Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) envagyok válasza zodes (#1350) üzenetére


envagyok
veterán

Nem :(

Akkor tudnál, ha tvheadend szervert/ klienst telepítenél.
Csak nem mindenki engedi a tvheadendből jövő iptv lista kérést :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1352) zodes válasza envagyok (#1351) üzenetére


zodes
aktív tag

Köszi :-) Nem tudom, hogy mit szólna hozzá a tulaj? :-D

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#1353) ggaben1


ggaben1
tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném a következő kérdésben.
Van egy CX-919-es Android Stickem amin eddig a legnagyobb megelégedésemre futtattam SPMC-t,Sambán megosztott tartalommal. 720P videó lejátszás közben 25-30% processzor terheléssel minden szuper. Eddig csak TV-vel használva,tényleg minden tökéletes.
Azonban most beszereztem egy házimozi erősítőt és szerettem volna az 5.1-es hang gyönyöreit élvezni de sajnos eddig kevés sikerrel.
Ha SPMC alatt engedélyeztem a "Passtrough"-t illetve minde szükségeset beállítottam,akkor csak gyors cicergés hallatszik a hangszóróból és az erősítő szerint sincs DTS hangfolyam. Ha ugyanezt a KODI-val próbálom,akkor ugyanazzal a videóval már van hang,az erősítőn is megjelenik a DTS sáv jelzése de sajnos elkezd a lejátszás szaggatni.Konkrétan kb. minden 2-3 másodperc után megakad kb. fél másodpercre a lejátszás. :W
Próbáltam más videókkal is és ugyanez a helyzet.

Van valami tippetek esetleg,hogy merre lenne célszerű elindulni a megoldás felé? :R

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

(#1354) blakey válasza ggaben1 (#1353) üzenetére


blakey
titán

Sajnos a legtöbb androidos készüléken ilyen a Kodi, SPMC. Ha szeretnéd a DD, DTS ill. HD hangokat is kihasználni akkor olyan készülékre lesz szükséged amin normálisan fut a Kodi, pl. egy S905-ös készülék LibreELEC-kel, Minix Neo U1 androiddal vagy LE-vel, Himedia Q5/Q10 Pro, Wetek Play 2, stb, ezek többnyire jóll működnek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1355) junkpod válasza ggaben1 (#1353) üzenetére


junkpod
nagyúr

Próbáld ki a vidon.me lejatszot.

Box's don't touch!

(#1356) Timer


Timer
veterán

Sziasztok!

EZZEL van esetleg valakinek tapasztalata? Tele lett a tököm az XBOX ONE puruttya lejátszójával, visszatérnék Kodi-ra, de a korábbi HTPC-m már a múlté. Kis haxolás részemről belefér, ha OpenELEC esetleg ajánlottabb rá.

(#1357) huliganboy válasza Timer (#1356) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Én ezt nem ismerem! Amit én inkább javasolnék az a feláras Wetek Play vagy ennyibe mint amennyit rászánsz az RPI3. Sokkal jobban járnál, mint egy ilyen eszközzel! SZERINTEM!

(#1358) GZoli7 válasza Timer (#1356) üzenetére


GZoli7
senior tag

Javaslom az S905 topicot.
Egyébként ez a cucc filmnézésre nem ajánlott és itt drága is. Van olcsóbb (~30$), ami filmnézésre sokkal jobb.
Libreelec-kel, jó openelec már nincs ezekre.

[ Szerkesztve ]

(#1359) Timer válasza GZoli7 (#1358) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm az útbaigazítást! Annyit elárulsz még, hogy miért nem jó ez filmnézésre? A gigabites ethernet, az AC-s WLAN, illetve az új android miatt gondoltam, hogy ez már elég lesz normális mozira. Jelenleg FHD a cél, de az nem baj, ha a 4K-val elboldogul.

(#1360) GZoli7 válasza Timer (#1359) üzenetére


GZoli7
senior tag

Pont ezért lenne jó a másik topic. Ott több mindenkinek van ilyenje, ajánlott boltot is tudnak rá, ahol kedvezőbb az ára.
Android alatt nagyon jó kis gép, csak nem filmnézésre. Nincs és a jelen állás szerint nem is lesz rá (nincs infó) Libreelec. Androidos kodi alatt kérdéses a kadencia helyesség és az optikai hangtovábbítás sem az igazi.
Egy olcsóbb S905-ös gép LE-vel, 8GB Rom, 1GB Ram, 100Lan-al is szépen működik FHD-ig, felette is csak a lan kevés. A többire többnyire elég, bár van amiben GB Lan van.
Nekem is ilyen van (100Lan). LE/kodi alatt minden tökéletes: IPTV, MS, letöltött filmek.

[ Szerkesztve ]

(#1361) Timer válasza GZoli7 (#1360) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, már át is ugrottam oda.

(#1362) g947


g947
tag

Sziasztok,

Szeptember közepén rendeltem egy Avatto (Genuine=valódi) X92 smart boxot, ami a mai napon meg is érkezett.

Azért választottam ezt a boxot, mert nagyon jók voltak a specifikációi viszonylag jó áron.

Az első meglepetésem a beüzemelés során az volt, hogy a box ki- majd visszakapcsolása után elfelejteti a magyar menű-nyelvet és kinaiúl "beszél".
Második meglepetés, hogy az előző minix boxomhoz használt F10-PRO távirányítómmal nem működtethető, mivel a táv vevőjét bármelyik (van négy darab) USB portba dugva lenémítja az egész készüléket, kivéve a boot alatti szép hangokat. Erre kb. 3 órás kisérletezés után jöttem rá.

Egyelőre ennyit. üdv mindenkinek
g947

[ Szerkesztve ]

(#1363) g947 válasza g947 (#1362) üzenetére


g947
tag

Bocsánat. Magamnak válaszolok.
A fenti hozzászólást "Amlogic S905, S912 processzoros készülékek" topicba áttettem, mert nem ide, hanem oda való.

(#1364) junkpod


junkpod
nagyúr

Van új, október 5-i KODI 17 beta 3 release androidra.
[forrás kodi.tv]

Box's don't touch!

(#1365) Guvasi válasza horki (#953) üzenetére


Guvasi
csendes tag

Sziasztok,

látom többen is dicséritek (@arty, @dh66e) az amazon fire tv sticket, én is ezzel szemezek.

Nekem kodi-ra kellene, a movieshark magyar kiegészítőt használnám, azon belül is az NCTV-t és BHTV-t. Ezt a movieshark kiegészítőt sem ubuntu alatt, sem android 6.0 alatt nem tudtam használatra bírni, valószínűleg a libtorrent miatt.

Ezt valamelyik amazon fire tv tulaj kipróbálná, hogy működik-e? Használjátok? Ettől függ a vásárlás.

https://itcafe.hu/tema/kodi_xbmc_kiegeszito_magyar_nyelvu_online_filmekhe/friss.html

köszi szépen

(#1366) Hewty


Hewty
csendes tag

Sziasztok kodiba lehet növelni a hangerőt 100% fölé? Úgy mint a vlcbe

(#1367) junkpod válasza Hewty (#1366) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az attól függ hogy megy ki a hang. Ha nem passthrough és lekeverteted vele akkor talán igen, láttam már vmi dB beallitast.
De miért nem hangosítasz a tv-n?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1368) blakey válasza Hewty (#1366) üzenetére


blakey
titán

Lehet, de nem a hangerő gombokkal, lejátszás közben a menüben lehet állítani és akár minden forráshoz is be lehet állítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1369) huliganboy válasza Guvasi (#1365) üzenetére


huliganboy
addikt

Akkor ha ezeket akarod használni, miért nem PI3? Egyszerű mint a kő, és működik is!

(#1370) Guvasi válasza huliganboy (#1369) üzenetére


Guvasi
csendes tag

Köszi a tippet, én az használok, ezt egy ismerősömnek szeretném, akinek a kiépítés és az android jobb lenne, ezért kérdezem. Valakinek tapasztalat? köszi

(#1371) Kenderice


Kenderice
senior tag

Sziasztok.
Vettem egy androidos TV boxot, amin Kodi 16.1 van.
Szerettem volna telepíteni hozzá movieshark addont, zip fájlból, de nem sikerül.
Folyton "a kiegészítő zip fájlból telepítése sikertelen" hibaüzenetet kapom.
Próbáltam utána mást telepíteni zip-ből, de mindig ezt írja.
Mi lehet a gond?

(#1372) blakey válasza Kenderice (#1371) üzenetére


blakey
titán

Megfelelően telepíted? Milyen box és milyen Kodi? Töröld az androidos "gyári" Kodit és telepítsd fel a Store-ból.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1373) Kenderice válasza blakey (#1372) üzenetére


Kenderice
senior tag

A box egy Amiko A3 combo.
Letöröltem.
Telepítettem a play áruházból, de el sem indult a kodi.
Ezt is letöröltem és a hivatalos oldalról leszedett kodit telepítettem. Ez már elindul, de zip fájlból továbbra sem tud telepíteni.
Tanácstalan vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#1374) blakey válasza Kenderice (#1373) üzenetére


blakey
titán

Leírod, hogy miként telepíted?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1375) Kenderice válasza blakey (#1374) üzenetére


Kenderice
senior tag

Letöltöttem az .apk fájlt és a Androzip File Manager segítségével telepítettem.

(#1376) Kenderice válasza Kenderice (#1375) üzenetére


Kenderice
senior tag

Lehet, hogy félreértettem.
A movieshark zip fájlt innen letöltöttem [link] az 1.8.9 verziót.
Felmásoltam a boxra a downloads mappába és onnan akartam telepíteni.

(#1377) blakey válasza Kenderice (#1376) üzenetére


blakey
titán

Innen töltsd le az 1.0.1-et. Amit te telepíteni szerettél volna az csak plugin.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1378) huliganboy válasza blakey (#1377) üzenetére


huliganboy
addikt

De a pluginek is telepithetőek Zip fájlból pedig.... Meg kellene nézni a log-ot...

(#1379) Kenderice válasza blakey (#1377) üzenetére


Kenderice
senior tag

Köszi, így már sikerült.
De sehol sem olvastam infót arról, hogy ezt kell először telepíteni...

(#1380) dugynok


dugynok
senior tag

Üdv,

Nem kodi téma, de droid box. Szerintetek miért nem megy sok boxon (pl. S905) a mytv telenor app? Indítás után kilép...

(#1381) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sziasztok. Rendeltem egy himedia q5-öt 4K Oled Tv-hez. NAS-ról fog jönni a cucc rá.
Nas-ra könnyen rá fogom tudni " hangolni"? Vagy szopni fogok vele?
Jó választás volt ha csak a képminőséget nézzük?
Eddig popcorn a210-em volt évekig...
Kösz!

(#1382) junkpod válasza Gulyopapa (#1381) üzenetére


junkpod
nagyúr

Lehet jobb lett volna rendelés előtt kérdezned:)
Az hogy jól választottál-e attól függ mire szeretnéd használni és mennyi pénzed van. Ha a popcorn A210 leváltására csak egy médiaplayert szerettél volna akkor ha nem késő, mondd vissza :B majd nézz át az S905 boxok toikjába és az ajánlott típusokból rendelj egyet, ehhez képest 1/4 áron :Y

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1383) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

A Kodi Backup Add-On elmenti a hálózati megosztások mappáinak beállításait is?

Köszi! :)

(#1384) junkpod


junkpod
nagyúr

újabb Krypton verzió: KODI 17 béta 4

Box's don't touch!

(#1385) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Kodiban, hogy kell beállítani azt, hogy magyar feliratokat töltsön le? PC-n magyar jön be, de más eszközön nem tudom beállítani. Kiegészítő vagy inaktív vagy semmi lehetőség. Amit a leírásban ajánlanak, nem találom.

(#1386) junkpod


junkpod
nagyúr

hogyan küldjünk videot a KODI boxnak telefonos YT-ról vagy PC böngészős youtubról?
Íme: http://www.howtogeek.com/277116/how-to-cast-youtube-and-other-web-videos-to-kodi-like-the-chromecast/

Táviránytást engedélyezd KODIban.

PC-YT: telepts a böngésződre egy plugint, ezután jobb klikk, play to KODI és már megy is.
Android telefon-YT: telepíts egy távirűnytó appot a telóra (KORE, YATSE...), YT alkalmazáson belül tapizz a megosztásra, és a play in kore gombra (KORE telepítése esetén)

jó szórakozást.

ha valakinek van ötlete, hogy laptopról jobbklikkes módszerrel hogyan vehetem rá a KODI-boxot, hogy lejátszon egy videot ami a laptopon van, azt megköszönném.

Box's don't touch!

(#1387) air


air
nagyúr

Sziasztok!

Most kezdek ismerkedni a KODIval, és még nem rágtam magam végig az egész topikon, ezért elnézést kérek, ha olyat kérdezek, amiről már volt szó.
Szóval egy Androidos TV kapcsán gondoltam, hogy a KODIt próbálom ki.
Olyan kiegészítőt vagy egyéb megoldást keresek, ami fájlböngészőben egy adott filmen állva megmutatja a film fontosabb adatait (felbontás, bitráta, méret, hossz, felirat, hangsáv stb.)
Tudtok ilyenről?
Előre is köszönöm.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1388) junkpod válasza junkpod (#1386) üzenetére


junkpod
nagyúr

jaj mekkora öngól... Ha bekapcsolom a KODI-n az UPNP vezérlést távoli eszközről, akkor ezt a windows alapból tudja, bármilyen lejátszó nélkül!
jobb gomb a fájlon, lejátszás a következő, KODI...
kicsit szöszmötölt de miután elindult (laptop-wifi-router-kábel-kodi) megy mint a karikacsapás és a laptopot semennyire nem terheli, innen csak a fájl folyik ki, a lejátszást a kodi végzi.

Box's don't touch!

(#1389) junkpod válasza air (#1387) üzenetére


junkpod
nagyúr

készíts a filmekről médiatárat és majd minden ilyet kiír még többet is, de inkább érdekes mint technikai infókat.
lejátszás közben nyomj a KODIban egy "o" betűt és minden technikai infót megkapsz

Box's don't touch!

(#1390) air válasza junkpod (#1389) üzenetére


air
nagyúr

TV távirányítóján sajnos nincs "o" gomb.
Próbáltam 2 remote appot telefonon (Yatse és Kore, official remote for KODI) de azokkal sem jött össze.
De mint írtam, nem lejátszás közben szeretném, hanem fájlböngészőben.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1391) huliganboy válasza junkpod (#1388) üzenetére


huliganboy
addikt

(#1392) air válasza junkpod (#1389) üzenetére


air
nagyúr

"készíts a filmekről médiatárat"

Nem jövök rá, hogy ezt hogyan kell. :F
Találtam egy logoutos írást, de ebben azt írják, hogy kellene lenni egy "Filmek" menüpontnak. Nekem viszont ilyen nincs.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1393) junkpod válasza huliganboy (#1391) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ja ez kb ua. Csak ha ezelőtt olvasom akkor nem jöttem volna rá.
A lényeg hogy esetemben a playernek (kodi) upnp távvezérelhető eszközként kell látszódni. Ezt engedélyezni is mert nem default.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1394) junkpod válasza air (#1392) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kore középső gomb hosszú nyomás talan?
Médiatár nélkül nincs filmek menu. Video, fajlok, hozzáadás menüben válaszd ki a forrás mappadat és add hozza, ekkor ott megkeresi és le scrapeeli a fájlokat és lesz filmek menu.
Filmek menüben ha a listában vagy akkor balra nyílra előjön a helyi menü ahol kedvedre választhatsz nézeteket is.

Box's don't touch!

(#1395) Mankó válasza junkpod (#1386) üzenetére


Mankó
veterán

Nekem nem sikerült telóról youtube videót a boxra küldeni, pedig elvileg minden passzolt. Ez a kodi-n belüli távirányítás engedélyezés hol található, mert erre már nem emlékszem?

(#1396) junkpod válasza Mankó (#1395) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szolgaltatasok, http távirányítás kell a kore hasznalathoz.

Box's don't touch!

(#1397) huliganboy válasza junkpod (#1393) üzenetére


huliganboy
addikt

Így van, ha ezt az upnp funkciót bekapcsoljuk, akkor már a többi eszköz látja is.

(#1395) Mankó Youtube alkalmazással eddig nekem sem sikerült, bár annyira én nem is próbálkozom mert a TV-m tudja és arra küldöm a youtube videókat. Régebben próbáltam a Yatse-val. Ha a KODI-ra le van töltve a youtube kiegészítő akkor a yatse segítségével le tudod játszani a videókat.

(#1398) Mankó válasza huliganboy (#1397) üzenetére


Mankó
veterán

Kodin ott a youtube kieg, telefonon a yatse, meg sem sikerult osszehozni.
Plusz a youtube mar nagyaraz, hogy lejart valami licence es nem jatszik mar videokat. Erre tudtok valami megoldast?

(#1399) #88470784 válasza Mankó (#1398) üzenetére


#88470784
törölt tag

youtube for android tv

(#1400) headhunter


headhunter
addikt

Ilyen beállítás "túlzás" vagy legalább van benne tartalék? (Film + IPTV)

<advancedsettings>
<network>
<buffermode>1</buffermode>
<cachemembuffersize>314572800</cachemembuffersize>
<readbufferfactor>20</readbufferfactor>
</network>
</advancedsettings>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.