Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) junkpod válasza Jim Tonic (#1650) üzenetére


junkpod
nagyúr

fáradj át az S905 topicba és olvasd el az összefoglalót. A LibreElec egy mini linux amin csak a KODI fut és médiaplayernek hibátlan, sőt.

Box's don't touch!

(#1652) DoItYourself válasza Jim Tonic (#1650) üzenetére


DoItYourself
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1653) Jim Tonic válasza junkpod (#1651) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Már megtaláltam a gyári fórumot. Köszönöm! :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1654) w.miki


w.miki
veterán

Kodi/SPMC beállítható valahogy, hogy az érintő jobbra/balra húzásával tekerjen bele a filmbe előre/hátra, és ne csak a FF/RW gombok nyomására? (Máshol már kérdeztem, de ott nem tudták :( )
+ 1 beállítási kérdés:
Az infosáv 1 mp után tűnjön el, ez hogy állítható be?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1655) altar21


altar21
csendes tag

Hi!
Előre is bocsi ha hülye a kérdés de nincs időm végigolvasni az össz hsz-t. Van egy SCISHION v88 4k androidos mediabox-om. Hogyan tudom elérni, hogy a rácsatlakoztatott külső vinyóra tudjak letölteni torrentről és aztán bárhonnan elérni a file-okat (smart tv, laptop, stb.). A KODI-ban hiába van beállítva, sem a tv sem a laptop nem látja a megosztást. Letölteni laptopról szeretnék mintha egy hálózati meghajtó lenne. Próbáltam a samba-s megoldást meg a wevdav-ost is de a samba-t nem látja a gép valamiért a webdav-nál meg fat-osnak ismeri fel a vinyót ezért nem tudok rá nagyobb álllományokat letölteni. Ja meg a servers ultimate-et, de az se működött meg egyik sem fut háttérben. A saját media server app-ja sem. Amint kilépek eltűnik a megosztás.Tudom ez manapság biztos alap, de még kezdő vagyok ebben. Kérlek segítsetek, mert megőrülök tőle.Köszi.

(#1656) junkpod válasza altar21 (#1655) üzenetére


junkpod
nagyúr

Android alatt ehhez nem jó a Kodi, androidos appot kell erre talalnod.

Box's don't touch!

(#1657) altar21 válasza junkpod (#1656) üzenetére


altar21
csendes tag

Igen ezt eddig is tudtam, azt hittem itt kapok megoldást.

(#1658) zseko


zseko
veterán

Üdv, tudtok ajánlati olyan hardvert kodit használni, amit rá lehet kötni olyan tévére, amin nincs hdmi?

HR24.hu

(#1659) envagyok válasza zseko (#1658) üzenetére


envagyok
veterán

És mi van rajta?
Kompozit, komponens, scart (rgb teljes bekötésű v kompozit),s-vhs,VGA?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1660) Jim Tonic válasza zseko (#1658) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nekem az MXQ pro 4K-n van AV kimenet, de szerintem a legtöbb hasonlón van. Jack-dugós, gondolom, a szokásos kompozit videó + sztereó hang.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1661) zseko válasza envagyok (#1659) üzenetére


zseko
veterán

Huh, hát most egy kicsit távolabb vagyok a tv-től (kb. 1500km-el :DDD), így fejből nagyon nem emlékszem, valamint nem is az enyém, ismerősnek szánnám. Egy hónapja ismerem a kodit, így nem néztem meg tüzetesebben a tv-t, mikor legutóbb rá akartunk kötni egy multimédiás lejátszót, ami nem sikerült a hdmi hiánya miatt, így annyiban hagytuk. Úgy emlékszem, hogy egy első szériások közé tartozó samsung(?) lcd tv, amiken még nem voltak hdmi portok, így ez, és az s-video kivételével más az van. Tehát scart is, és vga is.

HR24.hu

(#1662) SunMount3r válasza zseko (#1661) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

S905 Topic-ban kérdezd meg. Kilehet fogni párat ami van AV kimenet, szerintem azon a TV-n is kell, hogy legyen AV bemenet, de ezt nézzétek meg. Scart, VGA felejtős, hacsak nem valami átalakítóval. Viszont az s905-ös Box-oknál is van lutri a dologban, van amelyiknél nem úgy működik az AV kimenet, ahogy kellene.

(#1663) Pendragon911 válasza Pendragon911 (#1643) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Sziasztok, valaki esetleg tud válaszolni a kérdésemre?

(#1664) blakey válasza Pendragon911 (#1663) üzenetére


blakey
titán

A kérdésednek nem sok köze van a Kodihoz, itt nem biztos, hogy választ kapsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1665) DoItYourself válasza Pendragon911 (#1663) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha esetleg egy linket is tettél volna be róla...
Ha olcsón akarsz jót, akkor S905/S905X a javasolt. Olvasd el a topikjában az összefoglalót.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1666) Pendragon911 válasza DoItYourself (#1665) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Köszönöm szépen! Nézelődök még.

(#1667) Pendragon911 válasza Pendragon911 (#1666) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Elnézést, ha rossz helyre írtam ez ügyben, de valaki kérdezte, miért nem raktam be linket, továbbá ajánlottak konkrét típust is, így kerestem egyet. Erről mi a véleményetek:

[link]

Köszi ismét!

(#1668) air válasza Pendragon911 (#1667) üzenetére


air
nagyúr

Még mindig ez a topik lenne a kérdésed helye.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1669) gpeeter


gpeeter
csendes tag

Sziasztok!

Van egy BFS 4KM-em, kb. egy héttel ezelőttig tökéletesen működött majd gondolt egyet és most nem hajlandó elindulni (csak az android logóig jut)...

(#1670) dh66e válasza gpeeter (#1669) üzenetére


dh66e
veterán

resetelted már?
hátul a két usb között van egy pici lyuk egy tűvel azt nyomd pár másodpercig.

(#1671) gpeeter válasza dh66e (#1670) üzenetére


gpeeter
csendes tag

Magamtól sosem vettem volna észre, köszi, működik! :) :R

(#1672) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

Kodi 16.1 Youtue add-on-ba be lehet állítani az automatikus lejátszást?
Azaz ha rákeresek egy videóra, kidobja a találatokat, majd pl az elsőt kiválasztva lejátsza és a végén nem lép a következp videóra, hanem megáll a lejátszás, nem folytatja a lista további elemeinek lejátszását automatikusan.
Ez PC-n böngészőből, androidos youtube appban ugye lehetséges. Itt van ilyen beállítás és én nem találom, vagy erre nincs lehetőség KODIn?

Köszi! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#1673) junkpod válasza retesz147 (#1672) üzenetére


junkpod
nagyúr

Vagy a yt addon beallitasokban van ilyen vagy ne okval hanem menü és "lejátszás innen" opcióval inditsd.

Box's don't touch!

(#1674) retesz147 válasza junkpod (#1673) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi! :R

Este kipróbálom. A yt addon beállításokat átnéztem már, de ott nem találtam rá megoldást, azért is jöttem segítségért.

Xiaomi 13 eu dev...

(#1675) retesz147 válasza junkpod (#1673) üzenetére


retesz147
addikt

A "lejátszás innen" működik.

Köszönöm! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#1676) tarantito


tarantito
csendes tag

Üdv,

Van egy ouya boxom, ment rajta a Kodi 14.2. Tegnap addig variáltam a tv csatornákkal, kieGekkel, még Mostanra ha factory reset-et nyomok, és újra telepítem a KODI-T, akkor is indításnál csak bevillan, nem indul el.

Merre tovább?

(#1677) Yoker78


Yoker78
csendes tag

Azt honnan lehet tudni, hogy az androidos boxomra lehet e libreelecet rakni?

[ Szerkesztve ]

(#1678) Anonim37


Anonim37
csendes tag

Sziasztok.
Van egy erdekes problemam a mi tob androidos(5) rendszernel talaltam, telepites utan a Kodi 16.1 skin Confluence vagy re-touch ugy indul hogy a betuk helyet csak fuggoleges vonalak vannak nem lehet olvasni,tudtok valami megoldast?

[ Szerkesztve ]

(#1679) DoItYourself válasza Yoker78 (#1677) üzenetére


DoItYourself
addikt

Mi a neve az androidos boxodnak? ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1680) junkpod válasza Anonim37 (#1678) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tiszta, piszkalas mentes androidra Kodi 16 play aruhazas verziót telepitesz úgy hogy előtte a "gyári" kodit már letorolted?

Box's don't touch!

(#1681) Yoker78 válasza DoItYourself (#1679) üzenetére


Yoker78
csendes tag

[Ez] lenne az.

(#1682) GZoli7 válasza Yoker78 (#1681) üzenetére


GZoli7
senior tag

Erre simán lehet.

(#1683) Anonim37 válasza junkpod (#1680) üzenetére


Anonim37
csendes tag

Igen play aruhazas kodi is igy viselkedik! a gyarit uninstall telepites ellot!

(#1684) Yoker78 válasza GZoli7 (#1682) üzenetére


Yoker78
csendes tag

Köszi! Abban tudnál segíteni ,hogy hol találok leírást, hogy hogyan csináljam!

[ Szerkesztve ]

(#1685) GZoli7 válasza Yoker78 (#1684) üzenetére


GZoli7
senior tag

A topicjában mindent megtalálsz. Kezdd az összefoglalóval.

(#1686) Yoker78 válasza GZoli7 (#1685) üzenetére


Yoker78
csendes tag

Köszönöm

(#1687) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Megoldható valahogyan az, hogy a saját értékelésem szerint rendezze vagy szűrje a filmeket, sorozatokat (akár epizódonként)? A zenelejátszókban találkoztam ilyennel, de itt is tetszene, jól ki tudnám használni.
A beállításokban vagy egy kiegészítővel vagy automatikus listával? Akárhogy. (Aeon Noxot használok)

[ Szerkesztve ]

(#1688) junkpod válasza C. s. (#1687) üzenetére


junkpod
nagyúr

Igen, sima ügy. Film listában balra gomb és beállítod a sorrendet.

Box's don't touch!

(#1689) C. s. válasza junkpod (#1688) üzenetére


C. s.
addikt

Szuper, köszi szépen! :)

(#1690) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Most jutottam odáig, hogy csináljak egy biztonsági mentést az itt ajánlott Backup kiegészítővel. Sajnos amint elindítom, hibaüzenetet küld: "Backup hiba, további információk a hibanaplóban". Hol találom a hibanaplót? Épp most telepítettem a Kodi 16.1-es verziójához. A programot újraindítva sem változott a helyzet.

(#1691) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék. A mostani Beelink M18-om (LibreELEC) előtt WD TV Media Player- em (2014-es) volt és abban volt olyan lehetőség, hogy ezen az oldalon párosítottam a készüléket a Youtube-al és ezek után a Youtube videóknál megjelent egy kis ikon, melynek segítségével rögtön lejátszóra küldhettem a videót. Itt ilyenre van lehetőség?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#1692) junkpod válasza Crvsh3R (#1691) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nincs ilyen. Más megoldás van.
Telepitsd a Kodi yt addont. Telepits egy Kodi távirányító appot a telefonra.
Ezek után a telefonos yt appban a megosztásra bokj (ki nyilacska) a listából válaszd ki a play in Kodi lehetőséget és a távirányító app ekkor megnyitja a videot a Kodiban.

Box's don't touch!

(#1693) Crvsh3R válasza junkpod (#1692) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Köszi! Közben találtam rá megoldást (van rá Chrome és Firefox plugin, amivel tökéletesen működik), ha esetleg valakit érdekelne itt megtalálja.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#1694) junkpod válasza Crvsh3R (#1693) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ok. Szóval te desktop pcrol böngészés a youtube-t és azt szeretnéd áttolni kodira! Erre jó a böngésző plugin.
Amit én írtam az androidos yt applikáció alól mukodo megoldás.

Box's don't touch!

(#1695) C. s. válasza C. s. (#1690) üzenetére


C. s.
addikt

Erre valaki?

(#1696) junkpod válasza C. s. (#1695) üzenetére


junkpod
nagyúr

6-os Androidod van? lehetséges, hogy nincs jogosutsága abba a mappába írni amibe kijelölted. Válassz ki olyan mappát (nem az SD kártya) amire írhat a program (pl a usr/kodi akármi mappán belül)

Box's don't touch!

(#1697) hefa888


hefa888
csendes tag

szevasztok!

Van egy Sony android os TV -m. Kodi t nagyon szeretem, de 5,1 es házi mozimon csak 2.1 ben szól. A beállításokban átakartam állítani, de írja ki, hogy szükségem van a AudioDSP (Audio Digital Signal Processing) ra. honnan tudom letölteni? vagy Hogy tudom megoldani a problémát? :)

(#1698) Alfajiri válasza C. s. (#1695) üzenetére


Alfajiri
tag

Továbbra is Windows alatt használod vagy már Android?

Windows 7 esetén a

C:\Users\X.Y.\AppData\Roaming\Kodi\

könyvtárat menteném, ahol X.Y. a felhasználói neved, de a teljes telepített Kodi könyvtárról is készíthetsz másolatot.

Valószínűleg Windows 10 esetén is ugyanez a helyzet, de később megnézem, ha visszaírod, hogy mit használsz.

Androidnál is másolgatok, néhány fontos fájlt elég menteni, vagy az

Easy Kodi Setup Backup/Restore

com-simple-kodi-setup.apk

segítségével a teljeset. Ha nincs sok kiegészítő, akkor pár másodperc, de akár 5 perc is lehet a sok apró fájl miatt.

Ez így elég egyszerű és üzembiztos.

Tehát nem a Kodival mentem a Kodit egyik operációs rendszer esetén sem, hanem egy külső programmal:

Easy Kodi Setup Backup/Restore (Android)
Total Commander (Android & Windows)
File Commander (Android)
Windows intéző (Windows)

[ Szerkesztve ]

(#1699) hedgehog


hedgehog
senior tag

Sziasztok!

Nálatok a Kodi mit csinál, ha a filmlejátszás közben a video megjelenítési módot változtatjátok? Én azt szeretném, ha a fill-ezné a képernyőt (vagyis zoomoljon bele, hogy a fent-lent látható fekete sávok eltűnjenek, és vágódjon le a kép jobb-bal oldala).
Viszont a Zoom-ra csak függőlegesen nagyítja a képet, vagyis valójában stretch, nem zoom. (a wide-zoom ugyanez, a minimize black bars ugyanez).

Egy Philips 49PUS7181 a kérdéses eszköz, SMPC és Kodi Krypton RC ugyanígy viselkedik...

-- aka p3d3str1an

(#1700) hedgehog válasza hefa888 (#1697) üzenetére


hedgehog
senior tag

Hali, az a dsp nem arra való, te a passthrough-ot akarod bekapcsolni. De ne tedd, mert éktelen fehér zaj jön csak a Jarvis Kodiból. Ha a Sony-don már 6-os Android van, akkor iratkozz fel a Kodi bétára (Krypton RC-nél tartanak), ott elvileg működik. Nálam a Philipsen csak 5-ös az Android, ezért nekem a Kryptonnal is csak 2.1 van. Viszont egyszer egy ac3-as hangú filmet sikerült 5.1-ben kiküldenem, SMPC-vel, raw passthrough-ot választva. A dts-t az sem szereti.

-- aka p3d3str1an

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.