Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) kiralyroli


kiralyroli
tag

Aliexpressen hol lehet claimmé alakítani egy vitát? Ha nem válaszol a vitára az eladó olyankor mi van? mert 14 napot ír hogy akkor jár le az idő akkor azt mindenképp ki kell várnom ahhoz hogy az aliexpress döntsön?

(#8652) 426os


426os
őstag

Minideal:
Az előbb még volt G2S készleten, most nézem, hogy out of stock, de alatta ott van, hogy "Quantity: 4pcs Left". Viszont az add to cart gomb eltűnt. Ilyenkor mi van, abból a 4db-ból nem lehet rendelni?

.

(#8653) kiralyroli válasza 426os (#8652) üzenetére


kiralyroli
tag

Passz. Linda fent van chaten írj rá.

(#8654) 426os válasza kiralyroli (#8653) üzenetére


426os
őstag

Közben megtörtént, csak lassan értem el. Azt mondja nincs már csak fehér. Mindenesetre már ez is pozitív számomra a tmallbox-os Justin kamuzása után.

.

(#8655) lexter00 válasza 426os (#8654) üzenetére


lexter00
őstag

Korrektek akár csak a Geekbuying ott is meg mondják ha nincs raktáron,legalább is nekem nem kamuztak eddig.Ma rákérdeztem a mininél hogy nem lesz e olcsóbb a A830-as és azt írta hogy nem sőt emelni is fognak mert ők is drágábban kapják,na majd elválik hogy ebben kamuzott joyce vagy nem.

(#8656) Carvus


Carvus
senior tag

sziasztok,
no megtörtént első kínai rendelésem: voltam olyan bátor, h DX-ről bevállaljam a rendelést. 58$ lett összesen, kíváncsi leszek átcsúszik-e a VÁM-on, és h mire ér kicsiny hazánkba... :U

Carvus

(#8657) tsrt


tsrt
csendes tag

Sziasztok!
Ha kaptam értesítést nyomonkövetési számmal a Minideal-tól és a Paypal-tól is, hogy a rendeléseimet továbbították, gyakorlatilag már "sínen vagyok"?

(#8658) instantwater válasza tsrt (#8657) üzenetére


instantwater
addikt

Igen :)
Illetve nem, mert van olyan webshop, aki ad csomagszámot, és 2 hétig ül rajta, de a mini pár nap alatt fel szokta adni.

[ Szerkesztve ]

(#8659) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Egy kis pozitívum a pár napja említett rendeléseimhez:
geekbuying: ~2nap volt a feldolgozás és kaptam trackinget (persze még nem él), de ezek alapján nagyon korrektek és AJÁNLOM!
aliexpress-t szintén egy 10.000+ eladó ~3nap a feldolgozás tracking numbert kaptam (még nem él)

viszont dx-et bár bánom, hogy újra bepróbáltam, 5nap és még semmi hír...

szal
GEEKBUYING <-- nagyon ajálnott
ALIEXPRESS (sok értékeléses) <--- ajánlott
DX <--- ha szeretsz várni sokat, csak akkor ajánlott én mostantól inkább elkerülöm (pedig "régen" ~féléve még jó volt)

illetve most olvasva az elmúlt 1 hetet az itteni tapasztalatok alapján:
Minideal <--- ajánlott
Tmallbox <--- már nem annyira

Szal szerintem mobil / tablet esetén:
1. geekbuying
2. aliexpress (sok értékeléses eladó)
3. minideal

4. DX / tmallbox (holtverseny, mivel a dx lassú, de a tmallbox meg kamuraktárral nyomja)

/szerk
ali-n csinálta megy kis hülyeséget, kaptam e-mailt, hogy blablabla feldolgozva a rendelés
csak én elvakultam csak annyit olvastam, hogy "Confirm Order..." az már nem olvastam el ami utána van, hogy "...Received" szóval nagyvidáman rákattintottam a linkre és megerősítettem...
"Confirm Order Received"
ugye confirm order = rendelés megerősítése
Confirm Order Received = rendelés megérkezett megerősítése
és azért nem mindegy

Lehet valamit tenni / visszavonni!?

Na mindegy, elvileg feladta / kaptam trackinget... 10.000+ értékelésesnél csak nem lesz gond és megkapom...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8660) instantwater


instantwater
addikt

Geekbuyingban egy dolog nem tetszik, hogy drágább mint a minideal.
Amúgy lehet, hogy majd kipróbálom tmall alternatívának mert kezd elegem lenni a napocskából :D

(#8661) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Helló!

4-én rendeltem a minideal-nél, nem kellene már megjelenni az oldalukon a trackingnél valaminek?

(#8662) maj-viktor válasza instantwater (#8660) üzenetére


maj-viktor
őstag

Őszintén!? Szerintem inkább megéri azt a plusz 1-2E Ft-ot, hogy pikk-pakk gyorsan csinálnak mindent..

Most pl 3 népszerű Lenovo modell árak:
Geek / Minideal / Tmall
Lenovo A660: 115$ / 115$ / 106$
Lenovo A820: 147$ / 150$ / 137$
Lenovo A830: 175$ / 185$ / 175$

Cserébe geek viszont gyors
minideal +4$ +4% paypal
tmall meg kamuraktárkészlet

Szal számomra így is geek a nyerő +10$-k ellenére a max és akkor már megér nekem +2.300 Ft-ot, hogy flottul megy minden!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8663) KurtCobain válasza maj-viktor (#8662) üzenetére


KurtCobain
őstag

Helyesbítés: 4$ + 4% az a Tmallbox, nem a Minideal.

Mmm'kay?

(#8664) citkar válasza maj-viktor (#8662) üzenetére


citkar
addikt

tévedsz:
A "minideal +4$ +4% paypal" nagy tévedés, ott amit kiírnak, az annyi és nem több.
Azonkívül elég hamar megkaptam az utóbbi két telefonom onnan, mindkettőt két héten belül hozta a postás.

(#8665) maj-viktor válasza KurtCobain (#8663) üzenetére


maj-viktor
őstag

Sry-sry mindig keverem őket...
Akkor gyakorlatilag egyárba vannak +-5$

(#8664) citkar
Azért is írtam előzőleg sorrendnek:

Szal szerintem mobil / tablet esetén:
1. geekbuying
2. aliexpress (sok értékeléses eladó)
3. minideal

Akkor én amondó vagyok, úgy mondom, hogy egy totál kezdőnek a geekbuying-ot javaslom-ajánlom...

De persze ezért van ez a fórum, hogy megvitassuk - megosszuk a tapasztalatainkat!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8666) G.I.JOE válasza citkar (#8664) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

És hány nap után jelent meg valami infó az oldalukon a szállításról?

(#8667) csoki98


csoki98
tag

Ha videókártyát vagy processzort szeretnék rendelni az amazon(pont)co(pont)uk oldalról akkor ott lesz valami + költség??Tudom hogy az EU-n belül nincs vám meg áfa de azért megkérdezem :F

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#8668) ZS3NI válasza csoki98 (#8667) üzenetére


ZS3NI
őstag

Ha tudod hogy nincs rajta költség, akkor miért kérdezed meg? :D

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#8669) csoki98 válasza ZS3NI (#8668) üzenetére


csoki98
tag

csak biztos akarok lenni :K

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#8670) kgymac válasza maj-viktor (#8659) üzenetére


kgymac
őstag

Én a tmall-tól néhány óra múlva kaptam TN-t. Persze, 10 nap után sem élt. Rákérdeztem Napocskánál, a válasz elég meglepő volt még tőle is: visszajött a vámtól :)), szerinte ez újabban elég gyakori. Amit rendeltem (w8/1/16), persze nem tudja újra feladni :Y De esetleg küldhet helyette egy w8/1/4-et vagy w8/1/8-at néhány nap múlva... A refund szerencsére hamarabb volt, mint a TN. +3 munkanap, míg a kártyámra visszakerült a zsé. Az már külön történet, hogy a paypal kártya reg 400 huf-ja azonnal, míg 213 usd 3 nap.A citi éjjel-nappal dolgozik.

minis csomagok:
HK: 12 nap (az espeedpost-on még a címzettet is lehet ellenőrizni, így szvsz jobb mint az SG. Kamu TN-t hamarabb ki lehet szúrni), 2013.07.02 éjszakai rendelés, 07.03-i feladás, 07.15-i átvétel.
SG: 11 nap, 2013.07.16-i éjszakai rendelés, 07.19-től látszódott, 07.29-i kézbesítés.

banggood:
CN, trackinges: 15 nap, csak 4-5 nap múlva látszódott először. Egy még most is jön, úgy 08.20
CN, tracking nélküli (w100 fólia, itt én voltam a balfék, mert nem sikerült kattintani a tracking-es csomagra): 8 nap :Y.

mymemory:
08.01-i rendelés, std vonalkódos, tn nélküli mail, bubis zacsiban. 08.02-i feladás, 08.07-i érkezés, postaládában. Plusz meg kéne dicsérnem a postást, mert ennél visszahajtotta a fedelet, míg más leveleknél erre nem fordított gondot....

(#8671) 426os


426os
őstag

Geekbuying-nál szoktak hétvégén dolgozni, érdemes megrendelnem most a telefont (legalább eljutnak a feldolgozásig), vagy bőven ráérek vasárnap rendelni, hogy jövőhéten foglalkozzanak vele?

Szerk: Mindegy. Akármire szánom rá magam, hogy akkor most megrendelem hirtelen mindegyik elfogy (most épp Lenovo p700i). Nem hiszem el. :W

[ Szerkesztve ]

.

(#8672) Isti22 válasza Isti22 (#8614) üzenetére


Isti22
csendes tag

Elég gyors lett ez a Kínából rendelt DE ragszámos csomag küldése, ma már ez fogadott :

2013.08.02
03:48

Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted
2013.08.02
11:39

Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted
2013.08.05
14:51

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.08.06
08:45

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.08.09
10:50

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

(#8673) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Alin addig cseteltünk egy csajszival, hogy majdnem összejöttünk :D Mo-n szeretne terjeszkedni és segítenem kellene az alapításban..
Mik vannak :))

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#8674) RVR400 válasza Isti22 (#8672) üzenetére


RVR400
veterán

Mázlista.

2013.07.31 23:33, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.07.30 23:31, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.07.26 07:59, Item information : Küldemény felvéve / Item accepted

Azóta semmi hír a cuccról.

Ráadásul ma munkaszüneti nap volt??

2013.08.08 09:36, Item information : Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

:W

(#8675) Palomar


Palomar
csendes tag

sziasztok,

track17 CN-es számra ezt írja:
Destination Country - Hungary:Tracking Consuming:11060 Millisecond
2013.08.05 23:35, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.08.04 23:34, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.08.03 09:42, Item information : Küldemény felvéve / Item accepted
Origin Country - China:Tracking Consuming:624 Millisecond
2013-08-07, reserved, Beijing, Hungary
2013-08-07, transport journey ends, Frankfurt, Hungary
2013-08-04, exports total package interoperability seal to open, Beijing International, Hungary
2013-08-04, exports total package straight seal, sealing Beijing International, Hungary
2013-08-03, acceptance office acceptance, acceptance Beijing International Mail Centre, Hungary

Ebből a transport journey ends, Frankfurt, Hungary, és az azt követő reserved, Beijing, Hungary
miként értelmezhető?

Továbbá ha 08.01. megkapott CN-es tracking numberre track17 és 183.com.cn még mindig nem ad infót, akkor jól gondolom hogy Cseng még fel sem adta? Már írtam delikvensnek kétszer, állítja hogy feladta, csak
a posta rendszere nem frissül elég gyorsan...

Üdv: Palomar

(#8676) kgymac válasza megint én (#7538) üzenetére


kgymac
őstag

Feladtad a küzdelmet vagy Napocska visszautalta a pénzt? Nekem eddig az egyetlen pozitív tapasztalat a tmallal, hogy fake TN esetén néhány órás levelezés után azonnal refundolta a pénzem (igaz paypal-lal fizettem). Nálam most a tmall nagyjából a "nagyon nem ajánlott" kategóriába került,pedig egész jó fejegységeik vannak 350 usd alatt.

[ Szerkesztve ]

(#8677) matrody


matrody
csendes tag

Üdv!
Szerintetek megéri plusz 4 dollárt fizetni singpostért, vagy maradhat a china post? Mostanában nagyon lassú nekem a china post. Mennyivel gyorsabb a singpost, ha egyáltalán gyorsabb? Az előző sg-postos rendelésem 10 nap alatt a megérekezett a fizetéstől számítva, csak mázlim volt vagy ez általános?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#8678) tsrt válasza instantwater (#8658) üzenetére


tsrt
csendes tag

Sziasztok!
Csütörtöki rendelésem (minideal) ma reggeli státusza a Singpost oldalán: INFORMATION RECEIVED
(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)
Haladunk?

(#8679) lipike008 válasza tsrt (#8678) üzenetére


lipike008
csendes tag

Én a múltheti rendelésemmel állok ugyanitt.... :D

(#8680) tsrt válasza lipike008 (#8679) üzenetére


tsrt
csendes tag

Akkor szerencse, hogy nekem nem sürgős. Mivel ez az első rendelésem (bár két készülék) azért izgulok egy kicsit...Nyaralásból aug. 22. körül érek haza, addig csak történik valami.

[ Szerkesztve ]

(#8681) lexter00 válasza tsrt (#8678) üzenetére


lexter00
őstag

jövőhéten még nem de a következő héten már megkapod,ne izgulj jól haladsz nagyon is jól már él a TN-ed más boltok még ülnének rajta egy darabig.

lipike008 : Ott már bibi van kérdezz rá hogy mi van a csomagoddal.Ugye nem Minideal?

matrody :Most nagyon jó a Sing Post máshonnan nem tudod rendelni hogy ingyenes legyen?

[ Szerkesztve ]

(#8682) matrody válasza lexter00 (#8681) üzenetére


matrody
csendes tag

Nem sajnos, mert oda van csak kuponom.

(#8683) lipike008 válasza lexter00 (#8681) üzenetére


lipike008
csendes tag

De, minideal... Szenvedve, de végül csak postára adták a csomagomat, volt pár vicces beszélgetésem tonyval :D Akcióztak THLW8s-t, csak nem volt nekik raktáron. Aztán csak szereztek egyet. :D

(#8684) fuze


fuze
őstag

Geekbuyingról rendelek egy jiayu G3S-t. Van itt egy olyan, hogy Add drop shipping service. Ez micsoda? Érdemes hozzáadni? Mikor kiválasztom zárójelben írja: We will remove GeekBuyIng logo from package.

Ez miért jó? :)

Kuponja van valakinek?

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#8685) RVR400 válasza fuze (#8684) üzenetére


RVR400
veterán

Ez elméletileg annyit jelent, hogy közvetlenül a gyártótól vagy nagykertől kapod meg a terméket, nem pedig tőlük. A kiskereskedőnek könnyebb ez, mivel így nem az aktuális készlettel dolgozik, hanem a ő csak közvetít a nagyker vagy gyártó és a vásárló között. Hogy a valóságban ez hogyan működik náluk, azt szerintem csak ők tudják.

(#8686) fuze válasza RVR400 (#8685) üzenetére


fuze
őstag

Akkor ez nem azt befolyasolja, hogy giftkent küldik vagy sem igaz?

adms.hu | UI Designer

(#8687) CoolBoy323 válasza fuze (#8686) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Szerintem ugy sokkal lassabb lesz a szallitas.
Miert nem A nevesebb boltoktol rendelsz?

(#8688) fuze válasza CoolBoy323 (#8687) üzenetére


fuze
őstag

Itt olvastam a fórumban, hogy a geekbuying nagyon gyors és megbízható. SGpost-al küldenek. Minidealtől nem merek rendelni a claim miatt, tmallboxnál meg Justinka :DDD.

adms.hu | UI Designer

(#8689) maj-viktor válasza matrody (#8677) üzenetére


maj-viktor
őstag

Mindenképpen megéri! Én még +10$ is fizetnék szerintem!
Van annyival jobb, mint a SG Post, min a CN Post!

(#8678) tsrt
Szintén ilyen info-m van az én TN-emre is... :)

(#8684) crgriseus7
Felesleges dolog, asszem talán angolul írva is van, hogy ha nem tudod miez, akkor ne kérd. (amúgy meg elvileg arra jó, ha valakinek közvetíted a csomagot, akkor nincs nyoma, hogy a geekbuyingtól van - nincs rajta a logójuk)
Bár elvileg asszem olyat is ír, hogy a dropship-eset 1nap alatt feldolgozzák, míg a nem dropshipeset 2nap alatt... De szerintem ne kérd - de kérheted is! (sajnos nincs tapasztalatom vele mi a különbség)

(#8688) crgriseus7
Saját és itt leírt tapasztalatok alapján én innen rendelnék SG vagy HK post-tal:
1. geekbuying
2. minideal

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8690) devGyuri válasza tsrt (#8678) üzenetére


devGyuri
csendes tag

4px-en nézd először, ott hamarabb lesz mozgás. Ha jól sejtem, akkor a 4px begyűjti a csomagokat Kínából, és elviszi Hongkongon át Szingapúrba az ottani postára. Singpost csak akkor fogja látni, ha már odaért.

(#8691) citkar válasza G.I.JOE (#8666) üzenetére


citkar
addikt

Szerintem 1-2 nap alatt már mindkét esetben volt tracking numberem.
Ugyan csak két rendelésem volt náluk, de eddig személy szerint részemről minden rendben.

(#8692) devGyuri válasza fuze (#8688) üzenetére


devGyuri
csendes tag

Geekbuying nekem kínai postával küldi, nemtom miért. Védőfólia Lenovo A660-ra, a termékoldalon nagybetűvel "In Stock", alatta kisebb betűkkel, hogy "3-7 calendar days from ordering". Rendelés + PayPal után 1 nappal shipped status meg RB...CN tracking number megjelent a rendeléseim menüpontban, de napokig ismeretlen mind ChinaPost, mind 17track számára. Majd rendelés után 7 nappal megjelenik mindkét nyomkövető oldalon, illetve ugyanekkor érkezik az email Geekbuyingtól, hogy feladták. Érdekes egybeesés ...

Tanulság: az orders menüpontban a shipping date nem jelent semmit.

(#8693) fuze válasza devGyuri (#8692) üzenetére


fuze
őstag

Ne szivass. Pont most nyomtam rá a rendelésre :D

adms.hu | UI Designer

(#8694) tolvaj! válasza fuze (#8693) üzenetére


tolvaj!
őstag

akkor két dolgot tehetsz... erősen imádkozol vagy sztornózod a dolgot :D

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#8695) fuze válasza tolvaj! (#8694) üzenetére


fuze
őstag

De mi az, hogy nem SG-vel küldik? Az arcom leszakad komolyan... itt írták többen is, hogy SG-vel küldték. :((

Vagy lehet csak az apróságokat küldik kínai postával?

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#8696) fuze válasza fuze (#8695) üzenetére


fuze
őstag

Írtam nekik külön egy ímélt, hogy SG-vel küldjék, ne Csájnával.

adms.hu | UI Designer

(#8697) tsrt válasza devGyuri (#8690) üzenetére


tsrt
csendes tag

Szia!
4px-en ez áll jelenleg:

Local Date and Time Week Local places of transhipment Transshipment records

2013-08-10 00:47:49 Lan Guang,Shenzhen,China

2013-08-10 00:47:50 Lan Guang,Shenzhen,China

2013-08-09 17:53:13

(#8698) slezakimi


slezakimi
senior tag

Sziasztok.

Geekbuying mennyire ajánlott hely?Giftként küldi?
Onnan sose rendeltem még.Aki rendelt már megoszthatná.
Köszönöm szépen :)

üdv

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#8699) ZS3NI válasza slezakimi (#8698) üzenetére


ZS3NI
őstag

A geekbuying ajánlott hely, kicsit visszaolvasol a topicban lesz pár tapasztalat.
Én onnan rendeltem a Lenovo telefonom, ami 12 nap alatt ért ide.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#8700) slezakimi válasza ZS3NI (#8699) üzenetére


slezakimi
senior tag

Köszönöm.
Valami rejtett költség,vagy annyi ami ki van írva?
üdv

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.