Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) DeathAdder válasza King Unique (#1750) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ez mostmár el kell fogadni, nincs mást tenni, legfeljebb ha felteszek egy W7-et és megpróbálom azon is, vagy formatálom a Red-et.
Most bebootoltam pendrive-ról egy ubuntut, és itt is 40 mb/sec -el ment, ami pedig 108-110-el, az ubuntun ilyen 94-100 körül mozgott :N

Érthetetlen, de mostmár szerintem nem eszem rajta tovább magamat, esetleg bedobom még az általad linkelt topikba is.

(#1752) King Unique válasza DeathAdder (#1751) üzenetére


King Unique
titán

Hát nincs, ez van...
Gondolom NTFS fájlrendszerű a Red, lehet Ubuntun azért nem érte el az a sebességet, mint Windows-on. Bár előbbi is kezeli natívan, de ha a saját Ext3/4 fájlrendszere lenne rajta, akkor vsz annál is kiaknázható lenne jobban a teljesítmény.
Kérdezd meg a fentebb ajánlott topikokban is, hátha tud rá vki vmi okosságot.

(#1753) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy ma a külső vinyóm leesett a tv állványról, ami annyit tesz hogy a gép magasabban volt mint a vinyó, a kábel lehuzta, és egy 10 cmet esett majd megkoppant a butoron mindezt másolás közben. Azóta olyan hangot ad ki mint a floppy olvasó.. egy elég hosszú ima után már lemondtam róla, kérdésem lenne hogy a ház ebben az ütésben sérülhetett e?! Ugy értem hogy valami elektronika lehetett e sérült ha nem is az ütéstől, akkor magától az esettől, mert ütődni minimálisat ütődött, persze ez a vinyónak pont elég volt!

Köszi!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#1754) King Unique válasza zeusz55 (#1753) üzenetére


King Unique
titán

Racknek ilyen kis eséstől gondolom komoly baja nem lett, eleve nincsenek is benne, olyan mechanikai hatásokra különösen érzékeny alkatrészek, mint egy winchesterben. Aminek vsz ez a kis esés is elég volt, főleg működés mellett...
Látom egy Delock rackről van szó (milyen?) és másik HDD-t akarsz bele venni. Ha Windows alatt használod és NTFS fájlrendszer lesz rajta, akkor lemezkezelőben egy teljes, 4k szektorméretes formázás elég neki. De, ha nem akarsz vele órákig tökölni, akkor akár a gyorsformázás is, feltételezvén, h új a merevlemez és vsz hibátlan.

(#1755) King Unique válasza King Unique (#1754) üzenetére


King Unique
titán

+ 4 KB szektorméret újabb Windowsoknál (Linux és OS X) ok, de olyan régi rendszerek, mint az XP, az 512 bájtos szektorméretet ismerik, tehát annál okozhat gondot. Ott olyanra kell formázni, akár az alól, illetve alignálás stb. De csaknem XP-n akarod használni? Inkább modernebb rendszeren célszerű.

[ Szerkesztve ]

(#1756) zeusz55 válasza King Unique (#1754) üzenetére


zeusz55
senior tag

Szia! Már berendeltem PCXtől egy WD blue LPVX asszem. Csak külsőnek akarom... annak idején ugy csináltam hogy szüzen beraktam PCbe csak egyedül és parancssorból formázás.. ezt akarom elkerülni. A format idővel nincs gond majd félreteszem és teszi ő a dolgát. Tehát ha rackből egyből formázom akár win 7 alól is akkor rendben lesz rajta minden? Vagy XP alól jobb a fomrázás... azon is lesz keveset használva, onnan is mentek adatokat. Koszi!

A rackem

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#1757) King Unique válasza zeusz55 (#1756) üzenetére


King Unique
titán

Ha Win7 lesz a fő rendszer, akkor mindenképpen az alól célszerű és azon is használni. Bár, ha XP-n is akarod, annál kavarhat kicsit be a 4096-os szektorméret. WD az alignáláshoz aszem ilyen esetekre ad saját progit is [link].

[ Szerkesztve ]

(#1758) DeathAdder válasza King Unique (#1752) üzenetére


DeathAdder
veterán

köszönök mindent :R

viszont nem hagy nyugodni egyszerűen, úgyhogy bedobom a témát az általad ajánlott topikok egyikében :)

[ Szerkesztve ]

(#1759) BullZeye válasza BullZeye (#1675) üzenetére


BullZeye
veterán

LC-25U3W-Elektra - USB 3.0

Vettem még1 ilyet, azon viszont már v1.3 van a nyáklapon a v1.1 helyett.
És sajnos vannak különbségek is. Egész pontosan ha gép elmegy sleepbe a HDD tovább pörög. Vagy ha nem használom a HDD-t akkor sem kapcsol ki, gyakorlatilag amíg USB-be van dugva, addig pörög, és nem áll le.

Az előző egy fokkal sokkal jobb, X perc után készenlétbe helyezi magát, és ha használnám automatikusan feléled. Ha PC sleepbe megy, akkor kikapcsol az is, ha feléled a gép, még mindig kikapcsolva van, és csak akkor indul el, amikor használnám (rákattintok a meghajtóra).

1053-ra van már valami jó custom FW? Vagy még mindig nem sikerült csinálniuk?

(#1760) demagóg válasza BullZeye (#1759) üzenetére


demagóg
aktív tag

Tök véletlen kerültem ide, hasonló témában gugliztam. A problémád ismerős. Nem olvastam vissza a történetedet, meg rohanok is tovább. De hátha segít, én ezt használtam. Elvileg van javított FW a leállásra is, valamelyik külföldi fóromon említették. Nekem nem kellett ezért nem is ellenőriztem, hogy működik e. FW ellenérzésre ezt találtam: AsmShowFwVersion_v1.0 . Nálam a chip ASM1153E, eszközként AS2115 USB device, amúgy meg ez a FW volt amit találtam: ASM-1053-120720.90.26.09. Ezek már a könyvtár nevek nálam, linket most nem tudok, de ez alapján megtalálod. Ha mégse akkor rákeresek én is. Nekem a 2 TB limitet kellett átlépni, ehhez használtam a FW frissítést, arra jó lett.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#1761) demagóg válasza King Unique (#1757) üzenetére


demagóg
aktív tag

...ha XP-n is akarod, annál kavarhat kicsit be a 4096-os szektorméret...

Szerencsére nem. Ez nem csak feltételezés, kezdettől fogva így használom amióta 2.2 TB-nál nagyobb lemezek is vannak. XP simán lekezeli, 16 TB-ig nincs gond. A partíció természetesen MBR lesz. XP alapból formázza, írja, olvassa minden gond nélkül. A WIN7 és utódok kompatibilisek ezzel a formátummal is. Sőt, ha valaki netán GUID partíciót hozott létre, vissza lehet konvertálni XP kompatibilis MBR formára mindenféle másolgatás nélkül is.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#1762) BullZeye válasza demagóg (#1760) üzenetére


BullZeye
veterán

Szia,

Simán írtam a német supportjuknak, segítőkészek, küldtek is egy FW-t, de sajna rosszat. :)
ASM1053 van ezen, és ASM1053E-hez küldtek egy firmware-t, úgyhogy kalap kabát, de jó fejek, és küldenek egy újat, aminél nincsenek ilyen alvós problémák.

(#1763) demagóg válasza BullZeye (#1762) üzenetére


demagóg
aktív tag

Köszi, örülök, hogy neked (is) összejött. A FW beszerzési forrást is, lehet, hogy valamikor én is belefutok ebbe a problémába (nekem E-s probléma volt, nem a sima).
Megnéztem, az E-hez való frissítés valóban megoldja az altatós gondot.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#1764) batagy válasza BullZeye (#1762) üzenetére


batagy
őstag

Ha 1053E-hez küldtek firmware-t, az azért sokmindenkit érdekelne!
Amit kapsz, mindkettőt jó lenne, ha meg tudnád osztani. Ezenkívül infókat is róla, hogy mihez való, melyik verzió?

A racked VID PID-ja micsoda?
Eddig az volt a tapasztalat, hogy csak 55AA PID esetén lehet firmware-t cserélni, akár 1051, akár 1053 chipről volt szó.

(#1765) BullZeye válasza batagy (#1764) üzenetére


BullZeye
veterán

ASM1053E-hez firmware ami engedélyezi az alvást. Sima ASM1053-as chipet brickeli, úgyhogy azt nem javaslom, és persze csak saját felelősségre.
LC-25U3W-Elektra

Ez is 55AA

Természetesen tesztelni nem tudom, mert ugye nekem sima van, amit megölt, szóval fogalmam sincs mit csinál pontosan, de ártani nem árt ha megvan a link itt is.

[ Szerkesztve ]

(#1766) demagóg válasza batagy (#1764) üzenetére


demagóg
aktív tag

Ez 1053E-hez való. Mennyire friss, nem tudom, de működik, ezt használom. Logilink külső 3.5-ös ház (PID55AA szintén). Kb. 100 eszköz (vagy több) frissítés volt, de már új FW-el kapjuk ezeket.

Itt van néhány variáns, kinek mi kell. De ezeket nem próbáltam.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#1767) BullZeye


BullZeye
veterán

Na kaptam egy újat, ez már alszik alapból, még nem szedtem szét milyen chip van benne.

Ami érdekes, és bosszantó, hogy ha elmegy magától sleepbe, és használnám a meghajtót akkor feléled világít kéken és minden. Ha viszont én rakom sleepbe a gépet, akkor nem ismeri fel, kiírja, hogy ismeretlen USB eszköz. Ezzel lehet kezdeni valamit, vagy nézzek másik márka után?

(#1768) Frosttide válasza Frosttide (#1553) üzenetére


Frosttide
tag

Kiegészíteném korábbi tesztem.

A Chieftec CEB-7025S USB3.0, 2,5” teszt megírásakor még Windows 7 HP SP1 64bit op.rendszerem volt és ott nem volt alvó mód. Időközben váltottam Windows 8.1 64bit-re és itt már van, tehát ezen rendszer esetén leállítja a merevlemezt tétlenség esetén.

Leválasztásnál ez szerepel "Kiadás: USB to ATA/ATAPI Bridge".
Leválasztás után: Az "USB csatlakozású SCSI- (UAS) háttértár eszköz biztonságosan eltávolítható"

[ Szerkesztve ]

(#1769) King Unique válasza Frosttide (#1768) üzenetére


King Unique
titán

Kösz a + információt! :R
Inaktív módban alszik, leválasztás után meg leáll gondolom.

(#1770) Frosttide válasza King Unique (#1769) üzenetére


Frosttide
tag

Pontosan.
Véletlenül lettem rá figyelmes, amikor a merevlemezen lévő egyik partícióról nyitottam meg egy fájlt és akkor halottam, hogy felpörög. Ezután már figyeltem és érzékeltem, hogy inaktív módban most már alszik.

[ Szerkesztve ]

(#1771) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Erre a két külső házra gondoltam, mit gondoltok róla?

1 : [link]

2 : [link]

1 Tb-os foglalna benne helyet. A mostani házam érintkezőhibás lett, és mivel laptop mellett használom, utazok is vele eleget, fontos h strapabíró legyen.

Köszi előre is :R

Don't hate the player, hate the game ...

(#1772) King Unique válasza drmazsi (#1771) üzenetére


King Unique
titán

Ha strapabíróság, akkor az AluProU3-6G, szerkezetileg jól össze van rakva, a hozzá adott gumi védőkeret is tompít néháy ütődést. És a háza alumínium, ami a hővezetést is szolgálja, főleg így, egy plusz külső burkolatnál jöhet jól.. Illetve ennél a HDD is csavarosan rögzíthető, ha jól néztem, a 225U3-nál sima "belecsúsztatós", bár, ha a ház jól közrefogja a merevlemezt, az is ok.
Vezérlő vsz a "szokásos" ASMedia, maga a rack mennyire megbízható, azt nem tudom, idővel derül csak ki, ha ezt választod...?
Német amazonon is vegyes az értékelése [link].

Megbízható német gyártó a RaidSonic, annak kínálatában is van hasonló, az IB-223U3-B, bár az nem fém, hanem polikarbonát.
De az is elég lehet, ha veszel egy bejáratott 268StU3-B típust és azt berakod egy tokba, ahogy korábban egy fórumtárs is tette: [teszt1], [teszt2].

[ Szerkesztve ]

(#1773) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Vettem egy ugyanilyen házat, mint ez LC POWER : [link]

A kérdésem, hogy a tv-re, ha rákötöm hogy válasszam le úgy, hogy ne úgy járjon, mintha áramszünet lenne.
Nem smart tv-m van, hanem egy LG m2352d

(#1774) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Arra gondolok, hogy elég-e, ha kikapcsolom a tv-t mielőtt kihúzom?

(#1775) King Unique válasza zserrbo (#1774) üzenetére


King Unique
titán

Elég az is, de szokott lenni a menüjében erre opció, így legjobb előtte ott leválasztani.

(#1776) Gedeon31 válasza zserrbo (#1774) üzenetére


Gedeon31
addikt

A biztonságos eltávolításra gondolsz ,akkor így kell - leválasztani úgy tudod,h rámész a forráslistán az ikonjára,majd "tools" gomb és "USB eszköz biztonságos eltávolítása".Leválasztja és kihúzhatod.

(#1777) drmazsi válasza King Unique (#1772) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Köszönöm segitseged,válaszod. :R

Don't hate the player, hate the game ...

(#1778) zserrbo válasza King Unique (#1775) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Köszi mindkettőtök válaszát. Közben eszembe jutott, hogy van help gomb a távirányítón és ott rákerestem. A Q-menu gomb hozza be nekem az úgymond gyors menüt és ott érhető el. Érdekes, hogy máshol nem.

(#1779) magyar1997


magyar1997
tag

Üdv!

A mai nap vettem egy Delock 42365 típusú külső 2,5 IDE-s mobil racket. Benne egy laptopból kivett 2.5 IDE winchester. Működik tökéletesen, de a hőmérsékletét nem jelzi ki se a HD Sentinel, se Speedfan, sem pedig a HW monitor. A kérdésem az, hogy valahogy el lehet érni, hogy kijelezze a hőmérsékletét a winyónak? Ezt azét kérdezem, mert olvastam más oldalon, hogy akinek ugyanígy mobil rackje van, ám más márka, de kijelzi neki.

Előre is köszönöm a segítséget!

FTTB 1000/300

(#1780) batagy válasza magyar1997 (#1779) üzenetére


batagy
őstag

Nekem ugyanilyen Delock 42365 rackem van.
Ún "Super Top" chip a vezérlő benne, aminek a VID PID-je elvileg eszerint "VID: 14CD, PID: 6116".
A HDD Sentinel nem támogatja ezt a chipet, és nem is lehetséges. Szerintem más program se támogatja.

(#1781) magyar1997 válasza batagy (#1780) üzenetére


magyar1997
tag

Értem. Köszi szépen a segítséget! :)

FTTB 1000/300

(#1782) celf


celf
őstag

Sziasztok!

Ezt szeretném belerakni egy külső rackbe.
Szóval teljesen jól működnek USB-ről ezek az eredetileg belsőnek tervezett HDD-k?
Melegedés nem szokott probléma lenni, hogy le van gyakorlatilag zárva a vinyók felülete?

:R

[ Szerkesztve ]

(#1783) King Unique válasza celf (#1782) üzenetére


King Unique
titán

Ez egy 320-as Scorpio Blue=9,5 mm vastag, így passzol szinte akármilyen 2,5" külső házba.
Nyilván optimálisabb, ha van a házon szellőzőnyílás is, viszont maga a rack, ha alumínium, az is jól elvezeti a hőt, nem fog megfőni benne. No meg notebook winchesterek, amúgy is strapabírók.
Igen, már egy-néhány éve jelen van ez a külső merevlemez-használat és egyre inkább népszerűbbé és bejáratottabbá válik/ vált. :K
Na persze nyilván belsőként jobb helye van és a biztos működés végett, ezekre érdemes odafigyelni, de viszonylag könnyen teljesíthető, betartható feltételek.

Pontosan milyen külső házba tennéd??

[ Szerkesztve ]

(#1784) Frosttide válasza celf (#1782) üzenetére


Frosttide
tag

Nálam egy Chieftec CEB-7025S USB3.0, 2,5” házban van a laptopból kiszerelt HDD és soha ilyen jó hőmérsékleti értékei nem voltak, mint a rackben. Jelenleg is 26 °C a kijelzett érték, a gépben sose volt ilyen alacsony. Szóval egy jó rackben nem gond a melegedés és a hőelvezetés.

[ Szerkesztve ]

(#1785) King Unique válasza Frosttide (#1784) üzenetére


King Unique
titán

26 °C tényleg elég jó érték, már túlságosan is... :)
Amúgy, ha azt nézzük, hogy sok notebook hűtése elég sz@r, jellemzően melegedik bennük a HDD és mégis kibírják évekig, akkor külső rackben sem fog problémát okozni.

(#1786) celf válasza King Unique (#1783) üzenetére


celf
őstag

Tulajdonképpen bármelyik jó, már a legolcsóbb is. Az a lényeg, hogy ne melegedjen benne és legyen minél kissebb, kényelmesebb.
A notebook amihez használva lenne csak 2.0-ás USB csatlakozóval van ellátva, de azért lehet a 3.0 sem ártana.

Másik kérdés: USB-ről teljsen jólmegkapja az áramot így a vincseszter? Elég hihetetlen :)

(#1787) King Unique válasza celf (#1786) üzenetére


King Unique
titán

Azért bármelyiket, akármilyen vackot nyilván nem érdemes megvenni.
Vannak itt tesztek ([link], [link], [link], [link]), ezekből már tudsz választani.

A fenti linkben, hogy mikre érdemes odafigyelni, benne volt, hogy a 2.0 port vagy/ vagy kategória, és szükség lehet USB Power Y kábelre. De sok esetben, normális gazdaeszközön és porton (pl. PC hátlapi, jobb notebook) egy 2,5" 5400-ast simán meghajt. 5 V és 500 mA áram kb. elég ezeknek, bár ilyen téren a 3.0 port 900 mA értéke nyilván stabilabb. A USB 3.1 port meg pláne, az akár talán még 3,5"-os külsőt is meghajthat, hiszen 12 V és 2 A értékeket is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#1788) celf válasza King Unique (#1787) üzenetére


celf
őstag

Köszönöm a linkeket! :)
Ez egy Dell Inspiron 1564, ami már nem mai darab sajna, de már maga korában sem volt egy top-top modell.
Persze az lenne a jó, ha nem kéne külön meghajtani. Y kábel erre jó gondolom?
Árban meg 4-5k lenne a teteje.

Hálásan köszönöm a tippeket mégegyszer :R

[ Szerkesztve ]

(#1789) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! Van valakinek ötlete, hogy hol lehetne beszerezni a táblázatban szereplő egyetlen firewire csatlakozós rack-et? (INXTRON SK-2500 U3+ / Akitio Neutrino U3+)
Esetleg más fw csatolós, elérhető áru alternatíva?

-

(#1790) King Unique válasza koma106 (#1789) üzenetére


King Unique
titán

Szia,

Gondolom Mac lenne, amihez kéne?
InXtron minőségi, de nehéz beszerezni. Viszont a RaidSonic és az I-Tec is lekoppintotta ezt a megoldást, utóbbi itthon is kapható [árgép]. ez se épp olcsó, de a többi ilyen se...
Leginkább külföldről lehet beszerezni a többit, iletve eBay, Amazon és társain is érdemes szétnézni.

FireWire csatis házak már kikopóban vannak és felár is magas értük, a Thunderbolt meg sajna egyszerűen megfizethetetlen az átlagnak...

[ Szerkesztve ]

(#1791) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
lenne egy olyan kérdésem, hogy 2,5-ös hdd-re milyen külső házat ajánlanátok? egy banana pi-hez lesz kötve usb-vel. Megbízhatót szeretnék. Max 4 ezer forintig.
köszönöm

(#1792) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok, lehet nem a legjobb helyre írom, de nem találtam jobbat...

Laptopból kiszerelt dvd író-t milyen rack-be érdemes tenni? Esetleg link is jöhet. :R

Üdv: Zoli

(#1793) King Unique válasza smallmer (#1791) üzenetére


King Unique
titán

Hi,

alternatíva van fentebb táblázatban, illetve néhány hsz-ben, pl. ebben. ja, és PI áramellátása is kérdéses?

(#1792) Zoli-bácsi vannak e célra külső USB-s slim ODD házak, pl. eBay-en dögivel [link], [link]. Legtöbbje univerzális és HDD is tehető bele.

[ Szerkesztve ]

(#1794) Zoli-bácsi válasza King Unique (#1793) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Köszi, nézegettem már én is ebay-en, pl

Ez is jó lehet? Azt írja hogy bármelyik laptophoz. Lehet láma vagyok de pl nem értem hogy itt hol adja ki a lemezt? :D Mert ugye a kiszerelt dvd író 2 részből áll, és kinyílik mikor kiadja a lemezt, de itt ez hogy van megoldva?

(#1795) Zoli-bácsi válasza Zoli-bácsi (#1794) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

ennél pl egyértelmű a működése(számomra) :D

(#1796) King Unique válasza Zoli-bácsi (#1794) üzenetére


King Unique
titán

Az első az szerintem tálca nélküli (Slot in) meghajtókhoz van, mint pl. az Apple megoldása [link].
Az a biztos, ha a második, normál típust választod, én is olyanokat adtam meg. :K

(#1797) Zoli-bácsi válasza King Unique (#1796) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Akkor asszem benevezek az olcsóbb változatra (amennyiszer használva lesz, talán az is megteszi)
Köszi. :R

(#1798) koma106 válasza King Unique (#1790) üzenetére


koma106
senior tag

Köszi az infót. Igen, mac-hez lesz (most csak USB 2.0 van). Itt néztem ki az általad ajánlott típust. Ahogy nézem nincs hozzá kábel sem. Ez jó lenne hozzá? Ezt a vinyót tenném bele. Az a cél, hogy gyors legyen az adatátvitel, a vinyó pedig nagyon csendes. Mi a véleményetek?

-

(#1799) King Unique válasza koma106 (#1798) üzenetére


King Unique
titán

Minden gyári külső vinyóhoz és külső rackhez adnak kábeleket, de ha megnézed a gyártói oldalt, ott is említve van...[link]. Igaz csak 60 cm, ha hosszabb kell, akkor vegyél, bár FireWire esetében mennyire megy a hossz az áramellátás rovására, azt nem tudom?
WD Blue jónak mondható, használtan mindig rizikós (újan ~18k), de HDS kép alapján alig volt használva, így jó lehet. Zaj tekintetében talán egy Red csendesebb, de drágább, illetve volt olyan, akinek az is kissé hangos volt. De amúgy egy 2,5" külső vinyó általában szinte zajtalan, szinte.

FW800-on nyilván nem fogja hozni azt a sebességet, mint USB 3.0-án, de 2x+ sebességre lehet számítani, olyan ~60-8x MB/s körül.

(#1800) smallmer


smallmer
őstag

RaidSonic IB-253U3 -ről van valami véleményetek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.