Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) junkpod válasza IG55 (#1500) üzenetére


junkpod
nagyúr

nézz át a Milyen asztali lejátszót? topikba

Box's don't touch!

(#1502) IG55 válasza junkpod (#1501) üzenetére


IG55
senior tag

:R

(#1503) sixer66 válasza DoItYourself (#1497) üzenetére


sixer66
senior tag

Köszönöm, le is töltöttem, de nem engedi telepíteni, egyelőre nem értem miért.
Azt írja, hogy a csomag elemzése során hiba történt és ennyi.

(#1504) tomp válasza dh66e (#1499) üzenetére


tomp
félisten

Rendben! Előre is Köszönöm a segítségedet! :R

Én csak 1 dologra tudok gondolni, hogy miért van rejtve: online szolgáltatásokhoz való elsősorban az eszköz Azok pedig 60Hz-en mennek "jól".
Chromecast alapból 60Hz-en megy. Netflix és HBO Go illetve amerikai helyi videó szolgák 60Hz-es tartalmat adnak rá. Nemrég behozták az 50Hz-es kapcsolót mivel egyre több tv szolgáltató kezdte el támogatni a Chromecastot. Ha akarjuk átkapcsoljuk. Ha nem akkor nem.
Ha egyszerű lenne 24p-be kapcsolni a Fire TV-t akkor a Netflix, HBO Go, Amazon Prime "szaggatna". Gondolom emiatt inkább "kihagyták" a publikus kapcsolót. :DDD

(#1505) dh66e válasza tomp (#1504) üzenetére


dh66e
veterán

Na igen ez nem egy médialejátszó ebben igazad van.Azokban többnyire működik az auto frame rate. :)

[ Szerkesztve ]

(#1506) DoItYourself válasza sixer66 (#1503) üzenetére


DoItYourself
addikt

Hányas Android van ezen a tableten?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1507) IG55


IG55
senior tag

Sony android TV-n a Kodi nem hajlandó Samba-n a PC-hez kapcsolódni. User/pass beírása után semmi hiba üzenet, csak visszadob a loginhez. VLC-n működik ugyanezen a TV-n. Mi lehet a baj?

(#1508) sixer66 válasza DoItYourself (#1506) üzenetére


sixer66
senior tag

4.1.2

(#1509) GZoli7 válasza sixer66 (#1508) üzenetére


GZoli7
senior tag

Eszerint neked a 14.2-es kodi kell. Az első találatnál van link is.

(#1510) sixer66 válasza GZoli7 (#1509) üzenetére


sixer66
senior tag

Köszönöm szépen.

Elkezdtem leírni, hogy mit is szeretnék a tabbal, csak munka közben voltam és lejárt a szerkesztési idő.
Már egy éve a tokjában pihen a tab és most szeretném kihelyezni asszonypajtásnak a konyhába, mert eddig telefonról hallgatott zenét főzés közben, tovább arról indította el a TV GO-t, hogy a háttérben menjen valami.
Ezt most a tabbal szeretném megoldani, hogy felfúrok neki egy valamilyen tartót és lenne egy kis "médiacentere" a konyhában, ahonnan kedvére indíthat el zenét, esetleg tv-t a KODI segítségével.

Amúgy már nem egy mai darab.
Huawei MediaPad 7 Youth.
1GB ram a szűk keresztmetszet, de mivel csak KODI-ra lenne használva, elvileg elpöcög vele, igaz az android is elég sokat megeszik sajnos, ezért is szerettem volna valamilyen más megoldást.
Rpi-n is gondolkodtam, de ahhoz még kijelzőt applikálni meg venni felesleges, mivel itt van ez a tab.

[ Szerkesztve ]

(#1511) GZoli7 válasza sixer66 (#1510) üzenetére


GZoli7
senior tag

Próbáld ki, lehet, hogy szépen el fog menni.
Esetleg, tilts le mindent, amire nincs szükség, hátha elég lesz neki a ram.
Jól optimalizált rendszernél elég szokott lenni. Egy próbát megér.

(#1512) KTU válasza sixer66 (#1510) üzenetére


KTU
addikt

Én factory resettel kezdeném, és úgy fel a kodi.
Lehet még a google accountot se adnék neki, nem eszi meg a google az erőforrásokat,
microSD-re az apk-k amik kellenek, innen telepíteni.
Ez beszokott válni régi, akár 165MB rom, 256MB ramos, régi telefonokon. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1513) sixer66 válasza KTU (#1512) üzenetére


sixer66
senior tag

Rendben, első dolgom lesz otthon kipróbálni. :R

(#1514) disy68 válasza IG55 (#1507) üzenetére


disy68
aktív tag

PC (gondolom windows) milyen felhasználóval van használva helyi vagy microsoft fiók? Nekem volt gondom samba megosztással és microsoft fiókos felhasználóval (nem kodi ugyan, de a jelenség ugyanez volt), az email + jelszó nem működött. Windows alatt parancssorba a whoami parancs megadja a helyi felhasználó nevét, próbáld meg azzal, nálam ennyi volt a problem.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#1515) tomp válasza dh66e (#1505) üzenetére


tomp
félisten

Itt sem értik miért nincs benne a menüben a 24p mód.
Meg is említik a pontozásnál ezt a "hibát".

(#1516) sixer66 válasza KTU (#1512) üzenetére


sixer66
senior tag

Sikerült megoldani a 14.2-es KODI telepítéssel, köszönöm a segítséget neked és GZoli7 kollégának is. :R

(#1517) IG55 válasza disy68 (#1514) üzenetére


IG55
senior tag

Microsoft fiókkal használom. Sajnos nem megy a helyi felhasználó névvel. Próbáltam jelszóval (a microsoft fiókoséval) és anélkül is. A VLC megy a microsoftos fiókkal.

(#1518) roKas


roKas
tag

Új vagyok a témában, segítség kéne...
Nem tudok semilyenen irányító progit (Kore, Yatse)beüzemelni a Beelink gt1-en mert a Kodi nem engedi a HTTP távirányítást bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#1519) KTU válasza roKas (#1518) üzenetére


KTU
addikt

Ez a topikod:
Amlogic S905, S912 processzoros készülékek

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1520) Franky74


Franky74
tag

Sziasztok!

Szeretnék filmnézéshez egy androidos media-boxot venni, kb. 25e-ig. Mivel új vagyok a témában, a kérdéseim a következők lennének( elnézést ha már volt szó róla, nem olvastam át az össz. hozzászólást):
- elsősorban film-, sorozat nézéshez kellene, nem nézek 3D-d tartalmakat, csak fullHD-t, külső winchesterről;
- a filmeket DD 5.1, esetleg DTS hangzással nézném, dekódolják, v átadják a digitális erősítőnek a jelet?
- van értelme kínai cuccot venni?

A válaszokat előre is köszönöm!!

(#1521) air válasza Franky74 (#1520) üzenetére


air
nagyúr

Eggyel előtted ajánlották a megfelelő topikot. :B

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1522) junkpod válasza Franky74 (#1520) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szinte csak a kínait érdemes, a hangot eredeti formában át tudjak adni az erősítenek.
Android alatt csak néhány drágább készülék képes kompromisszum mentes lejatszasra, a legjobb ha olyat veszel amire lehet másik oprendszert (LibreElec) telepíteni, azon tökéletes a Kodi.
Előtted linkelt topikban az összefoglalót javaslom olvasásra.

Box's don't touch!

(#1523) kaciokos


kaciokos
őstag

Sziasztok!

Új Kodi felhasználó vagyok, és lehet, hogy csak én vagyok béna, de nem találom, hogy hol kell beállítani, hogy ha félbehagyok egy filmet, akkor ha legközelebb lejátszom, onnan folytassa, ahol abbahagytam. Nem tudom, hogy számít-e, de a Kodi 16.0, a filmek NAS-on vannak, és SMB-n keresztül játszom le.

(#1524) DoItYourself válasza kaciokos (#1523) üzenetére


DoItYourself
addikt

Itt keress rá a "resume"-ra.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1525) kaciokos válasza DoItYourself (#1524) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi szépen, be is állítottam, működik is. :)

(#1526) junkpod válasza kaciokos (#1523) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem sehol. Automatikusan megjegyzi és következő film indításkor rákérdez, hogy folytatni szeretnéd vagy újraindítani?

Box's don't touch!

(#1527) kaciokos válasza junkpod (#1526) üzenetére


kaciokos
őstag

DoItYourself megoldása volt a helyes: alapértelmezésben elölről kezdi, nekem legalábbis így volt, és át kellett állítanom, hogy ne így legyen.

(#1528) TCr


TCr
veterán

Srácok, van egy netrádió, aminek megvan a stream linkje.
Hogyan tudnám ezt legegyszerűbben lejátsza(t)ni a KODI-val?
Csináljak valami playlist fájlt, amiben csak a link szerepeljen?
Van valami tippetek?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1529) blakey válasza TCr (#1528) üzenetére


blakey
titán

[link] :K

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1530) TCr válasza blakey (#1529) üzenetére


TCr
veterán

Erre gondoltam, meg is csináltam a "standard" módszer szerint, köszi!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1531) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!

Ide is beírom, hátha itt kapok inkább rá választ:
Kodi Skinek
Az alap confluence beállítást használom a Kodin (06.1) Minden okés vele, csak a kinézete nekem egy kicsit a '90 évekre emlékeztet. Egy modernebb skint eltudnék viselni, mint pld az Aeon Nox Skin Csak az a baj, vele hogy a már elkészített médiatáramnál nem tudok, egy adott film adatát ennél a skinnél frissíteni (egyszerűen szürke a "frissítés" gomb a film adatlapján)
Ki, milyen felületet használ a Kodinál? Melyik adja az adott videóról a leg több információt (méret, bitrate, hangsáv, stb...) ill melyik adja vissza a gyári alap skint, csak egy kicsit XXI. sz.-beli kinézetben?

[ Szerkesztve ]

(#1532) tomp


tomp
félisten

Jövőhónapban vennék egy Amazon Fire tv boxot.
Amazonon azt írják HDCP 2.2 szükséges hozzá. Jól gondolom, hogy csak a 4K módhoz kell a 2.2? FullHD a "régebbi" HDCP képes tv-n is menne nem?
Ha jól tudom a tv-m 1.4-et tud.
dh66e megnézte a Fire TV stick-en a 24p-n való film lejátszást és tökéletes! :)

(#1533) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Én ezt már teljesen nem értem. Az Androidos médiaboxhoz csatlakoztatott merevlemezre a sorozatok mellé betettem egy újat (Planet Earth II) - most először adtam hozzá bármit is a legelső scan óta - médiatár frissítésre nem jelenik meg semmi. Ha videóknál kikeresem a mappát és megnyomom az info-t, mutat mindenst, artwork, leírás stb, viszont a mappa melletti epizódszámláló nincs ott. Epizódok ugyanúgy elnevezve mint minden más sorozat esetében. Ezzel mit lehet kezdeni?

Szerk: én voltam a hülye, más volt az évadszámozás mint TVDB-n :W

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#1534) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Valaki meg tudná mondani hogyan tudnám telepíteni a legfrissebb IPTV Simple Client-t (2.4.5)? A repoból csak 1.12.12 települt.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#1535) tomp


tomp
félisten

Úgy tűnik mégsem 100%, hogy Amazon Fire TV-t veszek.
Most a Wetek Hub-ot nézegetem mert az összefoglalóban nagyon ajánlott a Wetek. Kizárólag filmeket néznék rajta azaz nem számít, hogy csak 1GB a RAM. 24p-t rendesen hibamentesen tudja kiadni?

(#1536) blakey válasza tomp (#1535) üzenetére


blakey
titán

Itt érdeklődj, a Wetek Hub is ide tartozik. :)
Nem gond az 1GB, de ajánlott a LibreELEC telepítése.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1537) blakey válasza tomp (#1535) üzenetére


blakey
titán

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1538) tomp válasza blakey (#1536) üzenetére


tomp
félisten

Na basszus. Azt a topikot néztem eleve. Ott volt megnyitva az összefoglaló. Nem tudom miért ide írtam. :DDD

(#1539) Guvasi


Guvasi
csendes tag

Sziasztok,

A movieshark NCTV BHTV (libtorrent alapon) működik valakinek androidos kütyün?

A libtorrent nem települ a movieshark repoból (1.0.7b).
Zipből próbáltam ezt, de ezzel sem megy:
https://github.com/seppius-xbmc-repo/ru/raw/master/script.module.libtorrent/script.module.libtorrent-0.6.10.zip

Utána feltettem a myshows.me -t:
https://superrepo.org/nl/kodi/addon/repository.myshows.me/
ami 1.1.1b verzió libtorrentet tartalmaz.

Ezzel már elkezdi a töltést mindkét addon, de hibával ez is elszáll.

Van ennél is frissebb vagy jobb?

Android 6.0 -n Jarvis alatt tesztelem, de igazából a megfelelő verziók kellenének nekem amazon fire tv stick-hez, csak olyan még nincs és nem is vennék, ha nem fog működni.

Remélem valaki tud segíteni itt, mert a movieshark topik ugye windowsnak és linuxnak van, nem androidnak.

köszi szépen

(#1540) huliganboy válasza Guvasi (#1539) üzenetére


huliganboy
addikt

A repo-ban van egy master zip! Azt rakd fel! nekem azzal ment!

(#1541) Guvasi válasza huliganboy (#1540) üzenetére


Guvasi
csendes tag

bocs, de melyik repóban?

köszi

(#1542) huliganboy válasza Guvasi (#1541) üzenetére


huliganboy
addikt

Movieshark...

(#1543) Guvasi válasza huliganboy (#1542) üzenetére


Guvasi
csendes tag

Neked fire tv sticken sikerült így beüzemelni vagy más androidon?
android 6.0-án weboldali kodival és play áruházassal sem megy az általad ajánlott master-rel sem.

Mit lehetne még próbálni?

köszi szépen

(#1544) huliganboy válasza Guvasi (#1543) üzenetére


huliganboy
addikt

Hát egy log lehet tudna többet mondani!

(#1545) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Aeon Noxot használok. Hogyan tudom kikapcsolni a föliratozást? Van pár filmem, amiben benne van, nem mellette, és már megőrjít, hogy ott villog a kép alján. Ha a fölső sávban az ikonjára kattintok, csak kilistázza azt az 1 darabot. Nem látom a lehetőséget, ahol kikapcsolhatom.

(#1546) junkpod válasza C. s. (#1545) üzenetére


junkpod
nagyúr

T gomb felirat ki-be.
Kép menü alján felirat ki-be.

Box's don't touch!

(#1547) C. s. válasza junkpod (#1546) üzenetére


C. s.
addikt

Nagyon köszönöm, ki fogom próbálni!

(#1548) huliganboy


huliganboy
addikt

Üdv srácok!

Az alábbi specifikáció szerintetek mennyire jó?

Processor (CPU): Quad-core (Amlogic S905H)
GPU: Mali MP-450 Penta core
RAM Memory: 2 GB DDR III
Flash memory: 8 GB eMMC

S905H procis boxra lehet más rendszert pakolni?

Köszi :R

(#1549) dugynok válasza huliganboy (#1548) üzenetére


dugynok
senior tag

Inkább itt kérdezz rá:

https://logout.hu/tema/amlogic_s905_s912_processzoros_keszulekek/hsz_10901-10950.html#msg10904

[ Szerkesztve ]

(#1550) huliganboy válasza dugynok (#1549) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszi :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.