Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) TCr


TCr
veterán

Sziasztok!

A KODI leduplikált a library-ba való beolvasáskor egy zenei albumot.
Hogyan tudom az egyiket törölni?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1052) blakey válasza TCr (#1051) üzenetére


blakey
titán

Beállítások/Médiatár, Médiatár tisztítása, ez akkor működik ha az egyik könyvtár már nem érhető el.
Kérdés, mitől duplikálta?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1053) TCr válasza blakey (#1052) üzenetére


TCr
veterán

De csak egy könyvtár van.
Én sem értem, hogy miért duplikálta.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1054) blakey válasza TCr (#1053) üzenetére


blakey
titán

Megpróbáltad a tisztítást?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1055) TCr válasza blakey (#1054) üzenetére


TCr
veterán

Igen, változatlan.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1056) blakey válasza blakey (#1054) üzenetére


blakey
titán

Akkor Videó/Fájlok és kiválasztott könyvtárra klikkelj Menü vagy OK gomb nyomva tartása után a listában megjelenik egy olyan, hogy Forrás törlése, töröld.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1057) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Hello!

Beállítottam Kodi-ban, hogy lássa a raspberry-re dugott HDD-t (samba alat osztom meg), és amikor újra indul elfelejti, hogy be van állítva?

A kodi-t, hogyan lehet frissíteni, a legújabb verzióra ?

(#1058) TCr válasza blakey (#1056) üzenetére


TCr
veterán

Nincs ilyen lehetőség.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1059) blakey válasza TCr (#1058) üzenetére


blakey
titán

Milyen Kodi van fent? Egy ilyen menü fog megjelenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1060) TCr válasza blakey (#1059) üzenetére


TCr
veterán

Legújabb LibreELEC.
Tudom, hogy arra a menüre gondolsz, ahol a contentet is be lehet állítani, de itt nem ír tartalom forrás törlést.
Áthelyezem majd az albumot máshová és újra csinálom, szerencsére nem általános probléma.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1061) TCr


TCr
veterán

Jól látom, hogy a Youtube-ra bejelentkezve nincs kedvencek mappa (az évek során "begyűjtött" videók listája), vagy csak én balf*szkodok már megint?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1062) kossza válasza TCr (#1061) üzenetére


kossza
tag

Nálam van, a lejátszási listák közt favorites néven.

Have a Nice Day

(#1063) gumigyuri


gumigyuri
csendes tag

Sziasztok Nem tudom ide vág-e van egy Android tv boxom MXR.
5.1 es hangot szeretném lecsalni digitálisan róla! Milyen 3.5 mm jack dugót kell vásárolnom mono stereo vagy 4 pinest? Linekelm a kütyü hátulját! És az átalakítót amit vettem hozzá.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1064) huliganboy válasza gumigyuri (#1063) üzenetére


huliganboy
addikt

Nem linkeltél . Nekem gyanús hogy 3.5 jack tud 5.1-et...

[ Szerkesztve ]

(#1065) blakey válasza gumigyuri (#1063) üzenetére


blakey
titán

Ezzel mono hangod lesz. Ilyen kell neked.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1066) blakey válasza huliganboy (#1064) üzenetére


blakey
titán

Jack tudhat, kérdés, hogy a boxon lévő tud-e. Mac-ken a jack egyben optikai is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1067) huliganboy válasza blakey (#1065) üzenetére


huliganboy
addikt

De ha a jack csak stereot tud (nem tudom hogy így van e) akkor akármit dug bele nem lesz 5.1 csak maximum ugyan az fog szólni minden hangszóróban..

(#1068) gumigyuri


gumigyuri
csendes tag

Ez a kábel az csak tv boxhoz jó e!
https://www.amazon.co.uk/Cablematic-Digital-Audio-Coaxial-minijack-M/dp/B007G5P8KY

(#1069) blakey válasza huliganboy (#1067) üzenetére


blakey
titán

Ha sztereót tud akkor igen, nekem 5.1 van Mac-ken. Nem ismerem az általa említett lejátszót.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1070) DoItYourself válasza blakey (#1066) üzenetére


DoItYourself
addikt

Inkább arra tippelek, hogy a kínaiak 3,5mm-es csatin vezették ki a koax S/PDIF-et.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1071) gumigyuri válasza DoItYourself (#1070) üzenetére


gumigyuri
csendes tag

Így van! A kéréds itt az h mono vagy stereo jack kell?

(#1072) blakey válasza DoItYourself (#1070) üzenetére


blakey
titán

Akkor pont jó amit linkeltem. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1073) c4 válasza blakey (#1072) üzenetére


c4
őstag

Ha optikai, de ha nem...

(#1074) gumigyuri


gumigyuri
csendes tag

Nem optikai mert ha bele nézek átlátok rajta és csak a készüléknek a kék power ledjét látom!

(#1075) DoItYourself válasza blakey (#1072) üzenetére


DoItYourself
addikt

Amit linkeltél az egy optikaira átalakító, de az SPDIF lehet koax is, nekem is van az erősítőmön RCA digitális bemenet. A kérdező sztem ilyet keres.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1076) gumigyuri válasza gumigyuri (#1074) üzenetére


gumigyuri
csendes tag

https://www.ramelectronics.net/SPDIF.aspx erre a kábelre tippelnék vagy a mono változatra nem tudom mi a különbség mind kettő digitális koax kábelnek van írva.

(#1077) c4 válasza gumigyuri (#1074) üzenetére


c4
őstag

Akkor a csatlakozódat bedugod, előveszel 1 RCA kábelt, azt bedugod a HM erősítőd koax csatlakozójába, majd a beállításokban engedélyezed a lejátszón az S/PDIF kimenetet... És lesz 5.1 hang. Ha nincs olyan eszközöd, ami fogadni tudná HDMI vagy S/PDIF jelet, akkor nem lesz 5.1 hangod.

(#1078) DoItYourself válasza gumigyuri (#1071) üzenetére


DoItYourself
addikt

Elvileg mono kell, kérdés, hogy milyen jack aljzat van a lejátszódon, és az hogy van bekötve. A tuti megoldás lenne kimérni, az egyszerű a próbálgatós.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1079) gumigyuri


gumigyuri
csendes tag

Az át alakító működik koax jelel amit beillesztettem kép ként?

(#1080) DoItYourself válasza gumigyuri (#1079) üzenetére


DoItYourself
addikt

Igen, nem tűnik bonyolult szerkezetnek. A másik fele egy RCA aljzat, ha jól sejtem.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1081) c4 válasza gumigyuri (#1079) üzenetére


c4
őstag

Nem, csak digitális hangkimenet a koaxiális. A HDMI kép-hang kimenet egyben.

(#1082) gumigyuri válasza c4 (#1081) üzenetére


gumigyuri
csendes tag

Nem értem a válaszod mire írtad!?

(#1083) gumigyuri válasza DoItYourself (#1080) üzenetére


gumigyuri
csendes tag

Igen!

(#1084) c4 válasza gumigyuri (#1082) üzenetére


c4
őstag

Ezt kérdezted:
"Az át alakító működik koax jelel amit beillesztettem kép ként?"

Így dekódoltam:
"Az átalakító működik koax jellel, amit beillesztettem, képként?"

Bár még így sem teljesen érhető mondat.
Esetleg ezt kérdezted volna:
"A betett képen látható koaxcsatlakozón képjel is átmegy?"

NA erre a válasz: nem. A HDMi csatlakozón megy kép és hang is.

(#1085) blakey válasza DoItYourself (#1075) üzenetére


blakey
titán

Igen az és tökéletesen működik, amit linkelt az meg egy mono jack-rca átalakító és azon szerintem csak analóg jel megy.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1086) DoItYourself válasza gumigyuri (#1083) üzenetére


DoItYourself
addikt

Van egy linked vagy képed a lejátszódon hátoldaláról?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1087) DoItYourself válasza DoItYourself (#1086) üzenetére


DoItYourself
addikt

Erről van szó?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1088) TCr válasza kossza (#1062) üzenetére


TCr
veterán

Nekem üres a lejátszási listák mappa. :(
De a kedvelt videók mappa is, abban kellene legyen pár videó.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1089) kossza válasza TCr (#1088) üzenetére


kossza
tag

Bejelentkezéskor kétszer kért kódot? Próbálj meg egy ki- és bejelentkezést.

Have a Nice Day

(#1090) TCr válasza kossza (#1089) üzenetére


TCr
veterán

Igen, kétszer.
A feliratkozásaim felét látja.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1091) samupapa válasza DoItYourself (#1087) üzenetére


samupapa
csendes tag

Üdv:
Ugyanezzel a kérdéssel voltam itt pár hete, akkor is csak találgatás ment, de sokat kisérleteztem, ezért most leírom: az MXQ, és klónjainak hátulján a jack nem optikai kimenet, hanem digitális koax, amit a lent belinkelt mono jack-rca átalakítóval lehet munkára bírni! Én is vettem előbb egy toslink átalakítót, de mivel nem volt fény, szétszedtem a playert, és láttam, hogy sima jack. Miután ilyen mono átalakítót tettem rá, összekötöttem egy RCA kábellel az erősítőmmel, az alap android beállításokban átállítottam a hangkimenetet SPIDF-re, majd a gyári video player program, vagy MX player leadta szépen az 5.1-hangot rajta. KODI semmilyen beállítással sem tudta leadni, így ha nagy mozizás volt akkor ezekkel a lejátszókkal mentek a filmek.
Remélem segítettem.

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#1092) samupapa válasza samupapa (#1091) üzenetére


samupapa
csendes tag

Ja: Jelenleg egy mini M8s-t nyúzok, amin már optikai van, de a KODI (android) ott sem tud kiadni semmilyen beállítással 5.1 hangot, így itt is "egyéb" lejátszók maradnak ha nagy mozizás van :)

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#1093) junkpod válasza samupapa (#1091) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ja, olyan sose volt, hogy jack dugon optikai jel jöjjön ki:)
Az bizony vagy analóg vagy digitális-koax jel lehet.
Amúgy a boxodra nem létezik OE/LE kodi? Azzal szerintem nem kéne szenvedned.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1094) blakey válasza junkpod (#1093) üzenetére


blakey
titán

Ahogy korábban írtam, van olyan, hogy jack-ken optikai jön ki, a Mac-ken így működik. Tehát bármikor és bárhol lehetséges.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1095) samupapa válasza junkpod (#1093) üzenetére


samupapa
csendes tag

Jaja, akkor kezdtem a puhatolózást, és itt valaki ajánlotta a toslink átalakítót, ami aztán nem jött be, ez a "tanulópénz" :DDD
Amúgy én android-párti vagyok, nem szenvedés annyira, már megszoktam így használni... :K
Érdekel a linux alap is, akartam is vele kisérlezezni, csak tesómék lecsaptak az MXQ-ra, úgyhogy most pihen a téma....

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#1096) DoItYourself válasza samupapa (#1091) üzenetére


DoItYourself
addikt

Biztos, hogy ezt nekem akartad címezni? Blakey volt az, aki megkavarta a dolgokat az optikai kimenettel (nem hinném, hogy rossz szándékkal), de a kérdező is kissé szétszórtan adta elő a kérdését. Nem szokványos dolog, hogy 3,5mm-es jack-en vezetik ki a koaxiális S/PDIF-et, sokakat már ez összezavar, téged is, ahogy írtad (feleslegesen vettél egy 3,5mm/toslink átalakítót).
Az MXR képét azért tettem be, mert már kezdtem kételkedni benne, hogy a kérdező gépén van-e egyáltalán 3,5mm-es jack S/PDIF felirattal.

Visszaolvastam miről volt szó itt május végén, nem látok semmiféle találgatást, max. annyit, hogy Beni is rácsodálkozott a 3,5mm-es jacken történt S/PDIF kivezetésre.
#823

Ahogy nézem, most is ugyanazt írtam.
#1070

A Kodi hang beállításánál ha passthrough-t akarsz a filmekhez, akkor Android/S905 alatt nem szabad átállítani a hangszórók számát (Number of channels) 2.0-tól eltérőre, mert lefagy a Kodi. A PT ettől még működik, tehát többcsatornás kimeneted lesz az S/PDIF-en keresztül. Kodi audio quick start guide (már vagy 100× linkeltem).

Remélem én is segítettem.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1097) junkpod válasza blakey (#1094) üzenetére


junkpod
nagyúr

Technikailag érdekes, tudnál linket mutatni erre?

Box's don't touch!

(#1098) DoItYourself válasza junkpod (#1097) üzenetére


DoItYourself
addikt

Belkin optikai kábel + átalakító. iMac weboldal, a közepén írja az S/PDIF-et.
Mini-TOSLINK a hivatalos neve.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1099) blakey válasza junkpod (#1097) üzenetére


blakey
titán

Minden mac-ken ilyen a jack kimenet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1100) junkpod válasza blakey (#1099) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mindig tanulok újat. Mondjuk tok felesleges a digitális jelet átalakítási optikaira, egyrészt hiba lehetőség, másrészt szinte minden erositon van digi koax amin van toslink ...
Apple távol áll tőlem, de talán az olcsó boxok vevokoretol is:)

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.