Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Voice24 válasza huliganboy (#850) üzenetére


Voice24
őstag

Bocsi, hogy láma vagyok, de mégis hol és hogyan? Ott a fájlkezelőben nem enged fájlt létrehozni.

(#852) huliganboy válasza Voice24 (#851) üzenetére


huliganboy
addikt

Van root a tabon ? Milyen fájlkezelővel próbálod? Hozz létre egy txt fájlt és töltsd meg a tartalommal, majd írd át s nevét és a kiterjesztését!

(#853) Voice24 válasza huliganboy (#852) üzenetére


Voice24
őstag

A tabon nincs root. Pc-n létrehoztam az xml fájlt, majd átmásoltam a tabra az adott mappába. Át kellett írnom a lejátszót amúgy, mert a tabon sima mxplayer van. Utána elindítottam a kodit (legújabb verzió), de a saját lejátszójával játszotta a filmet (amúgy röccenés nélkül). Lehet, hogy valamit nem jól csináltam?

(#854) Gab130


Gab130
tag

Sziasztok! Szeretnék egy kicsi segítséget kérni. A problémám több dologból áll össze.
Tehát, használok egy M8 (2G/8G) boxot már kb egy éve. Gyári KODI (14,2) van rajta, egészen idáig nem is volt vele problémám. Használom Little Shark féle add-onokat. Ami a gondom, hogy TV-t csak neten keresztül tudok nézni, mert hogy külföldön élek. Van egy szolgáltatóm, akinél Stalkeren (Mag 250 Emulátor) érem el a műsorokat, ami számomra nem túl felhasználóbarát. A szolgáltató utasítására a Stalker VLC playert használ, mert mert a Hd tartalmakat csak ezen futtatja.
most feltettem a Kodira egy Stalker add-ont, ami müködik is, csak éppen a HD szaggat a KODI saját lejátszójával. Valahol olvastam, hogy a Kodiba is lehet integrálni más lejátszót, amire később rákérdez, de sehol nem találom ennek a menetét.
Tehát a kérdésem az lenne, hogy ez hogy megoldható, illetve gondolom, hogy talán a Kodit is lehetne újabbra frissíteni, de nem igazán tudom, hogy melyikre.valamint hogy a gyári Kodinál jobbat kapok-e, hiszen ez elméletileg a hardwerre van optimalizálva. (Ezt is itt olvastam)
Még ami fontos lehet, hogy mindössze 8 megás netem van, ami valójában 6-nál többet nem tud. És nem, sajnos nincs lehetőségem gyorsabbra - helyi adottság.
A segítséget előre is köszönöm! Ha nem ebben a topikban kellett volna érdeklődnöm, akkor pedig elnézést kérek!

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#855) huliganboy válasza Voice24 (#853) üzenetére


huliganboy
addikt

Szerintem nézegesd ezt a 2491 hozzászólástól, hát ha van megoldás!

(#854) Gab130 Neked is ez a megoldás lehet jó!

[ Szerkesztve ]

(#856) Voice24 válasza huliganboy (#855) üzenetére


Voice24
őstag

Átírtam a fájl nevét úgy, ahogy ott írták, de így sem indítja az mxplayert a kodi (tableten próbálva).

(#857) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!

Music library építésével akadt egy kis gondom. Van kb 1000 albumnyi zeném, musicbrainz pickarddal tisztába téve, normál artist/album/track folder struktúrában, kitöltött id3tagekkel.
Miután hozzáadom a Kodihoz mint média könyvtárat elszöszmötöl vele pár órát, majd minden számot hozzáad, de!
A számok 40%át a struktúra legvégén található zebrahead/waste of mfzb albumba sorolja be, így minden előadónál megjelenik ez az album, ezen album alatt megjelenik vagy 4000 track, ebből következőleg a helyes albumok nagyrészét hozzá se adja, csak a hozzájuk tartozó összes számot ehhez a helytelen albumhoz. Így teljesen használhatatlan. Volt másnak ilyen? Hol keressem a hibát?

A zene könyvtár NAS-on van, win10 groove hibátlanul megjeleníti az összes albumot.
Kodi RPi3+OpenElec alatt fut, és a NASon lévő MySQL adatbázist használja, sorozatok, filmek hibátlanok.

Köszi!

(#858) gaben82


gaben82
tag

Sziasztok

Külföldön élek és szeretnék néha nézni sport közvetítéseket akár külföldi vagy magyar csatornákon keresztül pl Forma 1 /skysport f1 vagy m4/

Számítógépem meg internetem természetesen van androidos box-ot még nem vettem de ha kell hozzá akkor vennék.

Kodit már feltelepítettem de nem tudom hogy tudok vele normális csatornákhoz jutni :)

Egyébként bármilyen megoldás érdekelne legyen az online tv stream, iptv...
Akár fizetős is csak nézhető jó minőség legyen.

előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#859) Beni2360 válasza gaben82 (#858) üzenetére


Beni2360
félisten

Van aki úgy csinálja: Elő fizet műholdas - DIGI-UPC... és viszi ki a fejet és ha kell a boxot, ha nincs a kinti tv-be sat tuner. Odakint vesz egy tányért felszerel stb. Itthon meg fizeti a díjat. És garantált jó kép. Én még igazi jó minőséget neten nem fogtam.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#860) huliganboy válasza Beni2360 (#859) üzenetére


huliganboy
addikt

Na de pl. Európa egyes részein és lehetne részletezni ezen műholdak vétele korlátozott, de rengetegen így csinálják..

(#861) Gab130 válasza Beni2360 (#859) üzenetére


Gab130
tag

:DD :DD :DD :DD :DD
Pedig van!

(#862) interstate76 válasza Gab130 (#861) üzenetére


interstate76
addikt

Ennek így mi értelme van? Vagy adj forrást, vagy - ha nem terjeszthető - akkor ne huzigáld más orra előtt a mézesmadzagot. Szerintem.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#863) samupapa válasza gaben82 (#858) üzenetére


samupapa
csendes tag

Szia!
Ajánlom a Mediaklikk plugint, amiben van M4, akár élő adás is, illetve ha jól láttam (bár azt nem használom), van külön M4-es is. Én még használom a RedBull TV-ést amin vannak technikai sportok (RX, Air Race), illetve az ESPN-t.

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#864) f4lcon


f4lcon
őstag

sziasztok, ez tűnik a legjobb helyen a kérdezésre :)
Anyuéknak vennék egy tv box-ot, amire kellene: Netflix nézésre illetve NAS-ról streamelésre. Minél egyszerűbb a szerkezet kezelésileg, annál jobb. Stabil, gyors, halk, gyors, nem fagy le, és mondtam már, hogy gyors? Ezek az igények :) Kodi nem feltétel igazából, valami out-of-the-box megoldás érdekel, ahol nem kell semmit extrában telepíteni, moddolni, mókolni. Hang is csak a tv hangszóróján jön ki, nem kell DTS és társai.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#865) interstate76 válasza f4lcon (#864) üzenetére


interstate76
addikt

Tegnap jött egy Beelink Mini MXIII típusú mini PC-m, itt írtam róla, ill. itt találod róla a hometheatrelife.com írását. Utóbbit annyival egészíteném ki, hogy én 38 MB/s-os tempóval tudok írni rá, de nem tartom kizártnak, hogy a UPC-s szolgáltatói routerem miatt nem megy még gyorsabban. Ennél olcsóbb, out of the box jól működő eszközről nem tudok. Talán 1 GB RAM-mal akad 1-2, de akkor keveset spórolsz és sokat veszítesz - szerintem.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#866) Dam6


Dam6
tag

HiMedia már idehaza is: www.himedia.hu. Sőt, készleten a Q10 Pro az országban több helyen, pl. ITT.

(#867) samupapa válasza interstate76 (#865) üzenetére


samupapa
csendes tag

Nekem most egy MXQ Pro 4K van, olcsó, nem melegszik, csendes, gyors, nem akad (1GB/8GB). Nemsoká jön egy M8S mini 2GB/8GB tesztelésre, az is lehet megmarad.
Az android miatt nem mondanám a legegyszerűbbnek egyiket sem,de ha pl. ismerik, mert van okostelefonjuk, tabletjük akkor ezek a legolcsóbb választások, újonnan 10e Ft alatt kínából beszerezhetőek, vagy itthon olyan 15e fölötti áron garanciával.

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#868) Vincent45 válasza Dam6 (#866) üzenetére


Vincent45
tag

Jó ára van. Én még 70-ért rendeltem Ali-ról.

(#869) Dam6 válasza Vincent45 (#868) üzenetére


Dam6
tag

Végre valami olcsóbb idehaza, mint Kínában :)

(#870) patow


patow
senior tag

Sziasztok , a HiMediának van magyar nyelve. Választ előre is köszönöm

(#871) huliganboy válasza patow (#870) üzenetére


huliganboy
addikt

Nekem nincs ilyen készülékem, de 99%-ra mondom hogy igen van!

(#872) DoItYourself válasza patow (#870) üzenetére


DoItYourself
addikt

Android OS van rajta es Kodi. Mindketto atkapcsolhato magyarra.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#873) Voice24


Voice24
őstag

Úgy látszik, valamilyen opcióról mindenképpen le kell mondanom ezzel az androidos box-szal. A kodi-val akadozik, röcög a kép (és nem jön ki 5.1-ben a hang), az spmc-vel a képpel nincs gond, de sehogy sem tudom belőle kicsikarni az 5.1-et (optikain). Ma próbaképpen telepítettem a vidon-t. Hát ez meg egy harmadik verzió az "élvezetekből": ezen végre kijön 5.1-ben a hang, viszont ugyanúgy röcög a kép, mint a kodi-val.

Amúgy mi lehet a gond a hanggal? Ránézésre mindegyikben ugyanúgy állítom be a hangkimenet jellemzőit, mégsem ugyanaz a végeredmény. Sima 5.1-ről van szó, semmi DTS meg HD.

[ Szerkesztve ]

(#874) huliganboy válasza Voice24 (#873) üzenetére


huliganboy
addikt

Biztos nem tudod berakni az mx playert a kodiba??

Szerintem ez megoldaná a gondodat!

(#875) Voice24 válasza huliganboy (#874) üzenetére


Voice24
őstag

Ami korábban volt linkelve, azzal nem jött össze, megnézem ezt is.

Lehet, hogy az volt a gond, hogy az mxplayer után nem írtam be, hogy free?

Amúgy, ha leszedem a gyárilag rárakott kodi-t, és felteszem a play-ről a legújabbat, mit kockáztatok?

[ Szerkesztve ]

(#876) vvili


vvili
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám a Kodi-val,és hátha tudtok segíteni nekem.Hogy lehet az,hogy bármilyen eszközre telepítem a Kodi-t (16.1),sehol sem látom a hálózati meghajtókon (Synology NAS) levő fájlokat?Ez az upnp,nfs,smb-re is igaz.A könyvtárakat,alkönyvtárakat látom,de a benne lévő fájlokat nem.Az androidos Sony tv-n a VLC Player tökéletesen működik dlna-n,kodival kizárólag a pendrive-on lévő tartalmat tudok lejátszani.Már pc-re is felraktam a kodit-t,de ott is ugyanez a helyzet.Előre is köszi a segítséget.

(#877) interstate76 válasza vvili (#876) üzenetére


interstate76
addikt

Videos/Files/Add videos... utána Browse és ki kell választani a megosztás típusát, végül betallózni a megosztott tartalmat.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#878) vvili válasza interstate76 (#877) üzenetére


vvili
csendes tag

Idáig eljutottam.Mint írtam látja a nas-t,a nas-on lévő könyvtárakat is,de a már benne lévő fájlokat nem.Az upnp megosztásban lévő könyvtárakat is látja,de ha belelépek a mappába akkor üresek.Tehát mappa szinten mindent elérek,de mintha csak üres könyvtárak lennének.

(#879) huliganboy válasza vvili (#878) üzenetére


huliganboy
addikt

A kérdés, a kodi nem szinkronizálja be a filmeket? Te most a fájlkezelő felől próbálod megközelíteni? A NAS-on van olyan kiszolgáló ami "láthatóvá" teszi a filmeket?

(#880) interstate76 válasza vvili (#878) üzenetére


interstate76
addikt

A mappák hozzáadásakor nem feltétlenül kell látnod azok tartalmát (nem emlékszem, hogy olyankor üresnek mutatja-e őket, vagy sem), viszont ha a fentebb leírt módon betallózol és hozzáadsz pl. egy DLNA-megosztást, akkor utána a Videos/Files menüpontban már a megosztott mappában lévő file-oknak is meg kell(ene) jelenniük. Olyat még nem láttam, hogy ez Kodival ne sikerült volna, pedig sok embernek segítettem már konfigolni, szóval ha ez nálad nem működik, akkor részemről passz.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#881) vvili válasza interstate76 (#880) üzenetére


vvili
csendes tag

Bakker mekkora láma vagyok :W .
Az,hogy nem látom a mappa tartalmát file módban,nagyon megzavart.Most,hogy végre rányomtam a video fülre,már megjelentek a megosztások és a könyvtáron belüli tartalmak tv-n,pc-n és mobilon is.
Ezer köszönet a gyors segítségért :R

(#882) Voice24 válasza Voice24 (#875) üzenetére


Voice24
őstag

Erre esetleg valaki?

"Amúgy, ha leszedem a gyárilag rárakott kodi-t, és felteszem a play-ről a legújabbat, mit kockáztatok?"

(#883) interstate76 válasza vvili (#881) üzenetére


interstate76
addikt

Örülök, hogy megoldódott! :)

(#882) Voice24 Szerintem semmit. Kivéve, ha az eszközödre optimalizált Kodi van a masinádon, de én ilyet még csak legenda szinten hallottam, látni nem láttam soha! :) Ezzel együtt a felelősség természetesen a tiéd, én csak egy fórumkibic vagyok! :D

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#884) DoItYourself válasza Voice24 (#882) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ezt már írták neked, lehet, hogy másik topikban: a te lejátszódhoz (chipset-edhez) valószínű a gyártó barkácsolt egy spéci Kodi-t, amit nem hiszem, hogy be tudsz szerezni máshonnan. Ennyit bukhatsz kb.
Itt lenne érdemes még szétnézned, ha már sikerült ezt a ritka gépezetet kiválasztani: http://freaktab.com/forum/tv-player-support/allwinner-tv-players

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#885) huliganboy válasza DoItYourself (#884) üzenetére


huliganboy
addikt

Lehet a barkács miatt nem indítja az mx playert a kodi? De nem hiszem, hogy annyira belenyúltak volna. Én továbbra is azt mondom, ha mxplayer minden gond nélkül megfelel, akkor arra kell rászállni, hogy a kodi azt használja...

(#886) DoItYourself válasza huliganboy (#885) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nem vagyok benne biztos, hogy az xml-t jól szerkesztette meg a kolléga...

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#887) DoItYourself válasza DoItYourself (#886) üzenetére


DoItYourself
addikt

Elvileg így kell csinálni: HOW-TO : Use external players on Android.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#888) huliganboy válasza DoItYourself (#887) üzenetére


huliganboy
addikt

Ezt linkeltem én is azt hiszem!

(#889) Voice24 válasza DoItYourself (#886) üzenetére


Voice24
őstag

Egy az egyben kimásoltam, és beillesztettem a jegyzettömbbe, majd xml-ként kimentettem. Tehát elvileg nem szerkesztettem rajta semmit.

(#890) DoItYourself válasza huliganboy (#888) üzenetére


DoItYourself
addikt

De, masodjara igen, most latom. Eloszor nem azt linkelted, nekem pedig csak az remlett, bocs.

Emberek, contest! Ki tudja meghekkelni a Kodijat, hogy az MX Playert hasznalja lejatszasra androidon?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#891) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok! hát olvasom itt-ott ezt az MX playert felraktam a K1 plus gépemre de nem tudok hangot kicsikarni MKV fájl belőle. BS pl megy Archos V pl megy de itt semmi hang. Néztem AVI-t ott se de egy sorozatban lejátssza a hangot. Ezek sztereók.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#892) Voice24 válasza DoItYourself (#890) üzenetére


Voice24
őstag

Erre én is kíváncsi lennék :K

Amúgy megnéztem, a most a gépen lévő 14.2-es kodi több, mint 500 mega. Ez normális? ;]

[ Szerkesztve ]

(#893) kossza válasza Voice24 (#892) üzenetére


kossza
tag

Normális, lesz az még több is.

Have a Nice Day

(#894) gulac12 válasza Beni2360 (#891) üzenetére


gulac12
tag

pü ment

[ Szerkesztve ]

(#895) Voice24


Voice24
őstag

Eldöntöttem, és leszedtem a gyárilag rajta lévő 14.2-es kodit, és feltettem a legújabbat.
Tapasztalat:
- a kép folyamatos, a hang jó, de csak sztereó, ha a passthrough ki van kapcsolva,
- ha bekapcsolom a hangátengedést, 5.1-ben jön a hang, de a hang és vele együtt a kép is pár másodperceként akad egyet (mondjuk nem értem, mi köze a képnek a hangátengedéshez, de ez van),
- megpróbáltam betenni ebbe is az mxplayert, de természetesen itt sem indítja el

Úgyhogy marad továbbra is a próbálkozás. Ugyanis amiért lényegében megvettem, vagyis hogy hálózatról, 5.1 hanggal nézzem a filmeket, arra még nem sikerült belőnöm.
Az elődje egy kis Egreat volt, annak egy gondja volt, hogy nem volt hálózati csatlakozása.
Az optikai hangot pedig azért erőltetem, mert bár sokkal egyszerűbb lenne a házimoziba hdmi-n átvinni mindent, de annak meg a hdmi kimenete sz@rakodik, így meg a képet közvetlenül a tévére, a hangot meg a házimozira vinném. Ha összejönne végre :W

(#896) huliganboy válasza Voice24 (#895) üzenetére


huliganboy
addikt

Milyen hálózatod van?

USB alatt is tapasztalod a hibát?

(#897) Voice24 válasza huliganboy (#896) üzenetére


Voice24
őstag

Hogy érted, hogy milyen a hálózatom? Sima vezetékes, routerrel. És igen, pendrive-ról is fennállt ez a dolog.

Amúgy végre sikerült az mxplayert beintegrálnom a kodiba! Én voltam a ludas, a belinkelt angol nyelvű segítségből csak az mxplayerre vonatkozó pár sort másoltam és mentettem ki (mivel a korábban belinkelt magyar leírás is csak azt a pár sort tartalmazta). Most kimásoltam az egészet, lent átírtam, amit át kellett, és lőn, elindult az mxplayer.
Így már talán minden oké lesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#898) DoItYourself válasza Voice24 (#897) üzenetére


DoItYourself
addikt

Megnyerted a contestet! :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#899) Voice24 válasza DoItYourself (#898) üzenetére


Voice24
őstag

Igen, és örülök is neki, végre kompromisszum nélkül tudom használni a boxot. Pár nap múlva megérkezik hozzá ez is, aztán teljes lesz az öröm. :)

(#900) Beni2360 válasza DoItYourself (#887) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia-Sziasztok!
A leírás szerint sikerült hozzá rendelni az MX Player prot a kodihoz usb-ről meg is hívja de NAS-ról SMB-n semmi meg se moccan. Működni működik az SMB mert a vidon-on megy. Valami ötlet? :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.