Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) hevizms válasza dugynok (#1799) üzenetére


hevizms
addikt

Az oké,de ő nem androidos Kodiról beszélt.Vagy én értem félre?

Tényleg kint van. Most kapcsoltam be a tévét és már a 17.0 megy rajta. lefrissített a drága... Már csak az Androidnak kellene.

[ Szerkesztve ]

(#1802) junkpod válasza hevizms (#1801) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szeretne ha az Android rendszer is 6-osra frissülne talán?

Box's don't touch!

(#1803) dugynok válasza hevizms (#1801) üzenetére


dugynok
senior tag

A topic címéből kiindulva androidos és az aláírásában droidos sony tv van, gondolom azzal rendelkezik, az meg Play-jel használható úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

(#1804) hevizms válasza dugynok (#1803) üzenetére


hevizms
addikt

Igen ez logikus,felmerült bennem is,de az az utolsó mondat az félrevitt.Akkor félreértettem.Elnézést :R

Junkpod.
Igazad van,biztos arra gondolhatott

(#1805) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Libreeleces kodiban a filmes könyvtár tallózásnál ha mappában van film, nem rak ki borítóképet. Csakis az egy fájlos filmeknél. Hogy lehet a mappás filmekre is miniatűrt, meg borítóképet varázsolni?

Köszi!

(#1806) junkpod


junkpod
nagyúr

Sikerült beállítani a kodit, hogy induláskor a kezdokepet elhagyja és helyette egy videóval indítson. :)
Majd latoprol leirom a tutit.

Box's don't touch!

(#1807) junkpod válasza jézusom (#1805) üzenetére


junkpod
nagyúr

A mediatarba csatolt mappaban be kell állítani, hogy egyedi fájlok vagy mappaban vannak a filmek.

Box's don't touch!

(#1808) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Én feladom! Nem boldogulok a Kodival. Nem azzal van baj, hogy nem tudom telepíteni és beállítani, hanem azzal, hogy az "invalid argument" üzenettel nem boldogulok.

(#1809) blakey válasza DUB Inc. (#1808) üzenetére


blakey
titán

Ezt mire írja ki?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1810) DUB Inc. válasza blakey (#1809) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Bármikor. Ha pl. keresek valamit a mappákban, vagy a tévéről be akarok lépni a gépem valamelyik mappájába SMB-n, akkor a mappák nyitásánál kiírja, de nem mindig. Az is fura, hogy hol ennyi, hol annyi mappát lát a Kodi. Filmeknél is hasonló a helyzet.

(#1811) blakey válasza DUB Inc. (#1810) üzenetére


blakey
titán

Próbáld meg úgy, hogy IP-cím alapján veszed fel a kiszolgálókat, hátha úgy stabilabb a kapcsolat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1812) kenand


kenand
veterán

Sziasztok !

(Bár Androidos box de a kérdés nem android alatti, hanem LIbreelec probléma)

Eddig minden jól ment 905-ös és 812-es Boxon is LE-vel. Film lejátszás, zene most is jó, de Youtube addon gondom akadt. Vannak videók amik eddig mentek, de most azt üzeni nem találja a video streamet. (a fájlt megtalálja, képet is mutat, csak nem indul el a lejátszás) Be is loginoltam de az sem segít (eddig anélkül is ment)
Másik gépen nincs még a login elintézve, de eddig nem is kellett. Most azt üzeni -miután updalte magát a Youtube addon, hogy a napi kvóta lejárt (de még nem nem is indítottam semmit...)
Valakinek tippje?

(#1813) samupapa


samupapa
csendes tag

Sziasztok!
Felment az androidos boxomra a 17-es KODI!
Amit így elsőre tapasztaltam:
-passthrough engedélyezése után végre megy az 5.1 vagy DTS hang az erősítő felismeri.
-lassulások a menüben, szinte minden lépésnél "dolgozik", nem olyan sima mint 16.1-nél volt a menüben mászkálás
-néha filmek beletekerésénél szaggat, lefagy, vagy kilép a lejátszásból
-beállításokban pár dolog átrendeződött,
-alapból nem a Confluence skin indul, de visszaállítható.
-A 16.1-es beállításaim, kedvenceim, minden megmaradt miután a régi skint visszatettem.
Üdv.

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#1814) blakey válasza samupapa (#1813) üzenetére


blakey
titán

Az SPMC-t nem próbáltad? Azzal is működött eddig a passtrough, legalábbis nálam jó volt. Kodi 17 Android alatt sajnos még nem a legjobb. LE alatt már azt mondanám, hogy jobb, mint a Jarvis.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1816) samupapa válasza blakey (#1814) üzenetére


samupapa
csendes tag

Próbáltam az SPMC-t de nekem valamiért nem akarta látni a repo-ból a z add-onokat, ezért hamar lekerült, lehet, hogy az volt a baj, hogy fent volt a Jarvis is?
Eddig megoldottam külső lejátszóval a nagy mozizós hangokat, minden más meg ment a KODI-ból. Most reménykedek, hogy összekalapálják rendesen...
De köszi a tippet :-)

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#1817) djherby


djherby
tag

Segítséget szeretnék kérni! A szitu: NAS-on, egy TV Series mappában vannak a sorozatok. Sorozat neve/Series no./file név elrendezésben. Van egy Libreelec boxom. Mikor oda betallózom ezt a mappát, teljesen hülyeség jön ki. Az összes sorozatot egynek látja, Scream-nek azonosítja. Ha kéziben frissíteném egyiknek a tartalmát, akkor meg abba rakja az összest. Na de! Fut a Win 10-es PC-men is egy Kodi, és ha oda betallózom ugyanezt a sorozatos mappát, ott minden fasza. Szépen hozza a külön sorozatokat.
Erre varrjatok gombot!

(#1818) junkpod válasza djherby (#1817) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csinálj egy képmentést a forrás beállítások ablakról a LE verzióban és a WINdows verzióban is dobd fel ide:)

Box's don't touch!

(#1819) djherby válasza junkpod (#1818) üzenetére


djherby
tag

OK! Köszi!

(#1820) gyeniko válasza DoItYourself (#1749) üzenetére


gyeniko
őstag

Nagyon köszönöm még egyszer! :R
Ma megérkezett a 2 db Beelink GT1, ragyogóan fut rajta a Digi Online és a Horizon Go is! A lejátszóhoz nem tartozik semmilyen távirányító, de a legolccsóbb (7 USD) air mouse-sal is tökéletesen működik. Ráadásul, ezekkel be is lehet kapcsolni a lejátszót (!!!).

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#1821) djherby


djherby
tag

Íme a képek:

Az első a Libre a másik a PC. Én nem látok különbséget.

(#1822) DoItYourself válasza gyeniko (#1820) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nincs mit. :) Honnan rendelted, hogy nem járt hozzá távirányító?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1823) blakey válasza djherby (#1821) üzenetére


blakey
titán

Szerintem nem erre kiváncsi hanem inkább arra, hogy miket állítasz be ahhoz, hogy a sorozatokat megtalálja, mert amit most betettél az a NAS betallózása. Az lenne a lényeg, hogy mi az amit beállítasz a kereséshez illetve hogyan vannak elnevezve az anyagok. 100%, hogy valamit figyelmen kívül hagytál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1824) DoItYourself válasza djherby (#1821) üzenetére


DoItYourself
addikt

Az OK után következő ablakot kérjük. :) Az S905 topikban válaszoltam korábban. ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1825) gyeniko válasza DoItYourself (#1822) üzenetére


gyeniko
őstag

Gearbest-ről.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#1826) djherby válasza DoItYourself (#1824) üzenetére


djherby
tag

Bocs Uraim :) Akkor nézzük azt is:
Első Libre második PC. Én itt sem látok különbséget.

(#1827) DoItYourself válasza djherby (#1826) üzenetére


DoItYourself
addikt

A "kiválasztott mappa...", ez lett volna a tippem.
Ha kitörlöd és újra felveszed a forrást, akkor is rosszul ismeri fel? Spéci karakter vagy más huncutság nincs a könyvtár és fájlnevekben?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1828) djherby válasza DoItYourself (#1827) üzenetére


djherby
tag

Na, rájöttem, és megoldottam. A NAS-on úgy nézett ki a könyvtár szerkezet, hogy van a video mappa, és ebben a filmek, sorban. És ugyanitt volt a TV Series mappa is. És ez nem tetszett neki. Úgyhogy a TV mappát kihoztam a video mappa alól. Mivel itt a Movies forrásként a video mappa volt betallózva a TV series meg ez alól. Úgyhogy most már megy. Köszönöm mindenkinek!

(#1829) DoItYourself válasza djherby (#1828) üzenetére


DoItYourself
addikt

Fennakadt a szeme a matroskán. :) A Movies tartalmat alapértelmezetten rekurzívan keresi, de ki is lehet zárni könyvtárakat a keresésből, ez lett volna a másik megoldás.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1830) djherby válasza DoItYourself (#1829) üzenetére


djherby
tag

Köszi, nekem ez volt az egyszerűbb.

(#1831) darnassus


darnassus
kezdő

Sziasztok! Rendeltem kínából egy TV boxot, ami működik, de az internethez sehogy sem csatlakozik. Biztos, hogy valamit csináltak vele, mert egy SUPERSU nevű program "gyárilag" rajta van. Letörölni sem lehet.
A kérdésem az, hogy egy új firmware segíthet-e a gondon, és ha igen, hol találok hozzá?
Típus: MXQPro TV Box Android 5.1
Modell: AOSP on p207
A válaszokat előre is köszönöm.

(#1832) junkpod válasza darnassus (#1831) üzenetére


junkpod
nagyúr

Egy factory reset / gyári visszaállítást kipróbálnék helyedben.

Box's don't touch!

(#1833) darnassus válasza junkpod (#1832) üzenetére


darnassus
kezdő

Már próbáltam gyári visszaállítást, sőt a szervizprogramban is töröltem mindent, ott akartam feltölteni egy új firmware-t de amit találtam a neten azt nem fogadta el, nyilván mert más típushoz való.

(#1834) junkpod válasza darnassus (#1833) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ok, fw frissítést próbáltál már OTA-n keresztül? (beállítások, telefon tulajdonságok, fw frissítés..."
Mire szeretnéd használni a boxot? Ha csak médialejátszónak akkor lehet, hogy van Android mentes élet is uptodate szoftverekkel:)
Ha Android is kell akkor talán a Freektabon keresgélj megfelelő FW-t hozzá.

Box's don't touch!

(#1835) darnassus válasza junkpod (#1834) üzenetére


darnassus
kezdő

Mindenképpen szeretnék rá internetet varázsolni, hogy online tudjak Tv-zni :D
OTA-n keresztül is lehet usb-ről vagy sd kártyáról frissíteni?
Megnézem a Freektabot, hátha szerencsém lesz. :)

(#1836) DoItYourself válasza darnassus (#1835) üzenetére


DoItYourself
addikt

Kábellel vagy wifivel csatlakozol?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1837) darnassus válasza DoItYourself (#1836) üzenetére


darnassus
kezdő

Egyikkel sem képes csatlakozni. Wifit be sem lehet kapcsolni, a kábeles csatlakozásnál meg hiába villognak a ledek, a box azt írja, h nincs kapcsolat. Próbáltunk már konkrétan rácsatlakozni a router ip-jére, de pingelésnél azt hozta ki, hogy nincs köztük kommunikáció (ekkor a box úgy jelezte, hogy csatlakozott).
Amúgy a lejátszó része tökéletes, de a netet nem találja sehogy sem.

(#1838) DoItYourself válasza darnassus (#1837) üzenetére


DoItYourself
addikt

MXQ Pro néven sokféle lejátszót láttam már. Ha ez egy S905 chipes verzió, akkor tedd át a problémát az S905 topikba, és tegyél be egy linket a lejátszóról.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1839) darnassus válasza DoItYourself (#1838) üzenetére


darnassus
kezdő

Köszi szépen!

(#1840) junkpod válasza darnassus (#1835) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mivel ez egy S905 alapú box, nyugodtan rakhatsz rá Android helyett LibreElec oprendszert KODIval, azzal is lehet online TVzni.
Ha a hivatalos horizon go és egyéb szolgáltatói tv appok kellenek akkor keresned kell Android fw-t.

Box's don't touch!

(#1841) hefa888


hefa888
csendes tag

Szevasztok!

Feltettem legfrissebb verzióját a kodinak. A beállításaimat azt megjegyezte, De 5.1 ben a dolby digitalt azt nem adja ki. DTS az simán megy de a dolby-t azt valamiért nem akarja... Csak ha kikapcsolom az audio passthrough-t de akkor meg 2.0 bam szól. Valakinek ötlet? :)

Marantz 6006 erősitő
SONY 55X8505C
Monster HDMI vel van összekötve.

(#1842) junkpod válasza hefa888 (#1841) üzenetére


junkpod
nagyúr

Előzővel működött a DD? Milyen box, milyen Android?

Box's don't touch!

(#1843) DoItYourself válasza hefa888 (#1841) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha a 16.1-es Kodival jól működött a passthrough, akkor térj vissza rá. Ha nagyon tetszik az új skin, azt megcsinálták a régire is, felrakhatod. Nekem még a 16.1 van fent (W80C), egyelőre kivárok. Ha lesz 17-es SPMC, azt majd kipróbálom, mert azt fel lehet tenni a Kodi mellé is.

junkpod: Sony androidos tévéje van, azon fut a Kodi.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1844) hefa888 válasza DoItYourself (#1843) üzenetére


hefa888
csendes tag

ugyan azok a beállítások vannak és úgy sem működik :/

(#1845) DoItYourself válasza hefa888 (#1844) üzenetére


DoItYourself
addikt

A 17-es Kodiban újraírták a passthrough részt, ezért nem működik úgy, mint korábban. Ha a Sony kiad a tévéhez új fw-t, akkor lesz rá esély, hogy működjön a hivatalos Kodival.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1846) junkpod válasza DoItYourself (#1843) üzenetére


junkpod
nagyúr

ahh, értem, valóban a tanácsodra lesz érdemes hallgatnia;)

Box's don't touch!

(#1847) hefa888 válasza DoItYourself (#1845) üzenetére


hefa888
csendes tag

ehhh, Ez király :( köszi az infót. akkor várakozok :(

(#1848) DoItYourself válasza hefa888 (#1847) üzenetére


DoItYourself
addikt

Úgy látszik a userek nagy része kellőképpen felháborodott, mert csináltak egy 17-es teszt verziót, amibe a 16-os hangkezelését visszatették. A művészneve "shitty build". :D Úgy látom fritsch is felhúzta magát rendesen.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1849) junkpod válasza DoItYourself (#1848) üzenetére


junkpod
nagyúr

Irreális elvárás, hogy régi készülékekekre optimalizáljanak egy új szoftver verziót. Igaza van, ha valakinek nem jó a v17 az térjen vissza v16.1-re, vagy vegyen új készüléket ami kompatibilis a v17-tel.

Box's don't touch!

(#1850) Kacsakirály


Kacsakirály
csendes tag

Nem tudom beállítani a hangot a HDMI kimenetre csak sztereó hang megy keresztül rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.