Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) bnss válasza sakál (#199) üzenetére


bnss
veterán

Nekem is külső USB-s rackem van Y kábellel, a géphez 1 vagy 2 normál USBvel lehet csatlakoztatni, a rack-be is! :)

Mint azt előttem is kérdezték, van valami probléma vele? :U

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#202) sakál válasza Macilaci457 (#200) üzenetére


sakál
tag

Még nem működik, mivel gombhoz veszem a kabátot... a ''bele'' még hiányzik.
Egyébként meg szeretnék okosodni. Ha ez mégsem az amit ráírtak,(mini usb) úgy akkor a többi információ is amit a dobozra írtak lehet kb ugyanolyan pontos...
Ez a ''láda'' az: [link]

A szépség az eszed rovására megy

(#203) kism.


kism.
csendes tag

Hello

vettem egy 2,5''-os, 40 Gb-os, 5400-as SATA-s hitachi vinyót. Ehhez vettem egy noname racket. Amúgy semmi gáz nincs vele, alu test, az eleje, meg a háta műanyag, kis ragasztás után már nem is esik szét :B A lényeg, h. 2 csatlakozója van, egy miniusb, és egy táp. Y kábelt kaptam mellé, tápkábelt nem. Az asztali gépem sajna sehogy nem akarja felismerni, akárhova, akármilyen kombinációban dugom be az Y kábelt. A noteszem felismeri, kiírja, h. telepítve, meg, h. használható, de a sajátgép nem jeleníti meg. Igaz, a noteszemen 2 usb van össz., lehet, h. nem kap elég áramot? Mindentől függetlenül, ha csak 1 usb is bedugok már világít a rack, meg pörög a vinyó. Nemtom mi a baja a cuccnak, pls help.

hello

(#204) ponti_ak válasza kism. (#203) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ugyanezzel szívtam 3 napig, mire a kollégám felhomályosított, hogy talán először partícionálni kellene azt a vincsit.. :B :D

Szóval (angol nyelvű win2000 alatt legalábbis):
dobozka gépre rádug --> Sajátgép --> Jobklikk --> Manage --> Storage/Disk Management --> SATA drive kiválaszt --> Partition/Format --> Quick Format --> örül :D (...remélem... :U)

Szerintem így már működnie kell minden gépen, akár 1 USB-vel is... (Win98 alá DRIVER kell a dobozhoz, de ezt gondolom tudtad is, és sejtem, hogy nem ez volt a gond, hanem amit fent leírtam).

(#205) kism. válasza ponti_ak (#204) üzenetére


kism.
csendes tag

Hello

ezer hála és köszönet, amiért foglalkoztál a problémámmal, de sajna nem tok mit kezdeni a segítségeddel, ugyanis már mindent végignéztem a sajátgép jobbklikkes menüjében, de sehogy nem akaródzik megtalálni amit írsz. Persze magyar Xp pro-m van, szal nem csodálkozom. Ha esetleg még így is tudsz segíteni, vagy persze akárki más, akkor THX.

hello

(#206) ponti_ak válasza kism. (#205) üzenetére


ponti_ak
addikt

Hmm.. otthon nekem is XP prof van, este megnézem ha hazaértem...
üdv: ponti_ak

(#207) ponti_ak válasza kism. (#205) üzenetére


ponti_ak
addikt

Szia,
XP Prof alatt is van ilyen menü, csak ott úgy hívják, hogy Kezelés (ha magyar XP-d van..) (elég hülyén hangzik, de így van.. :) ), illetve a Vezérlőpulton belül is megtalálhatod ugyanezt (nekem itt is van ikonja..).

Ha megtaláltad, ugyanaz a menet, mint amit korábban leírtam.

Magyarul a Tárolás --> Lemezkezelés menüt kell keresned... ha még mindig nincs meg, szólj , majd a drive-ra Jobbklikk --> Formázás...

(#208) kism. válasza ponti_ak (#207) üzenetére


kism.
csendes tag

hello

megintcsak ezer hála és köszönet...DE délutáni portyáim során ide simán eljutottam, mint lehetséges cél, de a bibi akkor is, meg most is ott volt, ill. van, h. nincs a listában a vinyó. Frissítésre sem hozza elő... további ötletek?

hello

(#209) ponti_ak válasza kism. (#208) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ajjaj, akkor nemtom... Esetleg egy másik gépen is próbáld meg (illetve harmadikon, ha azzal sem ment)....

Sajnos jobb 5letem nincs most... :U

(#210) kism. válasza ponti_ak (#209) üzenetére


kism.
csendes tag

Hello

Holnap valószínűleg visszaviszam a keretet a boltba vinyóval együtt, és, ha ők sem tudják beüzemelni, akkor veszek egy másik keretet, ill. megnézetem, h. a vinyó jó e egyáltalán... A segítségedet tényleg nagyon nagyra értékelem, köszönöm.

hello

(#211) ponti_ak válasza kism. (#210) üzenetére


ponti_ak
addikt

Igazán nincs mit. Sok sikert!
Üdv: ponti_ak

(#212) kism. válasza ponti_ak (#211) üzenetére


kism.
csendes tag

Hello

LEHIDALOK!!!!! Teljes reménytelenségemben a noteszemen újra megpróbáltam formázni a vinyót az általad leírt módon, és láss csodát, amikor a lemezkezelőbe léptem felismerte a cuccot!!! Utána simán ment a particionálás, semmi gond, bár 1 usb-vel nem akar menni :) A még nagyobb poén, h. miután formáztam, visszaraktam az asztali géphez, és még így sem ismeri fel, persze megint végigpróbáltam mind a 6 usb portot, de semmi :):):) Így asszem nem viszem vissza a boltba, úgysem az asztali géphez akartam használni. A segítségedet ezek fényében még jobban köszönöm, végül is sikerült megoldani a problémát. Mégegyszer köszi.

hello

(#213) norb7


norb7
tag

Sziasztok!

Nagyjából végignéztem a topicot, de nem sikerült találnom nekem való infót.

A kérdésem a következő lenne:

Olyan külső házat keresek, amibe tudok tenni egy SATA-s vinyót, és van rajta USB és eSATA csatlakozó is. probáltam keresgetni, de lehet csak én vagyok béna, de magyarországi boltban nem láttam ilyet. Ha tud valaki ilyesmi cuccot, az dobjon nekem 1 linket.

Köszi

(#214) ponti_ak válasza kism. (#212) üzenetére


ponti_ak
addikt

Szia,
Örülök. :C Használd egészséggel sokáig! :))
Üdv: Ákos

norb7:
2,5''-os dobozból szerintem egyelőre sajnos esélytelen... :(
A RaidSonic-nak talán van ilyesmi doboza, de szerintem itthon nem lehet kapni.. :( ...azért a Pixel multimédiánál érdemes esetleg érdeklődni, ők forgalmazzák az Icy Box cuccokat itthon.
(...ha esetleg van, akkor minimum 10k lesz.. nem olcsó, de nagyon jó minőségű, igényes termékek.. kár hogy nem minden típus jut el hozzánk..)

[Szerkesztve]

(#215) norb7


norb7
tag

Köszi a segítséget, és igazad van. Körül is néztem eBay-en, és találtam is nekem valót, azt inkább hazaküldetem bátyámmal amerikából.
Na meg olcsobb is, mert kijön 6ezerre.
Bár még megkérdem a főnököm is, h nem hozna-e nekem 1et, mert igazából nála láttam ilyen kütyüt.

(#216) jenko


jenko
tag

Sziasztok,
Hitachi-ról mi a vélemény?
[link]
ennek a 80 gigás változatát néztem ki (a 2.), megfelelő rack-kel csak usb-ről menne, acer 3024 notebookról szívná a kraftot.

jók ennek az áramfelvételi jellemzői (linken)? nincs összehasonlítási alapom

segítséget előre is kösz

[Szerkesztve]

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#217) MrTunyaCsap


MrTunyaCsap
csendes tag

SOS!

Kedves cimboroak! Az az en nagy gondom hogy adva van egy mobil 2,5 keret egy 120 gigas maxtor belevalo hdd vel. Namost ez az usb-s cucc gyonyoruen megy az osszes laptopon amin probaltam, de asztali gep nem ismeri fel.. (tobbeknel probalkoztam, tap led vilagit de ennyi..) A rack usb2.0-1.1, 2 usb je van minden esetben radugom oket a lehetosegebe..
Mi lehet a gond??? Mar egy +kulso tappal is megtoldottam, de ugysem megy, csak valami szanalmas makogas hallatszik a normal bugas helyett a dobozbol.
Elore is koszonom a segitseg'teket!

Gergő

(#218) Niceman


Niceman
csendes tag

(http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=73109) somebody help ? :R :R

[Szerkesztve]

A bölcs férfi nem játszik bakugrást az orrszarvúval.

(#219) Stylie válasza Niceman (#218) üzenetére


Stylie
tag

Hát ilyet kis hazánkban még nem nagyon hiszem hogy találsz :(

(#220) parandroid válasza MrTunyaCsap (#217) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az asztali gépeken ugye nem az előlapi kivezetésen próbáltad?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#221) Stylie válasza parandroid (#220) üzenetére


Stylie
tag

Oda is be lehet dugni csak ott ha 1.1es akkor kéri a tápkábeljét is az usb-s cuccnak amit általában mellékelni szoktak egy rendes 2.5'' rack mellé...

(#222) Niceman válasza Stylie (#219) üzenetére


Niceman
csendes tag

Bocsesz lehet nem volt teljesen érthető Sata-s 2,5'' hdd-hez usb2.0 mobil racket keresek

A bölcs férfi nem játszik bakugrást az orrszarvúval.

(#223) Stylie válasza Niceman (#222) üzenetére


Stylie
tag

De én teljesen értettem hogy mit szeretnél de én még nem nagyon találkoztam olyan 2.5 '' rackkel ami fogad sata winyót.De lehet hogy csak én vagyok elmaradva :)

(#224) Niceman válasza Stylie (#223) üzenetére


Niceman
csendes tag

Csak neked :D [link] Azt hittem simán hozzájutok majd itt a PH-n ! Így hogy nem kénytelen vagyok megrendelni és várni rá 4-5 napot. :DDD :DDD

A bölcs férfi nem játszik bakugrást az orrszarvúval.

(#225) Stylie válasza Niceman (#224) üzenetére


Stylie
tag

No akkor én vagyok elmaradva :DDD De sztem még elég új dolog lehet szal nemhiszem hogy itt a PH!-n hozzáyutsz max Zoty-ól vagy TTS-től, őket kérdezd meg van e ilyenük.
:R

(#226) Niceman válasza Stylie (#225) üzenetére


Niceman
csendes tag

Ehh ha hiszed ha nem , nem kapni :(( most voltam a Mik.....-ban a Royal....-ban meg pár boltban még ,és nincs . Pedig a neten hirdetik.Na ezt is bekaptam , de megoldódik majd valahogy , csak időőőőőőőőőőő kérdése :Y :W Ciao

A bölcs férfi nem játszik bakugrást az orrszarvúval.

(#227) Stylie válasza Niceman (#226) üzenetére


Stylie
tag

Mostmár tudom hogy kapni csak látod hogy nem nagyon van elég ritka :)

(#228) Stylie válasza Stylie (#227) üzenetére


Stylie
tag

Ezt egy kicsit benéztem, vagyis inkább hülyén értelmeztem de sztem úgyis érted :DDD

mod: Tag lettem :DD :C

[Szerkesztve]

(#229) ponti_ak válasza Niceman (#226) üzenetére


ponti_ak
addikt

Hi,
Próbáld meg a júzersz'-ben: [link]
Én is tőlük vettem, szvsz egy telefont megér..

üdv.

[Szerkesztve]

(#230) karesz501 válasza Niceman (#226) üzenetére


karesz501
senior tag

Nézd meg esetleg őket is, ez is elég jónak tűnik: [link]

Life is no picnic!

(#231) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

üdv!

nemsokára szeretnék beruházni egy külső 2,5''-os rackre és egy 100 gigás WD vinyóra.

ezekre gondoltam: [link] [link]

kérdésem az lenne, hogy nem lesz velük kompatibilitási probléma? magyarul normálisan fognak tudni együtt működni?

(#232) parandroid válasza Blackdeath (#231) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#233) neduddki


neduddki
nagyúr

IH!

Ezzel randizgatott mar vki???
[kép]
[link]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#234) adam1


adam1
aktív tag

Ha lenne eladó kábele valakinek,vagy tudja hol lehet kapni külön kábelt az érdekelne.köszi :C

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#235) mAtech


mAtech
aktív tag

Ide is beírom, mert idevonatkozik.

Ilyen van valakinek?
[link]

Vélemény?

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#236) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Helló

Tegnap vettem egy Vantec Nexstar 3 2,5-ös külső usb-s racket, bele egy Samsung 80GB-os notebook hdd-t.
Célom az lett, volna vele, hogy feltelepítsek rá egy Win2000Servert gyakorlás céljára, és hogy adatokat hordozzak rajta. Nos a telepítés kudarcbafulladt, biosban beállítottam, hogy cd-rom után ő bootoljon USB-HDD drive néven, de a win2000 telepítője nem simeri föl. Mikor kipróbáltam WinXP telepítővel ott ugyan be tudtam particionálni,meg fel is másolta rá a telepítő fájlokat, ám az első újraindításnál atelepítés kezdése előtt kék halál, valamiy ilyen szöveggel, hogy a számítógépen található eszközök károsodásának megelőzése érdekében a telepítő leállt....

Mit tudok én tenni? Ehhez nincs olyan driver, amit telepítéskor floppyról be lehetne tölteni :(
Boltban is meg több helyről is azt hallottam, hogy lehet rá wint telepíteni.
Akkor mi a gond???

(#237) h0o2a7j6


h0o2a7j6
tag

szerintetek nagy különbség van hangban egy 5400-es és egy 7200 winchester közt?
80 as sata WD mindkettő, csupaszon lenne használva egy asztali gépben!

apropó: asztaliban akarom használni, érezni fogok lassulást egy 3,5'' hoz képest?
(elvileg nem szabadna, ez is sata felületen kapcsolódik, van neki 8mb cache, és ugyanúgy 7400-et pörög) <-- vagy ez hülyeség :F


u.i: a WD-k ebben a kategóriában is jók?

[Szerkesztve]

(#238) VVoid válasza h0o2a7j6 (#237) üzenetére


VVoid
aktív tag

5400, 7200 -> ennyit pörög a vinyó percenként. Tehát az 5400-as lassabb lesz, ha asztali gépben akarod használni. Viszont sokkal halkabb és hűvösebb. Attól függ, mire kell. Ha rendszernek akarod használni, gyorsabb a 7200-as, és jóval olcsóbb is.

(#239) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Senki nem tud segíteni nekem? Se XP-t se Win2003 Servert nem tudok rá telepíteni.

stop: 0x0000007b (0xf789ea98,0xc0000034,0x00000000,0x00000000)

Ezzel a hibakóddal kidob a telepítés megkezdésekor!

(#240) h0o2a7j6


h0o2a7j6
tag

Hogy tudok egy 2,5''os vinyót egy normál asztali házban rezgésmentesen, stabilan rögzíteni?

(#241) Szigony


Szigony
csendes tag

Sziasztok! Kéretik nem kacagni, mivel nem vagyok valami nagy pc guru ezért lehet, hogy badarság lesz a kérdés. :D Tehát van nekem egy 4giga körüli notebook vinyóm, és ha jól értem azt ha beteszem egy ilyen USB-s házba akkor rá tudom dugni USB-n notebookra és asztali gépre is egyaránt. Jól mondom? :) Ez így nagyon jó dolognak túnik, de nem tudom mennyibe kerülnek ezek a cuccok. Valaki tudna árakat mondni? Vagy linket adni, ahol meg tudom nézni ezeket? Előre is köszi! ;)

(#242) h0o2a7j6


h0o2a7j6
tag

esetleg vki: [link] ?
nagyon kihalt a terep!
:))

(#243) erdoke válasza norb7 (#213) üzenetére


erdoke
titán

Ez engem is érdekelne, 2,5'' eSATA csatolós vinyókeretet lehet kapni?

A legjobb aláírás a héten

(#244) erdoke válasza h0o2a7j6 (#240) üzenetére


erdoke
titán

Létezik 3,5''->2,5'' szűkítő keret.

A legjobb aláírás a héten

(#245) h0o2a7j6 válasza erdoke (#244) üzenetére


h0o2a7j6
tag

láttál már valahol ilyet :F
kerestem, de nem lett meg, lehet én vagyok béna!

(#246) neduddki válasza erdoke (#243) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Comming soon: [link] mongyuk kivancsi vagyok ra az bisztos:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#247) ponti_ak válasza Szigony (#241) üzenetére


ponti_ak
addikt

A 4gb-os winchester (ha nem elírás) nagyon lassú és zajos is lesz, ahhoz szerintem ne vegyél semmilyen dobozt.

Szerezz be egy ekkora méretű pendrive-ot, ha nem kell ennél nagyobb hordozható tárhely... Kissebb, hangtalan, gyorsabb...

Vagy ha mégis, akkor már inkább egy másik vinyó, legalább egy 5400rpm-es 40-80gigás.

(#248) KeFe


KeFe
tag

Tud e valaki olyan rackrol ami PATA 2.5'' vinyot fogad, tud 54Mbites wlan kapcsolatot, de ha külső táp nélkül usb2.0-ra dugom ugy is megy?
:F

(#249) nagyt


nagyt
csendes tag

Üdv All!

Nem igazán találtam a kérdésemre válasz ezért felteszem:

Van 1 toshiba 80GB-os 2.5''-os vinyóm és szeretnék hozzá 1 usb külső házat h. pendrive-ként tudjam használni de szóltak h. nem mind1 h. 500ma vagy 1000-es a keret és a toshiba-mra 1A van írva de sehol sem találtam hozzá keretet ugyanis nem tüntetik fel a neten a keret paramétereit csak azt h. 2.5''os vinyóhoz van.

Úgy tudom h. ha az usb-n csak áramfelvétel van akkor az 900ma-re is képes egyébként 500ma-en fut ahol az adat megy. lehet h. ez hülyeség de ezt olvastam valahol.

Aki tud 1 típust vagy bármit h. hol érdeklődjek vagy tud hozzá olcsón keretet az szóljon kérem -
ui.: vagy cseréltessem ki 500ma-re a vinyót?

üdv. T

''Amit az interneten nem találsz meg , az nem létezik.'' (szerző: egy ismert jóember) :-)

(#250) Ja no


Ja no
aktív tag

Hi,
2.5''-ban létezik olyan HDD keret, ami firewire-ös? (az se lenne baj, ha ez mellett megmaradna az USB2-es csati lehetősége is)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.