Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Ja no válasza Ja no (#250) üzenetére


Ja no
aktív tag

UP,
(keret=külső házikó)

(#252) ISZOLE válasza Ja no (#250) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Létezni biztosan létezik, az a kérdés hol tudsz venni.
Pl.: [link] (PH olvasása néha hasznos lehet)

[Szerkesztve]

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#253) Ja no válasza ISZOLE (#252) üzenetére


Ja no
aktív tag

köszi a linket.
A cikkben szereplő cég szerinted nem szerzi be? Nekem pont egy olyan kéne, amiről az írás is szól.

Valakinek van tapasztalata ezzel a forgalmazóval??

(#254) kokkolino válasza erdoke (#243) üzenetére


kokkolino
csendes tag

A Vipower-nek van több típus is. Mivel ez a márka létezik itthon, így beszerezhető mégha rendelés formájában is szerintem.
Na én elárultam ezt neked, te meg áruld el, hogy melyik 2.5'' vinyó tudja az e-SATA sebességet kihasználni? Vagy hogy is van ez? Mert nekem úgy jött le böngészés közben, hogy a SATA tudna 1,5 Gbit, az e-SATA meg 3 Gbitet.
És már jövök is egy kérdéssel: Tudtok olyan alu házat, ami jó minőségű megbízható elektronikai támogatású, és tudom táplálni 2 USB kábellel a cufla miatt ha szükséges? Ja és kapható is legyen! :) Hitachi 100 Gb 7200rpm SATA menne bele.

(#255) patrocle


patrocle
csendes tag

sziasztok,

a problémám a következő:
nem látja egyik gép sem a rackben lévő vinyót. próbáltam xp home notebookon, w2k és xp pro pc--n.
A rack ez: [link]
A vinyó pedig ez: [link]
Vagyis valami látszik, de az nem egy meghajtó.
Kezelésnél nem teszi be a noti saját vinyója mellé, csak az eszközkezelőben mutatja ezeket a kockákat-> [link]
Vajon mi lehet a hiba?

(#256) Alex91 válasza patrocle (#255) üzenetére


Alex91
félisten

HDD meg van formazva? Tap eleg neki?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#257) patrocle válasza Alex91 (#256) üzenetére


patrocle
csendes tag

igen. tegnap mukodott egy pár óráig. másoltam is rá tesztként pár dolgot.
Y usb kábele van. de elég volt neki 1 is...

(#258) lowrider


lowrider
csendes tag

Sziasztok!

Egy 2,5''-os maxtor 80GB-os notebook winyóm van egy ''kommersz'' USB 2.0-ás tokocskában.
Ez egy olyan kivitel, ami a géphez dupla USB-n kapcsolódik, míg a tokhoz szimplával.

Van egy kis működési anomália vele, ugyani kettő gépre dugott USB csatival egyáltalán nem akar működni... ha csak egy csatit nyomok a gépbe, akkor a winyó-RA tökéletesen tudok másolni, zenét tudok hallgatni róla stb...
Ha viszont valamit LE szeretnék másolni róla vissza az asztali gép winyójára, akkor az nem megy neki... először is kiír 3 percet egy 1 megás fájlra, aztán a folymatjelző megy 2 centit és vége. Nem fagy le a gép tőle, de ennél nem megy tovább.

Ha le akarom állítani a másolást, akkor viszont meghal, ''Befejezés most''-tal sem lehet lezárni se a másolást, se nyitott intézőt, se semmit.

Mi lehet a megoldás?

Nem égetően fontos adatok vannak rajta, de nagyon szeretném, ha nem vesznének el, illetve ha csere esetén valahogy előtte mégis le tudnám szedni róla azt, amit szép folyamatosan rápakoltam...

Nagyon köszönök előre is mindennemű segítséget!

(#259) :AMF:


:AMF:
senior tag

Ja no: Én is 2,5''-os firewire-s rack-et szeretnék venni. A PH-s tesztből megtetszett a Raidsonic kütyüje.
A Raidsonic választék [link] alapján két firewire-s változat - a PH-s tesztben szereplő és említett - 251UE és 250UE létezik.
Az usb-s változat két bolt árlistájában szerepel. Itt: [link] és itt: [link]. A teszt végén szereplő disztribútor árlistáján [link] jelenleg csak 3,5''-os rack-ek vannak. Sajnos firewire-s változatot sehol sem találtam, de talán a 3 boltból valamelyikben rendelhető. (Jövő héten kiderítem. :) )

mod: erdoke, norb7: 2,5'' és 3,5''-os, eSata-s rack itt kapható: [link]



[Szerkesztve]

(#260) patrocle válasza Alex91 (#256) üzenetére


patrocle
csendes tag

reggel szétkaptam a notebookot, és beraktam a vinyót. ott működött gond nélkül...
igy szaladtam vissza az edigitalba a rack-kel, és mivel a 3 napos garin belül kaptam egy újat.
ezzel már nincs probléma.
működik ahogy kell.
üdv. mindenkinek

(#261) emx


emx
csendes tag

haho!

egy ilyen tokot neztem ki magamnak.
[link]
bele szeretnem rakni a jelenlegi 60 gigas macbookban talalt winyomat.
a gepen van 2db usb2-es port de szeretnem ha csak egyiket kene hasznalni.

megbizhatok e teljesen ebben vagy inkabb nezzek fiwis megfejtest?

(#262) lazydog válasza emx (#261) üzenetére


lazydog
addikt

Gondolom, nem pont ezt nézted ki magadnak, mert ebben már van egy 120 GB-os SATA vinyó. :)
Hogy fog-e menni egy USB-ről, az a vinyó fogyasztásától (típus, rpm) függ, nem a kerettől.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#263) emx válasza lazydog (#262) üzenetére


emx
csendes tag

60GB Serial ATA; 5400-rpm
Seagate ST96812AS-RK
[link]
itt a legfelso a listaban.
a fogyasztasat nem talalom :(

es persze hogy csak a keretre gondoltam nem a 120as winyoval egyutt, de arrol nem talaltam kepet :)

[Szerkesztve]

(#264) lazydog válasza emx (#263) üzenetére


lazydog
addikt

Egyelőre ennyit találtam a notebook vinyók fogyasztásával kapcsolatban: [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#265) emx válasza lazydog (#264) üzenetére


emx
csendes tag

es ez mit jelent? :D
bocs, nem vagyok nagy szaki; azert is vetettem fel a kerdest, hogy tuti legyek hogy biztosnagban tudom a mobil rackes adataimat...
es nagyon koszi Lazydog! :)

(#266) lazydog válasza emx (#265) üzenetére


lazydog
addikt

Néhány vinyó teljesítményfelvétele Wattban. :)
Minél kisebb az érték, annál jobb az esély arra, hogy egy darab USB-ről is menni fog. Sajnos az általad kinézett típus nincs/sincs köztük. Válassz jobb híján ezekből. :D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#267) neduddki válasza emx (#265) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nezelodj a wd scorpiok koztt az nagy usb csatival 1 mazzagon elmegy ha a cuccos usb-je lenyomja az eloirast. /es nem erdems kisebbet venni mint a 120 ijjen arak mellet:- )/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#268) Kriza


Kriza
őstag

Üdv Mindenkinek!

A következő problémámra keresek választ:
A mai napon vettem a Mistralban (!) egy 2,5-ös méretű 80GB-s Samsung ATA HDD-t és hozzá egy Spire GigaPod keretet.
Beleszereltem a vinyót, formáztam, aztán kezdtem volna használni... igen ám, de amikor a kezembe vettem az eszközt, hogy kicsivel arréb tesgyem az asztalon elkezdett rázkódni (kezemmel éreztem, hogy nagyon rezonál, még egy régi 3,5-ös sem rezonál ennyire, nemhogy egy kicsi új), fura zümmögő hangot adni, kattant egy halkat, majd men látta többé a PC. Kábel kihúz, újra bedug, PC felismeri, ám ha kicsit mozdítok rajta ismét zümmög, rezonál és kattog, néha meg el is veszti a kapcsolatot.
A rezonancia normál működés közben is fennál, szerintem brutális mértékű egy kis vinyóhoz képest, még egy régi vinyótól is fura lenne. Ha a fülemhez tartom a keretet, akkor is fura zajokat (ciripelést meg halk kattogást) hallok.
A kábelek pontosan érintkeznek, a hiba fennál akkor is, ha mindkét kábelt használom, és akkor is, ha csak az egyiket - tehát mindig.
A kérdésem: mi lehet a baj, valaki láttot-e már ilyet, és merjem-e visszavinni ezzel a MISTRALba???

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#269) Kriza válasza Kriza (#268) üzenetére


Kriza
őstag

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy ha nem mozdítom a kütyüt, akkor rendesen működik. Viszont ha kikapcsolom a gépet, akkor lehet hallani hogy brutális hangja van.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#270) Kriza válasza Kriza (#268) üzenetére


Kriza
őstag

Kösz az eddigi segítséget! :(((
Úgy tűnik, hogy a mozgatás hatására történő kattogást mégis a keret vezetéke okozta, ami ugyan tövig be volt nyomva, de annak a vacaknak a csatlakozója mélyebben ül, mint a keret műanyag széle, így nem volt biztos a kontakt. Hiába... olcsó húsnak híg a leve 2000HUF+tréfáért mit vár az ember :(( Ráadásul a Mistralban valami kockafejű b@rom a keret oldalára ragasztotta a szutyok garanciamatricát, amit ugye nem szabad(na) leszedni, stb.
De a vinyó brutális hangja mindmáig megmaradt, amit tuti nem a keret okoz, mert már próbáltam másikban, meg néztem másik 2,5-ös vinyót is, aminek semmi hangja nem volt. Ráadásul rezonál, és mozgatás hatására ugyanúgy változik a hangja, éppen csak nem kattog - mert ugye a kattogást a bizonytalan kábel okozta.

Tehát aki ezt a Spire keretet veszi, az számoljon vele, hogy a kábel csatlakozása kissé bizonytalan. Egyébként simán elég hozzá az 1 USB kábel.

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#271) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hali!

Itt a Ph!-n láttam egy 2,5''-os vinyóra való USB-s racket, amely kábellel is használható, de van PC-hez dokkolója, mely 3,5''-os és 5,25''-os beépítőhelyre is beszerelhető. (ugye {2,5''->3,5''}->5,25'') Na, ennek a linkjét, hazánkbeli fellelhetőségét megköszönném. :R

Kis méretű PC-m korlátozott darabszámmal rendelkezik USB-porttal és mégiscsak praktikusabb így, mint madzagolni, illetve a vezeték sem törik meg olyan hamar a használattól, blabla. Egyszóval jó ár esetén azt venném meg. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#272) Kaics válasza erdoke (#243) üzenetére


Kaics
tag

Erre van szükségetek: [link]

(#273) macilaci78 válasza macilaci78 (#271) üzenetére


macilaci78
nagyúr

[link] :)
Nem tud valaki ilyent szerezni?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#274) Cathfaern válasza :AMF: (#259) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én FireWire-ös rackra vadászok...viszont olyan kérdésem lenne, mert ez nem egyértelmű nekem, hogy fw esetén megoldja arról a tápot, vagy akkor mindenképp kell a 2. usb kábel? Mert nekem pont azért kéne fw, hogy ne foglalja a kevés usb helyemet, de így csak rontanék a helyzeten.

(#275) lazydog válasza Cathfaern (#274) üzenetére


lazydog
addikt

A FireWire csatlakozó is tartalmaz tápot, tehát nem kell egyéb más kábelt csatlakoztatnod.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#276) Cathfaern válasza lazydog (#275) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kösz a választ. Akkor már csak a pixelnek kéne visszajelezni, hogy hajlandóak behozni :)
De ha esetleg tud vki jelenleg kapható fw-s 2,5"-os racket azt megköszönném.

(#277) Cathfaern válasza Cathfaern (#276) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egy up, mert pixel azóta se méltatott válaszra :U

(#278) lazydog válasza Cathfaern (#277) üzenetére


lazydog
addikt

Itt kapható egy 3,5"+2,5" combó, FireWire és SATA csatlakozással.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#279) Cathfaern válasza lazydog (#278) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én akárhogy is nézem, ez sajnos csak PATA, nem SATA :(
(szerk: most nézem a PH!-s cikket, az a 2 raidsonicos külső se sata-s...még szerencse hogy nem találtam sehol :) Viszont akkor ezek szerint lehetetlen követelményeim vannak :W )

Amúgy egyszerűen röhej, jó nem állíttom, hogy 0 igényeim vannak, de szerettem volna a mostani laptop hdd-m helyett egy 7200-eset, ami a mostani 120GB-osnál nagyobb...ezt végül Mo-ról lehetetlen volt elérni (max 1 hónapos szállítási határidővel), meg lett rendelve Ausztriában (itt lakok a határ közelében). Második kivánság lett volna egy fw-s, sata-s külső rack a régi hdd-nek, erre tessék, kb. egy hete keresgélem és sehol..vagy 3,5", vagy nem fw, vagy nem sata :( Egyetlen egyet találtam eddig, de az 23ezer Ft, mert tud titkosítani meg minden nyalánkság, de annyit meg nem ér az egész...Persze tudom nagyok az igényem, de...ahh :)

Mondjuk eSata-sat találtam (itt), korábban írták páran, hogy érdekelné őket ilyen, gondoltam belinkelem.

[ Szerkesztve ]

(#280) #19103744


#19103744
törölt tag

Üdv mindenkinek!

Segítséget kérnék! Van egy 2,5 külső vinyóm. Ha notikon használom, nem kell megtáplálni külső áramforrásról. Az asztali PC-n viszont nem működik csak táppal, ill. felismeri, de írás/olvasáskor lekapcsolgat. Valakinek van valami épkézláb ötletre, hogyan lehet az USB-n kimeneti áramot állítani? Eszközkezelőben a részletek között vannak erre utaló leírások, de opció sehol senem:( (A táp sztem bőven elegendő, és az USB portokon sem észleltem hibát, mind a 10 tesztelve)
A8N-SLI Deluxe, 7600GT 1GB RAM 2db vinyó, FSP 350 (chieftec 400-al is teszteltem)

Ha kikapcsolom a gépet, folyamatosan villog, és nyekereg, a tápot ki kell húzni.

[ Szerkesztve ]

(#281) #19103744 válasza #19103744 (#280) üzenetére


#19103744
törölt tag

Megoldódott, az eredeti kábelével megy rendesen!

(#282) Alg


Alg
veterán

Sziasztok!

Kétféle megoldás közül melyiket ajánlanátok:
FuSi Storagebird, vagy valami kommersz rack+notivinyó? :F

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#283) Dartimperial válasza Alg (#282) üzenetére


Dartimperial
tag

Hello!

Hát ikább a FUSI.
De ha mégsem a márkás melett döntesz ,akkor ne kommersz racket vegyél hanem keresd ki itt a topikban azt a racket amit esetleg többen is javasolnak meg vételre.

(#284) Dartimperial válasza Alg (#282) üzenetére


Dartimperial
tag

A WD usb-s HDD-i is nagyon jok! Nekem van 2db WD Passportom és semmi gond nem volt még velük.[link]

[ Szerkesztve ]

(#285) .Anakin.


.Anakin.
tag

Hi!
Lenne pár kérdésem remélem lesz olyan aki tud válaszolni.
Ismeri-e valaki közelről az AC Ryan 2.5" házakat? Konkrétan az érdekelne hogy a hozzá adott USB Táp kábel milyen.
2 USB kapu megy egy DC-be? [link]
vagy 1 USB - DC? [link]

Esetleg valaki tud olyan helyet ahol lehet venne a 2 USB - DC kábelt(tehát az első képen láthatót)?
Előre is köszi az infót!

(#286) Eyesis válasza Dartimperial (#284) üzenetére


Eyesis
őstag

nekem le is eset a szerencsétlen a kezemből, és még mindig működik :-)

Eyesis

(#287) varrodavid


varrodavid
csendes tag

Lehet, h rossz topicba írok, de lenne egy kérdésem: adott ez a winyó
Ráköthetem-é közvetlenül az asztali gép sata portjára (asus p5b deluxe)????

(#288) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok!

Egy olyan 2,5"-ös racket keresek, ami sima külső 2,5-ös usb-s rack-ként funkcionál, viszont van hozzá keret is, amit pl. az fdd helyére be lehet építeni, és ott pedig sata-s rackként működik. Valamelyik ph! tesztben vagy hírben láttam, de sehol sem találom pedig jópárat átnyálaztam már az eddigiek közül.

(#289) adalbert1 válasza adalbert1 (#288) üzenetére


adalbert1
veterán

Valakinek valamilyen ötlet? Szinte minden tesztet/hírt átnéztem már, ami rack-ekkel foglalkozik itt a ph!-n, de nem sikerült megtalálnom. :(

(#290) bwpkl


bwpkl
csendes tag

megbízható márka vajon ez a A.C. Ryan mert nagyszerű hogy eSATA meg USB, meg mindegy hogyIDE, SATA vinyó, de nincsenek vajon betegségei?!

(#291) bwpkl


bwpkl
csendes tag

Elég ismeretlen márka,legalábbis számomra,nem tud erről valaki valamit, mert egy ilyenre szeretnék újítani

(#292) vgerp


vgerp
csendes tag

Tudnátok segíteni van egy m axtor on touch mini3 -as 40Gb-s winchesterem Y kábellel.Alapjában véve jól müködik de elég sürün annyira belassul hogy szinte használhatatlan máskor viszont tökéletesen megy .Én az áram ellátásra gyanakszom és olvastam lentebb egy hozzászólást a miben hasonló a probléma,és azt irták hogy egy USB kábel van hozzá+PS2 és nem tudom mi az A PS2.
Légyszi irjátok meg mi az vagy esetleg mi lehet a megoldás?

(#293) fatu


fatu
csendes tag

Hali!
Szeretnék egy külső vinyót venni, és a wd passport II 120Gb-ost néztem ki. Erről van valakinek tapasztalata? Igazából nem keresgéltem, hamar megtetszett, de szeretnék körbekérdezni előtte, hogy még miket ajánlatok.
K.

(#294) bwpkl válasza vgerp (#292) üzenetére


bwpkl
csendes tag

A PS2 az az egérnek meg a billentyűzetnek a csatlakozó neve; onnan tudsz plusz engiát adni a racknek, de persze csak akkor ha az egér helye nem foglalt, mert mondjuk USB-s egered van vagy esetleg USB-s billentyűzeted

(#295) bwpkl


bwpkl
csendes tag

nincs itt aki a.c.ryen tulaly?

(#296) wassermann válasza fatu (#293) üzenetére


wassermann
addikt

"... a wd passport II 120Gb-ost néztem ki. Erről van valakinek tapasztalata? ..."

Nekem tavasz óta egy 60GB-os WD Passport-om van, egyszerűen imádom! Nem kell semmi táp, csak bedugod a gépbe és már megy is.

Most arra várok, hogy kijöjjön majd idén tavasszal egy 500GB-os, akkor a család összes DVD-jét és CD-jét arra pakolhatom, és csinálok egy kis media szervert. Így nem kell majd állandóan keresgélni, tokokat kerülgetni.

(#297) bwpkl válasza wassermann (#296) üzenetére


bwpkl
csendes tag

És mennyiért vetted tavasszal?

[ Szerkesztve ]

(#298) wassermann válasza bwpkl (#297) üzenetére


wassermann
addikt

Már nem emlékszem, mert sok dolgot vettem és most lusta vagyok számlát keresgélni. Egy biztos, vásárlás előtt mindig alaposan kutatok, így tuti: akkor ez érte meg a legjobban. Egyébként a mostani árak nagyjából ezek:
KATTINTS IDE
A jelenlegi legnagyobb WD Passport-ot itthon még nem láttam (320GB)

[ Szerkesztve ]

(#299) bwpkl válasza wassermann (#298) üzenetére


bwpkl
csendes tag

Én is kacérkodtam a Passporttal, de az én szerelő mániás énem nem viseli el azt hogyha valamit nem tud szétszedni, a passportot meg nem nem lehet szétszedni.
No nem azért szeretnék szétszedni egy ilyen klassz kütyüt mert hülye vagyok hanem azért mert ha esetleg elromlik a passportban egy alkatrész és nem feltétlen a merevlemez része, mert mondjuk peches vagy és leejtetted, vagy esetleg valami hülye havernak kölcsönadtad és az meg valami rejtélyes dolgot csinált vele, és többé nem akar szóba állni veled a kedvenc hordozható tárad. ilyen megfontolásból én egy külső rackben gondolkodom. igaz hogy a létező legdrágább a piacon de a legtöbbet is tudja.
1:IDE, SATA, SATA2 winchester
2:alu tok igényes külsővel
3:eSATA, vagy USB portokkal kapcsolódhatok a gépemhez ha az képes rá (és képes rá) előbbi esetben rendkívül gyors az adatátvitel ami néha megér minden pénzt.
Ezért döntöttem e mellett. [link]
http://www.acryan.com/alubox/ACR-HD50114.shtml
Neked mi a véleményed,
Nekem elég egy 120-as winchester is, aminek a márkáját nem mellesleg én választom ki igy akár lehet benne egy WD Raptor, vagy egy Seagate Momentus (észemről valszeg az utóbbi).
Ha valamelyik összetevő elromlik akkor az csere, de Passport esetén ha valami gubanc van mondjuk sector hiba akkor kuka az egész.

(#300) bwpkl válasza wassermann (#298) üzenetére


bwpkl
csendes tag

Egyébként teljesen jók a passportok szerintem, csak gáz hogyha valami problem van vele akkor kuka az egész

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.