Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) DoItYourself válasza tony70 (#1945) üzenetére


DoItYourself
addikt

16:9 képarányú filmeknél is van fekete sáv alul-felül? Mielőtt indítod a Kodit, állítsd Normal-ra a képarányt. Ha valamit elállítgattál a Kodiban, az a biztos, ha a megfelelő helyen mindent visszaállítasz alapra.
A 2,35:1 arányú filmeknél jól jönne egy zoom, de egy Meditek chipset bug miatt ebből fűggőleges nyújtás lesz a Kodiban általában. Azért általában, mert nekem egyszer-kétszer nekem sikerült normál nagyításra rávenni (a tévé képarányát állítgattam valahogy), de nem tudtam megismételni, nem jöttem rá a logikára, mit mire kell állítani, miután kellene a Kodit indítani, stb.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1952) junkpod válasza #16820480 (#1949) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem NOX felületen van, de az alapban is ott van szerintem:felület beállítások, általános, a háttérben az éppen játszott videó megjelenítése.

Box's don't touch!

(#1953) #16820480


#16820480
törölt tag

Köszi srácok :R Viszont ezt akár bepipálom, akár ki, a videó fut a háttérben tovább (hallom a hangját), csak annyi a különbség, hogy mutatja-e a menü mögött. Illetve a vissza gomb nem visz vissza a videóra, hanem továbbra is mindkét állásban a menüben lép egy szinttel feljebb.

(#1954) DoItYourself válasza #16820480 (#1953) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha többször megnyomod a vissza gombot kivisz a főmenübe, és ha ott még egyszer megnyomod, akkor eltünteti a menüt, ha jól emlékszek. Egyébként engem is zavar ez a feature, ha véletlenül megnyomom a vissza gombot.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1955) #16820480 válasza DoItYourself (#1954) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, az elég faramuci megoldás sajnos :( Nem lehet valahol ezt kérni a fejlesztőktől, hogy legalább opciót tegyenek bele...?

(#1956) DoItYourself válasza #16820480 (#1955) üzenetére


DoItYourself
addikt

Lehet, ha le tudod írni angolul mit szeretnél. :)
Előtte azért a keymap editor kiegészítőt nézd meg, sok mindent lehet állítgatni vele, lehet, hogy van megoldás arra is, hogy lejátszás közben a vissza gomb másként viselkedjen, vagy ne csináljon semmit.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1957) kmarci25 válasza DoItYourself (#1956) üzenetére


kmarci25
veterán

De jó ötletet adtál a keymap editorral! :C Este meg is nézem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1958) junkpod válasza #16820480 (#1955) üzenetére


junkpod
nagyúr

Van Fullscreen gomb, talán a tab..., Keresd ki Kodi gomb tsblszatbol

Box's don't touch!

(#1959) kmarci25


kmarci25
veterán

Néztem az Exo+ kínálatát frissebb sorozatokból, de sajnos aminél szerepel a HD az is sokszor eléggé ramaty képminőségű. Tudtok ajánlani olyan add-on-t, ami tényleg HD-ban tartalmazza/listázza a találatokat? A magyar nyelv nem feltétel, sőt...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1960) #16820480 válasza DoItYourself (#1956) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi, lehet, hogy majd bepróbálom :) Bár mintha nem menne tökéletesen minden addon (subtitles konkrétan megölte elsőre a Kodit, amikor bekapcsoltam). :R

junkpod: Van kb 3 gomb a távirányítón :) Vissza, home, hangvezérlés, meg a 4 irányú és oké gomb.

(#1961) DoItYourself válasza #16820480 (#1960) üzenetére


DoItYourself
addikt

Van azon több gomb is. :) Nem mindet, de sokat át lehet variálni a keymap editorral. A számblokk minden gombjára lehet tenni funkciót, az i+ és az Exit gomb is játszik a Sony W80C távirányítóján. A képarány és a felirat gombokra sajnos nem ad kódot a keymap editor, ahogy a nagy fehér Netflix-re se.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1962) #16820480 válasza DoItYourself (#1961) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én nem látok többet :B [link]
Vagy lehet, hogy másról beszélünk?

De amúgy a le és fel irányokat még megpróbálom átszabni majd az editorral, mert az pont elég lenne, hogy fel az play/pause, le pedig stop.

(#1963) DoItYourself válasza #16820480 (#1962) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ezt írtad: Android TV Kodi és beraktál egy fotót egy Sony tévéről. Nekem is van egy androidos W80C tévém, amihez sokgombos távot adtak, olyat amiket linkeltem. Hogy egyértelmű legyen, nekem a tévén fut a Kodi.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1964) #16820480 válasza DoItYourself (#1963) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt szerintem nem én tettem be :R Én egy LG webOS tévét használok, de nem azon fut Kodi, hanem a Shield TV-n.

(#1965) DoItYourself válasza #16820480 (#1964) üzenetére


DoItYourself
addikt

Jé, tényleg :B. Mondjuk nem árt az elején tisztázni, hogy milyen eszközről beszélünk, hogy ne legyen félreértés. ;) Ha az LG tévé távján van több gomb, akkor érdemes megpróbálni HDMI CEC-en keresztül, a tévé távjával vezérelni a Shield-en futó Kodit. Ott viszont nem tudom, hogy a keymap editor-al lehet-e bármit is átállítani, még nem próbáltam.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1966) kmarci25 válasza DoItYourself (#1965) üzenetére


kmarci25
veterán

Az LG tv-k távirányítóján nem minden gombot lehet keymap editorral beállítani. A 4 színes gomb, illetve a play/stop/pause gombok működnek, a többit nem engedi.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1967) junkpod válasza DoItYourself (#1961) üzenetére


junkpod
nagyúr

Talán azért nem ad kódot a keymapper mert a remote.cfg-ben nincs listázva?
(Ja mármint ha Adroid és/vagy LE alól fut a KODI)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1968) DoItYourself válasza junkpod (#1967) üzenetére


DoItYourself
addikt

A Sony tévén fut a Kodi, Android alatt. Nem tudom, ott milyen fájlban vannak a kódok eltárolva, de mivel zárt a rendszer (nincs root) nem is fordult meg a fejemben, hogy keresgéljek ezügyben.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1969) #16820480 válasza DoItYourself (#1965) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, valamiért csak addig jutottam el, hogy ez is Android TV, mint rendszer :)

Amúgy a CEC hogy működik? Sosem próbáltam még ilyet, de ha simán a tévé távirányítóján nyomkodok dolgokat, akkor semmit nem csinál a Shield/Kodi.

(#1970) DoItYourself válasza #16820480 (#1969) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ellenőrizd, hogy be van-e kapcsolva mindkét eszközön.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1971) hedgehog


hedgehog
senior tag

srácok, erősen offtopic, de hátha ti már kitapasztaltátok a jó módszert...

Most ugye van ahol a Kodi a 640kbit-es ac3-akat nem tudja jól lejátszani. Az én Philips 7181 sorozatú tévém pl. pont ilyen, 640 alatt minden megy szépen, de ha 640kbites ac3 van a filmen, jön a szakadozás és lefagyás.
Van erre egy workaround, mert ha bekapcsolom a sync playback to displayt, akkor a hang is újrakódolódik és menne, viszont nálam az is katasztrofális szakadozást eredményez.

Ezért arra gondoltam, hogy az ilyen filmeket szépen áttranszkódolom 448kbitre. Na most az a kérdés, hogy mivel tegyem. Szeretném a lehető legkisebb energiabefektetéssel, vagyis egy olyan progit keresek, amiben be lehet állítani, hogy a videosáv maradjon ugyanaz, csak a hangsávot kódolja újra.

Van erre valakinek bevált módszere?

-- aka p3d3str1an

(#1972) marcee válasza dh66e (#1947) üzenetére


marcee
addikt

Köszi szépen! :R Megnéztem róla pár videót, meggyőzőnek tűnik. Meg is rendeltem!

\m/

(#1973) dh66e válasza marcee (#1972) üzenetére


dh66e
veterán

Nagyon szívesen. :)

(#1974) junkpod válasza hedgehog (#1971) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez a kodit most a tv-n fut? Leírhatnad, hogy min fut a Kodi, milyen hangkelto van csatlakoztatva, stb...

Box's don't touch!

(#1975) DoItYourself válasza hedgehog (#1971) üzenetére


DoItYourself
addikt

Az androidos Sony tévékben is Mediatek proci van, mint a Philipsekben, azért írok.
Sonykon Lollipop (5-ös) android fw-el a Kodi 17-nél nem ment a 640kbps AC3. Most jött ki a Marshmallow (6-os) android fw, megjavult a 640kbps, viszont a DTS passthrough nem megy (fw hiba), át lehet kódolni AC3-ba menet közben a Kodival.
Összefoglalva: Sonyn az 5-ös androidhoz a 16.1-es Kodi ( vagy SPMC 16.x) passzol, 6-os android fw-hez a 17-es Kodi.
Videó átkódoláshoz a MediaCoder nevű progit szoktam használni, de a Handbrake-ről is jókat hallottam.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1976) hedgehog válasza junkpod (#1974) üzenetére


hedgehog
senior tag

Dehát írtam... egy Philips 7181 modellen fut a Kodi (konkrétan egy 49PUS7181/12-n, amin a legfrissebb, már android 6 alapú fw van, bár a Philipsék (azaz valójában a TP Vision) huncutok voltak, és az api23 legtöbb részét szimplán kihagyták, ezért pl. dts-t is csak a gyári lejátszó applikáció tud
De egyébként a kérdésem nem volt összefüggésben azzal, hogy min fut a Kodi, mert sajna a probléma egyelőre nem megoldható (itt tárgyalják ki a Kodi fórumban)

DoItYourself, köszi a Mediacoderes tippet, már el is felejtettem, pedig azzal transzkódoltam évekkel ezelőtt amikor még az iPhone 3GS nem evett meg semmi normális formátumot :)
Azt egyébként láttam (pont a fenti fórumban), hogy a Sony már kihozta a javított Mediatek driverrel ellátott fw-t, de sajna a Philips még nem (reméljük csak idő kérdése, szóval lehet hogy én se erőltetem egyelőre a transzkódolást)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#1977) junkpod válasza hedgehog (#1976) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem nem volt egyértelmű. Úgy is érthetetlen, hogy külső eszköz Kodi és tv mint hangkelto a gond.
Amúgy ha tv-n használod a hangszórókat akkor lehet, hogy a Kodi belső 2.0 lekeverese működhet? Fölösleges dd vagy dts sávot kitolni a tv hangprocojanak.
Egy próbát megér.

Box's don't touch!

(#1978) hedgehog válasza junkpod (#1977) üzenetére


hedgehog
senior tag

Várj, részletezem tovább, hogy egyértelmű legyen.

A hang nem a tévén szól, hanem a tévéből egy optikai kábelen megy egy ilyenbe: HD Audio Rush, amiből meg rca kábeleken egy Genius 5.1-be.

Szóval nem akarom lekevertetni, mert kell a 6 csatorna, nincs is jobb mint amikor a robbanások a mélynyomóból le akarják bontani az álmennyezetet :)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#1979) junkpod válasza hedgehog (#1978) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor lehet hogy mégis egy külső lejátszó a te barátod.

Box's don't touch!

(#1980) g0dl


g0dl
addikt

Sziasztok!

Van egy "rendes" HTPC-s kodi-m rendes mennyiségű háttértárral stb, azon tárolom a média tartalmat is.
Megoldható-e, hogy egy másik tv-re dugott kodi annak médiatárát használja tartalom, és egyéb információ tekintetében( melyik filmet láttam stb.)? Az a megoldás világos, hogy felcsatolom média fájlok fájlrendszerét, de akkor ugye helyi adatbázis stb. keletkezik, amit ugye ugyanúgy pátyolgatni kéne, szóval az nem jó.

(#1981) g0dl válasza g0dl (#1980) üzenetére


g0dl
addikt

Ez egy fél megoldás, mert a főképernyős Film menü nem jelenik meg, de a videók közt látom a filmeket.

(#1982) Ejelhar válasza g0dl (#1980) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ez itt erre való:
http://kodi.wiki/view/Add-on:Emby_for_Kodi

Bér én soha nem használtam ezt a kiegészítőt, érdemben nem tudok nyilatkozni róla, viszont az jó jel, hogy nem third party cumó, hanem "hivatalos".

(#1983) blakey válasza g0dl (#1980) üzenetére


blakey
titán

trakt.tv az egyik megoldás.Kodihoz is van kiegészítő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1984) Ejelhar


Ejelhar
senior tag

Sziasztok,
egy kis segítséget kérnék, nagyon jó lenne, ha valaki meg tudná mondani nekem, hogy mit konfigoltam be itthon :)

Szóval ...
a jelenség:
LE 7.x alatt Nox skin, ami ha OSD-t vagy pillanat álljt nyomok, akkor a jobb alsó sarokban kirakta a film/sorozat logóját, szerintem ritka dögös.

LE 8.x alatt (nem update, hanem szűz telepítés) ez ugrott, majd most hirtelen megjelent nekem, aminek nagyon örülök, csak nem tudom miért? :N

Most tettem fel az LE 8.0.8gt, illetve előtte más skin-t is telepítettem, annak meg voltak add-on függőségei, így azok is települtek. Talán ezekkel van összefüggésben?
Jó lenne, ha valaki el tudná magyarázni nekem mit is csináltam :)

Itt egy képernyőkép, a jobb alsó sarokban pirossal bejelöltem mire is gondolok (mi hiányzott eddig és mi jelent meg most):

(#1985) junkpod válasza Ejelhar (#1984) üzenetére


junkpod
nagyúr

Van egy ilyen beallitas a skin beallitasokban, hogy "netflix stílusú pause".

Box's don't touch!

(#1986) Ejelhar válasza junkpod (#1985) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Az más lesz, ez a funkció is igen tetszetős*, de nem az, mert kikapcsolva is feljön a logó.
A Netflix stílusú pause-ról legalább tudjuk hogyan kell aktiválni, de ez a filmlogó továbbra is rejtély.

*

(#1987) Ejelhar válasza junkpod (#1985) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Nos, közben rájöttem.
Ez a "clearart" kép, a funkcióhoz szükséges az "Artwork Dowloader" kiegészítő [ http://kodi.wiki/view/Add-on:Artwork_Downloader ], illetve a skin-nak is támogatnia kell.

(#1988) szitya1980


szitya1980
csendes tag

Sziasztok!

Abba a probléma ütköztem, hogy ftp-n keresztül akarom a NAS (synology)-t elérni kodival. Látszólag fel is csatlakozik de nem látok semmit. Sem a mappákat sem a egyéni fájlokat. Így meg aztán túl sokat nem ér a dolog. Egyelőre mindez belső hálózaton történik. Androidos doboz és a winre telepített kodi is így viselkedik.

Totalcommanderrel elérem a NAS-t és látok mindent illetve samban keresztül is elérem a kodit. Ezért aztán nem tudom mit nem jól állítok be vagy hol van a hiba amiért a KODIval nem érem el.
Ha van valami ötlet szívesen veszem, mert jelenleg kifogytam.

(#1989) junkpod válasza szitya1980 (#1988) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az ftp nem erre való szerintem, a javasolt és biztosan működő protokollok az smb vagy a gyorsabb nfs.
Az smb-vel mi a gondod, miért eroltetned az ftp-t?

Box's don't touch!

(#1990) blakey válasza szitya1980 (#1988) üzenetére


blakey
titán

A portot is be kell állítanod ha változtattál rajta valamint azt is figyelned kell, hogy aktív vagy passzív, nálam jól működik a kapcsolat igaz SPMC-vel és telefonon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1991) blakey válasza junkpod (#1989) üzenetére


blakey
titán

Az FTP kapcsolat jó és gyors, sőt, valamint külső hálózatból is eléred, nyilván helyi hálózat esetén felesleges.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1992) szitya1980 válasza junkpod (#1989) üzenetére


szitya1980
csendes tag

Külső elérés miatt. Van egy zsebrevágható boxom amivel így érem el az otthoni NAS-t.

(#1993) szitya1980 válasza blakey (#1990) üzenetére


szitya1980
csendes tag

Sikerült közben megfejtenem. Bár ez nem tudom hiba-e esetleg a Kodiban.

A NAS FTP portját átállítottam a default a 21-esről (biztonsági megfontolásból, mert alapból ott keresik a rosszak). Így viszont be tudott lépni tehát a felhasználónevet meg a jelszót elfogadta probléma nélkül, de nem látott semmit.

Amikor visszaállítottam a 21-es portra minden mappa és fájl látható volt. Szóval ennyi volt a gond, látszólag nem tudta lekezelni ha nem a default porton volt.

[ Szerkesztve ]

(#1994) junkpod


junkpod
nagyúr

A Kodi központja Magyarországon volna?
http://koditips.com/kodi-domain-seized-homeland-security/

Box's don't touch!

(#1995) DoItYourself válasza junkpod (#1994) üzenetére


DoItYourself
addikt

Tolmácsot kérek. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1996) junkpod válasza DoItYourself (#1995) üzenetére


junkpod
nagyúr

Google barátunk?
Azt írták, hogy a Kodi központja Magyarországon van... Netán nálunk jegyezték be a domain-t?

Box's don't touch!

(#1997) blakey válasza junkpod (#1996) üzenetére


blakey
titán

Igen, nálunk van bejegyezve és leírtam, hogy miért áprilisi tréfa.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1998) DoItYourself válasza blakey (#1997) üzenetére


DoItYourself
addikt

:D Elérte a célját.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1999) junkpod válasza blakey (#1997) üzenetére


junkpod
nagyúr

Úgy legyen. Bár kételkedem.

Box's don't touch!

(#2000) blakey válasza junkpod (#1999) üzenetére


blakey
titán

Egy oldal letiltásával nem lehet sokra menni ráadásul vannak működő linkek és a Play áruházból is le lehet tölteni. Ha meg valóban letiltották a kodi.tv oldalt akkor hamarosan lesz másik, máshol, erre már rengeteg példa volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.