Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Bici válasza King Unique (#1600) üzenetére


Bici
félisten

Okés, akkor megnézem este.
Az megoldás lehet, hogy egy telefon töltőről adok neki még naftát egy USB hosszabbítón keresztül?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1602) Bici válasza Bici (#1601) üzenetére


Bici
félisten

A Tv manual-jábana következőket olvasom:

"Please connect power to a USB storage device(over 0.5 A) which requires an external power supply. If
not, the device may not be recognized.
"

Nem könnyű megszabadulni a PC-től...

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1603) King Unique válasza Bici (#1601) üzenetére


King Unique
titán

Nem igazán :N
Korábban pedzegettük, h az ilyen teló töltő és társai eszközökkel való külső tápolás, csak kavarodást okozhat, illetve, ha nincs meg az adatkapcsolat a gazdaeszközzel, akkor lehet csak 100-150 mA áramot ad neki pluszba.
Ilyen célra egy aktív USB hub való.
Manual alapján, sanszos a sima 0,5 A-es port...

[ Szerkesztve ]

(#1604) Bici válasza King Unique (#1603) üzenetére


Bici
félisten

Oks, köszi, azért majd kipróbálom, mert visszaolvastam itt a topikban és valaki írta, hogy a szintén fél amperre hitelesített TV el tudta indítani a 900mA-es winyót.
Egy próbát megér, legfeljebb nem jön össze. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1605) King Unique válasza Bici (#1604) üzenetére


King Unique
titán

Ez eleve TV függő... van amelyiken sima portban is elmegy a legtöbb 2,5" 5400-as, van amelyiken nem. Ezért kell kipróbálni, aztán, ha nem, egy pár ezres USB hub költségével se dől össze a világ.
Amúgy meg notivinyóknál egy dolog, h mi van rácímkézve (az a max érték, amit felvesz), v mit ír a HDS (ami szimplán csak gyártói oldalról veszi az infókat...), meg megint más dolog, h ténylegesen mennyit eszik. Azt csak speciális műszerekkel lehet megmérni: [link], [link]. A tesztek alapján látszik, h egy átlag 5400 RPM-es notivinyó áramfelvétele 450-700 mA között mozog, tehát azért a 2.0 port is kiszolgálhatja. A gond ott van, h stabil áramleadást nézve, azért más egy PC és más egy TV sima 0,5 A-es USB portja, utóbbiak több esetben gyatrábbak ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#1606) slimshady


slimshady
senior tag

Errol es errol a USB 3.0-s rack-rol mi a velemenyetek? Erdemes volna beruhazni valamelyikre?

üdv.: SlimShady

(#1607) batagy válasza slimshady (#1606) üzenetére


batagy
őstag

Az első Orico-nál talán annyi észrevételem van, hogy a ház nem fém (vagy ha az is, műanyaggal bevont), így talán nem olyan jó hőleadó.

A másodikkal csaknem teljesen ugyanolyat vett Soma01 , és készített is beszámolót. Én ez utóbbit venném a helyedben.

(#1608) slimshady válasza Soma01 (#1509) üzenetére


slimshady
senior tag

Hogy szuperal eddig a kulso haz?

üdv.: SlimShady

(#1609) Soma01 válasza slimshady (#1608) üzenetére


Soma01
veterán

Minden rendben van vele! Semmi hibát vagy gyengeséget nem tapasztalok. Bár, még nem routerre kötve használom, de úgy szeretném majd.

(#1610) rabbit87


rabbit87
tag

Sziasztok!
A múltkor írtam az 1053-mas csippel szerelt LC-Power 2.5" rack üresjáratban történő lekapcsolásáról. Ugye a fw hack nem segített, viszont aki mégis szeretné, hogy folyamatosan menjen a HDD, kitaláltam egy részmegoldást, de működik!

Általában ha lekapcsol a hdd, azért van, mert nem állítjuk le a gépet, mégsem használjuk folyamatosan.
Viszont ha valamivel folyamatosan dolgoztatjuk a hdd-t, nem fog lekapcsolni!
Net általában mindig van, ezért arra gondoltam, mi lenne, ha beállítanék egy letöltést torrent kliensbe, ami folyamatosan pötyög a hdd-re. A seed-elés nem működik, mert hiába van aktív torrent, mégis elszundít a hdd..

Tehát nálam bevált, hogy egy elég aktív torrentet beállítottam max 5kb/s letöltésre, így napokig elvan és nem áll le a lemez.
Amúgy elég brutális számú lekapcsolást idéz elő a rack, egy nap akár 20x is!

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#1611) vittorio7


vittorio7
őstag

Sziasztok!

Itt egy kis infó a rackjeimről, legföképpen batagynak.

Tehát van 2 db 2.5" és egy 3.5". Mindegyikben ahogy a képek is mutatják ASM1053 chip van.
De amikor eltávolítom a HDD, akkor a Win7 ezt látja: ASMT1051.
Ha egyszerre 2 rack van felcsatlakoztatva, akkor néha ASM 2105-t ír ki. Én ezen nem tudok kiigazodni, meg a és a VID PID rejtelmein sem. A rackek elmennek alvó módba, és ha eltávolítom az eszközt a Win alatt, akkor automatikusan leállítja a HDD-t.

[ Szerkesztve ]

(#1612) vittorio7 válasza vittorio7 (#1611) üzenetére


vittorio7
őstag

És ha 2 rack ven felcsatlakoztatva az LG TV-re, akkor az is néha ASM 2105-t ír ki.

[ Szerkesztve ]

(#1613) batagy válasza rabbit87 (#1610) üzenetére


batagy
őstag

Na a folyamatos letöltés egy brute-force módszer. :D

"Ugye a fw hack nem segített"
De a Windows energiagazdálkodási beállítása, amit írtunk, az sem segített? Írtad hogy mindig felülíródik. Arra gyanakszok, hogy a flashelés után már nem a rack állítja le magát, hanem az OS.

A sebesség-csökkenés megoldódott?

(#1614) ftb01


ftb01
tag

Nálam ezt írja az mptool, 1053-as chip:

Ilyen firmware verziót nem is találtam sehol, nem sikerült upgradelnem, és ami még érdekes, hogy felül a PID 55AA alul pedig 5136 ilyesmivel találkoztatok már?

I’ve got the chance I have to try

(#1615) batagy válasza vittorio7 (#1612) üzenetére


batagy
őstag

Igen-igen olvasom... :)

A kiírt stringekkel kapcsolatban valószínűleg az van, hogy a Win az egyes kiírt helyeken máshonnan veszi az infót, más registry kulcsból. Pl. a tooltipben a Kiadás után írt string, illetve a zárolt eszköznél a hibaüzenetben az USB Device-hoz is valszeg másik helyről veszi az infót. Az eszközkezelőben mikor megjelenik, asszem ott is az "ASMT 2105 USB Device" stringet írja ki talán? Van olyan infó, ami magából a rack firmware-ből jön, ezt használja a LG TV is, de más stringet meg lehet, hogy a driver írja ki.

Az MP toolban ugye ott van a "product_string=ASMT1051" opció, amelyet meg lehet változtatni.

Emlékszek rá, én is mikor átflasheltem egyszer a Plugable verziósra, a korábbi "ASMT 2105 USB Device" átváltozott valami másra.

Nem kell ezzel foglalkozni!! :) Gyakorlatilag úgy tűnik, mindhárom chip verzióban (ASM1051 A0, A1, ASM1053) mindhárom PID-es firmware előfordulhat (55AA, 5106 , 5136 ), szóval nem látok 100%-os rendszert.

A te esetedben mindhárom chip ASM1053-as, mind 174C 55AA VID PID-es, és mind firmware verziója 130620.11.B9.00. Ugye nem történt firwware hack ezeken, hanem eredetileg ilyenek?

"A rackek elmennek alvó módba, és ha eltávolítom az eszközt a Win alatt, akkor automatikusan leállítja a HDD-t."

És az alábbi mit ír ki?

MP Tool -> Check Config -> Device Info
Az X a kikapcsolt állapotot jelenti, az O a bekapcsolt állapotot.
Az Idle Timer értelemszerűen.

A rövidítések:
CS = Customized String
EE = Eup Enabled
TL = Two LEDs
HS = HDD Standby
U1U2 = nem tudom
LP = Low Power Mode
2TB = 2TB
SE = Slow Enumeration

(#1616) batagy válasza ftb01 (#1614) üzenetére


batagy
őstag

Igen, ez teljesen normális.

Amit felül ír 55AA-t, az csak a leendő érték, amit a tool bele akarna tolni.
A lenti felsorolásbeli számít, a tied 5136 PID-es, ami 1053 esetén szokványos. Ezt sajnos még nem sikerült senkinek sem frissíteni (nem a 1053-at, hanem az 5136 PID-est).

A firmware verziód 110922.11.00.00.
Mondjuk a "Firmware ASM1051 [120919_11_00_00.bin" verziót innen meg lehetne esetleg próbálni, de az 5136 PID miatt valszeg nem fog sikerülni. Azért próbáld meg, baja nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1617) vittorio7 válasza batagy (#1615) üzenetére


vittorio7
őstag

Eredetileg ilyenek, nem történt firwware hack.

Ezt meg a speccy program írja ki.

Most a 2,5 racket csatlakoztattam a PC-hez. Nagyon hamar lement alvó módba.

(#1618) batagy válasza vittorio7 (#1617) üzenetére


batagy
őstag

Akkor nálad nem a rack miatt áll le.

Nem WD Blue a vinyó véletlenül?

Szóval három dolog tudja szabályozni a HDD leállítást:
- OS
- Rack
- Maga a HDD.

Pl. a 2.5" WD Blue 500 GB WD5000LPVX esetén bármit állítasz a racken , OS-ben, a HDD maga mindig leáll, méghozzá 8 sec után.

[ Szerkesztve ]

(#1619) vittorio7 válasza batagy (#1618) üzenetére


vittorio7
őstag

Ez pedig a 3.5"-os.

Ezek vannak:

WDC WD5000AAVS-00ZTB0 3,5" 500 GB
1.0TB Travelstar 5K1000 Mobile HDD (HTS541010A9E680) 2.5"
Hitachi HTS545050B9A300 2,5" 500GB

De nemrég beletettem egy 400 GB régi Samsungot a 3,5"-be és azt nem állította le, amikor eltávolítottam az eszközt Win7 alatt.

Akkor elvileg nem támogatná a rack firmware a 2 TB-ket?

[ Szerkesztve ]

(#1620) ftb01 válasza batagy (#1616) üzenetére


ftb01
tag

Köszi így már tiszta a dolog. Megpróbáltam azzal is failed lett. Úgy látszik ezt a fajtát nem lehet frissíteni.

I’ve got the chance I have to try

(#1621) gmeszaros


gmeszaros
tag

Sziasztok!

Szeretnek venni kulso racket egy SSD-nek. Szeretnem, ha gyors lenne (marmint a benne levo chip jo legyen, a kulso/belso csatlakozok megfeleloek legyenek) es ha hosszu tavon nem lenne vele gond. A rajta levo SSD-n egy portable VirtualBox es a hozza tartozo image-ek lennenek.

Nem tudom, hogy mennyibe kerulnek a rackek, de olyan 10-15 ezer forintra gondoltam maximum. Nem muszaj ennyiert, ha van eleg megfelelo olcsobban is.

Elony, ha magyarorszagi boltban (ipon vagy hasonlo online boltban) kaphato.

Koszonom!

(#1622) batagy válasza vittorio7 (#1619) üzenetére


batagy
őstag

Igen, akkor elvileg nem támogatják a 2TB vinyókat.

(#1623) vittorio7 válasza batagy (#1622) üzenetére


vittorio7
őstag

Ez robbant érdekes. A 3,5"-ban nemrég volt egy 2 TB-os Hitachi, és köszönte szépen de remekül érezte magát a házban.

Most nem szedem ki az asztali gépből, és szerelem be a rackbe, hogy megmutassam, de jól kezelte a rack.

(#1624) batagy válasza vittorio7 (#1623) üzenetére


batagy
őstag

Nem kell kiszerelni, elhiszem. :)

Amúgy lehet, hogy nem is a 2TB méretet magát jelenti a checkbox, hanem hogy belül hogyan címzi a racket, pl. MBR-ként vagy ilyesmi.

(#1625) vittorio7 válasza batagy (#1624) üzenetére


vittorio7
őstag

Köszi. :)

Egyelőre nem is tervezem, hogy firmware frissítenék a rackeken. Jól elvagyunk így. De, elvileg ezeken pont lehetne ugye?

Az 500 GB Hitachi egy Maxel házban volt, amit eladtam. Na abban a házban nem állt le a HDD, és nem ment alvó módba sem.

(#1626) batagy válasza vittorio7 (#1625) üzenetére


batagy
őstag

Igen, ezeken lehetne hackelni. De fölösleges.

(#1627) King Unique válasza gmeszaros (#1621) üzenetére


King Unique
titán

10-15k-ból bőven megvan egy 2,5" USB 3.0 rack. :K
Ha SSD sebességét ki akarod használni (pl. [link]), akkor olyan kell, amibe SATA-III vezérlőchip van, mert az egy dolog, h a rackbe tehető SATA-I/II/III HDD, ha a chip maga csak a 2-es SATA szabványra épül, akkor az limitálja kb. 260-280 MB/s körülire a max átviteli sebességet. Mint pl. a legutóbbi Chieftec rack, mert abban a JMS566 chip is csak SATA-II [teszt]. Persze lehet, a vezérlőchip se tud, még ennyit se, illetve, ha vmi kisebb,lassabb SSD, annak akár SATA-II chipes is elég.
Szal USB 3.0 - SATA-III chipes rack kell, ilyen általában a legtöbb új ASM1053 chipes rack (pl. LC-Power 25U3 Becrux), de a RaidSonic ICY BOX IB-268StU3-B biztos, mert abban 1053E van [teszt].
De akár ebay-en is lehet jókat találni, 1053-as ez a rack is [link].
Az megint más kérdés, amit fentebb a többiek is pedzegettek, h 1053-asok firmware frissítési lehetősége, ha bizonyos funkciókat állítani szeretnél a firmware-ben...

Illetve, ami még fontos, h külső SSD-knél nem tudom a kompakt gyáriaknál hogyan oldják meg (firmware?), de USB-n alap esetben nem működik a TRIM, így írási sebessége idő előtt csökkenhet, élettartamára is kihatnak...? SSD topikokban már kérdeztem erről korábban, de nem igazán tudtak rá egyértelmű választ adni...

[ Szerkesztve ]

(#1628) King Unique válasza vittorio7 (#1623) üzenetére


King Unique
titán

ASMedia MP Toolban a "2 TB" opció bekapcsolása, akkor jön jól, ha olyan eszközre, oprendszerre akarod rádugni, amik alapból nem támogatnak ekkora HDD-t (2 TB+), nem ismerik a GPT-t. Pl. ilyen a Win XP is, ezt bekapcsolva, már az is látja a 3 TB-os külső vinyót. Az, hogy alapból kezeli-e a rack az ekkora lemezt, az meg chip és fimrware függő.

(#1621) gmeszaros: Cieftec CEB-2511-U3 is szóba jöhet, mivel JMircron JMS539 chip van benne, ami szintén SATA-III.
Ebben a Delock rackben is egy gyorsabb JMIcron JMS567 chip van, de vki nemrég befürdött vele, gondja volt 3.0-án...[link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#1629) gmeszaros válasza King Unique (#1627) üzenetére


gmeszaros
tag

Koszonom a kimerito valaszt! :)

"Illetve, ami még fontos, h külső SSD-knél nem tudom a kompakt gyáriaknál hogyan oldják meg (firmware?), de USB-n alap esetben nem működik a TRIM"

Es ha eSATA + USB 3-asat keresek, akkor az eSATA-val csatlakoztatva lesz TRIM?

(#1630) King Unique válasza gmeszaros (#1629) üzenetére


King Unique
titán

Ott már nagyobb esély van rá, vsz működne, de naprakész infókat SSD topikokban kérdezz. Egyre több kompakt USB3-as és Thunderbolt csatis megoldás van, azoknál is vsz csak meg van oldva, h a TRIM hiány ne okozzon problémát.

eSATAp + USB 3.0 2,5" rack:

- Delock 42514/ 42482/ 42488 (elég drágák)
- Fantec DB-228U3e, 225U3eSATAp (utóbbi se éppen olcsó)
- RaidSonic IB-231StU3S-G (viszonylag jó áron van)
- ORICO 2598SUS3 (nem találtam itthon)

Pontos vezérlőchipeket ezeknél nem tudom, utána kell nézni, de sanszos, h egyik-másik csak SATA-II módot támogat, a RaidSonicnál is csak a 3 Gb/s -es változat van feltüntetve, annál lehet USB 3 chip is arra épül. Ez gond??
eSATA-nak van 6 Gb/s verziója is, de csak bizonyos drága, prémium rackeken láttam ilyet: OWC, Oyen Digital, Welland.

[ Szerkesztve ]

(#1631) vittorio7 válasza King Unique (#1628) üzenetére


vittorio7
őstag

Köszi az infót.

(#1632) rabbit87 válasza batagy (#1613) üzenetére


rabbit87
tag

üdv!
Az energia beállításoknál az lehetett a baj, hogy a kiegyensúlyozottra volt állítva és egyből alatta írja is, hogy ez az opció automatikusan szabályozza a beállításokat, ezért állítgatta el a gép.
Átnyomtam energiatakarékos sémára és belőttem az én értékeimet, de így is levágja üresjáratban a hdd-t...

Sebesség:

Épp most futtattam le a CDM-ot és meglepő módon majdnem az első mérési eredményhez közeli értékek születtek! Eddig mindig rosszabb volt. :)

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#1633) King Unique válasza rabbit87 (#1632) üzenetére


King Unique
titán

Amit írtál nemrég, h mindig aktív olvasás/ írás van a lemezen, az valóban egy jó részmegoldás, mert ugye alvás, csak inaktív állapotban van.
A korábban említett HDS módszer [link] nálad abszolút nem is működik?? Pedig ez eddig nálam minden külső merevlemeznél bevált, ha épp leállást és/ vagy fejparkolást akartam tiltani.

(#1634) rabbit87 válasza King Unique (#1633) üzenetére


rabbit87
tag

üdv!
Írhatok neki *-ot vagy 1,2-t, akkor is leáll... Marad a letöltés, az eddig működik! :))

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#1635) batagy válasza rabbit87 (#1632) üzenetére


batagy
őstag

Ok, tehát OS szemszögből minden kipipálva, energiagazdálkodás megoldva.

Ezenkívül akkor kijelenthetjük, hogy nem a firmware rack hekkelés okozta a lassulást! :)
A rack szintén nem okozza a leállást, mivel ezt kijelzi az MPtool.

Így csakis a HDD marad, az maga is lehet olyan típus, ami magától leáll, racktől függetlenül. Nem WD Blue?

[ Szerkesztve ]

(#1636) rabbit87 válasza batagy (#1635) üzenetére


rabbit87
tag

A hdd Seagate.

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#1637) King Unique válasza rabbit87 (#1634) üzenetére


King Unique
titán

Azért azt írhattad volna, h milyen Seagate, mert nem mindegy? Pl. WD Scorpio Blue-nál se mindegyik állítgatja le a motort, az új X-es végződésűeknél gyakoribb.
Egyik kollega OS X alatt a Keep Drive Spinning nevő programmal tiltotta alvó módot, ami aszem 30 másodpercenként ír a lemezre egy kis fájlt. Ennek Windowsra van 2 alternatívája (köszönet érte a másik topikban a kollégáknak!), az első a NoSleepHD, amely natívan csak Win7-re telepíthető, 8.1-nél már csak kompatibilitási módban fut. Illetve az újabb és Win8-cal is kompatibilis No Disk Sleep még, ami alkalmas a feladatra.

A Windows energiagazdálkodásának babrálása láthatóan nem hozott eredményt, inkább a külső rack adott VID-PID azonosítója alapján, egy registry, vagy PowerShell megoldást érdemes még kipróbálni [link].

Ennyit tudtam segíteni a témában, ha ezekkel se működik az alvó mód tiltása, akkor passzolom...

[ Szerkesztve ]

(#1638) rabbit87 válasza King Unique (#1637) üzenetére


rabbit87
tag

üdv!
Elnézést, tegnap nem írtam a tipust!

Lemez Tulajdonságok
Lemez sorszám,1
Interfész,SAT Standard USB/ATA
Gyártó információ,"VID: 174C, PID: 55AA"
Lemez modelszám,ST500LT012-1DG142
Lemez revízió,0001SDM1
Lemez sorozatszám,S3PBSYE6
Teljes méret,476937 MB
Energiatakarékossági üzemmód,Aktív

Ez a nosleephdd érdekel, ki is próbálom!

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#1639) King Unique válasza rabbit87 (#1638) üzenetére


King Unique
titán

Jó, végülis már annyira nem is fontos, én se állok most neki, ezen Seagate energiatakarékos megoldásait, módját elemezgetni... :N
Amik a fenti hsz-ben vannak, azokat próbáld ki, a 2 progit néztem tegnap, nálam működött az alvó mód tiltása velük. Na meg ott, a többi lehetőség is.

(#1640) rabbit87 válasza King Unique (#1639) üzenetére


rabbit87
tag

Császár vagy! :C
Ezzel a NoSleepHD-val megoldottad a helyzetem!
Így net sem kell, tehát offline is járathatom a HDD-t!
Beállítottam neki, hogy 9 percenként pöttyintsen a HDD-re így nem kapcsolhatja le 10 perc után a rack!

:)) :DD

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#1641) King Unique válasza rabbit87 (#1640) üzenetére


King Unique
titán

Örülök, hogy sikerült. :)

Ezidáig én sem foglalkoztam ezekkel, mert a fentebb is említett HDS féle megoldás tökéletesen működött minden külső merevlemezemnél (esetleg topikjában a fejlesztővel konzultálhatsz, riport küldés, hátha mond rá megoldást, nálad mért nem müxik) . Jó kis programok ezek is, free, portable, bepipálod, akkor indul az oprendszerrel.
Neked amúgy miket írt a lemezre, mert a NoSleepHD egy kis txt fájlt rakott rá nálam, de a másik, v ez, már nem tudom mappákat is létrehozott rajta?

(#1642) rabbit87 válasza King Unique (#1641) üzenetére


rabbit87
tag

Egy NoSleepHD.txt-t hozott létre a célmeghajtón, amiben ez a szöveg szerepel:

NoSleepHD v2.0 Tick! By Ashutosh Agarwal - agarwal@hotmail.co.uk

Beállított időben frissíti, de nem ír bele! :R

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#1643) King Unique válasza rabbit87 (#1642) üzenetére


King Unique
titán

Nálam is, a mappákat nem tudom mi hozta létre, vsz a másik program.

(#1644) rabbit87


rabbit87
tag

Újabb észrevétel LC-Power rack-el kapcsolatban!

Egy asztalon van a rack és a mobiltelefonom (SonyEriccson k800i) kb 30 cm távolságban, s amikor sms érkezik, kilövi a racket, egyszerűen újraindul.. :F

[ Szerkesztve ]

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#1645) batagy válasza rabbit87 (#1644) üzenetére


batagy
őstag

Durva.

Wifi 2.4 GHz és USB3 zavarásról tudunk, hogy létezik, de a telefon a 900 MHz vagy 1800 MHz-en kommunikál, hogy az is zavarná az USB-t, az elég meglepő.

Viszont én meg olyat tapasztaltam többször is, hogy a telóm ugyanígy SMS kapásakor, a notebook Displayportot zavarja meg! Olyankor a monitoron elkezd villódzni a kép. Van itt EMC kérem szépen.

[ Szerkesztve ]

(#1646) MrRL19


MrRL19
senior tag

helló

KÉRDÉS:
annyi lenne az egész , hogy mivel és hogyan lehetséges egy sima laptopos winyot külsőre alakítani ?! ha ez lehetséges akkor mit kell hozzá vennem és hol ?! :R
(usb-s külső-re)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1647) dany1710 válasza MrRL19 (#1646) üzenetére


dany1710
csendes tag

A vaterán talász hdd 2,5 vinyo tokot ami sata átalakitó van benne USB re pl:http://m.vatera.hu/item/view/action/getProductData/cod/2028584969

(#1648) dany1710 válasza MrRL19 (#1646) üzenetére


dany1710
csendes tag

Nekem van külső vinyom és nem tudtam hogy van benne ilyen átalakitó csak amikor szétszet akkor láttam és jöttem rá erre

(#1649) King Unique válasza MrRL19 (#1646) üzenetére


King Unique
titán

2,5" külső USB 2.0/ 3.0 racket veszel hozzá, amiről ez a topik szól. Kicsit visszapörgetve ajánlásokat, teszteket is találsz. Van sima SATA-USB átalakító is, de ez hosszútávú használatra kevésbé praktikus, inkább a külső rack.

Lehet venni, akár az ajánlott hírdetős oldalakon is, de szerintem jobb normális boltból/ webshopból rendelni.

(#1650) MrRL19 válasza King Unique (#1649) üzenetére


MrRL19
senior tag

köszi mindenkinek Ő rá gondoltam

[link] ez megfelel ?

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.