Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) blakey válasza junkpod (#1100) üzenetére


blakey
titán

Évek óta így működik ls igen jó hangminőséggel. Soha nem kérdeztem az okát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1102) LaTibor


LaTibor
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy én is egy olyan boxal rendelkezem amin ez a 3.5-ös spdif kimenet van.Milyen kábelt vegyek hozzá ha erősítőre akarom kötni amin van toslink csatlakozó és rca optikai bemenet. Az adapter csatlakozós (3.5-RCA ) megoldás sajnos nem vált be ami itt le volt írva..

(#1103) DoItYourself válasza LaTibor (#1102) üzenetére


DoItYourself
addikt

Kipróbálnám egy sztereó jack-es kábellel, aminek a másik végén 2 RCA van. Valamelyikén csak kijön a digitális jel.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1104) LaTibor válasza DoItYourself (#1103) üzenetére


LaTibor
csendes tag

Ezeket a variációkat próbáltam eredmény nélkül:
adapterrel fekete/piros/fehér kábel és 3.5 kábel adapter nélkül 2 rca véggel fekete/piros.
A boxon is végig próbáltam a beállításokat de reménytelen.
A készülék egy H96 4K nevű box.

[ Szerkesztve ]

(#1105) DoItYourself válasza LaTibor (#1104) üzenetére


DoItYourself
addikt

Szedd szét, nézd még be van-e egyáltalán forrasztva az alaplapra.
Ha van műszered rá is mérhetsz.
Freaktab-on nézd még van-e topikja, ha igen kérdezz rá ott is. Ezt megteheted a kereskedőnél is, akitől vetted.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1106) LaTibor válasza DoItYourself (#1105) üzenetére


LaTibor
csendes tag

Nem értek annyira hozzá ,hogy szét merjem szedni .
A Gearbestnél vettem majd ott megpróbálom megkérdezni.

(#1107) LaTibor válasza LaTibor (#1106) üzenetére


LaTibor
csendes tag

Szétszedtem.Ilyen:

(#1108) junkpod válasza LaTibor (#1102) üzenetére


junkpod
nagyúr

Gondolom RCA-digit bemenet van az erositon, akkor egy nem rég linkelt "mono jack-rca" átalakító és egy sima rca kábel kell.
Ne haragudj meg de az erositonel beallitottad a megfelelő forrást? Ezeket általában hozzá kell rendelni egy media-névhez, nem automatikus.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1109) SunMount3r válasza LaTibor (#1107) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

-Szétszedtem!... :) Jaj, ugrott a gari! :(

-Milyen gari? :F

-...Szétszedtem! :)

(#1110) gumigyuri


gumigyuri
csendes tag

Sziasztok sikeres volt a mono jackes megoldás tv bos spdif erősítő coax összekötése! Most a hangát engedésel van a baj a kodiban ha be kapcsolom leleassul a hang és ugrál máskép meg csak pro logic modban megy az erősítő nem dolby digitben.Tanácsok?

(#1111) LaTibor válasza junkpod (#1108) üzenetére


LaTibor
csendes tag

Sajnos a jack-rca átalakító nem vált be.
Az erősítőnél a bemenet meg be volt állítva a forráshoz.

[ Szerkesztve ]

(#1112) gumigyuri válasza LaTibor (#1111) üzenetére


gumigyuri
csendes tag

A média boxon beállításokban a hangok menü alatt is át kell hdmiről spdifre állítani a hangot.

(#1113) LaTibor válasza gumigyuri (#1112) üzenetére


LaTibor
csendes tag

Sajnos minden variáció kipróbálva.Ez is. Reménytelen eset .

(#1114) DoItYourself válasza gumigyuri (#1110) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nézd át a Kodi audio quickstart guide-ot, hogy mindent jól állítottál-e be (fentebb linkeltem). Ha így sem jó, akkor nincs mit tenni..., ez egy Rockchip procis lejátszó, ugye?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1115) gumigyuri válasza DoItYourself (#1114) üzenetére


gumigyuri
csendes tag

Igen

(#1116) DoItYourself válasza gumigyuri (#1115) üzenetére


DoItYourself
addikt

Sajnos rossz dobozt választottál, úgy tudom a Rockchip nem adott ki forráskódot, mint az Amlogic, ezért nincs is rá érdemi közösségi fejlesztés (Openelec vagy LibreELEC).

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1117) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Esetleg tud valaki segíteni, hogyan érhetem el, hogy a box nagyobb hátértárat is elfogadjon?

Sunvell T95M.

Egyébként egészen kiválóan üzemel. Kodi is vígan fut rajta.

(#1118) gulac12 válasza bostone (#1117) üzenetére


gulac12
tag

Nézz be az Amlogic S905, S912 processzoros készülékek topikba, biztosan tudnak segíteni neked. Saját tapasztalataid megosztása a szaktopikban másoknak nagyon hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1119) TheProb


TheProb
veterán

OE és LE között mi a különbség amúgy?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1120) LógaGéza válasza TheProb (#1119) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Nézeteltérések miatt szétvált a fejlesztőgárda, azóta a tapasztalat azt mutatja, hogy a LE gyorsabban frissül :)

Gyors kérdés:
Kodiba szeretném az aktuálisan nézett sorozataimat bedobni. Van, hogy egybe másolok fel a legális forrásból beszerzett anyagaimból (mintha lehetne ilyet kis hazánkban :U ) a vinyómra, van, hogy epizódonként. A rippelő progi általában a következő minta alapján adja a címeket:
Első esetben: Cím.ÉvadRész.Minőség-Forrásnév - második esetben ugyanez Rész nélkül, gondolom mindenki találkozott már ezzel. Átpakolgatni saját mappákba nem akarom, egy konkurens program (Plex) így is tökéletesen felismeri, de sajnos a Kodi nem. Megadom neki a mappát, és mintha semmi nem lenne benne.
Filmeket hasonló elnevezés alapján tökéletesen felismeri.
Hogyan tudnám rávenni erre?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1121) DoItYourself válasza LógaGéza (#1120) üzenetére


DoItYourself
addikt

Itt egy hosszú értekezés erről, ha még nem olvastad:
http://kodi.wiki/view/naming_video_files/TV_shows

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1122) junkpod válasza LógaGéza (#1120) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem a kodi elvárja az S01E01 elnevezésű fájlokat.

Box's don't touch!

(#1123) blakey válasza LógaGéza (#1120) üzenetére


blakey
titán

Nagyon fontos a ppntos elnevezés, már korábban megtanultam. Tehát sorozatnál angol címet használj és legyen utána pl. S01E01, ha ez nincs akkor nem tudja besorolni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1124) LógaGéza válasza DoItYourself (#1121) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pont ez a lényeg, hogy nem akarom átnevezgetni, mert ugyebár, akkor "nem tudom visszavinni a virágboltba"... Kétszer tárolni meg nem fogom.
Érdekes, hogy nem oldható meg... Plex egyből felismer mindent, de annak a feliratakijelzése elég "rossz", fárasztó olvasni (nincs árnyékolás/keret a betűknél, és elég kicsik is). Na meg a TVHeadend se megy rajta normálisan.
Nemtudom, merjek példát berakni, hogy mit nem ismer fel? :U

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1125) DoItYourself válasza LógaGéza (#1124) üzenetére


DoItYourself
addikt

A Kodiban ha az adott részre állva előhívod a menüt, ott meg lehet manuálisan adni az adott rész számát, és ez nem nevezi át a fájlt. Ezt a legkényelmesebb lenne egy PC-ről elvégezni, de arra még nem jöttem rá, azt hogy kell. Nekem is vannak olyan anyagaim ami rosszul van elnevezve és összekeverte a scraper.
A legjobb lenne a Kodi adatbázisában turkálni PC-n vmi segedprogrammal, csak még nem volt időm utánajárni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1126) TheProb válasza LógaGéza (#1124) üzenetére


TheProb
veterán

Plex tényleg jól felismeri a dolgokat, de ha nem akkor is marha egyszerűen hozzá lehet rendelni a valós címet.
Amúgy felirat mérete biztosan állítható, a többit is lehet, hogy lehet.

Amúgy én plex-et használok a nas-on és az szinkronizál PlexKodiConnect-tel Kodi-ra, elég jól megy. Plex így csak arra szolgál, hogy megmondja kodinak, hogy milyen filmjeim/sorozataim vannak, követi a lejátszott dolgokat és kb ennyi. lejátszást magát, feliratozást, stb. már a kodi végzi.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1127) DoItYourself válasza TheProb (#1126) üzenetére


DoItYourself
addikt

Az S905 topikban azt írtad nem megy a PlexKodi addon. Ezt most más platformra írtad?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1128) LógaGéza válasza TheProb (#1126) üzenetére


LógaGéza
addikt

Kipróbáltam, elsőre jó, felismert mindent. Köszönöm a tippet :R

Már csak annyi a baj, hogy slow-mo-ban mennek a TVHeadendről a HD műsorok... SPMC-ben nem laggol, csak ott meg nem igazi a deinterlace, és 4:3-ban kezdi alapból, mindig át kell állítani 16:9-re...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1129) TheProb válasza DoItYourself (#1127) üzenetére


TheProb
veterán

De utána írtam, hogy végül sikerült működésre bírni droidon is és most LE-n is. :)
Működik f@szán. Valami Kodi hiba volt.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1130) DoItYourself válasza TheProb (#1129) üzenetére


DoItYourself
addikt

Minden jó, ha jó a vége. ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1131) envagyok


envagyok
veterán

Másnál is van olyan hiba hogy tvheadend addonnal M1,M4 hd-n (1440*1080 50i ha 5.1 DD hangra kapcsolok, 3-4 másodpercenként egy pillanatra megszakad a hang?
Pi-n és s905 LE is csinálja

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1132) Beni2360 válasza LógaGéza (#1124) üzenetére


Beni2360
félisten

Olvasom hsz és már megkérdem: fárasztó olvasni (nincs árnyékolás/keret a betűknél, és elég kicsik is). hol lehet a KODI-ban keretet és árnyékolást adni a feliratnak? Szin választék az meg van.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1133) LógaGéza válasza Beni2360 (#1132) üzenetére


LógaGéza
addikt

Való igaz, körvonalra gondoltam :B Viszont az van alapból.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1134) Beni2360 válasza LógaGéza (#1133) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor kár volt keresgélnem. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1135) Gab130


Gab130
tag

"Sziasztok! Egy kicsi segítségre lenne szükségem. Egy M8-at használok már másfél éve (2g Ram-os) A napokban volt egy vihar, aztán áramszünet. Az A1-es routerem meghalt, ezzel nincs is gond, szó nélkül cserélték, ám azóta a box sem múködik. A tünet: A HDMI kábelen nem megy át a jel rendesen. Ez azt jelenti, hogy a kép majdnem fekete, nagyon halványan látszik a kép tartalma, és közben még villodzik is. Nos a kérdésem, ha valaki látott már ilyet, kuka, vagy van valami amit meg tudok próbálni vele?
Előre is köszönöm!"

Erre a bejegyzésemre kaptam egy választ, hogy próbálkozzak egy frissítéssel, hátha segít.
Nos megpróbáltam, sd-ről telepítettem egy frissített szoftvert. Gyönyörűen települt (reset gomb után adtam áramot neki, automatikusan települt a rendszer), már kezdtem örülni, mert telepítés közben kétszer is megjött a normális kép, de csak egy-egy másodpercre, majd maradt az eredeti hiba. A kérdésem az lenne, hogy az ilyen telepítés előtt a rendszer töröl mindent a korábbiakból, avagy itt is mint a telefonokon kell csinálni egy factory resetet? És ha igen akkor azt hogyan tudom megtenni?

(#1136) junkpod válasza Gab130 (#1135) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kukazas előtt szeretnéd törölni? Szedd szét és törd ki a memória csipet.

Box's don't touch!

(#1137) bioengin


bioengin
tag

Sziasztok!

Segítsetek, mert felgyújtom a cuccot... :)
Androidos TV box-szal küzdök, és ez már a második készüléktípus (ez most egy Mini M8SII), ami ugyanazt a tünetet produkálja:

WIFI-n kellene menjen, de szakaszosan megy csak a net. Kb. fél-egy percig 0-10 KB közötti a sebesség, aztán felugrik akár 1-2 MB-ra is (ami az elvárható lenne), aztán megint visszaesik. Nem tudok rájönni miért, és így az online TV-zés (is) lehetetlen. Speedtesttel mérve is látszik a hullámzás, bármilyen letöltéssel ez van, tehát sztem nem a TV-s appokban (Telenor MYTV, MINDIGTV) van a hiba.

A rálátás a routerre megvan, más androidos telefonok és W10-es gép is ugyanabban a pillanatban vizsgálva hasítanak ebben a környezetben, ugyanazok az appok azokon fullon tökéletesen mennek.

Amiket próbáltam:
- routeren volt csak N-es WIFI, beállítva, mixed b-g-n is,
- fix csatorna beállítás is volt, meg automatikus is,
- a boxot (ami a TV mögött volt, előrehoztam 3 m-es fizikai rálátással, de nem segített)
- minden app a legfrissebb (a korábbi boxon 5.1 , ezen most 6.0 androidok fut)
- semmi más extra nincs telepítve, csak egy ES explorer meg egy MX player, semmi más program, ami lefogná a netet,
- youtube is ugyanígy kvázi hasznáhatatlan a szinte teljes wifi forgalom leállása miatt...

Mit próbáljak még ki? Bármi ötletnek örülnék...

(#1138) junkpod válasza bioengin (#1137) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha csak 3m, nem tudsz kihuzni egy kábelt? Hosszú távon jobban megeri, WiFi nem igazán a filmek barátja...

Box's don't touch!

(#1139) bioengin válasza junkpod (#1138) üzenetére


bioengin
tag

Pont a szoba közepén húznám az UTP-t.
Meg ráadásul a többi eszközön (androidos telók, PC) wifin tökéletesen megy a TV lejátszás. Nem kell ennek nagy sávszél, csak folyamatos. De pont az nincs meg a boxon.

(#1140) junkpod válasza bioengin (#1139) üzenetére


junkpod
nagyúr

Milyen soc van ebben a boxban?

Box's don't touch!

(#1141) DoItYourself válasza junkpod (#1140) üzenetére


DoItYourself
addikt

S905X

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1142) junkpod válasza DoItYourself (#1141) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ja láttam, betalalt kolléga a hazai topikba:) Amúgy az X sorozat csak vonzza a bajt, mivel ez az olcsó tesó, ezért ebből a minél olcsóbb (rosszabb) boxokat fogják noname cégek osszebarkacsolni.

Box's don't touch!

(#1143) LógaGéza válasza bioengin (#1139) üzenetére


LógaGéza
addikt

Vannak lapos UTP-k különböző színekben is, akár szőnyeg alatt is elhúzhatod, meg se látszik. Nálam is 3 méterre van kb a router a TV-től, de ameddig nem kötöttem kábellel össze, mindig volt egy kis meg-megröccenés, nem sok, de pont elég, hogy idegesítsen...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1144) DoItYourself válasza junkpod (#1142) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nekem úgy tűnik, hogy a kínai OEM gyártók kérésére született meg ez az egyszerűsített változat az integrált 100-as ethernettel, és a kétrétegű nyákra építés lehetőségével. Ha már hozzányúltak a chiphez, akkor beletették a VP9 dekódolást is.

(#1143) LógaGéza: jók ezek a filléres kábelek, mi a tapasztalatod?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1145) LógaGéza válasza DoItYourself (#1144) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én tán több mint két éve vettem jó pár ilyesmit csak kékbe, azóta azok vannak nálam berakva, és tökéletesen mennek, semmi bajuk nincs. Gigabitet is simán átviszik.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1146) Gab130 válasza junkpod (#1136) üzenetére


Gab130
tag

:)
Sajnos időközben ra kellett jönnöm, hogy a videochip adta meg magát. :( Szóval tényleg kukaérett.

(#1147) LógaGéza


LógaGéza
addikt

No csak nem nyert a Serviio se... Átnevezés nélkül nem lehet csinálni valami fájlt, ami megmutatja a Kodinak, hogy ez micsoda? Megcsinálom én kézzel is, ha nincs más...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1148) blakey válasza LógaGéza (#1147) üzenetére


blakey
titán

Valami nem világos, Kodihoz minek Serviio? Értem, hogy Plex add-on, lásd a nézetteket, stb, de gondolom több eszközön használod/nézed a filmeket. szerintem DLNA-hoz ne Kodit használj. A TV-den a beépített lejátszóval használd a Serviio-t, sőt bátran használhatod minden eszközödön azzal a lejátszóval ami DLNA képes, Kodit NFS/SMB-vel esetleg FTP-vel szoktuk használni, hogy kihasználjuk az előnyeit, pl. feliratok letöltése, másolás, stb. Azért nem egészséges pl. a Serviio, Plex, mert átnevezik a fájlokat és azt továbbítják és ez nem egészséges, mert a Kodi is nekiáll megfejteni és ez nem minden esetben vezet jó eredményhez. Ha Kodihoz DLNA-t szeretnél használni akkor a TwonkyMedia lenne a jó, mert az csak megoszt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1149) LógaGéza válasza blakey (#1148) üzenetére


LógaGéza
addikt

No: ugyebár a kezdeti problémám az, hogy nem ismeri fel a Kodi a sorozatokat átnevezés nélkül, átnevezgetni meg nem akarok, mert akkor nem tudom visszaosztani.
Plexet először asztalin próbáltam, Win10 alatt felismert mindent, utánna egyben átmásoltam egy Ubi Server alapú szerverre, arra is felraktam a Plex szervert, W10-ről töröltem, erre szinte semmit nem ismer fel.
Ekkor néztem meg a Serviio-t, az felismert mindent, viszont Kodival nem igazán működik együtt, a borítóképek is pl pixelesek, meg szeretném azért kihasználni a Kodi által nyújtott kényelmi szolgáltatásokat :B
Twonky meg fizetős, nem?

Ezért jött az ötlet (merthogy a filmeket jól felismeri), hogy nem-e lehet egy infófájlt csinálni, ami megadja a Kodinak, hogy ez melyik sorozat, és úgy ismerje fel?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1150) blakey válasza LógaGéza (#1149) üzenetére


blakey
titán

NAS-son, van, azon minden ingyenes. :) (Igaz a NAS-t meg kell venni)
A Kodi a fájlokból olvas, nem tudja kezelni az idióta elnevezéseket, Plex könyvtár alapján azonosít, a Serviio nem, az szintén fájlok alapján olvassa be, tudom, mert 2 napja át kellett neveznem egy évadot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.