Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) c4 válasza junkpod (#750) üzenetére


c4
őstag

Inkább azt nevezném viccesnek, hogy ilyen botorságokkal gyarapítjuk a hozzászólások számát.
Írtam volna hosszan valamit, de valószínűleg nem érted, miről írok, így értelme sincs folytatni
Valószínűleg azok közé tartozol, akik nem látnak képminőségbeli különbséget egy 700 mb-os divix és egy 100 Gb-os 4K film között.

[ Szerkesztve ]

(#752) junkpod válasza c4 (#751) üzenetére


junkpod
nagyúr

Rajtad kívül senki nem beszél itt 700mb divx vidékről, kB 10 éve nem néztem olyat. Nem értem minek osztod az észt, mikor semmi realitása nincs a 100gb 4k videónak ma Magyarországon, sőt a BD eredeti is ritka igényelt szint. Amúgy sincs olyan lejátszó és megjelenito a háztartásokban ami a te minosegigenyednek megfelelő videót meg tudná mutatni. 10-20gb fhd dts filmek 42" tv-n tökéletesek.

Box's don't touch!

(#753) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Ez jó választás ennyiért médialejátszónak? NAS-on fut jelenleg a plex, arról kéne lejátszania a tartalmakat. Ha megoldható a plex vele akkor marad az, ha nem akkor átállok Kodi-ra.

Kérdés, hogy hd tartalmakkal mennyire bírkózik meg az eszköz, vagy ezért az áron esetleg kapni jobbat? DVB-C/S számomra nem lényeges.

Ha rossz topikba írtam, akkor jelezzétek. Nem vagyok otthon a témában :)

[ Szerkesztve ]

(#754) junkpod válasza Mate (#753) üzenetére


junkpod
nagyúr

Elavult soc, nem ér meg ennyit. Egyetlen előnye egyben hátrány is: dedikált openelec.
Keress szerintem 9xx-es lejátszót, ha van rá pénzed akkor wetek.

Box's don't touch!

(#755) mukisrác


mukisrác
aktív tag

Sziasztok, beléptem a klubba egy evolveo Q5 4K-val.
Eléggé kezdő vagyok Kodi téren, de kezdeti alapbeállításokkal, némi média tár konfigurációval elég jól elboldogulok.
A port.hu scraper az hová tűnt, mint magyar nyelvű információs adatbázis?

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#756) DoItYourself válasza mukisrác (#755) üzenetére


DoItYourself
addikt

Van helyette tmdb, ami jól működik. Egyébként van S905 topik, bár ilyen gép csak neked van.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#757) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy boldog tulajdonosa lettem egy Himedia Q10 Pro-nak és Kodit használva arra még nem jöttem rá, hogyan kellene a DLNA-t beállítani. Az LG tvm esetén elég volt egy médiaszerver programot(smartshare) futtatni és a tv médialejátszója látta. Ugyanezt hogyan tudom megoldani a Q10 Pro illetve a Kodi esetében? A mappákat meg is osztottam, a médiaszerver is fut, de nem jöttem rá, hogy tudom ezt a Kodiban láthatóvá tenni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#758) dh66e válasza Gtaati (#757) üzenetére


dh66e
veterán

Ezt használd inkább....
SMB beállítás kodin
Cserébe egy jó kis beszámolót kérek pro és kontra. :)

[ Szerkesztve ]

(#759) mukisrác


mukisrác
aktív tag

Nálatok működik rendesen a lejátszás?
Nálam kb 8-10 másodpercenként megdöccen a kép egy nagyon minimális, de észrevehetően.
Ez valami beállítási hiba lehet vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#760) medosz11


medosz11
tag

Sziasztok. Sony Bravia KDL-48W705C tv-en szeretném nézni az Rtl Most alkalmazást. Ezzel a kütyüvel ez megoldható? [link]

(#761) djnice válasza mukisrác (#759) üzenetére


djnice
veterán

Az S905 egyelőre nem tud kadenciahelyesen lejátszani.

(#762) DoItYourself válasza djnice (#761) üzenetére


DoItYourself
addikt

A mai naptol mar tud, igaz csak oE alatt. :)

medosz11: van S905 topik, ott biztos talalsz olyan lejatszot, ami megfelel neked.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#763) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!
Artist slideshow addonnal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Mimic skint használok 16os kodin, fel is telepitettem az addont, de a futó zenékhez csak vizualizációt tudok bekapcsolni, slideshowt nem. Hogyan kellene?

(#764) medosz11 válasza DoItYourself (#762) üzenetére


medosz11
tag

Egy linket tudnál a topichoz, nem találom

(#765) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Egy másik topikból irányítottak ide.
A problémám a következő :
"Milyen médialejátszót tudnátok ajánlani,az alábbi problémára.
Van egy TX-P50ST60e, x264 -es fájlokat nem igazán szeret lejátszani, sem HDD-ről, sem hálózaton keresztül.
Milyen megoldást tudnátok ajánlani a problémára?
Főleg a hálózaton való elérés és lejátszás lenne a legjobb és legkényelmesebb.
Google Chromecast, vagy bármilyen androidos médialejátszó?"

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#766) dh66e válasza Tanisz (#765) üzenetére


dh66e
veterán

(#767) Tanisz válasza dh66e (#766) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi :) :R
Erről van valami angol vagy esetleg magyar nyelvű teszt?
Vagy esetleg itt valaki használ ilyet?
Nem nagyon találtam :(

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#768) dh66e válasza Tanisz (#767) üzenetére


dh66e
veterán

Kérdezz nyugodtan azért ajánlottam.

(#769) Tanisz válasza dh66e (#768) üzenetére


Tanisz
senior tag

Igazából ez a terület nekem nagyon új, ismeretlen.

Soha nem használtam ilyen medi-boxot.

Korábban egy E350-es gép szolgált erre win7-el, de arra most nincs fizikai lehetőség, hogy HDMI-n kilőjjem a képet a Tv-re, a falat nincs kedvem megfúrni :)
Wifi-s HDMI adapter sem olcsó, ezért jutott eszembe inkább MediaBox, vagy a Chromecast.

A lényeges kérdés, hogy ez bármilyen hálózaton megosztott mappában lévő médiatartalmat képes lejátszani?
Megfelelő minőségben?

Gondolom van rajta lejátszó, vagy lehet rá letölteni nem? Akár VLC-t is? :)

Lehet nagy hülyeségeket kérdezek, akkor elnézést :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#770) dh66e válasza Tanisz (#769) üzenetére


dh66e
veterán

Nos én nem ajánlom a wifis megoldást soha mert nagyon sok tényező befolyásolja a stabil vételt.Nálam is vezetéken jön a net hozzá.
Persze attól függ mit bambul az ember rajta.
Itt egy videó egy hasonló lejátszóról kb ugyanazt tudja csak más a doboz meg a távja.[link]
Természetesen ezek médialejátszók és van saját lejátszója is de mivel droidos azt teszel fel ami tettszik.A kodiról nem is beszélve.Teljes hálózatot kezel ha beállítod a kapcsolatokat akkor mindenhonnan le fogja játszani a filmjeidet vagy amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#771) Tanisz válasza dh66e (#770) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi :R

A vezetékes net meg van oldva az nemprobléma.
Ha nem lenne,akkor a wifinek erős a vétel, a környéken nem nagyon van másik zavaró hálózat:)

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#772) dh66e válasza Tanisz (#771) üzenetére


dh66e
veterán

Jah bocsi azt hittem a lannak nem akarsz likat fúrmányolni. Ezt benéztem. :K

(#773) tozso76


tozso76
aktív tag

A 4pda.ru bfs topikjában új infó egy "új " játékosról.
A buyforsure-es Jimmy árulni fog egy Hi3798CV200 soc -al szerelt playert. Van egy pár kép az új himedia q5pro klónról.

[ Szerkesztve ]

(#774) Tanisz válasza dh66e (#772) üzenetére


Tanisz
senior tag

Lannak meg van oldva, még az usb-nek is, de a HDMI-nek olyan nagy a csatlakozója, hogy nincs kedvem 3 centiméteres lyukat fúrni a falra, hogy át tudjam vezetni :)

Bár elvileg a mini DP átférne a jelenlegi csatornán, csak hát hol találok olyan hosszú kábelt DP-ből :)

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#775) mukisrác válasza djnice (#761) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Optikai kábelen megy ki a hang egy házimozi rendszerbe, és bizony néha néha reccsen, karistol egyet a hang, elég ilyesztő hangerőben. Ez mitől lehet? Ez is a kadencia helyes dolog számlájára írható?

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#776) junkpod válasza mukisrác (#775) üzenetére


junkpod
nagyúr

Milyen lejátszóval?

Box's don't touch!

(#777) mukisrác válasza junkpod (#776) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Evolveo Q5 4K, s905-tel

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#778) c4 válasza mukisrác (#777) üzenetére


c4
őstag

Hiba, nagy hiba... Nem is értem, hogy keveredett össze a Himedia a 905-el... Tök más chipset.

(#779) junkpod válasza mukisrác (#777) üzenetére


junkpod
nagyúr

OK, de milyen lejátszóval (applikacioval)?

Box's don't touch!

(#780) mukisrác válasza junkpod (#779) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Bocsánat, félre értettem.
Androidos KODI az aplikáció, nagyjából minden default beállítás, csak a médiatárat adtam hozzá

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#781) tozso76


tozso76
aktív tag

Még egy kis info az uj BFS utodrol, amit Sunhed S3-nak hivnak.
Ali link

Sunhed weboldala

(#782) c4 válasza tozso76 (#781) üzenetére


c4
őstag

Nem enyhén drága... :) Drágább, mint a Himedia Q10 Pro? :) Pláne, ha még rájön a VÁM, ÁFA...
Na meg milyen FW van rajta vajon?

(#783) dh66e válasza tozso76 (#781) üzenetére


dh66e
veterán

huhh nem kicsit beárazták,de majd ebből lehet sokat engedni. ;]

(#784) yodgi


yodgi
csendes tag

Sziasztok, én is Himedia Q10 Pro tulaj lettem, a következőkben szeretnék segítséget kérni.

Az SRT feliratoknál (TXT) hibásan jelennek meg a magyar ékezetes betűk, kivéve persze a PGS feliratokat illetve online tartalmaknál a letöltött feliratokat. A Kodi beállitásaiban a betűtipus "arial.ttf" a karakrterkészlet "Centrál Europe (Windows)" mivel nem találok UTF-8 at. Több féle beállitást próbáltam, de valami elkerülhette a figyelmemet
Valamint szeretném elérni a Kodit iPhone/iPad -ról de ehhez nem engedi beállitani a HTTP távirányitást a Szolgáltatások/Webkiszolgáló menüpont alatt, egyszerűen "Elinditás meghiúsult" üzenettel visszadob.
Én jelenleg külső vinyókról etetem, eddig "mindenevő" :)

(#785) Vincent45 válasza yodgi (#784) üzenetére


Vincent45
tag

Szia!

A héten elvileg megjelenő 1.03-as firmware javítani fogja ezt is. A távirányítást nem próbáltam csak egy letölthető appot androidra.

(#786) mukisrác


mukisrác
aktív tag

Sziasztok, kérnék egy kis segítséget
,
Ma megmakacsolta magát a rendszer, nem hajlandó LAN-on lejátszani semmi. Eddig működött rendesen, ma valamiért nem.
A LAN másik végén egy win10es HP microserver van, többször újra indítottam már a szervert a routert és evolveo Q5 4K média lejátszót is.
Kodiban a Videók/fájl-ban kb 6-7 kísérlet után tudok csak betallózni, ha a lejátszás el is indul, kb 15mp után megakad, nem megy tovább.
Tűzfalat is kikapcsoltam már, de nem segített, teljesen tanácstalan vagyok, mert a hálózat működik, Rdp-n érem el a szervert.

Előre is köszi

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#787) Cesta


Cesta
csendes tag

Sziasztok

Infót szeretnek kerni tőletek valamilyen olcsó androidos gépet szeretnek venni kizárólag kodi használatára tudnátok valamilyent ajánlani ami ki van próbálva és jól működik?

(#788) c4 válasza Cesta (#787) üzenetére


c4
őstag

Szinkronos filmekhez a BFS4KM talán a legjobb, kiegészítve a himedia wrapperrel.

(#789) Cesta válasza c4 (#788) üzenetére


Cesta
csendes tag

Ez valóban jónak tűnik de ettől árban kedvezőbbet szeretnek

(#790) djnice válasza Cesta (#789) üzenetére


djnice
veterán

Ettől olcsóbban csak médialejátszásra alkalmatlan eszközök vannak, ha android is kell. Ha elég az OpenELEC, akkor Raspberry Pi3.

[ Szerkesztve ]

(#791) Cesta


Cesta
csendes tag

én valami ilyesmire gondoltam MXQ S905 Quad Core Android 5.1 Smart TV Box XBMC Wifi 4K 8GB vagy ezt el lehet felejteni?

(#792) DoItYourself válasza Cesta (#791) üzenetére


DoItYourself
addikt

Openelec-el egészen jól használható. Van külön topikja az Amlogic S905-ös lejátszóknak. Részemről egy Beelink M18-at javaslok.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#793) Halihólaci


Halihólaci
tag

Sziasztok! Bár látom nem pörög a topic, azért hátha más is idetéved!
Androidos lejátszóm van, amin a filmeket a Kodi-n nézem, Synology nas-ról.
A fájlkezelőben lett betallózva, szépen le is játszik már mindent, de a Jukebox-os felület nekem sehogyan nem jelenik meg, persze a médiatár sem. Mit kell még tennem? A Synology-n a filmek a video mappában vannak, ez nem is átnevezhető. A betallózott filmekből nem automatikusan hozza létre a médiatárat? A filminformációknak a Universal Movie Scraper-t jelöltem be, de semmi nem jelenik meg!
köszi:Laci

(#794) Halihólaci válasza Halihólaci (#793) üzenetére


Halihólaci
tag

Itt azt hiszem ebbe belegabajodtam, ahová be írtam (vagy be akartam írni) csak 60 hozzászólás volt, de azért örülök,h ide került, jó ez a fórum, ha esetleg vki tudja a megoldást kérem segítsen!
köszi

(#795) tsilver válasza Halihólaci (#793) üzenetére


tsilver
aktív tag

csak a filekezelőben vagy a video, fájlok mappában is be lett tallózva a video könyvtár?
milyen kapcsolaton "nézed" nfs, samba, upnp?

Az UMS-t is beállítottad? annak is van menüje

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#796) Halihólaci válasza tsilver (#795) üzenetére


Halihólaci
tag

A videó-fájlokban lett betallózva, de uppn-en sehogyan nem ment. Aztán Beni2360 segítségével ftp-n betallózva már megjelent a tartalom megadása, onnan már sikerült! :-)

(#797) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok!

Milyen médiaplayert ajánlanátok ami 3d bd iso-kat is viszi és
esetleg androidos verzióban, ami a tv-t s okositja ? :F

:R :R :R

(#798) Beni2360 válasza maxika2004 (#797) üzenetére


Beni2360
félisten

Himedia Q5 pro. kb 155 € még csak elő rendelésbe.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#799) maxika2004 válasza Beni2360 (#798) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi!
jól néz ki !
Ha már igy képben vagy , ajánlhatnál egy olyat is, ( gyergöcnek)
ahol nemkell 3d... stb..., valami egyszerübbet, amin csak a net, és pl medialejátszásnál, mkv, avi érdekes ....
:R :R :R

(#800) c4 válasza maxika2004 (#799) üzenetére


c4
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.