Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Tottandras válasza menthor (#400) üzenetére


Tottandras
csendes tag

Tsá!

Nekem volt egy notebookom, az sajna lehalt, a vinyójához vettem egy rack-et.
A gondom az, hogy ha kb 10 megánál többet akarok másolni rá-róla, akkor kiírja ezt a hibaüzenetet: a késleltetett írás nem sikerült!

Mit tegyek?
Előre is köszi a segítséget!

Üdv.: András

(#402) danik96 válasza Pompi (#6) üzenetére


danik96
csendes tag

szia ! velem is ugyan ez van nem tom mit kell csinálni de te tudod?

(#403) TayRol válasza danik96 (#402) üzenetére


TayRol
veterán

egy majdnem 5 eves hsz.-re valaszoltal.:)

szerintem itt hamarabb es tobben tudnak segiteni. ;)

(#404) hibavissza


hibavissza
veterán

Hi!

A következő kérdésem lenne:

Valóban gondot okoz a merevlemez tányérjának állandó ki-be kapcsolása? Szóval úgy kell ezt elképzelni, mint az energiatakarékos izzólámpákat?
Gondolok itt a vista alatt elérhető energiatakarékossági beállításokra.

[ Szerkesztve ]

(#405) lorenzen válasza hibavissza (#404) üzenetére


lorenzen
aktív tag

nem okoz gondot.
Már tervezéskor figyelembe kell venni a gyártóknak, hogy mobileszközökben folyamatosan ki-be kapcsolgatnak a merevlemezek.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#406) robee1328


robee1328
csendes tag

Sziasztok
lehet hogy egy hülye kérdés de kíváncsi lennék melyiket ajánlanátok 2,5" külső vinyót vagy a 3,5" külsőt

(#407) Márton válasza robee1328 (#406) üzenetére


Márton
nagyúr

2,5
már megfizethetők ebből is a sok gb-osak,
könnyű zsebrevágni, halkak,
de a legjobb hogy nem kell nekik 220!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#408) robee1328 válasza Márton (#407) üzenetére


robee1328
csendes tag

Nem melegszenek föl nagyon?

(#409) shteer válasza robee1328 (#408) üzenetére


shteer
titán

egyáltalán nem :N notihdd van bennük, alig termel hőt

..szerintem jónak tűnik

(#411) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Meghalt a laptopom alaplapja, így ki szeretném menteni a az adatokat a 80gigás ide hdd-ről..
Találtam bátyámnál egy a képen látható 2.5" racket.
Az lenne a kérdésem,hogy az usb 2.0 kiszolgálja a fent említett vinyót,vagy feltétlen kell hozzá táp?(van egy WD mobil hdd-m,annak elég az usb 3.0..)
Másik: Melyik oldalával kell a merevlemez tűit a rackbe "nyomni"?csak mert mint a két felével felmegy,de gondolom nem mindegy.. :D
És végül: mire állítsam a jumpert,mert c partíción van egy elvileg működő win xp és nem akarom hogy bekavarjon a másik gépbe..

Képek:
rack
csatlakozók
rack belső
hdd

Ezer köszönet előre is! :R

(#412) Alex91 válasza ben11 (#411) üzenetére


Alex91
félisten

1. Y USB kabel, ha 1 keves lenne neki...
2. Pasz, de gondolom ugy, hogy a hazba beleferjen a HDD :).
3. Master maradhat.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#413) ben11 válasza Alex91 (#412) üzenetére


ben11
őstag

őőő

Y usb kábel? Hol kapok olyat olcsón?
Kettő a gépbe,egy a rackbe?
Nem volt dolgom még vele.. :B

[ Szerkesztve ]

(#414) Alex91 válasza ben11 (#413) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, ahogy mondod. Nem ilyen kabel van a hazhoz? (Vagy hasznaltan vetted?)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#415) ben11 válasza Alex91 (#414) üzenetére


ben11
őstag

Nem,bátyámnak volt valahonnan,de kábelt nem találtam hozzá..

(#416) Márton válasza ben11 (#415) üzenetére


Márton
nagyúr

A vinyó áramfelvételétől és attól függően hogy melyik usb portba dugod,
van esélyed sima kábellel is.
Én így használok egy seagate 80-ast és egy samsung 320-ast.
Ha nem kap elég áramot, még csipog is a vinyó :)

Ámde. Az mitől lehet, hogy 5 rádugásból egyszer usb1-es sebességen megy csak?
Meg is jelenik a jobb alsó sarokban egy csúnya szürke USB ikon, és a win jelzi, hogy az eszköz gyorsabb működésre is képes lenne. Ilyenkor 2x kihúz-visszadug, és máris usb2.
Közvetlen alaplapra van dugva a csati, mégcsak nem is előlapi.

Ja, próbáltam y kábellel is, ott is szórakozott, tehát nem az áramfelvétel van a határon.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#417) ben11 válasza Márton (#416) üzenetére


ben11
őstag

Sima usb-vel meg sem nyikkant a vinyó, fel sem pörgött..De..

Gyanús volt a mini usb melletti adapter csatlakozó, és kicsit olvasgattam is.
Egy egyszerű nokia töltőt még rádugtam és az már elég volt neki, nem kellett y-usb kábelt vennem.. :R

[ Szerkesztve ]

(#418) Márton válasza ben11 (#417) üzenetére


Márton
nagyúr

:DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#419) PNP


PNP
őstag

Üdv!

Minél egyszerűbb formavilágú, minimalista, lehetőleg fekete, szálcsiszolt alumínium felületű racket keresek, tudnátok ilyeneket mondani? Párat találtam, de sehol nincs készleten.
Van ezeke között minőségbeli, vagy akár sebességbeli különbség (felételezve azonos csatlakozást)?
2,5" 7200 rpm HDD-nek kell az Y kábel, vagy elmegy szimpla USB-vel is?

Kösz.

(#420) Alex91 válasza PNP (#419) üzenetére


Alex91
félisten

USB-n szinte semmi kulonbseg nincs. Igy pl. tok folosleges ilyenbe a gyors HDD, ugyse tudod kihasznalni...

A HDD es a rack fogyasztasatol fugg (meg esetleg az USB porttol amire kotik, a kabel hosszatol), hogy eleg-e neki a szimpla USB.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#421) tomato88


tomato88
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy tegnap vettem egy külső USB-s 2,5"-os mobil racket, beleraktam az IDE-s vinyót, rádugtam a gépre, fel is ismerte, de nem tudom megnyitni. A TotalCommanderben látja a meghajtót, de megnyitni már nem lehet, kiírja, hogy helyezzen be egy lemezt, intézőben meg nem is látja. Zöld lámpa világít a racken, felpörög, fel is ismeri elvileg a gép, mivel az eszközkezelőben is látni. Szerintetek mi lehet a baj? Elképzelhető, hogy kaputt a vinyó? Egyébként a régi laptopban megy félig-meddig, csak kék-hallál mindig újraindul, és mielőtt újratelepítem le szeretném menteni róla az adatokat...
Valakinek valami ötlet? A rackben lévő vinyón XP van, amire rádugtam gép azon meg win7 (ha ez is számítana).

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.: Tamás

(#422) Pelican


Pelican
őstag

USB 3.0-ás 2.5"-os házzal van már valakinek tapasztalata?

Meg ExpressCard USB 3.0 tapasztalat is érdekelne...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#423) ltoth válasza Márton (#416) üzenetére


ltoth
csendes tag

Némelyik 2,5" USB-s külső ház fura, pl. ugynazzal a WD 500GB SATA HDD-vel a Media Techn MT-5079 házban kifogástalan, az (LG LCD TV is szépen látja) egy USB-s kábellel is, de egy márkásnak hitt Spire vagy Wiretek bizonytalanabb, külső táppal biztosabbak.
Persze vannak hosszó és rossz kábelek, amiből egy fél méteresnek már akár 100 Ohm is a DC ellenállása, használhatatlan merevlemez házhoz.

(#424) spidersoft válasza ltoth (#423) üzenetére


spidersoft
senior tag

100Ohm? Az rohadt sok! o.O Akkor az a kábel vagy kontaktos, vagy kábépont egy század mm átmérőjű :D Mondjuk abban igazat adok, hogy 5V-nál már pártized, pláne 1-2 Ohm problémát okozhat...

Kérdéssel jöttem: Honnan lehet megállapítani egy ilyen laptopwinyó rackről, hogy melyik mennyire gyors? Úgyértem láttam már nagyonlassút (2-3MB/sec sebességgel menőt), meg nagyon gyorsat (jópár tíz MB/sec, közel az USB max. sávszélességéhez) is. Jó lenne, ha lenne valami benchmark oldal, ahol tesztelgetik ezeket valahogy :)

Egy MSI StarBox-szal szemezek, valakinek van tapasztalata róla?

(noname/ebayes cuccal nem próbálkozok, hátha kifogok egy olyat, ami gyengén sikerült és néha eltéveszt egy-két bitet, már találkoztam ilyennel)

(#425) Márton válasza spidersoft (#424) üzenetére


Márton
nagyúr

Nekem eddig csak 25-30megát tudó került a kezem közé.
És ezek ilyen 2-3e ft-os vackok voltak :9
Az 1-2MB/sec valamiért (talán kábel miatt) usb1.1 lesz.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#426) pmatthew


pmatthew
tag

Üdv.

Az eSATA-s külső 2.5" os házak általában csatlakoztathatók csak USB-n keresztül is? Mert az én gépemen ugyan van eSATA, de általában nem jellemző és szeretném máshol is használni. Tudnátok megbízható házat ajánlani ami ezt tudja, méltányos áron? :D

Köszi

(#427) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

Lehet kapni olcsón olyan mobilracket amely tudja a FireWire-t és az USB-t is? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#428) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Üdv
Bocs ha rossz helyre írnák, olyan kérdésem lenne, hogy egy külső LG 2,5"-os vinyó esetében miért van az az idegesítő jelenség amikor le szeretném kapcsolni a tálcán a vinyót és nem tudom, mert még mindig használatban van, holott minden mást kikapcsoltam? :F
Van erre valami magyarázat, vagy beállítás miként tudnám mégis biztonságosan lekapcsolni külső táramat?
USB pendrájvnál is szokott ilyen lenni.
Előre is köszi!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#429) bluobluo válasza bluobluo (#428) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Valaki?

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#430) ltoth válasza Lajkó (#381) üzenetére


ltoth
csendes tag

Kissé megkésve...
Nekem nagyon bevált, sosem dobja le sem a PC, sem a TV

(#431) ltoth válasza bluobluo (#429) üzenetére


ltoth
csendes tag

Néha nekem is kiírja, de nem törődtem vele, ha nem másolok kihúzom (MT-5079-es ház, USB, eSATA), nem szokott elszállni.

Most leválasztotta az Eltávolítás, de forog tovább.

A HD-1500 -ALCOR felvevő (Mindig TV), ha készenlétibe kapcsolom újabban leállítja.

(#432) bluobluo válasza ltoth (#431) üzenetére


bluobluo
aktív tag

De az a fura, ha mással nem használtam, miért írja ki, hogy még használja?
Holott mindenről leszedtem, mappákat bezártam stb
Csak nehogy elszáljon az egész :U

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#433) .mf válasza Pelican (#422) üzenetére


.mf
veterán

bump

Engem is érdekelne, hogy valaki látott-e már jó áron 2,5" SATA USB3.0-st, esetleg tapasztalata is van vele?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#434) cellpeti válasza .mf (#433) üzenetére


cellpeti
veterán

USB 3.0nak akkor is van értelme, ha a gép csak USB 2.0-tud, vagy akkor felesleges?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#435) .mf válasza cellpeti (#434) üzenetére


.mf
veterán

Van, ha majd USB3-s porttal rendelkező géped lesz, vagy veszel PCIe / Expresscard USB3 kártyát, akkor ki tudod használni a sebességtöbbletet :P
Mire számítottál, mágikusan felgyorsítja az USB2-t a gépben? ;] Dehogy, viszont egy-két év múlva már nagyon hasznos lesz, hogy nem csak 30MBps max., hanem akár 100. Mert ugyebár nem pár napra vesz az ember ilyet (nekem is itt van mellettem a szekrényben egy 3.5"-es, ami 3-4 éves, s ebből 2-2.5 évet 24/7 használatban is volt).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#436) cellpeti válasza .mf (#435) üzenetére


cellpeti
veterán

értem, köszönöm az infót. Nekem felesleg, mert a mostani gépem nem tudja és nem mostanában lesz pénzem cserélni...sajnos.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#437) Findzs


Findzs
addikt

én olyat keresnék, hogy: 2,5 ide usb 3.0 külső ház

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#438) Findzs válasza cellpeti (#434) üzenetére


Findzs
addikt

annyiból van értelme, hogy az usb 3 -nak usb 2 alatt is meg lesz a 30 mb írás olvasási sebessége, míg láttam már olyan olcsó 2,5 házat usb 2 -est ami 20 mb körüli sebességet produkált
ugyan ílyen okból megéri az usb 3 -as pendrive is
usb 2 -es pendrive ami 20 mb al tud írni ritka mint a fehér holló de az usb 3 asok usb 2 -esen is hozzák a max 30 mb -ot

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#439) DarkDeer


DarkDeer
senior tag

Üdv!

Lenne egy kérdésem, hátha valaki tud rá válaszolni.
Egy Samsung 2,5" 1TB S2 Fekete HX-MT010EA/G22 USB 3.0 Külső HDD (S2 sorozat, 7200 rpm, FEKETE szín) mobil merevlemezzel kapcsolódó a kérdésem. Ez a merevlemez működik-e 1 db usb 3.0 portól? Usb 2.0 porton valószínűleg az y kábel mindkét csatlakozóját be kell dugni a gépbe, mert a 7200-as fordulatú merevlemez többet fogyaszt, mint amennyit 1 db usb 2.0 port le tud adni. De tudtommal az usb 3.0 port több energiát tud adni, így reménykedem, hogy ez a merevlemez működne 1 db usb 3.0 portról is, de jó lenne egy megerősítés még a vétel előtt. Szóval ha valakinek van erről infója az kérem írja meg. Köszönöm!

(#440) King Unique válasza DarkDeer (#439) üzenetére


King Unique
titán

Mért ne menne? Usb 3.0 port simán kiszolgálja,elég 1 db 3.0 kábel.Sőt azt 2.0-ba dugva is megy 1 kábelről,nincs is külön Y kábel hozzá,tápcsati rajta. 1 db 3.0 kábellel megy 2.0,3.0 portba is a 7200-as vinyó (asztali PC-n legalábbis,notin is 3.0-ba dugva,ha van,2.0-ba dugva akksiról már lehet nem).
Megoldották Samsungnál frankón és baromi gyors. :K :C Külső rack+külön bele 1 7200 rpm vinyónál már lehet más a helyzet... :F

[ Szerkesztve ]

(#441) DarkDeer válasza King Unique (#440) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Köszönöm a választ! Asszem beruházok egy ilyenre.

(#442) King Unique válasza DarkDeer (#441) üzenetére


King Unique
titán

Szívesen! :) Legalábbis haveromét nézve,nem volt rajta külön tápcsati,tápkábel és megy neki 2.0 és 3.0-ba is. Meg bele van "építve" vmi energiatakarékos mód is,gondolom 7200 rpm miatt,de tény elég gyors.
Én is gondolkodom egyen,az 1 TB se túl vészes,25-27k. Melegedés miatt hezitáltam egy kicsit (7200 rpm azért...),de írták másik topicba az se lehet vészes,illetve csak megoldották ezt is samuék.

Ha végül ezt veszed,egy "élménybeszámolót" (pár tesztet,tapasztalatot - melegedés,rezonálás) dobhatnál nekem,ha nem gond,privátba v itt,esetleg külső hdd topicba megerősítésképp vásárlás előtt!
Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#443) DarkDeer válasza King Unique (#442) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Ha megveszem akkor mindenképpen megírom róla a tapasztalataimat ebbe a topikba.

(#444) DarkDeer válasza DarkDeer (#443) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Megvettem egy Samsung 2,5" 1TB S2 Fekete HX-MT010EA/G22 USB 3.0 Külső HDD (S2 sorozat, 7200 rpm, FEKETE színű) mobil merevlemezt. Gyárilag FAT32-re volt formázva, és rajta volt néhány program a biztonsági mentéshez és a titkosításhoz. A kábele 80cm hosszú. Járt még hozzá egy bőrtok is. Én rögtön átformáztam NTFS-re. Több órás használat után sem melegedett 34 foknál magasabbra. Hangja szinte semmi, csak ha teljesen ráhajolok és rátapasztom a fülem, csak akkor hallható. Egyáltalán nem rezonál az asztalomon. Egyedül a fényes fekete felülete nem tetszik, elég macerás, minden meglátszik rajta. USB 3.0-ás portra csatlakoztatva a sebessége kb. 88-112 MB/s közötti. Összességében nagyon elégedett vagyok vele.

(#445) King Unique válasza DarkDeer (#444) üzenetére


King Unique
titán

Tetszetős beszámoló! :C
A sebessége az tényleg cool,ugye 7200 rpm - usb 3.0,viszont a melegedés meglepően jó,h csak 34 °C :Y . Ez a több óra használat,ez intenzív másolásos használat,v csak úgy lightosan elpörgött,csak mert a WD my passport huzamossabb több órás másolás után felment akár 42-43°C-ra is,alapban meg olyan 33-35°C?

Te is megszívtad,fényes fekete felülettel,én is... :W Bár S2-be a 3.0-ás ezüst színűbe is van,ami tán szálcsiszolt alu,
továbbá feketébe is van fém oldalszegélyű,matt feketének (kevésbé kényesnek)tűnik a többi része.

[ Szerkesztve ]

(#446) DarkDeer válasza King Unique (#445) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Samsung S2 feketéből csak egyféle van, az oldalszegélye műanyag, csak fémnek néz ki. Ugyanez igaz az ezüst színűre is, az is műanyag, ahogy a többi színű is.
A hőmérséklet úgy értendő, hogy teljes formázás után azonnal elkezdtem rá adatokat másolni. Tehát keményen terhelés alatt volt úgy 5 órán át. Csatlakoztatáskor 20 fokos volt, a formázás és a másolás után 34.

(#447) DarkDeer válasza DarkDeer (#446) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Annyit módosítanék, hogy most 4 fokkal melegebb van a szobában, és így 3 órás folyamatos másolás közben felment a hőmérséklete 41 fokra. De ez még egyáltalán nem sok szerintem.

(#448) King Unique válasza DarkDeer (#447) üzenetére


King Unique
titán

Kösz,kösz az infót!! :R Hát ba***a meg,pedig totál fémnek néz ki. :(( Na mindegy,akkor az már biztos,h feketébe nem veszek,WD passport,meg ez után se. Ezüstbe talán nem olyan kényes. :F
3 óra folyamatos másolás 3.0-volt? 41°C hosszabb hajtás után belefér,ahhoz képest,h 7200 rpm. :C 1 TB WD My Passport,ahhor képest,h csak 5200 rpm felmegy 38-40°C-ra is,max eddig 42-43°C volt,igaz én 2.0-án szarozok még,ami hosszabb idejű terhelést jelent=jobban melegszik. :U

(#449) DarkDeer válasza King Unique (#448) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Igen, a folyamatos másolás USB 3.0-ás porton folyt.
Már hónapok óta várom, hogy valamelyik hazai boltban lehessen kapni ezt az USB 3.0-ás előlapi panelt , amivel végre kivezethetném a portokat előre.

(#450) King Unique válasza DarkDeer (#449) üzenetére


King Unique
titán

Ez kell nem? Már kapható nálunk is. :)

Akkor jól jártál 3.0-ás S2-vel,gyors,mint állat,nem melegszik annyira,lehet én is beruházok egyre,az 1 TB is már "csak" 25k. :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.