Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) leikomessi válasza King Unique (#550) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Köszönöm a segítséget, megrendeltem az LC Powert :) Bízzunk benn, hogy jó lesz:)

(#552) McDog


McDog
aktív tag

Sziasztok!
Routerhez szeretnék HDD-t csatlakoztatni. Egyik részről azt mondják 2,5"-os HDD-t ajánlanak hozzá, mert keveset fogyaszt, más részről azt mondják tápos Külső HDD ajánlott az USB 2.0 áramellátása miatt, persze az ember USB 3.0-as külső HDD-t szeretne, mert más így is van pár ősz hajszálam, nem akarok még többet, mire az adatok átmennek a PC-re, ha nem hálózaton keresztül akarom átmásolni. Milyen külső ház ajánlott mondjuk a Western Digital 320GB SATA 8MB WD3200BPVT-hoz, amit egy USB 2.0-ás router még el tud látni(, aminek csak 1 csatlakozója van, így az Y kábel kiesett)? Vagy WD esetén miután a azt mondják kicsi az áramfelvétele minden esetben elég az USB 2.0 áramellátása és mindegy USB 2.0-ás, vagy USB 3.0-ás ház megy rá?
Válaszotok előre is köszi.

(#553) King Unique válasza McDog (#552) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem az ezen és előző oldalon linkelt házak szinte mindegyike jó erre a célra ,ház csati szempontból mindegy,usb3-asat érdemes már,ill amit én is mondatm,h Scorpio Blue áramfelvéte pont 0-5-06A (legkisebb notivinyók közt) tehát zömében 1 usb2 port is elég neki,HD Sentinel is annyit ír rá,főleg régebbi 320-ashoz.
Azt ha más mond vmi okosabbat fogadd meg azt is... :K

(#554) McDog válasza King Unique (#553) üzenetére


McDog
aktív tag

Köszönöm a válaszod

[ Szerkesztve ]

(#555) Hege_89


Hege_89
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy 1 TB-os, 2.5"-os külső vinyót, USB 3.0-val. Legfőképp adattárolásra kellene (filmek, zenék). Tudnátok mondani nekem pár típust, amit érdemes lenne választanom. Én ezzel szemezgetek, de annyira nem értek hozzá, szóval kérném a véleményeteket: 2.5" 1 TB WD ELEMENTS SE. Előre is köszönöm a segítséget!

(#556) King Unique válasza Hege_89 (#555) üzenetére


King Unique
titán

Ez mobilrack topic,nem kompakt gyári hdd,az ez Egyébként abba régebbi 3 tányéros WD10TPVT vinyó van,az se rossz,de az új (WD10JPVT) vékonyabb,gyorsabb+ hozzá itten ajánlott 2.5" rackek vmelyike (visszaolvasol 1-2 o),v a már említett másik topic. Egyébként Elements nem nagy szám,akkor inkább már My Passport....

(#557) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

2,5" HDD-met beleraknám egy USB 3.0-ás tokba. Milyet ajánlotok? A megbízhatóság számít, de 10.000ft-ot nyilván nem akarok érte adni.

(#558) degec


degec
senior tag

Tisztelet !

Lehet ősbaromság ilyet kérdezni, de mégis hátha! :)

Létezik olyan beépíthető belső rekk, amibe 2,5 es sata, 3,5 ös sata meg IDE vinyó is bedugahtó ?
Ár mindegy ! és persze valami jó minőségű értelmes thermalthake pl.. én csak satásat találtam..ok goggle de nem találtam semmit.. biztos nem véletlen :D

Nagyon köszönöm szépen !

külső rekk is jöhet szintén jó minőségű !

(#559) mgm81


mgm81
tag

Sziasztok
Ha én is beszereznék egy ilyen
Külső mobilt, az nem lassítaná a sebességét az ssd-nek? Az USB miatt gondolom.

Üdv.: mgm81

(#560) batagy válasza mgm81 (#559) üzenetére


batagy
őstag

Szia !

Dehogynem! Jelentősen belassítja az SSD sebességét!

Miért akarsz SSD-t külső USB házba tenni? Nincs sok értelme!

SSD elsősorban oprendszer alá való, rendes SATAIII csatlakozással.
Ha adattárolásra akarod használni, arra eleve nem ajénlott az SSD.
Ha csak az SSD csendessége miatt akarod, akkor ahelyett halk notebook vinyót érdemes venni.

(#561) mgm81 válasza batagy (#560) üzenetére


mgm81
tag

Köszi, még meglátom.

Üdv.: mgm81

(#562) spiercell


spiercell
aktív tag

sziasztok

laptopomhoz vennék usb-s mobil racket (egy 500-as 2,5-es vinyó menne bele sata II-es).

A kérdés az, hogy van -e értelme usb 3.0-ásat venni, a laptopon van ilyen, csak megéri-e a plusz 1500Ft-ot?

(#563) Tussky


Tussky
tag

WD10JPVT-hez keresnék olyan racket amit routerre kötnék. Én egy DELOCK 42467-est néztem,de nem tudom,hogy elég áramot adna-e neki.

(#564) batagy válasza Tussky (#563) üzenetére


batagy
őstag

A WD10JPVT 5400 RPM-es és nagyon keveset fogyaszt, a speckó szerint 1.4W csak.

Ez a vinyó simán elmegy 1 db USB2.0 portról is, nem kell még a 2 db USB2.0-ás port sem, így a router biztosan elbírja.

A Delock 42467 megfelelő lesz!

(#565) Tussky válasza batagy (#564) üzenetére


Tussky
tag

Köszönöm a választ! :R

(#566) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok! Van egy Western Digital wd10tmvw típusú külső winyóm, ami eredetileg egy Elements WD házban volt. Azonban a ház ripityára ment de a winyó továbbra is tökéletes. Ehhez szeretnék valamilyen USB 3.0-ás házat, ha van ilyen.

Hozzáteszem, ennek a winyónak gyárilag USB 3.0 a csatija, nincs rajta sata.

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv!

(#567) King Unique válasza HeavyToys (#566) üzenetére


King Unique
titán

Ezeknél pont az a cumi, h NYÁK-ra integrált usb3 csatijuk van (=költséghatékonyabb gyártás, hosszméret csökkentés), viszont így nem tehető át 2,5" külső mobilrackbe, azoknál pont az a lényeg, h normál sata vinyó+ rackben külön sata-usb átalakító...nemtom milyen házba lehetne így belevarázsolni :F aztán lehet létezik ilyen
Mit csináltál vele, h háza tropára ment? Nekem is van 2 db Passportom, azok is ilyenek, de alap user inteligencia, h vigyázol rá vmilyen szinten.

(#568) HeavyToys válasza King Unique (#567) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Én ugyan semmit. Így kaptam :) Azt is mondták, hogy szar, de szerencsére nem volt az. Egyébként svédországban volt kukába dobva, de szó szerint! :)

Van benne 5 óra, és 11 indítás! :) 100/100-as.

(#569) King Unique válasza HeavyToys (#568) üzenetére


King Unique
titán

Akkor az más... :D , de ahogy mondták hiába jó - 100/100-as - a vinyó belőle, ha más rackbe nem tudod átteni, utána kell nézni milyen ház van ilyen esetre.

(#570) Endless


Endless
aktív tag

Tudnátok pár olcsó de jó minőségű házat javasolni (sata) amihez tudok külső tápot csatlakoztatni?

[ Szerkesztve ]

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#571) FabioHD


FabioHD
csendes tag

Jó napot uraim ! :))

Szereztem a napokban egy WD Elements külső vinyó rack-et, annyi a bajom vele, hogy nincs tápom hozzá. :W

Megoldható valahogy az, hogy a HDD-t USB-s áram forrással lássam el? :F ( A HDD még nem adott de nagy valószínűséggel Notebook HDD lesz a rack-ben. )

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#572) King Unique válasza FabioHD (#571) üzenetére


King Unique
titán

Ez most mi... :F
2,5" WD Elements Portable házát fejtették le róla, az van üresen, v 3,5" gondoltál? Egy mezei usb2/3 kábel beszerzése meg nem nagy dolog.
Viszont a WD 2,5" külső vinyóiban (elements és passport is) a belső vinyó NYÁK-jára kerül közvetlenül az usb csati, ezáltal költséghatékonyabb a gyártás, hosszméret csökkenthető (link), ez a rack is igazából csak egy egyszerű műanyag burkolat.
Viszont a notidból kivett vinyó nem ilyen :N , az normál sata csatis, olyan rackbe tehető bele, amiben van külön sata-usb átalakító egység, magyarán lehjobb, ha veszel hozzá egy új usb2 v inkább már usb3-as alu (jobb hőelvezetés) racket, kábel is jár hozzá gyárilag. Szal ez van, ha Elements is olyan ilyen téren, mint a Passport, v volt benne előbb említett külön átalakító? akkor visszavonom, ez alapján lehet

[ Szerkesztve ]

(#573) King Unique válasza King Unique (#572) üzenetére


King Unique
titán

Annyival egészíteném ki a előbbieket, h a régebbi usb2-es Passportok és Elements portable modellek, mint a legtöbb mobilrack normál sata csatis vinyó+ráduható sata-usb átalakítóból álltak racken belül, tehát, ha ilyenennek a háza van és benne van előbbi alkatrész is, akkor ok-s a dolog, hozzá veszel egy usb2 mini B kábelt [link], ne túl hosszút, gyárilag is 30-40 cm jár hozzá, mint kb ez, de használható hosszabb is, csak gép hátlapi usb portjába legyen dugva, h kapjon elég áramot.
A másik - NYÁK-ra integrált usb csati - megoldás, ahogy látom új usb3 Elements (Passport) medelleknél van, ha ilyen a rack, annál macerásabb a helyzet, mert vsz nincs házhoz átalakító elektronika (külön veszel, ha találsz), vmint usb3 microB kábel is picit drágább [link], ennél lehet jobb, ha veszel új racket ez és a korábban említett műanyag-alu dolgok miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#574) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Seagate 500GB SATA 8MB (ST9500325AS típusú) 2,5", 5400 RPM SATA notebook HDD-hez keresek külső rack-et.

Lehetőleg egyszálas USB-kábelről szeretném üzemeltetni.

Milyen külső rack-et ajánlanátok hozzá?

Köszönöm előre is a tanácsot!

(#575) Dhampir válasza Dhampir (#574) üzenetére


Dhampir
félisten

Találtam egy ilyet:

Wintech EX-MOB-12, talán ez megfelelő lesz.

(#576) batagy válasza Dhampir (#575) üzenetére


batagy
őstag

Ha Ebayről nem gond rendelni, én ezt a kétfélét ajánlanám:

Ha USB 2.0-ás elég.
New Ultra Slim USB 2.0 2.5" SATA External Box Hard Disk Driver Case Enclosure #9
- Azért ezt, mert úgy tűnik, ebbe bele lehet csavarozni a vinyót, a 14 mm vastagságból is látszik.
- Ez csak 500 GB-ig fogad vinyót, de ez neked pont elég.

Ha USB 3.0-ás kell, akkor esetleg ezt:
New High Speed Professional 2.5'' USB 3.0 SATA HDD Hard Disk External Enclosure

[ Szerkesztve ]

(#577) Dhampir válasza batagy (#576) üzenetére


Dhampir
félisten

Ebayről nem tudok rendelni, de köszönöm szépen a tippeket! :R

(#578) Dhampir válasza Dhampir (#575) üzenetére


Dhampir
félisten

Megvettem, de nem jó a Wintech EX-MOB-12, hiába csatlakoztattam laptopra és asztali PC-re.
A driver feltelepül, de a meghajtó nem jelenik meg a listában. Linux alatt sem látszik, mindkét kábel csatlakoztatása után sem.

A gyártó honlapján feltüntetett adatoktól eltérően Y-kábel járt hozzá. Remélem kicserélik másik házra ahol vettem.

Most már végképp nem tudom, hogy milyen gyártmányú lenne a jó. Laptophoz szeretném használni és egyszálú kábellel kellene Seagate 500GB SATA 8MB ST9500325AS notebook merevlemezhez, és erről a listáról kellene választanom.

[ Szerkesztve ]

(#579) Dhampir válasza Dhampir (#578) üzenetére


Dhampir
félisten

Ehhez driver sem kell, remélhetőleg sikerült megtalálni a megfelelőbbet.

Vélemény?

(#580) batagy válasza Dhampir (#579) üzenetére


batagy
őstag

A Sharkoon-t mint márkát itt a fórumon nagyon szoktuk ajánlani a külső rackekhez.

Mondjuk azt se értem, hogy a Wintech-hez driver kell? Elvileg nem kellene hozzá driver.
Linux alatt feltettél hozzá valamilyen drivert?

Előfordult már a topikban, hogy BIOS beállítások miatt nem adott meghajtót az oprendszer a racknek. Gondolom USB-s beállítások lehettek. (vagy PNP oprendszer ?)

Amúgy, Y kábellel kapcsolatban, ez nem a racktől függ! A benne lévő vinyó áramfelvételétől függ, hogy elég-e az "egyszálú" USB kábel. Ha keveset fogyaszt a vinyó (kb 500 - 700 mA), akkor elég 1 db USB csatlakozó is. Szóval függetlenül attól, hogy Y kábelt adnak hozzá, vagy nem dugod be csak az egyiket, vagy vehetsz hozzá szabványos egyszálú USB kábelt külön olcsón, csak emiatt nem kell másik racket venni.

Persze ha a rack hibás, az más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#581) Dhampir válasza batagy (#580) üzenetére


Dhampir
félisten

Linux alatt nem tettem fel semmit, elvileg anélkül is mennie kellett volna rádugás után.

A Sharkoonban tetszik az is, hogy csavarmentesen szerelhető. Bárcsak hamarabb felfedeztem volna.

Ez a Wintech a felismert probléma mellett olyan gagyi kínai műanyagkeretű, hogy ilyet még nem láttam. A hasa és a háta alumíniumlemez, de a csavarok helye a éppen a kritikus pontokon a gyenge műanyagkeretben van.

Szinte el sem hiszem, hogy ez a cég német, pedig ezért is volt bizalmam benne. Persze Kínában gyártatnak, de attól még lehetne jó minőségű.

A silány anyaghasználat miatt inkább a csere mellett döntenék, ha a bolt is rábólint.

(#582) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Mobil racket szeretnék venni de nem tudom melyik lenne az ideális :S
Egy WD Scorpio Black 500GB/7200rpm-es vinyó menne bele ez már megvan vagy 1,5 éve.
Ezt vinyót használnám Otthoni PC-n, laptopon, benti gépen és PS3-on (ennek csak 2db usb2 portja van). Mit ajánlanátok?
Amire gondoltam, hogy a rack USB3-as legyen és persze nem túl drága, lehetőleg minél olcsóbb fajták érdekelnének :)

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#583) King Unique válasza Energie X (#582) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem ezt az uccsó oldalt szépen végigolvasod, akad ajánlás, link bőven (Delock, Raidsonic, Chieftec, Revoltec, Sharkoon stb.), szinte mind jó, megfelelne neked, aztán melyiket veszed, mennyit vagy hajlandó kiadni érte az már te dolgod... :)
Külső 2,5" usb vinyókban 5400-as hdd van, az ajánlott zömével, 7200-assal akadhatnak usb tápgondok, mképp Y kábeles használat javalott, usb3 port még jobb, HD Sentinel Scorpio Blackre 1150 mA felpörgési áramot ír.

[ Szerkesztve ]

(#584) spammer


spammer
veterán

Ezt [link] néztem ki és egy Seagate LD25.1 (20GB, Model: ST920217AS) típusú HDD-vel lenne használva. Xbox360-as volt, de már rég nincs használatban, gondoltam munkára fogom :) A linkelt usb-s ház jó lesz hozzá, ugye?

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#585) batagy válasza spammer (#584) üzenetére


batagy
őstag

A linkelt ház jó lesz hozzá, csak szerintem annak az a baja, hogy a vinyót nem lehet benne rögzíteni, nincs mihez csavarozni. Magyarul csak az alsó-felső fedlap fogja össze és esetleg a SATA csatlakozónak nem fog jót tenni.

Én ezt rendeltem egyet korábban, hasonlóan olcsó kategória, de ebbe legalább bele lehet csavarozni a vinyót, hogy ne lötyögjön.

[ Szerkesztve ]

(#586) spammer válasza batagy (#585) üzenetére


spammer
veterán

Köszi. Neked mennyi idő alatt érkezett meg? Amúgy rögzítés annyira nem gond, mert hordozni nem fogom, lerakom asztalra, aztán annyi :)

Közben találtam én is ebay-en egy másikat, ez meg még olcsóbb :D [link]

Amúgy 1 db USB meghajtja ezeket rendesen (laptopról)? Mert látom 2 csatlakozó is van ezekhez. Meg majd Linux alatt is lenne használva, és nem tudom, hogy ezek jók-e Linux esetében.. Amint először linkeltem DX-ről, ott írják, hogy jó minden rendszeren. (Elvileg nem lehet gond, de a fene se tudja).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#587) batagy válasza spammer (#586) üzenetére


batagy
őstag

Nekem ez speciel sokára, 1 hónap alatt érkezett meg.

Ha a rögzítés nem gond, akkor ok.

Még annyit az általam linkelthez, hogy bár csavarozható a vinyó, de a 4 db hozzáadott csavar picit hosszabb mint kéne. Előszörre egy Toshiba vinyót raktam bele, de a kis csavarokat nem tudtam teljesen becsavarni mert a Toshibában nem volt olyan hosszú a menet. Így aztán a fedlap nem tudott rendesen rásimulni, bepattanni, mert a csavar feje eltartotta.
Aztán egy Samsung vinyót tettem bele, abban a menet hosszabb, azt gond nélkül bele tudtam csavarozni. Persze ez csak csavar kérdése, csak pont ilyen menetűt és süllyesztett fejűt, ilyen rövid méretben nehéz találni.

Ez a másik, amit most linkeltél, ilyen tucatjával van az Ebay-jen, ezeket én azért nem preferálom, mert az USB csati rajta nem Mini-B, hanem rendes nagyméretű Type A, persze nincs azzal gond, bizonyos szempontból jobb is, erősebb, de a normál USB-s rackeken általában a Mini USB csati a megszokott.

Linux-szal nem lesz gond, mennek ott is.

Az, hogy 1 db USB vagy 2 hajtja meg, csak a vinyótól függ, annak áramfelvételétől. Az említett ST920217AS már nagyon régi vinyó, a speckó szerint 1 A kell neki, de eszerint 1.2 A, szóval úgy nézem ennél a vinyónál majd mindkét USB csatit be kell dugni.

[ Szerkesztve ]

(#588) spammer válasza batagy (#587) üzenetére


spammer
veterán

Köszönöm a részletes infót! :R Még alszok rá egyet, hogy akkor melyik legyen :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#589) szcsaba1994


szcsaba1994
tag

Milyen aránylag olcsó, jó sebességű racket tudtok ajánlani? 1TB-s vinyó kerülne bele, amire filmeket és pár játékot telepítenék (lehetőleg arról futtatva)
Lenovo G580-ba menne.

(#590) King Unique válasza szcsaba1994 (#589) üzenetére


King Unique
titán

Neked most külső usb-s (2,5") mobilrack kell, mert akkor csak ezen oldal (max elmúlt 2) linkjeit, ajánlásait megnézve találsz bőven, v odd to hdd caddy kell [link], mert ezen topic nem kifejezetten ilyenekkel foglalkozik :F

(#591) Fecogame


Fecogame
veterán

Olyan létezik, hogy egy külső mobil rack tönkrevágja a benne tárolt winyót? Nincs hozzá külön tápellátás.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#592) King Unique válasza Fecogame (#591) üzenetére


King Unique
titán

Előfordulhat, pl. ha usb2-n elégtelen tápellátása, ilyenkor ajánlott Y kábellel használni.

(#593) Fecogame válasza King Unique (#592) üzenetére


Fecogame
veterán

Ilyenre gondolsz?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#594) batagy válasza Fecogame (#593) üzenetére


batagy
őstag

Nem.

Ilyenre gondol:

(#595) King Unique válasza Fecogame (#593) üzenetére


King Unique
titán

Ez is jó, ez vmi Y toldó lehet, de 2,5" rackekhez kapni usb2 minib [link], v usb3-asokhoz microb Y [link] kábelt is.

(#594) batagy : :R

[ Szerkesztve ]

(#596) Fecogame válasza King Unique (#595) üzenetére


Fecogame
veterán

Köszi, akkor egy ilyent fogok venni :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#597) Endless válasza King Unique (#595) üzenetére


Endless
aktív tag

Tudnál ajánlani valamilyen jó 2,5-es SATA racket amit a routerhez tudok kapcsolni és elég neki az USB a meghajtáshoz? Blue WD 250GB-os menne bele.

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#598) King Unique válasza Endless (#597) üzenetére


King Unique
titán

2,5" Scorpio Blue nem eszik sokat, egy régi 250-as meg pláne, ezek pont usb2 500 mA értékére vannak többnyire belőve, jók hozzá utóbbi pár oldalon ajánlott rackek (Sharkoon, Delock, RaidSonic, Revoltec stb. ott a linkek :) )
Más kérdés router, de nemrég próbáltam egy alapnak mondható Tp-Link MR3220-assal egy Tosiba vinyós 2,5"-est, amire HDS 940 mA indítóáramot írt, router hátlapján 0.85A volt és simán felpörgött, elindult vele, vsz tied is menni fog. :K
más kérdés névlegesből routet ténylegesen mennyit fogyaszt, mennyi biztosít usb eszköznek, mert hiába indul el, névlegesnél kevesebbel is felpörögnek, de ez hosszú távon okozhat esetleg problémákat lassab felpörgés stb., szakik usb2-nél ezért is ajánlanak általánosan Y kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#599) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok.
Van egy 2,5" -os 1.0Tb Scorpio Blue Mobile HDD (WD10JPVX) winyóm. Érdekelne, hogy tudtok e ajánlani hozzá jó minőségű usb3-as racket.

Előre is köszi. :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#600) King Unique válasza Gabe123 (#599) üzenetére


King Unique
titán

Ez az új Sata III-as Scorpio Blue, szerintem ha csak ezen oldalon (kb. # 457-től) visszanézed ajánlásokat bőven találsz hozzá. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.