Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Dolphine válasza King Unique (#700) üzenetére


Dolphine
addikt

Próbáltam már, hogy "kilövöm", akkor is ugyanaz! :(
A hátsó USB3 akkor miért jó? :W
Azért megette a fene, hogyha egy CoolerMaster 690 III-nál gyenge az előlapi csatlakozó!! :W
Én inkább a Windowsra tippelek!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#702) rayoliviero válasza Dolphine (#699) üzenetére


rayoliviero
veterán

Arra en is gondoltam. De feltelepitettem a Win 7-et es az usb boost fent sem volt meg, mar akkor rossz volt.

Te elol y kabellel is probaltad? Ugy elegnek kell lenni.
Nekem elol usb 3-on a WD Black meg egy kabelrol is elmegy. Ha usb 2-re dugom, akkor az y mindket aga kell neki mar.

[ Szerkesztve ]

(#703) Dolphine válasza rayoliviero (#702) üzenetére


Dolphine
addikt

USB2-n Y kábellel megy az előlapi csatlakozón!
USB3-n Y kábellel se működik az előlapi csatlakozón, hátulra elég egy része is az Y kábelnek!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#704) rayoliviero válasza Dolphine (#703) üzenetére


rayoliviero
veterán

Akkor a szufla eleg neki boven. Mas a baja.
Neked is pont Asus lapod van. En probaltam amugy Win 7-el es 8.1-el is, de rossz ugyanugy. Kenytelen leszek eladni az egy napos pendrive-ot.:( Engem is ez idegesit, hogy a hatso usb 3-al nalam is jo.

[ Szerkesztve ]

(#705) Dolphine válasza rayoliviero (#704) üzenetére


Dolphine
addikt

Valószínűleg az ASUS kivezetéssel lesz a probléma, ugyanis egy USB2-es pendriveot egyből észrevette a USB3 portra (az USB3 Boost csak akkor használható, hogy valami rá van kötve az USB3-ra!) kötve és rendesen kezelte is!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#706) batagy válasza batagy (#668) üzenetére


batagy
őstag

A 2.5"-es USB3-as Ebay-jes rackem még mindig nem jött meg.
Október 13-án fizettem ki.

Gabe123, neked megjött már valamelyik a kettőből, amit rendeltél?

(#707) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok!

Valakinek tapasztalat Ezzel a házzal!??

Jelenleg egy ilyenbe van a vinyóm, de bírja az USB 3at mert régen olyan házba volt!

STORY

Köszi a tippeket!!!

megj: azt miért látom egyes külső házaknál hogy max X gb vinyó? Nem kezelik mindet???

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#708) zeusz55


zeusz55
senior tag

lenne még egy a gép a PCXről lenne összerakva igy onnan nézek házat is... ezeket tartom a lent emlitett melett még elfogadhatóbbnak!

szerintetek???:

http://www.pcx.hu/termek/lc-power-lc-25bub3-fekete-merevlemez-haz-76617
http://www.pcx.hu/termek/fantec-db-229u3-ft1464-merevlemez-keret-63637
http://www.pcx.hu/termek/delock-dl42486-kulso-merevlemez-keret-90701

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#709) zeusz55 válasza zeusz55 (#708) üzenetére


zeusz55
senior tag

na még egy kérdés! :) az mitől függ, ill mit jelent hogy a külső ház USB anyája milyen?? Láttam legtöbbön ez a hullámos usb3 van amit nekem is sikerült beletörni a házba, de láttam mini USBt illetve rendes USB anyát is!? Melyik miért jó vagy rossz?? (azon kivül hogy a hullámost könnyü beletörni ://)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#710) batagy válasza zeusz55 (#709) üzenetére


batagy
őstag

A kicsi hullámos USB3.0 az "Micro B" típusú csatlakozó.
A "rendes" nagy az USB3.0 "A" típusú.

Igazából a különbség pont az, hogy a kicsit könnyű beletörni. :)
Más különbség nem nagyon van.

Éppen ezért mi is többnyire az "A" típusút javasoljuk, az jobban bírja.

Egyébként meg csak a gyártótól függ, melyiket rakja rá. Amennyire egyszer olvastam, rémlik valami, hogy a Micro B USB3.0 szabványa csak később készült el, ezért a gyártók az "A" típusút kezdték el hasznéllni, azért terjedt el, de ez csak saját elmélet.

(#711) szabilcs


szabilcs
csendes tag

Sziasztok.Egy Intenso 1tb 2.5" hdd-t vettem 6-7 hónapja ráraktam kb 800Gb adatot egy notebookrol.Most szerettem volna használni egy új notebookon de pár villogás után fény kialszik rajt es nem történik semmi.a gépen semmit nem jelez vissza.Próbáltam már rádugni egy xbox-ra egy dvd lejátszóra,semmi reakció a zöld világító fényen kívül.Valami megoldás lehet rá?Elvileg garanciális.Adatmentésre el lehet küldeni és persze cserére?

(#712) batagy válasza szabilcs (#711) üzenetére


batagy
őstag

Lehet hogy az új laptopon nem ad elég tápot az USB port.

Két USB-s Y kábellel próbáltad?

"Próbáltam már rádugni egy xbox-ra egy dvd lejátszóra,semmi reakció a zöld világító fényen kívül."
Ha NTFS-re van formázva, az Xbox és a DVD lejátszó támogatják annak olvasását?

(#713) batagy válasza batagy (#706) üzenetére


batagy
őstag

Megjött ma az Ebay-jes 2.5" USB3 rack.

Majd írok és fényképezek pár napon belül.

(#714) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok!

Noh redukálódott a tokok lehetősége:

Ezt azért mert normális a csatija és nem töröm bele (az asszony meg főleg... veszélyeztető tényező, viszont küllemre rohadtul nem tetszik! :/

Ez viszont marhára tetszik, de hogy ha én nem asszony biztos belecsonkolja a csatit! :(((((((((

Valaki vélemény? :F

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#715) King Unique válasza zeusz55 (#714) üzenetére


King Unique
titán

Nekem ez a Gembird is jónak tűnik [link], igaz ipon...type " A " csatis, ebayről hasonlíó rendeltek innen, aszem uez volt, vinyó csavarral rögzíthető benne, ami plusz pont.

Azért ez a " beletörjük a MicroB-t " is kicsit izé, cinkes dolog...ha vkinek annyi műszaki érzéke nincs hozzá, h rendeltetésszerűen, normálisan használja, akkor annak a kezébe nem való... :U
kell tudni vigyázni az ilyenekre, még én is, aki kerékcserénél néha túlhúzom, beleszakasztom az anyát, ilyen kis finom cuccoknál azért normálisan nyomom, odafigyelek :D

[ Szerkesztve ]

(#716) zeusz55 válasza King Unique (#715) üzenetére


zeusz55
senior tag

igazából nekem ilyen csatival csak az előző vinyón volt tapasztalatom, de ott valami szörnyű volt (feltételezem azért előttem bejáratták) de nem igazán akad 4 rongy tesztelésre... :/ meg az hogy én vigyázok rá egy dolog ... más is használja annak meg beszélhetek hogy itt kicsit lenyomod, finoman kihúzod.... :( aztán hupsz... és ugrik egy rack :O Szóval biztosra akarok menni! :(((

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#717) batagy válasza King Unique (#715) üzenetére


batagy
őstag

Úhhhh!

Pont ugyanilyen, amit én az Ebay-ről rendeltem!!
Én nem is tudtam erről a Gembird-ről! Vazze.

Akkor ez sokkal jobb, mert csak 500 Ft-tal drágább mint az Ebay-jes, viszont nem kell 1 hónapot várni.

Mindenesetre a véleményezést valszeg ma este megírom majd.

SZERK: amikor az Ebay-ről rendeltem, még csak 2500 Ft olt, most már ott is felment azóta 3500 Ft-ra. Akkor ez a Gembird sokkal jobb!

SZERK2: illetve nem 100%-ra egyforma mégsem. A tápbemenet és a LED máshol van az Ebay-jesen, mint az Ipon-oson.

[ Szerkesztve ]

(#718) jczettler


jczettler
tag

sziasztok!

egy kérdésem lenne a szakikhoz :)

adott egy 2.5-ös külső rack, benne a vinyó (meglepő :D ), hozzá pedig a szokásos usb 2.0 kábel, egyik fele rendes usb, a másik fele pedig mikro usb (mindkettő apa). A kábel hossza ~70cm.

egy ugyan ilyet szeretnék venni, pl. ezt néztem:

Equip 128523 USB 2.0 A-microB kábel, apa/apa, 1,8m

Két kérdés ezzel kapcsolatban:

1. nem hosszú az az 1.8m? rövidebbet egyszerűen nem találok...
2. az oké, hogy usb 2.0 - micro usb, de ez az A meg B... nem vágom, hogy számít e, vagy sem, mire kell figyelni?

Előre is köszönöm a felvilágosítást! :)

(#719) batagy válasza jczettler (#718) üzenetére


batagy
őstag

Szia

"1. nem hosszú az az 1.8m? rövidebbet egyszerűen nem találok..."
Való igaz hogy USB-re nem ajánlott a kb 2 m-es kábel.
árgépen azért kidob olyat ami rövidebb.

"2. az oké, hogy usb 2.0 - micro usb, de ez az A meg B... nem vágom, hogy számít e, vagy sem, mire kell figyelni?"
Hát igazad van, mert valóban nagyon megtévesztőek a megnevezések!
Ugyanis:
- USB2.0 esetén van Mini-B és Micro-B, ami nem ugyanaz!
- A Micro-B USB2.0 és USB3.0 esetén megintcsak eltér!

USB2.0 esetén a 2.5" rackeken nem Micro-B, hanem Mini-B szokott lenni! Erre figyelj. Valószínűnek tartom hogy ez van neked. A Mini-B-t itt keresd.

(#720) jczettler válasza batagy (#719) üzenetére


jczettler
tag

Szia batagy!

Köszi a válaszokat, ez alapján már fogok tudni igazodni :R

(#721) King Unique válasza batagy (#717) üzenetére


King Unique
titán

Ki tudja ki kitől lopott...de már nem vagyok biztos benne, hogy a 2 egy és ugyanaz, mert az is megtévesztő, h Gembird gyártói oldalán ennek a fajtának nyoma sincs, szériaszám alapján más rack van feltüntetve [link]...bár a 3,5"-os verzió eléggé hasonló első verzióhoz [link].
Tehát azért jól jártál azzal az ebay-essel :K , rack terén meg annyi féle-fajta gyártó van már, hogy nehéz nyomon követni, én is egy kis kutakodás után olyan csodákra bukkantam, mint Manhattan :D

(#716) zeusz55: ok, tiszta sor, akkor 2,5 colosban vegyél type "A female" csatisat, vsz strapabíróbb, az a fajta van zömmel gép usb aljzatokon is, bírja a gyepát. :K

[ Szerkesztve ]

(#722) jczettler


jczettler
tag

Na találtam egy jó ábrát... szóval tuti mini B a kicsi vég :)

(#723) zeusz55 válasza jczettler (#722) üzenetére


zeusz55
senior tag

Még egy kérdés, ha a vinyon van adat, és USB2-3as ra cserélem a házat, ez a vinyó adattartalmát nem befolyásolja semmiben ugye? Vagy adatmentés után egy format illik a vinyonak???

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#724) jczettler válasza zeusz55 (#723) üzenetére


jczettler
tag

nem szükséges, nem befolyásol semmit, cseréld és használd :)

(#725) robi222


robi222
senior tag

Sziasztok!
tudnátok mondani egy strapabíró (sok ki be húzkodás) vázat
ehhez: WD Red : 1000 GB HDD, SATA III, 16MB cache, 2.5
Ami fontos hogy a pc win 8.1 hez usb3-al a tv és a média lejátszóhoz medeber600 usb 2-vel szeretném csatlakoztatni.És persze egész nap menne a torrent miatt.
És annyira nem értek hozzá ,hogy még csak ma hallottam róla, hogy házzal is össze lehet így rakni a egy vinyót.

[ Szerkesztve ]

(#726) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan 2.5" mobil racket aminek van eSata, és USB3.0 kivezetése is?

:R

[ Szerkesztve ]

(#727) King Unique válasza akom (#726) üzenetére


King Unique
titán

Van több is, pl. Raidsonic , Delock, Fantech kínálatában, ebay-en is érdemes körülnézni, ha ráér a szállítás.
eSATA-ból a sima kell, v a tápolt eSATAp :F , mert fentebb említetteknél is akad min2 féle, a simához kell + USB (DC) tápkábel, a "p"-hez nem, de akkor gépen, notin is olyannak kell lennie, ill a "p"-be belemegy a normál eSATA is, szal nem akkora probléma.

(#728) batagy válasza batagy (#717) üzenetére


batagy
őstag

Sziasztok!

Most pedig következzen a beígért beszámoló.
Noname USB3.0 Ebay-jes rack.

fotó01
fotó02
fotó03
fotó04
fotó05
fotó06
fotó07
fotó08
fotó09
fotó10
fotó11
fotó12

• A rack nagy fekete része fém. A két vége műanyag.
ASmedia ASM1051 chipes, ami igen pozitív.
• A nyákon az áramkör számomra furcsán nagy helyen van szétterítve, és hát a forrasztások minősége csapnivalónak tűnik, de mindez nem érdekel, amíg jól működik a cucc.
• A vinyó csavarozós! Végre!
• A kis csavarok megfelelően rövid hosszúságúak így bele lehet őket teljesen csavarni.
• Magán a nyákon az előlapot viszont két nagyon pici, lemezcsavar jellegű csavar fogná, de az előlap füle műanyag és ez a pici csavar nem fogja rendesen. Nálam nem is lehet meghúzni, mert elforog benne a csavar. Ezt ezzel a csavarral így esélytelen rögzíteni. A megoldás, hogy kiméretű, (valszeg M1.6-os) rendes metrikus csavarral és hozzá való anyával kell ezt fölfogatni.
• A csúsztatós végén az előlapot két másik, nagyobb lemezcsavar fogja oda a házhoz, ez a fémházba csavarodik be, itt vigyázni kell szerintem, hogy nehogy túlhúzzuk, mert utána esetleg már sosem fog tartani.
• A LED-je nem a csatlakozós oldalon van, hanem a túloldalt. Ez nem gond. Azonban a vinyó kivételénél kell nagyon vigyázni, amikor húzzuk le a SATA-ról, nehogy hirtelen hátracsússzon a vinyó, mert akkor a LED egyből letörik.
• A csatlakozó USB3 "A" típusú.
• Beleraktam a múltkori Hitachi 7200 RPM-es nagy áramfelvételű 2.5"-es vinyómat, és az 1 db USB3-on pöccre fölismerte.
• Adnak hozzá külön USB - DC tápátalakítót is, de arra nincs szükség.
• Olvasás: 38-39 MB/sec
• Írás: 24 MB/sec, de a vinyómon nem sok hely volt.
• HDD Sentinel támogatja, a SMART látszódik.
• Két hibát tapasztaltam az USB kezeléssel kapcsolatban (az első megoldódott):
a) Nálam Win8-on ugyan megjelent az óra mellett a biztonságos eltávolítás ikon, de rákattintva nem jelent meg maga a drive ikonja és így nem lehetett leválasztani. HotSwap nevű programmal le lehetett választani. Ez azonban Windows hiba volt, mert egy Win8 update megoldotta!
b) Felcsatoláskor mindig van egy Windows hibaüzenet egy pillanatra ez:

win bug

Nem tudom mi okozza, sem a firmware upgrade, sem a windows update nem oldotta meg. Az üzenet csak kb 1-2 másodpercre jelenik meg, aztán magától eltűnik.

• A firmware upgradelhető. Kockáztattam és rátoltam innen a 130220.81.F6.02 verzót. Ez a művelet nem ajánlott csak annak aki tudja mit csinál, illetve inkább nekik sem, mert az update toolban van egy-két opció, amivel el lehet valszeg rontani a racket.

"Régi firmware:" kép:
Régi firmware

"Új firmware:" kép:
új firmware

Összegezve, teljesen jó és örülük neki! Két probléma van csak, az egyik a nyák és az előlap csavarozását érdemes kicserélni olyanra ami anyás, illetve a felcsatoláskor az említett hibaüzenet.

Akinek van ilyen Gembird, az rakhatna föl képeket a beléről.

[ Módosította: radi8tor ]

(#729) batagy válasza batagy (#728) üzenetére


batagy
őstag

Még valami: a hozzáadott bőrtok szűk és nem megy bele. De nem is baj mert akkor a hátsó LED nem látszódna a tokban. :)

(#730) batagy válasza batagy (#729) üzenetére


batagy
őstag

Még valami, part II:

Rájöttem, ha az USB-DC vezetéket is csatlakoztatom (egy USB2.0-ról), kvázi külső tápot adva neki, akkor nincsen az említett felcsatolási hibaüzenet.

Szóval úgy tűnik, hogy ezt a racket "külső táppal" tervezték. :( Ez akkor így nem túl pozitív.
Megy a táp nélkül is, de valami nem 100%-ra oké úgy.

[ Szerkesztve ]

(#731) King Unique válasza batagy (#728) üzenetére


King Unique
titán

Összeségében nem rossz, bár ez a lemezcsavaros (vsz ne lehessen túlhúzni műanyag miatt), meg felismerési probléma kicsit gáz, de utóbbi lehet win8 hiba, v a 7200 RPM miatt Ezért jó, ha minden update fent van, de nekem is Toshiba belsős külsőnél majdnem minden csatlakozáskor feldobja SATA-USB Bridge telepítése ablakot, holott már rég fent van illesztőprogi...
Azért 24-39 MB/s kicsit karcsúnak tűnik USB3-on, függetlenül attól, h tele van, ha pl. HD Tune-al futtatsz egy olvasást , akkor :F

Köszönjük a beszámolót ! :R

(#732) akom válasza King Unique (#727) üzenetére


akom
senior tag

Köszönöm. :R
Sajnos nem tudom hogy powered e az eSATA port (Asrock H77M-ITX, sehol nem említik.)
Így arra számolok, hogy nem.

(#733) King Unique válasza akom (#732) üzenetére


King Unique
titán

Ezen vsz sima eSATA lesz, a tápolt verzó ált. notikon szokott lenni, eSATA+USB combóként is szokás jelölni [link].
Tehát így 2 kábelre lesz szükség a használathoz, de figyelj, h akkor sima eSATA racket vegyél vegyél (pl. Raidsonic), mert míg az eSATAp-be belemegy a sima is, addig fordítva ez nem igaz :N , de ha másik 2 "p"-set veszed, igaz akkor is tudsz utólag sima kábelt venni hozzá (pl.Delock-hoz is csak usb3+esatap adnak) .

[ Szerkesztve ]

(#734) batagy válasza King Unique (#731) üzenetére


batagy
őstag

" meg felismerési probléma kicsit gáz, de utóbbi lehet win8 hiba, v a 7200 RPM miatt"

Biztos hogy nem, mert utána Toshiba MQ01ABD050-et raktam bele, és azzal is kiírja a hibaüzenetet. Akkor nem írja ki, ha a DC táp is csatlakoztatva van.

Maga a rack elég régi konstrukció, 2010-es, mert ebben a review-ban is az szerepel. 2010-ben az USB3 még elég korainak számított.

[ Szerkesztve ]

(#735) mrmft válasza batagy (#734) üzenetére


mrmft
senior tag

Samsung Ativ Book 2 gyari 750GB Seagate ST750LM022 HDDjehez szeretnek egy racket, amit kezel a HDSentinel. A fenti lapotopon USB2.0 portok vannak, ehhez lenne hasznalva a rack mivel egy SSD koltozott a helyere. Fontos lenne, hogy a rackbol minden kabel lehuzhato legyen, hajtogatos, gyurogetos megoldast nem szertnek. Merre fele induljak el?

(#736) batagy válasza mrmft (#735) üzenetére


batagy
őstag

Nem teljesen értem, hogy mit értesz hajtogatós, gyűrögetős megoldáson.

Minden normális külső rackből kihúzható az USB kábel.

Én 2.5"-es USB2.0-es rackből ezt a noname ebay-jest ajánlom. Itt adtam egy beszámolót róla. HDD Sentinel támogatja és bele csavarozható a vinyó.

(#737) batagy


batagy
őstag

A korábban szóban forgó Gembird rackkel kapcsolatban írtam az Ipon-nak, megerősítették, hogy a kép nem a valóságot ábzárolta, nem úgy néz ki a rack, és kicserélték képet.

(#738) mrmft válasza batagy (#736) üzenetére


mrmft
senior tag

Hajtogatos pl. Asus EEE kis HDD USB-je, ilyet lattam mar racken is es nem tetszik.
Delock 42486, RaidSonic Icy Box IB-250StU ezt a ketto birtam kibogaraszni a HDSentinel oldalarol mint tamogatott es jelenleg itthon altalam beszerezheto rack.
Olvastam a leirasod "A nyákon az áramkör számomra furcsán nagy helyen van szétterítve, és hát a forrasztások minősége csapnivalónak tűnik, de mindez nem érdekel, amíg jól működik a cucc." minosegit szeretnek.

(#739) batagy válasza mrmft (#738) üzenetére


batagy
őstag

A Delock 42486 az USB3.0-ás, a Raidsonic IB-250StU-B csak USB2.0-ás.

A Delock 42486-ot vedd az jó. Hátul egy szivacs van benne, ami rögzíti elvileg a vinyót. A HDD Sentinel támogatja.

(#740) mrmft válasza batagy (#739) üzenetére


mrmft
senior tag

OK, koszonom.
Van egy 120GBos kicsim is, neki a Königet (CMP-MOBSTOR13) neztem. Errol van tapasztalat?
Itt is a megbizhatosag a fo lenyeg, a sebesseg nem fontos.

(#741) batagy válasza mrmft (#740) üzenetére


batagy
őstag

Tapasztalatom nincs a König-gel, de szerintem ez a rack kb ugyanolyan mint a Delock, csak USB2.0-ás.
Német amazonon 3 vélemény szerint jó.

(#742) mrmft válasza batagy (#741) üzenetére


mrmft
senior tag

Nincs keszleten se a Konig se a DeLock a kozelemben levo boltokban. Honlapjukon fent van de venni azt nem lehet... Hoztam egy M-Tech 2.0-ast probakeppen, HDSentintel felismeri, csak 800-900kb/sec-el masolt. Visszavittem, selejtes. A jo kb 19000 korul dolgozik, nem egy villam.

(#743) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok

SSD-hez kellene külső usb3.0 rack, ami még ár/érték arányban is jó lehet. Mi tudtok ajánlani hozzá?

(#744) King Unique válasza #32577792 (#743) üzenetére


King Unique
titán

Gyakorlatilag amik itt fentebb nemrég terítéken voltak - akár ebay-es is tesztképekkel - azon USB3-asok közül szinte mind megfelelne műszakilag, funkcionálisan,ezekben a hsz-okban (1 , 2) rendszerezve is lettek. :K
Viszont külső SSD-nél arra nem árt felkészülni, h USB kázban nem működik a TRIM, ezáltal írási sebessége idő előtt csökkenhet...

[ Szerkesztve ]

(#745) #32577792 válasza King Unique (#744) üzenetére


#32577792
törölt tag

Sajna sok lehetőség nincs. Vagy külső vagy ODD helyére, ami SATA-I sebességet tud csak.

(#746) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Sziasztok!

Van nekem egy Chieftec Balck Box 2,5"-ös külső rack-em Hitachi 750Gb-os HDD-vel. Azt hiszem a párosításra egy rossz szavam nem lehet. Tetszik, hogy a rack-en van egy eSata csatlakozó, így azért gyorsabban lehet másolgatni. Viszont lenne egy kérdésem. Ha eSata kábellel kötöm össze a gépet és a HDD-t, ki kell kapcsolni a gépet a csatlakoztatáshoz és a leválasztáshoz, vagy le lehet választani úgy mint egy USB kábellel összekötött HDD-t?

Üdv!

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#747) King Unique válasza EAndrew (#746) üzenetére


King Unique
titán

Le lehet [tudástár], hotswap progi kell hozzá [link]. :K

[ Szerkesztve ]

(#748) batagy


batagy
őstag

Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Következik a harmadik Ebay-jes 2.5" rack review.
Erről a Noname USB3.0-ás rackről van szó.

Nem olyan foltos amúgy, mint a képen. Tiszta fekete a fedlap.

Ezúttal a képeket nem thumbnail-lel rakom, hanem linkelve, hogy ne lassítsa a topikot.

fotó1
fotó2
fotó3
fotó4
fotó5
fotó6
fotó7
fotó8
fotó9

Pozitív:
- ASmedia ASM1051 chipes. HDD sentinel ennek megfelelően felismeri.
- A vinyó csavarozós.
- A nyák érdekes módon nincs a rackhez rögzítve, amin igencsak meglepődtem. Azonban nem is rossz ez így, könnyebb a SATA-t csatlakoztati, majd az egészet (vinyó + nyák) be kell pattintani a műanyag sínbe. A HDD csavarozható, a nyákot egyik oldalon a SATA csati tartja, másik oldalon pedig az USB csatlakozó. De stabilnak tűnik.
- A nyákon a forrasztások jó minőségűnek tűnnek, nem olyan mint a korábbi rack.
- 1 db USB3.0 kábel elég, nem kell külön tápkábel! Ezért nincs a korábbi racknél tapasztalt leválasztási hibaüzenet sem.
- A két oldali lap fém. Csak a fehér keret műanyag.
- Beleraktam a Hitachi 7200 RPM-es nagy áramfelvételű 2.5"-es vinyómat, és az 1 db USB3-on pöccre fölismerte.

Negatív:
- Alapból 2009-es firmware van benne, valószínű lehet frissíteni, de nem próbáltam.
- Csavarokat nem adtak hozzá. Szabvány M3-as süllyesztett fejű, rövid méretű csavar kell hozzá. Én ezt rendeltem, ez se rossz, de kicsit nagy a feje.
- Az említett nagyobb fejű csavarral meghúzva, a műanyag a hátsó részen kissé meghajlik középen, ezért a fémlap nehezen pattan rá. Kisebb fejű csavart érdemes használni, végül is egy másik hibás rackből vettem ki csavarokat.

Egyéb:
- A rack oldali csatlakozó USB3.0 Mini-B típus, és nem Micro-B!! USB3-nél a Mini-B elég ritka! Nem tudom eldönteni hogy ez most előny vagy hátrány. Kicsit előny mert talán stabilabb, mint az USB3 Micro-B. Bár ugyanúgy néz ki, mint az USB2.0 Mini-B, ez nem kompatibilis azzal, szerintem.
- Olvasás: 41-42 MB/sec
- Írás: 23 MB/sec

Összességében meg vagyok elégedve, nem rossz! Nem nyújt túl nagy sebességet, de stabilnak tűnik. Az ASM1051 egy relatív régi chip, de éppen ezért jó a kompatibilitása.

(#749) King Unique válasza batagy (#748) üzenetére


King Unique
titán

Nem néz ki rossznak, korrekt kis rack :K
Viszont az már előzőnél és ennél is kicsit ledöbbent, h USB3-on, főleg egy 7200 rpm-es csak 4x MB/s körül tud...NTFS a fájlrendszer, mivel mérted, ezt most max, v középértékre értetted, esetleg vmi HDTune-al vmi tesztet betenni, mint pl. ez [link] :F
Vagy tényleg vezérlője limitálja és azért ilyen lassúak, pedig újabb kompakt külsőkbe és ahogy láttam külső rackekbe is viszonylag gyakori még az ASM1051 chip, v régebbi firmware az oka...

köszönjük a tesztet :R

(#750) batagy válasza King Unique (#749) üzenetére


batagy
őstag

Sima Windows-os másolással teszteltem, amit menet közben kiírt. NTFS formázású minden.

Ok, csinálok majd valami korrektebb írási és olvasási tesztet. A Hitachi 7200 RPM-es vinyót már kiszedtem, most egy Toshiba MQ01ABD050 van benne (5400 RPM), meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.