Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) King Unique válasza kacsip (#950) üzenetére


King Unique
titán

Emlékszem én feszegettem a dolgot :B , de akkor igyekszek rá válaszolni:

Ezekből szerintem az LC-25U3-XL jó választás lehet csavaros HDD rögzítés miatt [link], bár csak fedlapjai fémek (bár vsz csavarhelyek meg többi is) és rögzítésük is fura, de azért jónak néz ki.
A Capella és az Elektra már nem csavarosak, sőt a ház fedele is pattintós, ami nem tudni mennyire stabil, én ezeket lehet inkább hanyagolnám.
Szerintem még 2,5" LC Power rackeknél a Becrux az, ami igazán jó, csak március óta nem elérhető [link], nem tudom ez csak átmeneti, v végleges-e...

[ Szerkesztve ]

(#952) batagy válasza kacsip (#950) üzenetére


batagy
őstag

Nem voltam netközelben a hétvégén, (csak próbaképpen bunkofonról = értsd android, de nem bírom elviselni), ezért nem tudtam válaszolni, de King válaszolt. :)

(#953) kacsip válasza King Unique (#951) üzenetére


kacsip
tag

Értem, és köszi a segítséget:)
Még egy dolgot kérdeznék akkor. Az LC-25U3-XL és az LC-25BU3 közül melyik tűnne jobb választásnak?
Ígérem ez az utolsó dolog :D

(#954) batagy válasza kacsip (#950) üzenetére


batagy
őstag

Mindenben egyetért King-gel.

A LC-25BUB3 hasonló a LC-25BU3-hoz, csak Micro-B csatis, és csak SATA2-es.

Az LC-25U3-XL valóban csavaros, és nem tűnik rossznak. Viszont ez 12.5mm-es vastagságú vinyóig tud fogadni, szóval vastagabb mint a többi. Kissé valóban "fura" a háza. Én nem ezt venném. Amúgy hogy stabilnak tűnik.

A Becrux se rossz, de az se csavaros, sőt a hátlapot rögzítő csavar ráadásul a ház "rézsútjába" hajtódik bele, nekem az ilyen típusú csavarozással már meggyűlt a bajom, a csavarmenet könnyen megszakad vagy kitágul, szóval a Becrux-ot se ajánlom. :(

Marad a LC-25BU3. :)

#948) tomatomi

King leírta a választ.
Annyit tennék hozzá, hogy az USB2-es csatik stabilabbak mint az USB3-asok , mert az USB3-ban kétszer annyi érintkező van. Lényeg a lényeg, próbáld meg másik kábellel, olyannal ami picit jobban megszorul, olyannak jónak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#955) batagy válasza batagy (#954) üzenetére


batagy
őstag

Spelling error.
Mindenben egyetértek King-gel.

(#956) King Unique válasza batagy (#954) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen, apró hibákat lehet találni mindnél, kérdés ki hogyan használja...műszakilag nézve Becruxnál valóban fennáll a veszélye menetszakadásnak, furattágulásnak, ha nagyon meghúzza, de azt többi se szereti. Sok helyütt azért dícsérték.

Kösz a kiegészítést ! :R

[ Szerkesztve ]

(#957) magyarzoltan


magyarzoltan
tag

Sziasztok, olyan 2.5-es racket tudnatok ajanlani ami kezeli az 1tb-os hdd-t? A routeren amin hasznalni szeretnem csak usb2.0 van!

(#958) King Unique válasza magyarzoltan (#957) üzenetére


King Unique
titán

Amikről nemrég itt szó volt, ill. az összefoglaló listában benne vannak, kezelik. :K
Mostani USB3-asoknál szinte már alap ez, néhány régebbi USB2-esnél előfordulhat méretkorlát, de azt gyártó általában megadja, illetve előbbit érdemes venni, ha PC-n USB3 portban is lesz használva. Ha nem, mehet sima 2.0 is (olcsóbb), de figyelni kell milyen vinyó kerül bele, ill. azt router 1 db USB-portról képes e megtáplálni...

(#959) magyarzoltan válasza King Unique (#958) üzenetére


magyarzoltan
tag

dc csatlakozós kell, kulső táp nem gond, a listát merre találom?

(#960) King Unique válasza magyarzoltan (#959) üzenetére


King Unique
titán

Merre..? Fent lenyitod, aztán ott kép + excell. :)
Amúgy sok router azért meghajtja, de lutri a dolog, USB Y / - vagy DC kábelnek is akkor van igazán értelme, ha a gazda eszközön van legalább 2 db USB-port. Volt róla szó, h külső, különálló eszközről való USB-tápolás problémás lehet mivel, nincs adatkapcsolatnál egyezés, ilyenkor a másik port előfordul, h csak 100 mA + áramot ad, az meg kevés...másik eset, h a másik feszültség bekavar és "feszültségkavarodás" lesz.
A szó klasszikus értelmében vett külső (saját) táp, az a 3,5"-oknál lévő külön 230 / 12 V tápadapter, na annál nyilván nem lesznek ilyen gondok.

[ Szerkesztve ]

(#961) kacsip


kacsip
tag

Na ma vettem át az Lc házat. Beletettem a vinyót, egyszerű volt, pont illeszkedett bele, rátettem a fedelet, rácsavartam. Gép felismeri, sebesség tesztet még nem csináltam, csak torrenttel töltöttem le rá, az ment. Viszont az egyik pontjánál eléggé melegszik. A két kis led világítás felett eléggé forró a ház, viszont többi részénél egyáltalán nem érzem melegnek, talán csak épphogy.

(#962) King Unique válasza kacsip (#961) üzenetére


King Unique
titán

Full fém, v ház egy része műanyag, HD Sentinel felismeri?

(#963) kacsip válasza King Unique (#962) üzenetére


kacsip
tag

A ház fele fém, fele műanyag. A képeken látható fekete rész az full műanyag, az alja viszont fém. Hatását tekintve egy ebay-es kínai olcsóságnak tűnik :D
Most ahogy nézem, és nem használom, csak rá van dugva a gépre, ott melegszik, ahol a chip van, mintha csak az melegedne.
Most telepítem a gépre a hd sentinelt, utána írok hogy felismeri-e.

Szerk.: A HD Sentinel program látja, felismeri.

[ Szerkesztve ]

(#964) King Unique válasza kacsip (#963) üzenetére


King Unique
titán

Ja, vsz a chip melegedhet...az milyenféle, ASMedia ASM 1051, v nem látni (majd HDS infóval ráér a válasz) ?

(#965) kacsip válasza King Unique (#964) üzenetére


kacsip
tag

Hol tudom megnézni pontosan hogy milyen a chip?

(#966) King Unique válasza kacsip (#965) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom van e erre külön program (nem találtam még), de elvileg szétszedve szemrevételezéssel, mint batagy egyik tesztjében [link] , ezen a kép bal szélén--->Initio INIC-1618L, már ha látszik egyáltalán az LC-nél.

[ Szerkesztve ]

(#967) kacsip válasza King Unique (#966) üzenetére


kacsip
tag

Lefotóztam, hogy mi található benne...:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#968) batagy válasza kacsip (#965) üzenetére


batagy
őstag

Igen, vagy megnézed nagyítóval az elektronikát, a legnagyobb chip szokott lenni.

Vagy a HDD Sentinelben az információ fülön az elején van egy VID PID azonosító, két hexa számmal, az kell.

SZERK. szerintem a nyák másik oldalán van!

Amúgy készíthetsz több fotót is, az egészről, illetve a beléről hogy jobban lássuk a racket. :)

[ Szerkesztve ]

(#969) batagy válasza kacsip (#967) üzenetére


batagy
őstag

De csak azért ne szedd szét. Elég lesz a VID PID azonosító is.

(#970) kacsip válasza batagy (#968) üzenetére


kacsip
tag

HD SEntinel programban ezt találtam: Gyártó információ: VID: 2537; PID: 1068

(#971) batagy válasza kacsip (#970) üzenetére


batagy
őstag

Ok.
Érdekes, a HDD Sentinel listájában nem szerepel. És neten se találom, hogy ez milyen chip lehet.

De a lényeg az, hogy HDD Sentinel felismeri és működik, szóval emiatt ne aggódj.

(#972) King Unique válasza kacsip (#967) üzenetére


King Unique
titán

Pont nem látszik sajna, max, ha full szétszednéd, de azt azért nem várhatjuk el mi sem...

Igen, másik módszer a HDS féle VID PID azonosító, de azt felhasználva meg nem mindig találni chipről pontos infókat, ez a HDS kompatibilitás listájára is bőven ráférne egy update, meg annak az update-ja is...

kösz az eddigi infókat is! :R

[ Szerkesztve ]

(#973) HF77


HF77
senior tag

heló
keresnék külső vinyót (usb 2.0, 200-250gb) de nem tudom milyet válasszak!
ajánlanátok párat?? úgy 15e körül vennék!!

köszi :)

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#974) King Unique válasza HF77 (#973) üzenetére


King Unique
titán

Ez, a 2,5"-os külső HDD házak (külső mobil rackek) topikja, itt max azt ajánlunk, legutóbbi hsz-ek, összefoglaló táblázat alapján.
Te, ha jól veszem veszem ki szavaidból gyári kompakt megoldást keresel, aminek szintén van külön topikja - Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD , számtalan alternatívát megemlítve.
Utóbbiaknál USB2-eset már nem érdemes venni, ahogy 250 GB-osakat sem :N , mert legtöbb gyártó már 500 GB+ os...

Ha mégis ilyen megoldás kéne, akkor veszel külön egy 2.5"-os USB2 HDD házat +bele egy számodra megfelelő kapacitású notivinyót ( Milyen winchestert vegyek?) , Ajánlott HDD-k ), de pl. 500 GB-osaknál 320 GB-osak szinte alig olcsóbbak, tehát már ott se nagyon érdemes 500 GB alá menni.

[ Szerkesztve ]

(#975) rayoliviero


rayoliviero
veterán

2,5"-os Scorpio Black 7200-es fordulató winchesteremhez keresek USB 3 házat, amihez Y kábelt adnak és néz is ki valahogy. Melyik az ajánlott?

(#976) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Van egy Dell 3537-es notim, amiben Aida64 szerint egy TOSHIBA MQ01ABD100 winchester található.
Ebbe a gépbe szeretnék SSD-t rakni, viszont szeretném megtartani ezt az egy terrás winyót is.

Első elképzelésem szerint - ahogy már korábban is tettem egy másik géppel -, a winchester helyére ment volna az SSD, az optikai meghajtó helyére pedig a HDD egy caddy-be. Azonban a Dell-es topikot olvasgatva azt szűrtem le, hogy ez nem igazán járható út, mert nem nagyon működnek az odd caddy-k ezzel a géppel.

Ezért most arra gondoltam, hogy megy az SSD a HDD helyére, a HDD pedig egy külső USB 3.0-s házba. Nem igazán akartam ezt a megoldást választani, de úgy néz ki nincs más lehetőség.

Kérdésem a következő lenne:
milyen külső USb 3.0-s HDD házat ajánlanátok ehhez a 2,5"-os winyóhoz? Napi használatban lenne, folyamatosan rá is lenne kötve a gépre, játékokat tárolnék és futatnék róla, filmet néznék, torrenteznék. Szóval átlagos felhasználás.
Van egyáltalán olyan külső ház ami ennek megfelel? Vagy felejtős az egész? Illetve adatátviteli sebességben mire számíthatok? Mit lehet kihozni egy ilyen szituációból?

Keret: 6-7 max 8k. :B

Elsőre ezt néztem ki: [link]

(#977) King Unique válasza bajaki (#976) üzenetére


King Unique
titán

Ha fenti topik összefoglaló táblázatot megnézed, + itt az elmúlt fél oldalt bőven akad alternatíva, LC-Power, Raidsonic stb.
Nem rossz ez a Sharkoon se, de ebben csak bele kell lökni a vinyót, bár, ha passzos, akkor ok, de gyakori probléma szokott lenni a csavaros HDD rögzítés hiánya miatti lötyögés, így főleg az ilyen csavarozható megoldások ajánlottak elsődlegesen. Maga a Sharkoon rack elég vastag, mivel 12,5 mm-es HDD-t is kezel, így a 9,5 mm-es Toshiba kiékelés nélkül bizotsan lötyögne benne, de adnak hozzá egy becsúsztatható lapot [link], ami elvileg meggátolja ezt, de nem kifejezetten az ilyen megoldások a legjobbak.

Használati célodnak szinte minden külső vinyó megfelelne, de hosszú távon, ha nagyon nyúzva lesz (játék futtatás, torrent), akkor ilyen célra egy fix tápos, aluházas 3,5"-os felelne meg, amin van kikapcsoló gomb is.
De neked 2,5"-os van, azt is lehet erővel 3,5"-os rackbe tenni, de talán jobb mégis a 2,5"-os ház, alumínium a jobb hőelvezetés miatt mindenképpen ajánlott.

Sebesség terén elvileg az 500 GB/ tányérosokra jellemző 110 MB/s körüli szekvenciális = nagy fájlok másolása értékeket produkálja, külső házban is [link]. Ez az LC rack nem alegjobb, akkor inkább a LC-25BU3, de hissz max fél oldalt visszaolvasol, ott is le van írva.. :)

(#975) Gazsi00: jól emlékszem, h te már vettél egy 7200-as Scrorpio Black-hez egy Fantech házat, ez másik uolyan vinyó, v ház nem tetszett/ nem volt jó :F
Y kábelt 2,5" USB3 rackekhez ritkán adnak manapság, korábban is Fantech külső házaknál volt jellemző volt, illetve LC-Powerekhez adnak, Becrux, 25U3 XL, csak azok már lassan kifutó termékek.
De ez legyen a kisebb gond, egy USB3 Micro-B - A / Mini-B - A Y kábel se annyira drága manapság

[ Szerkesztve ]

(#978) rayoliviero válasza King Unique (#977) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ja, Fantecet vettem korábban, de most egy szebb házat szeretnék.

(#979) rayoliviero válasza King Unique (#977) üzenetére


rayoliviero
veterán

USB 3 Y kábel is csak sajnos ilyen ismeretlenlen boltokban kapható. Akkor két helyről kell rendelnem és két futárt fizetnem.

(#980) batagy válasza rayoliviero (#979) üzenetére


batagy
őstag

Minek kell neked USB3.0 Y kábel? Az 1 db végű USB3 kábel nem viszi el?

(#981) rayoliviero válasza batagy (#980) üzenetére


rayoliviero
veterán

Amikor volt a Fantec házam és benne a Scorpio Black, akkor egy usb 3-al is működött minden géppel, kivéve egy HP Probook laptoppal, pedig ott is Usb 3-ra dugtam, de csak szenvedett, rá kellett dugnom ott a másik usb-t is. Lehet mert túl hosszú a kábel? Ha egy kábelest vennék, de rövidet, lehet jó lenne?

(#982) bajaki válasza King Unique (#977) üzenetére


bajaki
őstag

Értem.

Az LC Power LC-25BU3 egész jónak tűnik. Az ára is barátságos. Ezzel el tudnék érni ahhoz hasonló értékeket mint amit közvetlen SATA-n? Vagy az ilyesmit felejtsem is el? Legalább olyan 70-80 MB/s írás reális?

(#983) batagy válasza rayoliviero (#981) üzenetére


batagy
őstag

Hát nem tudom milyen hosszú USB3 kábelt használtál, de ha mondjuk 1m-es, az tényleg túl hosszú.
Első körben próbáld meg normál 1 végű kábellel egy új házat. Ha azzal se megy, akkor még mindig próbálhatsz egy Y végűt szerezni. A legtöbb házhoz úgyse Y végű USB3 kábelt adnak.

#982) bajaki
70-80 MB/sec nem irreális, 100-110 MB/sec -et simán tudnak ezek az USB3-as rackek.
Az LC Power LC-25BU3 sem rossz, kacsip kolléga vett olyat, készített pár fotót is, annyi furcsasága van, hogy ismeretlen vezérlős chippel rendelkezik.

Nálam a favorit ez a noname ebay-res rack, ha valaki kibírja az 1 hónapos átfutási időt. És csavar is kell hozzá pluszban.

(#984) rayoliviero válasza batagy (#983) üzenetére


rayoliviero
veterán

Volt vagy 30 cm, akkor nem az volt a baja.
Ok, köszi.

(#985) rayoliviero válasza batagy (#983) üzenetére


rayoliviero
veterán

A Becruxban is ismeretlen vezérlős chip van?

(#986) batagy válasza rayoliviero (#985) üzenetére


batagy
őstag

Sajnos nem tudom, hogy az LC-25U3-Becrux -ot milyen chippel szerelték.
Amúgy jónak tűnik.
A hátlap rögzítő csavart ne húzd meg nagyon, ha azt veszed.

[ Szerkesztve ]

(#987) rayoliviero válasza batagy (#986) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok. A Fantec az tuti jó, olyanom volt, de a kék kábel nem tetszik, nem illik a házhoz. Nem tudom miért nem feketével árulják.

(#988) King Unique válasza rayoliviero (#985) üzenetére


King Unique
titán

Az is elvileg ASMedia (ASM1051), fentebb talán volt róla szó, illetve azt lehet negatívumként felhozni rá, h rögzítőcsavar menete nem a ház falában van, hanem külön kis "fülként" [link], ezért nem szabad erősen meghúzni, mert elszakad a menet, kitágul [teszt]. Meg persze ez sem csavarozós, de szűk a ház és vsz nem fog benne lotyögni HDD. Sok helyütt inkább dícsérni szokták és ára is kedvező.

(#982) bajaki : igen, USB3-on szinte uazt tudja mint SATA-n, de mint mondtam fájlmérettől nagyban függ, másik adattár is legyen gyors, ha SSD-ről tolod rá, akkor nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#989) rayoliviero válasza King Unique (#988) üzenetére


rayoliviero
veterán

Jó lesz ez nekem, köszi. Nem drága tényleg, csak 4000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#990) rayoliviero válasza King Unique (#988) üzenetére


rayoliviero
veterán

Megvettem a Becruxot, jól nézi ki, csak 4000 Ft volt. A csavaros megoldás se tűnik annyira gáznak, ha a kis csavarhúzóval húzom meg, amit adtak, nem fog megszakdni a menet vagy kitágulni.
Olvasás és írás 98-99 MB körül van. A Fantec 110 körül volt, ha jól emlékszem.

(#991) King Unique válasza rayoliviero (#990) üzenetére


King Unique
titán

Lehet azért lassabb kicsit, mert már HDD jobban tele van, mivel mérted?
Ha majd lesz időd, pár képet lőhetnél róla, + belsejéről, HDD rögzítés, chip fajtája, bár utóbbi úgy emlékszem ASM 1051 /-53
Végülis nem jártál rosszul vele, Y kábel is gyárilag jár hozzá, ára is OK-s. :K

:R

[ Szerkesztve ]

(#992) rayoliviero válasza King Unique (#991) üzenetére


rayoliviero
veterán

AS2105. Fekete USB 3 Y kábel jár hozzá, nem kék, azért is tetszik ez. Crystal Dsik Mark-kal mértem, de tényleg sok rajta a cucc, átmásolom a a belső vinyómra és újramérem.

[ Szerkesztve ]

(#993) King Unique válasza rayoliviero (#992) üzenetére


King Unique
titán

Mi a fene, AS2105...
Pedig láttam több helyen is 1051-es vezérlővel a Becruxot,de megfigyeltem egy ideje, h egy adott rack előfordulhat többfélével is, ahogy gyári külső vinyókba is váltogatják azonos típuson belül is.
HDS támogatja, ill üresjáratban és biztonságos leválasztáskor leállítja a benne lévő vinyót :F Ha igen, és oprendszer is gond nélkül kezeli, akkor nagy gond nem lehet.

kösz a képeket, infókat :R

[ Szerkesztve ]

(#994) batagy válasza King Unique (#993) üzenetére


batagy
őstag

Egyszer a másik topikban szóba került már az ASM2105 chip, a talált infók alapján az tulképpen ASM1051 rev. A1, de az infó nem biztos.
Mindenesetre jó lenne tudni hogy HDS támogatja-e.

(#995) King Unique válasza batagy (#994) üzenetére


King Unique
titán

Igen, rémlik vmi, ez elvileg akkor továbbfejlesztett 1051-es, de "simával" szereltet is találni, mikor, melyik kerül bele éppen... :)

(#996) rayoliviero válasza King Unique (#993) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szívesen.
Támogatja a HDS, mert felismerte, hogy WD merevlemez van benne. És le is lehet választani Win 8.1 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#997) Dulika1978


Dulika1978
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy ki szeretném cserélni a DELL 3537-157813 laptopomba lévő 1 TB (2, 5", 5400 rpm, SATA3, 9,5 mm?) vinnyót egy SSD-re és a régi vinnyót szeretném egy Hdd boxba (mobil rack) beépíteni.
Olyan szeretnék ami usb 3.0 legyen és csavarozható legyen. nézegettem a táblázatot de nem tudok dönteni
köszi

(#998) rayoliviero válasza King Unique (#993) üzenetére


rayoliviero
veterán

Egész éjszaka ment a Becrux házban a Scorpio Black és reggel is csak 30 fokos volt, a számítógépemben eddig 35. Nagyon jó ez az alu ház.

(#999) King Unique válasza rayoliviero (#998) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem üresjáratban volt és non stop pörgött benne a vinyó, akkor tényleg jó, főleg, h a Black 7200-as. :K
Apropó, maga a Becrux elvileg nem csavaros rögzítésű, mármint a HDD-re ra kell dugni SATA-USB átalakítót és úgy becsúsztatni a házba, illeszkedik bele rendesen, nem lötyög?

(#997) Dulika1978: ha picit visszapörgetsz, láthatod van csomó alternatíva, pl. olcsó LC Power házak, mint amilyen ez a sokat dícsért Becrux is.
Belső csavaros HDD rögzítés se annyira túlzottan fontos, ha a ház jól közrefogja a vinyót, akkor az is elég, de nyilván csavarral az igazi. Itt egy bővebb lista, ebben ott van melyik az, melyik nem + linkek:

2,5 coll külső mobil rack összehasonlító táblázat

[ Szerkesztve ]

(#1000) rayoliviero válasza King Unique (#999) üzenetére


rayoliviero
veterán

Pörgött benne végig.

Nem lötyög benne a HDD, mert a nem csatlakozós végén a háznak van egy szivacs féleség és az ahogy becsavartam a csavart, jól a winchesterhez nyomódott és így nem engedi mozogni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.