Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) kekfog


kekfog
csendes tag

Sziasztok!

Van egy H96 Max 8K Ultra HD-és boxom, ami 13.0-ás androidot futtat. Több sorozatot, filmet megnéztem már vele, főként a dmdamedia és a netmozi Kodi kiegészítőkön keresztül, jó is volt. Elkezdtem nézni egy sorozatot a dmdmedia-n (Brooklyn 99), a 6. évadig jó is volt, a 7. évadtól meg azt csinálja, hogy elindul a film kb. 2 másodperc alatt lefagy a kép, a hang tovább megy, majd az is 3-4 mp után lefagy, majd ugrik egyet és kb. ugyanezt ismétli meg. A netmozin is fenn van ez a sorozat, de ugyanezt csinálja a lejátszó ott is. Letöltöttem torrentről ezt a 7. évadot, de a Kodin pendrivról lejátszva is ugyanez a probléma. Telepítettem VLC media playert, azon is ez a probléma. A gyári médialejátszó a videót tök jól lejátsza, de a hangot meg nem. :W
Próbáltam rendszert frissíteni, de nem tudtam, mert azt írta ki, hogy a legfrissebb van fenn.
Van valami ötletetek?

(#4902) ®abstract® válasza kekfog (#4901) üzenetére


®abstract®
őstag

Simán lehet az hogy a kiszolgáló oldalon van a probléma szerver gondok bármi lehet egy pár nap múlva lehet jó lesz 🤔

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#4903) kekfog válasza ®abstract® (#4902) üzenetére


kekfog
csendes tag

A korábbi 6 évad részei most is tökéletesen működnek, pedig ugyanazon a filemon fájlmegosztón vannak. Ráadásul az asztali gépről böngészőben ez a 7. évad is szuperül megy.
Na meg ugye attól még a torrentről letöltött fájlokat le kéne tudnia játszania.
Én kodek problémára gyanakszom, de hiába keresgéltem a neten, nem találtam semmi érdemlegeset. A VLC lejátszó úgy tudom, legalábbis asztali PC-és változatában, a saját beépített kodekjeit használja. Az asztali gépen nincs is semmi féle akadozás, mindenféle gond nélkül lejátsza. Ilyen kodeket használ egyébként:

(#4904) Mano66


Mano66
senior tag

Van már megoldás a legújabb Kodi nigthly-val rendesen működjön a PKC? Nálam ha telepítem a filmek mappa üresen marad. A sorozatoknál nincs gond. A varyebles.py addig jó amíg 124-re kellett bővíteni. A mostaniak már 129-nél tartanak.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4905) ®abstract® válasza kekfog (#4903) üzenetére


®abstract®
őstag

aha.vannak jo media playerek droidon= MX. movian [link] VIMU [link]
ezeket teszteld. ha nem jo akkor lehet a droidban van hiba :F
melyik proci van a boxban?
pc n a kodi & vlc faxa :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#4906) blakey válasza Mano66 (#4904) üzenetére


blakey
titán

A PKC fejlesztője kizárólag a stabil kiadásokra "fejleszt", azaz a stabil beta2-vel jól működik a legújabb 3.8.3-as verzió. Tehát ha PKC-zni akarsz, akkor ne telepíts Nighly-t. Ha Nightly-t akarsz használni, akkor ajánlom inkább a PM4K, ez nem épül bele a Kodiba, külön kiegészítőként használható, stabil, jó, legalábbis nálam. Android TV alatt használok Nightly Omegát és jól működik, PKC-t csak Omega Beta2-vel és Nexus-szal (Maven) használom.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4907) kekfog válasza ®abstract® (#4905) üzenetére


kekfog
csendes tag

Köszi, telepítgettem lejátszókat, és az egyikben át tudtam állítani az audio hardveres dekódolást szoftveresre. Így tökéletesen működik a lejátszás. Ez volt a probléma.
A Kodiban nézegettem a beállításokat, de eddig még nem jöttem rá, hogy tudnám átkapcsolni a dekódolást szoftveresre.
A procija egyébként:
Rockchip RK3528 Quad Core ARM Cortex A53 Mali-450MP2

[ Szerkesztve ]

(#4908) ®abstract® válasza kekfog (#4907) üzenetére


®abstract®
őstag

ja,ertem :K erre nem gondoltam.amiket felsoroltam+vlc ben van soft dekod.
kodiban lejatszas kozben-video-settings-tudsz dekodot valasztani.
alaphelyzetben akkor megyen a kodiban a video lejatszas,hardveres dekod be van kapcsolva a video settings-extra beallitasokban.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#4909) Mano66 válasza blakey (#4906) üzenetére


Mano66
senior tag

Elég érdekes a PM4K. A legújabbat telepítettem. Be állítottam, hogy a kodi indulásakor automatikusan induljon. Arra nem jöttem rá, hogy a filmek vagy a sorozatok ABC sorrendben legyenek. Ne randon.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4910) kekfog válasza ®abstract® (#4908) üzenetére


kekfog
csendes tag

Konkrétan nem találtam meg a dekóder beállítást, de össze-vissza állítgattam mindent. Amúgy 20.3-as Kodim van. Nem működött úgy sem, már hagytam is. Ezt a video settings-extra-t sem találtam, de ránéztem mégegyszer, és kipróbáltam a pendrive-ról elindítani, jó lett. Utána meg a dmdamedia-s streamet is, és az is szuperül megy. Örülök, hogy végül összejött. :C
Köszönöm szépen a segítségedet! :R

(#4911) blakey válasza Mano66 (#4909) üzenetére


blakey
titán

Arra nem jöttem rá, hogy a filmek vagy a sorozatok ABC sorrendben legyenek. - főoldalon, ha rámész az adott kategóriára, akkor nyomsz egy entert és belépve már ABC-sorrendben lesz. :)

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4912) ®abstract® válasza kekfog (#4910) üzenetére


®abstract®
őstag

bagatel dolog :) kodiban kapcsold be az extra beállításokat akkor mutat mindent.
nekem kodinerds 19.4 & 19.5 & 20.2 [link] német készítmény.
van benne pip funkció,kis ablakba kiteszi a videot, közben tudok mást olvasni+ nézni :K

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#4913) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok egy olyan gondom van, hogy bármelyik nightlyt töltöm le az idei évből példának jelezvén kodi-20240210-df86cfdc-master-armeabi-v7a a kiegészítők telepítésekor hibaüzenetet dob a PlexMod (for Kodi; PM4K) addon telepítésekor.

Ezen kiegészítőt próbálom telepíteni "dontpanickodi-master.zip" Korábbi (tavaly) kiadásra feltudtam telepíteni.

(#4914) blakey válasza Csabi1984 (#4913) üzenetére


blakey
titán

Naplófájl vagy több infó hiányában nehéz segíteni. Nekem pl. nincs gondom a telepítésével, legújabb "master" van fent.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4915) Csabi1984 válasza blakey (#4914) üzenetére


Csabi1984
addikt

Azóta megoldódott :) valahogy rátaláltam egy frissebb addonra amivel már működik.

(#4916) Mano66


Mano66
senior tag

Az új [PM4K] skrip innen tölthető.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4917) kalker


kalker
csendes tag

A Streamshark kiegészítő XBMC.pithon 3.0 függőség hiba miatt nem műkődik. ugyanígy a jobbmintaTV is. Vajon mit kellene csinálnom?
Valamint kérdezném, hogy 18-as kodi mellé lehet-e androidra 19 v. 20-as Kodit telepíteni, és hogyan? Köszi ha tudtok segíteni :)

[ Szerkesztve ]

A borban bölcsesség, a sörben szabadság, a vízben baktériumok vannak...

(#4918) ®abstract® válasza kalker (#4917) üzenetére


®abstract®
őstag

18 on :N fog menni meg mas is alig..
mavenkodi [link]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#4919) Joao


Joao
tag

Sziasztok!
Adott egy Windows SMB szerver, egy ASUS routeren keresztül kábellel összekötve egy Sony android tv-vel, azon jelenleg Kodi 20.2. Egészen 1-2 héttel ezelőttig tökéletesen működött ez a felállás, bármilyen tartalmat mindenféle akadás vagy egyéb gond nélkül le tudtunk játszani. Mostanában viszont sajnos folyamatosan bufferel, a legegyszerűbb, SD tartalmak (régi mesék) esetén is 5-10 percenként megáll a lejátszás.
Mi lehet a megoldás? A setupban nem változott semmi :F
Köszönöm a segítséget!

(#4920) Mano66


Mano66
senior tag

Találkozott már valaki ilyen hibával. Adott kodi beta3 + PM4K páros. A hang és a kép csúszik egymástól. A hang előbb van 0,5-1s-el. Kodi + Emby nincs ilyen gond.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4921) ®abstract® válasza Mano66 (#4920) üzenetére


®abstract®
őstag

többfajta kodi verziókat használok évek óta de ilyet nem tapasztaltam :N
igaz beta v. soha nem használtam lehet pont az a gond..
a kodi video settingsbe a hardveres dekodolas be van kapcsolva akkor gondmentes a videózás :K droidon. pc n windows ba lehet a hardveres dekodot modositani de nem biztos,hogy jobb lesz,ismerem..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#4922) Mano66 válasza ®abstract® (#4921) üzenetére


Mano66
senior tag

Nálam se jött még elő. A hardveres dekodolás mindig be van kapcsolva. Ugyan az a Kodi Emby alatt jó.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4923) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello! A következő a problémám:

Több meghajtóról is vannak mappák hozzáadva egy SMB megosztáshoz Kodi alatt. Ezt be is tettem a Kedvencek közé. A bajom az, hogy ha egy új mappát veszek fel egy másik meghajtóról a Video-Files menüben abba az összevont megosztásba, akkor az már a Kedvencekbe rakott menüben nem listázódik ki, csak azok amiket eleve, korábban beleraktam. Ezzel mit lehet kezdeni, azon kívül, hogy törlöm a Kedvencekből és újra berakom oda? Mert ez még 1x elmegy, de ha gyakran kell csinálni az már nem túl kényelmes.

THX!

(#4924) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok talán kapok használható segítséget.
Van a Kodi ami jelenleg Omega Beta3 fázisban van. Van a CE (CoreElec) ami szintén Omega Beta3 fázisban van.

Nem tudom mi a magyarázat arra, hogy a Plex Kodi Connect legújabb frissítése Android alatt tökéletesen működik az omega beta3 verzióval. Ugyanazzal a telepítési módszerrel a CE-vel meg nem működik, nem látom a Film borító képeit :(

Használd PKC béta 3.8.8 innen van letöltve:

[ Szerkesztve ]

(#4925) blakey válasza Csabi1984 (#4924) üzenetére


blakey
titán

Senkinek nem ajánlom, hogy zip-ből telepítse, tárolóból (repo) telepítsétek. Olvasd el, hogy hogyan, ott a leírás is.
Egyébként a gond az, hogy a kiegészítőt úgy kell frissíteni, hogy a Kodi adatbázisát törlőd (kiegészítő beállításain belül), azt is írja a fejlesztő "WARNING: You will need to reset the Kodi database!".

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4926) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Sziasztok! Nagyon szeretem a KODI-t , és alapdologra , videók lejátszására használom kizárólag, de a hang minősége miatt ragaszkodom is hozzá! Viszont egy dolgot nem sikerült beállitani, pedig remélhetőleg tudja: Mappában lévő sorozatoknál rész lejátszása után automatikusan játsza le a következőt! Megoldható ez? :R

(#4927) gyűrű válasza metalstorm (#4926) üzenetére


gyűrű
addikt

Hosszúgombnyomás a sorozat részen, és lejátszás innen.

(#4928) KerryVTR


KerryVTR
tag

Sziasztok!

Le lehet Androidon cserélni a távkapcsoló (Homatics Box R 4K Plus) dedikált gombok (Netflix, Youtube, stb...) funkcióit, illetve azt, hogy más alkalmazások induljanak az eredetiek helyett?
Találtam videókat is a youtube-on, meg app-ot hozzá, de nem működik és nem sikerül ez megugrani.

Köszi előre is a válaszaitokat! :)

(#4929) metalstorm válasza gyűrű (#4927) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Köszi, de nem arra gondoltam hogy elejétől vagy a nézett videó szüneteltetése után onnan folytassa! Arra gondolok: egy mappa/ benne több rész.. és ha vége egyiknek, folytassa magától a következő részt! :R

(#4930) SunMount3r válasza metalstorm (#4929) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Am amikor bent vagy a Videók menüben akkor nyomd jobb oldalra, amíg elő nem jön a menü, ott lenni kell Play mode, vagy valami hasonló beállításnak.

(#4931) gyűrű válasza metalstorm (#4929) üzenetére


gyűrű
addikt

Arra válaszoltam :)
Bármelyik a mappában levő videóra ráálsz hosszúnyomás, és a felugró menüben lejátszás innen. Ekkor elkezdi lejátszani attól a résztől sorban.

(#4932) gyűrű válasza metalstorm (#4929) üzenetére


gyűrű
addikt

(#4933) metalstorm válasza gyűrű (#4932) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Ohh köszi! :R

(#4934) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

A mai napon egyik pillanatról a másikra (sorozatot nézett a gyerkőc és a következő epizód óta) rettentően halk lett a Kodi. Mind a rendszer hangja, mind a filmek sorozatok, kiegészítők hangja. TV, illetve más appok (a Kodi kivételével) normál hangerőn üzemelnek továbbra is.
Az alany: Chromecast with Google TV (legfrissebb firmware) + Kodi 20.5)
Esetleg valakinek van ötlete?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#4935) Luissimo


Luissimo
veterán

Help pls

Valaki tud segiteni Spiler 1 ès 2 elèrèsi linkkel?
Korhàzban vagyok, nèznèm a Liverpool meccset.

Nemrèg mèg ezek jöttek kodiban.
Priviben is jöhet,
Köszi
Lui

(#4936) qetu


qetu
csendes tag

Sziasztok!

W95 TV Boxom van, CoreELEC 20.5 Nexus-t használok. Az OpenVPN-be beállítottam a Surfshark VPN-t. A megfelelő kapcsolódási fájlokat beltöltöttem a "hu-bud.prod.surfshark.comsurfshark_openvpn_tcp.ovpn" és a "hu-bud.prod.surfshark.comsurfshark_openvpn_tcp_.ovpn" fájlokat. A budapesti szerverhez csatlakozáskor egy holland szerverhez csatlakozik. Tud ebben valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#4937) Woodcutt3R


Woodcutt3R
tag

Sziasztok! Olyan gondom van KODI-ban, hogy látja a külső merevlemezt, látszanak a könyvtárak, de ha belemegyek nem jelenít meg lejátszandó videót, így nyilván elindítani se tudom.

Köszi!
Üdv Máté

(#4938) gyűrű válasza Woodcutt3R (#4937) üzenetére


gyűrű
addikt

Mert nem a videók alól nézed.
Videók, mappa hozzáadása, ott add hozzá és onnan próbálj belépmi.
Vagy ha android alól nézed, ott engedélyt kell adni az app oknál a kodinak teljes fájlhozzáférésre

(#4939) Woodcutt3R válasza gyűrű (#4938) üzenetére


Woodcutt3R
tag

Nvidia shielden fut, Android tv. Videók alól nézem, csatolok képernyőket.A belemegyek nem látszik benne a videó fájl. Hozzáférést megadtam amikor telepítettem. Utólag hol tudom ha még se? Köszi.

(#4940) gyűrű válasza Woodcutt3R (#4939) üzenetére


gyűrű
addikt

Beállítások, alkalmazások, ott kodi, engedélyek.

(#4941) Woodcutt3R válasza gyűrű (#4940) üzenetére


Woodcutt3R
tag

:R thx, a kodin belül kerestem, pedig gondolhattam volna az adroid miatt, thx. :C

(#4942) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok :)
Estuary Mod V2 Skint használom.

Kodi oldalán olvasom az adott skin frissítéseit, újításait. Automatikusan frissül ha fent van a Skin vagy nekem kell manuálisan lehúzni az újabb változatot?

(#4943) Bozek


Bozek
nagyúr

Xperia 5-öt használok, ami nem egy nagy telefon. Melyik szerintetek a legjobban kezelhető skin ilyen telefonon? Igazából csak a Daddylive kiegészítő miatt használnám ezen az eszközön, mert a médiatárra ott a PC és a Yatse.

(#4944) ®abstract® válasza Bozek (#4943) üzenetére


®abstract®
őstag

a daddylive ban rejtve van trójai+malware vírusirtó jelzi :F
szerintem az estouchy,vagy amelyik tetszik :K (esetleg= confluence)

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#4945) blakey válasza Bozek (#4943) üzenetére


blakey
titán

Amelyik érintőképernyőhöz optimalizált, a többi csak szenvedés. Estouchy érintőképernyőhöz való.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4946) Bozek válasza ®abstract® (#4944) üzenetére


Bozek
nagyúr

A kiegészítőben? Abban a pár képfájlban és Python cuccban? Kétlem.

Ha meg a weboldalra gondolsz, akkor lehet, hogy rossz oldalt nyitsz meg. Nekem a hivatalos oldalra (daddylivehd.sx) sose jelzett be, a Google-ban talált egyebekre előfordult. Bár tény, hogy reklámblokkolót használok.

(#4947) ®abstract® válasza Bozek (#4946) üzenetére


®abstract®
őstag

pc n a defender jelzett= repok= the crew= homelander-daddylive. közöltem a tényeket. ezeket letöröltem a faxba..ha neked jó igy akkor te tudod..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#4948) elmouse válasza ®abstract® (#4947) üzenetére


elmouse
aktív tag

Nekem sehol sem jelzett, pedig fent van pár windowsos gépen és androidos cuccon (teló, tablet, box).

Ka nama kaa lajerama!

(#4949) Bozek válasza elmouse (#4948) üzenetére


Bozek
nagyúr

Lehet, hogy csak a Defender-nek nem tetszik. Nekem se jelzett az ESET IS.

Nekem csak egy problémám volt a kiegészítővel, az pedig az idő kijelzése, hogy 6 órával korábbi időpontot ír kezdésnek, és számolgatni kell. De a kiegészítő Python fájlját átírva már tökéletes, és 24 órás formában írja ki. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.