Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) DoItYourself válasza cintula187 (#400) üzenetére


DoItYourself
addikt

A DTS-nek jó nagy a dinamikája, azzal én is szívok: effektek túl hangosak, beszédet alig érteni.
Próbáld meg azt, hogy a PC-ből az eredeti 5.1 hangsávot küldöd ki az erősítőre, és ott normalizálod a hangot. Az én erősítőmben ezt "night" módnak hívják.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#402) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nem akarom elkiabálni, de lehet megvan az a rom amivel nem akad be az 50 gigás teszt filmem. :K

Találtam egy moddolt openelec romot és végig ment a film rajta akadás nélkül szépen használta is az összes magot. Tehát nem a melegedés mert teszteltem azt is direktbe hűtöttem egy 12 centis ventivel és ugyanúgy megakadt androidon.

Majd még tesztelem más filmekkel is. Ez az openelec nekem úgy is jobban bejon mint az android.

(#403) Arolotifar válasza SzlobiG (#402) üzenetére


Arolotifar
őstag

Na végre :C Melyik ROM? :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#404) arty válasza cintula187 (#400) üzenetére


arty
veterán

hangkimenetnek miért 2.0/2.1 van megadva? nem 5.1 hangfalad van?

+kodiban a dd-dts hangsávoknak belőtted, hogy tudja az erősítőd? (így bitstream/pass-through módban megy az anyag és az erősítőd dekódolja/keveri X csatornára)

ha tudsz, fénykép/screenshot jöhet a kodi beállításaid audio konfigjáról!

pl - HDMI - WASAPI eszköz legyen választva, 5.1 ha annyi hangfalad van és lefelé menve legyen jelölve a dts, a dolby digital - meg minden amit az erősítőd képes dekódolni!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#405) SzlobiG válasza Arolotifar (#403) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kerber romja innét. [link]

(#406) cintula187 válasza arty (#404) üzenetére


cintula187
addikt

mondtam hogy stereo

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#407) junkpod válasza cintula187 (#400) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hanghoz HDMI pass-through állíts és szerezz be meg hangszórókat, mert filmeknél a beszéd a centerre van keverve.

Box's don't touch!

(#408) cintula187 válasza junkpod (#407) üzenetére


cintula187
addikt

Passthrough volt.
Könnyű azt mondani. center tuti kell majd.
De a downmix lényege az lenne hogy lekeveri,de mégsem csinálja jol.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#409) arty válasza cintula187 (#406) üzenetére


arty
veterán

ezt mondtad: "Hangkimenetnek 2.0 vagy 2.1 van megadva."

ebből ~semmi nem derül ki, ezért feltettem jópár kérdést, amikre nem válaszoltál.
tehát ezekszerint valójában nincs is szükséged segítségre... csak akkor nem értem, minek is offoltál ide?
ez egyébként költői, nem kell válaszolni.

(... de bírom az ilyen embereket :( )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#410) cintula187 válasza arty (#409) üzenetére


cintula187
addikt

Figyelmetlen vagy:ezt írtam.Az alábbi gondom lenne. Sztereó szett otthon. PC- HDMI - Pioneer VSX827 - HDMI - TV

A könnyü azt mondtani arra értettem hogy nincs pénz plusz 3-4 hangfalra. Pláne nem abból amiből a 2.0 van.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#411) junkpod válasza cintula187 (#408) üzenetére


junkpod
nagyúr

Látogass el a kezdő házimozi topicba, ott tudnak ajánlani jó áru hangdobozokat. Az egyedüli üdvözítő megoldás az lesz, a keverés erősen támaszkodik a center beszédre és a subladara.
Amúgy mit ír ki az erősítő mikor lejatszol, milyen hangformatumot kap? Mivel van osszekotve az erősítő a plajaval?

Box's don't touch!

(#412) cintula187 válasza junkpod (#411) üzenetére


cintula187
addikt

Hdmi erősítőbe és onnan is tovább. Az erőlködőn a megfelelő formátum jelenik meg, DD, Dts, True Hd, Dts-master, meg ami kell. Tehát az a beállítás rendben van. Kaptam még egy tippet, hogy a windows ban 5.1 legyen a hangfalak típusa, ez is javitott a problémán.
Center beszerzése 100% megoldás lenne, de a mostani szettbe mivel egy hangfal családon belül kell lenni minden hangfalnak most sokba kerülne nekem. Plusz a tévé is mehetne a falra mert a kokzolon nincs hely centernek. De ez egyéni szoc problem. ☺
köszi a tanácsokat! :R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#413) arty válasza cintula187 (#410) üzenetére


arty
veterán

Valóban. Bocsánatod kérem, ezt nagyon benéztem, nincs mentségem :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#414) cintula187 válasza arty (#413) üzenetére


cintula187
addikt

No Problem. :)
A 2.0, 2.1 -et azért írtam mert 2.1 beállítással is próbálkoztam a .1 úgyis mélyládára vonatkozik nem a centerre, de gondoltam hátha van közte ebben az esetben különbség.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#415) DoItYourself válasza cintula187 (#412) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nekem két front hangfalam van és egy center, az erősítőm dekódolja a hangot, de DTS-nél az se segít sokat, csak az éjszakai mód.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#416) cintula187 válasza DoItYourself (#415) üzenetére


cintula187
addikt

Akkor ez a DTS betegsége is. A túlzott dinamika ára.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#417) arty válasza cintula187 (#416) üzenetére


arty
veterán

sajnos hajlamosak a minél dögösebb hangzásrért úgy keverni a legtöbb hangsávot, hogy amikor a beszédet normálra állítod, a többi csatornán az effektek megbontják a lakást (de van normális film is, szal hangmérnökön múlik))

nincs ezzel akkora gond, rá kell tolni pár decibelt a centerre - ha van :)
cserébe aki megteheti, hogy mozihangerőn mozizzon, az tényleg "nagy hangot" kap :D

nekem 5.1 van és bizony a centeren van plusz 3 dB, de lehet több is... az éjszakai módot pedig gyűlölöm, az totál kinyírja a dinamikát. nem'tom 2.0 downmixnél neked ez állítható-e, tippem szerint igen

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#418) SzlobiG válasza arty (#417) üzenetére


SzlobiG
félisten

Sajna a DTS ilyen én se szeretem, hogy üvölteni kell a házi mozinak, hogy halljam a beszédet. :(

[ Szerkesztve ]

(#419) junkpod válasza cintula187 (#412) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor ez a baj. Kapcsold ki a HDMI pass-through beállítást kodi-ban és válaszd a 2.0 lekeverest. Ha az erősítő dts, dd jelet kap ott külön csatornák vannak és neked nincs min szóljon.

Dehogy ilyen a dts. A film olyan amit néztek vagy nincs jól behangolva a rendszeretek vagy mindkettő. A dinamika DD esetén is megvan, a dts csak a savszelesseg miatti minőségben különbözik.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#420) DoItYourself válasza junkpod (#419) üzenetére


DoItYourself
addikt

Azt azért tételezzük már fel, hogy ha van egy erősítője, akkor azon beállította, hogy hány hangfala van. :)

"One interesting side note, Dolby Digital includes a signal compression feature for late night viewing that DTS does not. This allows you to hear dialog and quiet scenes at their normal volume while louder scenes are suppressed." Forrás.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#421) junkpod válasza DoItYourself (#420) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát ebben most nem vagyok biztos, hogy egy 5.1 csatornás hangot lekevernek-e az erősítők maguktól. Sose próbáltam. Talán azt érdemes kiprobalni a kollégának hogy filmezeskor az erősítőt dd vagy DTS esetén is átkapcsolásra sztereora. De az is működhet amit már írtam, hogy a kodiban ki kell kapcsolni a pass-through beállítást és 2.0 lekeverest kell beállítani.

DD idezetedben van egy fontos szó: feature. Tehát ez a kiadótól függ. A dd és a dts, azonos bit ráta esetén szerintem hasonló minőséggel és dinamikaval rendelkezik.

Box's don't touch!

(#422) junkpod válasza cintula187 (#414) üzenetére


junkpod
nagyúr

Meg azt kiprobalnam a helyedben, hogy egy dd vagy DTS teszt fájl esetén minden csatornát hallasz-e?

Box's don't touch!

(#423) balage25


balage25
senior tag

Vettem a napokban egy Nvidia Shield TV-t, mindent szépen lejátszik még a 2160p 60Hz-es videókat is.
Két problémám van vele kodi használata közben:

- nem megy a pass-through, max csak sercegés jön a hangszórókból, erre mondjuk találtam egy experimental buildet aminél működik a pass-through, de sűrűn kilép a programból, ezért ezt sem használom.

- a 3D filmek közül a többségét csak 2D-ben hajlandó lejátszani. Nem rakja ki a két félképet, csak az egyiket teljes képernyőben. Azt vettem észre, hogy azoknál a filmeknél csinálja ezt, ahol a többi HTPC-m automatikusan felismeri kodi alatt, hogy 3D-s a film és lejátszás előtt rákérdez, hogy milyen megoldással szeretném a 3D-t elérni

Van olyan build amivel megoldódnak a problémáim?

(#424) arty válasza junkpod (#421) üzenetére


arty
veterán

"Hát ebben most nem vagyok biztos, hogy egy 5.1 csatornás hangot lekevernek-e az erősítők maguktól."

ha beállítod, hogy 2 hangfalad van, akkor igen, le.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#425) cintula187 válasza junkpod (#421) üzenetére


cintula187
addikt

Ha kikapcsolom a passthrough-t akkor PCM jelet továbbít és ezt ki is írja a receiver.
Az erősítőben mivel csak 2 (front left és right) hangfal csatlakozón "látja" hogy csatlakozás van csak tudja, hogy rájuk megy minden csatorna. Még amit javasoltak, hogy 5.1 teszten halgassam meg, hogy szól -e a center azt megnézem majd.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#426) vashal


vashal
tag

sziasztok

a múltkor irtátok,hogy az "O" billentyűvel lehet előhivni lejátszás közben a média infókat de nekem mxiii-g van.azon hogy lehet megnézni?

(#427) Beni2360 válasza vashal (#426) üzenetére


Beni2360
félisten

Csak a KODI lejátszónál működik.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#428) Arolotifar válasza vashal (#426) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam rá van dugva usb-n egy veznélküli billentyűzet, azzal is működik :) Openelec/Kodi van telepítve, nincs robotos rendszer.

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#429) junkpod válasza vashal (#426) üzenetére


junkpod
nagyúr

Yates remote tud billentyűzet kuldeni

Box's don't touch!

(#430) interstate76 válasza junkpod (#429) üzenetére


interstate76
addikt

Kore is.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#431) kossza válasza vashal (#426) üzenetére


kossza
tag

Használhatsz Kodi távirányító alkalmazást mobilon ahogy junkpod és interstate76 is javasolta, vagy letöltöd a Kodihoz a Keymap editor addont.

Have a Nice Day

(#432) vashal


vashal
tag

Köszönöm a válaszokat

(#433) kezo0


kezo0
addikt

Sziasztok,
sokan ajánlották itt a Kodi távvezérléséhez a mobilos Yatse appot, de nekem inkább egy iPad mini szokott otthon a kezem ügyében lenni, ezért kerestem egy iOS-re való remote appot a Kodihoz.
Végül ezt szedtem le: Official Kodi Remote
A problémám a következő: minden szép és jó, amíg az app-pal el nem indítom egy film/sorozat-epizód lejátszását a HiMedia Q10-esemen, de onnan kezdve, hogy elindul a lejátszás, a készülék nem reagál tovább az appban kiadott parancsokra - gondolom, azért, mert nálam ilyenkor a feltelepített wrapper a Q10-es saját beépített lejátszóját indítja el (annak érdekében, hogy pl. menjenek rendesen a BD3D ISO-k is), tehát a lejátszást ilyenkor lényegében nem is a Kodi végzi, az app viszont csak a Kodit tudja vezérelni...
Akkor ugye jól gondolom, hogy emiatt nálam használhatatlan bármilyen Kodi remote app?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#434) arty válasza kezo0 (#433) üzenetére


arty
veterán

igen - a külső lejátszóhoz kell távirányítóprogramot használnod

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#435) kezo0 válasza arty (#434) üzenetére


kezo0
addikt

Sajnos olyan szerintem nem létezik iOS-re. De egyébként is elég béna lenne két különböző app között ide-oda váltogatni: a Kodit távirányítani, amikor a lejátszandó anyagok borítói, tartalmai stb. között tallózok, majd a kiválasztott anyag lejátszásának elindítása után átváltani egy másik appra, amivel lejátszás közben lehet a boxot távirányítani, aztán a lejátszásból való kilépés után megint visszaváltani a Kodit irányító appra... Ezt nem mondanám túl kényelmes megoldásnak.
Akkor tehát alapvetően marad az infrás távirányító, amit adtak a boxhoz. Mondjuk nincs annak semmi baja, csak annyira nyomták itt páran, hogy mennyivel jobb a boxon levő Kodit egy mobil eszközről irányítani...

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#436) interstate76 válasza kezo0 (#435) üzenetére


interstate76
addikt

"annyira nyomták itt páran, hogy mennyivel jobb a boxon levő Kodit egy mobil eszközről irányítani..."

Mert tényleg jobb. :K Pl. reggel a TV bekapcsolása nélkül indítom Yatse-val a Tune In Radiot (hangfalra van kötve a mini PC). De ha bele akarsz tekerni egy filmbe, akkor is ezerszer jobb az érintőképernyőn húzni egy csúszkát, mint egy infrás távval tökölődni, nem is beszélve arról, amikor keresel valamit és be kell írni mondjuk egy sorozat címét - csinálják infrás távval a mazochisták! Vagy ott van a feliratletöltés, ami a telefon/tablet képernyőjén szintén sokkal egyszerűbb és gyorsabb, és ezek csak azok a dolgok, amik hirtelen eszembe jutottak, ill. amiket az ingyenes verzió is tud.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#437) junkpod válasza interstate76 (#436) üzenetére


junkpod
nagyúr

Felirat letoltes infraval:
Lejátszás menü, felirat gomb, letoltheto a listát, kivalasztom amelyik tetszik, ok
Ez miért bonyolult?

Box's don't touch!

(#438) interstate76 válasza junkpod (#437) üzenetére


interstate76
addikt

Két érintés a telefonomon (felirat/letöltés) nekem egyszerűbb, mint virtuális képernyőgombokon lépkedni egy infrás távval, de aláírom, hogy ez ízlés dolga. Feliratcsúsztatás ugyanez: megoldható a távval is, de a telómon ugyanúgy 2 érintéssel előjön a menüje. Az is tény, hogy az első 3 példa, amit írtam, fajsúlyosabb különbséget mutat a Yatse javára.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#439) kezo0 válasza interstate76 (#436) üzenetére


kezo0
addikt

Én kizárólag filmek és sorozatok nézésére használom ezt a boxot. Nem rádiózok, nem torrentezek, nem töltök le és nem igazítok vele feliratokat (ezekre más, jól bevált szokásaim és eszközeim vannak). Ide már minden szempontból kész anyagokat másolok, amiket csak megnézek a box segítségével – ahhoz viszont kell a külső lejátszó, mert az jobb a Kodiénál. A lejátszandó anyagok közt tallózni tényleg jópofa egy saját képernyős mobil eszközön, meg nyilván egyszerűbb így bármilyen szöveg bevitele is, ezért nem is törlöm az appot, de szerencsére lejátszás közben az infrás táv nekem pont ugyanannyira kézre áll a megszokott műveletekhez, mint egy érintőképernyő. Azért írom, hogy szerencsére, mert a külső lejátszó használata miatt ugye nincs is más választásom.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#440) interstate76 válasza kezo0 (#439) üzenetére


interstate76
addikt

Ertelek, en az atlag felhasznalo szemszogebol dicsertem a Yatse-t, nem szeretnem raeroltetni senkire.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#441) kezo0 válasza interstate76 (#440) üzenetére


kezo0
addikt

Ok, de honnan tudod, hogy milyen felhasználói szokások tekinthetők átlagosnak? Van erről valahol egy Kodi-s fejlesztők vagy bárki más által készített statisztika? Szívesen olvasnék róla, hogy az emberek többsége milyen eszközön, mire és hogyan használja a Kodit.
Mert amúgy elég gyakran tapasztalom ezen a fórumon (és máshol is), hogy a legtöbben alapból azt feltételezik, hogy az ő szokásaik a mérvadóak, és mindenki másé, aki ettől eltér, az rendhagyó. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#442) Arolotifar válasza kezo0 (#441) üzenetére


Arolotifar
őstag

Csinálhatnánk statisztikát :K

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#443) kezo0 válasza Arolotifar (#442) üzenetére


kezo0
addikt

Nem biztos, hogy reprezentatív minta vagyunk. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#444) interstate76 válasza kezo0 (#441) üzenetére


interstate76
addikt

Nem a sajátomból indulok ki, hanem a mini pécés topikokban és az itt tapasztaltakból. Tisztában vagyok vele, hogy ez sem reprezentatív minta, de ennyire ne legyünk már szőrszálhasogatóak - felsoroltam pár funkciót, ahol Yatse-val jobb irányítani a Kodit, ebből elmegyünk odáig, hogy hivatalos stat kell hozzá, hányan hívnak meg külső lejátszót filmnézéskor? Ne már! :N

Amúgy ha csak és kizárólag kereséskor használnám a Yatse-t, akkor is ott lenne a telómon és nem jutna eszembe infrással lépkedni a virtuális klaviatúrán. Vagy vennék egy qwerty-s távot.

"Mert amúgy elég gyakran tapasztalom ezen a fórumon (és máshol is), hogy a legtöbben alapból azt feltételezik, hogy az ő szokásaik a mérvadóak, és mindenki másé, aki ettől eltér, az rendhagyó. ;)"

Ebben egyébként teljesen igazad van!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#445) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Sziasztok! Tud valaki olyat a Kodihoz amivel a filmlejátszás közben a beszéd hangerőt feljebb tudom állítani? Az effektek hangosak a beszéd hangerő pedig halk. Tudom hogy a Magyar Dts ilyen, csak remélem meg lehet oldani valahogy. Előre is köszi

(#446) lacko6


lacko6
senior tag

Hi.

BD 3D lejátszása megoldható a kodival,vagy más program a javasolt?

(#447) SzlobiG válasza lacko6 (#446) üzenetére


SzlobiG
félisten

Meg.

(#448) lacko6 válasza SzlobiG (#447) üzenetére


lacko6
senior tag

Es hogy mert indulasnal csak 2d ben megy?

(#449) arty válasza Bigmasterl (#445) üzenetére


arty
veterán

ha leírnád a setupodat, adnál némi támpontot, talán tudna valaki segíteni ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#450) Bigmasterl válasza arty (#449) üzenetére


Bigmasterl
tag

Milyen setupomra gondolsz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.