Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) LógaGéza válasza blakey (#1150) üzenetére


LógaGéza
addikt

Serviio pedig egy kivételével mindent felismert :F
Egyébként egyáltalán nem idióta elnevezés, általában Sorozat.neve.ÉvadRész.Minőség.Forrás.Kódolás-Releaser mindenhol...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1152) blakey válasza LógaGéza (#1151) üzenetére


blakey
titán

Oké, de elég sok olyan is van, hogy htvz-THGD.720p.2010.mkv, ilyenekkel nem tud mit kezdeni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1153) xb12x


xb12x
tag

Hello,
Erre a célra én a tiny media manger-t használom. Tud kodi és plex nfo formátumot is. Jobbára akkor kell nekem ha pl vmi koncertvideo van ami nincs fent semelyik info szolgáltatónál sem.

(#1154) LógaGéza válasza blakey (#1152) üzenetére


LógaGéza
addikt

No úgynézki megvan a megoldás. Felraktam egy SickRage-et, ami megfelelő beállítás után képes a letöltött mappákat utófeldolgozni, és létrehozni egy hard linket a sorozatos mappámba, a megfelelő elnevezéssel, és mappaszerkezettel. Mivel link, ezért nem foglalja pluszba a tárhelyet, de mégis "két" példányban van meg - kecske is jól lakik, káposzta is megmarad :)
Ráadásul mivel torrentkereső is, ezért a megadott sorozatok új részeit automatikusan beszerzi, ergo még egy feladattal kevesebb - már csak rákéne venni, hogy használja az nMagot :)

xb12x
Azt is próbáltam, meg az Ember-t is, de mindegyik nevezgetni akart...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1155) junkpod


junkpod
nagyúr

Augusztus elején jöttek ki új verziok: kodi 17 alpha 3 és SPMC 16.4.1
Probalta már ezeket valaki? Jók? (én most beszorultam LE ala:))

Box's don't touch!

(#1156) bioengin válasza LógaGéza (#1143) üzenetére


bioengin
tag

Köszi, de az a végső megoldás volna.
Ami még szóba jöhet, az egy powerline adapter.

(#1157) kalker


kalker
csendes tag

Hello valaki hozzáértő, segítene nekem adva van egy gigabites net + gigabites android box és nem jön át a lanon csak 150/200mega milehet az ok talán cross kábel kellene,

A borban bölcsesség, a sörben szabadság, a vízben baktériumok vannak...

(#1158) blakey válasza kalker (#1157) üzenetére


blakey
titán

Sok mindentől függ, router, stb. Egyébként meg egy boxhoz az bőven elég. Megabyte vagy megabit a 200?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1159) kalker válasza blakey (#1158) üzenetére


kalker
csendes tag

Megabyte és a számítógépere átjön 7-800 Megabyte switschen keresztül ugyanazon a switschen van

[ Szerkesztve ]

A borban bölcsesség, a sörben szabadság, a vízben baktériumok vannak...

(#1160) blakey válasza kalker (#1159) üzenetére


blakey
titán

Ha egyébként megvan a sebesség akkor az eszköz ennyit tudhat, több info kell ahhoz, hogy közelebbi diagnózist tudjunk/tudjanak mondani és ez nem feltétlenül Kodihoz tartozó témakör.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1161) junkpod válasza kalker (#1159) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az 1 Gbps az nem véletlen 131MBps?
700-800 kicsit sok MB lenne...

Box's don't touch!

(#1162) blakey válasza junkpod (#1161) üzenetére


blakey
titán

Az 7-800 Megabit lesz, csak nem érti szerintem, vagy rossul írja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1163) kalker válasza blakey (#1162) üzenetére


kalker
csendes tag

bocs Mbps

[ Szerkesztve ]

A borban bölcsesség, a sörben szabadság, a vízben baktériumok vannak...

(#1164) yossarian14


yossarian14
tag

Sziasztok!

Olyan androidos média lejátszót keresek, amin fut a Kodi mellett a TVGO és a MindigTV alkalmazás is, illetve legalább két antennás WiFi-je van (vagy csatlakoztatható hozzá saját WiFi stick). Létezik ilyen készülék? :)

Előre is kösz a segítséget!

(#1165) Beni2360 válasza yossarian14 (#1164) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát kemény igények, szvsz gyári kész állapotban nincs.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1166) junkpod válasza yossarian14 (#1164) üzenetére


junkpod
nagyúr

A Kodi majd mindegyiken fut, hol jobban, hol rosszabbul. A lejátszási igényeiket kellene meghatarozni.
A tvgo egy hisztis app, android kell neki, meg ki tudja... Erről csak az tud mondani jót akinek működik.
Mindig tv addon van kodi hoz.
Wifi: lehet jó, lehet rossz a wifi chip függvénye, de a gyártási bármikor változtatható. Kábelt kell kihuzni.
Wetek boxok felé keresgelj.

Box's don't touch!

(#1167) w.miki


w.miki
veterán

Ti melyik Kodi/XBMC változatot tartjátok a legstabilabbnak, gyenge stickre? (MK808b)

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1168) junkpod


junkpod
nagyúr

Jött újabb SPMC kiadas: http://spmc.semperpax.com
160815

Box's don't touch!

(#1169) junkpod válasza w.miki (#1167) üzenetére


junkpod
nagyúr

Gyenge vasra OpenElec vagy LibreELEC verziót érdemes keresni.

Box's don't touch!

(#1170) blakey válasza w.miki (#1167) üzenetére


blakey
titán

Én jelen pillanatban nem tartom túl jónak a Kodit, most az androidos vonal nem fejlődik cserébe SPMC-t hasnálok, azt legalább csíszolgatják.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1171) w.miki válasza blakey (#1170) üzenetére


w.miki
veterán

Most én is az SPMC-t használom, talán stabilabb, de...
HDMI-CEC-et próbáltam beállítani, a TV infrás távvezérlést...
sehogy nem sikerült, nekem nem mozgott a nyilakkal, ti nem tudom, hogy csináljátok...
viszont... közbe sikerült kikapcsolnom az érintős vezérlést is, volt egy ilyen checkbox (Egér, és érintőképernyős irányítás?), kivettem előle a pipát, és most légegérrel sem tudom vezérelni az SPMC-t :(
Hogyan lehetne ezt visszacsinálni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1172) huliganboy válasza w.miki (#1171) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Köss rá egy egeret, míg vissza nem kapcsolod a vezérlést.

Nekem a HDMI-CEC KODI és SPMC alatt iis csak úgy megy TV esetében, ha a másik HDMI portra kötött eszköz be van kapcsolva. Nem értem miért, de csak így meg!

(#1173) w.miki válasza huliganboy (#1172) üzenetére


w.miki
veterán

"Természetesen" a rákötött egérre sem reagál...
Mint ahogy a másik HDMI(1)-n bekacsolt eszközre sem :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1174) junkpod válasza w.miki (#1171) üzenetére


junkpod
nagyúr

Android alatt jelenleg a VidonMe a legjobban működőképes (minden funkció működik), SPMC-vel nem volt még sikerélményem.
KODI 17 alpha verziók is eléggé jól működnek, 16-osnak gondja van a DD és DTS hangokkal.

Android alatt jelenleg nem működik a frekvenciaváltás egyik verzióval sem.

LibreELEC 7.002 (KODI 16.2) hibátlanul, stabilan működik.
OpenELEC is jó, de vannak hiányosságai.

Mind ezek Amlogic S905 SoC-ra vonatkoznak.

Esetleg (mivel csapdába csaltak, úgy néz ki összerakok egy összefoglalót) jó ötlet lenne ha jeleznétek kinek milyen HW-en melyik KODI volt tesztelve és hogyan működött.

Box's don't touch!

(#1175) TCr válasza junkpod (#1174) üzenetére


TCr
veterán

Én is jelezzem? :DDD
Inkább nem. :)

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1176) blakey válasza junkpod (#1174) üzenetére


blakey
titán

Android alatt jelenleg nem működik a frekvenciaváltás egyik verzióval sem. - Mivel ez általános kijelentés ezért leírom, hogy HiMedia alatt működik a frekváltás, Himedia switcher Add-on-nal. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1177) w.miki válasza junkpod (#1174) üzenetére


w.miki
veterán

VideonME melyik verzióját keressen?
Másik: a beállításokat ki lehet importálni egy Kodi klónból, és be lehet importálni egy másikba?
Ha valaki a jól bejáratott rendszeréről lementi a beállításokat, én azt be tudom másolni az enyémbe?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1178) envagyok válasza blakey (#1176) üzenetére


envagyok
veterán

A wetek vasakon is működik a frekiváltás, bár a wetek play nem tudja androidon a 23.976-ot, csak a 24-50-60 működik

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1179) junkpod válasza w.miki (#1177) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem a 13-as amit free regisztrációval lehet eltolteni jó működött. Nem rég viszont elkerülte egy új unlimited verzió (nem kell regisztralni), meg nem próbáltam de állítólag az is jó.
Mentes: mediatarat lehet és érdemes menteni, többit újra kell állítani-telepíteni.

Box's don't touch!

(#1180) junkpod válasza envagyok (#1178) üzenetére


junkpod
nagyúr

Annyit azért megjegyeznem, hogy állandó 60hz-en is elvezhetoek a filmek, persze jobb a kadencia helyes lejátszás de sokan azt se tudják mi az, es/vagy nem látják.

Box's don't touch!

(#1181) junkpod válasza w.miki (#1177) üzenetére


junkpod
nagyúr

Vidon.me free verzió

Box's don't touch!

(#1182) w.miki válasza junkpod (#1181) üzenetére


w.miki
veterán

köszi :R
feltennéd az említett, régebbi 13-ast is? :DDD

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1183) junkpod válasza w.miki (#1182) üzenetére


junkpod
nagyúr

VidOn XBMC hivatalos oldala

innen letölthető két verzió:
VidOn XBMC V14.2.1
VidOn XBMC 13.2 verzió
Ezeken a full opciók bekapcsolásához regisztráció kell, ami ingyenes és ha jól emlékszem fél évig engedi használni (de utána lehet új emailcímre regelni:) )
Most nem tudom megnézni, hogy nekem ez a 13.2 van-e telepítve, majd este ránézek ha lesz időm.

Box's don't touch!

(#1184) Suineg


Suineg
senior tag

Sziasztok,
Van nekem egy RX3288 Rockchipes androidos boxom, amin a Rockchip-re optimalizált Kodi fut.
Ebben a Kodiban van pl. a Back Row skin. ebben alapból van egy videoklipek mappa a főmenüből elérhető, viszont jelenleg tök üres. Hogyan tudnék ide videofájlokat vagy könyvtárakat (magyarul videoklipeket) tenni?

(#1185) junkpod válasza Suineg (#1184) üzenetére


junkpod
nagyúr

itt van Back Row fórum
Amúgy szrintem ha egy médiatárazott videonak videoklip tlajdonságot adsz meg, akkor ide kerül automatikusan. Sajnos a konceertfilmek nem ide tartoznak.

Box's don't touch!

(#1186) crey


crey
MODERÁTOR

Sziasztok,

Lassan három éve kacérkodom egy HTPC megépítésével, de amit igazán szeretnék, arra sajnálom azt a pénz mennyiséget, amibe belekerülne, így úgy gondoltam megelégszem egy ilyen androidos média boxszal is.

A szokásos feladatokat kellene ellátnia, azzal az egy kikötéssel, hogy valamelyen úton-módon hajtson megy egy 5.1-es Logitech hangfalszettet (PC-s).

Van ilyen megoldás jelenleg a piacon? Nem rendelkezem erősítővel, és nem is akarok most beruházni egybe.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1187) Suineg válasza crey (#1186) üzenetére


Suineg
senior tag

Milyenek a hangbemenetek a hangfalszetten (ami ugye eleve erősítős gondolom)?
Ha csak analóg bemenete van akkor kell egy digital/analóg átalakító, ebay-ről kb.:10eFt.

[ Szerkesztve ]

(#1188) junkpod válasza crey (#1186) üzenetére


junkpod
nagyúr

A Kodi a legjobb ht szoftver:) felesleges úri huncutsag manapság htpc-t építeni, 10-30e forintért található magadnak tvbox-t. A megfelelő hw kivalasztasahoz javaslom az S905 topicot.

Box's don't touch!

(#1189) Suineg válasza junkpod (#1188) üzenetére


Suineg
senior tag

Az nem számít, hogy az (olcsó) hd boxban milyen processzor lapit?

A sima Kodi gond nélkül működik minden funkciójával szerinted?

(#1190) Suineg válasza junkpod (#1185) üzenetére


Suineg
senior tag

Köszi, megnézem, a videoklip tulajdonságot gondolom, a megfelelő scrapter kiválasztásával lehet neki adni. S mi van ha nem talál borítót vagyis adatot hozzá?

(#1191) junkpod válasza Suineg (#1187) üzenetére


junkpod
nagyúr

Miért kellene, még ki se választott semmilyen boxot. És ha olyat vesz amin van analóg kimenet? Vagy van digit bemenete a kis logitechnek?

Box's don't touch!

(#1192) junkpod válasza Suineg (#1189) üzenetére


junkpod
nagyúr

Van olyan amin probléma mentes. Az igenyeidtol is függ. Nekem Beelink mx64 van LibreELEC kodival, fhd kép - HD hang tökéletes hdmi kimeneten.

Box's don't touch!

(#1193) Suineg válasza junkpod (#1191) üzenetére


Suineg
senior tag

Ja igen, bocsánat, kicsit túl gyorsan akartam segíteni :D

(#1194) Suineg válasza junkpod (#1192) üzenetére


Suineg
senior tag

Nekem meg van egy Openhour Chameleon, erre optimalizált Kodi-val, de tavaly óta csak kínszenvedek vele állandóan. Állítólag másnak meg jól megy.

(#1195) junkpod válasza Suineg (#1194) üzenetére


junkpod
nagyúr

Általában jobban járunk ha az "optimalizalt" (aka kokanyolt) kodi verziókat egy mozdulattal töröljük. Jobbak a hivatalos vagy a fork verziók, tiszta telepitessel.

Box's don't touch!

(#1196) Suineg válasza junkpod (#1195) üzenetére


Suineg
senior tag

Na majd megnézem egy hivatalossal. Mi az a fork?

(Remélem igazad lesz :) )

(#1197) junkpod válasza Suineg (#1194) üzenetére


junkpod
nagyúr

Jujj, elolvasta a pH tesztet, azért ez eléggé használhatatlan, hogy kaphatott plecsnit?
Elsőnek szedd le a gyári (lopott) spmc-t és ujrainditas után tedd fel a vidon.me 13.2-est. (bár nem tudom milyen szinten támogatja a rockchip-et). Ha nem jó, tegyél próbát az spmc legujabbal. Ha az sem, akkor gondolkodj el egy aml S905 boxon.

Box's don't touch!

(#1198) huliganboy válasza crey (#1186) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Én Wetek párti vagy RPI párti vagyok. A wetek egy komplett működésre kész készülék melyből létezik dual boot verzió mely android/linux rendszereket támogat, az rpi-vel bohóckodni kell egy kicsit, de nagyon keveset szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1199) Beni2360 válasza junkpod (#1168) üzenetére


Beni2360
félisten

Mi a különbség a kettő közt?
SPMC-armeabi-v7a_16.4.2.apk
SPMC-armeabi-v7a_16.4.2_launcher.apk

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1200) blakey válasza Beni2360 (#1199) üzenetére


blakey
titán

A launcher az a főképernyő, ha úgy jobban tetszik, helyette inkább az XBMC launchert ajánlom, szinte mindegyik Kodi (fork) beállítható, hogy azzal induljon a box, androidra vonatkozik. Az apk maga az SPMC-armeabi-v7a_16.4.2.apk

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.