Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Alg


Alg
veterán

Sziasztok!

Paspport-hoz létezik valamiféle tok? Ezen a fényes izén minden karc meglátszik...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#302) wassermann válasza Alg (#301) üzenetére


wassermann
addikt

Nekem fekete van, nem volt hozzá semmiféle tok Egyébként elég kemény, nem karcolódós fajta műanyag a fényes háza: olyasmi talán, mint a drágább, feketenyelű konyhakések műanyagnyele.
Folyamatosan használom, hozom-viszem az ing-zsebemben vagy a kabátom belső zsebében, de eddig semmi komoly nem történt vele. Persze hajigálni nem szoktam : )

[ Szerkesztve ]

(#303) Alg válasza wassermann (#302) üzenetére


Alg
veterán

Hát nemtudom, de nekem már tele van apró karcolásokkal, pedig kb. 2 hetes...
És vigyázok is rá...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#304) bwpkl válasza Alg (#303) üzenetére


bwpkl
csendes tag

miért olyan fontos az hogy karcos?
Attól winchesteredet tudod használni nem?!
Nem fogják elvenni tőled és ; "Na hadd nézzem csak milyen karcos a Passportod"
Ki nem Sz@rja le hogy karcos?!

(#305) _seth_


_seth_
veterán

Coolink 2,5" SATA USB 2.0 + 120 GB WD SATA HDD [link]

Nekem bevált :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#306) Male


Male
nagyúr

Meg lehet valahogy oldani, hogy egy akármilyen bootolható CD/DVD képfilet fel lehessen tenni egy ilyen külső vinyóra úgy, hogy utána a gép bebootoljon erről? (valami program biztosan kellene hozzá, ami bebootol, és utána CD/DVD-t emulál a képfileből, és betölti arról amit talál rajta)

(OS telepítéshez kéne egy DVD nélküli notihoz... win van rajta, tehát egy XP-t még fel lehet rakni másik partíciórol, de Linux, BeOS, stb.?)

(#307) Hack3er


Hack3er
őstag

Külső usb-s rack-es winyóról lehet bootolni?
Vagy is wint telepíteni rá?

(#308) bwpkl válasza Hack3er (#307) üzenetére


bwpkl
csendes tag

na erre én is kíváncsi lennék, de szerintem lehet, hogyha az alaplap BIOS-ban a bootolási lehetőségek között fel van sorolva hogy USB-HDD, vagy valamilyen USB-s eszköz.

Milyen alaplapod van?

(#309) fatu válasza wassermann (#296) üzenetére


fatu
csendes tag

kösz mindenkinek a választ! a héten valószínű meg is veszem. üdv

(#310) wassermann válasza Hack3er (#307) üzenetére


wassermann
addikt

" ... fel lehessen tenni egy ilyen külső vinyóra úgy, hogy utána a gép bebootoljon erről ..."

Már én is olvasgattam, pont ilyen ötlettől vezérelve. Amit sikerült összeszednem, az alternatív oprencerek ebben sokkal jobbak:

- a Windows nagyon nagyon macerás, de a BART PE Builder-ét valahogy ki lehet herélni
- a LINUX-ok között egész kicsik is vannak (DSL-N), amikben bizony minden benne van az internet-browseren és email kliensen kívül még egy Office szerüség is és az egész ráfér egy 256MB-os memorystick - re
- az APPLE MAC, normál PC-kre meghekkel-t OSX 86 Tiger-e is simán elindul akár egy USB-stick-ről is (Lsd. OSX86.hu)

[ Szerkesztve ]

(#311) Alg válasza bwpkl (#304) üzenetére


Alg
veterán

Kösz, sokat segítettél :(((

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#312) #25954560 válasza Hack3er (#307) üzenetére


#25954560
törölt tag

lehet kis hekkelessel. tobb helyen is van leiras, mi is hasznalunk ilyet kb 4 honapja. pl, mert hivatalos an semelyik vindoz nem tamogatja.
arrol szol h az eredeti install--ban modositasz ezt-azt, majd kiirod es arrol telepitesz.
legjobb, ha a beepitett vinyo az install idejen nincs benne a gepben (legalabbis lehuzod).

mod: linukc siman butol kulso cuccrol, ha az is megfelel :)

[ Szerkesztve ]

(#313) bwpkl


bwpkl
csendes tag

Azt hallottam hogy a WD HDD-k nagyon kényesek, ezért nem ajánják rackbe.(2,5)
A Seagateről ugyanezt hallottam?

Mi a véleményetek erről?

(#314) wassermann válasza bwpkl (#313) üzenetére


wassermann
addikt

Ez csak valami pletyka! - ma már nagyon gyorsan terjed a net-en a rossz hír. Emiatt egy gyártó sem marad meg a piacon, aki rosszabb minőségű terméket gyárt. Ezt ők is tudják, ezért iszonyatosan ellenőriznek mindent, nehogy esetlrg vissza kelljen hívni egy hibás szériát.
A WD és a Seagate is neves gyártó, nézdd csak meg feljebb a #298-as hozzászólásban hány fajta kapható csak WD Passport-ból Magyarországon ...

(#315) bwpkl válasza wassermann (#314) üzenetére


bwpkl
csendes tag

Értem én, de vajon igaz-e a WD-nél ez az állításod a belső Winyókra is, mert én sem a passportról hallottam hogy gubanc van vele (hanem belső wincsiről), naná hogy abba strapabíróbb winyót tesz hisz az külső meghajtó ,és azt hurcolássza üti vágja az ember,és nem venné ki jól magát hogyha bekrepálna egy év múlva.

Állítólag:
Pl.: nem bírja a hideg meleg váltakozást, még úgy sem hogyha megvárják hogy felmelegedjen legalább 20 fokra és csak aztán kapcsolják be.
Vagy azt hogy ha menet közben hozzáérek akkor rendkívül nagy a bad sector képződésének az esélye, vagyis ha menet közben arrébb akarom tenni a rack-ket akkor bad sectoros lessz, ugyanez érvényes a seagate is

NEM ÉN ÁLLÍTOM

csak ezt hallottam(több helyről)

Erre én megkérdeztem hogy oké akkor milyet vegyek?
Válasz erre hogy a legigénytelenebb winyót, pl.:Samsungot.
Mellesleg nekem a Samsung lett bad sectoros pedig szörnyen vigyáztam rá és kölcsön sem adtam (3,5 volt)
úgyhogy a samu kilőve
Hitachi!? nem
Fuji!? az se
akkor mit?
Szerinted ezek csak pletykák? remélem mert egy WD és egy Seagate között hezitálok
HD Sentinellel milyen kondíciót ír neked a 60 gigás Passportra?

[ Szerkesztve ]

(#316) bwpkl


bwpkl
csendes tag

ja és ezeket nem a neten láttam hanem mondták

(#317) wassermann válasza bwpkl (#316) üzenetére


wassermann
addikt

"... HD Sentinellel milyen kondíciót ír neked a 60 gigás Passportra ..."

- emiatt most bocs, de a HD Sentinel-t fel nem teszem, a Sandra fenn van de a diagnosztikai info-t sajnos nem látja.
De, álljon itt amit korábban is írtam: Legalább 9 hónapja vettem, hozom viszem, katt eltávolítás, kihúzom, bedugom egyik gépből a másikra úgy hogy talán még a tányér meg sem állt... és eddig semmi baja : )

[ Szerkesztve ]

(#318) bwpkl válasza wassermann (#317) üzenetére


bwpkl
csendes tag

azért köszi.
Ezek szerint a WD-ben nyugodta megbízhatok, és nem fog nekem idő előtt haldokolni?

(#319) sammo


sammo
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Samsung HM060HI noti winyóm és vennék hozzá egy racket, ti melyiket választanátok ezek közük?:

COOLER MASTER EXTERNAL 2.5" RX-250-U2BN - 4700 Ft
COOLINK EXTERNAL 2.5" SLIM - 2300 Ft
MSI StarTray 2.5" USB2.0 MOBILE RACK - 3800 Ft

Én a Coolink-et néztem ki magamnak, jó választás? Jó lenne, ha 1 USB-ről is menne.
Az LC POWER az milyen? Ebből többféle is van 2e Ft körül.

Előre is kősz a segítséget! :)

(#320) bwpkl válasza sammo (#319) üzenetére


bwpkl
csendes tag

Coolinkról van tapasztalatom, még nagyon régen vettem egy 3,5 racket, és nagyon bevált, nagyon szeretem csak mérete és a súja miatt be akorok újítani egy 2,5-ös rackre,
én is először egy coolinket akartam, de időközben belebuzultam egy
A.C.Ryan alubox 2.5 nevezetű csodába. tudja kezelni a SATA-s és IDE-s vinyót is, meg eSATA ... nagyon kis okos ketyere.

Szóval visszatérve a Coolinkra, csak ajánlani tudom. az ára is kedvezőbb, a másik kettő (COOLER M. , MSI) főleg a nevet kell kifizetni.
sőt meg merem reckírozni azt is hogy ugyanaz a vezérlőchip figyel a coolerban az msi-ben meg a coolinkban is, szóval szerintem a Coolink a nyerő.

Én meg várok az A.C.ryan csodára, [link] mert sehol nem lehet kapni, de amúgy én is coolinket vennék, ha nem sikerülne ezt az eSATA-s csodát megcsípni.

Arról meg hogy elmegy-e egy db USB-ről HÁÁÁT?! nem hiszem, mert SAMSUNG winchesterről semmi fogyasztási adatot nem találtam.
Mert azt tudni kell hogy ha 2,5 watt-tól többet eszik akkor esélytelen az egy USB-s használat, mert az USB portból 5V és 0.5A -t lehet kicsikarni.
Ha meg laptopod van és csak egy USB van rajta akkor venni kell egy USB hub-ot is aminek van saját erőforrása.

(#321) sammo válasza bwpkl (#320) üzenetére


sammo
csendes tag

Kösz a segítséget! :)

Akkor valszeg Coolink lesz belőle.

Ez az A.C. Ryan tényleg nem rossz és van egy jó hírem, itt megveheted :) :
[link]

(#322) floppy131 válasza sammo (#321) üzenetére


floppy131
csendes tag

[link](érdemes szétnézni.) :C :C :C

[ Szerkesztve ]

mágnesezett müanyagból minden lehet.....(floppy13@vipmail.hu)

(#323) sammo válasza floppy131 (#322) üzenetére


sammo
csendes tag

Ebből van SATA-s is? Nekem olyan kellene.

(#324) bwpkl


bwpkl
csendes tag

kihalt a totyik?
na sebaj adok neki egy kis szájból szájba lélegeztetést :)
továbbra is kérdésem lenne hogy van a hozzászólók között A.C.Ryan tulaj?
és ha igen megosztaná velem a tapasztalatait?

(#325) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Van egy WD 60gb 2,5 vinyom DTK külső házban szeretném cserélni sata-s verzióra.
Tudtok ajánlani hasonlóan megbizhatót?
Annyira nincs hangja a kis vincsinek, hogy nézni kell a kis lámpákat, hogy dolgozik-e. Max 27-28000 kb/s másol, a sata-s meg ha jól tudom felmegy 40000-ig is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#326) bwpkl válasza 7Heads Drago (#325) üzenetére


bwpkl
csendes tag

Én csak ezért nem cserélném le, hogy SATA-s legyen, mert nem fogja tudni a 40Mb-t az USB 480 Kbps-es (valójában a 28Mb-t a csúcs) plafonja miatt. Hiába 40 Mbyte az elméleti, gyakorlatilag meg 28M, hacsak nem más módon kötöd a géphez Pl.: Fire wire (de abból is a 800-as, de ez még annyira sem elterjedt mint a 400-as) vagy eSATA. de gondolom megmaradnál a hagyományos és elterjedt USB mellett, ha igy van ne válts SATA-ra. [link]

[ Szerkesztve ]

(#327) 7Heads Drago válasza bwpkl (#326) üzenetére


7Heads Drago
veterán

E-sata -ra gondoltam. Csak rosszul írtam.
Hameg nem lesz a másik gépen e-sata akkor marad az usb, de az én gépemről akkor is gyorsabb lenne az adatmozgatás.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#328) bwpkl válasza 7Heads Drago (#327) üzenetére


bwpkl
csendes tag

Akkor neked is csak csak az A.C.Ryan nevű csodát tudom ajánlani az eSATA-s és ráadásul tudja kezelni az IDE-s És a SATA-s vinyókat is EGYSZERRE. Még másik vinyót sem kell venned. Én is most Újítok egyre, ha meglessz elmondom a tapasztalataimat.
[link]
angol

(#329) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Nálam eddig a Coolink pata/sata 2.5" USB rackek váltak be a legjobban.
Most egy Hitachi 5K250 250GB SATA vinyót használok egy ilyenben, a legtöbb gépben simán megy 1db USB portról.

Az USB szabvány szerint portonként 5V/500mA-t, azaz 2,5W teljesítményt tud maximum kiszolgálni. (A gyakorlatban ez változhat ;) )
Néhány notivinyó fogyasztási adatai: [link] [link]

-A bonyolultabb elektronikájú esata/fw kombinált keretek általában többet fogyasztanak mint a csak USB-vel felszereltek.
-Ha külső keretbe teszel egy notivinyót, érdemes az AAM (Acoustic Management) értékét magasra állítani. Így kis mértékben csökkenthető a fogyasztás, és az AAM csak sok apró fájl mozgatásakor okoz teljesítménycsökkenést.

(#330) wassermann válasza Flashcash (#329) üzenetére


wassermann
addikt

Keresgéltem a neten, de a Hitachi 5K250 250GB SATA elég egzotikumnak tűnik, sehol nem látok már rá árat.
A fogyasztási táblázatok szuperek, nagyon úgy néz ki, hogy a gyártók mindegyike próbál olyan terméket is tartani, ami akár egy USB-n is megél.

[ Szerkesztve ]

(#331) bwpkl


bwpkl
csendes tag

Meg van!!!

Megérkezett végre valahára az áhított rack. A.C.Ryan Alubox ACR-HD50114. nagyon szuper, nagyon szép, és nagyon drága, :) de megérte a pénzt is meg a várakozást is. Külső, feketére lakkozott alu, nagyon kemény lakk, nem igazán karcolódik, benne az A.C.Ryan felirattal, ami nem rá ban festve hanem ki van hagyva a fekete lakk és utána átteszővel van szintbe hozva. aAz alumínium box két végét lezáró műanyag végek le vannak krómozva, bár nekem ez egy kicsit kedvem szegte, de majd meglátjuk mennyire lessz tartós, amúgy elég vastagnak és keménynek néz ki ahhoz hogy ne kopjon olyan könnyen.
A gyártó mindezek megvédésére küldött egy érdekes anyagú tokot, ami egy kis zsinórral behúzható, kívülről olyan mint egy necc harisnya, a belső réteg meg nagyon sűrűn szőtt, valami. A két réteg között van vagy két milliméter, távolság, és össze van a két réteg dolgozva. Ha beleteszem a racket olyan mintha szivacsot nyomkodnék, de mégis átlátszó.
Látszik hogy a Design tervezők nagyon sokat foglalkoztak a rack külselyével, anyagválasztással. A tok zsinórja viszont gagyi, semmi vész mert tök egyszerűen át lehet fűzni.
A belbecs sem elhanyagolható, kezeli a SATA és az IDE vinchestereket is. Ez úgy lehetséges hogy a rack egész hosszában végigfutó nyák egyik végén egy SATA csati a másik végén meg egy IDE, a nyák winchesterrel átellenes oldalán helyezkedik el az elektronika ami értelem szerűen egy kicsit több lábat tartalmaz mint egy coolinkban, vagy más rackben láthatunk.
A winchestert erre a nyákra helyezzük fel és négy csavarral lehet rögzíteni, amit a gyártó mellékelt. (teljesen szabványos csavarok) A nyákot miután felhelyeztök rá a wincshestert be lehet tolni az amúgy jó masszív és vastag aluból készűlt boxba. A winyó és a rack fala között alig egy tized milliméter van vagy még annyi sem, így jó a hőátadás. Két csavarral lehet rögzíteni az előlapot. Ezen az előlapon foglal helyet az USB eSATA Táp catlakozó és a váltó csatlakozó amivel lehet a az eSATA és az USB átvitel között választani.

A doboz tartalma még eSATA kábel, USB kábel és az USB tápkábel amelynek két USB csati van a végén. Gondolom a nagyobb étvágyú vinchestereknek, mert nekem elment egy USB-ről is, tápcsatlakozó nélkül. Ha viszont eSATA módban használjuk akkor kell a tápcsti, én bedugtam mind a két USB-t, nem reckíroztam meg egy hibás írást. És volt még egy csatlakozó a dobozban egy SATA eSATA átalakító, amit egy hagyományos SATA I, II csatlakozóba lehet dugni, és a hátul a PCI kimenetnál lehet rögzíteni. Nem szüséges új alaplap amin hátul van eSATA csati integrálva.

Én egy WD 120-as SATA I vinyóval használom.
USB-s adatátvitel olvasáskor szigorú 28000k, íráskor változó de 26000k az átlag
eSATA-s átvitelkor változó: 28000k kezdi és 50000kig felmegy.
A rack hőmérséklete a kézmelegtől alig melegebb intenzív írás után is. Ekkor gyosan szétszedtem a racket és megnéztem a winchester hőmérsékletét is ami meglepetésemre egyáltalán nem volt melegebba racktől.

(#332) Mic ACE


Mic ACE
aktív tag

Ezekről valakinek infója?

ONNTO 2.5" USB2.0/eSATA alu külső ház, SATA
[link]

Chieftec 2.5" USB 2.0/eSATA alu külső ház, SATA
[link]

Én ezeket az esatat is tudó 2,5-eseket találtam még a A.C. Ryan melett. Mindkettő olcsóbb. A több kép is van a neten róluk, de egyiken sem látok USB/eSATA kapcsolót. Vajon honnan tudja a gép, hogy eSATA vagy USB módban akarjuk-e használni? Ötlet?

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#333) Mic ACE válasza Mic ACE (#332) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Hát mondjuk láttam, hogy pang afórum, node ennyire? :F

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#334) Mic ACE válasza Mic ACE (#332) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Bővíteném a listát ezekkel (csak színben különböznek és mind eSATA is):
RX-250-STWN-GP Fehér
RX-250-STSN-GP Ezüst
RX-250-STBN-GP Fekete
[link]

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#335) bwpkl válasza Mic ACE (#332) üzenetére


bwpkl
csendes tag

Vajon honnan tudja a gép, hogy eSATA vagy USB módban akarjuk-e használni? Ötlet?

Onnan hogy te melyik csatira dugod :)
Mert van rajta egy táp csati, és a két választható csatlakozó. Ha az eSATA-t dugod be akkor azon megy Ha az USB-t akkor meg arról megy.Ha mind kettőt bedugod Azt nem értem miért tennéd, de valszeg ... nem, nem tudom melyik csatit használja előszeretettel, gondolom a SATA-t

(#336) Mic ACE válasza bwpkl (#335) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Közben megtaláltam én is a választ. Amúgy van model, amelyiknek az táp is kizárólag a mini USB aljzatán megy át, tehát ilyen esetben valóban kérdéses lehetne a válsz, de ez esetben eSATA rádugásával ez utóbbit automatice preferálja a cucc.

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#337) adalbert1 válasza adalbert1 (#288) üzenetére


adalbert1
veterán

Senkinek sincs semmilyen ötlete, hogy melyik gyártó gyártja ezt a terméket, ill. mi a neve?

(#338) mzso


mzso
veterán

Hi! Én egy ilyen Coolink vagy egy Starbox külső házat akarok venni. Van valakinek valamelyikkel tapasztalata? Mekkora sebességgel mennek a vinyók az usb 2.0 60 MB/s-jéhez képest?

A képek alapján a coolinkhez olyan kábelt adnak ami csak egy porthoz csatlakozik. Ez mennyire baj? Ha esetleg szükséges lenne akkor lehet külön kapni olyat amit két portra lehet rádugni? Elbírnak az ilyenek egy 250 gigás 5400rpm-es samsunggal egy porton?

(#339) djadji


djadji
senior tag

Hello!
Lenne egy kérdésem: Külső HDDm, ami USBn csatlakozik a géphez. Mikor kapcsolom, villog rajta a lámpa,.. vagy világít.. de a gép nem ismeri föl... azt írja ki hogy:
[link]

SZval mikor csatlakoztatom azt írjaki hoyg nem tudja felismeri, nem használható. De minden másik gépen teljesen jól működik. Mi lehet a baj a géppel?

http://djadji.fw.hu

(#340) ezekiel


ezekiel
aktív tag

Sziasztok!

Megmondom őszintén lusta vagyok végig olvasni a topikot!

problémám a következő remélem tudtok segíteni benn:

vettem egy 2.5 külső racket 80 gigás seagate vinyóval! a racknek elvileg működni kéne stabilan egy usb ről mivel csak ilyen kábelt adtak hozzá! rákötöm laptopomra, és terhelés nélkül szépen megy! de ha folyamatos terhelésen van pl töltök rá 7 megával akkor egy idő után szétdobja a kapcslatot a géppel! laptopon formázni sem tudom scandisc sem fut végig mert szétdobja.! DE ha rákötöm asztali gépre, akkor meg perfektül működik! formázni is tudom, scandisc is megy frankón!

Ez mitől lehet?
köszönöm a válaszokat!

(#341) Alex91 válasza ezekiel (#340) üzenetére


Alex91
félisten

Keves a nafta neki. Szerezz be a laptophoz egy Y usb-s kabelt...

Esetleg egy aktiv USB-hub-ot, de a notihoz ez nem igazan praktikus... :)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#342) ezekiel válasza Alex91 (#341) üzenetére


ezekiel
aktív tag

nem lehet valahogy a naftát emelni? :D

(#343) Alex91 válasza ezekiel (#342) üzenetére


Alex91
félisten

Ket vegu USB kabellel, ket USB porton keresztul...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#344) ezekiel válasza Alex91 (#343) üzenetére


ezekiel
aktív tag

én csak azt nem értem hogy akkor asztalin miért megy rendesen egy usb ről? elvileg mindegyik usb 5 voltot ad le nem?

(#345) ezekiel válasza Alex91 (#343) üzenetére


ezekiel
aktív tag

a racken van egy dc in bemenet! hány volt megy ott be?

Mitől függ hogy mennyi feszt vesz fel? a ház is ludas vagy csak a vinyó?

[ Szerkesztve ]

(#346) Alex91 válasza ezekiel (#344) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, elvileg. Nem is az 5 V a problema, hanem, hogy erhelheto-e a szabvannyal megadottal, vagy mennyivel lehet jobban terhelni. Egyebkent meg az is gondot okozhat, ha nem a hozza kapott kabellel kotik ossze a geppel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#347) Alex91 válasza ezekiel (#345) üzenetére


Alex91
félisten

A haz es a vinyo is. A haz elektronikajat is el kell latni arammal, de foleg a HDD fogyasztasa a mervado. De mondom Y USB kabel, bar fogalmam sincs, hogy hol lehet ilyet kapni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#348) ezekiel válasza Alex91 (#347) üzenetére


ezekiel
aktív tag

nos! usb Y kábellel kipróbáltam! ugyan olyan szar! de asztalin egy Usb kábelell frankó!
aktív usb hub segíthet?

(#349) Alex91 válasza ezekiel (#348) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen laptop? Kiprobaltad tobb USB porton?

Lehet, hogy nem is tap problema...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#350) ezekiel válasza Alex91 (#349) üzenetére


ezekiel
aktív tag

kilett próbálva 3 laptopon! 3 különböző gyártmányún! szereztem egy mási racket azzal jó a vinyóm és tökéletesen működik egy usbről! ugyhogy holnap viszem vissza garba a racket mert ez nem az igazi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.