Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) erdoke válasza citkar (#149) üzenetére


erdoke
titán

Nem igazán értem, miért nem stimmel az eltérő bekötésnél a partíció. Talán valami kommunikációs problémája van ennek a keretnek.

A legjobb aláírás a héten

(#152) citkar válasza erdoke (#151) üzenetére


citkar
addikt

szóval ilyet nem kellene produkálnia,van rá gari , érdemes ilyennel visszavinni?

(#153) nemtommi válasza citkar (#152) üzenetére


nemtommi
senior tag

Érdemes, szvsz ilyet nem produkálhatna alapból.

[Szerkesztve]

(#154) citkar válasza nemtommi (#153) üzenetére


citkar
addikt

pénteken eladtam gariba,majd kdierül ők mit mondanak

(#155) DTM


DTM
tag

8k körül milyen rack-et javasoltok?

Bízzál Istenben, és mentsél rendszeresen!

(#156) citkar válasza DTM (#155) üzenetére


citkar
addikt

nekem ez a transcend bejött,nemsokárakapok másikat:)

de vki a canyont ajánlotta

régen iogeart vettem,nagyon masszív s jó volt az is,csak drágább

(#157) nemtommi válasza citkar (#156) üzenetére


nemtommi
senior tag

Mit mondtak rá szervízben?

(#158) tomig


tomig
csendes tag

Sziasztok,

Meg tudná valaki mondani, hogy 2.5''-os SATA-s HDD-hez hol lehet külső USB-s 2.5''-os házat venni?

Előre is köszi
T

(#159) rumos14


rumos14
nagyúr

sziasztok, egy kis segítség kellene. tervezek venni egy rack+vinyó kombot (2,5inch ofkorz).
rack témában a vipower 2528sa2 tetszik [link].
olyan vinyót keresek, ami megelégszik a mini usb kábelről kapott táppal, azaz nem kell xtra kiegészítő usb tápkábel. tapasztalat alapján milyen vinyó felel meg a célnak?

(#160) nemtommi válasza rumos14 (#159) üzenetére


nemtommi
senior tag

Hitachiból: 4K120 sorozat (HTS421212H9AT00, HTS421210H9AT00, HTS421280H9AT00, HTS421260H9AT00, HTS421240H9AT00), és
Samsung: HM****C és HM****I sorozatok, amik elvileg elmehetnek egy USB portról, de ez továbbra is az USB porttól függ.

WD: szóba sem jöhet, nem véletlenül a leggyorsabbak...
Seagate Momentus 4200rpm-es sorozatot még ajánlanám, de már nem gyártják :(

szerk: majd elfelejtettem a Toshiba MK****GAS, és MK2035GSS PMR HDD-ket, amik szóba jöhetnek

[Szerkesztve]

(#161) rumos14 válasza nemtommi (#160) üzenetére


rumos14
nagyúr

köszönöm a kimerítő választ, akkor ezeket a típusokat fogom keresni. használt is jó lenne.
a 4200-es pörgés szintén alacsonyabb fogyasztást eredményez?

(#162) nemtommi válasza rumos14 (#161) üzenetére


nemtommi
senior tag

egy generáción belül igen, de egy újabb 5400-es fogyaszthat kevesebbet egy régi 4200rpm-esnél.
Mekkora vinyót keresel?

(#163) rumos14 válasza nemtommi (#162) üzenetére


rumos14
nagyúr

20-40 giga.
fujitsu 30-ast hirdet itt egy kolléga, erről tudsz vmit fogyasztás kapcsán?

(#164) nemtommi válasza rumos14 (#163) üzenetére


nemtommi
senior tag

Ennél azért kicsit több infóra lenne szükségem:)
Hardverpiacra írtam neked, mivel van egy Toshiba MK2023GAS-om feleslegbe.

(#165) Blackmate


Blackmate
senior tag

Egy Hitachi IC25N040ATMR04-0 vinyóm van a laposba, amit le szeretnék cserélni, s külső keretbe rakni. (40 GB, 4200 RPM). Az vagyon rá írva, hogy 5V 1.0A DC. No mármost ez akkor hány USB-ről is megy el? Az USB specifikáció szerint max 0.5A-t ad le egy ágán. Akkor ehhez 2 USB kellene? Pedig nem egy régi darab a vinyó :F

(#166) coal56


coal56
csendes tag

Kinéztem egy Thermaltake A2294 2,5'' HDD házat. A kérdésem, hogy van-e ezzel valakinek olyan tapasztalata, hogy elmegy-e egy single USB-ről (mindenféle Y elágazás és társai nélkül).
Azért kérdezem, mert a 80-as 4200-as toshiba vinyóm most egy régebbi DTK házban van, és ezzel oké is a dolog nagyjából bár néha leszakad a kütyü a windowsról.
Viszont kipróbáltam az új DTK házat és azzal meg se nyikkant... Ugyanaz a disk!
Tehát alighanem a ház elektronikától is függ a dolog.
Tehát ha valakinek van a Thermaltake A2294-el tapasztalata, akkor ossza meg velem. (Tudom, hogy a régebbi TT ház vitte egy ismerős 4200-as diszkjét).

Üdv.

(#167) Pgeo


Pgeo
csendes tag

Sziasztok!

Van 1 külső rackem (3.5-ös) , és azt hiszem, hogy ST Labs gyártány. A gondom az vele, hogy ha írok a winchesterre, akkor max olyan 6-8 MB/S-al képes írni. Az olvasás viszont simán megy 22-24 MB/s körül. Kirpóbáltam több gépen is, egyiken sem ment vele normálisan. Lehet, hogy a controller ennyit tud? Elég idegesítő , mert a winchester simán bírna többet is!! (Maxtor DiamondMax Plus 9). Van valami 5-let, hogy mit lehetne vele csinálni, vagy cseréljem inkább le??

Előre is köszi a válaszokat!

(#168) macilaci78 válasza Pgeo (#167) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kérdésed ide való: [link]

Optimalizáld sebességre az USB-eszközöd az eszközkezelőben. Szvsz az lehet a gond, hogy a maximális adatbiztonságra van optimalizálva. De a linknél is tedd fel a kérdésed. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#169) Pgeo válasza macilaci78 (#168) üzenetére


Pgeo
csendes tag

Bocsi!
Csak azt láttam, hogy külső rack topic, azt nem, hogy 2,5 :)
Akkor ott teszem fel. THX, és Sorry!

(#170) castorr


castorr
tag

Hi!

Szóval akkor melyik a jobb.
Amelyik Rackhez:

- USB Y elosztó van.
- Olyan kábel aminek egyik vége USB másik tápcsati (Nokiatöltő :U :)) )
- 220ba dugható tápcsatis ?

[Szerkesztve]

Nothing's what it seems to be; I'm a replica, I'm a replica; Empty shell inside of me; I'm not myself, I'm a replica of me...

(#171) macilaci78 válasza castorr (#170) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nokia-töltő tuti nem jó: nem 5V-ot ad le, hanem sokkal kevesebbet.

A 220V-os adapter sem előnyös szvsz, ha már ilyen kicsi és könnyen hordozható, nem akarok konnektortól függeni, lehet olyan szitu, hogy nincs szaba konnektor, például könyvtárban.

Én az Y-kábel pártját fogom, igaz, hogy egy USB-csatit elfoglal pluszban, de mindig tudod vinni, nem felejted el a ''power-kábelt'', nem veszíted el. Azonban lehetséges egy hátránya: általában a két USB-vég egymástól 20cm-re van, avygis nincs arra mód, hogy én pl a notim két különböző oldalára dugjam, míg egy külön ''power-kábel'' vége akár 1,5 méterre is lehet az adatkábelétől, de én rühellem a sok tyúkbelet. (Macskatartó vagyok... :)) )

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#172) castorr válasza macilaci78 (#171) üzenetére


castorr
tag

Persze nem nokiatöltőre gondoltam, hanem olyasmi kábelra.
Egyik vége USB másik tápcsati.

Nothing's what it seems to be; I'm a replica, I'm a replica; Empty shell inside of me; I'm not myself, I'm a replica of me...

(#173) macilaci78 válasza castorr (#172) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, ezt neveztem ''power-kábel''-nek. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#174) castorr válasza macilaci78 (#173) üzenetére


castorr
tag

Szal ugynézki ilyenem lesz.
Coolink rack. Elég olcsón és a közelben van.

Nothing's what it seems to be; I'm a replica, I'm a replica; Empty shell inside of me; I'm not myself, I'm a replica of me...

(#175) Muton


Muton
addikt

NOVAT

tud valaki ajánlani egy fekete szál csilszolt alu tokot, ami teljesen szögletes, a ledet leszámítva semmi giccsparádé sincs rajta (max _eltávolítható_ logo ;] )? ja és ne legyen benne gyárilag vinyó és sata csatolófelülete van, usb-s tápot igényel csak?


szerk: #171: nokia gyorstöltő : 5,7V/ 800 mA

[Szerkesztve]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#176) Devid_81 válasza Muton (#175) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Csak megerősíteni tudom az előző hozzászólót,van jó nokia töltő ehhez a problémához.
Ami tud akkora mA-t és feszültségben is jó.
A normál egyszerű nokia töltő csak 3,7voltos és 300-400 mA az tényleg kevés
De jók eggyes LG,Sharp,Siemens töltők is.

Amúgy nekem fusi 100gb 4200rpm simán megy 1 kábellel,egy St Lab házikóban
Sőt a fényképező gép kábelével is megy (az legalább nem olyan vastag)

Ha esetleg teljesen mobil vagy akkor szerzel/veszel 4db tölhető elemet amit bedobsz egy 4darabos elemtartóba,szerzel egy nokia töltő kábelt,rádobod polaritásra nagyon figyelve és szuper minden....De van olyan külső (márkás) ház amihez jár ilyen elemtartó kis kábellel.

...

(#177) macilaci78 válasza Devid_81 (#176) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elektronikai szaküzeletben lehet kapni ilyen kis okosságot, ami összerakja szépen a 4db AA akksit, tán még kuckója is van, és a rackhez illő tápcsatit, kis forrasztás, egy olcsó bőrdíszműves és volia...

Muton: Fekete szálcsiszolt alurack minden csicsa nélkül... Sajna az ilyesmiket, mármint a csicsa nélküli cuccokat méregdrágán mérik, meg kell sajna fizetni azt, hogy ne legyen rajta a ''NoName'' felirat sem... :DDD Esetleg megvenni azt a racket, ami sötétben tetszik, azt lecsiszolni és eloxálni, vagy minta után CNC-vel kimaratni. Ez utóbbi esetben javallanám a gravírozást. Ha jól csalódom, Neked a Fatal1ty ház is Muton felirattal kéne... :R :C :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#178) the_bakker


the_bakker
csendes tag

Szevasztok!

Érdeklődnék,hogy ti milyen tokba raknátok,ha ilyenetek lenne: természetesen 2,5''

- HITACHI_DK23EA-40G egyszer

és

- HITACHI_HTS5410_80G másodszor

valami megbizható dolog kellene
előrekössz

A szálakat szövik a párkák.

(#179) nemtommi válasza the_bakker (#178) üzenetére


nemtommi
senior tag

Szinte mindegy, de kb. ezekbe (ár szerint növekvő sorrendben):
ST-Lab, DTK, Raidsonic

(#180) szatocs


szatocs
őstag

Olvasgattam itt, de...
Kérdéseim lennének a témávaé kapcsolatban:
Olcsóbban jövök-e ki, ha egy 2,5 - ös rackel veszek egy vinyót, mintha külön-külön veszem meg a kettőt.
Mennyiben van egy jónak mondható fém rack? És milyen márkákhoz forduljak - olyan kellene, ami elég masszív.
Milyen gyorsnak számít egy 5400 - as vinyó usb -n? Mihez hasonló a sebesség, pl. 5 gigát milyen gyorsan nyom át?

Lehet lesz még kérdésem, de most úgy ennyi, ami eszembe jut:)

=== Szatocs ===

(#181) Neurotoxin válasza szatocs (#180) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Ha külön veszel reket és vinyót, akkor olcsóbban kijössz. Persze én lebeszélni nem akarlak ,de amennyiért veszel egy 2,5ös vinyót ,annyi pénzért már majdnem dupla akkora 3,5öst kapsz....

Nem igazán a rpm-en múlik a sebesség, hanem az elektronikán, a processzorod teljesítményén, az alaplapod chipkészletén. Legjobb esetben úgy 30MB/olvasás , 25MB/írási sebesség érhető el USB2.0án, de a legrosszabb elektronika is képes 15/15MB-ra.

Igazából majdnem mind1ik ugyanazt az elektronikát használja(rack), de én az ICY BOX termékeket ajánlanám.[link] Alu burkolat, így a hőelvezetés nagyon jó. Én egyébként egy 3,5ös 351B-BL-t használok, megvagyok elégedve vele.

[Szerkesztve]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#182) bbchris


bbchris
senior tag

Nos vettem egy IBM hordozható 40Gbyte-os USB vinyót és ha NTFS-re formattálom akkor időközönként kattog , meg leáll a vinyó aztán felpörög majd újraindul és a poén az hogyha FAT32-ben formattálom akkor semmi gáz , néha akkor is kattog de nagyon ritkán . Mi lehet a probléma ilyenkor ?

(#183) szatocs válasza Neurotoxin (#181) üzenetére


szatocs
őstag

Hát igen, ahogy nézegettem, hát van különbség. Van egy pár pro-kontra. Méret, ár, sebesség, hő, élettartam esetleg a tömegből vagy a mretből adódóan. Nem is tom, hogy mi legyen... Most nézegettem egy WD Essential 250 - est, hát, nem könnyű, meg hát nem is tom. Ha arra gondolok, hogy a noti helyett még a 3,5 - öst is jobb cipelni a táskában, főképp hogy nincs akkora. De ha meg arra, hogy lehet néha jó lenne, ha a zsebben is elférne, akkor a 2,5 maradna. Na törhetem még a fejem ezen.

[Szerkesztve]

=== Szatocs ===

(#184) szatocs


szatocs
őstag

Most olvasgatom, hogy néhány rack - nek gondja lehet az áram biztosításával. Ez mennyire jellemző hiányosság?
És lehet olyan gond, hogy a win nem ismeri fel a meghajtót?
Hogy kezeli ezt a rack - et? Mint usb drive - ot (pl. pendrive) vagy mint általános winchestert?

=== Szatocs ===

(#185) nemtommi válasza szatocs (#184) üzenetére


nemtommi
senior tag

Mielött megveszed a vinyót, mindenképpen nézd meg a gyártó oldalán a felvett teljesítményt (7200 és néhány 5400rpm-essel gond lehet). Rack valszeg jó lesz.
Miután particionáltad felismeri.
Mint USB-s winchestert (tehát leválasztható, de winyó).

[Szerkesztve]

(#186) szatocs válasza nemtommi (#185) üzenetére


szatocs
őstag

Ahogy elnézem két gyártó figyel be csak, a Samsung és a WD. WD - m mondjuk még nem volt, de a 3,5 - ös Samsungom elég hűs, meg vagyok vele elégedve. Biztos, hogy 5400 - as lesz. Azt viszont nem tom még, hogy SATA vagy PATA. Vagy van jelentősége itt rackben egyáltalán?

=== Szatocs ===

(#187) szatocs


szatocs
őstag

[link] - Ez elég jó árnak tűnik. Még a végén ennél maradok:)

=== Szatocs ===

(#188) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

An eszt atotyikoty eltesszuk, mer sok mondanivalom akad bele, ha leszen idom:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#189) nemtommi válasza szatocs (#186) üzenetére


nemtommi
senior tag

Igen, van jelentősége annak, hogy ATA, vagy SATA. Rackhez szvsz egy keveset fogyasztó 4200-as a legjobb választás, sebességet nemigen befolyásolja.
Amúgy inkább vedd meg a WD rack-et, jónak tűnik ennyiért, és garantált, hogy nem lesz vele parád.

(#190) szatocs válasza nemtommi (#189) üzenetére


szatocs
őstag

Már ezt keresem, nekem is jónak tűnik, habár nem tom, hogy a külseje fém-e, annak tűnik, de nem biztos ,elvégre csak kép.

=== Szatocs ===

(#191) nemtommi válasza szatocs (#190) üzenetére


nemtommi
senior tag

[link] Sajnos itt sem esik szó róla, hogy műanyag-e vagy fém, de ha elmész egy jobb notebookboltba, valszeg megnézheted miből van. Ezen a képen mondjuk műanyagnak tűnik, de ne legyen igazam.

(#192) Mollusk


Mollusk
csendes tag

Sziasztok

tudna valaki segíteni? Olyan 2.5'' USB-s külső mobil racket keresek, ami USB2.0-s, azonos a táp és az adat kábele, nem esik szét 2 nap alatt (jól eszerelhető) és van hozzá olyan tok, amiben az USB kábel is szállítható. Tehát egy igényes, nem gagyi kategória érdekelne, az ára nem igazán érdekel. IDE felületű noti HDD-t szeretnék benne hurcolászni :) Amit neten eddig találtam, azok rettenetesek.

Előre is köszi

Üdv
Mollusk

(#193) ISZOLE válasza Mollusk (#192) üzenetére


ISZOLE
senior tag

[link]
Én pont tegnap raktam össze egy ilyen 250-es házat meg egy 4200 RPM-es Fujitsu wincsit. Egy darab USB kábellel simán elmegy. Egy dolgot nem tud a fölsorolt kívánalmaidból, nem fér el a kábele a bőrtokban.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#194) Mollusk válasza ISZOLE (#193) üzenetére


Mollusk
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, sokat segítettél. :))
Üdv
M

(#195) Zsöpapa


Zsöpapa
tag

sziasztok!

Ma vettem egyet a címben szereplő cuccosból + beletettem egy 80 GB-os laptop vinyót.

Jól szuperál a kicsike. Azonban lenne egy számomra fontos kérdés?

A winchester használatához elég az USB kábel? A hivatalos oldalon http://www.spirecoolers.com/main/product_hde_detail.asp?ProdID=457 azt írják, hogy elég, nem kell neki más áramforrás, nem is foglalkoznak vele. Azonban én kaptam 1 plusz usb-kábelt hozzá, aminek a feladata csak a + energia szolgáltatása van.

Tehát így néz ki a helyzet: a tok hátoldalán 2 kivezetés van, 1: az usb kivezetés, amit hozzákötök a gépemhez és minden probléma nélkül működik a gépemmel; 2: egy olyan kivezetés, ami csak az áramot adja, ezt is USB-ként lehet a gépre kötni a + áramért.

Ezt a 2. kivezetést nem említik se a hivatalos oldalon, se máshol. A kérdésem: elég csak az USB-vel adni az áramot a vinyónak? Ha igen akkor minek a másik kábel??

a válaszokat előre is köszi!

Ha éhes vagy, nyalj sót, akkor majd szomjas leszel!

(#196) Rover623 válasza Zsöpapa (#195) üzenetére


Rover623
félisten

[link]

primus inter pares

(#197) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!
Lehetne épp multimédia,vagy hdd topicba való is,de közben eggyik sem!!

Ezt lessétek meg! [link]

Én meg itt azon gondolkdom hogy veszek egy fullosabb DivX lejátszót magamnak meg egy uj racket a 100Gb Fuji 2,5'' vincsimnek karácsonyra.....ezzel mindkettőt megoldom!

Vélemények?

...

(#198) ponti_ak


ponti_ak
addikt

Üdv,
vettem egy ilyet: [link]

Egyszerű, olcsó, semmi csicsa. A kidolgozása nem túl profi, de elmegy. Az Ajánlott kategória alját talán súrolja, de csak azért, mert kishazánkban még csak most kezdenek elterjednia SATA-s dobozkák (majad 1 éve vártam hogy legyen valami.. :)

Egy 80 gigás SATA II-es 5400 RPM-es Samsung Spinpoint-os noti-hdd lapul benne, teszi a dolgát, ahogy kell, 1 db USB-ről működik gond nélkül.

(#199) sakál


sakál
tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy ez milyen csatlakozó? :
[link]
[link]
Azon a házon amit ma vettem ennek az ''ellendarabja'' van. Egy y kábelt kaptam két USB-vel, és szerintük egy mini usb-vel. Szerintük ez mini usb.. Amit én eddig mini usb-nek láttam, az úgylátszik egérlyuk volt..

A szépség az eszed rovására megy

(#200) Macilaci457 válasza sakál (#199) üzenetére


Macilaci457
őstag

Nem vágom.... ha ilyen van a dobozon, és a kezedben is, akkor működik, nem?
Mi a gond?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.