Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) AndrewTdi válasza King Unique (#500) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Értem.
Nézegettem még tovább. Egy TT, egy inXtron, és egy DeLock. Bár a legutolsó nem toolfree sajnos.
Olyan 7K körül van ezek ára ahogy nézegettem.

(#502) King Unique válasza AndrewTdi (#501) üzenetére


King Unique
titán

Toolfree...szerelés mentes,v mire értetted :F
Első nem rossz,de én nem szeretem,az ilyen bepattintós rackeket,jobb szerintem fixen beletenni,csavarozni stb., inXtron prém.kategóriás,minőségi cucc,csak ajánlani tudom,jó szellőzésse-passzív hűtéssel (fémváz),van rajta be-kikapcs gomb,ami jól jöhet. :K Delock rackjei is f@szák,ehhez látom Y-t adnak,én az "A" csatisokat néztem,ami kevésbé lazul ki,strapabíróbb szerintem,mint az általad nézetten lévő micro-B.

(#503) AndrewTdi válasza King Unique (#502) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Köszönöm!

Igen,a toolfree arra értem, hogy nem kell szerszám (csavarhúzó) hogy összerakd. praktikusnak látom.
Szóval akkor inxtron vagy Delock? ez a nagy kérdés. de talán mindegy.

(#504) rayoliviero


rayoliviero
veterán

2,5"-os Usb 3 racket szeretnék venni. Melyiket érdemes? Egy WD Scorpio Black 7200 rpm menne bele. Ennek kell vajon Y kábel? Mert biztos többet eszik, mint az 5400-as.
A Chieftec usb 3 rackek jók?

(#505) King Unique válasza AndrewTdi (#503) üzenetére


King Unique
titán

Egy kis bütykölés nem is árt,én szeretem,mert én magam raktam össze stb.,pár prec meló csak :) InXtron minőségi cucc,többi korábban említett (Raidsonic,Thermaltake) se rossz,dönteni pl.számodra melyik tetszik,ha Y kábeles kell,melyikhez adnak stb. alapján.
(#504) Gazsi00: pl. amiket fentebb linkeltem,amikről fóromtárssal dumáltunk,azok jók,ill Chieftec is. Kérdés milyen portba használnád,mert,ha 3.0-ba,akkor 900mA-nek elégnek kell lennie 7200-asnak is,usb2-be kellhet Y kábel,akad olyan is a linkekbe,v veszel kábel végére "Y elosztót,v UTG,v mittom minek mondják" - volt róla szó - ,v beszerzel usb3 A-microB kábelt,mert új 2,5" 3.0 rackek többségéhez szimpla kábelt adnak.

[ Szerkesztve ]

(#506) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Najó... megúntam ezt a rack nézelődést. :D
Ez lesz és kész. Ahova megyek holnap a vinyóért nagykerbe, ott csak ilyen van rakin. Gondolom azért ez sem rossz...
Vélemény King Unique?

[ Szerkesztve ]

(#507) King Unique válasza AndrewTdi (#506) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem rossz,"A" típusú aljzat van rajta,ami micro-B-nél talán többet bír,viszont külső vinyó topicba vettek ilyet (1, 2 ) és alján nem voltak kis csúszásgátló korongok,de ő vett hozzá külön fillérekért,amúgy nem volt vele gond. Ehhez is sima usb kábel jár aszem,de konzultálj előtte velük. :K
Melyik bolt ez,h csak ez van,más abszolút nincs is :F

[ Szerkesztve ]

(#508) AndrewTdi válasza King Unique (#507) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Nem csak ez van, rendelhető más is, de nem akartam menni mégegyszer.
Elhoztam.
Valóban nincs az alján tappancs, majd kreálok. Most tesztelgetem, benne a vinyót is amit ajánlottál hozzá, most futtatom a crystal disk markot. 121/119
A következő teszt, hogy bedugom a routerbe, megnézem, hogy elbírja-e ezen az 1 kábelen (azon csak usb 2 van).

[ Szerkesztve ]

(#509) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok
Van olyan rack amibe belemegy 15mm-es hdd?
Köszi

(#510) King Unique válasza szabi__memo (#509) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg van, pl.Delock, sima usb3, a drágább multiport.
Viszont 14,5 mm,ezen agyaltam én is,h akkor mért 15... :F ,de vsz pont ezekhez (4 tányéros 2,5") van kifejlesztve,vsz vmi elírás lehet,v WD.nél kerekítettek fölfelé,ha az új 2 TB-os WD Scorpio Green-t akarod beletuszkolni.
V másra gondoltál :F

(#511) szabi__memo válasza King Unique (#510) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem-nem, arra gondoltam természetesen,
köszi a választ :R

Huu de drágák. Lehet egyszerübb megvenni az eleve külső wd-t. Bár nem tudom abból mennyire könnyen lehet kioperálni a hdd-t, ha épp kellene?

[ Szerkesztve ]

(#512) King Unique válasza szabi__memo (#511) üzenetére


King Unique
titán

Ha jól értem (javíts ki,ha nem),neked egy 2,5" 2 TB-os külső vinyó kéne. Ekkorát kompaktba a WD gyárt,Passport ,de már kapható maga a vinyó,az új 2,5" Green (WD20NPVT), + egy Delock multiport ,ami drága (bár esata stb.),a másik olcsóbb. Tehát,ha jól nézem a rackes megoldás az olcsóbbikkal is többe kerül vmelyest,de ha vinyót ki/át akarod tenni belőle,akkor mképp ez mellett kell letenned a voksod,mert a kompakt Passportoknál nem hagyományos sata II csatis a benne lévő notivinyó,hanem közvetlenül a NYÁK-ra integálják az usb csatiját...költséghatékonyság miatt gondolom,+ így hosszméret csökkenthető.(viszont más rackbe,gépbe stb. emiatt nem tehető bele :N )
Amúgy is jobb egy aluházas rack,melegedés miatt is,mint a műanyag (én 1 TB Passportom 3 tányérral polimer házban hajtásnál melegszik,főleg nyáron,ez meg 4 tányér...)

[ Szerkesztve ]

(#513) szabi__memo válasza King Unique (#512) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Uhh, ezt a nyákra integrálós dolgot nem is tudtam. Akkor egyértelmű, hogy sima hdd + rack.
Köszönöm szépen

(#514) King Unique válasza szabi__memo (#513) üzenetére


King Unique
titán

Ok! :)
Azt,ha megvan,majd számolj be,milyen,rackben melegszik-e,milyen gyors stb. :F ,meg egyáltalán belemegy-e :D (14,5-15 mmm)

(#515) gereke


gereke
tag

Sziasztok,

Vettem egy Delock házat.
Szép és jó :DD , csak egy dolog zavar :O .
Ha csak táp van rajta, akkor szép pirosan ég a LEDje, ha fel van csatolva akkor magenta, s ha írok rá akkor vibrál piros és magenta között.

Ez másnak is ilyen.
Zavar, hogy alig van szinbeli eltérés a piros és a magenta között. :W

Ha van valakinek ilyen, kérem írjon!

Kösz :R

[ Szerkesztve ]

LYA-L29

(#516) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

IDE-as laptop vinyóhoz vettem egy Delock 42365-öt, de nem vagyok elégedett.

Elvileg pont olyan hosszú a rack, hogy a túlsó vége beleszorulna a műanyag zárórészbe, és az tartaná. De mégis lötyög benne a vinyó, úgy tűnik.

Van olyan 2.5"-es IDE-USB2 külső rack, amibe bele kell csavarozni a vinyó és fixen áll benne?
Kösz

(#517) degec


degec
senior tag

Tiszteletem !

kérdésem lenne apró,.. kérek valakit segítsen !
Vettem egy ilyen csodát: [link]

Thermalthake Max 5 Duo SATA HDD Rack

Beépítem minden cukor, de hogy kell használni? )faq doksi nem volt benne) gépet elindítom power kapcsolója offon, majd bedugom 3.5 öt 2,5 ös vinyót vagy vagy, majd power on.. windows7 felismeri, másolgatok majd leválasztom kihúzom vinyót és kész, vagy csak gép indításnál dugható be a vinyó, és teljes leállításnál húzhazó ki..
Lehet lama kérdés boccs nem volt még ilyenem..! Nagyon köszönöm a választ !!

(#518) dudi válasza degec (#517) üzenetére


dudi
senior tag

hogy hogy működik, passz, de a linkeden:
hot-swap and hot-plug capabilities
vagyis gép kikapcsolás nélkül lehet ki-be dugdosni a vinyókat.

szerk: ki-bekapcs gomb van az elején + gondolom biztonságos eltávolítás windows-ból

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#519) degec válasza dudi (#518) üzenetére


degec
senior tag

thx.. közben szereztem egy félig s_ar vinyót valóban win7 indítása után is lehet a rajta lévő bekapcs gombal vinyót indítani, másolgatni majd leállítani és win7 alatt menet közben kihúzni.....nekem ez friss infó volt boccs... nem hittem a Thermaltékben :D hiba volt ! én a temálRIGHT ban hiszek :) csak az hűtő :) :R

(#520) Eiki


Eiki
tag

Sziasztok,

Delock 2,5 Multiport enclosure + Kingston HyperX 240Gb SSD + Lenovo T410

A kombó remekül működik USB2.0/USB3.0-ról, azonban amikor non-powered eSATA + USBtáp kombinációval próbálom használni nem működik. A diszk megjelenik az eszközkezelőben, de formázni már nem tudom (menet közben a diszk leáll, megszűnik az OS számára).

Próbáltam úgy, hogy az Y USB kábel egyik, majd másik, majd mindekettő csatiját a laptopba dugtam; végigpróbálgattam a különféle port-kombinációkat is, de a helyzet ugyanaz. Van ötletetek, mi okozhatja ezt?

(#521) batagy válasza Eiki (#520) üzenetére


batagy
őstag

Pl. rossz eSATA kábel is okozhatja.
A SMART attribútumok közül a CRC nem növekedett?

(#522) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Ezzel az usb 3-as 2.5"-os külső házzal kapcsolatban van valami negatívum, vagy hurcolászós, filmezős megoldásnak tökéletes?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#523) tibigym


tibigym
tag

Sziasztok

Nekem tönkre ment egy alkatrész a rack-emben, csak fogalmam sincs milyen néven keressek másikat. tudna valaki segíteni mi is ennek a neve???

Samsung Galaxy S3

(#524) batagy válasza tibigym (#523) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Csak a tönkrement áramköri elemre gondolsz vagy az egész panelre?

- Ha csak az áramköri elemre, azt nem tudom mi.

- Ha a komplett panelre gondolsz, úgy tűnik ez egy 2.5"-es IDE USB2.0-ás külső rack panelje. Nem? A különálló panel neve esetleg "2.5" IDE USB2.0 bridge board adapter" vagy hasonló lenne, de nem hiszem, hogy találsz, már csak azért sem, mert neked pont olyan méretű kellene, ami beleillik a rack-edbe és pont ugyanott helyezkedik el rajta az USB port és a LED is.

Szóval egyszerűbb, ha veszel egy új 2.5"-ás IDE USB2.0 racket, ilyet találni már 1400 Ft-ért is.

(#525) WhiteHawk24


WhiteHawk24
tag

Hali!

Kis segítségre lenne szükségem! Olyan külső 2,5-ös merevlemezt keresek, amit meg tudok hajtani 2 USB csatlakozóval, tehát ne keljen külön tápot is rácsatlakoztatnom. A legnagyobb méreteben kéne, amit kapni lehet (GB-okra gondolok) . Az is jó ha csak tokot mondtok, majd nézek belevaló HDD-t. Lehetőleg támogassa a 3.0 USB-t.

Igazából nem tudok, hogyan rákeresni ezért kérem a segítségeteket!

Most az jutott eszembe, hogy lehet bármelyik tok megfelel, csak egy kábelt kell hozzá vennem és kész? Illetve egyáltalán a 2 USB megtud hajtani egy 1TB 2,5-ös HDD-t?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#526) batagy válasza WhiteHawk24 (#525) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Igen, az USB portról meg lehet hajtani 2.5"-ös vinyót. Sőt mi több, nagy valószínűséggel 1 db USB2 vagy 1db USB3 port is elég, nem szükséges 2 db port, de ha nem vinné el, akkor 2db USB biztosan elviszi.

Bővebben:
1) Az, hogy hány db USB port kell, a vinyó áramfelvételétől függ, nem pedig a vinyó GB méretétől.

2) A jövőállóság miatt érdemes külön 2.5"-es racket és bele külön vinyót venni, akkor később lehet variálni ha szükséges.

3) 1TB-os 2.5"-es vinyók nem túl olcsók, de mondjuk pl. Seagate 1TB-os 5400 RPM-es ST1000LM024 itt 20eFt körüli. Ennek megnéztem a specifikációját, aszerint 1A az indítási áramfelvétel.

4) Az USB2 port szabvány szerint 500mA-t tud, de legtöbb modern port ennél jóval többet képes leadni. Az USB3 port szabvány szerint legalább 900mA-t biztosít, de a lapok többet tudnak. A lényeg az hogy a fenti 1A-es vinyót nagy valószínűséggel 1 db USB porttól is meg tudod hajtani.

5) 2.5"-es SATA-USB3 rack pl. Delock 42486 , ami 4500 Ft körül kapható. Lehet hogy más gyártónak van olcsóbb, nem néztem körbe.

[ Szerkesztve ]

(#527) WhiteHawk24 válasza batagy (#526) üzenetére


WhiteHawk24
tag

Köszönöm a mindenre kiterjedő választ!

Lényegében tehát bármilyen tokot veszek az képes a 2 USB-s kábel adta többlet áramot kezelni.

Őszintén szólva nem nekem lesz, csak annyit tudok, hogy USB3-as külső 2.5" HDD akar, amihez nem kell külön áram, nagy kapacitással. Így lehet azt fogom neki mondani, vegyen egy olyan külső HDD amilyet akar, meg egy ilyen kábelt (ha nem adnak hozzá), és akkor menni fog neki. Szerintem nincs olyan HDD amit a két USB2-es port ne tudna meghajtani, így nem lesz gondja vele.
Ez így jónak tűnek?

Még valami: már találtam olyan kábelt aminek egyik oldala 2 USB a másik meg 1 USB ([link]), de olyat nem ahol a másik vége 1 MiniUSB. Ebben tudna valaki segíteni?

(#528) batagy válasza WhiteHawk24 (#527) üzenetére


batagy
őstag

"Szerintem nincs olyan HDD amit a két USB2-es port ne tudna meghajtani, így nem lesz gondja vele.
Ez így jónak tűnek?"

Igen, ez igaz, nem lesz gondja vele.

"Még valami: már találtam olyan kábelt aminek egyik oldala 2 USB a másik meg 1 USB ([link]), de olyat nem ahol a másik vége 1 MiniUSB. Ebben tudna valaki segíteni?"
Általában mind a rackhez , mind a külső vinyóhoz adnak hozzávaló USB kábelt, szóval azt nem kell külön venni.

(#529) WhiteHawk24 válasza batagy (#528) üzenetére


WhiteHawk24
tag

"Általában mind a rackhez , mind a külső vinyóhoz adnak hozzávaló USB kábelt, szóval azt nem kell külön venni."
Azt gondoltam, hogy adnak, de lehet, hogy olyat adnak, aminek a másik végén nem 2 USB van, hanem csak egy sima kábelt adnak. Mert hát azzal is működik, csal kell hozzá külön táp is. Ha adnak hozzá olyan kábelt amit linkeltem akkor nincs gond. De ha nem, arra az esetre keresek MiniUSB-s verzióból kábelt.

(#530) batagy válasza WhiteHawk24 (#529) üzenetére


batagy
őstag

Továbbra is azt mondom, hogy azt használja, amit hozzáadnak. A tapasztalatom az, hogy még akkor is többnyire 2 db USB végű kábelt adnak, amikor arra nincs szükség, és nem szoktak hozzáadni külön tápot.

Azonban ha külön akarsz kábelt venni, akkor ketté kell bontani az USB2.0 és USB3.0 esetet, mivel nem ugyanolyan a csatlakozó.

USB csatlakozó infók ezen a linken.

1) USB2.0-ás rack esetén:
Mini USB B típusú kábel használatos többnyire a rack oldalon. Ez lenne a szabványos a device oldalon.
Sajnos némely olcsóbb rackeken (pl. amit az 524-es hozzászólásban linkeltem), sima "USB Type A" csatlakozót raknak, ami szerintem nem szerencsés és félrevezető, mert ugyanolyan mint a host oldali, holott az USB kábel nem fordítható meg, úgy tudom.
Amit kértél, mini USB B pl. itt kapható. De ez csak USB2.0-ás!!

2) USB3.0 esetén:
Van olyan rack, ami USB3.0 Type A-val szerelt, pl. Delock 42486.
Itt megint szerintem zavaró lehet ez hogy Type A van rajta.
Az elvileg normál itt az USB3.0 Micro B! Ilyen van pl. a Delock 42477-en.
Utóbbit külön pl. itt lehet venni. Ez csak 1 db USB Type A-t tartalmaz a gép felőli végen, de ennek bőven elégnek kell lenni, mert az USB3.0 900 mA-es.

Ezek alapján továbbra is azt mondom, azt a kábelt használja, amit hozzá adnak.

[ Szerkesztve ]

(#531) King Unique válasza WhiteHawk24 (#527) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy kolléga jól összefoglalta,vinyó áramfelvételétől függ nagyrészt,de 5400-asokkal nem szokott gond lenni (inkább 7200-assal,azt külső usb-s rackbe nem ajánlják :N ,WD Scorpio Black-re HD Sentinel 1150mA-rt írt),főleg usb3-ba nem (abban,v 2.0-ban tolnád ?), többsége simán elmegy 1 db usb2 portról is,max akkor cinkes,ha jóval nagyobb áramfelvétele,mint pl. Toshibáké,de enyém is elmegy 1 portból (igaz Y-ont adtak hozzá,azzal is használom abban.) Illetve,ahogy mondta jobb lapok portjai is stabilabban,akár többet is leadnak (felpörgésnél elvonja többitől) stb.,de más topicokba szakik 2.0-ba mképp Y-ont javasolnak,főleg többet zabáló vinyóknál,notis,asztali gép előlapi használatkor (hátlapiba javasolt) stb.
Amúgy 2,5"-be WD-k eszik a legkevesebbet (link),áramfevételük is usb2-re lett szinte belőve. Gyári usb3-as 2,5" kompaktok,ill usb3 mobilrackekhez is szinmpla kábelt adnak,nem Y-ont (link) :N ,de 3.0-ba nem is kell nyilván,ha 2.0-ba tolod,akkor meg veszel/rendelsz a linkekben lévő A-MircoB kábelt,v a linkben lévő "Y elosztót"
Amit te linkeltél usb3 Y kábelt,annak vinyóba menő része is "A",tehát olyan rack kell hozzá,amit jobbára csak Delock gyárt (bár 5k kicsit sok érte). De szerintem az a csati strapabíróbb,jobban bírja a sokxori ki-be huzigálást,mert MicroB azért egyeseknél kilazult stb.
Amúgy 2,5"-be max 2 TB,WD Scorpio Green és hozzávaló rack pl,v ez olcsóbb. My Passportokban is ilyen vinyó van,fentebbi linkben látod 0,75A áramfelvét,tehát 2.0-ban lehet Y az "egészséges" neki.

(#530) batagy: na,egy hozzáértő topiclakó :C

[ Szerkesztve ]

(#532) batagy válasza King Unique (#531) üzenetére


batagy
őstag

Hali!

Kösz a dícséretet, de én meg abban nem vagyok biztos, hogy ha minkét vége Type A, akkor mindegy hogy a kábel milyen irányban van bedugva?

(#533) tibigym válasza batagy (#524) üzenetére


tibigym
tag

Nagyon köszönöm, igazad van több értelme van venni egy újat :R

Samsung Galaxy S3

(#534) WhiteHawk24 válasza King Unique (#531) üzenetére


WhiteHawk24
tag

Hajjaj, kezdjük meghaladni azt a szintet amit még értek! :F

Mint már mondtam nem nekem lesz, és ezért vagyok bajban. Elmondása alapján ő adathordozásra akarja használni a munkahelyén belül, és ott találkozhat olyan géppel amin csak USB2-es port van.

Elmondásotok alapján ha megveszi [ezt] és vesz bele egy WD Green szériás 2,5"-ös HDD-t, pil [ezt], az neki fog működni a legutolsó gépen is?
(Tekintsünk el attól, hogy a gép mekkora HDD tud kezelni)

[ Szerkesztve ]

(#535) batagy válasza WhiteHawk24 (#534) üzenetére


batagy
őstag

Igen, az említett WD Green WD20NPVT az említett Delock 42477-ben működni fog az utolsó gépen is. :) Ez a Delock 100%ra mindenhol megy a táp szempontjából, mert 2 db USB3.0-as csatija van.

Viszont figyelem! Ez a vinyó 15mm vastag, tehát vastagabb a szokásosnál! A Delock 42477 14.5mm vastagságig fogad vinyókat, szóval fél milliméter hiányzik.... :U

(#536) WhiteHawk24 válasza batagy (#535) üzenetére


WhiteHawk24
tag

:W Persze miért is lenne jó??

Akkor maradjunk a Delock 42477, mert ez egy jó toknak tűnik, és rakjunk bele egy WD Blue 1 TB SATA Hard Drives ( WD10JPVT)
Vagy erre a tokra már mondhatom neki, hogy azt vesz bele amit nem sajnál, csak férjen bele?

(#537) batagy válasza WhiteHawk24 (#536) üzenetére


batagy
őstag

Így van, és is ugyanezt javasolnám.
A Delock 42477 maradjon, az jó rack, és tutira elmegy mindenhol.
A WD10JPVT teljesen jó bele, de azt rak bele amennyit akar, csak 14.5mm-nél ne legyen vastagabb.

(#538) King Unique válasza batagy (#532) üzenetére


King Unique
titán

Ezt,h érted :F
Szimpla vége megy külső vinyóba,a dupla Y a gépbe,aminek egyik vonalán csak táp megy,az vékonyabb is,mármint kábele,de elvileg akár megfordítva is használható,csak minek...

(#534) WhiteHawk24 : Fog :K ,WD-k jók usb2 port felpörgés téren,ez a 4 tányéros is csak 0,75A,a többi 2 tányérral vesz fel ennyit. Ez a 0,5 mm-.es ízét én is kérdeztem már máshol,vsz vmelyik gyártó elírta,mert WD-re 15 mm van írva,rack-re meg 14,5,de ez pont ilyen 4 tányéros vinyókhoz készült (3 ugye 12,5 mm),vsz belemenne :K

[ Szerkesztve ]

(#539) WhiteHawk24


WhiteHawk24
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, így már tudok mit mondani az ismerősömnek!

Megtetszett az oldal, úgy érzem gyakrabban fogok errefele látogatni! :)

(#540) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok,

egy kerdesem lenne, hogy milyen rack-et ajanlanatok egy WD 6400BEVT-hez?
Amiket fentebb linkeltetek, jok csak olcsobbat szeretnek.
Vagy ha vanolyan, ami tenyleg zsebrevaghato mint csupaszon a winyo vagyis max 1 cm-el nagyobb armiyen iranyban akkor megfizetem az arat.
Csaksima usb csatisat szeretnek, gondolom ezeleg aramot kap usb 2.0-bol is.?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#541) King Unique válasza anonymus89 (#540) üzenetére


King Unique
titán

Jók a fenti rackek abszolút :K ,vinyód 2 tányéros 9,5mm,ahhoz kb. 12-13 mm a legvékonyabb rack (föntiek kb 15 körül vannak),másnak ajánlottam új 1 tányéros WD5000LPVT vinyót,ami 7,5 mm és 10 mm-es ultra vékony mobilracket vett hozzá,de annál vékonyabbat nemigen látott sehol.(tied abba nem megy bele nyilván) :N
Másrészt a túl vékony vinyó,ill rack sem jó annyira,mert jobban melegszik.
Fenti rackek sem vastagok egyáltalán,többhöz adnak praktikus kis hordtokot,ami zsebben simán elfér.Ár: egy usb3-as (azt érdemes) 3-4 körül,v afelett,ennél olcsóbbak csak sima usb2 rackek 1-2 k környékén,de ez manapság kinek elég,kinek nem... :D
Tápellátás:itt is belinkeltem,ha visszaolvasol,más topicba is,h 2,5"-ben WD áramfelvétele a legkisebb ált.05-06A közt,tehát az usb2 port 500mA-je pont ideális neki,nem feltétlen kell neki Y kábel,mint a többinek,My Passportokhoz is szimpla kábelt adnak.

[ Szerkesztve ]

(#542) anonymus89 válasza King Unique (#541) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi a kimerítő választ valószínűleg akkor maradok az usb3-s racknél mert ne visszafele haladjunk már :K
Árban én is úgy láttam, hogy nem sokkal drágábbak az usb3-asok szóval valószínűleg mihamarabb ki is nézek egyet.
Igen visszaolvastam, de remélem nem kerül sor winyó váltásra.
Annyit tennék hozzá hogy amit vettem 7500BPKT-t az max 40°C volt terhelve notiban, szóval abból kiindulva, hogy ez csak 5400 rmp-es nem hinném annyira megkottyanna neki. Bár igaz, hogy ott procinak és vkarinak is van hűtése de nagyon közel egyik sincs.

Mivel nagyon drága vételét nem tervezem így csak helyben fogok körülnézni.

Köszi az infókat további szép estét kívánok!

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#543) King Unique válasza anonymus89 (#542) üzenetére


King Unique
titán

OK,köszönöm :R

5400-as vinyó nem fog megfőni,ideális az alurack,a műanyag rackes Passportok nyáron azért melegszenek,de nem vészes.
ha majd megvan,akár itt is leírhatod tapasztalataidat.

üdv.

(#544) anonymus89 válasza King Unique (#543) üzenetére


anonymus89
addikt

Persze mindenképpen, majd jelentkezem. :K

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#545) Eiki válasza batagy (#521) üzenetére


Eiki
tag

Látszólag semmi hiba nincs, USB3-al remekül megy azóta is. Ha lesz időm eljátszok vele az asztali gépemen is, valamiért azt gondolom a két USB port nem tud elég delejt adni az SSD-nek...

(#546) King Unique válasza Eiki (#545) üzenetére


King Unique
titán

Pedig SSD kevesebbet eszik,lehet más...BIOS/UEFI-ben kell állítani esata-hoz vmit.

(#547) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Sziasztok!

Egy 250 GB-os WD Scorpio Blue 2.5"-os noti HDD-ből szeretnék külső HDD-t csinálni.
(WDC WD2500BEVT-80A23T0)

Tudnátok ajánlani egy megbízható, ám de olcsó külső rack-et, amiben a vinyó nem rázkódik, nem sérül?

Első szempont, hogy minél olcsóbb legyen, de azért a minőség is számít.
Az USB 2.0 nekem tökéletesen megfelel, nincs jelenleg USB3-as eszközöm, ezért nem is tudnám kihasználni.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#548) King Unique válasza leikomessi (#547) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem ha visszaolvasol - nem sokat,max az elmúlt 2 oldalt - rengeted hasznos infót.linket találsz ez ügyben :K Sima usb2 rack már 1-2k-ért kapható,de usb3 is 3-4k-ért.

(#549) leikomessi válasza King Unique (#548) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Köszi, körülnézegettem egy kicsit megint. Korábban már nézegettem Ipon-on, Aqua-n, meg az Árgépen is.
Itt az ebolt-on eddig nem néztem körül.
LC Power Ez egész jónak tűnik az ára sem vészes, és ha jól nézem másik oldalon csavarral rögzíthető benn a HDD.

A másik ez lenne, viszont itt se garanciát nem írnak, se semmit.

Szerintetek inkább az LC Power legyen? Mégis csak bizalomkeltőbb maga a hirdetés is..

[ Szerkesztve ]

(#550) King Unique válasza leikomessi (#549) üzenetére


King Unique
titán

Mind2 megfelel a célnak,de ha gari stb. biztosabb,akkor legyen LC. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.