Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Klara_


Klara_
őstag

DeLock 42486-on valtoztattak:
Uj a nyak, csak akkor eg a LED ha dolgozik a HDD. Hamarabb lelovi leallitasnal a windows es a TV is a benne levo HDD-t. Atviteli sebesseg kb. egal a regivel (90 mega/sec. SATAII HDD vel, SATAIII-al 100 felett). Mas a belso kialakitas is, jobban van szivacsozva az alja - kevesbe lotyog benne a HDD, a felso resz erezhetoen a helyere pattan mar csavarozas elott is.

[ Szerkesztve ]

(#2002) batagy válasza Klara_ (#2001) üzenetére


batagy
őstag

Köszi az infót.

És milyen chipet raktak bele?
VID/PID?

(#2003) up válasza King Unique (#2000) üzenetére


up
senior tag

Igen, egyebek közt a te írásod miatt is. Úgy láttam, hogy nagyon tájékozott vagy itt, így még tesztelni se vennél olyat, ami borítékolhatóan tré. Engem a hang nem zavar, hordani keveset fogom, szóval jó lehet a 7200. Van a tévén HDD Port (de azt is túlélem, ha nem viszi).
Írok, ha van valami hasznos, köszi :)

(#2004) King Unique válasza up (#2003) üzenetére


King Unique
titán

Akkor minden OK. ...gondoltam. :)
Én kicsit tartottam elsőre a 7200-astól, de tapasztaltam, hogy az se különösebben para.
Ha esetleg nem vinné, mivel Y kábelt adnak hozzá, 2 portról táplálva már meg kell hajtania.
Ha van kedved, akkor összeüthetsz te is egy review-et, de természetesen egyáltalán nem kötelező.

(#2001) Klara_: ezek szerint vettél egy harmadik 42486-ost is.
"regivel (90 mega/sec. SATAII HDD vel, SATAIII-al 100 felett)" - ez nem a két SATA szabvány miatt van vsz, hanem egy egyes HDD-k eltérő teljesítménye, adatsűrűsége miatt.

(#2002) batagy : eddig tudtommal Genesys Logic vezérlő volt benne, de már a Delock oldalán is frissítették [link] és Innostar / Innostor IS621. Az ebay-es külső házakban számoltak be ilyen chipről itt a topikban. Leírása alapján USB 3.0 - SATA II, illetve UASP támogatást nem említik.

[ Szerkesztve ]

(#2005) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Meglett a Raidsonic - 2,5 SATA USB3.0, Fehér-ezüst (Slim HDD számára -7mm-) - IB-253U3 típusú külső HDD tartóm, benne is van a vinyó, azonban van egy kis problémám.
Beletettem ugye a keretbe amiben a SATA csati is van, de nem tudom az alu házba beletolni. Van ott valami szilikon, de egyszerűen nem megy...
továbbá pontosan milyen kábele van? szeretnék venni egy kicsit hosszabbat, mert ez finoman szólva se eléggé hosszú...
Egyébként bár az alu tok nélkül, de gyönyörűen hasít a másolás, olvasás 100--115 között ugrál egy Acer TMB115M gépen TC-vel, írás 95-110, am ez 4 gb-os iso file volt.
Úgyhogy a kütyü már látom hogy jó, csak ezeket az apróságokat kellene megoldani.:)
Válaszokért köszi előre is!

üdv, adika4444

(#2006) King Unique válasza adika4444 (#2005) üzenetére


King Unique
titán

Zoli-bácsi fórumtársadat kérdezd, neki is ilyen van [link], de nem panaszkodott hasonlóra.
"A HDD egy keretbe megy bele amiben nem rögzíthető, csak egy kis szivacs van a végére. Viszont tökéletesen passzol, nem lötyög. A keret pedig az aluminium házba, aminek a végén 2oldalt van kis bepattanós fül."
Mennie kéne pedig.

USB 3.0 A - microB (apa-apa) kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#2007) adika4444 válasza King Unique (#2006) üzenetére


adika4444
addikt

Bele is ment, köszi!
Akkor már csak a kábel a kérdés, hogy honnan lenne érdemes hogy hamar hozzák, továbbá max. milyen hosszút javasolsz, hogy a 100-110 megmaradjon?

üdv, adika4444

(#2008) King Unique válasza adika4444 (#2007) üzenetére


King Unique
titán

Na ugye.
Passz...azt már neked kell kisakkoznod, hogy honnan rendeled..
USB 3.0-nál a hivatalosan javasolt max. kábelhossz 3 m. De az egy 2,5 colos külsőhöz már kicsit sok, a nagyobb ellenállás miatti áramértékesés is bekavarhat. Szerintem 1,8/ 2 m-esnél hosszabbat nem érdemes használni, de ha nem kell túl hosszú, egy 1 m körüli ideális lehet.

(#2009) adika4444 válasza King Unique (#2008) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Ezt találtam, ez mennyire lesz jó? Hossza kb. jó nekem. Te javaslod?
[Equip USB 3.0 A-microB kábel, apa/apa, 1,8m]
Köszi!

üdv, adika4444

(#2010) Klara_ válasza batagy (#2002) üzenetére


Klara_
őstag

VID: 05E3, PID: 0731 sentinel ezt irja mind a kettore, a mukodesuk megis mas.
5k1000 van a regiben, ST500LT012 az ujban. A HDD-k miatt lenne ekkor valtozas?
A nyak tuti mas mert sokkal buflakabb kondi van az ujon es a femhaz belso kialakitasa is jobban szivacsozott.
FW-t lehet ezeken a rackeken frissiteni?

[ Szerkesztve ]

(#2011) batagy válasza Klara_ (#2010) üzenetére


batagy
őstag

Ez Genesys Logic verzérlő. Tudtommal nem lehet firmware-t frissíteni rajta. Szóval fura hogy másképp viselkedik.

(#2012) Klara_ válasza batagy (#2011) üzenetére


Klara_
őstag

Kialakitas kicsit mas lett nagyon nem ertek hozza, dagibb kondi (also kep bal oldal) es a mas kivitelezesu SATA csati tunt csak fel - felso az uj rack, az also a regi:

[ Szerkesztve ]

(#2013) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.
Valaki meg tudná mondani, hogy mi a neve Ennek a csatlakozónak? A bele való kábelt semmi másba nem tudom belerakni. Ebbe viszont belemegy egy microUSB kábel. De akkor csak USB 2.0 sebességgel megy. Az eredeti kék kábelével, megy USB 3.0 sebességgel is.
Ja, és mivel használható a Backup gomb? Eredetileg nem volt hozzá semmi SW mellékelve.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2014) King Unique válasza oncsi (#2013) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Írtam a másik topikban [link], hogy ez USB 3.0 Mini-B.
A backup gomb rajta, az az automatikus mentésre szolgál, de általában szoktak ehhez mellékelni vmi programot. OTB = One Touch Backup és elvileg jár hozzá szoftver [link].

Esetleg, ha pár kérdésre tudnál röviden válaszolni a rack-el kapcsolatban [link], mint ahogy a többiek is tették a beszámolók kapcsán [link], azt nagyon megköszönnénk. :R

[ Szerkesztve ]

(#2015) oncsi válasza King Unique (#1907) üzenetére


oncsi
őstag

- Milyen USB chip van benne
Asmedia ASM1051
- Maga a HDD, a ház alaplapjára csavarral rögzíthető, vagy csak bele kell tenni és a külső fedél csavarozható?
Pontosan. csak bele kell tenni.
- HD Sentinel felismeri?
Tökéletesen
Ha Windows alatt használod, a tálcás biztonságos leválasztás hatására leáll a merevlemez is teljesen, vagy pörög tovább, illetve üresjáratban x perc után leállítja?
Linux-ot használok főleg, de most win7 alól nézem a Sentinel miatt, és leválasztásra leáll.
- Hőelvezetés milyen, merevlemez mennyire melegszik benne?
Tökéletes. soha nem melegedett 42C' fölé, akkor is csak azért, mert a WD Elements tetejére raktam.
Vannak az alján kis rezgéselnyelő és csúszásgátló gumitalpak?
Igen. 3 db (egy már elveszett)
- Egyéb észrevétel, speciális tartozék (tok, csavarhúzó, gumitalp), USB kábel túl rövid / megfelelő hosszúságú?
50 cm-es, kék, eddig nem találkoztam ugyan ilyennel, pedig vennék hozzá.

Egyébként nagyon szép darab. teljesen alumínium ház, a végeken persze műanyag. A belecsúsztatós módszert kicsit gagyinak találom. Picit lötyög is benne a WD 750 Scorpio Blue.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2016) oncsi válasza oncsi (#2015) üzenetére


oncsi
őstag

Javítom magam. Sajnos a win nem állitja le. Becsapós, mert a led elalszik, meg kattan is egyet, de nem áll le. :U

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2017) King Unique válasza oncsi (#2015) üzenetére


King Unique
titán

Először is köszönjük, hogy megosztottad az infókat és tapasztalataidat. :R

ASM1051 az jó chip, a PID azonosítója az mi HDS-ben, mert ha 55AA, akkor a firmware is frissíthető és egyéb dolgok is beállíthatóak benne?
Lehet azért lötyög benne a HDD, mert nincs a hátszó zárófedélnél szivacs, mint a pl. a Becrux esetében.

"Javítom magam. Sajnos a win nem állitja le. Becsapós, mert a led elalszik, meg kattan is egyet, de nem áll le."
Kattanás a fej leparkolására utal (ami jó), de ezek szerint vagy az OS nem küldi ki rendesen a vezérlőnek a parancsot a leállításra, illetve aktívan tartja a portot [link], vagy a rack vezérlője nem támogatja ezt a funkciót. Utóbbin, ha 55AA PID-es, a firmware-ben lévő beállításokat változtatva lehet módosítani. [link]

Amúgy neked Linux alatt ez a 1051 chipes ház leáll fullosan, ha leválasztod? Több asztali felületnél (pl.Mate, Cinnamon, Unity), az asztali ikon és fájlkezelőben a meghajtó ikonján kattintva van biztonságos leválasztás, ami teljesen le is állítja. Amelyik felületen alapesetben csak lecsatolja (Xfce, KDE, Cinnamon panelikon), ott én az udisks parancsot szoktam használni, ami teljesen leállítja a rack-et. Ha sdc1 a külső meghajtó, akkor ezt kell beírni terminálba, de akár gyorsbillentyű is kreálható hozzá:

udisks --unmount /dev/sdc1
udisks --detach /dev/sdc

Viszont az új, két ASMedia ASM1053 és ASM1053E chipes házamnál se a default, se az udisks nem működik...leválasztom, majd rögtön újra fel is csatolja, tehát leállítani nem engedi, csak lecsatolni. Mint 17.1/ 17.2 , Ubuntu 14.02/ 15.04, Kubuntu 15.04 stb., mindegyiknél ezt csinálja, Eddig ilyennel nem találkoztam Linux alatt, fura... :F

[ Szerkesztve ]

(#2018) King Unique válasza oncsi (#2015) üzenetére


King Unique
titán

Másik topikban kérdeztél, mert nem volt tiszta USB-nél ez a micro vs. mini felállás.

USB 2.0 vs. USB 3.0 esetében a csatlakozók és aljzatok között egyik oldalról biztosított a visszafelé kompatibilitás:

USB 2.0 Type B csatlakozó —►USB 3.0 Type B aljzat -> belemegy
USB 2.0 Mini-B csatlakozó —►USB 3.0 Mini-B aljzat -> belemegy
USB 2.0 Micro-B csatlakozó —►USB 3.0 Micro-B aljzat -> belemegy

USB 3.0 Type B csatlakozó —►USB 2.0 Type B aljzat -> nem megy bele
USB 3.0 Mini-B csatlakozó —►USB 2.0 Mini-B aljzat -> nem megy bele
USB 3.0 Micro-B csatlakozó —►USB 2.0 Micro-B aljzat -> nem megy bele

Leguniverzálisabb a Type A, mert azt oda-vissza lehet csatlakoztatni:

USB 2.0 Type A csatlakozó —►USB 3.0 Type A aljzat -> belemegy
USB 3.0 Type A csatlakozó —►USB 2.0 Type A aljzat -> belemegy

Az USB 3.1-nél is van A, B és microB csatlakozó, ami elvileg ugyanolyan, mint a 3.0-nál, tehát ugyanaz, mint a 2.0 és 3.0 egymással való viszonya. Az új Type-C / USB-C viszont egyedi, így az a korábbi szabványok mini és micro aljzataiba szerintem nem megy bele és a C-be sem lehet más csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#2019) oncsi válasza King Unique (#2017) üzenetére


oncsi
őstag

Köszönöm.

VID 174C, PID 5106
Ez gondolom egy régebbi modell lehet. Már legalább 3 vagy 4 éves.
A szivacsot upgradeltem.
Linuxot megnézni csak hétfőn tudom. Most egy noti van nálam a hétvégére, Meg a Toshiba házba rakott 750-es WD Melegszik, de tökéletesen leáll. Otthoni gépen van Unity-s ubi, meg Kubuntu.
Eddig nem figyeltem fel erre a leállás gondra (boldog tudatlanság). Csak leválasztottam, kiírta, elaludt a led, lehúztam. Lehet, hogy ezért halt meg benne egy 640-es WD? Még csak 60 nap volt benne.. Gariban cserélték erre a 750-re.
Csatik leírását is köszönöm. Már találtam is hozzá egy kb. 1 métereset 1300-ért. :R

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2020) King Unique válasza oncsi (#2019) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ezen vsz nem frissíthető a firmware.
"A szivacsot upgradeltem." - ezt nem értem kivetted, vagy mi?

Jó, nem fontos annyira ez a Linux, csak érdekesség, ha megnézed azt természetesen megköszönöm. ilyen jelenségbe még egyik külső vinyómnál se futottam bele. Ha asztalon, panelen leválasztva nem is mindig, de udisks parancsot használva pöpecül működödtt a leállítás. De ez a le-fel csatolgatás kicsist abszurd 1053 esetében...
A Toshiba Canvio Basics gyári külső vinyó, azoknál ez a "fullos leállítás", alvó mód stb. általában gyárilag be van állítva, támogatja a vezérlőchip. Melegedést, meg a zárt műanyag burkolat okozza, mert mint mondtam nálam a 7200-as nem melegszik különösebben a zárt aluházban, a WD Blue meg csak 5400-as.

Igazából nem létszükséglet ez a teljes leállítás, mert a fájlrendszer és partíció megfelelő leválasztása a lényeg, hogy az ne sérüljön. Utána már elvileg ki lehet húzni, de főleg a 2,5 colos, csak USB táposoknál, ha nem állította le az OS teljsen, akkor tovább pörgeti a merevlemezt és kihúzva hirtelen kiveszed alóla a tápot. Amire "pfjűűűűh" hanggal és hangos kattanással reagál, vészleállást csinál.
Volt itt vita a fórumon többször arról, hogy ez most hosszútávon árt-e neki akkorát, avagy sem. De egyrészt hallani is a különbséget a kettő között, melyik kb. az "egészségesebb", másrészt, ha pl. a Windowsban is default módon sok külső vinyónál fullosan leállítja, akkor talán nem véletlen ez a beállítás, ez a fajta működési mód.

(#2021) BullZeye


BullZeye
veterán

Behalt az egyik rackem, szükségem lenne egy USB 3.0 rackre lehetőleg ipon-ból (ide viszem gariztatni, és rögtön rendelném az újat).

Mit ajánlotok, ami 10 perc után leállítja a vinyót, ami ha leválasztom windowsban leállítja a vinyót, és nem pörög akkor sem, ha a gép ki van kapcsolva, vagy sleepbe megy.

szerk.:
Ahogy nézem jó 30%al mentek fel árak iponban, úgyhogy akkor lehet ebay lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#2022) King Unique válasza BullZeye (#2021) üzenetére


King Unique
titán

Melyik volt az, mert a neved ismerős??

Ezekből és ebből talán tudsz választani.

Biztonságos leválasztás utáni leállítás úgy-ahogy szokott működni, de alvó mód kevésbé, ilyenekben egyértelműn a gyári külső vinyók jobbak, mert ott default beállítás.
Amit én utoljára vettem (Becrux, IB-250StU3+BH15), azoknál Windows alatt mind2 leállítja leválasztáskor a HDD-t, de alvó mód nem müxik. Mondjuk nekem az annyira nem is fontos most.
Azért korántsem ez a 2 népszerű webshop a legolcsóbb, máshol jobb áron vannak.
Vannak fentebb az ebay-es házakról is tesztek, ha olyan kéne.

[ Szerkesztve ]

(#2023) BullZeye válasza King Unique (#2022) üzenetére


BullZeye
veterán

LC Power 25U3W Electra. Volt belőle kettő, az egyik normálisan leállt, és úgy működött ahogy kell, a másik folyamatosan pörgött, akkor is ha gép offline volt vagy sleepben, persze az men tönkre amelyik jól működött, úgyhogy most kéne helyette egy olyan ami tuti jó, és hasonlóan néz ki (nem gagyi hatású).

Azért kell ipon, mert annó itt vettem, aztán rögtön innen is vinném az újat, de lehet akkor pénzvissza, és veszek máshonnan, mert iponban nincs túl nagy választék.

Ami nekem tényleg fontos:
1) 10 perc alvó mód, ha nem aktív a meghajtó, ha rákattolok akkor éledjen fel, és működjön tovább
2) Ha gép alszik vagy kikapcsol akkor rack is kapcsoljon ki
3) Ha leválasztom, akkor is kapcsoljon ki HDD

2.5" HDD "sajnos" adott, nem szeretnék gyári külsőt venni. :)

(#2024) King Unique válasza BullZeye (#2023) üzenetére


King Unique
titán

Ez a "pantentos" Electra, aminél is a vezérlő is akkor látható csak, ha kicsavarozzák [link]
Szeretik a gyártók variálni a chipeket és firmware beállítások is eltérőek lehetnek, vsz ezzel magyarázható a kettő közötti különbség.

Ezzel a 3 ponttal, ami az igényed, az a baj, hogy ez ilyen külső házaknál gyárilag nem garantálható mindegyik.
Az ASMedia rack-eknél, ha a PID azonosítója 55AA, akkor lehet a firmware-t flashelni, frissíteni, de hivatalosan csak az ASM1051 chipekhez van firmware. Az újabb házak pedig már legtöbbször 1053/ 1053E/ 1153E chipesek, amikhez nincs firmware és hogy a flashelés sikerrel jár-e, az is kérdéses.
Amit fentebb jól összeszedett a fórumtárs az ebay-es házak kapcsán, különféle chipek esetében [link], jól látható, hogy lutri a dolog, illetve mind3 feltétel ott sem teljesül. Illetve a firmware módosítás se mindegyiknél oldható meg.

Szóval igényeidből azért a 2-es tartható, talán a 3-as is némelyik rack-nél (annál a kettőnél, amit legutóbb vettem, a 2 és 3 pont ok), de ilyen téren tényleg a gyári külső modellek a jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#2025) Feralheart


Feralheart
tag

Sziasztok!
Adott egy 2,5" 500GB WD Blue külső HDD-nek használt winchester, mely egyik napról a másikra, közvetlenül a garancia lejárta után minden előjel nélkül felmondta a szolgálatot. Winchester motor, vagy alaplap halhatott be szerintem, mert nem pörög fel, de rohadtul melegszik.
Előfordulhat, hogy ez ún. "beépített hiba"?
Illetve a rajta lévő adatoknak végleges búcsú, vagy valahogy még le lehet róla menteni?

(#2026) King Unique válasza Feralheart (#2025) üzenetére


King Unique
titán

Látom már körbekérdeztél 3-4 topikban.
Ha fel sem pörög és nem elégtelen táp miatt, akkor lehet megszorult az olvasófej. Ezzel csak adatmentő szaki tud mit kezdeni. Viszont, hogy neked megéri-e az adatmentési költség, az már rajtad áll.

(#2027) papasoft80


papasoft80
tag

Sziasztok!

Apukámnak anno vettem egy Raidsonic Icy Box IB-116StU3-B dokkolót, de elveszítette a tápegységét. Van szerintetek valami lehetőség arra, hogy szerezzek valahonnan egyet? A dokkoló már egy ideje nem volt használva, mert "jól működött, aztán váratlanul megállt". Most szeretném gariztatni, de kérik hozzá a tápegységet.
Ha valakinek van kölcsönben pár hétre(valami letétet, vagy összeget megbeszélünk), vagy eladná a tápegységet, az sokat segítene nekem.
Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

(#2028) King Unique válasza papasoft80 (#2027) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez ügyben nem tudom vki tud-e a topikból segíteni, mert nem említett senki ilyen dokkolót? Talán hardveraprón nézz szét, hátha van vkinek pont ilyen, esetleg eladná csak a tápot.
Amúgy volt rajta vmi márkajelzés, vagy egyedi azonosítószám, mert ilyen tápegységet vsz lehet venni külön, esetleg itt aprón szétnézni?
Részemről sajna passz.

(#2029) papasoft80 válasza King Unique (#2028) üzenetére


papasoft80
tag

Köszönöm a választ!
Mivel a terméket garanciális hibával adnám be(ahova kérték a tápegységet, sőt az USB kábelt is), így szerintem kicsit észrevennék, ha másmilyen tápegységgel adnám le. Ezért szeretnék egy eredetit. HAprón már nézegettem, de nem találtam még komplett csomagban sem.

mod: Gondoltam rá, hogy veszek egy másik ilyet, és annak a tápjával adom be a régit, de nem nagyon találok készleten, meg ugye nincs is rá szükségem, főleg nem úgy, hogy még tápot is kell hozzá majd keríteni...

[ Szerkesztve ]

(#2030) Feralheart válasza King Unique (#2026) üzenetére


Feralheart
tag

Körülbelül mennyi lehet az adatmentés?

(#2031) King Unique válasza Feralheart (#2030) üzenetére


King Unique
titán

Hát ezt a topikban kérdezd az adatmentő szakitól. Nem feltétlen illik közzétenni az árakat, de annyit mondhatok, hogy általában öt-hat számjegyű szokott lenni....náluk még viszonylag olcsó [link], [link]

(#2029) papasoft80: sajnos ez ügyben nagyon nem tudom segíteni.
Ha a dokkolóval amúgy is volt vmi gond, akkor ha gari nem megy, max veszel egy újat, vagy 3,5" külső merevlemez házat.

(#2032) Feralheart válasza King Unique (#2031) üzenetére


Feralheart
tag

Akkor ez az adatmentéses dolog kicsit felejtős :/

Melyik a jobb? Felhő vagy HDD?

(#2033) King Unique válasza Feralheart (#2032) üzenetére


King Unique
titán

Mindkettő, sőt mixelni érdemes, több helyre menteni (pl. 1, vagy több belső/ külső HDD/ RAID megoldás, optikai lemez, felhő), csak az a biztos. :K

(#2034) Feralheart válasza King Unique (#2033) üzenetére


Feralheart
tag

Szerencsém, hogy 5 évnyi fényképet két héttel a "baleset" előtt átraktam a Dropboxomra :D

És pl. a raidolást hogy lehet megoldani egy külső winchester esetén?
Illetve mekkora az a tárhely, amely még nem annyira sérülékeny?

És egy ilyen jellegű HDD ház mennyire "ajánlott"?

(#2035) King Unique válasza Feralheart (#2034) üzenetére


King Unique
titán

Igen, olvastam a másik topikban, jól tetted. :K
Eleve kisebb méretű, de fontos anyagok mehetnek felhőbe, optikai lemezre is. De nagy mennyiségű cucchoz nem mkinek van olyan sávszélessége, ami kényelmessé teszi a feltöltést és akkora online tárhely se olcsó. Ilyen téren egy nagy kapacitású HDD és USB 3.0 páros sokaknak vállalhatóbb.

RAID...vannak ilyen külső vinyók és külső merevlemez házak is, de szerintem kb. elég, ha több, fizikailag elkülönülő (külső) merevlemezen tárolod.
A linkelt cucc egy külső ODD ház, notis optikai meghajtókhoz. Vannak univerzális darabok (ez is az talán), amikbe rakható 2,5" HDD is, de szerintem érdemes inkább egy normál 2,5" külső merevlemez házat venni.

[ Szerkesztve ]

(#2036) Feralheart válasza King Unique (#2035) üzenetére


Feralheart
tag

Köszi a választ :)
és melyik gyártó külső házát ajánlod leginkább? :)

(#2037) King Unique válasza Feralheart (#2036) üzenetére


King Unique
titán

Fentebb vannak alternatívák, pl. ebben a hsz-ben is utaltam rá.

(#2038) Feralheart válasza King Unique (#2037) üzenetére


Feralheart
tag

Köszi, amint géphez érek, szemezgetek belőle :D

Tényleg, ott a HSZ-nél megemlítetted a biztonságos eltávolítást:
Mennyire érzékenyek erre a külső HDD-k?

(#2039) King Unique válasza Feralheart (#2038) üzenetére


King Unique
titán

Na most megint lusta leszek, azt meg ezen hsz utolsó bekezdésében tárgyaltuk. :D
De a lényeg, hogy tanácsos leválasztani, mert érzékenyek rá, aztán, hogy utána full leáll-e a vinyó, vagy nem, az már más dolog. Előbbi a fontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#2040) papasoft80 válasza King Unique (#2031) üzenetére


papasoft80
tag

Köszönöm!
Azért egy próbát megért. :D

(#2041) BullZeye


BullZeye
veterán

ASM 1153E
B09M77B9A0
1416

Tudtok linkelni oldalt, ahol foglalkoznak ezzel a chippel, és esetleg van FW hozzá ami tudja amire szükségem van? Vagy programot, amivel megnézhetem, hogy egyáltalán lehet e flashelni? :)

Fura, a chip rajta határozottan 1053E
MPtool 2.04 pedig 1051-nek írja. :)

[ Szerkesztve ]

(#2042) King Unique válasza BullZeye (#2041) üzenetére


King Unique
titán

A gond az, hogy hivatalos firmware csak a 1051-es chipekhez van, mint írtam is [link].
A 1x53-hoz nincs, hacsak a gyártó ki nem ad hozzá, de nem találok ilyet LC-Power oldalán [link], [link].

Flashelni, frissíteni csak akkor tudod, ha 55AA a PID azonosítója, amit MP Tool alsó sora, valamint HDS is megmutat.

Létezik egy megoldás, ami elvileg automatikus beállítja 10 percre az alvó módot és egyebeket, aszem talán 1053-as chipekhez is használható:

USB3-SATA-UASP1 Sleep and Large Volume Firmware Update

De ez egy nem feltétlenül hivatalos megoldás, így csakis saját felelősségre kéretik kipróbálni!!!

[ Szerkesztve ]

(#2043) BullZeye válasza King Unique (#2042) üzenetére


BullZeye
veterán

Sleep az működik ezen, ami zavar, hogy ha sleepbe megy a gép, és feléled, akkor hiába kattintok a meghajtóra, nem éleszti fel, a led nem világít, cask 1 perc után windows közli, hogy nem sikerült elérnie.

Erre van orvosság?

(#2044) King Unique válasza BullZeye (#2043) üzenetére


King Unique
titán

Passz...jó esetben inaktivitásból ébresztés és gép alvásból ébresztése után a rack-nek is újra fel kéne pörgetnie a merevlemezt és "aktiválnia magát".
Én hasonlót Linux alatt tapasztaltam a két, fentebb említett házamnál, hogy a noti fedelét felhajtja, mintha kicsit nehézkesen tértek volna magukhoz. De Windows alatt semmi gond nem volt.

(#2045) celf


celf
őstag

sziasztok!
Edigitalról szeretnék venni rack-et. (hozzácsapnám egy hűtőszekrény vásárláshoz)

erről a Manhattan esetleg van véleményetek?
usb 3.0-ás, 2,5"-os és minél olcsóbb kéne legyen. hogy még azért ne főzze meg a HDD-t, és működjön is rendesen a 3.0.
Ritkán lenne csak használva, amolyan fényképtárolásra, barátnő anyukájának.

illetve akár ez

az ajánlott listában a delock van még az e-digitalban, de arról van egy elég rossz review.

[ Szerkesztve ]

(#2046) nmy1212


nmy1212
tag

Sziasztok!

Van egy "Delock 42486" típusú külső rackem egy 5400RPM-es WD Blue 1TB-os merevlemezzel. Olyan problémám van hogy ha nincs használatban folyamatosan leáll, lecsatlakoztatja meg vissza magát.
Ez akkor kellemetlen amikor játszok és az adott játék a külső vinyón van. Játék közben is sokszor leállítja magát ilyenkor jobb esetben csak háttérhangok nincsenek, rosszabb esetben kidob.
Windowsban elvileg már mindent átállítottam energia gazdálkodásban de ugyanazt produkálja.

Valakinek valami ötlet?

Köszönöm!

Üdv!

(#2047) King Unique válasza celf (#2045) üzenetére


King Unique
titán

Nincs... :N
Gyártói oldala alapján a háza vsz részben fém, Micro-B csatlakozós, OTB=One Touch Backup gomb van rajta. De többi passz....
Azt a Sharkoon rack-et se ismerem személy szerint, de az csak 2.0-ás, érdemesebb volna talán 3.0 verziót venni [link].
De amúgy nem éppen a legolcsóbb ez a hely...illetve árakat nézve még a Delock 42486, LC Power LC-25U3-Becrux és az 5 év garis Eminent EM7033 ház lenne szerintem jó választás.

Különböző külföldi review-ek, vagy épp áruházas értékelések se mindig mérvadóak, nem kell teljesen készpénznek venni mindent...pl. a 42486-nál beírja a tag, hogy nála 3.0-án nem működik [link] A fórumtársnak van több is belőle, ilyen hibára nem panaszkodott.
Aztán a Becrux-nál meg írja a másik, hogy adatátviteli hibák miatt szinte használhatatlan, meg hogy nehezen ismeri fel a gép [link]...na ezt is kicsit cáfolnám, mert én némi akadozást csak Win8.1 UASP módban tapasztaltam, de azért nem volt annyira vészes. Win7, illetve az új Win10-nél nem volt ilyen, a szintetikus és a gyakorlati adatátviteli tesztek is rendben voltak, illetve felismeréssel se akadt gondom sehol. De a topikban más se panaszkodott rá. Egy 4 és fél csillagot simán megérdemelne.

Továbbá azokat tudom még ajánlani, amik összefoglalóban, illetve ITT lettek összeszedve. Meg talán egy másik webshopból válogatás kapcsán EZ is használható valamire.

[ Szerkesztve ]

(#2048) King Unique válasza nmy1212 (#2046) üzenetére


King Unique
titán

Hali!

Tiednek mi a VID-PID azonosítója, milyen vezérlő van benne [link].
"ha nincs használatban folyamatosan leáll, lecsatlakoztatja meg vissza magát." - x perc után leáll, majd ha megint ráklikkelsz, akkor újra felpörög?? Ez normális.
Ha sűrűbben és random eldobálja, le-fel csatlakoztatja, akkor ott, vagy a rack hibás, vagy a vezérlőjét nem kezeli megfelelően a Windows, vagy az USB csatlakozó esetleg elmozdul az aljzatban, nem illeszkedik megfelelően.
Illetve a WD Scorpio Blue elég sűrűn parkolja az olvasófejet, valamint az új típusok ilyenkor a motort is akár leállítják és felpörgetik. Lehet épp ez az oka.
Leállítást egyébként HDS-ben tudod tiltani így, vagy így.

Hogy mi okozza pontosan, arról csak úgy lehetne meggyőződni, ha kipróbálod másik gépen / másik OS-en, WD-t átrakod másik rack-be, vagy a Delock-ba teszel másik HDD-t és azzal is megnézed.

[ Szerkesztve ]

(#2049) nmy1212 válasza King Unique (#2048) üzenetére


nmy1212
tag

Van hogy torrent közben (seedelés/leechelés) is lecsatlakozik majd rögtön vissza, ami elég ahhoz hogy rögtön hibát dobjon az adott program. Most játék közben ugyanez. Haveroknál 1 hete próbálgattuk más gépeken, náluk is ugyanez volt másolás(!) közben, egy idő után pedig fel sem ismerte a gépük a külső vinyómat.
Másik HDD-vel sajnos nem tudom kipróbálni. Én amúgy laptop mellé használom USB 3.0-án keresztül.

VID: 05E3, PID: 0731

(#2050) King Unique válasza nmy1212 (#2049) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ez is Genesys Logic vezérlő.
Az, hogy aktív írás / olvasás (másolás) közben dobálja el, az abszurd...a kábel nem rossz, másikkal nem próbáltad, valamint aljzatban a csatlakozó nem mozdul el, illeszkedés nem túl laza??
Esetleg még talán instabil USB tápellátást is el tudom képzelni. 2.0, vagy 3.0 portban volt próbálva, mert előbbinél lehet nem ártana neki egy USB Y kábel?
Illetve az is elő szokott fordulni, hogy némely külső rack + gép & OS párosításnál 3.0 portban eldobálja a kapcsolatot, de 2.0-ban meg teljesen stabil.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.