Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) King Unique válasza MrRL19 (#1650) üzenetére


King Unique
titán

Ha 2.0 elég, jó lehet, de tapasztalat, infó nincs itt róla annyira.
3-4k-ért már akad 3.0-ás rack is, persze csak ha ki tudod használni.

(#1652) dany1710 válasza MrRL19 (#1650) üzenetére


dany1710
csendes tag

Igen ez megfelelő! És nem is drága

(#1653) MrRL19 válasza dany1710 (#1652) üzenetére


MrRL19
senior tag

:R akkor ezt veszem :) ...

köszi még 1x mindenkinek

JA és mellesleg ez biztosan jó , mivel van itthon nekem külső , de azon ilyen tüskés átalakítóval van megoldva ?!

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1654) dany1710 válasza King Unique (#1651) üzenetére


dany1710
csendes tag

Csak ha van USB 3.0 csatlakozója akkor érdemes olyat venni!

(#1655) zzz03


zzz03
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy olcsó, usb 3.0 csatlakozós racket? Tv-re szeretném rákötni, és egy 500gb-os WD hdd-t raknék bele (1080p, ill 3d filmeket tárolnék rajta).

Köszönöm

(#1656) johnywalker válasza dany1710 (#1654) üzenetére


johnywalker
őstag

Óhh dehogy.Mindenképpen jobb az Usb 3.0-ás csati.Még ha csak a 2.0-as rendszerre kapcsolod is, jobb átviteli sebességet ad.Azt a kevéssel több ráfordítási díjat mindenképp megéri, meg időtállóbb is...szvsz!

[ Szerkesztve ]

(#1657) King Unique válasza zzz03 (#1655) üzenetére


King Unique
titán

Olcsónak mondhatóak az LC Power rackek, a Becrux egész jó darab. RaidSonic házak is jók, IB-268StU3-B volt tesztelve is és ára se rossz. De akad még néhány olcsó 3.0 külső ház: [link], [link], [link]
Illetve, ha nem túl sürgős, lehet rendelni eBay-ről is: [link], [link].

(#1656) johnywalker: +1

(#1658) zzz03 válasza King Unique (#1657) üzenetére


zzz03
őstag

Koszi ;)

(#1659) vape1


vape1
csendes tag

Most vettem egy WD MyPassport Ultra 2TB külső HDD-t iWay-nál. 3 év garival adták, bontatlan doboz, minden jónak néz ki. Viszont nincs benne az a WD tasak, ami a youtube-on nézve általában benevan.
Létezik, hogy van tasakos és nem tasakos kiszerelés, vagy valahogy kinyúlta valaki? :(((

(#1660) vape1 válasza vape1 (#1659) üzenetére


vape1
csendes tag

Na úgy tűnik van WD passport ultra tasakos (doboz elején with pouch) és nem tasakos verzió, csak ez nem látszik a weboldalakon rendelésnél.
Amúgy tetszik, nem melegszik, gyors. :))

(#1661) King Unique válasza vape1 (#1660) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk a kérdés topikba illett volna inkább, de mindegy. Valóban kétféle kiszerelésben kapható, a fehéres/ ezüstös színű dobozoshoz van csak kis tok (with pouch) [link], a kék dobozoshoz már nem adnak [link].

(#1662) King Unique


King Unique
titán

> > > How to Build a DIY Wooden Hard Drive Enclosure < < <

Azaz, hogyan építsünk külső merevlemez házat fából... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1663) batagy


batagy
őstag

Következik egy különleges, de értelmetlen "rack" beszámoló. :)

Ez egy 1.8"-as formátumú USB2.0-ás IDE/CF csatlakozós rack. Ebay.
Típusa: KingSpec KMB-CF18.1.

A háttere annyi, hogy az iAudio X5L lejátszómat teljesen felújítottam, akksit cseréltem benne, valamint a benne lévő 1.8"-as Toshiba 30 GB-os MK3006GAL HDD-t lecseréltem SSD-re. Így fölszabadult ez az 1.8-as kis HDD. Eléggé régi típus, a lejátszót 2006-ban vettem, akkoriban gyártották ezt a HDD modellt. Mindössze 30 GB-os, UDMA 66-os, 4200 RPM-es.

A rack egyébként egyáltalán nem éri meg, mert ennyi pénzért már majdnem egy 32GB-os pendrive-ot is kapni. Ezt a racket kizárólag kíváncsiságból rendeltem, hogy lássak életemben egy 1.8" formátumút, illetve hogy valahogyan hasznosítsam a kiszerelt HDD-t. Ez a formátum nem terjedt el egyébként. A HDD IDE csatlakozós, 50 tüskés, ha jól értem, ez megegyezik a CF (Compact Flash) csatlakozóval.

fotó1
fotó2
fotó3
fotó4

fotó5
fotó6
fotó7
fotó8

fotó9
fotó10

A rack cuki, kellemes tapintású. Fém, de műanyag érzetű a tapintása. A két fedlapot 4-4 nagyon apró csavar rögzíti. A HDD gyakorlatilag fele olyan vékony mint a rack, de adnak hozzá 4 db kis gumi távtartót, amivel az egyik oldalon ki lehet támasztani belül a vinyót. így a HDD megfelelően rögzül. Az oldalsó pici csavarokból adtak hozzá többet is.

Chipset: Initio INIC-1511L
VID: 13FD, PID: 1040
HDD Sentinel nem támogatja.

Mint írta, Toshiba MK3006GAL 30GB-os UDMA/66 4200RPM vinyó van benne. Eléggé klattyogós hangú a HDD, gyakran parkolja a fejet. Eléggé sípol is, szerencsére a rack tompít rajta.

Méret érzékeltetéséhez: balról jobbra: 2.5" rack, 2.5" HDD, 1.8" rack, 1.8" HDD.
Méret összehasonlítás

CrystalDiskMark

20MB/sec írás-olvasás, többet nem is nagyon vártam. (USB3.0 portban történt a teszt.)

Ez a formátum nincs elterjedve, nem is lesz, csak az érdekesség miatt írtam le.

[ Szerkesztve ]

(#1664) BullZeye


BullZeye
veterán

LC-25U3W-Elektra - USB 3.0

Ez most Micro vagy Mini USB?

Elég jól néz ki, és nem is túl drága, vajon mi a csapda?

[ Szerkesztve ]

(#1665) batagy válasza BullZeye (#1664) üzenetére


batagy
őstag

Ennek a csatlakozónak USB3.0 Type Mini-B-nek kell lennie, mert a Micro-B szélesebb (kétrészes) lenne. A képről valóban olyan vékonynak tűnik, de nem látszik jól.

Olyan mint itt.

(#1666) BullZeye válasza batagy (#1665) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor telefon kábele nem lesz jó hozzá. Sebaj még így se tűnik rossznak.

(#1667) King Unique válasza BullZeye (#1664) üzenetére


King Unique
titán

Egyértelműen látszik, az eredeti német gyártói oldalon, h USB 3.0 Mini-B. De ezen tesztben is, illetve, h csak sima összepattintós fedelű és HDD se csavarozós belülről.

Sosem értettem, mi ez a mánia sokaknál, h teló USB kábelével akarnak minden USB-s kütyüt használni.. :F Hiszen adnak ehhez is saját kábelt, vmint a 3.0 Micro-B eleve más, mint a telókon is lévő 2.0 verzió, persze utóbbit bele lehet egyik felébe erőszakolni.

(#1668) BullZeye válasza King Unique (#1667) üzenetére


BullZeye
veterán

Azért, mert ha megtörik a kábel és szükségem lenne a külső HDD mivoltára, lenne lehetőség pótolni másik kábellel bárhol bárkinél bármikor.

Csavarozni nem akarom, van speckó gumim amit berakok belülre a vinyó alá és fölé, így nem kotyog majd benne, összepattintással sincs bajom, telefon hátlapja se csavaros.

Sokkal fontosabb számomra a külcsín, és hogy stabil és gyors legyen (ami majd kiderül).

Jobbat itthon nem találtam, ami szép is lenne (ami ugye eléggé relatív).

(#1669) King Unique válasza BullZeye (#1668) üzenetére


King Unique
titán

Megtörni csak úgy nem szokott, illetve nem hiába ad hozzá a gyártó saját kábelt, azzal célszerű használni.
Kiékelni talán nem kell az Electrát se, legtöbbe illeszkedik megfelelően a HDD, de azt nyilván nem kell magyarázni miért előnyösebb a csavaros rögzítés, mind belülről, mind a fedélnél.
Szerintem RaidSonic rackek közt is akad bőven tetszetős darab.

Ha annyira ez tetszik, akkor vedd, majd kiderül milyen. :K

(#1670) csubuka


csubuka
addikt

IS621 chip van az 1500 Ft körüli csoda USB3-as alu-külsejű, fekete rackben. Még nem próbáltam bele vinyót...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1671) King Unique válasza csubuka (#1670) üzenetére


King Unique
titán

Elég egzotikus...száma alapján ez egy Innostor SATA II - USB 3.0 chip [link].
Ha majd megy bele merevlemez is, egy tesztet esetleg készíthetnél róla, mint ami feljebb a #1553/ #1663 mintákban is van. Érdekes lehet, h HDS támogatja-e ezt a vezérlőt, alvó mód, leválasztás utána leállítás működik-e vele, stabil-e, nem dobálja el 3.0-án a kapcsolatot stb.?

[ Szerkesztve ]

(#1672) csubuka válasza King Unique (#1671) üzenetére


csubuka
addikt

Oké, bár 3.0-án jelenleg nem fogom tudni tesztelni sajnos... olyan nincs a gépemben. A linke tmegtaláltam én is korábban, de a valóság még várat magára :D

[ Szerkesztve ]

(#1673) csubuka válasza King Unique (#1671) üzenetére


csubuka
addikt

A caddy vinyómat belepakoltam. HDS látja tökéletesen. Viszont leválasztás után még pörög a vinyó és a ház ledje is világít.

(#1674) King Unique válasza csubuka (#1673) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem állítja le, azt Windows esetében okozhatja más is és esetleg ezt ki lehet próbálni [link], majd restart. Ha ezután se, akkor a chip firmware-ben nem támogatott ezen funkció és vsz üresjárati kikapcsolás se.

(#1675) BullZeye válasza BullZeye (#1664) üzenetére


BullZeye
veterán

LC-25U3W-Elektra - USB 3.0

Ma megvettem, 1053-as chip van rajta, sebességgel nincs baj, hozza a vinyó maximumát nagy fájloknál

Ha leválasztom (jobb gomb kiadás, kábel marad gépben és HDDben) akkor leáll a vinyó is benne.

Első ránézésre nem rossz, bár jobb lenne matt fehér a lakk fehér műanyag helyett, de ez van, lehet elviszem homokkal lefújom.
Ami kicsit bosszant, van hozzá szép kábel ami fekete (direkt fehér házat vettem), valamint hogy csontra be van dugva a mini-b USB, és mégis a műanyag és a ház között van jó 3mm, szóval nem lehet bedugni teljesen, túl hosszú a csatlakozó.

Valamint a fehér műanyag áttetszik, azaz kénytelen voltam A4-es fehér lapból berakni 2x2 réteget alulra felülre, hogy fehér legyen teljesen, mert alapból majdnem elolvasható a WD felirat is a vinyón :) de így legalább masszívabb is lett.

Röviden ennyi pénzért ez jó, de kirúgnám az utcára aki felelt érte :D
De cserébe gyors, és egy pár perc foglalkozással tökéletes, bár egy fehér kábelt kell hozzá szereznem azért, és azzal tényleg tökéletes lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1676) csubuka válasza King Unique (#1674) üzenetére


csubuka
addikt

Nem ez a hiba sajnos. Köszi, azért megnéztem. Szimplán nem kapcsolja le a ledet, illetve forog a vinyó tovább (ugyanez ha sleep-el a gép, amíg van fesz az USB-n addig nem tágít és forgat). Lehet USB3-on jobb lesz, nem tudom. A notimon gyengusz volt, de másik ICH9-es gépen hozta a kommersz USB2 kb30/40 MB/s irás-olvasást szekvenciálisan max az atto-ban. Veszek egy USB3 expresscard bővítőt, sosem árt és megnézem azon is.

[ Szerkesztve ]

(#1677) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Olyan külső rack-et keresek, amibe bele tudok tenni most egy használt 250-es notebook hdd-t (eladni nem érdemes, inkább a médialejátszó mellé kötöm filmet nézni), de a későbbiekben belemegy sata3-as HDD is (usb 3 kell), esetleg SSD. A lehető legegyszerűbb, legolcsóbb megoldás érdekel.

köszi

ati

(#1678) batagy válasza ati888 (#1677) üzenetére


batagy
őstag

Legolcsóbb ha Ebayről veszel, pl. egy jó lehetőség ez a rack. ASM1053 chipes. bul07 írt róla egy beszámolót is.

De más típusokat is szoktak venni, én pl. ezt szoktam, bár most drágán adja, biztos elérhető olcsóbban is. Ez JMS566 chippel szokott érkezni. Beszámoló.

SATA3-as HDD: visszafelé kompatibilisek a vinyók, így SATA1 vagy SATA2-es rackben is menni fog, SATA3-as chip fölösleges, mert a HDD sebessége úgysem éri el a SATA3 6 GB-es sebességet.

SSD: USB-s rackbe SSD-t nem célszerű rakni, mert a TRIM támogatás nem megy át a konverzión, így az SSD előbb-utóbb be fog lassulni! Azt utána csak úgy lehet kijavítani, ha az SSD-t az ember átrakja egy normál SATA interfészre és ott a TRIM parancsot (pl. Linuxon fstrim -v) kiadjuk.

[ Szerkesztve ]

(#1679) batagy válasza bul07 (#1557) üzenetére


batagy
őstag

Imént rendeltem egy ilyet én is, a kék színből. Írok ha megjött.

(#1680) sittes79 válasza batagy (#1679) üzenetére


sittes79
addikt

Én is külső házat(mobilracket) keresek. Egy 500GB-os merevlemezt tennék bele. MEgbízhatóak ázsiai tesók által gyártott cuccok? Illetve mi az ajánlott, amit esetleg itthoni forgalmazótól is lehet kapni :)

Köszi

(#1681) batagy válasza sittes79 (#1680) üzenetére


batagy
őstag

Első hozzászólásban van egy összefoglaló táblázat, amiben sok itthon is kapható szerepel. Nézd át. De a topikban följebb sokan beszámoltak más típusokról is, pl. LC Powerek is népszerűek.

(#1682) sittes79 válasza batagy (#1681) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi.

Mi a különbség ezek között?

-RAIDSONIC IB-273StU3
-RAIDSONIC IB-268StU3-B

(#1683) batagy válasza sittes79 (#1682) üzenetére


batagy
őstag

A Raidsonic IB-273StU3 -on a LED a felső lapon van, ergó ha bőrtokba rakod, nem fogod látni a LED-et. Az Amazon UK szerint "InnoStor IS888" chip vezérli, erről még sosem hallottam, nem túl biztató. Az Amazon-on sincsenek elájulva tőle.

A Raidsonic IB-268StU3-B viszont teljesen jó, ASM1053E chipes, elől van a LED. DeathAdder írt egy részletes beszámolót róla, és Bélabácsi két beszámolót is írt, első , második. Ez szerintem megfelelő választás. (Megjegyzés: úgy tűnik 55AA PID-es a firmware, így valószínűleg még flashelni is lehet, ha a HDD leállítással nem vagy elégedett.)

(#1684) sittes79 válasza batagy (#1683) üzenetére


sittes79
addikt

Nagyon köszönöm, akkor szerintem a 268-at veszem.

(#1685) longwild


longwild
aktív tag

Sziasztok!

Rég nem jártam erre, azóta összeállt a rack és a töltelék.
Seagate Backup Plus Slim - ezüst színben
Hitachi Travelstar 5k1000 - 1GB

Elkezdtem tesztelgetni, de a rackben a CrystalDiskMarkos mérés alapján a szekvenciális Read/Write 26Mb/26MB USB2.0 porton.

Bár csak USB2.0 portom van, ez azért kevésnek tűnik. Érdemes esetleg minőségibb USB3 kábellel próbálkozni vagy kukázzam a racket?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#1686) longwild válasza longwild (#1685) üzenetére


longwild
aktív tag

Vagy Y kábel?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#1687) batagy


batagy
őstag

Noname USB 2.0 rack kék színű
Gyors beszámoló.

fotó1
fotó2
fotó2
fotó4
fotó5
fotó6

CrystalDiskMark USB 2.0 portban (Seagate ST500LM012 majdnem tele vinyóval):

CrystalDiskMark USB 3.0 portban (Seagate ST500LM012 majdnem tele vinyóval):

Kommmentek:
- Vezérlőchip Initio INIC-1618L
- VID: 13FD, PID: 0840
- HDD Sentinel támogatja.
- Két fedlap fém
- Keret műanyag, eléggé sorjás sok helyen, de csak olyan helyeken, ahol nem zavar semmit.
- A vinyó csavarozható, de csavart nem adtak hozzá.
- Kettőből az egyik selejtes, nem ismeri föl a Win! :(

Összességében működik, de a selejtesség sokat ront a megítélésen. Ráadásul nem is értem minek rendeltem ebből. Másfél éve ugyanilyet már teszteltem (fekete színben), annak itt a beszámolója. Gondoltam, médialejátszásra jó lesz ez, de már megbántam, hogy ezt rendeltem. Egy USB3-as rack alig kerül többe, és az legalább hosszabb távon másra is használható. A másfél éves tesztben egy 7200 RPM-es HDD-t nem tudott meghajtani sem. Szóval érdemes USB3-ast venni.

[ Szerkesztve ]

(#1688) batagy válasza batagy (#1687) üzenetére


batagy
őstag

A selejtes példányról még annyit, hogy akkor nem indul benne a rack, ha a helyére van feszítve benne a vinyó. Ha a vinyó csak rá van tolva a SATA csatlakozóra, és ferdén áll benne, akkor megy. Szóval valószínűleg a nyáknál valami annyira feszül, ha a vinyó a helyére nyomódik, hogy olyankor nem kap a HDD áramot. Szóval akkor is gagyi minőség.

(#1689) batagy válasza longwild (#1685) üzenetére


batagy
őstag

26 MB/sec simán lehet USB 2.0 port esetén, az nem annyira gáz. Épp az előbb raktam be egy tesztet, annál 30-34 MB/sec körül kaptam USB2.0 portban. Szóval olyan nagyon sokkal többre ne számíts. Nem tudni hogy milyen USB chipesetes a géped, és a rack chipjét sem, ki tudja hogyan működnek együtt.

Ha annyira nagyon feszélyez, akkor max megpróbálhatod hátsó portban (közvetlen alaplapin, nem ház előlapján) és egy jobb minőségű rövidebb kábellel, de szerintem fölösleges, mert USB2-re a 26 MB/sec teljesen jó.

(#1690) King Unique válasza longwild (#1685) üzenetére


King Unique
titán

Én már másik topikban sem értettem ezen megoldásodat, h minek egy gyári külső vinyót kibelezni (mert ez az) és abba HDD-t tenni, mért nem veszel külön, vmi dizájnos alu racket, de mindegy.
Ahogy kolléga is mondta, USB 2.0 portban nem várj sokkal többet, jellemzően max. 20-35 MB/s körüli értékeket produkál. Viszont függ ez sok mindentől, vezérlőchip, fájlméret, HDD telítettsége, elő vs hátlapi port stb.
Amúgy több teszt alapján, ASM1053 chipes a Backup Slim, ami nem mondható rossznak.

(#1687) batagy: köszönjük a tesztet, infókat majd archiváljuk! :R
Ebben a tesztben is látszik, h USB 3.0 portban a 2.0 eszközök is gyorsabbak vmivel.

(#1691) longwild válasza King Unique (#1690) üzenetére


longwild
aktív tag

Próbát megért azért ;)

Egyébként nem kibelezésről van szó, hanem vadi új házról... Persze lehet, hogy a chip része hamisítvány, mert mint ahogy írtam is

INIC-3619 van rajta.

Maga a ház pedig ilyen, de nem innen: [link]

Kellene kerítenem egy 3.0 portos gépet és azon megmérni. Ugyanis nekem kevésnek tűnik ez a sebesség, a régi Seagate Freeagent Go-m jobban megy. Szerintem.

A külső ház... eddig még nem láttam igazán szép alu házat. Vagy elsiklottam a linkek felett? :p

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#1692) King Unique válasza longwild (#1691) üzenetére


King Unique
titán

Mondom, h kibelezés, mert tudtommal Seagate nem gyárt 2,5" külső HDD házakat, hanem csak komplett, gyári külső vinyókat. Netán külön Seagate-es doboza is volt, amire az volt írva, h "Seagate Externel HDD Enclosure"? Az, h vki kiveszi belőle a merevlemezt és eladja a házat eBay és társai oldalakon, az egy másik dolog...
Lehet Initio is, én ASMedia chippel láttam, vsz mind2-vel szerelik.

Az túlzás, h ne lehetne szép, dizájnos 2,5" alumínium külső házakat kapni, van egy csomó: Arctic, Akitio, Enermax ; InXtron, LC-Power , RaidSonic, Sweex stb.

Sebesség kérdést illetően más testprogrammal is meg lehet nézni (HD Tune), illetve egy konkrét (nagyméretű) fájl másolását Windows fájlkezelőben, v TC-ben. De amúgy 26 MB/s átlagosnak és normálisnak mondható.

(#1693) longwild válasza King Unique (#1692) üzenetére


longwild
aktív tag

Teljesen gyari dobozban érkezett Kínából. Szoval vagy hamisítvány, bar ahhoz tul jo... Vagy valaki kibelezte/seagate beszállító cégtől kilopta a hazat. Na akkor meg dobozt kellett valahonnan hozzá...

Megnézem a tobbi külsőt is bar egyelore elvagyok ezzel ;)

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#1694) nemethpityu


nemethpityu
csendes tag

Hali

Az lenne a kérdésem hogy a Quickstore portable-ba belefér egy Seagate Momentus SpinPoint M8 1TB (ST1000LM024) 2.5 HDD?

(#1695) longwild


longwild
aktív tag

Nézegetek 3.5 rackeket is. Mindkét helyen a topic összefoglalóban látható, hogy kiírtátok a támogatott max HDD méretet.

Mi van akkor, ha attól nagyobbat teszek bele?
El se fog indulni?
Elindul de a mérethatár elérése utáni HDD rész nem lesz elérhető?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#1696) King Unique válasza nemethpityu (#1694) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk, azért azt leírhatnád pontosan, h melyikbe, mert van 4 féle is...?
Amúgy meg, ha lecsekkolod gyártói oldalt, láthatod, h 9,5 és 12,5 mm vastagságig tehető bele HDD. Az M8 meg 2 tányéros, 9,5 mm vastag, tehát igen, belefér.

(#1695) longwild: az a táblázat korábban készült, az akkori gyártói adatokkal. Érdemes mindig megnézni a gyártó oldalát is, mert változhat. Sok racket szerelnek 2-3 féle vezérlővel is akár és HDD kezelés limit vezérlőchip és firmware függő. Pl. a Sharkoon Rapid-Case USB 3.0 is korábban 4 TB-ig kezelte, de az új chipekkel szereltek (v lehet elég egy firmware update is?) már 6 TB-ig [link].
Arra is volt példa, h gyártói oldalon 2 TB támogatás volt feltüntetve, aztán beletéve simán lekezelte a 3 TB-osat is.

Nem támogatott méretűt teszek bele dolgot én személy szerint annyira nem feszegettem soha, odafigyeltem a limitekre mindig. Elindulni el fog, de a partíció felismeréssel, kezeléssel lehetnek problémák.

[ Szerkesztve ]

(#1697) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

RAIDSONIC IB-268StU3-B megjött és nagyon jó, de sajnos nem áll le a biztonságos eltávolításnál, valaki írta, hogy fw birizgálással működne, linkelnétek hozzá az okosságot, érdemes foglalkozni vele?

Köszi

(#1698) King Unique válasza sittes79 (#1697) üzenetére


King Unique
titán

Nem kötelező ezzel foglalkozni.
Csak előnyös, ha leválasztás után leállítja a merevlemezt is benne, főleg 2,5" rackeknél.

Az, hogy lehet-e piszkálni a firmware-t, attól függ milyen USB chip van benne, annak mi a PID azonosítója. Legjobb, ha ASMedia 1051 és 55AA a PID, de ha utóbbi stimmel, akkor akár újabb chipeseknél is működik a firmware update.
Leírások néhány fórumtárs által: [link], itt ennek az ellenkezőjét kell csinálni, mert ez a kikapcsolásra vonatkozik [link], [link].

Illetve Windows esetén, főleg Win7-nél a registry-ben is lehet állítani az USB-port leválasztás utáni aktív/ inaktív állapotát [link]. De, ha a fimrware-ben nincs bekapcsolva az adott opció, vagy nem lehet, akkor ez önmagában nem sokat ér.

[ Szerkesztve ]

(#1699) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 2.5"-os külső merevlemez házat.
Nem tudom melyik lenne jó az alábbi feltételeket nézve:
-TV-vel kompatibilis legyen
- Lehetőleg jó hdd rögzítése legyen, ha lehet fémházban
- Sajátgépben leválasztva állítsa le a hdd-t.

Itthon vásárolnám pl pcx-ben (ismerős rendel onnan és akkor hozzá tudnám csapni a megrendeléséhez).
A tv-vel való kompatibilitás miatt nem lenne célszerű olyat választani, ami 2 usb csatival rendelkezik, hogy elegendő legyen a tápellátás? (azt hiszem usb 2.0-s mobil rackek közt van ilyen.
Illetve nem szeretnék mókolni firmware-t hanem ha lehet gyárilag tudja a leválasztáskor a leállítást is.
Több OS-el dolgozom több gépen, így nem biztos, hogy a W7 reg kotorás előnyös... főleg pl linuxon. :DDD
A merevlemeznek nem ártalmas, ha pl tv-n lehúzom, vagy inkább kapcsoljam ki a tv-t és utána húzzam le?
Egy LG 42LA660S-ről lenne szó (manualban nem írnak semmit a portok áramellátásáról, gondolom usb 2-esek). Viszont ha nincs gond USB 3-as csatival sem, akkor jobb lenne USB3.0-s rack. ( de nem mindegyik pc-n van usb 3.0-s csatlakozó, ez nem tudom mennyire hátrány).
Lecsatoláskor való kikapcsolás nem annyira fontos, ha nem fontos, mint a tv-vel való kompatibilitás, max leállítom a gépet és akkor húzom le a racket róla.
Válaszokat előre is köszönöm! :R

Meglestem a HDD-t 0,6A-t kér 5V-on.

[ Szerkesztve ]

(#1700) King Unique válasza szacsee (#1699) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

TV-kompatibilitás és használat:
Ilyen téren általában a gyárilag összeszerelt típusok jobbak, de egy népszerű gyártó chipjét tartalmazó külső rack se problémás azért.
TV-n azt kell megnézni, van-e rajta "HDD" jelölésű, 1 - 1,2 A-es USB-port, mert azok valók 2,5" külső vinyóhoz. A sima 0,5 A-es mindig lutri, hogy meghajtja-e. Egy 2,5" 5400-as felpörgéskor veszi fel a legnagyobb áramot, amely elérhet ~4-5 W (0,8 - 1 A) értéket is, majd utána a működésnél beáll ~ 2,1-3.x W-os energiafelvételre. Ha a 2.0 port jobbféle, rövid ideig a felpörgetéshez le tud adni magasabb áramot is (megfelelő hardver), ha nem , akkor nem indítja el. Ha van tobb port, akkor meg ott az Y kábel.
TV-n is célszerű pl. a Source/ Tools gombokat megnyomva, a menüjében kiválasztani az USB hardver biztonságos eltávolítása lehetőséget, majd utána lehúz. Vagy TV kikapcs és utána lehúz.

Adott OS-ben eltávolítás, merevlemez leállítás:
Ez vezérlőchip és firmware függő. NEM létszükséglet, hogy leállítsa (+üresjáratban alvó mód működjön), de főleg a 2,5"-oknál előnyös lehet. ASMedia esetében lutri, adott gyártó éppen mit állít be, illetve flashelni, frissíteni, csak az 55AA PID azonosítójú rackek esetében lehet. A Genesis Logic, JMicron vezérlős rackek legtöbbször leállítják a merevlemezt és alvó mód is szokott működni.
Ha chip+firmware terén támogatott a dolog de nem áll le, akkor adott OS miatt van, mert aktívan tartja leállítás után az USB-portokat. Windows esetében a registry hack, Linux esetében meg disztró függő is, hogy pl. grafikus felületen melyik állítja le fullosan, vagy csak lecsatolja szimplán és utána felcsatolható marad.
Ha felrakod az udisks csomagot, azzal root módban megoldható a leválasztás és a port áramtalanítása=merevlemez leállítás is 2 paranccsal: (ha pl. sdb1 a külső vinyó)
udisks --unmount /dev/sdb1
udisks --detach /dev/sdb

Fémház, belső merevlemez rögzítés:
Előbbi feltételnek a legtöbb 2,5" külső rack megfelel, utóbbinál nem mindegyiknél rögzíthető csavarral az alaphoz a HDD, de jobb házak megfelelően vannak kialakítva, egyes részeik kiékelve a winchestert, ami így nem lötyög benne.

Tehát a célodnak a fentebb említett vezérlős rackek felelnének meg leginkább, mint pl. Delock 42486, Chieftec CEB 2511-U3 és CEB-7025S, utóbbiról teszt is készült. Aztán eBay-es házak is szóba jöhetnek [link], [link], azoknál is chip függő, hogy leállítja-e a HDD-t.
Webáruház kínálatát elnézve akad sok jó, elsőre szóba jöhetnek Delock és Sharkoon rackek, mert azok legtöbbször JMicron chipesek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.