Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) DarkDeer válasza King Unique (#450) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Nem ez kell! Nekem nem kell PCI Express bővítőkártya, mivel nekem az alaplapomon már gyárilag rajta vannak az USB 3.0-ás portok. Tehát nekem ennek csak az előlapi része kéne, ami jóval olcsóbb, kb. 4 ezer Ft. Külföldön már hónapok óta kapható, de idehaza senki nem árulja. Megrendelném külföldről, de annyi lenne a szállítás mint maga a cucc. :F

(#452) King Unique válasza DarkDeer (#451) üzenetére


King Unique
titán

Ja,bocs,neked meg csak a "fele" kéne,ez is delock,csak egybe,külön meg,csak azt a részét gondolom nem adja az ebolt.Esetleg egy mailt megér utána érdeklődni tőlük,h be tudják-e szerezni reális áron.

(#453) DarkDeer válasza King Unique (#452) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Írtam nekik ez ügyben, kíváncsi vagyok mit válaszolnak majd.

(#454) King Unique válasza DarkDeer (#453) üzenetére


King Unique
titán

Na arra én is kiváncsi vagyok,bár én lehet majd egybe veszem meg,mert alapból nincs a gépembe.

(#455) DarkDeer válasza King Unique (#454) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Válasz:
"Jelenleg a hivatalos magyarországi forgalmazó kínálatában még nem található ez a termék.
Ahogy elérhetővé válik számunkra is, kihelyezzük kínálatunkba."

(#456) King Unique válasza DarkDeer (#455) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez van sajna,ez Magyarország, ki tudja mikor válik elérhetőve nálunk,bár szerintem talán még idén! :U Csak,ha most kéne az embernek,nem szeret várogatni senki,én se.

Türelmesen kivárod,v ha nem,akkor marad külföldről rendelés,v kimész pl.osztrákba,ott biztos van már,csak a gari ugye. :F

(#457) ratcache


ratcache
aktív tag

sziasztok!

van valakinek tapasztalata az alábbi rack-ekkel kapcsolatban?

RaidSonic Icy Box IB-230StU3-G

RaidSonic Icy Box IB-231StU3-G

nagyon megtetszettek ezek a szálcsiszolt alu jellegű cuccok, de nálunk nem találtam sehol forgalmazót, vagy egyáltalán ahol be lehetne szerezni - kaphatóak egyáltalán, vagy csak külföldi webshop-okból?

esetleg valami hasonló jellegű, usb3.0-ás szálcsiszolt alu rack-et tudtok? (szín szürke vagy fekete, de lehet akár komplett vinyós megoldás is, csak legyen legalább 1TB. vészmegoldás a fentebb említett Samsung, de csak jobb lenne fém és cserélhető rack-el oldani meg :U)

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#458) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Tudtok ajánlani egy jobb fajta külső 2,5-ös USB 2.0 mobilracket 5k környékén laptop mellé ami jó hűs és stabilan megy USB kábel tápellátással (külsőt nem akarok használni)? :R

Én Raidsonic Icy Boxot néztem, kicsit olcsóbb is mint 5k.

Let the Zone take me if I am.

(#459) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Sziasztok!

Nézelődök a piacon, de szeretnék tanácsot is kérni, olyan legalább 2 fiókos 2,5" külső házat keresek ami lehetőleg e-sata-n keresztül csatlakozik és stabil működésű.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv Zsolt

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#460) CZiUM


CZiUM
tag

sziasztok,

van egy samsung hm641ji sata winyóm, amit egy spire 2.5-es rackben használok esatán és usb tápon keresztül otthon, probléma nélkül.
most viszont el akartam hurcolni magammal és egy windows 7-es laptop usb-n (plusz usb táp) nem ismeri fel. az eszközök között megjelenik, de a meghajtók nem jelennek meg.

hogyan lehetne a meghajtókat előcsalogatni?

előre is köszönöm a segítséget.

(#461) TeeJay


TeeJay
félisten

létezik idehaza bestbuy külső 2,5"-os mobilrack vinyóhoz?
sharkoon-t néztem azok tetszettek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#462) hege1989


hege1989
tag

Sziasztok!
Most készülök eSATA-s mobilracket venni, ezt találtam jónak:
Kamazo2

Nektek van erről valami tapasztalatotok?
Vagy ha tudtok valami hasonlót vagy jobbat ebben az árkategóriában azt is szívesen várom.

Illetve tippként kaptam egy másik fórumról ezt:
Delock 2.5 külső ház
jobbnak tűnik mint az első, de jóval drágább is.

[ Szerkesztve ]

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#463) hege1989 válasza ratcache (#457) üzenetére


hege1989
tag

Szia!

Én most ezt néztem ki.

Raidsonic ICY BOX IB-231StU3-G
Te végül milyet vettél? Hogy vagy vele megelégedve?

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#464) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

két külső 2,5" házikót néztem, melyiket érdemesebb választani? Illetve, nekem olyan kéne ami csak 1USB-t foglal el, tehát nem Y-USB :N

Sharkoon QuickStore Portable USB 2,5" SATA kompakt merevlemez ház
Kraun 2,5" SATA USB fekete mobile rack

Tigris, tigris, csóvafény...

(#465) dudi válasza cellpeti (#464) üzenetére


dudi
senior tag

ha másért nem is, a kábel miatt a sharkoon jobb választás. Nem kell külön "szütyő" meg kábel, hanem a házban van elvezetve. Nekem is hasonló van, sokkal praktikusabb így.

üdv,
dudi

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#466) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!Van egy elfekvő noti winyom ehhez keresek egy megbízható masszív külső házat amely usb 3 csatlakozása van.Láttam 6-7 ezer forintért olcsóban nem létezik?mert usb 2 csatlakozó van olcsón is de már inkább usb 3 vennék.

(#467) King Unique válasza qwertly (#466) üzenetére


King Unique
titán

Kicsit döglődik a topic,3,5" aktívabb.
De pl. Raidsonic cuccai jók,pl. ez , v Sharkon,Revoltec,Chieftec stb...de a jobbak 4-5 k-tól kezdődnek, LC-Power rackek is jók még,de az is 4-5k...

(#468) qwertly válasza King Unique (#467) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Nem akartam a 3,5 fórumba belekotyogni elvégre nekem 2,5 HDD keret kell.A linkjeidet megfogom nézni,valószínűleg 5ezer alatt nem úszom meg.Ha egy normálisabbat akarok venni.
Üdv:

(#469) bandon


bandon
tag

Sziasztok,

nem találtam semmi infót arról h lekezeli-e ez a rack a 2,5 1TB HDD.
Segítségeteket előre is köszönöm

Üdv: bandon

(#470) King Unique válasza bandon (#469) üzenetére


King Unique
titán

HDD tárhely annyira manapság ezeknél nem szokott korlát lenni :N ,inkább méret,egyrészt milyen 1 TB 2,5" hdd - 3 tányéros 12,5mm ,v új 2 tányéros 9,5 mm - ,ehhez igazodik rack is,van amiba max 9,5 mm-es fér bele,vannak vastagabbak ,amikbe 12.5-v akár 14,5 mm-es notivinyó is belemegy.
Ennél mivel nincs odaírva,passz... :N ,ránézésre 9,5 mm-esnek tűnik - tehát fenti alapján... - de gyártó oldalán nézz utána. :K

(#471) bandon válasza King Unique (#470) üzenetére


bandon
tag

Köszönöm a segítséged, lekezeli az 1tb HDD-t.

Üdv: bandon

(#472) King Unique válasza bandon (#471) üzenetére


King Unique
titán

OK! :)
És amúgy bele is fér,milyen 2,5" 1 TB-os (rackbe 9,5 mm-es megy bele) ?

(#473) bandon válasza King Unique (#472) üzenetére


bandon
tag

Lekezeli de nem fér bele 12,5mm 3 tányéros :((

Üdv: bandon

(#474) King Unique válasza bandon (#473) üzenetére


King Unique
titán

Mondtam,nem az a fő szempont manapság,h lekezeli,hanem,h belefér-e...akkor jól tippeltem :K ,ha már megvan a vimyó,akkor nézz másik rack után,van "vastagabb" is,ahogy moindtam,v ha nincs még meg hdd,akkor vgyél új 2 tányéros 12,5 mm-eset.(pl.WD10JPVT,Samu M8)

[ Szerkesztve ]

(#475) HXY


HXY
addikt

Létezik kifejezetten 7mm-es HDD-hez való ház?
(Tudom, hogy megy a 9.5mm-essel is)

(#476) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Ehhez a winyóhoz: WD400 LBA 78140160 HDD Milyen racket ajánlanátok?
[link]
Vagy ez egyáltalán jó hozzá?

Szerk:
esetleg ez?

[ Szerkesztve ]

(#477) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok 2,5 ös rack kellene egy 1TB-os notebook vinyóhoz, fontos lenne a védelem (fizikai) mert rengeteget lesz hurcolva. Viszont nagyon 5k -nál többet nem szeretnék rákölteni. Válaszokat előre is köszönöm.
Láttam , hogy van olyan ami külső áramforrást igényel meg olyan ami nem, ez most hogy is működik ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#478) dudi válasza Pocok256 (#477) üzenetére


dudi
senior tag

ez úgy működik, hogy a gép usb portjából veheti fel a szükséges teljesítményt. Ez portonként 500mA maximum, 5V-on, ami 2.5W. Két port esetén ez 5W. Ha ennél többet igényel a vinyó, amit rákötnél, akkor ahhoz kellhet a külső táp. De ez ritka, legegyszerűbb a vinyóról leolvasni, vagy tesztből, adatlapból.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#479) Pocok256 válasza dudi (#478) üzenetére


Pocok256
veterán

Értem köszi, ezt se tudtam, azt hittem minden vinyó ugyanannyit igényel.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#480) dudi válasza Pocok256 (#479) üzenetére


dudi
senior tag

nem, pl. a 5400rpm-esek jóval kevesebbet igényelnek. Szerintem külsőbe ilyet érdemes tenni. Meg attól is függ, hogy hány tányér van benne. :)

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#481) Pocok256 válasza dudi (#480) üzenetére


Pocok256
veterán

Ennek az 1 TB os változatát szedném ki a laptopomból és tenném bele egy külső rackbe.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#482) dudi válasza Pocok256 (#481) üzenetére


dudi
senior tag

Ehhez elég a dupla usb csatlakozós külső ház, 4.5W-ot ír seek power-re, ez a max.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#483) Pocok256 válasza dudi (#482) üzenetére


Pocok256
veterán

Tudsz ilyet linkelni nekem ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#484) andrasko


andrasko
senior tag

Sziasztok.

Nekem adott egy WD HD media player + 2.5" USB külső (500GB Samsung SATA2) HDD kombináció.

A WD player folyamatos hálózati feszültség alatt áll, a távirányítóval kapcsolom, ki-be. Kikapcsolt állapotban előlapi jelzőfény nincs.

A gondom az, hogy WD player távirányítóval kikapcsolt állapotban (stand by) az USB-s HDD folyamatosan világít. Csak akkor kapcsol ki, ha kihúzom az USB csatiból.

Mi lenne a megoldása, hogy a WD kikapcsolásakor az USB-s 2.5"-os HDD is kikapcsoljon, ha lehet ne manuálisan???
Köszi a válaszokat. :R

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#485) odipapa


odipapa
senior tag

Sziasztok!
Kb. egy éve vettem egy SSD-t (KINGSTON SNV425S264GB)
A kérdésem hogy bele tudok-e rakni egy 2,5-ös HDD-t a hozzá kapott külső rackba?
Gondolom igen, de kellene a megerősítés.

(#486) King Unique válasza odipapa (#485) üzenetére


King Unique
titán

Tehát nem beépítőkeret,hanem külső 2,5" usb-s mobilrack-et adtak hozzá...,nyilván bele :K ,max az a kérdés rackbe milyen vastag SSD/HDD megy bele, 7-9,5-12,5 mm (ssd-k ált. 7 - 9,5 mm vastagok),ill nincs-e vmi korlát,h mekkora tárhelyűt kezel,bár mostaniaknál nem szokott,3,5" rackek is 3-4 TB-ig kezelnek,2,5"-ek is tudják 1 TB-ot,vsz 2--t is. :F Illetve gondolom usb3 rack lehet,ami hdd-nek is elég áramot ad 3.0 portba,de 2.0-ba esetleg szükség lehet usb Y kábelre,mert többet eszik vinyó,ssd-nél.
(#484) andrasko: hát lehet,h semmi ,mert külső vinyók nem feltétlen TV,media player,DVD/BD lejátszó,NAS stb.eszközökkel való csatlakoztatásra,használatra vannak kitalálva :N ,hanem PC-s,notis adathordozásra-tárolásra...ott gondolom nincs ilyen problémád,gépen leáll üresjáratban,v full kikapcsolva azt rendesen,de előbb említett eszközök önálló vézérlése ebbe bekavarhat és folyamatosan startra készen tarthatja a külső vinyót.Bár elvileg TV-vel együtt kikapcsolnak (pl. WD-k),media player lehet máshogy van beállítva,"menüjében nincs erre vmi,v külön gomb" , v vmi fw update nem jött ki hozzá,ott lehet kijavították ezt,meg ha már WD,mért nem WD külsőt vettél hozzá,lehet azzal menne. :D
Samsungoknál a Drive Manager progiban lehet állítani kikapcsolási idejét,de gondolom ez is PC-n műxik csak...
amúgy meg kihúzni usb-t se nagy nyűg és csak tényleges használatkor csatlakoztatni,v éjjel-nappal megy? ,ill folyamatosan mellette tartva meg csak porosodik..

[ Szerkesztve ]

(#487) odipapa válasza King Unique (#486) üzenetére


odipapa
senior tag

Köszi a kimerítő választ. :R

(#488) Watto1991


Watto1991
senior tag

Üdv mindenkinek !
Az alábbi rack-ről mi a véleményetek?

Chieftec

[ Szerkesztve ]

(#489) dudi válasza Watto1991 (#488) üzenetére


dudi
senior tag

Vegyél egyet éld oszd meg velünk a véleményed :))
Nagy különbségek már nem nagyon vannak ezek között a cuccok között, kb mindbe ugyanaz az lap van.összeszerelésben lehet eltérés,de a chieftec a jobbak közé tartozik.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#490) benvolio


benvolio
őstag

Én ilyen Delock-ot szereztem be. Pc-vel, laptoppal, két LG TV-vel most próbáltam ki. Probléma nélkül ment USB2-n. USB3-as csatlakozón nem tudtam ki próbálni, mert az még jelenleg nincs nekem. A kábel 80cm-es amit adtak hozzá. A "hardver biztonságos leválasztása" után a ledje nem alszik el, tehát áram alatt marad, de a Maxell rackem is ilyen. Igy hirtelen röviden ennyi.
Üdv!

(#491) gereke


gereke
tag

Sziasztok,

USB 3.0-ás 2.5"-os mobil rack-et keresek.

A 3,5"-os topikban a Sharkoon-t ajánlják.

Gondoltam 2,5"-osból is jó lesz a Sharkoon. Viszont az edigital-on a Sharkoon QuickStore Portable Pro U3 2,5"-nál ezt találtam: "Sajnos vettem egy ilyet, nem kellett volna. USB3 csatlakozáskor WIN7 folyamatosan \"eldobálja\", majd újra felismeri. Azóta külföldi fórumokon olvastam erről, hogy ez sajnos ilyen. USB2 vel viszont jól működik. " :W :W
[link]:

Valakinek van tapasztalata :F

Javasoljatok valamit USB 3.0-ra

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

LYA-L29

(#492) King Unique válasza gereke (#491) üzenetére


King Unique
titán

3,5"-be jó a Sharkon,2.5"-be passz :F ,vki panaszolta máshol,h Sentinel nem ismerte fel,ami nem utolsó dolog,jó,ha nyoman akarod követni benne vinyó állapotát. Akad csomó más alternatíva,Raidsonic,Delock,Thermaltake,Chieftec stb.(külső hdd topicba is volt téma nemrég, hsz ) ,ill ha itt feljebb olvasol ugyancsak akadnak tippek,részben általam ajánlotak közül is. :K

[ Szerkesztve ]

(#493) gereke válasza King Unique (#492) üzenetére


gereke
tag

Köszi KingUnique :R

Már napok óta keresem a neten de nem találom, hogy a Raidsonic (IB-231StU3-G,IB-230StU3-G,IB-250StU3-BH) vagy Revoltec(EX206, EX207) USB3-as alu tokokhoz adnak-e Y kábelt :F

Fontos lenne ez, hogy biztosan minden eszközön( USB2-es PC, laptop, tv, ...) működjön.

Tudnátok segíteni.

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

LYA-L29

(#494) King Unique válasza gereke (#493) üzenetére


King Unique
titán

Pedig árgép több helyet kidob rá (1 , 2 , 3) , bár előfordulhat átmeneti készlethiány. Mobilrackekhez általában adnak Y kábelt,v van hozzá külön DC usb tápkábel,de nem mindnél,gyártó oldalán csekkold le,de ha nem Y-t adnak,az se baj,mert lehet venni végére Y "elosztót" (ilyesmi), ill EX207 racket nemrég vett vki,tőle kérdezd azt.

(#495) gereke válasza King Unique (#494) üzenetére


gereke
tag

Szia,

Köszönöm segítséged. :R

Igen tudom, hogy több helyen is kapható, viszont sehol nem látok utalást a kábelra.
Természetesen néztem a gyártói oldalakat is, de ott sincs semmi. :O

LYA-L29

(#496) King Unique válasza gereke (#495) üzenetére


King Unique
titán

Ott a Google,tesztek,képek...tessék: Revoltec 206, 207, Raidsonic: 1, 2 - ahogy látom egyik se Y :N ,hanem a jellemző sima usb3 A-MicroB...
+táp úgyis csak 2.0-ba kell,megoldható a korábban javasolt elosztóval,v ezen rack-en van pl.DC táp bemenet,amibe egy +tápkábel dugható,ha kell,de 2 db kábel macerás kicsit,jobb az Y,viszont idehaza ált usb2-eset kapni,ami más mini/microb csatis,mint 3.0,van ahhoz is,de külföldi oldalakon látok csak, ez, v ez,max rendelni. Esetleg hazai számtechboltokba megkérded tudnak-e szerezni,jobbat nem tudok. Nekem van,Iomega külsőhöz adták,de az meg kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#497) gereke válasza King Unique (#494) üzenetére


gereke
tag

ProdyG tájékoztatása szerint nem Y kábelt adnak a Revoltec-EX207 házhoz :O

King Unique : NAGYON köszönöm. :R
Mennyit kerestem én ezeket a képeket :W , neked pedig pár perc alatt sikerült

[ Szerkesztve ]

LYA-L29

(#498) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Vissza-vissza olvasgattam, de végül úgy döntöttem, hogy inkább bevállalom, hogy a kommentemmel együtt engem is a leb@szás fenyegethet, de hátha pontosabb választ kapok.

Szóval adott egy Wd Scorpio Blue 2,5-es 320G noti vinyó, ennek szeretnék egy USB3-as külső racket.
Router USB2.0-s csatiján lenne használva, de a géphez is használnám, ami meg persze 3.0-s.

A kérdés, hogy érdemes-e olyan racket néznem, ami Y-os, vagy elég egy szimpla?

Illetve van-e bestbuy kategória, vagy mi az ami alá nem érdemes menni?
Teccenek, és előnyben részesítem a toolfree eszközöket, pl csifi, vagy a Quickstore. De ezek szimpla kábelesek. Elég lehet? vagy inkább Y kábeles?
A routeren 2db USB csati is van, így hasznos lehet az Y-os is. Abból esetleg van ami ajánlott és árban is jó és esetleg toolfree?

(#499) King Unique válasza AndrewTdi (#498) üzenetére


King Unique
titán

Hi!

Ok,majd ott válaszolok,de előtte még másnak is kell,egy kis türelmet!

Üdv.

(#500) King Unique válasza AndrewTdi (#498) üzenetére


King Unique
titán

Azt hittem előbbi privátba ment...na mindegy
A "csifi" az jó,bár én ezt néztem,ez minőségi cucc,Sharkoon-nál azt pnaszolták,h HDSentinel nem ismerte fel, jók még a fentebb említett/linkelt Raidsonic,Thermaltake rackek is :K ,viszont ahogy láttad belinkelt képek alapján,szinte egyikhez se adnak Y kábelt :N ,gépeden 3.0-ba nem is kell, 900mA elég bőven egy 2,5" notivinyónak. Max router-en lehet talán kevés a nafta,de egyrészt tehetsz végére utólag is "Y elosztót",másrészt beszerezhetsz 3.0 Y microB kábelt (külföld,v rendelni számtechbolt), harmadrészt Scorpio Blue-k indítóárama alacsony, 1 TB My Passport 3 tányérral is simán elmegy 1 usb2 portba,TV-be is 1 porttal nálam,tehát az elvileg kisebb igényű 1 v 2 tányéros (info) 320-as is vsz,Passportokhoz se adtak soha Y-ont. (legtöbb mostani 2,5" 3.0 házhoz már sima kábelt adnak,passz melyikhez jár még Y...mondjuk más dolog,h szakik usb2-be Y-al javasolják...)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.