Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Néhány hónapja tervben volt, hogy veszek egy külső 2,5"-os házat. Akkor a ti tanácsaitok alapján az LC Power LC-25BU3 házra esett a választás.

A kérdésem az lenne, hogy jelenleg ez jó vétel ebben az árkategóriában? Vagy van esetleg ajánlottabb ház?

:R

[ Szerkesztve ]

(#1202) King Unique válasza bajaki (#1201) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy mondtam fentebb találsz pár tesztet az LC-Power Becrux és Raidsonic házak kapcsán, de akár az a Delock is jó,.Nem rossz a 25BU3 se, de a pattintós összeszerelésnél azért jobbak az előzőek megoldásai.

[ Szerkesztve ]

(#1203) tlac válasza tlac (#1177) üzenetére


tlac
nagyúr

végül találtam egy kisebb jumpert, különbséget nem vettem észre, de azért rajta hagyom
jobb a tudat, hogy így indulásnál elvileg még kevésbé okozhat gondot egy gyenge usb-s tápellátás

ui. usb3-as tesztekre nem volt végül időm

[ Szerkesztve ]

(#1204) bajaki válasza King Unique (#1202) üzenetére


bajaki
őstag

Igen, közben tanulmányoztam. :) Ígéretes darab. :C

(#1205) bajaki válasza King Unique (#1202) üzenetére


bajaki
őstag

Erősíts meg kérlek! Erről van szó ugye?

Bár kicsit zavar a lentebb olvasható legfelső értékelés... :F

[ Szerkesztve ]

(#1206) King Unique válasza bajaki (#1205) üzenetére


King Unique
titán

Igen erről :K
Viszont ottani hsz-t nem értem, mert eleve Becrux USB 3.0-ás és a hozzá adott kábel is USB 3.0 Mini-B, aminek hoznia kéne a 3.0 sebességét egyértelműen, ahogy fentebb a másik 2 fórumtársnál, aki nemrég ilyet vett... :F
Tehát, akkor az adott vevő foghatott ki vmi rossz terméket, mert az az állítás ebben a formában ellentmondásos...

(#1207) bajaki válasza King Unique (#1206) üzenetére


bajaki
őstag

Hát lehetséges...

Szerintem megrendelem, jó lesz az. :K

(#1208) Zozzer888 válasza bajaki (#1207) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nekem ilyen van, de USB3-am nincs, így nem tudom letesztelni. A hozzá adott kábel elvileg 3.0-ás kellene, hogy legyen. (kék).

Ettől eltekintve egy nagyon jó kis ház, 32-34 fokon van benne a vinyó, ha folyamatosan írok rá (másolás vagy kameráról digitalizálás) akkor felszalad 36 fokra, ebben a jó kis hűvös időben ami napközben van. (Szobában 28 körül)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#1209) bajaki válasza Zozzer888 (#1208) üzenetére


bajaki
őstag

Értem. Köszönöm a Te véleményedet is. :R

Közben megrendeltem már a házat, jók az előérzeteim. Igaz írtak már róla ide mások is, de majd megosztom veletek a tapasztalataimat. :K

(#1210) lutiy


lutiy
tag

Szeretnék venni külső merevlemezt 2Tb-osat.
SILICON POWER Armor A60 2TB merevlemez mennyire jó kivitel ?
Milyen winchester lehet ebben a tipusban?
Esetleg tudnátok-e ebben a méretben megbizhatót ajánlani?
USB3.0 legyen az fontos!

(#1211) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy 640GB-os 2,5" noti HDD-nak USB3-as mobil rack-et. Mivel router-ra lesz kötve, kellene hogy legyen külső táp csatlakozás is rajta. Ha jól láttam akkor a RaidSonic ICY BOX IB-231StU3-G-nak lehet plusz 5V-ot adni, de táp vagy kábel az nem tartozék. Gondolom ilyet kell venni hozzá Usb dc kábel? Ez jó megoldás lehet, vagy inkább ajánlotok egy eleve táppal kapható rack-et?
Közben ezt találtam amihez jár táp is: Raidsonic IB-116STU3-B
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#1212) King Unique válasza lutiy (#1210) üzenetére


King Unique
titán

Ez másik topikba tártozik, mivel nem külön HDD ház, hanem kompakt gyári kivitel [link]
Amúgy nem lehet rossz ez az A60 se, ahogy többi ütésálló SP modell (már ha feltétlenül ilyen kell), hasonlóan strapabíró és ajánlott a Transcend 25M3 és 25H3. Ezeknek az ütésállóknak a masszív, többrétegű burkolat miatt a + melegedés a hátránya, de nem olyan vészes.
Ha csak "sima" kell, akkor a My Passport Ultra is jó választás, vagy külön venni hozzá egy alumínium házat, ami a topik témája ugye. Viszont mivel sok 2,5" 2 TB HDD 15 mm vastag, ezért a megfelelő ház is kicsit problémás, illetve leszűkül a kínálat, mivel a legtöbb max 7-9,5-12,5 mm vastag vinyót kezel...

(#1211) kisbalazs83: igen, egy ilyesmi DC tápkábel kell hozzá, de azt nem tudom, h 3,5/ 5,5 mm-es? + USB tápot honnan adnád neki, mert ilyen célra meg vmi aktív tápos USB hub javalott, nem holmi USB-s telefontöltő? Vagy, ha több USB csatlakozó is van a routeren, akkor Y kábelt is lehet használni.
A második link, az egy dokkoló, akár azt is lehet, de stabilabb egy rack. Ilyen célra (router) igazából egy 3,5" mobil rack lenne a jobb választás, de ha már adott a 2,5" HDD, akkor célszerűbb ahhoz való házat venni, v esetleg egy dokkolót.
Amúgy sok minden függ a routertől, annak USB-portja mekkora áramot ad le, netán már USB 3.0-ás, mert amúgy én is próbáltam több TP-Link modellel és meghajtani meghajtotta a 2,5" külső vinyót, az más kérdés, h mennyire stabilan... :F

(#1213) bajaki


bajaki
őstag

Nos, ma megérkezett végre LC Power LC-25U3-Becrux házam. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Tényleg minden tekintetben rendben van. Nagyon jó az anyaghasználat, nem melegszik benne a winyó - igaz ma nincs is túl meleg. USB 3.0-n rendben hozza azt a sebességet amit közvetlen SATA-n. Windows 7 alatt ha "Hardver biztonságos eltávolítása" gombra rámegyek akkor szépen le is kapcsol, ahogyan akkor is, amikor a gépet kikapcsolom. (Igaz akkor mindenképpen leállna nálam, mert notit használok).

Van igény, hogy kicsit részletesebben is leírja majd a tapasztalataimat?

[ Szerkesztve ]

(#1214) King Unique válasza bajaki (#1213) üzenetére


King Unique
titán

Újabb USB3-as tesztet készíteni nyilván nem kell, mivel van már 2 db a topicban (esetleg, ha SSD lenne benne)

Viszont én kíváncsi lennék rá, milyen chip és firmware van benne (ASmedia ASM 1051/ v 1053 ?), illetve egy MP Tool ---> Device Info screenshotra, mert ez a "kikapacsolás" furán hangzik, mivel a többségnek alvó mód és Idle Timer gyárilag ki volt kapcsolva [link] és külön kellett benne ezeket beállítani [link] :F

(#1215) Zozzer888 válasza King Unique (#1214) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nekem ilyenem van és 53-as chip van benne.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#1216) bajaki válasza King Unique (#1214) üzenetére


bajaki
őstag

Igen, ezért is kérdeztem. Elég részletesen bemutatták már itt a srácok.

Elvileg ASM 1053. Windows azt írja.
Nem akkor kapcsol ki, ha nm használom a winyót, hanem amikor leválasztom a hardvert a tálcán.

[ Szerkesztve ]

(#1217) King Unique válasza Zozzer888 (#1215) üzenetére


King Unique
titán

Igen tudom, csak azért kérdeztem, mert többféle ASMedia chippel is előfordulhat akár.

(#1216) bajaki : tehát alvó mód nem működik, de biztonságos leválasztáskor lekapcsolja...azért lenne jó egy screenshot, mert abban lehetne látni mi van beállítva, mivel, ha nincsenek bekapcsolva az adott funkciók, ami ezzel összefügg, akkor elvileg leállításnak se kéne működnie.

(#1218) bajaki válasza King Unique (#1217) üzenetére


bajaki
őstag

Értem. Csinálok screenshotot, ha dobsz egy linket a progihoz. :)

(#1219) King Unique válasza bajaki (#1218) üzenetére


King Unique
titán

Mivel 1053 chip, ezek a firmware-ek nem jók hozzá [link], de egy sima MP Tool is alkalmas a beállítások megtekintésére, 2.02 verzió aszem működik ezzel a chippel is.

(#1220) csubuka


csubuka
addikt

Hogy lehet rávenni egy USB3-as külső vinyót, hogy XP alatt menjen (Toshiba Stor.E Plus)?

(#1221) csubuka válasza csubuka (#1220) üzenetére


csubuka
addikt

Bocsi, téves riasztás, más volt a gond nem az XP... feltehetően hub-ba dugták és úgy próbálkoztak vele...

(#1222) King Unique válasza csubuka (#1221) üzenetére


King Unique
titán

Igen, csodálkoztam is első olvasásra, mivel ezek a gyári külsők elő vannak particionálva, formázva stb., nincs vele más dolga, csak rádugni a gépre, az meg talán nem okoz gondot. :)
Tehát USB tápprobléma az oka, mivel külső HDD-t csak aktív USB hubra szabad dugni, mivel a passzív nem ad neki elég áramot...

(#1223) csubuka válasza King Unique (#1222) üzenetére


csubuka
addikt

Igen, én is e probléma miatt bedugtam az alaplapi USB-k egyikére is ott okés volt :) Persze az elején angolul végigkerestem a netet, hogy van-e XP speci driver, de aztán mivel nem jutottam eredményre rájöttem, hogy máshol lesz a gond :N

(#1224) bajaki válasza King Unique (#1219) üzenetére


bajaki
őstag

Bocsi, elfelejtettem a múltkor a képet.

Itt lenne. (Most akkor milyen chip van benne, miért ír az MPTool 1051-et? A Windows ASM1053-mat ír)

LC Power LC-25U3 Becrux

Illetve lenne még egy olyan kérdésem, hogy mennyire árthat a winyónak, ha az USB 2.0-es plusz tápkábelt nem dugom be? Egy ilyen winchesternek nem elég amit az USB 3.0-n kap? Az a baj, hogy kifogyok a laptopon az USB csatikból, a HUB pedig még nem jött meg ebay-ről.

TOSHIBA MQ01ABD100 Ez a winyó van benne.

[ Szerkesztve ]

(#1225) batagy válasza bajaki (#1224) üzenetére


batagy
őstag

"Most akkor milyen chip van benne, miért ír az MPTool 1051-et?"
Úgy emlékszem, hogy akkor is 1051-et ír a tool, ha 1053-as van benne.

"mennyire árthat a winyónak, ha az USB 2.0-es plusz tápkábelt nem dugom be? "
Ha egyszer már felpörgött a vinyó az 1 db USB kábellel is, akkor már utána nincs gond. A vinyó mindig az induláskor veszi föl a legnagyobb áramot. Induláskor hallgasd meg, hogy kattog-e a vinyó? Ha kattog, akkor nem elég neki az 1 db USB2. Olyankor ne is erőltesd tovább. Ha simán elindul, akkor nincs gond, nyogodtan használhatod 1 kábellel is.

SZERK: az indulási kattogás nem keverendő össze a fejparkoló kattogással. Csak azért mondom, mert nekem is Toshiba MQ01ABD050 van, és ennek van egy fejparkolási klattyogása. Ez normál. Ez utóbbi halkabb és később is hallatszódik.

[ Szerkesztve ]

(#1226) King Unique válasza bajaki (#1224) üzenetére


King Unique
titán

Lehet valóban 1051-nek írja az MP Tool a 1053-ast is esetedben (firmware verzió képen pont nem látszik), erről tényleg csak a chip szemrevételezésével lehetne megbizonyosodni.
Eredeti felvetést vizslatva, látszik a Device Infó fülön, h HS = HDD Standby értéke O = aktív (bekapcsolt), viszont alvó módhoz szükséges Idle TImer és Eup Enabled nincs beállítva. Tehát ezek szerint önmagában ezért működik nálad a leválasztás utáni leállítás, alvó mód viszont nem.
Érdekes, mert többség úgy kapta a racket, h semmi nem volt beállítva, de ezek szerint variálják ezt is...

USB2 tápellátást illetően, az van, amit batagy is mondott, ha szimpla kábelle 2.0-ban pöccre, stabilan indul, nem kattog, akkor általában nincs ok aggodalomra.
Más kérdés, amivel itteni PH!-s adatmentő szakik is szeretnek riogatni, h USB 2.0 portban márpedig akkor is Y kábel használata javasolt, mert láttak már nem egy racket és vinyót szimpla kábellel tönkremenni....összetett dolog ez nagyon, függ az adott géptől, alaplapjától is a dolog, PC-n hátlapi aljzat javasolt stb.
Vsz hosszú távon kihat valamelyest a HDD élettartamára a nem optimális USB-táp, mivel esetleg nem egyenletesen pörög fel a vinyó. Én is használtam sokáig 2,5" külső vinyót 1 db USB2 portban, de mindig ügyeltem rá, h a kábel ne legyen túl hosszú, közvetlen alaplapi hátsó aljzatba dugjam és nem okozott problémát.
Ha megjön a hub, akkor azon akár bedughatod mind2 csatlakozóvéget, illetve csak aktív USB hub jöhet szóba, de gondolom azt rendeltél.

[ Szerkesztve ]

(#1227) bajaki válasza King Unique (#1226) üzenetére


bajaki
őstag

Köszönöm a választ.

Nem aktív HUB-ot rendeltem, mert a winyón kívül nincs semmi áramforrás igényes berendezésem. Úgy tervezem, hogy majd az egeret és billentyűzetet fogom a HUB-bal használni.

A winyót pedig úgy ahogy most is. 1 db USB3 és 1 db USB2.

Jelenleg így néz ki az USB rendszerem:

1. USB 3.0: billetnyűzet
2. USB 3.0: Rack 3.0-s kábele
3. USB 2.0: Rack 2.0-s plusz tápkábele
4. USB 2.0: laptop hűtő, ami visszaad egy USB-t, ebben van az egér
Igazából nincs gond, csak akkor ha nyomtatni akarok, vagy be akarok dugni egy pendrive-ot, mert akkor már valamit ki kell húznom. A laptop pedig nem közvetlen előttem van, szóval ha kihúzom a billentyűzetet akkor az nem esik kézre.

(#1225) batagy: Köszi neked is a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#1228) King Unique válasza bajaki (#1227) üzenetére


King Unique
titán

Billenytyűzetnek, egérnek elég lehet a passzív hub is, de 2,5" külső vinyót arra ne köss, mert nem nagyon fog elindulni.

"USB 3.0: Rack 3.0-s kábele"
Mért nem ezzel kezdted? Kábel fővonalát USB3 portba dugni nyilván elég, ez esetben nincs szükség a mellék tápvonal csatlakoztatására, csak ha a fővonalat is USB2-be dugod, akkor kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#1229) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Szeretnék egy külső dokkolót venni amelybe bele megy a 2.5-3.5 HDD a csatoló felülete usb3.Lehessen azt,hogy a pc leállítása nélkül is eltávolítani a HDD,a ház masszív legyen legyen rajta ki-be kapcsoló gomb és ár érték arányban jó megoldás legyen.

[ Szerkesztve ]

(#1230) King Unique válasza qwertly (#1229) üzenetére


King Unique
titán

Dokkolók terén kevés a tapasztalat, én se tudok nagy okosságokat mondani, külön topikja sincs nagyon...
Minden feltételnek megfelelőt nehéz találni, főleg, h még ára is jó legyen.
Elsőre talán a Sharkoon QuickPort USB3.0, ami nem rossz, vagy, ha egyszerre 2,5" + 3,5" is bele akarsz tenni, akkor QuickPort Duo USB3.0 -v.2-.
Ha masszívabb kell, akkor ott van az aluházas Raidsonic IB-120CL-U3, v szimplába a IB-111StU3-Wh.
Illetve horizontális nem rossz ez az Orico se [link].

(#1231) qwertly válasza King Unique (#1230) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ,végül megvettem ezt remélem nem lesz vele gond.Igaz,hogy 2 hdd van benne hely :F de végszükségletesetén tud pc nélkül is klónozni.

(#1232) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Nemrég beszámoltam a mobil rackemről. Tegnap frissültem windows 8.1 x64 -re és most azt tapasztalom, hogy a másolás konstans ~90-93 mb/s -re csökkent.

Lehet ennek okozója az operációs rendszer?

Én meg még azt hittem, hogy W 8.1 -en lehet kicsivel, de még gyorsabb, stabilabb lesz a másolás usb3 -on :Y

A terás vinyó fele továbbra is szabad, és kíváncsiságból pont ugyanazt a filmet kezdtem el rá másolni, amivel a tesztet is készítettem. Akkor 108 mb volt a sebesség, most jó 10 megával gyengébb másodpercenként :F

szerk. Na és akkor most meg kihúztam, bedugtam és 30mb/sec -et ír a crystal disck mark szekvenciális sebességnél :(((

[ Szerkesztve ]

(#1233) King Unique válasza DeathAdder (#1232) üzenetére


King Unique
titán

Windows 8.1-en, mivel natív USB 3 támogatás van, valóban nem kéne problémát jelentenie. Főleg, ha tiszta telepítés volt, driverek megfelelőek (pl. chipset), stb.

- lassulást okozhatja a rack USB vezérlő/ HDD hibája, de vírusírtó is belassíthat fájlműveleteknél (mi van fent?)
- ha már vmennyire tele van pakolva, az is lassít rajta, illetve HDS nem mutat rá vmi hibát?
- más szekvenciális teszteknél is ilyen lomha, mert a 30 MB/s abszurd, HD Tune Read mennyivel megy (screenshot)?

Hasonló hiba, volt akinél a vinyó újraformázása/-particionálása után megoldódott, de ez csak nyilván akkor járható út, ha nincs nagyon telepakolva....nálad tehát kilőve.

[ Szerkesztve ]

(#1234) DeathAdder válasza King Unique (#1233) üzenetére


DeathAdder
veterán

Driverek rendben vannak, kérdés, hogy lehet nem kellett volna feltennem az alaplapom usb 3.0 driverét?
Elég lett volna, ami integrálva van a W8.1 -be?

ESET Smart security van fent, elképzelhető, hogy belassítson?

kb. 300 giga adat van rajta, lehet emiatt veszthetett a sebességből?
HDS nem mutat hibát, a 30 mb/s szerintem usb 2 sebességet produkált.
Érdekes, mert ezelőtt mindig egy 1.8m -es usb 3.0 hosszabbítókábelen keresztül használtam, és most is a W 8.1 -el, de egyszer csak gondolt egyet és 30 mb -vel másolt :F

Hát fogtam, és rácsatlakoztattam direktbe az USB 3.0 portra, így most visszanyerte a közel 100 megás sebességet, de most sem annyi mint új korában volt.

Nem probléma a vinyó újraformázása, úgyis csak arra használom, hogy filmeket vigyek ki rajta a TV -re, szóval lehet meglépem majd ezt :)

Már csak az nem világos, hogy akkor a hosszabbítókábel okozhatta ezt a brutális anomáliát, vagy esetleg, hogy feltettem az usb3 drivert?

[ Szerkesztve ]

(#1235) King Unique válasza DeathAdder (#1234) üzenetére


King Unique
titán

• Ha Win8.1-et felinstalláltad, akkor arra nem kell külön USB 3 driver, az csak Win7 esetén kell. Hogy ez okozta-e a hibát, meg csak úgy derül ki, ha eltávolítod.

• Legtöbb AV lassít valamennyit a fájlműveleteknél, ahogy a beépített Defender, v az ESS is. Viszont szintetikus teszteknél, azért nem kéne 30 MB/s körüli értékeket produkálnia.

• Külső vinyók üresen a leggyorsabbak, ahogy megtelik, egyre inkább lassulni fog, ez benne van a pakliban.

• USB 3.0 esetén a javasolt maximális kábelhossz 3 m lehet, tehát 1,8 m-es hosszabbító még bőven jó. Viszont, ha a kábel gyengébb minőségű, nincs megfelelően árnyékolva stb., okozhat teljesítménycsökkenést, de maga a plusz hossz is nyilván alapból ront rajta. Illetve előlapi portok alapból gyengébbek adatátvitelnél, de gondolom hátlapiba van dugva.

[ Szerkesztve ]

(#1236) DeathAdder válasza King Unique (#1235) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ez lehet az általam telepített usb3 driver amit akkor most kitörlök?

Egy Delock USB 3.0 hosszabbítókábelem van, amivel a tesztem során még a W7 -nél nem tapasztaltam semmi eltérést sebességben.

Alaplapi USB-re van csatlakoztatva a kábel, de gyanítom akkor, hogy ezt a 30 mb/s hibát az általam feltelepített driver okozhatja (vagy az OS :F )
Szintetikus teszteknél is 30 mb/s körüli sebességeket kaptam amikor hosszabbítón keresztül néztem.

(#1237) King Unique válasza DeathAdder (#1236) üzenetére


King Unique
titán

Vsz ez lehet az, de te tudod pontosan mit, hova telepítettél.
Te most W7-ről frissítettél/ upgrade-eltél 8.1-re, v tiszta telepítést csináltál, mert főleg utóbbinál nem szabadna ilyet okoznia és külön driver felrakása is felesleges volt :F
Upgrade-et W8 ---> W8.1 csináltam én is egyik laptopon, de ilyen hibába nem ütköztem, illetve h W7 --->W 8.1 esetén ez okozhat-e adott gép, alaplap esetén ilyen gondot, azt nem tudom...
Valamint notimon több rendszer van (W7 & W8.1), de én ugyanazon külső HDD és kábel használatakor nem tapasztaltam (Intel USB 3.0 eXtensible Host Controller) számottevő különbségeket adatmozgatás, tesztelés terén, talán néha kicsivel 8-cason gyorsabb is volt.

[ Szerkesztve ]

(#1238) DeathAdder válasza King Unique (#1237) üzenetére


DeathAdder
veterán

Na hát letöröltem a fentebb látható drivert, ami nélkül direktbe rácsatlakoztatva 3.0 -ra (semmi hosszabbítókábel) csak ~30 mb/s voltak a szekvenciális értékek.
Visszatelepítettem a drivert, erre most 100+ értékeket adott vissza a crystal :F

Valami anomália van, mert ez szerintem nem normális, főleg ha Te is azt mondod h nem kell W 8.1 -hez usb driver.
Viszont driver körül lesz a gond szerintem, mert egész nyáron azon a hosszabbítókábelen használtam, adatmozgás csökkenés mentesen.

Tiszta telepítést csináltam. W7 után leformáztam mindent, most egy szűz W 8.1 van fent.

Esetleg formázzam újra a külső vinyót? :U
Nem értem ezt a 30 mb/s körüli abnormális visszaesést, mintha usb 2 -n működne akkor, vagy nem tudom :F

[ Szerkesztve ]

(#1239) King Unique válasza DeathAdder (#1238) üzenetére


King Unique
titán

Windows 8/ 8.1 alá "hivatalosan" nem kell USB 3.0 driver, pl. sok laptop gyártó oldalán is csak Win7-hez van, én se raktam fel soha, pedig több 8/ 8.1-es gépen is használtam külső vinyót.
Az, h ennél a konfignál és alaplapnál mért így van, v mi ez a kavarodás, azt hirtelen nem tudom, utána kell nézni.
Nyilván csak emiatt meg első körben felesleges formázni.

(#1240) DeathAdder válasza King Unique (#1239) üzenetére


DeathAdder
veterán

Valami kavarodás biztosan van, mert a kb. -10 mb/s legyen mondható a terheltség rovására, de a -70-80mb már eszméletlen magas :(

Köszi mindenesetre, rálesek, ha nem jutnék előbbre, akkor lehet újra teszem a rendszert.

(#1241) tlac


tlac
nagyúr

na úgy tűnik hibás az usb3-as delock 42523-am...
csak az usb2-es sebességet hozza, tesztelve másik kábellel, másik porton, másik gépen

(#1242) vittorio7


vittorio7
őstag

Sziasztok!

Kaptam egy 2,5" HDD házat. A képen létható vezérlő van benne, jó ez a típus?
Ugyan azt a sebességet hozza a HDD az asztali PC-ben is, meg a házban is. A HDD rack leállítja egy idő után a HDD-t ha nincs használatban. Ez így oké is, de néha felpörgeti.

[ Szerkesztve ]

(#1243) vittorio7 válasza vittorio7 (#1242) üzenetére


vittorio7
őstag

Itt talán jobban látszik.

[ Szerkesztve ]

(#1244) batagy válasza vittorio7 (#1243) üzenetére


batagy
őstag

ASM1053 chip van benne, jó az!

(#1245) vittorio7 válasza batagy (#1244) üzenetére


vittorio7
őstag

Ok. Köszi.

Nekem ez nem mond sokat. Kell ezen firmware frissíteni, vagy jó úgy ahogy van? Azt lehet tudni, hogy hány TB-ig kezeli a HDD-ket?

[ Szerkesztve ]

(#1246) King Unique válasza vittorio7 (#1242) üzenetére


King Unique
titán

A 1053-as ASMedia chipekhez még nem nagyon van firmware frissítés (1051-hez inkább), esetleg MP Tool segítségével bele tudsz flashelni, v okosított firmware-t rátenni xy funkció bekapcsolásához [link].
De nem kötelező, főleg, ha jól működik a mostanival.
Legtöbb 2,5" USB3 rack ált.2 TB-ig kezeli a merevlemezeket, de szerintem, mivel ugyanilyen ASMedia chipes 3,5" rackek 3-6 TB vinyókat is kezelnek, előbbieknél is sanszos. Persze 2,5" méretben 2 TB jelenleg a max, tehát elég az is bőven.

Azért, h milyen rack, azt elárulhatnád :F

[ Szerkesztve ]

(#1247) vittorio7 válasza King Unique (#1246) üzenetére


vittorio7
őstag

Egy ilyen rack.

Bár sokat nem tudok róla. Gondolom hagyományos Kínai. Már megvan egy pár hete. Csak fura hangot adott ki kicsit benne a HDD ma. Azóta be is halt az 1 TB Hitachi. Beraktam egy másikat azzal megy remekül :F

Lehet, hogy az új kábeltő? A gyári rövid volt hozzá, és vettem egy ilyet. [link]
De pár napja ezzel a kábellel is jól ment.

[ Szerkesztve ]

(#1248) King Unique válasza vittorio7 (#1247) üzenetére


King Unique
titán

Ezek szerint egy noname rack, ASMedia chippel, kábelből ítélve gondolom Micro-B csatlakozós.
USB3-nál a max "megengedett" kábelhossz 3 m, 1,8 még belefér simán és gondolom USB3 portban is használod, tehát elvileg nem kéne olyan mértékű feszültség/ áramerősség csökkenést produkálnia, h gondot okozzon. PC-n, ha hátlapi portba van dugva, akkor pláne nem, én is használtam sokáig 2,5" külső vinyókat 1,8 m USB2-es hosszabbítókábellel és nem volt gond.
Persze 2,5" külső winchestereknél ez mindig is kényes téma volt, melyiknek mennyire elég az USB árama...

(#1249) vittorio7 válasza King Unique (#1248) üzenetére


vittorio7
őstag

Igen olyan.

Egy ideig jól ment. Teljes formázás minden. Feltehetőleg a HDD-vel lehetett a gond. Ennyit bírt.
Jól vezetted le, hátlapi usb 3.0. ehhez kellet a hosszabbító kábel.

De az USB 2.0. HDD házammal is gond volt régen, hogy nem mindegy hova dugom. Csak pittyeg, és nem indult el. Minden gépnél más csati a jó. A mostani PC házaimnál is sem mindegy, hogy hova csatlakoztatom a HDD-t. Hiába van kettő USB 3.0 elöl.

(#1250) artiny


artiny
őstag

helotok
szeretnem olcson meguszni a kulso rack vasarlast....
szerintetek ez jo lenne,esetleg valaki rendelt mar ilyet?
ebay
a masik amit meg lattam: ebay muanyag

2,5" usb 3,0 sat szeretnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.