Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Dolphine válasza Gabe123 (#599) üzenetére


Dolphine
addikt

A vinyó nekem is felkeltette az érdeklődésemet! :)
Ha majd jutsz valamire Rack terén megosztod velem? :C
Engem is valami hasonló kombó érdekelne! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#602) Dolphine


Dolphine
addikt

2,5" -os 1.0Tb Scorpio Blue (WD10JPVX) vinyóhoz jól tudom, hogy elég csak az USB csatlakozás?
Tehát ha van egy olyan külső keret amin van táp csatlakozó azt nem feltétlenül kell használni? Jól értem? :F
Milyen minőségi racket ajánlotok ehhez a vinyóhoz?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#603) King Unique válasza Dolphine (#602) üzenetére


King Unique
titán

Bocs, h beleugatok, de ez a topic inaktívabb...
Jól, oda elég csak usb :K , itt van pár érdekes adata vinyók áramfelvételéről [link], Sentinel is 500mA-t ír rá [link], tehát akár 1 usb2 portban is elmegy, főként asztalin hátlapiba.
Ajánlás sok van ezen oldalon is, pl. RaidSonic, Revoltec, Delock rackek: 1, 2, 3, 4 stb.
Láthatod feljebb, akár külföldről (ebay) is beszerezhető potom pénzért, de mivel nem olyan drágák, gari, gyorsabb szállítás miatt itthon is megvehetők nyugodtan szerintem.

(#604) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Usb 3 2,5"-os hdd keretet szeretnék venni egy WD Scorpio Black-hez. Melyik a legjobb minőségű? Arcticot néztem, idáig tőle jobb minőségűt nem találtam. Esetleg valamelyikhez adnak y kábelt?

(#605) King Unique válasza rayoliviero (#604) üzenetére


King Unique
titán

Elég jó minőségű az szerintem :K , másik topicban is írtam, újabb rackekhez usb3 miatt zömével csak szimpla kábelt adnak, de Y-ont tudsz hozzá venni külön.[link].
Ha nagyon pöpec kis rack kéne, Chieftec [link1, InXtron [link] és Fantech [link] háza táján is érdemes körülnézni.

(#606) rayoliviero válasza King Unique (#605) üzenetére


rayoliviero
veterán

Már megrendeltem az Arcticot, de ha nagyon akarom le tudom mondani. Ezt a Fantecet lehet kapni helyben is. Ez a Fanteck olyan jó márka? Mert helyben van egy csomó fajta belőle raktáron:

Fantec 2.5" külső ház USB 3.0 fekete ALU-25U3

Fantec 2.5" külső ház USB 3.0 fekete DB-228U3

Fantec 2.5" külső ház USB 3.0 fekete DB-229U3

Fantec 3.5" külső ház USB 3.0 fekete DB-ALU3

(#607) rayoliviero válasza rayoliviero (#606) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ez elég jól néz ki. Lehet ehhez gyárilag y kábelt adnak? Mert pár képet azzal dobott ki a google.

(#608) King Unique válasza rayoliviero (#607) üzenetére


King Unique
titán

Német, igaz ezeket is vsz Kínában gyártják, de minőségiek, eléggé sokféle ötletes racket készítenek, akár wifis, ütésálló is akad köztük.
De korábban említett 2, különösen InXtron nyilvább jobb.
Ahhoz valóban azt adnak [link] :K , tehát gép előlapiban mind2-t bedugva stabil lehet tápolás, v a másik topicban említett aktív usb hubos megoldás, bár ahhoz lehet kényelmesebb lenne egy hosszabb külön DC kábelt dugni, attól függ TV usb port hol helyezkedik, hogyan érne el táp vége hubhoz.

(#609) King Unique válasza King Unique (#608) üzenetére


King Unique
titán

gyártói oldal kicsit csalóka, mert rackekhez is odaírogatják kapacitásokat, de elvileg mind2 félét gyártanak, racket és kompaktot is, szal, ha ilyet rendelsz figyelj rá melyik fajtát veszed.
De már engem is megkavart... :F , elvileg sima rack, teszt is van róla [link], tetszetős :K

[ Szerkesztve ]

(#610) rayoliviero válasza King Unique (#609) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, köszönöm szépen a segítséget. Élőben lenne jó látni ezeket, az arcticot is, akkor gyorsan megmondanám melyik a legjobb minőségű. Teszt sajnos pedig nem igazán van ezekeről az usb 3 keretekről.

(#611) King Unique válasza rayoliviero (#610) üzenetére


King Unique
titán

Most így utólag szerintem lehet mégis vissza kéne mondani, mert egyrészt először mikor kérdezted arról volt szó 7 mm-es vinyót teszel bele, 9,5-es, mint a Blacked, éppen csak belefér, másrészt nekem video alapján kicsit gagyinak tűnik, oldala is műanyag , én személy szerint az ilyen bepattintós megoldásokat sem szeretem , de ha neked ok, akkor nem szóltam.
Jobb szerintem a csavarozható, Raidsonicnál akad ilyen , ez is az, vastagabb vinyó is tehető bele és mellékelnek hozzá DC tápkábelt is, de akad kínálatukban sok pofás db, igaz másik topicban linkjében pont a szálcsiszolt alukhoz nem adnak Y kábelt, de vehető azokhoz is, ahogy DC is.

[ Szerkesztve ]

(#612) rayoliviero válasza King Unique (#611) üzenetére


rayoliviero
veterán

Külföldi fórumon azt olvastam az Arcticról, hogy erős nagyon, rozsdamentes acélból van, oldalt viszont műanyag tényleg. Az miért nem jó, ha pont 9,5 mm-es hdd megy bele? Vastag racket nem szeretnék, minél vékonyabb, annál jobb.

A baj az, hogy Raidsonic nincs Debrecenben. Ami van még Debrecenben, az a Fantec 2.5" külső ház USB 3.0 fekete DB-229U3. De ebbe is 9,5-es megy. De ehhez gyárilag jár Y kábel. Nekem ránézésre ez tűnik gagyibbnak az Arctictól. De ezt csak az életben tudnám megmondani.

(#613) King Unique válasza rayoliviero (#612) üzenetére


King Unique
titán

Nem akkora gond végülis, ugyanakkor vinyó így közvetlenül érintkezik házzal, jó lesz hőelvezetés. Csak kicsit passzos lesz, ebben aztán nem fog lötyögni vinyó :D , de jobb a fixen rögzített csavaros szerintem, az biztosabb.
De töntesz :) , ne bonyolítsuk akkor túl, ha tetszik Arctic és ok a passzos, pattintós rögzítés, akkor maradjon, Y kábelt tudsz hozzá venni külön is [link], biztos akad olcsóbban is.
Készletproblémákra meg ott a webshopos megoldás, rendelni tudsz akármilyet, ráadásul 8 napos elállási jog, visszaküldheted, ha mégse tetszene (sok helyen saját költségre igaz).

[ Szerkesztve ]

(#614) rayoliviero válasza King Unique (#613) üzenetére


rayoliviero
veterán

Webshopból nem akarok, mert nem tudom átvenni, mivel kezdődik az egyetem hétfőtől. Ennek a Fantecnek kicsit kínai beütése van.

[ Szerkesztve ]

(#615) King Unique válasza rayoliviero (#614) üzenetére


King Unique
titán

Ott gyártják :D , de attól még nem rosszak.
Webes rendelésnél nem muszáj futárral kihozatni, mert az tényleg nevetséges néha, ahogy időzítenek, ott a Pick-Pack pontos átvétel, van h olcsóbb is és akkor mész be átvenni, amikor ráérsz, akár hétvégén is, nálatok is akad bőven [link].
aztán mi jót tanulsz ?

[ Szerkesztve ]

(#616) rayoliviero válasza King Unique (#615) üzenetére


rayoliviero
veterán

Jaja, a Pic-Pack is megoldás. :R Na még gondolkozok melyik legyen, nehéz a döntés. :D
fogdokinak

[ Szerkesztve ]

(#617) King Unique válasza rayoliviero (#616) üzenetére


King Unique
titán

Ja-ja ,nem kell elkapkodni.
az jó :K, bár drága a szemeszter, utána magánpraxist nyitni is kihívás, én nem turkálnék más szájába :D , de jól tejel, az biztos.

(#618) rayoliviero válasza King Unique (#617) üzenetére


rayoliviero
veterán

Meglátom, holnap megjön-e az Arctic. Edigitalban rendeltem, ma reggel 10-kor, azt írta 1 munkanap, ők szombat délelőtt is nyitva vannak. Bár kis esélyt látok, hogy megérkezik holnapra. De akkor lemondom valószínűleg.
Aztán megnézem a Fantecet, mert van raktáron Debrecenben. Ha nem tetszik, akkor utána a Chifi tetszik a legjoban, amit fentebb linkeltél, csak az kicst vastag, de az legalább normális minőség, látszik.
Ezért néztem először kész külső merevlemezet, mert ezektől a külső merevlemez keretektől nem vagyok elszédülve, nagyon sok a gagyi. De vettem egy 2 TB-os Redet az 1 TB-os My Passport Ultra árán, így kénytelen vagyok venni keretet a Scorpio BlacknekEz a Chifi is tetszett, de szidják rendesen. :(

(#619) rayoliviero válasza King Unique (#617) üzenetére


rayoliviero
veterán

itt tesztelik a Fantecet.

"A mellékelt USB kábel nagyon hasznos, hisz egyszerre 2 eszközt tudunk hozzá csatlakoztatni, ami akkor hasznos, ha számítógépünk csak egyetlen nagy sebességű USB porttal van ellátva."

Ezt a mondatot nem értem. Akkor ez most nem Y usb kábel? Nem arra van, ha egy usb port kevés kakaót ad, akkor rádugjuk a másikra is?

(#620) King Unique válasza rayoliviero (#619) üzenetére


King Unique
titán

Ezt linkeltem én is, arról van amire gondolsz , Y kábel :K , csak cikk írója fogalmazott kesze-kuszán...
De nem akarlak é erővel rábeszélni semmire, ha tetszik Arctic, vedd azt, de ez se rossz.

(#621) rayoliviero válasza King Unique (#620) üzenetére


rayoliviero
veterán

Venném az Arcticot, ha megjönne, de nem úgy néz ki, hogy holnapra meglesz és ahhoz nem adnak Y kábelt. Szóval valószínű a Fantec lesz. Ez kép alapján nem néz ki csavarosnak, mintha csak össze kellene pattintani.

[ Szerkesztve ]

(#622) King Unique válasza rayoliviero (#621) üzenetére


King Unique
titán

Igen ez is :K , sok slim rack ilyen sajna, amit korábban linkeltem Raidsonic racket, az csavarozható.

(#623) rayoliviero válasza King Unique (#622) üzenetére


rayoliviero
veterán

:R

(#624) rayoliviero válasza King Unique (#622) üzenetére


rayoliviero
veterán

Megvettem a Fantec DB-229U3-at, a minősége gagyi, oldalt fekete fólia van körben, ami már el is mozdult. Doboza és a műbőr tok is gagyi. Kínai benyomást kelt az egész cucc. Az Y usb kábel az frankó, de lehetett volna fekete színű, hogy menjen a kerethez színben. Összességében azt mondom megért ennyit. A vinyó sebességét azt hozza maxon, ami nekem a legfontosabb.

Ha azt a gagyi fóliát nem tetták volna körbe, akkor jobbra értékelném sokkal.

[ Szerkesztve ]

(#625) King Unique válasza rayoliviero (#624) üzenetére


King Unique
titán

Akkor azért nem rossz az, fólia meg levehető gondolom, háza alu, ami mképp +, én Arctictól se voltam annyira beájulva, RaidSonic rackek jók még minőség terén.
Aztán, ami a lényeg, elég neki táp 1 db usb2-n, TV-n már próbáltad (persze azért Y-al biztonségos használni) :F

(#626) rayoliviero válasza King Unique (#625) üzenetére


rayoliviero
veterán

Fóliát le lehet szedni, de képesek belekötni ha gariztatásra kerül a sor, hogy az gyárilag direkt úgy van.
Ja, azt Arctictól sem vagyok én sem elszédülve, először még jó minőségűnek tűnt, de aztán jobban megnézve gagyi az is. Nagyon minőségi darabbal még nem találkoztam. Ahhoz kész külső vinyót kell venni. Adata HE720 vagy My Passport Ultra: ezekre mondom azt, hogy elég jó minőségűek.

Gépen próbáltam ki usb 2-vel egy kábellel, hát csak szenvedett, de nem tudott elindulni, aztán rádugtam az y másik felét a másik usb 2-re és úgy megy simán.

Usb 3-ra dugva elég az Y egyik ágát bekötni, működik úgyis, úgy vettem észre. Szerinted a biztonság kedvéért dugjam be az Y másik ágát is (de azt csak usb 2-re tudom: az Y egyik fele usb 3, a másik usb 2)?

Tv-n így nem tudom használni (azon egy usb van, emiatt nem vezsek usb hubot). De úgyis barátnőm tv-jére dugnám, neki pedig van egy gyári külső vinyója, arra előtte átmásolom majd a filmet.

[ Szerkesztve ]

(#627) King Unique válasza rayoliviero (#626) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy sejteni lehetett, 1 usb2 port kevés neki, TV-n meg pláne...asszonynak milyen van pontosan, de 5400-as gondolom?
Usb3-ba elég elvileg 1 is, nekem is van 5400-as Toshiba vinyós (940mA) Iomegám, másik felét (ami ugye csak usb2-es táp) nem szoktam bedugni (nincs hely notin :D ), de 7200-as kicsit más tészta, annak lehet nem ártana, ha élettartamát előre vetítve az elégtelen tápot, mint esetleges tönkremeneteli okot belevesszük.
Akkor végülis nem jártál rosszul vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#628) rayoliviero válasza King Unique (#627) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, akkor ha Usb 3-al használom, akkor is bedugom a másik felét is, nem kockáztatok, nehogy lerövidítsem az élettartamát. Nem jártam rosszul, mert a sebességet hozza maxon és Y kábelt adtak hozzá, ami nagyon ritka. Én nem is tudok másik racket, amihez azt adnának gyárilag. És mint kiderült szükség van az Y kábelre a 7200-es vinyóhoz, szóval az Arctic eleve felejtős lett volna. Ez amúgy csak 4400 Ft volt, az nem sok.

Kösz minden segítséget. :R

(#629) dWan


dWan
tag

Sziasztok!

Lehet hülyeséget kérdezek, de nem vagyok kompetens a témában. SSD meghajtót szeretnék külső meghajtóként használni egyszer pc-n egyszer pedig laptopon. Lehetséges ez sebességcsökkenés nélkül?

Alapból arra gondoltam, h usb-re kötöm, de ha jól tudom az usb 3.0 olvasási sebessége 40MB/s körül van, míg ez az ssd esetében 400MB/s v több. Mit javasoltok?

(#630) batagy válasza dWan (#629) üzenetére


batagy
őstag

Korábban valaki ugyanezt kérdezte. Az akkori válaszom ide is érvényes.

Tehát USB rackbe teljesen felesleges SSD-t tenni.

(#631) dWan válasza batagy (#630) üzenetére


dWan
tag

Eddig a sebességeknek utánanézve azt gondoltam, h nem lesz ilyen probléma, hiszen ezek a rackek nagyobb sebességre is képesek, egy usb 3.0 is elég gyors lehet. Mi miatt lassul le akkor?

Egy adatbázist szeretnék elérni a lehető leggyorsabban, ezért kell az ssd. (jelenleg a pc-n van sata-val)

Létezik valamilyen megoldás erre? Pl pc-be beépíthető racként használni és a laptop optikai meghajtójának helyén való használat??

(#632) batagy


batagy
őstag

Üdv!

Szóval gyűjtsünk mán össze pár normális minőségű 2.5" USB 3.0 racket, amiben a vinyó csavarozással rögzíthető!
Én is vennék egyet, de unom hogy a belsőről sosincsenek képek, így nem tudni melyik csavarozhatós.

Valakinek tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#633) batagy válasza dWan (#631) üzenetére


batagy
őstag

"Eddig a sebességeknek utánanézve azt gondoltam, h nem lesz ilyen probléma, hiszen ezek a rackek nagyobb sebességre is képesek, egy usb 3.0 is elég gyors lehet. Mi miatt lassul le akkor?"

Nem vagyok expert ebben a témában, de pár gondolat:
- Az USB 3.0 névlegesen 5Gbits/sec, az ugye átszámolva 640 MByte/sec. A SSD-k olvasási-írási sebessége, amennyire tudom, még ezek alatt van, de legalábbis azonos nagyságrend. Tehát az USB 3.0 papíron még elég lenne az SSD sebesség kihasználására.
- A gond az lehet, hogy bár az USB 3.0 papíron 5 Gbit/sec, de a valós implementációk szerintem jóval lassúbbak lehetnek. Itt ugye is számít, hogy van egy oda-vissza alakítás a SATA és az USB 3.0 interfész között, egyik a gépben, a másik a rackben. Ez a chip implementációjától és még sok mindentől függ. A lényeg az, hogy USB 3.0-on nem valószínű, hogy az ember kihasználja az SSD sebességet, bár lehetséges, hogy még így is gyorsabb lenne mint egy HDD vagy egy USB pendrive.

- SSD-nél ugye felmerül a TRIM használata, na most per pillanat nem világos számomra, hogy az USB 3.0 támogatja-e a TRIM parancs átvitelét. Itt van egy (nem tudom mennyire megbízható) link , ami szerint a TRIM nem függ az interfésztől. Tapasztalat nélkül ugyan, de szerintem ez nem igaz. Itt van egy másik érdekes, sokkal megbízhatóbb cikk az USB 3.0 rackben történő SSD használattal kapcsolatban. Eszerint a TRIM nem működik USB 3.0-on. Érdemes átolvasnod.

A Prohardveren itt van egy cikk, de ez már elég régi, 2011-es.

Összességében, nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban, ezért nem is akarlak eltántorítani, talán érdemes kipróbálni, de talán még jobb, ha az SSD topikban is érdeklődsz. Aztán majd oszd meg itt is a tapasztalataidat, ha működik.

Szóval

(#634) batagy válasza dWan (#631) üzenetére


batagy
őstag

Még annyi, hogy én sem voltam figyelmes, mert a korábbi kérdező USB 2.0-ás rackbe akart tenni SSD-t, arra válaszoltam, de te USB 3.0-on gondolkozol.

Most még egyszer átfutottam a linkelt cikket,végül is nem tűnik akkora elvetélt ötletnek. Azon mérések szerint relatíve elég jól teljesített az SSD az USB 3.0 rackben (a cikkben Asmedia USB 3.0 chipes a rack), a natív SATA III-hoz vinyonyítva.

A TRIM funckió továbbra is kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#635) King Unique válasza batagy (#634) üzenetére


King Unique
titán

Jó a cikk tényleg , valóban a TRIM lehet itt necces, az müxik-e... :F . Meg azért sokx írást nem igazán szeretik SSD, márpedig ugye egy külső vinyón általában ez történik, bár ha 1x telemásolja, azt utána csak olvasás megy róla, az úgy kedvezőbb.
Még egy kicsi 30 GB-os is megtáltosodik usb3-on [teszt], szal SSD---rack vezérlő függó, van SATA III-as rack is már, de usb3 bekorlátozza, mert nyilván nem tudja névleges 625 MB/s értéket, bár ezen Mac-es teszt eléggé odavág perzse az árak is össz-vissz... :Y
Szerintem leginkább program-oprendszer futtatására érné meg külső SSD, + leejtésre kevésbé érzékeny, ami hordozásnál jól jöhet, tárhely tekintetében a legtöbben úgyis bőven 500 GB alattit vennének, az manapság meg szűkös, mikor 1-2 TB notivinyó se drága annyira és sokaknak "szükséges" :D Kell ennek még pár év, h külső területen is kiforrjon, árak mérséklődjelenek, usb 3.1 és Thunderbolt I/II. jobban elterjedjen és akkor tuti lesz.

összefoglalóban is lehet bővebben kell lassan tárgyalni ezt is... :)

[ Szerkesztve ]

(#636) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Sziasztok!

Itt is megkérdezem, milyen külső ház lenne jó nekem a leírtak alapján? -> [link]

(#637) dWan válasza batagy (#634) üzenetére


dWan
tag

Hello!

Vettem végül egy usb 3-as külső házat. Egyedül total commanderrel néztem a másolási sebességet, ez pedig 80-90MB/s között mozgott. Biztos van hozzá program amivel meg lehet nézni, de eddig nem jártam utána.

Egyébként van egy érdekesség. A led a gép kikapcsolása után is világít. Normális ez így?

(#638) King Unique válasza dWan (#637) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy fentebb is írták, usb eltávkor vinyó leállítás, kikapcsolás chip és firmware függő, miután leválasztom, nálam is világít LED, de gép kikapcs után már nem szokott :N . Ez meg attól függ szerintem, h oprendszer leállításkor usb portoktól elveszi e az áramot, mint pl. XP, mert újabb windowsok (7,8,8.1) nem feltétlenül szokták, ezáltal pl. notin lehet alvó, v kikapcsolt állapotban is telót tölteni.
Van egy kis regisrty buhera [link], hátha használ nálad vmit, + ez még jó arra is, hogy 2.5"-nál leválasztás után leállítja vinyót is.
Sebességet tudsz sebességet tesztelni - HD Tune, CrystalDiskmark, Atto Disk Benchmark - progikkal, de "éles" helyzetre, adatátvitel közben jó a TC is, v a windows féle beépített. Azt még nem próbáltam, h éles másolásnál utóbbi 2-n kívül mivel mérjem, de igazából ezek is bőven megfelelnek.

[ Szerkesztve ]

(#639) tjb007


tjb007
nagyúr

Létezik olyan 2,5 hüvelykes ház, amit 1db USB-ről is meg lehet hajtani ?

(#640) batagy válasza tjb007 (#639) üzenetére


batagy
őstag

Egy párszor már leírtuk, hogy ez nem a 2.5" háztól függ.

A benne lévő vinyótól függ, illetve attól, hogy a gépen USB2.0 vagy USB3.0 portra dugod-e.

Röviden: vegyél USB3.0-as racket, és a gépen USB 3.0-ban használd, nagy valószínűséggel 1 db USB port elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#641) batagy


batagy
őstag

Kis beszámoló.

Már a második Noname kínai 2.5"-es USB2.0-ás racket rendeltem Ebay-ről. Mindössze 1300-1400 Ft, árfolyamtól függően.

Készítettem fotókat, hátha érdekel valakit:

fotó01
fotó02
fotó03
fotó04
fotó05
fotó06
fotó07
fotó08
fotó09
fotó10
fotó11

Kommentek:
- A vinyó belecsavarozható!
- A hozzáadott 4 csavar viszont kicsit hosszabb mint kellene, ezért a vinyó menetmélységétől függően lehetséges, hogy nem lehet teljesen becsavarozni. Konkrétan a Toshiba MQ01ABD050 esetén nem lehet a csavarokat becsavarozni, így a fedlap nem tud rendesen rásimulni és a vinyót se rögzíti rendesen. Egy Samsung vinyónál hosszabb volt a menet.
- A két fekete fedőburkolat fém.
- A hozzáadott bőrtok kicsit bő és elég gagyi kivitel, de nem gáz.
- A nyák és a SATA csatlakozó jelentősen felfelé dől benne, de lehet hogy ez direkt van, mert így viszont rá lehet csúsztatni a vinyót, a hely miatt csak ferdén lehet, aztán kell lenyomni a helyére. Nem tudom mi hajlik aztán benne.
- A vezérlőchip Initio INIC-1618L, még sosem hallottam róla, nem tudom mi a túró ez a chip.
- Az egyik ilyen rackemben egy Samsung HM321HI kapott helyet, ezzel egyelőre nincs gond, bár sokat nem használtam.
- A másikban egy nagy áramfelvételi igényű Hitachi Travelstar 7K100 7200 RPM-essel próbáltam. Sajnos ez a rack hibás! A LED nem világít! Ezenkívül a Hitachi vinyót nem tudja meghajtani, még akkor se ha 2 db elengendő tápos USB portról táplálom. Más rackben ez a vinyó gond nélkül működött.

Konklúzió:
Nem igazán ajánlott cucc, de ennyi pénzért be lehet próbálkozni. 2-ből 1 racket hibásan küldtek. Erős áramfelvételű vinyót nem hajtja meg. A csavar hosszabb mint kellene.

[ Módosította: bnss ]

(#642) King Unique válasza batagy (#641) üzenetére


King Unique
titán

Első ránézésre nem tűnik rossznak, hasonlít Raidsonic IB-250StU3+BH15-ra.
Ház anyaga ok, rögzítés majdnem, ennek ahogy kiderült vsz usb-sata átalakító része lehet a gyenge láncszem, ha még Y-al se hajtja meg 2,5" 7200-as notivinyót, de hát ugye full kínai és lutri... :DDD

Köszönjük a bemutatót. :R

(#643) batagy válasza King Unique (#642) üzenetére


batagy
őstag

Az is lehet hogy nemcsak a LED része hibás, azért nem hajtja meg a Hitachit. De a másikban nem próbáltam.

(#644) Impressa válasza batagy (#641) üzenetére


Impressa
őstag

Köszi az infót! :R Mindig jó, ilyen részletes teszteket olvasni, főleg, hogy noname cuccról van szó. :R
Ha szerzel még pár ilyen terméket, és leteszteled, nem fogunk megsértődni. :D :U
Nekem most jelenleg ilyen rack-em van ( 2db, és eltérő chippel) és ebben is a nyák és a SATA csatlakozó picit felfelé dől.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#645) batagy válasza Impressa (#644) üzenetére


batagy
őstag

Hali!

És a te racked csavarozós?

(#646) Impressa válasza batagy (#645) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Ha arra gondolsz, hogy a HDD rögzíthető-e csavarokkal, a házban, a válaszom: nem sajnos. A bőrtok amit rá lehet húzni, eléggé rászorul, nehezen lehet leszedni. Egy nyűasznyi kotyogása van a HDD-nek, ami nem a legjobb neki. ( bár én nem is tartom a házban, mivel elég sok HDD-t kellett mostanság tesztelnem, és nem volt kedven csavarozgatni.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#647) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Milyen USB 3.0-s külső merevlemezt ajánlotok?
Nem akarok rá sokat költeni, de ha az a minőség és megbízhatóság ára, akkor legyen.
Pár száz giga bőven elég, max 500.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#648) King Unique válasza emiki6 (#647) üzenetére


King Unique
titán

Ez a topic szimplán a 2,5" külső házakkal foglalkozik, találsz infókat bőven róluk, magát a notivinyót magadnak kell hozzá külön kiválasztani (van topicja annak is). De ha jól veszem ki szavaidból, lehet vmi "kész" megoldásra gondoltál=kompakt külső vinyó, annak is van saját topicja, egyik ottani hsz-t tudom ajánlani ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#649) emiki6 válasza King Unique (#648) üzenetére


emiki6
veterán

Ja, bocsi csak linkelték nekem ezt de félreértettem :O

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#650) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Sziasztok!
2 hete német országban 15 euróért vettem egy [Raidsonic]racket.
Minőségi,masszív darabnak tűnt.Sajnos nem csavaros,így egy picit zörög benne a vinyó,de kiékeltem, :)
Amit viszont megdöbbenve tapasztaltam,a HD Sentinel-nek nem kűld semmien adatot a vezérlője. :(
Erős,vastag,kemény fekete usb3.0-ás kábelt adtak hozzá,ami a 3.használat után(igaz nem húztam ki a rackból a kábelt),de nem is játszottam vele lasszósat,de kitörte a házból az micro usb 3.0-ás portot. :Y :W
Ezek után,keresnék itthon egy bevált,csavaros,strapabíró,sentinelt is támogató (1TB)modellt.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.