Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) isapeti


isapeti
aktív tag

Sziasztok!

Van valamelyikőtöknek Vipower VP2528SA2 külső tokja? Nagyon szimpatizálok vele, csak félek, hogy nem fog beleférni a jövő héten érkező vinyóm... ugyan azt írják a boltok holnapjain, hogy minden 2,5''-os HDD-vel működik, a Depon a méreteinél 12 mm-es magasság szerepel, ami - legalábbis szerintem - kizárja, hogy egy 12,5 mm-es magasságú vinyó beleférjen... az én vinyóm pedig valószínüleg ilyen magas (egy régi IBM Travelstar 18,14 gigás darab). Ha van vkinek, lemérné a kedvemért?

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#52) nemtommi válasza isapeti (#51) üzenetére


nemtommi
senior tag

Nekem az ST Lab tokom 12 mm vastag (belül 10,5 mm), de ebben egy 9mm magas HDD van. Ha a HDD-d tényleg 12,5 mm vastag szerintem felejtsd el hogy külső tokba fogod rakni.
Esetleg megpróbálhatod egy DTK tokkal, azok vastagabbak, de nem biztos, hogy megvan 12,5 mm magas belülről.

[Szerkesztve]

(#53) nemtommi válasza nemtommi (#52) üzenetére


nemtommi
senior tag

Bocs, DTK-ról most ugrott be, hogy bár magasabb a többinél, de a belső magasságból elvesz egy NYÁKszerű elem is, aminek a hasznára még nem jöttem rá, ugyanis úgy emlékszem áramkört nem fedeztem fel rajta. (Lehetséges, hogy egy kis fűrészelés után beleférne)

(#54) isapeti válasza nemtommi (#53) üzenetére


isapeti
aktív tag

Köszi szépen! Jah, én is tartottam tőle... :( Bár a srác, akitől venném a vinyót, talált pár alternatívát, amik 17-19 mm magasak, ezek közül az egyik teljesen be is jönne, csak nem tudom, képes-e csupán USB-től táplálni magát. Pedig erre a funkcióra mindenképp szükségem van...
A típus egyébként Spire Gigapod ee-106, ha valaki esetleg ismerné személyesen... sajna sehol egy szót sem írnak arról, tud-e csak USB-ről üzemelni, csak azt, hogy van hozzá külső áramellátás.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#55) Anthony13 válasza isapeti (#51) üzenetére


Anthony13
csendes tag

Hi!

A Vipower VP2528SA2 külső tok legkisebb belső magassága - kicsit ívelt - 10mm.
A benne lévő Toshiba vinyó magassága 9 mm.
Viszont nagyon jó, én kb. 1 éve használom.

[Szerkesztve]

(#56) Krix válasza isapeti (#51) üzenetére


Krix
őstag

Hát itt csak az alábbit írja:

[link]

Fully compatible with all low-profile 2.5” HDDs

:(

If it is not broken then don't fix it!

(#57) >Borisz<


>Borisz<
tag

Van egy Vipower VP-2528SA2 külső USB-s rack-em. 80 GB-os Samsung vinyóval üzemel. Az a problémám, hogy ha 1GB vagy annál nagyobb méretű állományt akarok rámásolni (az asztali gépben lévő winchesterről) akkor hibaüzenetként a Total Commanderben a ''Lemez megtelt'' üzenet jelenik meg rövid idő után. Lehet hogy az USB kábel nem bír ekkora mennyiségű adatot továbbítani egyszerre?
A segítséget előre is köszönöm.
Üdv

(#58) BlackWoOd válasza isapeti (#54) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

#34-ben erről írtam.
(Egyébként ~ 2hét alatt megpusztult a cucc.)

mod.: Ja, hogy világos legyen: a Spire és Speeze néven ''futnak'' ugyanazok a motyók (ránézésre).

[Szerkesztve]

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#59) nemtommi válasza >Borisz< (#57) üzenetére


nemtommi
senior tag

Ez nálam akkor szokott előfordulni, amikor nem kap elég áramot az USB portról a HDD.
(Sajnos ez környezetemben kb. minden 4. géppel előfordul)
Ha hallasz egy kattogó hangot is a rack felől, akkor biztosan ez a probléma.
Ha ehhez is szétszedhető Y USB kábelt adtak, használd mindkét csatlakozót, de ha tudod, ne egymás melletti USB portokat használj (ha van hátsó panelen 2db 2-es portod, használj mindkettőböl 1-1-et).

(#60) isapeti válasza Krix (#56) üzenetére


isapeti
aktív tag

Köszi a válaszokat mindenkinek...

Krix: akkor ezexerint a magyar lapokon fordítottak csak hanyag módon, ott egyértelmûen minden 2,5''-os lemezzel kompatibilisnek írták :( Közben kérdezôsködtem még boltokban, de mindenkinek csak max 12mm-es házikói vannak :( azért nem adom fel, de egyelôre mindenképp pihentessük a boltot és asszem körbenézek, van-e low profile HDD is eladósorban...Sorry még1x

[Szerkesztve]

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#61) >Borisz< válasza nemtommi (#59) üzenetére


>Borisz<
tag

Köszi a tanácsot. A céges gépen kipróbáltam és a dvd video_ts könyvtárát át tudta másolni. Majd otthon még kipróbálom a hdd-ről hdd-re való másolást is. Remélem akkor is sikerrel fogok járni. Még egyszer kösz.
Üdv

(#62) sened


sened
csendes tag

Üdv. mindenkinek!

Van egy Revoltec külső tárolóm amiben egy 20GB-os Fujitsu meghajtó van.
Az lenne a kérdésem, hogy kinek milyen írási/olvasási sebességeket produkál a hasonló berendezése.

PC-ről rack-ra másolás: ~9MB/s
Rack-ról PCre másolás ~25MB/s

A másik kérdésem, hogy bővíteni akarom a rack kapacitását 60GB-ra és érdemes-e a vinyók fordulatával foglalkoznom? Ezt úgy értem, hogy az USB elméleti 480Mb/s sebessége ki tudja-e használni a vinyó sebességét?

(#63) erdoke válasza sened (#62) üzenetére


erdoke
titán

Nekem kissé furcsa, hogy ennyire nagy az írási és az olvasási sebesség között a különbség, ilyet még nem tapasztaltam.

Mivel az USB 2.0 valós átviteli értéke ezekkel a csatolókkal 30-31 MB/s-nál van, így az 5400 rpm-es noti HDD bőven megteszi. Fölösleges 7200-ast drágábban venni, esetleg csak jobban melegedne..

A legjobb aláírás a héten

(#64) VVoid válasza sened (#62) üzenetére


VVoid
aktív tag

Ha Total Commander-rel olvasol/írsz, és még nem tetted meg, kapcsold be a Compatibility módot a drive-ra. Ha nincs bekapcsolva, ez szokott időnként ilyen nagy különbségeket okozni az olvasási és írási sebesség között.

(#65) sened válasza VVoid (#64) üzenetére


sened
csendes tag

Hali!

Kipróbáltam a kompatibilis mód bekapcsolását amit javasoltál de sajnos ugyanazok maradtak a másolási értékek. Ha lehetőségem lesz rá ki fogom próbálni másik vinyó/rack párosítást.

(#66) VVoid válasza sened (#65) üzenetére


VVoid
aktív tag

Amúgy az olvasási érték az jó, az írás azért lehetne egy kicsit jobb.

Nekem egy WD Passport 2.5-ös, 5400 RPM-es külső USB-s vinyóm van, ennek kb. 28-30 MB/s az olvasási, 22-24 MB/s az írási sebessége.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#67) sened válasza VVoid (#66) üzenetére


sened
csendes tag

Bővítési lehetőségként néztem egy 60GB-os WD vinyót, de a motor csapágyazásáról nem találtam semmi infót. Nagyon nem szeretném ha egy hónap múlva sívító hangja lenne mint az Öcsém két WD meghajtójának(azok még golyóscsapágyasak).
Te vagy valaki tud erről pontosabbat?

(#68) VVoid válasza sened (#67) üzenetére


VVoid
aktív tag

Ha 2.5-ös, az biztos halk lesz. Ha 3.5-ös, arról nem tudok nyilatkozni. Nekem van két 3.5-ös, 80-as, 120-as, azok nagyon halkak, de azok már nem golyóscsapágyasak.

(#69) sened válasza VVoid (#68) üzenetére


sened
csendes tag

Ma kaptam egy másik rack-et próbára.
Ez egy Enclosure ház és egy 10GB-os IBM vinyó.
Kipróbáltam minden vinyó/rack variációt és arra jutottam, hogy a meghajtók miatt ilyen lassú az írási sebesség. Mindegy mit hova rakok ugyanaz az eredmény, sőt az én vinyóm ~1-2 MB/s-el gyorsabb a kölcsönkapottnál (mindkettő 4200 rpm-es).
Most már csak abban reménykedek, hogy ha veszek egy nagyobb drive-ot az majd hozza az általad leírt sebességeket.

(#70) VVoid válasza sened (#69) üzenetére


VVoid
aktív tag

Az én drive-om 5400-as. Azt azért nem lehet elvárni, hogy egy régi 4200-as vinyó majdnem úgy szuperáljon, mint egy új gyártmányú 5400-as.

(#71) marcogo


marcogo
csendes tag

Üdv egy kis segitséget kérek.

A laptopomban egy PCMCIA kártya csinál 3db USB2.0-át.
VP 9208 Smart kábellel csatlakozik a VP-2504V rack.
A gép érzi,hogy eszköz csatlakozott,denem ismeri fel a külső merevlemezt.
A gépemnek 1db 1.1 USB-je van ezen keresztűl tökéletesen működik csak nagyon lassú.
Ja és külső táppal használom tehát az nem lehet gond.

Előre is köszi az ötleteket.

(#72) marcogo


marcogo
csendes tag

Még valamit ami fontos lehet.
A VP2528SA2-vel működik minden.Tudom vegyek ilyet,de már sajnos megvettem a
VP-2504V-t és a smart kábelt.

(#73) Tripton


Tripton
csendes tag

Hi!

Kinéztem magamnak egy 2.5 mobil rack-et:

[link]
[link]

[kép]

Mi erről a véleményetek/tapasztalatotok?

Azért Szimpatikus nekem ez a Külső Ház mert:

Egyben Média(Mpeg1-2,DivX,Mp3) lejátszó is

Tvre is köthető+távirányítható

A szolgáltatásaihoz képest (szerintem) Olcsó..


[Szerkesztve]

Ha vannak atomok, és mód kinálkozik, molekulák is lesznek; és ha a molekulák nedves, meleg helyen tanyáznak, elõbb-utóbb lesz belõlük elefánt is.

(#74) macilaci78 válasza Tripton (#73) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:Y Ilyen is van? :Y

Nehogy kevés legyen az az egy db USB csati, az én 80Gb-os Samsung kisvinyóm is Y-kábelről kapja a naftát. Nincs mindig szükség rá, de volt, hogy csak az egyik partíciót töltötte be, mert nem kaptt elég áramot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#75) citkar


citkar
addikt

üdv
korábbi usb 2,5 rackemben az a baj h az adatkábel dugasza a panelhez néhány kis lábacskán át kommunikál(ha mondhatom így) s ezek a lábak könnyen elmozdulnak,ahogy a dugasz mozog,mert pl az adatlábel arrébbcsúszik 10 centit s már nem érintkezik jól

gondolkodom h pillanatragsztóval odaragasszam,de azt hiszem vennem kéne másikat,van vkinek ötlete ma mit érdemes venni,bírja a kábel ki-bedugdogást,mert sokat cipelem s 4-5 ezernél többet nem szánnék rá
ha lényeges egy 60as wd menne bele

citkar

(#76) pentiumbt


pentiumbt
csendes tag

Sziasztok!!

Lenne egy kérdésem: Hol lehet venni külső 2,5 mobil rack-et?? :)

http://miniprofile.xfire.com/bg/bg/type/2/pentiumbt.png

(#77) nemtommi válasza pentiumbt (#76) üzenetére


nemtommi
senior tag

Számítástechnikai szakboltokban próbáltad?
USB és Firewire csatlakozósak közül válogathatsz.

(#78) citkar válasza citkar (#75) üzenetére


citkar
addikt

még mindig érdekelne h vannak e tapasztalatok,ma 4-5k irányában mit a legérdemesebb venni

(#79) Soja


Soja
aktív tag

Új topicot nem akartam indítani, így remélem többé kevésbé ide vág a kérdésem.
Notebook winchester-hez olyan átalakító kellene, ami alkalmassá tesz IDE interfészre való csatlakozásra. Tehát noti winyó --> átalakító --> IDE kábel --> Alaplap
Ennek mi lenne a neve, ha létezik, és hol lehetne beszerezni?

Előre is köszönöm.

(#80) citkar válasza Soja (#79) üzenetére


citkar
addikt

van ilyen,simán 2,5 hdd ide átalakító
én tavaly 500-1000 forint közt vettem talán a mistben v vmi kisebb üzletben

(#81) Gri válasza Soja (#79) üzenetére


Gri
tag

#9

[ POWERED BY 230V ]

(#82) Gri válasza Gri (#81) üzenetére


Gri
tag

Bocs, most nezem, hogy nem el a link.
De sztem minden masodik sztech botban kapsz, 2.5''->3.5'' hdd atalakitot kell kerded.
Egy egyszeru kis nyak az egesz, egyik oldalara rapakolod a notebook vinyot, a masikra meg raakasztod az alaplapi ide kabelt. Plusz lelog rola a tapkabel, azt bekotod.
A jumper beallitas altalaban rajta van egy matrican a hdd tetejen, ha kell.
Nagyjabol sztem ennyi.

[ POWERED BY 230V ]

(#83) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

elméleti megoldható kérdés érdekelne.
Nemtudom jól tudom e de hallotam meglehetne odlani hogy egy usb-s külsö keretben lévő hdd-t rákötök a routerre és onnan kezdve ftp szerverként üzemel.
Lehetségez ez?
Spéci router kell azon kívül hogy van rajta usb port?
Esetleg ha azt akarom hogy tölteni internetről le anyagot és aerre az eszközre mivel iylenkor elég ha a router emg a vinyó megy.
ha volt már erröl szó bocsi de aki tud segitsen mert tényleg érdekelne engemet köszi és üdv all

(#84) citkar válasza ticzi01 (#83) üzenetére


citkar
addikt

én láttam vkinél olyat h egy rack(cska picit hosszabb,de nem sokkal) és azt rátehetted hálóra
olyan volt mintha a rackbe integráltak volna egy pici gépet,amin csak hálózati dugasz van és ha ez otthon volt pl az ember a munkahelyén is leszedheti a cuccost,egy komplett gép működése nélkül

[Szerkesztve]

(#85) Flashcash válasza ticzi01 (#83) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#86) ticzi01 válasza Flashcash (#85) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Köszi szépen midnenkinek!

Az merült fel bennem hoyg ezek szeritn sima usb-t tudo router erre a feladatra alkalmatlan?
Mert jó jó szép szép de gondolom ez a cucc nem valami olcsó leeht szerintem:)
Ha esetleg más is találkozott ilyennel kérem ossza meg velem!

(#87) parandroid válasza ticzi01 (#86) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egy Asus WL-500g router 25k bármelyik kiskerben. Van 2 USB portja, ami lehet printszerver vagy FTP-szerver is. Sőt, hackelt firmware-rel SMB-támogatást is tud, azaz simán Windows-os meghajtóként is látod a rá dugott USB racket.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#88) ticzi01 válasza parandroid (#87) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Na köszönöm szépen az infót nagyon hasznos volt számomra.

De még kis kötözködés, hoyg ezzel fog e működni a berendezés
Az internetről való letöltéskor azt be lehet álítani valahogyan hogy a gép nemegy csak a rádugott hdd ésközben tölti a cuccot a netről?Vagyis nem igazán ftp a léyneg hanem az hogy tudjak tölteni, de szerintme ahhoz még valami kell hogy vezérelje.
Remélem nem voltam nagyon zavaros.

(#89) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Esetleg valaki más?

(#90) hothead


hothead
csendes tag

Sziasztok!

Nekem szintén, WD pass 80anam van. Király, cucc, és épp most gyorsult a segitségetekből fakadóan az át vitel. Kicsit a témától eltérő kérdésem lenne. Notebookba lehet venni olyan pcmcia kártyeszt, amire SATA hdd köthető. Ez rendben van, de hogy történik a hdd megtápolása??? USB-ről, vagy hogy???

(#91) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Esetleg valaki más aki megoldotta ezt a problémát!

Röviden ujfent.
Azt szeretném ha egy usb-s vinyót routeren keresztül tudom letöltésre használni.
Gondolom olyan router kellene hozzá amin linux van rajta és tud torentet futtatni vagy ftp letöltést kezelni.
Ötletek vlaakinek?
Tuti meglehet oldani csak hogyan???

(#92) ticzi01


ticzi01
aktív tag

fel a válaszra midnenkinek!

(#93) nemtommi válasza ticzi01 (#92) üzenetére


nemtommi
senior tag

Bocs, de szvsz minden kérdésedre adtak már választ, ha esetleg nem vetted volna észre, olvasd el kérlek mégegyszer őket.

(#94) ticzi01 válasza nemtommi (#93) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Jo jo igazad van!
kaptam sok hasznos választde amit én szeretnék arra sehol nem találom még midnig a megoldást!
Az tiszta sor, hoyg FTP ként műkodik a router usb portján keresztül,de én oylat szeretnék hogy tudjon pl P2P programot lekezelni ezáltal nem kell a gépnek mennie ahhoz hogy az anygok ide oda jöjjenek.
Esetleg http vagy ftp-ről is tudok segítségével töltnei.
na kb ez az én problémám ezt szeretném megoldani.
Arol mintha hallotam volna,hogy látezik olyan router amin lunux van és tudja ezt kezelni csak érdekelne ki tud erröl közelebbit merrefelé kellene elindulnom.
lehet csak értetlen vagyok akkor meg bocsánatot midnenkitől!
Üdv

(#95) nemtommi válasza ticzi01 (#94) üzenetére


nemtommi
senior tag

Torent routeren szvsz esélytelen. Lehet jobb lenne ehhez egy használt notit vagy kisgépet beszerezned. Ha ez nem megoldás számodra, szerintem még itt érdemes körülnézni: [link]

(#96) ticzi01 válasza nemtommi (#95) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Köszi a tippet lehet noti lesz belölle az nagyságrnedekkel kevesebbet fogyaszt
Üdv

(#97) s_akos82 válasza >Borisz< (#57) üzenetére


s_akos82
tag

Sziasztok!

Én is hasonló problémába ütköztem, mint >Borisz< kolléga:
DTK - G811U 2,5''-os rack-ben időzik nálam egy Samsung MP0603H (5400RPM 8Mb cache). Általában minden szép és jó, DE: ha írni próbálok rá, akkor az esetek 90%-ában minden OK., viszont néha megbolondul, és a Total Conmmander kiírja, hogy megtelt a lemez... (hely lenne bőven), ezzel egyidőben megjelenik egy Xp-s buborék a tálcán valami hasonló szöveggel: ''... a késleltetett írás nem sikerült, az adatok elvesztek, a hibát vsz. hardver, v. hálózati kapcsolat hibája okozta''. Mi a fene lehet ez?
A rackhez adtak 2 kábelt, egy sima USB - miniUSB adatkábelt, és egy tápkábelt aminek a gép felöli vége sima USB, és két felé ágazik: egy rövid (5-6 cm-es) normál USB aljzatra, és egy másikra hosszabbra, ami ugye a rack felé viszi az áramot. Mire jó ez a rövid leágazás? Mindkét kábelt használom, mivel csak az adatkábel sajnos kevés, hogy elindítsa a vinyót (csak kattog, de el nem indul).
Ráadásul nemrég egy haver gépéről próbáltam menteni vele, és semmit nem tudtunk írni rá, szinte azonnal elszállt a fenti hibaüzenettel :(! Mi lehet a gond? Próbáltuk úgy is, hogy a tápkábelt a gép hátsó részén kötöttük be, az adatot pedig elöl, de ez sem segített... :O !
Ja, és olvasás közbe soha semmi gond nincs vele...

Plz., aki tudja a megoldást segítsen!
Köszi előre is!
Ákos

(#98) nemtommi válasza s_akos82 (#97) üzenetére


nemtommi
senior tag

Kevés feszt kap a rack. Táp, és alaplap miatt is lehet. Pl. mutteromnál a Gigabyte GA-7VT600-1394-es lapnál a tápcsere sem segített, máig le kell venni az átviteli sebességből (másolás=>sorbaállít=>sebességhatár), ha biztosra akarunk menni egy-egy nagyobb fájlnál. Haverom gépében a lecserélt noname táp után meg minden ok.
Esetleg ha van 2*2 USB kimeneted a Rear Panel I/O Portjai között, akkor inkább azokból használj egyet-egyet.
Valószinű, hogy nem a vinyó a hibás, mivel elég kis fogyasztású (bár van nála jobb is).

(#99) s_akos82 válasza nemtommi (#98) üzenetére


s_akos82
tag

Köszi a tippet! Ezt az átviteli sebesség szabályozást kifejtenéd kicsit bővebben? Bocs, de ehhez annyira nem értek... :U . Az alaplapom Abit NF-7 SL v2.0, Chieftec 360W-os táppal. A konfig többi része az adatoknál. A haver gépében, ahol a halmozott gondok jelentkeztek Codegen 300-as van, itt tényleg elég vsz., hogy ez a fő gond. Majd próbálkozom.

A kábeles rejtélyre nem tudsz megoldást? Miért ágazik ki az a rövidke USB aljzat? A rack leírása nem tér ki erre :(( !

Thx. előre is!

(#100) nemtommi válasza s_akos82 (#99) üzenetére


nemtommi
senior tag

Total Commanderben kiválasztod a fájlt, F5=>F2=>és itt kipipálod a sebességhatárt, majd beállítod 5-10000kB/s-ra.
A kis tüske arra jó, ha a tápod elég feszt ad, de pl. nem akarod átállítani a racken az Int/Ext kapcsolót, vagy nem akar elmenni csak egy kábellel, de Y toldással már megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.