beleszorul valamilyen módon. Ezen kívül jó benne, hogy ASM1051 chipes (széles körben támogatott chip és frissíthető firmware), valamint hogy a csatlakozója USB3 Mini-B. Szerintem jobb mint a Micro-B, talán nem törik bele annyira. De mégsem a nagy bumszli Type A. (Bár az USB3 Mini-B nem annyira elterjedt.) A vinyó könnyen ki és beszerelhető, a fedlapok egy pattintással lejönnek. Az ára ugye csak a hab a tortán.

Bár fedlapja fém, a szellőzése azért nem a legjobb, legalábbis a bőrtokban.

Megvetted egyébként a Raidsonic IB-253U3 házat?

#912) kacsip
Jó kérdés, nem tudom, talán REVOLTEC Alu Line II EX 207, vagy valamelyik LC Power vagy Raidsonic. ?

(#915) Boogie33 válasza batagy (#914) üzenetére


Boogie33
senior tag

Nem még sajnos nem jutottam el odáig 3-4 hétig minden hétvégén csináltam a sz.gépházat és elfáradtam egy kicsit , előbb még telepíteni kéne az ssd-re az OS-t azután el kéne adni a régi házamat és akkor jöhet a Raidsonic :K .

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#916) Boogie33


Boogie33
senior tag

Bár , remélem lesz értelme ennek az egész külön vételesdinek (gyorsabb lesz mint gyári usb3-as) mert olcsóbban nem jövök ki az biztos .

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#917) batagy válasza Boogie33 (#916) üzenetére


batagy
őstag

Most az a lényeg itt, hogy a zaj szempontjából nem akarod a HDD-t a házba tenni?

"gyorsabb lesz mint gyári usb3-as"
Ezt nem értem, mi lesz gyorsabb és hogyan?

Azt nem értem, hogy a programokat, játékot miért nem az SSD-re telepíted? Kevés rajta a hely?
Mert akkor a többi adat (filmek, dokumentumok stb, aminél nem számít a gyorsaság), mehetne a külső HDD-re, és akkor már valóban nem gond, ha kicsit lassabb.

Viszont egy másik megoldás (én ezt is csinálom, szintén csendmániás vagyok), hogy az SSD-n lenne az oprendszer, és mellé egy 2.5"-es HDD mehet be a gépbe, viszont utóbbit zajcsillapító Scythe Quiet Drive 2.5"-be rakom. Na ez már így halk lenne.

A negatív, hogy Scythe Quiet Drive-ot már nem lehet kapni, és használtban is marha nehéz kifogni. Esetleg valamelyik más típus is szóba jöhet, de azokat nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#918) Boogie33 válasza batagy (#917) üzenetére


Boogie33
senior tag

Írtam egy PÜ-t hogy ne offoljunk.Bocsi.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#919) syler123 válasza batagy (#914) üzenetére


syler123
veterán

Nekem olyan 86mb/sec-el másol usb 3.0-án. Nem a teljes sávszél, de nekem bőven elég, ezt Total Commanderben próbáltam. Viszont én nem csavaroztam, lehet ebből bajom? Látszatra meg sem mozdul belül a hdd, sőt épp hogy befért szóval nem hiszem hogy mozogna, így csavar nélkül sem. Tényleg nem mentek bele az itthoni csavarok, de azért nem rendelek csavart 2000ft-ért postaköltséggel hogy csavarozva legyen :D

Örülök hogy ajánlottad ezt a rack-et, nem volt drága és nekem tökéletesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#920) kacsip


kacsip
tag

Ezt [link] a házat nézegetem, meg még a táblázatot de ahogy látom, ebbe nem lehet belecsavarozni a hdd-t. Ilyen ár környékén tudtok ajánlani olyat, ami gyors, és esetleg csavarozható, vagy csak jobb mint az említett?

(#921) batagy válasza syler123 (#919) üzenetére


batagy
őstag

86 MByte/sec már kb elég jó.
Örülök, hogy tetszik a rack.

Ha megfelelően rögzül benne a HDD, akkor valóban nem kell a csavarral szüttyögni. Ugye ennél a racknél a fedlap fogja a vinyót felülről, és a fedlapot hátul egyetlen bepattintós pöcök fogja oda.

(#922) batagy válasza kacsip (#920) üzenetére


batagy
őstag

Én lehet megpróbálnám a helyedben az LCPOWER LC-25BU3, ez Mini-B csatis, a chipet nem tudjuk de valszeg ASM1051, és bár magát a vinyót nem lehet csavarozni, de a fedlap leszorítja és azt 1 db csavar fogja.

(#923) kacsip válasza batagy (#922) üzenetére


kacsip
tag

Értem. Viszont 5 max 6ezer forintot tudnék rászánni, olyan árkategóriából nincs jobb esetleg?

(#924) kacsip válasza kacsip (#923) üzenetére


kacsip
tag

Még ezt is néztem, jó szöveget írtak róla :D
[link]
Mindenképp olyan kéne, ami gyors. Rákódástól nem félek, gép mellett lesz végig, hordozni nem fogom szerintem.
Sebességre az usb3as gondolom gyorsabb. Abból is a normál usb-s a gyorsabb, és a mini-usb-s a lassabb? Vagy ott nincs különbség már?

(#925) King Unique válasza kacsip (#924) üzenetére


King Unique
titán

Jó az a Thermaltake ház :K , USB3-nál csatlakozó típustól független a sebesség, illetve esetedben HDD teljesítménye fogja főleg meghatározni.

(#926) kacsip válasza King Unique (#925) üzenetére


kacsip
tag

Értem. Akkor a thermaltake jobb mint az eminent?
Ezt is néztem esetleg, ennek 3 év garija van, viszont azt írták alatta hozzászólásban, hogy lassú. [link]

Jaj még annyi, hogy usb-ről kapják a tápellátást, ugye? nem külön?

[ Szerkesztve ]

(#927) batagy válasza kacsip (#923) üzenetére


batagy
őstag

Hát, én most kb 3 órát nézegettem neked a rackeket, néztem az Eminent-et, Raidsonic-okat, Fantec-et, Chieftec-et, Delock-okat, de nekem egyik se jött be így netes utánaolvasások alapján, mindegyiknek van valami nyűgje.

Amik jónak tűnnek (netes olvasás alapján), ezek:

Raidsonic IB-268StU3-B
Német amazon szerint 2 csavar fogja a vinyót és kettő a házat. Micro-B csatlakozós. A chipet nem tudni, a többi Raidsonic ASM1051, valszeg akkor ez is az.

A Startech S2510BMU33-en is elgondolkodtam, de az UASP bonyodalmakat okozhat. Amúgy ez csavaros. Az ASM1053 chip nem tudni hogy HDD Sentinel támogatja-e. A gerince műanyag, a hőt talán nem olyan jól adja le.

Én továbbra is az említett LC Powert vagy ezt a Raidsonic-ot venném.

SZERK:
A Thermaltake se jó, mert külön DC csatlakozó van rajta! :(
Az Eminent-en szintén.

A Delock 42486 is sz*r.

[ Szerkesztve ]

(#928) King Unique válasza kacsip (#926) üzenetére


King Unique
titán

Ez a Delock kiékelés miatt kevésbé jó, szerintem is LC Power és Raidsonic házak lehetnek neked jók.
Thermaltake-ről annyit, h a DC Power csatlakozó csak opcionális, ahogy másiknál is, USB3-ba anélkül is megy, tehát azok se rosszak.

(#927) batagy : jó, h utánajártál 268StU3-B, mert csavarozás részét nem tudtam, listába már bekerült.

(#929) kacsip válasza King Unique (#928) üzenetére


kacsip
tag

Köszönöm mindkettőtöknek a sok segítéget, akkor lc-t fogom választani :)

(#930) batagy válasza kacsip (#929) üzenetére


batagy
őstag

Várjuk a visszajelzést majd, milyen chip, rögzítés, minőség stb.

(#931) A_ScHuLcZ válasza batagy (#930) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ezen 2 között gondolkoztam én is, akkor én veszem a Raidsonic-ot, aztán kiderül a különbség. :)

Egyikhez sem adnak Y kábelt, tehát azt majd be kell szereznem hozzá, mert időnként 2.0-s portokon is lesz használva.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#932) batagy válasza A_ScHuLcZ (#931) üzenetére


batagy
őstag

Várjuk a beszámolókat! Fotók is jöhetnek !

Nme biztos hogy kell az Y kábel, a géptől és a vinyótól függ. Ha kisebb fogyasztású a vinyó, és ha a gép/TV/médialejátszó/stb USB portja a szabványosnál több mA-t lead (ami azért gyakran megesik), akkor lehet nem kell. Próbálni kell előtte.

(#933) tomatomi


tomatomi
csendes tag

Sziasztok!

A napokban vettem ezt az tokot, beleraktam egy 750-es WD Blue vinyót, ami eddig a gépben volt, de most már ott SSD van. Nem akarta felismerni a Windows 8.1 , majd egyszer csak megtört a jég és sikerült működésre bírjam. Tökéletesen működött, pakoltam is rá a cuccokat (előtte formáznom kellet). Azóta már megint nem akarja felismeri az eszközt, már olvastam 1000 fórumon utána, lemezkezelő nem látja, eszközkezelőben minden USB-t töröltem, de semmi. A vinyó felpörög rendesen mikor bedugom, majd kis idő múlva megáll, de a működést jelző ledek világítanak. Érdekesség, hogy amikor azonosította az eszközt a gép, akkor az Y alakú USB kábelnek csak az egyik vele volt csatlakoztatva.

Tudtok valami megoldást? :R

(#934) batagy válasza tomatomi (#933) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Első hallásra tápellátási gondnak tűnik.

- Milyen a vinyó típusa pontosan?
- Y kábelt mindkét végével bedugva nézted gondolom? Hova dugtad, asztali gép előre, vagy hátra, vagy notebook?
- Alaplap típusa? (USB vezérlő miatt kérdem)
- Rack vezérlőchipje?

Egyébként, a adatbázisunk fejlesztése érdekében, ha már megvetted ezt a Coolink racket, az alábbiakat érdekelnének:
- Milyen chip van benne? Meg tudod nézni?
- Vinyó belül csavarral rögzíthető? Ha nem, akkor is megszorul rendesen benne?
- HDD Sentinel felismeri-e (később ha majd a gép felismeri)
- Érzésre jó minőségű?
- esetleg 1-2 fotó is jöhet

(#935) tomatomi válasza batagy (#934) üzenetére


tomatomi
csendes tag

A vinyó WD Blue ( WD7500BPVT)
Természetesen mindkét csatlakozót bedugtam. Acer E1 571G típusú notihoz csatlakoztatom. 3 USB port van rajta bal oldalon 1, jobb oldalon kettő, ott próbálkoztam. Nem tudom milyen USB vezérlő lehet benne, de még USB3-mat nem támogat.Harmadik generációs i3 proci van benne.

Rack vezérlőchipje: JM20329

Hamarosan rakok képeket és leírom a választ a rack-kel kapcsolatos kérdésekre.

(#936) tomatomi


tomatomi
csendes tag

KÉP1

KÉP2

KÉP3

KÉP4

KÉP5

KÉP6

Márka: Kolink
Chip: JM20329
SATA
mini USB --> USB2
Igényes alu ház
Belül nem rögzíthető csavarral, de kívülről igen, stabilan áll a tokban, nem mozog.
Műbőr tokot, Y kábelt és 1 kis csavarhúzót adnak hozzá.

Egyelőre ennyit tudok : )

(#937) batagy válasza tomatomi (#935) üzenetére


batagy
őstag

Ok.
Ez a vinyó nem eszik sokat, szóval akkor nem táp gond.
Valszeg 1 db USB-ről is menne. De kettőről tuti.

A JM20329 jó chip, nem hiszem hogy inkompatibilitás lenne.

Most már inkább Win 8.1 driver gond lehet.
Nekem korábban Win 8.0-val volt hasonló gondom, ASM1051 chippel (az USB3-as). Aztán egy Windows update megoldotta.

Szerintem próbáld meg egy másik oprendszeren, másik gépen. Illetve másik USB kábellel, hátha csak valami kontakt gond.

Ja és kösz az infókért és fényképekért. Jó kis racknek tűnik! (Az iponnál linkelt Coolink helyett ez Kolink amúgy, nem ugyanaz, ez az ipon hibája).

SZERK: annyi, hogy van rajta külön DC csatlakozó is. Remélem nem az a gondja, hogy abba nem megy táp. Elvileg sima USB-nek is vinnie kéne. Ezt esetleg még próbáld ki, ha másik OS-en se megy.

[ Szerkesztve ]

(#938) tomatomi válasza batagy (#937) üzenetére


tomatomi
csendes tag

Továbbra sem tudom működésre bírni, egy másik 8.1-es lapotopon szintén nem megy, viszont Win7 asztali PC-n megy... Milyen drivert kéne letöltsek?

Már rengeteg dolgot próbáltam, energiagazdálkodási lehetőségeken át USB kapcsoltaok törlése...

De továbbra sem listázza ki sem az eszközkezelő, sem a lemezkezelő...
Pedig a vinyó felpörög 1 és 2 USB kábellel is világít is...

(#939) batagy válasza tomatomi (#938) üzenetére


batagy
őstag

Akkor egyértelműen Win8.1 driver gond, ha Win7-en megy.

Fölösleges az energiagazdálkodás stb állítgatása.

Első körben próbáld meg a Windows update-et.

Szerintem ez a chipset driverhez tartozik. Nem tudom ez milyen chipsetes, de az Intel Chipset drivert érdemes felrakni.
Imént csekkoltam az Acer E1 571G driverek között, Win8-hoz van Intel chipset driver (9.3), de Win8.1-hez nincs kirakva. Az intel holnapján direktben keressed!
Az INF update utility-vel lehe indulni.

A rackhez Jmicron JM20329 driver szerintem így külön nem létezik.

(#940) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Az utóbbi hozzászólások alapján sikerült kiszelektálnom 3 db rack-et ipon-on.

THERMALTAKE ST0024Z Silver River 5G
LCPOWER LC-25BU3
RAIDSONIC IB-268StU3-B

Egy laptopból kiszerelt, 5400 rpm-es 250 gigás vinyóhoz szeretném majd valamelyiket és ugye választanom kellene.

Magamban úgy gondolnám, hogy a Thermaltake az árát tekintve az én esetemben nem hozna jelentősebb előnyt a többihez képest, szóval inkább az utóbbi kettővel szemeznék.
A Raidsonic külseje alapján nekem minőségibbnek és masszívabbnak hat, mint a Lcpower féle, a róla szóló egyik véleményezés is ezt igazolja.
De valószínűleg az Lcpower-rel sem lehet különösebb gond, ha már ajánljátok itt a topikban.

Holnap majd megbontom a laptop-ot, megnézve pontosan hány centi magas is a benne lévő vinyó, ezt is figyelembe veszem majd természetesen.

Addig is szívesen várom a véleményeiteket. Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#941) King Unique válasza fery02 (#940) üzenetére


King Unique
titán

Raidsonicban HDD csavarral rögzíthető, annyi előnye megvan, LC Powernél akad más (talán kicsit jobb) 2,5" rack is kínálatukban. A 2,5" Silver River 5G valóban pofás, de pár apróbb kontra akad annál is, amit iponon is írnak.

[ Szerkesztve ]

(#942) tomatomi válasza batagy (#939) üzenetére


tomatomi
csendes tag

Köszönöm sikerült : )

(#943) batagy válasza tomatomi (#942) üzenetére


batagy
őstag

Melyik sikerült? A Windows update vagy a chipset driver?

(#944) batagy válasza fery02 (#940) üzenetére


batagy
őstag

Mérd meg a magasságát valóban.
Ha 9.5mm-es, akkor én az LC powert venném, a Mini-B csatlakozás miatt.
Ha 7mm-es, akkor a Raidsonic-ot, a csavarozás miatt. Az LC-ben a 7mm-es nem rögzülne.

#941) King Unique
Igen, vannak jobba LC Powerek is, csak azokat valamiért nem sajnos nagyon lehet kapni, azért ajánlottam a LC-25BU3 -t.

(#945) kacsip


kacsip
tag

Na szétnéztem Lc power-ek közt, hogy mit lehetne itthon kapni még. Ezeket találtam:
[link1]
[link2]
[link3]
[link4]
[link5]

Ezek közül akkor vajon melyik a legjobb?

(#946) tomatomi válasza batagy (#943) üzenetére


tomatomi
csendes tag

Chipset driver :R

Windowsom eredeti és állandóan frissül

(#947) fery02


fery02
addikt

Köszönöm mindenkinek a választ és a segítséget, az Lcpower lesz a befutó! :R

[ Szerkesztve ]

(#948) tomatomi válasza batagy (#943) üzenetére


tomatomi
csendes tag

Még mindig nem végeztem teljesen :D

Olyan problémám lenne, hogy amint egy kicsit is megmozdítom a kábelt, azonnal eltűnik a meghajtó... Valószínű, hogy kábel kontakt hiba, de azt érdemes megreklamálni? Holnap veszek egy másik kábelt és megpróbálom azzal. Akkor megnézem a HDD Sentinel kompatibilitást is

(#949) King Unique válasza tomatomi (#948) üzenetére


King Unique
titán

Na, most ennél az a kérdés, h csak a kábel egy bizonyos pontjának mozdulására ---> meghajlására csatlakozik le, v ha az egész kábel mozdul és vele együtt a csatlakozó is az aljzatban :F
Előbbi eset kábelhiba (megtört, kontakt stb.), utóbbi eset meg mondhatni "normális", nálam USB3 Y kábel van, egyik 2,5"-oshoz, ami a + tápvonal miatt elég vastag és a gazdaoldani A Male és A Female csatlakozó és aljzat illeszkedése se olyan szoros, h egy kis mozdítás hatására ne csatlakozna le, majd vissza fel...
Szal függ ez nagyban külső periféria kábelének csatlakozóvége és gazdaeszköz fogadó aljzata illeszkedésétől, ami nem a kábel hibája. Tapasztaltam, h vsz lehet minimális eltérés a szabványos méretek között, mert volt, h egyik kábelvég jobban megszorult xy aljzatban, másik meg kevésbé.

[ Szerkesztve ]

(#950) kacsip válasza batagy (#944) üzenetére


kacsip
tag

Amit kérdeztem, hogy melyik lc a legjobb azok közül amit linkeltem, melyik a legjobb? Még nem vettem meg amit mondtam, mert ahonnan akartam, ott nem volt raktáron, de addig nem is akarom, amíg lehet hogy tudok jobbat :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.