Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) szacsee válasza King Unique (#1700) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszönöm a gyors választ!
Már kezdek belekeveredni és újabb kérdések jönnek elő. :DDD
Nézelődve láttam, hogy vannak vastagabb noti HDD-k a nagyobb kapacitásnál.
Igazából jelenleg egy 120Gb-os merevlemez lenne beletéve, idővel cserélve lesz valami nagyobbra.
A delock ha jól látom "csak" 9,5mm-ig támogatja a hdd-ket.
A chieftec 2511-U3 12,5mm-ig, a 7025S pedig 14,5mm-ig. (15mm-es vinyók kilőve)
15mm-es hdd-t nem tervezek venni, de lehet egy köztes méretig elmennék... pl 12,5mm
Amit néztem az a QuickStore Portable Pro USB3.0 viszont olcsóbb valamivel és szintén támogat 12,5mm-ig hdd-t.
Lehet kellene egy "gagyibb" mobil racket venni ehhez a 2007-es őskövülethez, ami Y kábeles, a leállításra majd figyelek. Nagyobb merevlemez esetén pedig vennék egy új mobil racket ahhoz a merevelemezhez igazított igényekhez.
A tanácsod mindenképp hasznos, mert vagy a Chieftec 2511-U3 vagy a Sharkoon Portable Pro USB 3.0 lesz az új merevlemezhez megvéve, a chieftec megéri azt az 1500 ft-os felárat kb? (nem mintha számítana mert az tetszik, csak nem tudom a sharkoon belseje mennyivel "gagyibb" vagy jobb)
Olcsóbb rackekből mit ajánlasz ami "falun elmegy" kategória egy öregebb noti merevlemezhez Y kábellel és esetleg TV kompatibilis (ha a vezérlőn múlna).. :F
Válaszod előre is köszönöm és bocs, hogy nem jártam körbe a témát előre ( HDD magasság miatt). :R

(#1702) King Unique válasza szacsee (#1701) üzenetére


King Unique
titán

9,5 mm se gond, mert a Seagate-Samsung 3 tányéros ST2000LM003 belefér. A 4 tányéros, nem összelapított WD és Toshiba notivinyók 15 mm vastagok, azokhoz kell a spec ház. Egyébként "14,5=15 mm" ezeknél a rackeknél, pont a vastagabb HDD-khez való a Chieftec is.
Chieftec mondhatni márkás db, részben azért a felár is. Ha 2511-U3 nem is feltétlen, de a 7025S már inkább.
Olcsóbb kategóriában, ha 2.0-ás kell, gyakorlatilag a legtöbb megfelel a célnak, az említett webáruházból ez a Kolink, esetleg Ewent, illetve ebay és társain vannak nagyon olcsón 2.0-ás házak . USB 3.0 modelleknél is jók az ebay-es rackek, v Delock 42486, illetve LC-Power házak is olcsók [link].
TV kompatibilitás meg lutri, mint mondtam, azt annak topikjában kell megérdeklődni, ott mit használ a többség.

Általában gyáriakat szoktak, illetve azokból vannak olyanok, amik direkt TV-khez valók, mint pl. Adata HC500

(#1703) dellarocco


dellarocco
csendes tag

Hello!

Ennel [link]

tud vki olcsobb thunderbolt ssd adaptert? Illetve ezzel minden okes?

Udv,

Adam

(#1704) King Unique válasza dellarocco (#1703) üzenetére


King Unique
titán

Passz...Thunderbolt kütyük mindenképpen drágák, jelentősen túlárazottak.
Apple topikban láttam, h Boot Camp segítségével Windows 8.1-et akarsz róla futtatni. Azt nem tudom, h USB 3.0-ról mért nem lehet (ha tényleg így van?), de nyilván az praktikusabb lenne ár szempontjából is.
Ha 2,5" rack topik, a Delock gyárt Thunderbolt csatis külső házat (42510), de ahogy nézem az sem olcsóbb, mint a Seagate...[link]

(#1705) dellarocco válasza King Unique (#1704) üzenetére


dellarocco
csendes tag

Koszi a valaszt! :)

USB 3.0ra lehetetlen bootcampen keresztul windowst rakni. Allitolag thunderboltra mukodik a dolog :)

(#1706) szacsee válasza King Unique (#1702) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszönöm!

(#1707) szacsee válasza King Unique (#1702) üzenetére


szacsee
nagyúr

Végül ilyen lett belőle.
Hsz-ok alapján TV kezelheti, első hsz alapján hdd fixen rögzíthető, de majd kiderül.
Ha meglesz írok beszámolót róla.

(#1708) King Unique válasza szacsee (#1707) üzenetére


King Unique
titán

Ez csak egy sima USB 2.0 ház, vagy ez lett a "falun elmegy" kategória és mellé jön majd a másik??

(#1709) szacsee válasza King Unique (#1708) üzenetére


szacsee
nagyúr

Igen ez egy 7 éves hdd-t fogad, ha jön a nagyobb notivinyó, akkor veszek normálisat. :)

(#1710) Rota


Rota
tag

sziasztok.
Van jelentősége annak, hogy csak usb ról kapja az áramot? Vannak bizonyos típusok, amihez adaptert is adnak...
Én mondjuk ezt néztem [link] bár most csak usb2 -m van de lesz majd előbb utóbb másik gépem...

(#1711) szacsee válasza Rota (#1710) üzenetére


szacsee
nagyúr

Adapteresek nagyobb áramerősséget igénylő típusokat szolgálnak ki. Általában 3,5"-osnál látok ilyeneket.

Kis beszámoló az LC Power 25BUB típusú külső merevlemez házról.
USB 2.0-s ház, régebbi hdd megy bele, ezért nagyon olcsó házakat néztem csak.
Fontos volt, hogy 2 USB csati legyen a végén stb.
Az árért best buy, de magas minőséget ne várjunk.
Tok az kb olyan mintha egy kezdő varrónő varta volna vastag öltésekkel.

A ház minősége ennyi pénzért jónak mondható... sőt.

A külső házhoz 2 db csavart kapunk, de csak azért, hogy ha elveszik az egyik legyen még egy, ami a tetőt rögzíti, mert a HDD-t egy szivacs tartja a helyén, bár elég meggyőzően:

Összerakás előtt kicsit ferdén is tartja a merevlemezt, de a tetőt rárakva helyére kerül minden:

Panelt kivéve látható a vezérlő:

A forrasztás minőségére csak a vezérlőchipnél lehet panaszkodni, illetve a kézimunka nyomai láthatóak a műanyag csatlakozón is.... remegő kézben a forrasztó páka. :DDD

Amitől a legjobban tartottam, hogy a TV nem fogja felismerni, de nem így lett.
Toltam rá egy teljes formázást (120Gb), de a végén is "csak" 36°C-ot érte el a merevlemez.
Másolásnál 32-34MB/s sebességgel másolok róla, tesztek is alátámasztották ezt.
Igaz egy öregecske HDD-ről van szó, így nem is elvárás a gyors sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#1712) King Unique válasza szacsee (#1711) üzenetére


King Unique
titán

Köszönjük a tesztet! :R

Ezek szerint USB Y kábel jár hozzá. A vezérlőchip pontos típusa nehezen kivehető.
Leválasztás után a merevlemezt leállítja benne, illetve üresjáratban alvóba rakja?

(#1713) dcness


dcness
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy új laptopot és a régiből átszerettem volna rakni a blu-ray írót azonban ez nem lehetséges mert az 12.5 mm vastag, ebbe meg csak a vékonyabb menne bele. Így viszont kellene egy külső ház (s-ata csatlakozós belül) amivel tudom használni az írót. Usb3 is lehet van olyan csatlakozóm illetve ha van olyan komplex ház amibe mellé még 2.5 hdd is fér akkor az is számításba jöhet. Itthoni vagy ebay-es termék is lehet. Köszönöm a segítséget!

Xbox Series X, PS5 Digital Edition, PS4 Pro + VR, IPhone 13 Pro 256 Gb Graphite + Apple Watch 42 mm Series 3 Silver Alumínium Case, MacBook Air 13” (2017)

(#1714) nmy1212


nmy1212
tag

Sziasztok!

Laptopomba vettem egy SSD-t így a benne lévő 1TB-os 5400RPM-es merevlemezt ki kell szednem. Ahhoz szeretnék egy külső racket venni. Filmek és játékok(erről is futnának) lennének rajta.
Tudnátok ajánlani valamit? USB 3.0 nem akadály.

Köszönöm!

Üdv!

(#1715) Strauss


Strauss
senior tag

Sziasztok!

Kis segítség kellene .. Vettem egy 2,5 mobil racket , benne egy 750 es toshiba hdd t . A win.felismeri , minden ok ( igaz csak a hátlapi usb n , a többin nem hajlandó ) Viszont ami gond, hogy a MEdia box ba amibe vettem ( Wetek Play) egyszerűen nem hajlandó menni . Haver Spire rackjét próbáltam azt meg simán vitte, Mi lehet a baj ? Ha visszaviszem akkor mire cseréljem ??

Előre is thx.

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#1716) Strauss


Strauss
senior tag

A mobil rack márkája kolink .HDSUB2B5B

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#1717) King Unique válasza Strauss (#1715) üzenetére


King Unique
titán

Ez egy sima USB 2.0 külső ház, azt pedig legtöbb TV, médialejátszó és társai kezelni szokta és HDD méret se túl nagy. Milyen vezérlőchip van benne, v ha takarásban van, akkor HD Sentinelben mi a VID-PID azonosítója [link]??
Mert lehet adott chip, firmware nem kompatibilis a multimédia eszközzel, ha nem az áramellátás a baj (elindítja, felpörög?).
Az ilyen külső vinyók, külső rackek mindig főleg PC, notebook és asztali OS-ekkel való kompatibilitásra vannak igazán belőve, a többi lutri...

(#1714) nmy1212: találsz topikban alternatívákat, teszteket, ebben a hsz-ben is akad pár.

(#1713) dcness: ebay-en van sok ilyen multifunkcionális ház, amibe ODD/HDD tehető [link]. Egyik fórumtárs korábban vmi ilyesmit vett [link].

(#1718) nmy1212 válasza King Unique (#1717) üzenetére


nmy1212
tag

Köszönöm a választ!

Közben ma már vettem egy Delock 42486-ost. A kérdésem az lenne hogy a lötyögést mivel lehetne elkerülni?
Pontosabban mivel lehet/érdemes kitámasztani a merevlemezt a tokban?

Köszönöm!

Üdv!

(#1719) Rota válasza szacsee (#1711) üzenetére


Rota
tag

Miért volt fontos a 2 db usb csati?
[link] LC Power LC-25WU3 .Én ezt nézem szerintetek milyen? Mennyi esély van rá, hogy a TV is meghajtja? Bár elsősorban laptophoz kell mert SSD -t akarok a gépbe tenni.

[ Szerkesztve ]

(#1720) Strauss válasza King Unique (#1717) üzenetére


Strauss
senior tag

FElpörög , úgyh. nem az áram ellátás a baja amivel megy az egy spire rack ezzel az adatokkal :VID: 04B4, PID: 6830 Cypress USB 2.0 to IDE adapter (2) amivel meg nem : VID: 152D, PID: 2329 JMicron USB-SATA bridge , akkor keressek olyan racket mint az előbb említett azonosítójú? ( listát találok vhol? )

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#1721) King Unique válasza nmy1212 (#1718) üzenetére


King Unique
titán

Van benne egy szivacsszerű vmi hátul, ami megtámasztja a HDD-t, így optimális esetben ezzel nem lesz gond.

(#1720) Strauss: ez a Cypress, ha jól nézem HDS adatbázisában [link], egy régi USB2-es IDE. Ilyet szerintem USB 3.0 rackben kevésbé találsz, a legtöbb ASMedia és Jmicron, esetleg Initio vezérlős szokott lenni.
Ezeket azért külső multimédia eszközök is kezelni szokták többnyire, de hogy melyik TV, lejátszó, melyiket ismeri, az mint mondtam, lutri... esetleg, ha van topikja, ott kéne megérdeklődni, hogy a többiek mit használnak hozzá

(#1719) Rota: azért kellett neki, mert ha olyan eszközön (akár TV) használja, ahol 1 db USB 2 port nem hajtja meg, akkor jól jön, ha 2 db portra rá tudja kötni.
TV-ken az az ideális, ha van HDD jelölésű 1/ 1,2 A-es USB-port, az fixen meghajtja. A sima 0,5 A-es lutri...
Nem néz ki rossznak a LC-25WU3, de talán a Becrux jobb egy fokkal, arról tesztek is vannak [link], [link].

(#1722) nmy1212 válasza King Unique (#1721) üzenetére


nmy1212
tag

Igen azt néztem benne, de még így is lötyög sajnos. :( oldalirányban nem csak fel-le. Ha magammal kell vinni, azért ez szerintem bajos lesz.

(#1723) Strauss válasza King Unique (#1721) üzenetére


Strauss
senior tag

Ok, thx a választ, megpróbálom visszacserélni , aztán kipróbálok egy másik chipeset.

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#1724) dcness válasza King Unique (#1717) üzenetére


dcness
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

Xbox Series X, PS5 Digital Edition, PS4 Pro + VR, IPhone 13 Pro 256 Gb Graphite + Apple Watch 42 mm Series 3 Silver Alumínium Case, MacBook Air 13” (2017)

(#1725) Strauss válasza Strauss (#1723) üzenetére


Strauss
senior tag

Kicseréltem egy König - re ezzel minden ok, rendesen megy. VID: 1BCF, PID: 0C31 SunPlus Technology Inc. ilyen chip van benne.

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#1726) szacsee válasza King Unique (#1712) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szia!
Ennyit tudtam kideríteni róla, mert még egyszer szétszedve, tisztítva sem volt olvasható:
" Gyártó információ,"VID: 1BCF, PID: 0C31"
Leválasztáskor nem állítja le, illetve üresben sem teszi alvóba... (viszont nem állítottam semmit, win-ben sem FW-ben sem... már ha lehetne)

(#1727) Strauss válasza szacsee (#1726) üzenetére


Strauss
senior tag

Ugyan az a VId és a PID száma mint az enyémnek , Nekem simán alvóba teszi , ill leálltja,

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#1728) King Unique válasza szacsee (#1726) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm az infót! :R
Nem gond azért az se, ha nem működnek ezen funkciók, csak bizonyos helyzetekben jól jöhetnek. A leválasztás utáni leállítás, aktív/ inaktív USB-port kérdése így állítható Windowsban [link]. Bár nem mindegyiknél szükséges.
Érdekes, hogy másik fórumtársnak működik, előbbi beállítás, illetve OS energiagazdálkodás is befolyásolhatja.

(#1729) batagy


batagy
őstag

Üdv!

Noname USB 3.0 Ebay rack beszámoló.

Előzőleg Soma01 tesztelt egy hasonlót, majd bul07 egy pont ugyanilyet.

Saját fotók:
fotó1
fotó2
fotó3
fotó4
fotó5
fotó6
fotó7
fotó8
fotó9
fotó10
fotó11
fotó12
fotó13
fotó14

CrystalDiskMark USB 3.0 hátsó portban:
(Intel H77 chipes lap, Win8.1, Seagate ST500LM012 új üres vinyóval)

Kommmentek:
- Vezérlőchip Asmedia ASM1053 (a chip nagyon pici).
- VID: 174C, PID: 5136
- Windowsban ASM2105 eszközként jelenik meg.
- HDD Sentinel támogatja.
- USB csatlakozó USB 3.0 Micro-B
- Két fedlap fém, keret műanyag
- A LED piros és szolid. Aktivitáskor villog.

A működésével nincsen semmi gondom. Inkább a rack fizikai kialakításába lehet kissé belekötni. Nekem az alábbiak a megfigyeléseim.
- A vinyó nem csavarozható, de a HDD megfelelően rögzül. bul07-tel ellentétben nálam éppen akkora a keret, hogy a HDD hátrafelé nem mozog. Esetleg felfelé és lefelé kicsit mozoghatna, de mivel elég szorosan illeszkedik minden, nem fog mozogni. Ezzel a részével nincsen gond.
- A csomagban a mellé helyezett USB3.0 kábel ahogy nyomta a bőrtokot, az nyomott hagyott a rack felületén is, az a félkörív annak a nyoma. De egyébként szép a felülete, nem sorjás, lekerekített. A bőrtok is illik, nem lötyög mint más rackeknél.
- Az egyik fedlapon belül az egyik sarokban a bepattanó tartófülecske el volt hajolva. Először nem értettem miért nem tudtam rápattintani. Nem tudom hogy én nyomorgattam-e el. Visszahajlítottam, remélem nem törik el.
- A fedlapokat a csatlakozó felőli végen a már említett kis fülek tartják a sarkokon. A másik végen egy gombbal lehetne oldani ezt, de mivel a HDD annyira patentosan illik a keretbe, gyakorlatilag behelyezett HDD esetén ezt a gombot nem lehet megnyomni, nincs neki hely hogy benyomódjon. Emiatt, a rack gyakorlatilag egyszer összeszerelős! Bontani szépen nem lehet, csak erőltetéssel, feszegetéssel. Erre figyeljen aki ilyet vesz.
- A fedlap nem teljesen sík így összerakva, kissé púpos a felülete.

Szóval szerelhetőség és kialakítás szempontjából nem vagyok túl meggyőzve, túlságosan szorosan van minden, nekem úgy tűnik. A műanyag sín is kissé el van ferdülve elől. Bár tény, hogyha egyszer jól össze van rakva, akkor már nincs semmi gond!

(#1730) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Sziasztok!

Egy Toshiba 750GB 8MB 5400rpm MK7559GSXP hdd hez szeretnék 2.5 es külső házat,visszaolvastam elég sokat de nem tudtam dönteni.
Főleg filmek lesznek rajta és a tv-n szeretném használni,a gépeimen vannak usb3.0-as portok,de a tv-n 3 db usb 2.0 port van.
Ti melyiket javasolnátok?
Előre is köszönöm a segítségeteket. :R

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#1731) Rota


Rota
tag

Lehet marhaság, de Y usb kábellel lehetséges az ,hogy ugyan azt a külső hdd -t kettő laptop is lássa egyszerre?

(#1732) King Unique válasza zsombor22 (#1730) üzenetére


King Unique
titán

Ha visszaolvastál, akkor láthattad, hogy sok alternatíva volt linkelve több hsz-ben, illetve az elmúlt 1-3 oldalon, több, látványos tesztek is találhatóak + ezek az olcsó ebay-es rackek.
Ez a Toshiba egy 2 tányéros 9,5 mm vastag notivinyó, így bármelyikbe belefér.
Hogy melyiket kéne venni, az egyéni ízléstől, ártól, bizonyos funkciók támogatásától (pl. leválasztás utáni leállítás, alvó mód) függ, abban neked kell döntened.

(#1731) Rota: :N ...ha belegondolsz Y kábelnek egyik vége adat+táp, a másik csak táp.

(#1733) zsombor22 válasza King Unique (#1732) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Köszi.
Pont az a baj hogy túl sok választási lehetőség van,ha lenne 2 fajta könnyebb lenne dönteni.
Annak van jelentősége hogy usb 2.0 vagy 3.0 -s ház.(régebben volt egy 320 as Wd-m 2.0-s házba amit a tv simán fel pörgetett,a gépnél y kábel kellet hozzá)
Eddig legjobban a LC Power Becrux tetszik.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#1734) King Unique válasza zsombor22 (#1733) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a választék az valóban nagy, főleg 2,5 colos kategóriában, épp ezért ajánlgatni se könnyű konkrétan egyet.
2.0 vs 3.0 kérdését tekintve, TV-k általában a régi 2.0 házakat biztosabban kezelik, de népszerű gyártó chipjét tartalmazó 3.0 házakkal se szokott gond lenni. Sebesség és időtállóság szempontjából meg egyértelműen a 3.0 javasolt.
A 2,5" Becrux jó választás, alapból Y kábelt adnak hozzá, így TV-n is biztosan elmegy, ha esetleg 1 port nem elég neki. :K

[ Szerkesztve ]

(#1735) zsombor22 válasza King Unique (#1734) üzenetére


zsombor22
aktív tag

:R

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#1736) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Most már leszűkítettem a házakat RAIDSONIC IB-268STU3-B ennek nagyon jó az ára 3760FT és ha jól olvastam ennek csavaros rögzítése van.A másik a LC Power Becrux ez is 3500-4500FT.
Ennek fényébe melyik a jobb vétel.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#1737) King Unique válasza zsombor22 (#1736) üzenetére


King Unique
titán

Mindkettőről 2-2 teszt készült, mindegyik 55AA PID azonosítójú volt, így nagy eséllyel firmware-t is lehet rajtuk frissíteni, illetve xy funkciót beállítani, ha kell.

Az IB-268STU3-B is jőféle, új ASMedia ASM1153E (SATA3) chipes, csavaros rögzítés (csavar adnak-e, azt nem tudom?), szimpla kábel és Micro-B csatis.

A Becruc is ASMedia ASM1053 (SATA2, de lehet 1053E, ami már SATA3), az nem csavaros, de stabilan tartja a merevlemezt, Mini-B csatlakozós (kicsit strapabíróbb) és Y kábel.

Kb. egykutya a kettő, de a pár + paraméter alapján el lehet dönteni, kinek mi a fontosabb.

(#1738) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Nem tudom melyik topikba lenne a legodaillőbb, de mivel a külső rackemet érinti így ide írom.

Miért van az hogy a most frissen leformázott rakben levő vinyómra 110 mb/s helyett ilyen 40-50 között másol nagyobb filmfájlokat? (illetve újabban mindent)

Érdekes hogy amikor róla másolok akkor megvan a 100-110-es tempó, de ha rá (tehát amikor ír) akkor már pár napja azt tapasztalom hogy ilyen lassú :F

Mindezt egy WD Red belső vinyón keresztül végzem, és arról másolom a tartalmakat egy külső rackbe helyezett 5k1000 -re.

Továbbá próbaképpen megpróbáltam, és érdekes hogy amikor a rendszermeghajtómról (Intel x25m SSD) másolom a rakcra ugyanazt a tartalmat akkor megvan a kellően magas sebesség, de ha a WD RED -ről akkor meg ilyen lassú.

Készítettem is erről egy kimutatást, ugyanazt a filmet az első képen WD Red-ről másolom a rackre, a másodikon pedig az SSD-ről a rackre:

Jól láthatóan a kettő között levő sebesség különbség több mint a duplája :F

Lehet hogy a w8 ennyire kiszámíthatatlan? :F

Régóta használom már ezzel a wd red és rack felállással és mindig 100-110 megás stabil írási ill. olvasási sebességem volt.

Kíváncsiságból crystal d.m.-en le is futtattam a három adattárolómat, hogy mi a helyzet (a nevüket oda írtam):

Jól láthatóan a WD RED-em új korában levő sebességéhez képest megkopott a teljesítménye a 45%-os leterhelésnek köszönhetően, de ez a 30-40-50 megás írási sebesség akkor is nonszensz :( évek óta legalább ennyire le volt terhelve, de akkor is simán ment a maximális sebességen a nagyobb fájlok másolása.

Könyörgöm mondjatok valamit, mert szétvet az ideg, semmi ötletem :F

Köszönöm szépen előre is.

(#1739) King Unique válasza DeathAdder (#1738) üzenetére


King Unique
titán

Emlékszem rád, illetve a topikban a RaidSonic rack + Hitachi notivinyós tesztedre [link].
Ha SSD-ről ok az írási sebesség az USB 3.0 külső rackre, akkor annak, illetve merevlemezének hibája csaknem kizárható. + talán a másolási folyamat idejét és sebességét az AV se akasztja meg.

Egy adattár minél inkább tele van, annál inkább lassabb lehet, de 45% még tényleg nem vészes. Más tesztprogrammal is ennyi jön ki, illetve Red-en belül és Red és SSD közti másolás is ilyen lassú?? HD Sentinel nem jelez adatátviteli, vagy egyéb hibákat a SMART-ban, SATA kábel ok??
Nem tudom pontosan mi, hogyan van beállítva nálad, OS-ben történt-e vmi változás program, driver ügyileg, de fenti kérdések-válaszok függvényében elképzelhető, hogy a Red lesz a gyenge láncszem.

Esetleg rákérdezhetsz winchester topikban is, hogy mások tapasztaltak-e ekkora lassulást, vagy HDD probléma topikban.

[ Szerkesztve ]

(#1740) DeathAdder válasza King Unique (#1739) üzenetére


DeathAdder
veterán

Azért is nem készítettem red és ssd közötti másolást, mert elég régi ssd-ről van szó, és hát ahogy a fenti teszt is szemlélteti elég gyenge az írási sebessége.
Ezért úgy gondoltam a red nem tudna képessége határain olvasni, de most megpróbáltam, tehát RED-ről SSD-re 80-83 mb/s sebességgel másolt, néha leesett 80 alá, de elég stabilnak tűnt a 80, de semmiképpen sem 40 -el ment.

SSD-ről RED-re 100 és 108 mega között másolt, tehát a Red írásban itt is rendben van.

Sentinelben nekem nem tűnt fel semmi, de azért szeretném megmutatni, mert itt nagyon sok minden van amiről nem tudom pontosan hogy mi micsoda, hátha Te valami anomáliát kiszúrsz.

Ez a RED (2013 októberében vettem újan, 455 nap működési időt ír, és 100%):

Ez pedig az 5k1000 (2014 júliusában vettem újan, 133 nap működési időt ír, és 100%):

Sata kábelt nem bántottam, de ha ez is esélyt adhat a hibára akkor megpróbálom másikkal azt is.

HD tune eredmény a RED-ről:

Kösz mindent, ha nem sikerülne rájönni akkor megyek az általad linkelt másik topikba, de kicsit azért gyanakszom a W8.1 -re, mert előtte W7 -en atom stabilan tette a dolgát, és azóta fizikailag semmi nem volt piszkálva a gépemben illetve a kábelekkel sem.

[ Szerkesztve ]

(#1741) King Unique válasza DeathAdder (#1740) üzenetére


King Unique
titán

Úgy látszik nem rossz írásban a Red, ha ott is hozza a ~ 100 MB/s értékeket.
HDS is rendben van, bár a Raw Read Error 0 szokott lenni optimális esetben, itt meg van 7 hiba (dátum mikori?), ami lemezfelület, vagy fejegység hibára is utalhat.
Hitachinál a felpörgési idő 1-es értéke elég fura...??
Olyan elő szokott fordulni külső vinyóknál, hogy USB-n és eSATA-n is egyik irányba lassan másol, míg visszafelé hozza a kívánt sebességet. Több esetben kábelhiba okozta, de ha nálad SSD-ről ok, akkor nem értem... Illetve USB amúgy is "szeszélyes", van hogy az elején gyors, utána leesik a sebesség, megint felmegy, többször még nagy fájloknál se mindig egyenletesen gyors.
Én felváltva használok több Windowst uazon a gépen, de nem vettem észre fájlmásolás terén drasztikus visszaesést, bár attól még nincs kizárva. Ha minden más ok és OS hibája a kérdés, akkor az csak úgy derülne ki, ha felraknál dualbootba egy Win7/10-et.

Több ötletem egyelőre nincs, kérdezd meg a többieket az ajánlott topikokban.

[ Szerkesztve ]

(#1742) DeathAdder válasza King Unique (#1741) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem, hát köszi, délután megpróbálok kábeleket is cserélni hátha ér valamit.
Próbáltam másik usb aljzatba is dugni illetve a hosszabbítót is kiiktattam már, de mit sem változott semmi, megpróbálom majd másik usb 3 as kábellel is hátha...

Remélem kiderül mi okozza a gondot, nem tudom mi lehet az a Raw read Error 7 hiba, az a gond hogy most le sem tudnám formázni a RED-et, de elképzelhető hogy az is segítene?
Ide töltök, majd törlök mindig mindent, tehát használva van rendesen az biztos.

Továbbá lehet megpróbálom más OS-el, annak lenne értelme ha egy ubuntut bebootolnék pendriveról és ott is ellenőrizném a sebességet, vagy csakis win-el kísérletezzek?

(#1743) batagy válasza DeathAdder (#1738) üzenetére


batagy
őstag

Nem olvastam végig mindent, de egy ötlet:

Wifi adapter nincs esetleg az USB3.0 csatlakozás közelében?
Ha van, próbáld ki Wifi kikapcsolt állapotban is.

[ Szerkesztve ]

(#1744) zsombor22 válasza King Unique (#1737) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Még egyszer köszönöm a segítséget. :R
Végül is az IB-268STU3-B-t vettem meg.
Nagyon jó a rögzítése,a felső két csavar rögzíti a házat a hdd-t hez,de az alsó helyen is lehet rögzíteni ,de nem kell mert oldalt bepattan két pöcök a csavar helyére.
Nagyon stabil az egész.
A tv simán felismerte,usb3 as portba 69M usb 2.0 39M másol gépről a hdd re.
Sőt kipróbáltam a telefonom micro usb kábelével simán megy tv-n és a pc-ken is.


Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#1745) King Unique válasza DeathAdder (#1742) üzenetére


King Unique
titán

Ha van lehetőség a kábelcserére, egy próbát megérhet. De biztosan innen én sem tudom, lehet a fórumtárs által felvetett USB-WiFi interferencia is akár a probléma okozója. Volt rá az itteni topikokban példa, hogy bekavart egyeseknél adatátvitel közben, v épp vki mesélte, hogy mobiltelefon hatására eldobta a kapcsolatot 3.0-án, majd újracsatlakozott a rack.
Ha OS-ben nem stimmel vmi, akkor igen jó ötlet lehet egy Ubuntu Live CD-ről való boot (ha felismer normálisan mindent), bár nyilván egy másik Windows lenne az igazi.
HDD formázása túl nagy falat és macerás, de sok esetben meg szokta oldani a sebesség problémákat. Volt akinél a telepakolt, majd csaknem teljes tárhely felszabadítása utáni a merevlemez nem hozta a kívánt sebességet és csak egy újraformázás oldotta meg.
bocs a kései válaszért, elfoglalt vagyok mostanában...

(#1744) zsombor22: jó ez a RaidSonic ház, mások is dicsérték, akik vettek belőle. :K Rögzítőcsavarokat adtak az aljához??
ASM1153E chipes, ami már natív SATA-III, így akár egy SSD sebessége is kihasználható vele. ASMedia elég gyakori vezérlőnek mondható, így általában legtöbb eszköz felismeri probléma nélkül.

(#1746) DeathAdder válasza King Unique (#1745) üzenetére


DeathAdder
veterán

Semmi gond, én sem tudok azonnal reagálni, hálás vagyok így is h segítesz :R

Csináltam egy rövidke tesztet különböző (de nagy méretű) filmanyagok másolásáról:

4 gigás .mkv filmanyag másolása: 30 és 50 mb/s között (az első másodperctől a legvégéig)

12 gigás .mkv filmanyag másolása: 40 mb/sec (és már az első másodpercben ennyit mutatott)

10 gigás .mkv (konkrétan a vasárnapi F1-es futam) végig 60 mb/sec

11 gigás .mkv filmanyag másolása 105 mb/sec (az első másodperctől az utolsóig ennyi)

46 gigás tömörítetlen .m2ts filmanyag másolása: 108-110 mb/sec (első másodperctől)

38 gigás .ISO képfájl másolása:105 108 mb (első másodperctől az utolsóig)

Ezeket tehát RED-ről másoltam Hitachira.
Érdekesség hogy az első három anyagot amikor SSD-ről másoltam Hitachira, akkor megvolt a 108-110-es tempó, ahogy az utolsó három esetében :U paradoxon :D

Próbáltam TC-vel is, de ott sem tapasztaltam változást.
USB 3.0 és sata kábelt is cseréltem semmi változás. (illetve akkor 110 mb/sec-ről indul, majd néhány másodperc után beáll ugyanarra mint előtte).

Két lehetőség maradt még, leformázni a Red-et, de az most eléggé fájdalmas lenne, illetve egy másik OS-en kipróbálni.

Számomra felfoghatatlan tényleg :N

batagy - nem használok wifi adaptert, csak egy router van a szobában :)

[ Szerkesztve ]

(#1747) zsombor22 válasza King Unique (#1745) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Az aljához nem adtak,de nem is kell mert két oldalt van két műanyag fül amibe bepattan és meg se mozdul stabil.
Ami tetszett még,hogy adtak hozzá 4 db öntapadós gumi lábat,ami rezgéscsillapító és nem karcolódik össze az alu ház.
Megnéztem egy filmet és egyáltalán nem melegszik a ház.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#1748) King Unique válasza DeathAdder (#1746) üzenetére


King Unique
titán

Általában minél kisebb a darabszám és nagyobb a fájlméret, annál gyorsabb az átviteli sebesség, főleg USB-n, ami a növekvő fájlméretek és sebességek kapcsán látszik nálad is. De azért már egy 4/ 12 GB-os fájl is kellően nagynak mondható, hogy hozza ezt. Esetleg, ha átmásolsz 1 db pár 100 MB-os fájlt, azt is 40 MB/s-el tolja csak, illetve Teracopy-t szokták még használni nagyméretű fájlok mozgatásához, az is?
Tesztek, HDS adatok alapján külső vinyó és Red is vsz ok, +kábel csere is megvolt, egyelőre nem tudom mi okozza ezt...? :N

(#1747) zsombor22: igen, azt írtad, hogy jól belepasszol, csak arra voltam kíváncsi jár-e hozzá csavar, de ezek szerint nem. Gumitalpak a gyáriaknak alapból vannak az alján, a rackeknél nem mindnél, illetve van amelyiknek külön kell felrakni, mint ennél is. Esetleg, ha hordozni akarod, akkor egy tokot érdemes még beszerezni hozzá.
Jó ez a ház, jól jártál vele. :K

(#1749) DeathAdder válasza King Unique (#1748) üzenetére


DeathAdder
veterán

Megpróbáltam Teracopy-val is, de nem történt változás.
Ha már felmerült témába, miért jobb ez a teracopy mint az alap, ajánlatosabb volna ezt használnom?

Párszáz illetve száz mb-os fájlokat is megpróbáltam, szinte abban a pillanatban átrántja őket ahogy beillesztem, éppenhogy csak felugrik az ablak hogy 110 mb/sec és már át is ment a tartalom.

Délután ha lesz időm bebootolok pendriveról egy ubuntut, és megpróbálom ott is hátha... :)

(#1750) King Unique válasza DeathAdder (#1749) üzenetére


King Unique
titán

Teracopy hatékonyabban, gyorsabban másol, állítólag...én azért tapasztaltam vele egy kis javulást.
Azért mondtam, h nézd meg a pár 100 MB-os fájllal is, mert ugyan cache és egyebek is besegíthet, de ha ott működik a 100+ MB/s adatátvitel, akkor olyan nagy gond nem lehet. Nagyméretű fájloknál én is már néhányszor tapasztaltam, h hiába toltam több gigás ISO fájlokat, van, hogy be tud lassulni az is, illetve ingadozik az adatátvitel. Vsz hardver és OS függő is a dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.