Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

Seagate Momentus Thin-t tervezek külső rack-be tenni, ez ugye vékony kivitel. Vannak direkt ilyenekhez rack-ek? Vagy ha "simába" rakom, nem fog benne mozogni?

RaidSonic
2.5" ICY BOX IB-253U3

Ez pl jónak tűnik, van tapasztalat vele?

[ Szerkesztve ]

(#1902) King Unique válasza Zoli-bácsi (#1901) üzenetére


King Unique
titán

Arról nincs, csak ezekről.
A 253U3 direkt 7 mm vastag merevlemezekhez készült, viszont vastagabbat nem lehet beletenni.
A normál 9,5 mm-es rackeknél háza válogatja, melyikben passzos a vékonyabb winchester és melyikben lötyög. Amelyikben csavarral rögzíthető racken belül, abban biztos nem fog.

[ Szerkesztve ]

(#1903) Zoli-bácsi válasza King Unique (#1902) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ha normál méretűt veszek amibe nem csavarral rögzíthető, akkor van valami szilikon lap vagy hasonló amivel ki lehet "ékelni"? A RaidSonicok általában jó minőségnek számítanak?

(#1904) King Unique válasza Zoli-bácsi (#1903) üzenetére


King Unique
titán

Van amelyikben a ház jól közrefogja, van amelyikben kis szivacs biztosít lötyögés ellen, de hogy melyikben mennyire passzos egy 7 mm-es, ahhoz olvasd el a beszámolókat, vagy a tulajától kérdezd.
:K , jó minőségűek.

[ Szerkesztve ]

(#1905) Zoli-bácsi válasza King Unique (#1904) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Köszi a segítséget, asszem bepróbálom ezt a slim-es darabot. :R

(#1906) Zoli-bácsi válasza Zoli-bácsi (#1905) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

megvettem a RaidSonic 2.5" ICY BOX IB-253U3-at, nagyon tetszik a kialakítása, tökéletes bele a HDD, nem mozog, nem lötyög.

Egy gyorsformázással kezdtem, ami után 105Mb/s-al másolt, most viszont hogy már kb. tele van az 500-as HDD,(50giga szabad hely) már csak 65Mb/s körül másol. Az normális hogy így belassult?

[ Szerkesztve ]

(#1907) King Unique válasza Zoli-bácsi (#1906) üzenetére


King Unique
titán

Lehettél volna kicsit bőbeszédűbb is, mint fentebb a fórumtársak [link], de azért ezt is köszönjük. :R
Igen, normális. :K
Eleve más a HDD sebessége a lemez elején, közepén és végén, illetve ha nagyon tele van pakolva, az is csökkenti a teljesítményt. A legjobb értékeket szűzen, üres, vagy kevésbé telített állapotban hozzák csak.

Ha nem haragszol, néhány kérdésre örülnénk egy rövid válasznak:

- Milyen USB chip van benne [link]?
- Maga a HDD, a ház alaplapjára csavarral rögzíthető, vagy csak bele kell tenni és a külső fedél csavarozható?
- HD Sentinel felismeri?
- Ha Windows alatt használod, a tálcás biztonságos leválasztás hatására leáll a merevlemez is teljesen, vagy pörög tovább, illetve üresjáratban x perc után leállítja?
- Hőelvezetés milyen, merevlemez mennyire melegszik benne?
- Vannak az alján kis rezgéselnyelő és csúszásgátló gumitalpak?
- Egyéb észrevétel, speciális tartozék (tok, csavarhúzó, gumitalp), USB kábel túl rövid / megfelelő hosszúságú?

[ Szerkesztve ]

(#1908) Zoli-bácsi válasza King Unique (#1907) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

- A chip-ről teszek fel képet, remélem leolvasható.
- A HDD egy keretbe megy bele amiben nem rögzíthető, csak egy kis szivacs van a végére. Viszont tökéletesen passzol, nem lötyög. A keret pedig az aluminium házba, aminek a végén 2oldalt van kis bepattanós fül.
- Igen, Sentinel felismeri.
- Leválasztás után kattan egyet, de tovább világít a led. Hangja alapból nagyon minimális, gyakorlatilag nem is hallani.(ez lehet a hdd miatt, bár a dobozra is rá van írva hogy silent:D )
- Hőelvezetés szerintem nagyon jó, 450giga másolás után se éreztem különösen melegnek, egy régebbi LcPower 100giga másolás után sokkal melegebb volt.
- Nincs semmi gumitalp, de mivel egy szilikon tokban van az egész, így nem is kell.
- Nem volt hozzá csak egy viszonylag rövid(képen látható) usb csati, egy kis szivacs, és egy plexilap. Azt én a hdd "nem feliratos"oldalára tettem. Annak az a funkciója egyáltalán? :D Nekem tetszik a kialakítás, elég igényesnek tűnik. Ja még annyi, hogy fehérnek hírdetik, de ez ezüst aluminium ház, és szürke szilikon tok.

Pár kép:

[ Szerkesztve ]

(#1909) King Unique válasza Zoli-bácsi (#1908) üzenetére


King Unique
titán

Igen, látható, JMicron JMS567, ami már natív SATA 6Gbps, így SSD sebessége is kihasználható.
Ez a keret, amiben a merevlemez van, műanyagnak néz ki és gondolom csak a külső ház alu.
Ha kihúzod és hangosan "pfjüüüh" hangod ad és kattan (pl. olvasófej vészparkol), akkor azért, mert nem állt le a motor, amit a ház vibrálásán is érezni. Ha csak kis kattanás=parkolás van, az normális, illetve HDD függő, mert van amelyik egyenletesen, kattanás nélkül áll le.
Látszik, hogy Micro-B csatis, kábel se túl hosszú, de ez elmegy.
Jó kis kiegészítő ez a szilikon védőkeret, más rackeknél is látni, nekem gyári külsőbe is van ilyen, illetve a WD is alkalmazza az új Passportoknál. Kisebb ütődések, karc ellen véd, ennyi a szerepe, na meg gumitalpak híján, helyettesíti egyben azokat is. :D
Plexilap...ami itt is látszik? Kitámasztás talán, vagy hogy a NYÁK áramköri elemei biztosan ne érintkezzenek a ház fém felületével, hirtelen erre tudok gondolni.

Jó kis rack, ugyanez van IB-254U3 modellszám alatt is, ha vki 9,5 mm-es, normál méretű HDD-t akarna beletenni.

Nagyon köszönjük a képeket, ez így már kellően hasznos és látványos! :R

[ Szerkesztve ]

(#1910) Zoli-bácsi válasza King Unique (#1909) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Igen, a keret műanyag, a külső ház alumínium. Az viszont igen vastag, nem is tudom összenyomni, hajlítgatni.:D

Most kipróbáltam kiszerelve(mert egyébként tényleg szinte hangtalan és rezgéseket se érezni), így leválasztva először "pfjüüüh" hangot ad, majd megszűnik a vibráció is, azaz gondolom leáll. Ha kihúzom a csatlakozót, nem változik semmi.(nyilván mert már leállt.:D )

Igen, arra a plexire gondoltam, én is valamiféle védőnek gondoltam, ezért tettem oda.

Még egy (hülye) kérdés. Ha betolom a HDD-t, melyik rész legyen felül? Gondolom a zárt, feliratosnak kell felfelé nézni?

(#1911) King Unique válasza Zoli-bácsi (#1910) üzenetére


King Unique
titán

Ha tálcás leválasztás hatására valóban leáll teljesen, akkor ok, JMicron chipek általában támogatni szokták ezen funkciót.
Igen, a feliratos legyen felfelé. :K

Még 1 kérdés, ami kimaradt:
A teljes USB 3.0 csúcssebesség kihasználása UASP módban lehetséges, amit a racknek és aszem az alaplapnak is támogatnia kell. A hivatalos specifikáció szerint a JMS567 támogatja [link]. Nálad eszközkezelőben SCSI meghatójként szerepel, vagy ilyen utalás [link], [link]?

[ Szerkesztve ]

(#1912) Zoli-bácsi válasza King Unique (#1911) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Köszi. :R

Eszközkezelőben ilyen:

(#1913) batagy válasza Zoli-bácsi (#1912) üzenetére


batagy
őstag

JMS567 az az egyik legjobb chip! :K
És UASP módban fut!

(#1914) King Unique válasza Zoli-bácsi (#1912) üzenetére


King Unique
titán

Win8.x kezeli natívan az UASP-t, de ezek szerint racked is, gondolom alaplapod is, f@sza. :)
Akkor jó vétel volt, minden pöpec, akár egy SSD-it is meg tudsz majd hajtani benne rendesen.
Ezek után az IB-254U3-at én is nézegetem, mert vsz a belseje uaz lehet.

Köszönöm még egyszer a türelmet és az infókat! :R

[ Szerkesztve ]

(#1915) Zoli-bácsi válasza batagy (#1913) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

És vajon mindig ilyet tesznek bele, vagy ez kicsit random?

(#1916) Zoli-bácsi válasza King Unique (#1914) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Igazán nincs mit, örülök ha segíthettem. :R

Igen,ráadásul nem is volt drága(3800Ft).

Egy másik 500-as HDD-nek ( ami most egy régebbi LcPower-ben van, de ott a max sebessége 35Mb/s) tervezek venni egy Raidsonic IB-273StU3-t.

Jó lenne tudni abban milyen chip van, de gondolom erről nem ad ki adatot a gyártó?!

(#1917) King Unique válasza Zoli-bácsi (#1916) üzenetére


King Unique
titán

Milyen LC-Power, 2.0 / 3.0? Illetve, ha nagyon tele van a merevlemez, akkor értelemszerűen lassul.

Delock meg szokta adni a chipgyártót, de valóban nem minden racknél van így. Marad google, youtube, itteni tapasztalatok, megvétel. :) Az IB-268StU3-B és IB-252StU3 rackek ASMedia chipesek, szerintem a 273 is hasonló lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1918) Zoli-bácsi válasza King Unique (#1917) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

LcPower lc-pro-25bu. 2.0, szóval ez akkor is lassú ha üres.:D Egyébként tökéletesen üzemel, ez is leáll ha tálcáról leállítom. Csak azért mégis jobb ha 2-3x gyorsabban működik, ezért akarom azt a Raidsonicot.

(#1919) King Unique válasza Zoli-bácsi (#1918) üzenetére


King Unique
titán

Akkor meg mit vársz? 2.0-án 20-35 MB/s szokott lenni a jellemző max sebesség. Ha 3.0 portba dugod a 2.0-ás külső vinyót, ott felmehet ~40 MB/s körüli is.
Előző chipes témához visszatérve, nem biztos, hogy ASMedia a 273-as, lehet épp az is JMicron lesz, sőt 253 után, az se biztos, hogy a szinte ugyanolyan 254-esben is az a chip van...össze-vissza pakolgatják bele. :DDD

(#1920) Zoli-bácsi válasza King Unique (#1919) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nem várok semmit, tudom hogy ez a max amit tud, ezért is akarom cserélni. :D

Szerintem kb azt teszik bele ami épp a polcon van.:D

Icy Box IB-273StU3 Itt pl. elég jó adatokat produkál, és külsőre is tetszik.

(#1921) King Unique válasza Zoli-bácsi (#1920) üzenetére


King Unique
titán

Sőt, abban se vagyok biztos, hogy ha vennénk a tiedből 5-10 db-ot, mindegyikben JSM567 lenne... :DDD
Jó videót találtál, azon látszik, hogy JMicron chipes a 273 is, bár a Win7 kicsit nehézkesen telepítette hozzá az illesztrőprogit. Illetve maga a HDD a rack oldalához csavarral rögzíthető, ami szintén jó pont. De, ahogy látom megfelelő csavart azt nem adnak hozzá. Illetve a ház se teljesen alumínium, ha jól látom.
Sebesség tekintetében, ezeket a többi rack is hozza USB 3.0-án, maga a notivinyó teljesítményét adja csak vissza. SSD-n kéne egy ilyet megnézni, ha támogatja az UASP-t, ott mit produkál.

Végül is meg lehet venni akár, ha annyira ez tetszik, aztán majd beszámoltatsz itt róla részletesebben. :)

(#1922) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Hiába dugom USB3-as (express cardos) portba a külső vinyóházat azt írja, hogy tudna gyorsabb is lenni? Hol mi nem értintkezik? Vagy csak nem szeretik egymást az express card és a külső vinyó? Mindkettő jóféle kínai...

(#1923) gg72 válasza King Unique (#1909) üzenetére


gg72
veterán

Ez a IB-254U3 nekem is szimpatikus. Anyósomnak keresek külső házat egy Toshiba MQ01ABF050 vinyóhoz és fontos, hogy fehér színű legyen... Néztem még az LC Power LC-25WU3 házat is, melyik lenne jobb választás?

(#1924) King Unique válasza gg72 (#1923) üzenetére


King Unique
titán

25WU3-at nem nagyon ismerjük itt behatóbban a topikban, ha LC-Power, akkor a Becrux az etalon, de az meg ugye fekete...
254U3 meg szinte tök uaz, mint a 253U3, így az nem rossz választás.
Bár az LC-nél a Mini-B csatlakozó előnyösebb, mint a RaidSonicon lévő Micro-B, de azért utóbbi se problémás különösebben.
Amúgy rúl sok fehér házat nem is nagyon láttam a gyártóknál, úgyhogy a mainstream kategóriából marad ez a 2. Van Machez még talán, de azok elég drágák. Illetve ezüst színben lehetne még bővíteni a kört.

(#1922) csubuka: pontosan mikről van szó?? Windowsnak vannak hülyeségei... power kábel is be van dugva, illetve, ha rámérsz a sebességre, akkor csak 2.0 módban megy?

[ Szerkesztve ]

(#1925) Zoli-bácsi válasza King Unique (#1921) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Valószínű.:D

Igen, + ott eleve nem is olyan vastag az alu. Gondolom hűtés szempontjából minél vastagabb annál jobb. SSD-t minek tenne bele az ember? Az nem adattárolásra való,(egyelőre) rendszer meg nem fut róla. Vagy tévedek?

A másik ami még tetszik az a LC-25U3B-Elektra
Tetszik a visszajelző led megoldása és igényes fémnek tűnik az alja. ( ha egyáltalán fém és nem festett műanyag.:D )

[ Szerkesztve ]

(#1926) Zoli-bácsi válasza gg72 (#1923) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

A fehérséghez annyit, hogy nekem az IB-254U3 slim kivitele van, amit szintén fehérnek írnak(dobozon is), de ez inkább szürke, vagy piszkos fehér.:)

Az LC-25U3W-Elektra-t nem nézted? Elég tetszetős szerintem.

Most látom, hogy a Toshiba vinyó is slim, szóval nézhetsz hozzá olyan házat is.

[ Szerkesztve ]

(#1927) gg72


gg72
veterán

OK, kösz mindkettőtöknek, még átgondolom akkor, melyik legyen. Igaz, hogy most egy slim vinyó menne bele, de én azért 9.5-ös házat szeretnék, ki tudja, később milyen lenne majd benne.
Ez a 25U3W is szimpatikus, de gondolom erről ugyanolyan kevest tudni, mint a mésik LC-ről.

(#1928) King Unique válasza Zoli-bácsi (#1925) üzenetére


King Unique
titán

Az SSD-t csak azért említettem, mert megjegyezted, hogy milyen gyors abban a rackben a vinyó, de azt hozza többi is és, hogy mit tud igazán, az SSD-vel lehetne lemérni. Mert nem minden külső ház támogatja az UASP-t, illetve van amelyik USB 3.0 vezérlője nem SATA3-ra, hanem csak SATA2-re épül.

Hát ez az Elektra elég gyagyi, mármint a rögzítése....ilyen patentos fedélrögzítés, bár előfordul más rackeknél is, de leginkább a gyári külső vinyóknál van. Egy külső HDD házat meg azért kicsit jobban kivitelezett szerelési, rögzítési lehetőségek miatt vesz az ember. Ennél még a tool-free megoldások is jobbak, én ilyet biztos nem vennék magamnak. Szal maradok a csavarozásnál. :))

(#1929) Zoli-bácsi válasza King Unique (#1928) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

A rögzítése nekem se nagyon tetszik, szerintem simán le is törhetnek azok a tartó fülek. Meg azt se látni rendesen hogy az alja milyen anyag. Lehet csak a körbe futó csík alu, a többi pedig műanyag. :F

Találtam egy cikket róla: LC25U3B AsmediaASM1053 chip van benne.

[ Szerkesztve ]

(#1930) King Unique válasza Zoli-bácsi (#1929) üzenetére


King Unique
titán

Lehet, gagyi cucc szerintem....
2,5" LC-ből a Becrux, Diadem, 25U3-XL, 25BU3/-WU3, ami jónak tűnik. ITT van róluk néhány kép. A Capella se rossz, Mini-B csati, Y kábel, de annak is patentos fedele van, igaz egy fokkal jobb, mint az Elektrának.

Jó cikket találtál, gratula. :K

[ Szerkesztve ]

(#1931) gg72 válasza King Unique (#1930) üzenetére


gg72
veterán

Én végül az LC-25WU3-at veszem meg, majd beszámolok róla az [itt] leírtak alapján.

(#1932) csubuka válasza King Unique (#1924) üzenetére


csubuka
addikt

Renesas (NEC?) express card usb3-as bővítő kártya van benne az x220as thinkpadben. Ebbe pedig a korábban általam megvett kék külső hátba tett vinyó lett bedugva. Az express card megkapta a külső usb-s táplálást, valamint a ház kétágú usbje is be van dugva mindkét helyre.

(#1933) csubuka válasza csubuka (#1932) üzenetére


csubuka
addikt

[link]

Itt látható pontosabb részletezés a külső házról.

(#1934) King Unique válasza csubuka (#1932) üzenetére


King Unique
titán

Mérd le, mit tud, 2.0 / 3.0 sebességen megy-e?? Illetve ezen leírás alapján, nézz rá USB Device Tree Viewer progival.
Ha csak sima 2.0 portba dugod be, akkor is jön az üzenet?

Ez a lényeg, nem az, hogy a Windows milyen hülyeségeket írogat ki. Nálam is előfordul, hogy nagy ritkán 3.0 portban, a 3.0-ás külső vinyóra kiírja, hogy "Ez az eszköz gyorsabb működésre is képes"...
De lehet az oka driver probléma, illetve olyat is láttam, hogy nem volt bekapcsolva az írási gyorsítótárázás (teljesítményre optimalizálás), hanem gyors eltávolításra volt optimalizálva (az a default és ok) és akkor is feldobta az üzenetet...

(#1931) gg72: ok, azt megköszönjük! :R

(#1935) csubuka válasza King Unique (#1934) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm!

Sima USB kettes portban is köpi sajnos. De az egyik express card portra még háklisabb. Olcsó kínai no, abból is van sokkal jobb felteszem. Az, hogy a kábel kihúzása az egész expresscardot hozza magával az csak bónusz :B Mondjuk nem volt sokkal több, mint egy elit lakmározás az XY Kincs Tavasz Sárkány random étteremben :D

Pedig már tudtam az innostor-os külső házzal lazán usb3-as sebességet előcsalni a gépből. Holnap megnézem a rendes usb3-as céges laposon, egy probook 650-en, ott csak nem szórakozik majd.

Megnézem akkor javaslataidat, valami lesz.

*Ez az írási gyorsítótárazás ez mire értendő? Nekem valami ilyesmi még volt kapcsolva anno az ssd beüzemeléskor, de az lehet más.

[ Szerkesztve ]

(#1936) King Unique válasza csubuka (#1935) üzenetére


King Unique
titán

Ha hozza a 3.0 sebességet ExpressCard által és a rendszer is látszólag felismeri 3.0-ként (USB Tree Viewer), akkor az már jó. Az, hogy a Windows x (7/8.1/10?) ezt az üzenetet dobálja fel állandón, azzal nem tudom mit lehetne kezdeni...? Talán chipset driver firssítés, ExpressCard illesztőprogram leszedés, újbóli telepítés az oprendszer által, passz. Az ilyen none kínai vackoknál ez is benne van.

Gyorsítótárazással nem kell annyira foglalkoznod, nagyon sok külső vinyó alapból gyors eltávolításra van optimalizálva [link], az úgy jó. Ebben az esetben egyáltalán nem biztos, ha átállatod másikra, használ is vmit. Sőt vsz nem.

[ Szerkesztve ]

(#1937) jczettler


jczettler
tag

Sziasztok,

egy 2015-ős rMBP-hoz szeretnék venni egy külső 2.5"-os usb3-as rack-et. Azt gondoltam ez egy egyszerű feladat, de ahogy turkálok, keresgélek, szinte miden termékről írnak rosszat.

Így gondoltam megkérdezem a tapasztalattal rendelkező szakikat itt :)

Ami adott (a gépen kívül), az az alábbi vinyó:

Toshiba MK5061GSY - hard drive - 500 GB - SATA 3Gb/s

Milyen rack-et ajánlatátok hozzá? :R :)

[ Szerkesztve ]

(#1938) King Unique válasza jczettler (#1937) üzenetére


King Unique
titán

Elég, ha itt jókat írnak róla. :)
Ha nyitott szemmel nézelődsz, láthatod, hogy tele van a topik ajánlásokkal, tesztekkel, pl. nemrég össze is lesz gyűjtve egy adag ITT.
Az egyik fórumtársad, szintén Machez egy i-tec MySafe Advance racket vett és tesztelt is FW800-on. Van rajta USB 3.0 is (az új Macen is), szal szerintem ez neked is bőven jó lesz, dizájnban is passzol.

[ Szerkesztve ]

(#1939) jczettler válasza King Unique (#1938) üzenetére


jczettler
tag

Nagyon szépen köszönöm, közben kutakodtam itt és a Chieftec CEB-2511-U3 nagyon szimpatikus, de megnézem a márkatárs ajánlását is!

Nagyon köszi még egyszer! :) :R

(#1940) King Unique válasza jczettler (#1939) üzenetére


King Unique
titán

Műszaki szemmel nézve, az a i-Tec rack nagyon jó, full alu, csavaros HDD rögzítés az alaplapra stb.
Lehet kicsit drágább, mint a 2511-U3, de jobb és Machez is jobban megy. De te döntöd el.

Azért annyira ne garasoskodj, szerencsére nem Thunderbolt csatis külső házat kell venned, mert az tényleg nagyon durva áron van. :D

(#1941) jczettler válasza King Unique (#1940) üzenetére


jczettler
tag

megmondom őszintén a "ITEC MySafe Advance 2.5" USB 3.0, 2db Firewire 800" nem igazán játszik, elég lesz a sima USB 3.0-ás verzió. A pedig kevesebb, mint a felébe kerül és ugyan az a konstrukció.

Hirtelen azt sem tudnám, hogy mit kezdjek egy Firewire csatival :)

A TB-s cuccok árát meg inkább hagyjuk :)

Mentésre, letöltésre, tárolásra bőven jó lesz az USB 3.0, csak akkor azt tudja is ténylegesen :)

Köszi! ;)

[ Szerkesztve ]

(#1942) King Unique válasza jczettler (#1941) üzenetére


King Unique
titán

Bár első blikkre nem látszik a gyártói kínálatban , de elvileg valóban van sima USB 3.0 verzió, ami elég lehet.
A Maces csatik, minősítés tesz rá annyit, mint minden alma, ezek is így felárasak... :D

USB 3.0 sebesség meg a benne lévő HDD-től függ, az limitálja. A tiedben csak 250 GB-os lemeztányérok vannak, szemben a fenti tesztekben lévő 320-500 GB-os tányérokra épülő notebook merevlemezekkel, így lassabb lesz. Bár ugyanakkor 7200 RPM-es, ami ad némi pluszsebességet. Viszont ezek a vinyók jobban melegednek, többet fogyasztanak, így a full aluház és 3.0 port mondhatni, szinte kötelező hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#1943) jczettler válasza King Unique (#1942) üzenetére


jczettler
tag

köszönöm a kimerítő választ, ez egy ThinkPad L420-ból esett ki, abba pedig egy SSD be, így nem akarom kidobni, vagy eltékozolni ezt az 500GB-ost, megy "tárolónak" :)

(#1944) csubuka válasza csubuka (#1935) üzenetére


csubuka
addikt

A kínai ház semmilyen formában nem szereti a renesas (nec) express card foglalatos usb3 bővítőt. HP probook 650 USB3-ával tökéletes a kínai ház, 85-90 MB/s sebességet hoz szekvenciális olvasásban, ami túllépi az usb2 kereteit erősen.

Ám az IS621 jobb sebesség tekintetében. Viszont aki meg tudja oldani, hogy ne vészleállítsa a vinyót az IS 621 az megteremti a szuperajánlott kínai szotty chipet :D *Ha tudtok ilyet veszem, mert most szanáltam az IS621et ezen viselkedése miatt az új Initio tökéletesen leállítja a vinyót szerencsére.

**IS621-nek a bővítőkarival sem volt gondja... valamit valamiért, nincs kompromisszummentes kínai az 1500 Ft-os súlycsoportban.

(#1945) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Csak a chip-rész SATA-USB átalakító nem nagyon kapható? (Ház nekem nem is nagyon kell, csak amit bedugok a vinyóba és annyi, vagy nem éri meg?)

(#1946) Zoli-bácsi válasza csubuka (#1945) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Szia,

ilyenre gondoltál? [link]

(#1947) csubuka válasza Zoli-bácsi (#1946) üzenetére


csubuka
addikt

Szia!

Koszi!

Igen, csak ez sajna kb annyi mint egy teljes haz. Nekem amugy a csupasz nyak is jo.

(#1948) King Unique


King Unique
titán

LogiLink UA0106 USB 3.0 HDD Enclosure unboxing and test

Hát a hallottakon néhol jót derültem, de ugyanakkor tanulságos is hasznos is egyben... :DD

(#1949) f8enter


f8enter
aktív tag

Sziasztok. Egy Samsung S2 Portable HDD-re sikerült felraknom a W8.1-et "Windows To Go" portable módban.
(Akit érdekelnek a részletek, keressen rá a WinToUSB alkalmazásra.)

Mivel picit lassú, SSD-re szeretném feltenni (van is egy, mait erre tudnék használni).

Kérdés:
Milyen SATA III --> USB3 megoldást ajánlotok, ami gyors, oprendszer futtatásra alkalmas? Létezik külön kábel, ill. keret is, de nem sok tapasztalatot láttam.

(#1950) King Unique válasza f8enter (#1949) üzenetére


King Unique
titán

Engem érdekelne egy pontos leírás. De a Windows To Go és az Win To USB eleve 2 külön megoldás.

S2 Portable kapcsán nem írtad, hogy 2.0/ 3.0 csatis-e, mert ha csak előbbi, akkor jó hogy lassabb, illetve a benne lévő kisebb adatsűrűségű merevlemez is elmarad a mostaniaktól teljesítményben.
SSD nyilván sokkal jobb lenne és, hogy ki is tudd használni a sebességét, jól jön egy natív USB 3.0 - SATA 6 Gbps chipes külső ház. Persze nem minden rack épül SATA3-re, van amelyik csak SATA2-es.
Ebben a listában is találsz olyanokat, illetve a nemrég tesztelt RaidSonic Icy Box is ilyen [link].
Továbbá USB 3.0 max tempója UASP módban érhető le, ami Win8.0/-8.1+ óta natívan támogatott. Pl. az LC-Power LC-25U3-Becrux és Icy Box IB-250StU3+BH15 házak natív SATA-III chipesek (ASM1053/ ASM1053E) és támogatják az UASP-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.