Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) junkpod


junkpod
nagyúr

Aeon nox menu testre szabású lejátszási listával:
Először is a külön választandó filmek kerüljenek külön mappába, majd hozz létre egy lejátszási listát azzal a feltétellel, hogy az "elérési út kezdodik" és id írd be a mappa elérési útját. Ezután ellenőrizd le a listát. Ha megfelelő akkor már csak hozzá kell rendelni a menü hoz.

Box's don't touch!

(#1252) envagyok


envagyok
veterán

Tud valaki olyan ki plus-ról, amiben kettő sat vevő van?
Állítólag létezik dual satos, de még nem találkoztam vele.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1253) w.miki


w.miki
veterán

Valamit elnyomtam, és egy Rapidvideo-s film indítása után, a Kodi (SPMC) most csak a képernyő, bal felső 1/4-ében játssza le a filmeket, nem teljes képernyőn. Hiába állítgatom.
Nem tudjátok, hogyan lehetne visszacsinálni, hogy a filmek a teljes képernyőt kitöltsék?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1254) blakey válasza w.miki (#1253) üzenetére


blakey
titán

A lejátszó menüjében nem állítottál valamit? Szerintem ott lett elállítva valami, képernyő pozicíója, mérete, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1255) w.miki válasza blakey (#1254) üzenetére


w.miki
veterán

Kép beállítások?
Ott hiába próbálkozom, pici marad.

Ha a hardveres gyorsítást kikapcsolom, akkor a kép mérete jó... csak a lejátszás dög lassú :(
A 720p-s filmek szúrják el?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1256) junkpod válasza w.miki (#1255) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha SPMC akkor gondolom Android. Milyen felbontásban használod a droidot, a filmeket, milyen soc-os lejátszód van...?) volna pár kérdés, mielőtt lehetne tanácsot adni.
De leginkább egy rendszer újraindítás segíthet.

Box's don't touch!

(#1257) w.miki válasza junkpod (#1256) üzenetére


w.miki
veterán

MK808b plus (s805 soc), android 4.4.2, spmc 16.4.1.
HD TV, egyébként ez volt a baj.
A stick HDMI autodetect-re volt téve, most áttettem OFF-ra, és 720p-60Hz beállításra, eddig úgy néz ki ok.
De ha már itt tartunk... log file-t hogyan lehet készíteni, látom, több helyen említitek, hogy kellene.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1258) G-Bali


G-Bali
senior tag

Tud valaki segíteni hogy miért írja ki hogy: hiba2:megoszt ?ha hálozati hozzáadást akatok smb-n hozzáadni a nason keresztul

0:22:21 T:18446744071966062464 ERROR: SMBDirectory->GetDirectory: Unable to open directory : 'smb://'
unix_err:'2' error : 'No such file or directory'

[ Szerkesztve ]

(#1259) huliganboy válasza G-Bali (#1258) üzenetére


huliganboy
addikt

Ki tudod tallózni a mappát?

(#1260) G-Bali válasza huliganboy (#1259) üzenetére


G-Bali
senior tag

Nem, a tallozás után egyből azt irja hogy "hiba 2:megoszt "
Androidon van(média lejátszó)

Elvileg nem állítottam semmit se a kodin se a nason, kivéve amit csináltam hogy rá dugtam egy külső HDD - t és azt próbáltam volna be tallozni de nem ment, utána ha kíhuztam akkor se ment

[ Szerkesztve ]

(#1261) huliganboy válasza G-Bali (#1260) üzenetére


huliganboy
addikt

És tuti, hogy a NASA tud smb-t? Vagy ha tud nincs letiltva? Ha látod Windows alól az előrelépés lenne... Látod?

(#1262) G-Bali válasza huliganboy (#1261) üzenetére


G-Bali
senior tag

(Synology 216j)
Ami be volt eddig tallozva a nason az működik csak ha most akarok hozzáadni az nem megy.. :F de már csak holnap fogok tovább haladni
De nem stimmel valami az tuti, ha van a Windowson kívül kiszürési lehetőség kipróbálom holnap...

[ Szerkesztve ]

(#1263) junkpod válasza G-Bali (#1258) üzenetére


junkpod
nagyúr

A kodi-ban szeretnél hálózati forrást hozzaadni és a forrás netre dugott nas-on van?

Box's don't touch!

(#1264) G-Bali válasza junkpod (#1263) üzenetére


G-Bali
senior tag

Igen végülis, a nasra van radugva a hdd, de a nason lévőt we tudom tallozni , de úgy rémlik ez működött előtte.... de most a külső HDD után próbaltam és után nem ment :F

(#1265) junkpod válasza G-Bali (#1264) üzenetére


junkpod
nagyúr

És a nas-on be van állítva a radugott külső hdd SMB megosztasra és a kodi-ban megadod a jelszót hozzá és a Nason adtál olvasási jogot a kodi-nak?

Box's don't touch!

(#1266) huliganboy válasza junkpod (#1265) üzenetére


huliganboy
addikt

Korábban írta, hogy már a tallózás kezdetén hibaüzenetet kap...

(#1267) G-Bali válasza huliganboy (#1261) üzenetére


G-Bali
senior tag

Látni ,és ha a kodiba úgy irom be az elérési utvonalnál hogy "smb://NASNEV/Mapp/" akkor mukodik

[ Szerkesztve ]

(#1268) G-Bali


G-Bali
senior tag

Mondjuk van egy olyan furcsaság hogy az új megosztás keresésénél ha a "Windows hálózat (SMB)"nél belemegyek akkor nem látom a nas megadott csoportját ,pedig ki van piplálva és mint mint mondtam nem is állítottam el semmit (én)

(#1269) G-Bali


G-Bali
senior tag

Újra indítottam mindent és akkor jó volt ,csináltam próbát, és jó mondom ez kellett neki ,törlöm a próba hálózati elérést, hogy akkor rendesen megcsinálom,és már nem engedi újra ....nem értem ..
most úgy csináltam hogy még egyszer újra indítottam és addig beraktam a fő mappát és majd onnan fogom be tallózni (ha továbbra is működik,ha nem ,Írok) :F

Más:
Ha a kodiba olyat szeretnék csinálni hogy teszem azt ,felnőtt vagy asszonynak filmjeit külön lejátszólista vagy valahogy külön lenne a "Filmek".től ? ez lehetséges valahogy megoldani mint a Filmeknél,pl hogy ha BD-t szedek le (Adult) akkor nem kelljen megkeresnem azt az egy fájlt amit a film maga..!
vagy asszonynak olyan filmet ami vagy avi vagy nem az a jó minőségű 40-50 GB filmek akkor azt külön lássam ..remélem érthető :B

Köszönöm

(#1270) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok. Remélem tud valaki segíteni. Lenne egy NTFSre formázott külső HDD illetve egy Minix Neo 7x androidos mini játszó. Egyszerüen nem ismeri fel az android a settingsnél illetve semmi program. Viszont ha Xmbc médialejátszót indítok az tudja róla játszani a filmeket.

(#1271) junkpod válasza G-Bali (#1269) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az intelligens lejátszási listák nagyon jól parameterezhetoek. Probalgasd.

Box's don't touch!

(#1272) junkpod válasza Baga1983 (#1270) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem az android nem kezeli az ntfs-t. Ha nagy fájlok kellenek akkor talán ext4 az menni fog. Amúgy fat32.
http://receivetipstricks.com/use-external-hdd-on-android/
Itt van megoldás.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1273) kezo0 válasza junkpod (#1272) üzenetére


kezo0
addikt

Már hogy ne kezelné az Android az NTFS-t. A Q10-esemben is egy NTFS-re formázott 4 TB-os HDD van, a PC-mről a hálózaton keresztül arra másolok mindent, a box pedig onnan játszik le mindent.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1274) Baga1983 válasza kezo0 (#1273) üzenetére


Baga1983
senior tag

Akkor nem tudom mi lehet a probléma. Igazából mikor rádugom akkor kiirja preparing mass storage, meg érzi is hogy valami mount-olva van, de nem érzékeli hogy mi az...fájlkezelő nem látja, torrent progival nem tudok rá tölteni. Viszont XMBC-t megnyitva, filmet vagy bármit tudok róla tallózni.

(#1275) junkpod válasza Baga1983 (#1274) üzenetére


junkpod
nagyúr

Van olyan android verzió amiben előre telepítettek erre megoldást, többségében neked kell megoldani.
Telepits playrol egy NTFS olvasó appot, ha azzal megy akkor ez a megoldás, ha azzal sem akkor tovább kell keresgélni.

Kezo0: azért egy nativ sata belső vinyo tamogatasu eszkoznel ez elvarhato, de itt egy USB-s boxrol van szó, ne keverjük a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1276) envagyok válasza kezo0 (#1273) üzenetére


envagyok
veterán

Még szép hogy egy médialejátszóba beleteszik az NTFS támogatást.
Nekem pl volt Sony csúcs modell tabletem telefonom, abban sem volt NTFS

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1277) G-Bali válasza junkpod (#1271) üzenetére


G-Bali
senior tag

Igen, próbáltam azt is, csak épp nem tudom beállítani sehogy sem.. :F
Próbáltam elérési útvonalat adni de tok üres marad..

[ Szerkesztve ]

(#1278) junkpod válasza G-Bali (#1277) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mediatarat letrehoztal? Nem értem ezt: ne kelljen megkeresni a fájlt ami a film maga...

Box's don't touch!

(#1279) G-Bali válasza junkpod (#1278) üzenetére


G-Bali
senior tag

igen ,de abba vannak a HD filmek,de azokat a filmeket amiket szeretném ha külön lenne ,az nincs a médiatárba
Úgy értem hogy PL: Fájl/BDMV/STREAM/00023.m2ts
Tud valaki segíteni hogy kellene megoldani ... :F

(#1280) junkpod válasza G-Bali (#1279) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tedd bele mindet a mediatárban és ott tudsz szűrni.

Box's don't touch!

(#1281) G-Bali válasza junkpod (#1280) üzenetére


G-Bali
senior tag

És a Adult filmeket miért nem teszi bele,pl vagy azokat hogy tudnám belecsalni ,mert itt is van ami BD és több 100 fájlból áll

(#1282) G-Bali válasza G-Bali (#1281) üzenetére


G-Bali
senior tag

Nem lehet & nem tudom :((( :W

(#1283) junkpod válasza G-Bali (#1281) üzenetére


junkpod
nagyúr

A mediatárban azok a filmek lesznek benne amit a scraper felismer a fajlnev alapján és szerepelnek abban az adatbazisban amit a scraper használ (tmdb...)

Box's don't touch!

(#1284) thboxx


thboxx
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy MXIII-G médialejátszót (méd in csájna). Android 5.1 frissített rommal, előtelepített 16.0 KODI-val.
Utóbb említett alany filmindításkor kifagyott. Annyira hogy újrabootolt a rendszer... Feltettem a 16.1 Jarvis-t.
Semmit sem javult. 17.0 Aplha-val annyi ment, hogy a film elindult, de amikor beléptem az audio beállításokba, szintén kifagyott. Már ott jártam hogy új eszközömet megjavítom egy nagyobb méretű kalapáccsal, mikor kerestem a neten egy archiv 15.2-es KODI-t és feltettem azt. Láss csodát, ezzel minden működik tökéletesen...
Kérdés: Mi lehet a baj a "továbbfejlesztett, hibáktól mentesebb, újabb, jobb" KODI-kkal (nem konkrétan a 17.0 Alpha-ra gondolok)?
Már csk azért, mert kicsit bosszantó, hogy nem mennek rajta...

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#1285) kalifa777


kalifa777
tag

Nem írták meg a frissítéseket?

(#1286) junkpod válasza thboxx (#1284) üzenetére


junkpod
nagyúr

A 16-ostól kezdve kifuttatják az amlogic HW támogatást. Én mindenképpen javaslom, hogy új eszközt Factori resettel kezd, azután távolítsd el az előre telepített KODI-t.
Ez után próbáld ki neked melyik működik jól (ez az igényeidtől is függ):
- KODI 16.x hw gyorsításnál csak az amlogic legyen bekapcsolva
- SPMC legújabb esetén is figyelj oda mi van bekapcsolva video és hang eszközként, HW gyorsításként
- VidOn.Me szintén mint az SPMC
- KODI 17 alfa: teljesen megszünt az Amlogic támogatás, szerintem ez a legkompromisszumosabb
Rakj fel egy LiebreElec-et egy SD kártyára/USB-re és használd arról média playernek, gyakorlatilag kompromisszum mentes lehet.

Box's don't touch!

(#1287) thboxx válasza junkpod (#1286) üzenetére


thboxx
aktív tag

Értem. Szóval egy kicsit lesre futottam. Mind1 végül is a 15.2 jól megy, a frissítés értesítést kikapcsoltam, tehát nem is majrézik érte. Amúgy Rockchip-es HW jobb választás lett volna támogatás szempontjából?
Bár amit az MXIII "féle" lejátszókba tesznek rendszerchipeket még jelenleg az Amlogic S812 a legerősebb (megfizethető áron persze). Ezért esett erre a választásom. A KODI támogatottságról nem tudtam. De nem is értem mert a neten még ezer és millió van ezekből a készülékekből (ÚJAK!), miért nem kap támogatást?!?
Amúgy persze, nálam a factory reset az első mindig, majd kapott pár alapvető alkalmazást, ami meg nem kellett az törlés, TOP TV launcher és kész is. Tehát minden jól működik jelenleg. Csak ez volt furcsa...

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#1288) junkpod válasza thboxx (#1287) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ja, hogy ez S812? Van topikja, ott meg tudják mondani milyen fw, oe vagy LE a legjobb.

Box's don't touch!

(#1289) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Sziasztok!

Abszolút laikusként indulok a témában, de elérkezett az idő egy mediabox beszerzésére.
Tudatlanként ezt néztem ki.
Van valami tapasztalat ilyennel kapcsolatban?
Illetve még az is érdekelne, hogy ezekkel a kütyükkel lehet valahogy tvműsort rögzíteni, vagy azt külön jelzik a leírásban, ha igen?

(#1290) envagyok válasza dudikpal (#1289) üzenetére


envagyok
veterán

Inkább:
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_366029.html?wid=21

Libreeleccel, és a kernel által támogatott dvb-t stickkel
Pl
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_188371.html
A gépen tvheadend szervert és klienst telepítve lehet nézni /felvenni műsort.
Mindezt mobilról, tabletről, pc-ről is nézheted, akár külső hálózatról is.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1292) BB9360


BB9360
aktív tag

Üdv, remélem, jó helyen kérdezek!
Raspberry Pi3-at használok médialejátszónak.
Letöltöttem egy full hd 3d bd25 iso filmet.
Nem tudom lejátszani, csak 2d-ben. Mit kellene a kodiban átállítani?
A kodiban a rendszer beállításoknál a képkimenetnél a stereoscopic 3D mode-ot nem a letiltva, hanem ou vagy sbs, akkor kiírja a tv, hogy 3D jelet észlelt, de az action menu-ben (a tv menuje) ilyenkor nem tudok 3D-t kapcsolni. Ha letiltva vagy monoscopic/2D, akkor nem írja ki, hogy észlelt 3d-t, de aktív a tv menüjében 3D bekapcsolása.
A szemüveg samsung ssg-4100 és 5100GB...
A tv-n hiába kapcsolok 3d-t, nem megy. Valaki ezt írta nekem erre: "Kodi nem biztos, hogy tudja normálisan a 3D-t.
A szemüveget párosítani kell a tv-vel, csak utána működik.
Ha ISO-t játszol le akkor normális 3D-s lejátszó automatikusan átvált 3D-re, semmit nem kell állítanod, minden 3D lesz, tehát a tv-n nem kell semmit sem kapcsolnod.
Szerintem a Kodi nem tudja a Frame packed 3D-t, ennek utána kell nézni."

Köszönöm!

(#1293) blakey válasza BB9360 (#1292) üzenetére


blakey
titán

Az utolsó négy sort vedd ki, valahogy nem függ össze a kérdéseddel. :)
Ez a topik többnyire az androidos Kodival foglalkozik, tehát nem biztos, hogy a Pi-re is ugyanez igaz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1294) BB9360 válasza BB9360 (#1292) üzenetére


BB9360
aktív tag

Kösz!
Nem figyeltem, és közben lejárt a szerkesztési idő, szóval elnézést.

Bemásolom Pi-s topikba is, hátha...

(#1295) a8l válasza envagyok (#1290) üzenetére


a8l
aktív tag

Nekem van egy ilyen tunerem:[link]
Ezzel ki tudom próbáni milyen a tv nézés műsőr felvétel boxon? LE alatt MXQ pro box-al.
A végcél a upc direct nézés felvétel lenne, de nem tudom hogyan lehet kártyaolvasót kötni ezekehez is kis boxokhoz vagy mi kell hozzá.

(#1296) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Kodit felraktam a telefonomra
viszont az 1080p youtube video akadozik,720p h265 video szintén

A Hardwer elbírja,hisz ezeket a gyári lejátszó is elviszi

Mediatek 6580 van a telefonomban

Mx player ezeket SW decodolással is játsza.

Érdekes hogy pl a Vlc for Android is hasonló problémákkal küzd.

Esetleg kellene valami külön Codec csomag?

(#1297) envagyok válasza a8l (#1295) üzenetére


envagyok
veterán

Elvileg igen.
Rakd fel a tvheadend szervert a szolgáltatások közül.
Lépj be a webes felületre ipcím:9981
Beállítás/dvb bemenetek.
Ha látja a tunert, akkor ok.
Kártyához kell USB-s Linuxon futó kártyaolvasó
Pl
https://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-Easy-Comm-USB-Smart-Card-Reader/32353158983.html?spm=2114.13010608.0.57.HZ1AF9

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1298) junkpod válasza aprokaroka87 (#1296) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mi van a videó és a hang lejátszásnál beallitva?

Box's don't touch!

(#1299) aprokaroka87 válasza junkpod (#1298) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az acceleration résznél?

(#1300) krealon válasza a8l (#1295) üzenetére


krealon
veterán

"Nekem van egy ilyen tunerem:[link]
[...]
A végcél a upc direct nézés felvétel lenne
"

Mielott nagyon felllelkesulnel, nezz be ide:
DVB-T, DVB-S (2), DVB-C eszközök

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.