Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) DRunken


DRunken
csendes tag

Sziasztok!

kis google...

minden ami külső ház:
www.coolgear.com

azthiszem elég komoly a cucc.... (az ára is) :U

(#352) kjany válasza djadji (#339) üzenetére


kjany
tag

Nekem ugyanez volt a gondom egy Speed Dragon 2,5" házzal. Hosszas hibakeresés után kiderült, hogy sz'r az USB kábel. Bevittem szervizbe (origi garis cucc volt) már amikor meglátták a kezemben a racket nevetve mondták is, hogy gyárilag tré az USB kábel, ez tipushiba ennél a cuccnál -tudnak rólla- állitólag az összes darab ilyen kábellel jött ki.
Ami szomorú, hogy még mindig vidáman árulják ezt a cuccot ....

SpeedDragon 2,5" HDD USB2.0 ház

(#353) Kecsua


Kecsua
tag

Hali! Lenne egy nagy problémám, hátha tud valaki segíteni. Adva van egy mobil rack http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=10317 Na ebbe a rack :W -be bele lett téve egy 100 gigás seagate satás vinyó. A vinyót én használtam notiban, nálam hibátlan volt. Ráadásként egy ugyanilyen rack-ben jelenleg hibátlanul működik nekem egy 80-as fujitsu-siemens vinyó. Na jön a problémám. Akinek elpasszoltam a 100-as vinyót az elfüstölte. :W Állítólag az usb-kről túláramot, vagy (túlfeszültséget?) kapott és kivégezte. Létezik ilyen? A problémám csak az, hogy a racket is én vettem, és eladás előtt kipróbáltam, teszteket futtattam rajta, formáztam, és akkor még működött. Állítólag elvitte számtech szervízbe és ezt ott mondták neki. Most zaklat, hogy gariba vigyem el a racket az üzletbe, meg a vinyót, mert állítólag a rack nyírta ki.

(#354) Tanya-


Tanya-
tag

Sziasztok, felteszem itt is hátha:

Szert tettem egy verbatim külsű 2,5" kis merevlemezre, ilyenre ni. Kérdésem a következő, hogyan lehet szétszedni a házát, mert erősen belekukkantanék, ill kicserélném a winyot benne. Szedett már szét valaki ilyet. Csavar nincs, gondolom valami bepattintós téma lehet, nem szeretném eltörni.

(#355) Tanya- válasza Tanya- (#354) üzenetére


Tanya-
tag

megoldottam

(#356) Tzupi


Tzupi
csendes tag

Hm, hatha tud nekem valaki segiteni.

adva van egy 120as sata toshiba vinyo, es egy kulso usbs rackbe beletettem, mert az jo.
radugom a gepre, akkor megtalalja, viszont kiirja a szoveget ,hogy az eszkoz nagyobb sebessegre is kepes, dugjam 2.0as usbra, blabla, termeszetesen azon volt...
Ha a usbhubomra dugtam akkor nem csinalta ezt.
Viszont tok m1 melyiken is volt elkezdtem ra masolni, indult 10mb/s-tol kb, viszont pillanatok alatt lezuhant, es par sec utan mar ilyen 40-05byte/seccel "masolt".
A laptopom az nem satas annyit meg hozzateszek.
Lehet e ezt barhogy megcsinalni, vmi vudu, vagy driver, vagy a rekk szar? :)
Koszonom :)
Udv!
Tzu

(#357) VoreX válasza Tzupi (#356) üzenetére


VoreX
csendes tag

Hali!

Kettő dolog lehet akkor, hogyha ezt írja ki az windows:
1) Csak 1.1-es verziójú USB található a gépben (ez csak akkor, ha elég régi a gép).
2) (és szerintem ez a valószínűbb) Nem jól ismerte fel a win az usb kontrollert a gépedben. Ezt egy driver (re)install-lal meglehet oldani.

(#358) bbazsy


bbazsy
őstag

hali

csak egy kérdés
ugye jól gondolom, h ha az Y kábel mind2 -je be van dugva, az nem árthat?
külső adapteres usb hubról fog menni, szal lehet elég lenne 1 is, de biztonság kedvéért nyomjam be mind2t?

köszi
bb

mod: nem egy erőgép, 5400rpm, toshiba + transcend sata ház.

[ Szerkesztve ]

..

(#359) dudi válasza bbazsy (#358) üzenetére


dudi
senior tag

szerintem érdemes rádugni mindkettőt, mert nekem is olyan a vinyó benne (wd 100-as), hogy a legtöbb gépben elég csak az adatkábel, de van gép, ahol elindul ugyan, de hibásan írja az adatot. Ha rádugom az Y másik végét, akkor pedig hibátlan.

mod: tudom, hogy több mint 1hónapja kérdezte, de jól jöhet talán másnak a válasz ;)

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#360) DarkDeer válasza adalbert1 (#288) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Üdv!
Tudom nagyon régen kérdezted, de hátha érdekel még téged, vagy mást. Szerintem erre gondolsz:
[link]
[link]
Ez kapható is kishazánkban:
[link]
Nekem egy ilyen keret nélküli van, elégedett vagyok vele:
[link]

(#361) wid22


wid22
aktív tag

Vaqn olyan IDE Sata csatlakozos külsö rack ami nem A.C.Ryan?

(#362) bejmuller


bejmuller
aktív tag

Hello.
Az lenne egy kerdesem hogyha veszek egy rack-et, (USB->S-ATA) es azt kibelezven rakotok egy belso optikai meghajtot (esztitika nem erdekel) akkor az mukodne-e. Termeszetesen olyanra gondolok ami kulso aramot kap, es nem usbrol veszi fel

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#363) Mic ACE válasza wid22 (#361) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Mármint, hogy belül van IDE és Sata csatlakozója is?

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#364) Siera


Siera
senior tag

hello!
tud valaki ajánlani valami extrém kinézetű itthon is kapható racket 2,5" winyóhoz?
előre is :R

(#365) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Bocs, hogy több helyre is beírom, de sürgős.
Van olyan 2,5"os SATA vinyó ami maximum 500mA-t fogyaszt?
Találni egyáltalán ilyet?! A mostani 700-at eszik, és az eszköz amire kötni kell csak 500-at bír.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#366) kem válasza kem (#365) üzenetére


kem
addikt

Sikerült találnom egyet ami csak 0,487A-t kér :C
Aki USB-s médialejátszót akar használni, annak ilyesmi vinyót ajánlok, ami többet eszik, az nem fog elindulni, csak kattog.

Köszi!

(#367) seggcsont


seggcsont
csendes tag

Hali!
Nekem egy olyan problemam akadt, hogy most vettem egy kulso 2.5 rack-et benne egy 20Gb Hitachi 5200rmp.

Na most ott a gond, hogy egy Suse 10-et feltoltam ra de nem bootol rola.
Vagyis mar a bios nem latja szegenyt.

HP Compaq nw8440-m van.
Van egy masik kulso vinyom is arrol ment a boot amig jo volt....:S

Tehat az Bios nem ismeri fel ezt a rack-ot?

Jah a rack ETOPMAY 2.5 EXTERNAL CASE.

Esetleg hasznal valaki ilyet?
Es valami otlett hogy tudnam bootra kenyszeriteni?

ui:
Nem tudom a noteszba rakni, mert sata csati van benne de a vinyo meg kis regi ide.
Ezert jott a kulso rack otlet...

Koszi...
Laszlo

(#368) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni abban hogy vettem a napokban egy 2,5" Conceptronic CHD2SU tipusú külső rack-et! A kérdés az lenne hogy ebbe rakhatok e olyan vinyót ami 7200 pörög és 16 MB cach-el rendelkezik?

Ha a rack-el kapcsolatba vknek van tapasztalata irja meg legyenszives!

Köszi a segítséget előre is! :R

(#369) phpmoli


phpmoli
tag

udv, tud valaki 2.5-es hdd keretet, aminek nem mini-b (hivjak mini usb-b-nek is) csatlakozoja van, hanem usb-b?

nem hallgattam baratomra, mielott a keretet vettem, pedig mondta, hogy fel ev alatt tonkre fog menni a csatlakozo, hat nekem is tonkrement, pedig teljesen masmilyet vettunk. de mindenhol csak panaszt hallok a csatlakozora, fenykepezogepek mennek tonkre bele..stb

(#370) matrix23


matrix23
tag

Hali,
Úgy látom egy kicsit pang a topik, pedig kellene egy kis infó hogy western digtal vagy samsung hdd ajánlanátok 2,5-es külső házba(élettartam,hőfok,zajszint...) :F
köszi

(#371) rhelf


rhelf
csendes tag

Sziasztok,

Új Spire HandyBook 2,5" külső mobil rack IDE eladó!
A rack új, garanciális csak egy alkalommal volt használva, kb. 30 percet (egy hibás winchesterrő akartam adatot lementeni a segítségével)

Csatoló felület: USB 2.0
Csatoló felület: IDE
HDD méret: 2.5"
Kivitel: Hordozható külső ház
Ház anyaga: Aluminium
Hűtés: Passzív
Szín: fekete

ár: 2.500 Ft
Akit érdekel írjon.

üdv: Roland

(#372) Mawyx


Mawyx
senior tag

Adott egy külső 2.5" rack winyóval. A rack-be egy db mini usb dugó megy, de a másik vége 2db normál usb és mindkettőt be kell dugni a szgépbe, akkor működik, 2 usb helyet lefoglal. Ez normális? Miért van egyáltalán 2usb csati a végén?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#373) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Egy 2,5" SATA USB-s Rack-et szeretnék venni, lehetőleg minnél olcsóbban, de azért ne legyen a legszarabb.
Alu / műanyag ház közt mekkora a különbség hang "kivezetésben" és hőleadásban ?
Illetve ami fontos lenne még: Hard Disk Sentinel lássa a Smart adatokat a kereten keresztül.
Tudtok ajánlani valamit / mire érdemes odafigyelni ?
Mondjuk ezek közül (eddig itt néztem még csak ) ?
[link] és [link]

Igazából jó lenne 3000 alatt, úgy mindkét boltban csak 1 típus van.
Mivel szombat délután (~2 után) érek csak rá megvenni (és hétvégére kéne), tehát olyan BP-i bolt kéne ami nyitva van még akkor.

(#374) Alex91 válasza atesss (#373) üzenetére


Alex91
félisten

HDSentinel is kell, akkor IMHO proba kell, vagy valaki benyog ide egy tipust, ami van neki es tudja ezt a ficsort.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#375) phpmoli válasza phpmoli (#369) üzenetére


phpmoli
tag

nem mini-b csatlakozos keret. mar kettot vettem, nagyon jol mukodik.

(#376) atesss válasza Alex91 (#374) üzenetére


atesss
addikt

Közben találtam egy kis leírást, hogy milyen keretekkel megy, megpróbálok ebből a listából keresni valamit.
HDSentinel - Ismert USB híd chip-ek
HDSentinel - USB Merevlemezek, Keretek

(#377) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

Eltörött a WD Mybook-om (160Gb) háza, meg gondja lett a kapcsolattal. A merevlemeznek semmi baja.
Vegyek egy külső 2.5" rack-et, vagy vigyem vmi maszek szervízbe a cuccot? Vagy mit tegyek szerintetek?

Mennyire működnek a 2.5"-os rack-ek 1 USB-vel?! :F Mert ez lenne a cél.

(#378) paramedic


paramedic
aktív tag

Tisztelt Fórumtársak!

Mi a véleményetek erről?

(megbízhatóság, ár/érték arány, típushibák)
Ha van jobb ötletetek, azt is megköszönöm!

(#379) muskatb


muskatb
csendes tag

Sziasztok! Egy C1110-es Lifebookhoz szeretnék külső vinyót, 500 GB-os SATA-t néztem sima táp nélküli USB-s rackkel. A kérdésem a következő: tudja ezt kezelni a gépem? Saját vinyónak maximum 120 GB-osat tudok bele tenni, volt benne egyszer 160-as, de csak kb. 130 GB-ot ismert fel (chipkészlet miatt, vagy mi?). Egyszer volt már rádugva külső SATA-s USB-n, 250 GB-os volt, azt tudta kezelni a masina. Köszi!

(#380) Lajkó


Lajkó
őstag

Üdv!
Adott egy 2.5"-os Media-Tech MT5079 V1.0 tipusú,usb2.0 és e-sata csatis külső rack.
Van valakinek erről valamilyen infója, linkje, vagy esetleg teszte?
Próbáltam guglizni, de semmi... :N

vagy esetleg ajánlhatnátok (ezekkel a paraméterekkel) egyet értelmesebb márkanév alatt! :U

(#381) Lajkó válasza Lajkó (#380) üzenetére


Lajkó
őstag

Végül is megtaláltam a delikvenst! Mostmár csak az a kérdés, hogy merjek-e venni egy ilyet? Nem lehet hogy 'túl olcsó' ez? :F

(#382) Lajkó válasza Lajkó (#381) üzenetére


Lajkó
őstag

Végül is nem mertem bevállalni az anonimitás kockázatát, és inkább beszereztem egy Cooler Master X craft 250 e-sata cuccot! Nem túlzottan pörög a topik, de ennek ellenére késztek róla sebességtesztet tesztet meg képeket hogy megőrizzem az utókor számára! ;)

(#383) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Olyan racket keresek,amelyen vagy FireWire csati vagy RJ45 dugo.
Azt szeretném,hogy rádugom egy sima routerre és lássa,mint hálózati eszközt.
Van ilyen rack?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#384) palmon


palmon
csendes tag

Hello.
Vettem egy külső 2.5 házat amin van e-sata csatlakozó is.Sajnos csak usb-n keresztül tudom használni ugyanis e-sata kábelen keresztül kb. 1MB/s az adatátvitel.XP-alatt használom.Ha vennék egy ilyen kábelt azzal jobb lenne?
üdv.

[ Szerkesztve ]

(#385) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Rendeltem egy Toshiba külső winchestert.

Nem tudjátok, hogy ezeket usb y kábellal kell használni vagy elmegy simával is?

(#386) Márton


Márton
nagyúr

Hi
van egy Seagate 80-as sata vinyóm usb rack-ben.
ha gagyi kábellel kötöm a gépre, csipog hogy nem kap elég áramot.

Ezt csak ez a Seagate tudja, vagy minden 2,5-es rendelkezik ilyen funkcióval?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#387) gerizson


gerizson
csendes tag

Van 2.5s USB-s külső Mobil rackem egy Toshiba 60gb-os vinyóval (ATA-s), és amikor csatlakoztatom (dupla USBvel catlakozik) ezt írja ki és nem ismeri fel, mi lehet a gond??? :F

"Az USB-eszközt nem lehet felismerni

A számítgéphez csatlakoztatott egyik USB-eszköz működésben hiba lépett fel, és a windows nem ismeri fel."

Windows XP-t használok.

[ Szerkesztve ]

Gerizson

(#388) Black_Jack


Black_Jack
csendes tag

Hali! Vettem a minap egy WD 320Gb- os 2.5" winchester- t és nem működik. Tanácsolták, hogy nézzem meg particíós programmal, de nem tudom mi lehet a baja. Belinkelem a képet. GPT DISC- et ír ki. Lécci segítsetek, hogy lehetne megcsinálni.

(#389) Black_Jack


Black_Jack
csendes tag

bocsi, túl nagy lett a kép. jobb egérgomb kép címének másolásával megtekinthető egész méretében.

(#390) Black_Jack válasza Black_Jack (#388) üzenetére


Black_Jack
csendes tag

Lécci, legalább ötleteket írjatok. Fontos lenne. :F

(#391) menthor


menthor
tag

üdv

van egy kis gondom: van egy 320-as wd külső 2,5-ös winyóm (táp nélküli, két usb csatis). sehol nincs vele gondom, csak egy hp irodai konfig-omban, be van dugva mind2 csati, és még sem indul, csak világit, mintha még mindig kevés lenne neki a táp...

pliz help :))

the truth is out there

(#392) Lajkó válasza kem (#366) üzenetére


Lajkó
őstag

Én is küzdöttem hasonló tápellátási problémával, és szerintem 2.5"-osból a WD Scorpio-k bármelyike megoldja a problémádat! 3.5"-osból meg ott van ugye az agyondicsőített WD Caviar Green!

Norbi46: Igen, eszerint rakhatsz bele!
matrix23: A WD 2.5"-osok kellendőbbek mostanság! Bár szerintem ha 5400rpm-est veszel akkor nyugodtabban allhatsz! Mivel legtöbbször a sebesség az oka az álltalad felsorolt problémáknak.
Mawyx: A Tápellátás miatt! Jobb winchester = kevesebb usb csati!
palmon: Nem lehet hogy driver problémáid akadtak? Keresd ki a gyártóját az e-sata vezérlődnek, és frissitsd az illesztőt! Szvsz egy másik kábel tuti nem oldja meg a problémádat!
Black_Jack: Ez talán segít!
menthor: Ha más usb2.0-ás rack megy róla akkor passz! De ha nem, akkor lehet hogy valamiért mégsem kap elég áramot. Megnézted, hogy jó-e a kontakt? :F

(#393) Immy


Immy
őstag

Üdv

[link] Kinéztem magamnak ezt a WD scorpio black 320GB 16MB 7200rpm-es winyót.

Mobil 2,5 colos 2usb-s rack-be szeretném berakni.
A kérdésem, hogy feltudja majd pörgetni a 2usb? Mármint elég áramot fog kapni róla? (gyártó oldalon csak az írás/olvasás áramigénye van feltüntetve)

Laptopra akarom rákötni mint külső gyors háttértártárat.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#394) Coolmat válasza Immy (#393) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Valószínűleg 1 USB is elviszi, de 2 biztosan. Ha viszont gyors külső háttértárat szeretnél, akkor az USB felejtős a 30-33 MB/s-es maximuma miatt (miközben SATA-ról tudna ez a vinyó 75-80 MB/s-et is olvasni maximum). Ha van a laptopodon E-Sata, akkor próbálkozhatsz E-Sata-s házzal (ezzel jó esetben teljesen ki tudod használni a vinyód), vagy Firewire is jó lehet, ha csak az van a notin (ezzel kb. 40 MB/s érhető el). Ha egyik sincs, akkor marad az USB...

(#395) Immy válasza Coolmat (#394) üzenetére


Immy
őstag

Se firewire, se esata......

Viszont usb3.0 házba szeretném berakni.
Ki is néztem magamnak a brando által gyártottat. [link]

Viszont Mo-n fogalmam sincs mikor fog megjelenni. Van esetleg valakinek tapasztalata a külföldi rendeléssel kapcsolatban?

Most van egy 2,5 hdd 2usb-s rackbe 40gigás5400rpm hitachi winyóm. Arról 31-33megával tudok másolni, és írásnál is elérem a 29 megát. (természetesen dvd méretű fileokra gondolok).

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#396) Márton


Márton
nagyúr

üdv.
megoldható valahogy hogy a külső 2.5-es usb rack kapcsolható legyen?
Havi 1-2x cipelem, amúgy itthon használom, és jó volna nem dugdosással
megoldani a ki-be kapcsolást.
nincs valami 5 centis usb toldó, amin van kapcsoló?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#397) Sanyi544


Sanyi544
csendes tag

Sziaztok! Vettem egy LG USB-s 320 GB vinyót. A PC nem akarja felismerni. KB 3-4 éves a PC. 6 USB csati van rajta egyikkel sem megy. Próbáltam Y kábellel is de semmi. Mit tegyek hogy felismerje? Segitsetek már!! Köszi! :W :W

(#398) menthor válasza Sanyi544 (#397) üzenetére


menthor
tag

másik gépbe próbáltad már? hogy egyáltalán működik-e...

egyébként nálam is egy p4-es gépben nem ment a cucc (2,5 WD 320GB), tehát gondolom nem egyedi az eset, de én nem voltam ott a "használatakor", így nem tudtam megnézni, h mi a probléma.

lehetséges olyan, hogy az usb kivezetésekre az "öreg" táp már nem tudja leadni a kellő ampert vagy feszt, így lehet, hogy Y kábellel sem indul... bár egy 3-4éves gép nem nevezhető azért olyan öregnek. függ attól is milyen márkájú tápról van szó

the truth is out there

(#399) menthor


menthor
tag

viszont nekem is van egy problémám, ami nem gátolja, csak zavarja kicsit a használatot: van egy 320-as WD vinyóm egy külső rack-be, és az a gond, hogy ha rácsatizom BÁRMILYEN gépre, elsőkörben kidobja a bubit, hogy "az eszköz gyorsabb működésre is képes, ha 2.0-ás usb-re csatizom...". everest speedtest-je is mutatja, hogy max ~1MB/s az olvasás, tehát tényleg usb 1.1-en megy. VISZONT, ha lecsatizom és újracsatizom a vinyót, akkor már simán viszi az usb 2.0-át minden hiba és üzi nélkül. :U

szerintem a rack a saras, de hátha van itt valakinek hasonló tapasztalata...

thnx

the truth is out there

(#400) menthor


menthor
tag

egyébként látom, hogy bazira le van halva a topik.
senki nem foglalkozik ilyen cumókkal? :))

the truth is out there

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.