Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) arty


arty
veterán

gyors vélemény az Amazon FireTV stick-ről:
- lassúcska, olyannyira, hogy a távirányító néha kettőt megy, lagol, stb. rá kell állni, hogy ne kapkodjunk :)
- tv usb-je simán elműködteti, nincs kábeldzsungel, nincs elhelyezési gond
- amazon alapból a nevemre regelve küldte, kedves figyelmesség (értsd: amazon juzerem be volt lépve az amazonos "androidba" (fireos 5.05 ~ android 5.1))
- Kodi 16.0 install pofonegyszerű volt, buggal egyelőre nem találkoztam (de ~csak h264 kontentre jó, deinterlace nemigazán működik)
- wifije nem túl acélos, 1080p filmek hajlamosak bufferelgetni. ezt talán cachelés optimalizációval tudom finomítani majdan.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#702) Zsol@ válasza huliganboy (#671) üzenetére


Zsol@
csendes tag

Én támogatom az ötletet. :)) Mindkét helyen megfordulok. Itt azért mert android boxon használom a kodit a másikban pedig a MovieShark kiegészítő miatt. Jó lenne ha egy helyen meg tudnék mindent.

(#703) junkpod válasza Zsol@ (#702) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pl telefonokkal is van android topik, játék topik, app topik.
Engem pl más oprendszer nem érdekel ha ide jövök olvasni. Szerintem ez két külön téma, de admin nem vagyok.

Box's don't touch!

(#704) junkpod válasza c4 (#700) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem fontos kényelmi fícsör a felirat online betöltese , meg a lejátszó kinézet és információk is tetszenek (Aeon Nox - tényleg ki milyen bőrt használ, miért?).
Amúgy a beszurt két kép nem releváns, mert nem a Kodi-player vs himediaplyer+imprex van osszehasonlitva .

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#705) c4 válasza junkpod (#704) üzenetére


c4
őstag

Az ízlésekkel nem szállok vitába. Próbáld meg elérni a képeken látható funkciókat a kodi playerrel, nem fog menni. És amiről el is feledkeztem, hogy a kodiplayer alatt nem megy ki a HD hang pass-trough. Szóval se HD hang (Bár egyszer valahogy feltelepítettem úgy egy Kodit, hogy volt HD hang áteresztési lehetőség.), se Imprex... A lejátszószoftver kinézete nem nagyon érdekel, mivel a filmet nézném inkább.
A Kodi egyéb szolgáltatásai rendelkezésre állnak... Magyarán a lejátszás megkezdéséig a Kodi felületét látod és használod, és a lejátszás befejezésével is a Kodi felület kerül a képernyődre..

[ Szerkesztve ]

(#706) DoItYourself válasza huliganboy (#678) üzenetére


DoItYourself
addikt

Pár napja nézegetem a két topikot, a Moviesharkosban inkább a Kodi kiegészítőkről szól a társalgás, itt pedig általánosabb Kodi témákról. Szerintem nincs értelme összekeverni a kettőt. Inkább a topikcímeket kellene egyértelműsíteni, ha ez megoldható utólag.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#707) huliganboy válasza DoItYourself (#706) üzenetére


huliganboy
addikt

OK. Én csak segíteni szerettem volna, ezért is kérdeztem meg!

Természetesen megoldható a cím módosítása írjatok egy moderátornak!

(#708) junkpod válasza c4 (#705) üzenetére


junkpod
nagyúr

Igen, van olyan kodi-fw páros amiben nincs HD hangsáv és BD menü, és van amivel működnek ezek.
A kepjavitasrol : minden tv-ben van ilyen áramkör és beállítási lehetőség.

Box's don't touch!

(#709) c4 válasza junkpod (#708) üzenetére


c4
őstag

Szerintem már elbeszélünk egymás mellett. ha nem is nézel utána, mi a Darbee, VXP, Imprex... stb... kár is erről tovább beszélni.

Neked elég az a képminőség, amit látsz. Nincs ezzel baj.

(#710) junkpod válasza c4 (#709) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tényleg nem kotekedkent: Utána olvastam és nekem csak egy videó loudness kapcsolódnak tűnik, online photoshop, nem javít az semmit csak rak rá egy kis saturaciot , kontrasztot...
De ha neked ez tetszik használd.

Box's don't touch!

(#711) arty válasza junkpod (#710) üzenetére


arty
veterán

+1

utanaolvasni sem kell, a screenshot magaert beszel.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#712) c4 válasza arty (#711) üzenetére


c4
őstag

És mit mutat meg neked a tabletre streemelt képminősége? :D

(#713) headhunter


headhunter
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

(#714) arty válasza c4 (#712) üzenetére


arty
veterán

dinamikus kontraszt, elesseg... ezektol tenyleg nem lesz jobb a kep, csak mas.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#715) c4 válasza arty (#714) üzenetére


c4
őstag

Ha nem kell, kikapcsolod.

(#716) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

A Kodi Windows verziója meg tudja jeleníteni a magyar feliratoknál a hosszú Ő és Ű betűt helyesen?
Van olyan beállítás ahol ez korrigálható?
Régebbi verziónál már próbáltam de nem volt helyes, hullámot jelzett csak.
Míg pld. MPC-HC64 ezt gond nélkül megjeleníti.

Köszi!

(#717) Arolotifar válasza lolchief70 (#716) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam nincs vele gond. Ha rosszul van kódolva a felirat, akkor szokott ilyen előfordulni.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#718) junkpod válasza lolchief70 (#716) üzenetére


junkpod
nagyúr

Emlékeim szerint kodtablat is lehet állítani. De nekem ilyen problémám még nem akadt. A feliratokat online opensubtitles-rol szerzem be.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#719) arty válasza lolchief70 (#716) üzenetére


arty
veterán

"central european (windows)" a jó beállítás

(#701) arty - az AMAZON FIRE TV STICK -ről alapvetően változott a véleményem: amióta csak kodizok, elmultak a lagolások, összeállt a rendszer, maximálisan elégedett vagyok a cuccal. sokkal jobb a juzerexperiensz, mint a korábban hasonló áron beszerzett noname kínai droidos cucc.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#720) lolchief70 válasza arty (#719) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Köszi!!!! Ez így már szépen mutatja a hosszú ékezetes betűket! :R

(#721) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Használ valaki Mele F10 Deluxe vagy Minix Neo A2 lite távirányítót windows alapú Kodi-val?
Hogy működnek a gombok és a milyen vezérlés?

Köszi!

(#722) Vincent45


Vincent45
tag

Sziasztok!

Még új vagyok a KODI-ban és nem értek ezt-azt. Tegnap vettem egy HiMEDIA Q10 Prót és nem tudom lejátszani a filmeket csak sztereóban. Ha bekapcsolom a "hang átengedést" csak sistergés van,ha pedig kikapcsolom akkor csak az említett sztereó. HDMI kábellel van összekötve az erősítővel ami tudja az Atmost,DTS:X-et stb. Használtam a gyári 15.2-es KODI-t,felraktam a 16-ost,17-est de semmi változás. A másik meg,hogy a belerakott 2 TB-os vinyót se tudom elérni Pc-ről így nem tudok rá másolni sem mert csak a 16 gigás belső memóriát látja. Mit csinálok rosszul?

(#723) c4 válasza Vincent45 (#722) üzenetére


c4
őstag

Hááát...A Pro szériát itt még kevesen ismerik, de...
Az elődmodellek esetén a készülék audió beállítómenüjében az audiokimenetet HDMI RAW-ba kellett állítani, a HBR Degrade output szintén RAW 7.1-be.

A Kodi ezekben a modellekben nem tudott HD hangot, ezért volt a himediawrapper, aminek a telepítése után az alapértelmezett lejátszó a Kodiban is a himediaplayer lett.
Az utolsó FW esetén a Kodi menüjében:
Programok, android alkalmazások, himediaXMBCWrapper útvonalon érted el. a telepítés után ki és visszalépsz a Kodiba, a HD hangok máris rendelkezésre állnak.

A vinyót Kodiban a fájlok hozzáadása menüpont alatt a tallózás, gyökérfájlrendszer, "mnt"... és abban sdb, sdc... stb. alatt megtalálod megtalálod.

Hálózathoz pedig a készülék főmenüjében kapcsold be az SMB szolgáltatást.

Így hirtelen ennyi jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#724) Vincent45 válasza c4 (#723) üzenetére


Vincent45
tag

Köszönöm kipróbálom!

(#725) Vincent45 válasza c4 (#723) üzenetére


Vincent45
tag

Sajnos nem jött össze. Nincs ilyen letölthető himediaXBMCWrapper. Marad a fapados Media Center. :O

(#726) c4 válasza Vincent45 (#725) üzenetére


c4
őstag

Van az, csak keresni kell.

(#727) Vincent45 válasza c4 (#726) üzenetére


Vincent45
tag

:R :R :R

(#728) Vincent45


Vincent45
tag

Most már csak a Filezillát kéne jól beállítanom a fájl átvitelekhez és teljes lenne a boldogság :) a Sambához nem értek :B

(#729) junkpod válasza Vincent45 (#722) üzenetére


junkpod
nagyúr

Talán a kodiban és az androidban is be kell a PT-t kapcsolni. Illetve ezek a himedia lejátszók nem wrapperes módban működnek? Akkor pedig a kodiban mindegy mit állítasz, a saját lejatszoban kell beállítani.
Na, látom meg lett a wrapper.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#730) dh66e válasza Vincent45 (#728) üzenetére


dh66e
veterán

5 perc alatt beállítod a smb csatlakozást.Nem kell hozzá érteni csak tudni mit kell s hová írni.

(#731) samyr válasza dh66e (#730) üzenetére


samyr
csendes tag

Ha nem tudod mit hova kell be írni?

(#732) Vincent45 válasza dh66e (#730) üzenetére


Vincent45
tag

Le tudnád írni nekem laikusnak,hogy mit csináljak?

(#733) dh66e válasza Vincent45 (#732) üzenetére


dh66e
veterán

Persze,nagyon szívesen.
0.A PC-n csináld meg az adott meghajtó vagy könyvtár megosztását hogy látható legyen a hálózat számára.(Mindenki)
1.Megnyitod a Kodit és a Videók-Fájlok-Videó hozzáadása...opciót.
2.Itt kiválasztod a Tallózást.Itt megjelenik egy lista,rámész a Windows hálózat(SMB)-re.Amennyiben a windowsos megosztásod sikeresen be lettek állítva akkor már meg is kell jelenjen a Workgroup alatt az összes megosztott cuccod.
3.Megadod a pc ip címét,a windowsos belépési nevedet és jelszavadat és már el is érted a fájljaidat a hálózaton.Ennyi kb.

(#731) samyr
Akkor kérdezel,ezért van a fórum. :)

[ Szerkesztve ]

(#734) Vincent45 válasza dh66e (#733) üzenetére


Vincent45
tag

Köszönöm! :R

(#735) dh66e válasza Vincent45 (#734) üzenetére


dh66e
veterán

Jut eszembe.írnál egy pár sort a lejátszóról?Sokan kíváncsiak rá.

(#736) Vincent45 válasza dh66e (#735) üzenetére


Vincent45
tag

Sok mindent nem tudok írni egyelőre így 2 nap után. MKV és H.265-ös anyaggal próbáltam,szépen vitt mindent a FullHD-től a 4k anyagig és a wrapper felrakása után gond nélkül kezeli a HD hangsávokat is. A képminősége rendben van,itt az összehasonlítási alapom az előző Popcorn A-210-esem volt. Vannak még benne bugok,egyszer le is fagyott de az inkább a KODI hibája volt,a belső lejátszóval nincs baj csak nagyon fapados. Végül nem Samba szervert csináltam hanem FTP-t. Jövőbiztos lejátszónak tűnik mert nagyon erős és támogat mindent amire a későbbiekben szükség lehet: 10 bit,HDR,Atmos,DTS:X. Ha kíváncsiak lesztek még valamire kérdezzetek nyugodtan ha tudok válaszolok :) Az Aliexpressről rendeltem. Szállítással együtt 70 ezerbe volt. Ennyiért nagyon megérte.

[ Szerkesztve ]

(#737) szrobert válasza Vincent45 (#736) üzenetére


szrobert
tag

A képminőség jobb mint a Popié volt?
Én FullHD anyagokhoz rendeltem, WDTV leváltására..
Elsősorban a képminőség jelentős javulása reményében...
A Wrappert le kell külön tölteni, vagy rajta van a kütyün, csak telepíteni kell?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#738) Vincent45 válasza szrobert (#737) üzenetére


Vincent45
tag

Ez nehéz kérdés mert erősen szubjektív. Szép homogén képe van. A WDTV-t nem ismerem. A Q10 Próban van valami képjavító áramkör de nagy különbség nincs. a wrappert fentebb linkelték onnan töltsd le és telepítsd fel mert nélküle nincs hang csak sistergés.

(#739) szrobert válasza Vincent45 (#738) üzenetére


szrobert
tag

Ok, köszi..

(#740) arty válasza szrobert (#737) üzenetére


arty
veterán

én egyébként arra lennék kíváncsi, hogy hogyan tudna egyáltalán eltérni manapság két lejátszó képe?

van egy szabványosan tömörített képed, amit szabványosan dekódolsz (értsd: megvan a hw ereje, hogy ne kelljen trükközni, mint anno a korai h264 dekóderek tették), nem processzálja a lejátszó utólag(!), azaz nem módosítja a kép paramétereit (kontraszt, fényesség, színek, stb). ezután a dekódolt kép kikerül hdmin a megjelenítőre, 1:1-ben.

a megjelenítőn pedig - ha akarod - el tudod rontani kedved szerint a képed :D (élesítés, kontrasztal játszás, szííntelitettség. stb - de ezt bármilyen lejátszó kiküldött képével megteheted!)

az meg ne legyen már szempont, hogy a lejátszóba drótozott "képjavítás" kinek-kinek izlésére rontja-e a képet ... totálisan szubjektiv, engem a hideg kiráz mindenféle megkerülhetetlen "manipuláció" gondolatától.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#741) c4 válasza arty (#740) üzenetére


c4
őstag

Mondod ezt úgy, hogy a nézett videó képe xarrá van manipulálva. :D

(#742) arty válasza c4 (#741) üzenetére


arty
veterán

a plazmám és a vetitőm is kalibrált (valaha volt kalibrálva...), forrásoldalról is minél kevesebb manipulációt szeretnék küldeni rájuk... szal ezt most nem egészen értem :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#743) c4 válasza arty (#742) üzenetére


c4
őstag

Már a film készítésekor, annak utómunkáin jelentős beavatkozások történnek.
Erre szokták azt mondani, "A rendező így álmodta meg.", hát nem; a rendező tök más képet néz, mint egy home verzióba kiadott videóanyag. A vágóasztalon akár 500 Mbps, XYZ, 4:4:4, csatornánként 12 bites színmélységű, veszteségmentes anyagból álmodoznak.. Aztán ebből valami szoftveresen agyontömörített herélt valami kerül a polcunkra. Ez van.

(#744) junkpod válasza c4 (#743) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mert a mozivaszonra mi kerül szerinted?

Box's don't touch!

(#745) c4 válasza junkpod (#744) üzenetére


c4
őstag

A mozivászonra szervertől függően akár a lejjebb felsorolt technikai adatokkal rendelkező DCP anyag kerül.
Természetesen vannak ennél kisebb felbontóképességgel rögzített és letárolt filmek. De a leggagyibb max. bitrátája is elérheti a 2K vagy 4K 256 Mbs bitrátát. 4:2:2, RGB/YUV 12 bites színmélységgel.

[ Szerkesztve ]

(#746) junkpod válasza c4 (#745) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na látod, 4:2:2...
A mozis hangrendszerek beallitatlansagarol ne is szóljunk.
Én százszor jobb kép és hang minőségnek érzem az otthoni remux fájlt is mint egy mozi "elmenyt".

Box's don't touch!

(#747) c4 válasza junkpod (#746) üzenetére


c4
őstag

OFF

A mai home videók 4:2:0-ában tárolódnak 8 biten a hangrendszert ne keverjük ide légyszi, nem hinném, hogy egy átlag lakásban akkora hangnyomást el lehetne érni, mint egy olcsó és félig beállított moziban. Szóval nézz csak meg egy képkockát 265 Mbs, 4:2:2, 12 bites letárolásban, majd vesd össze ezt úgy, hogy letömöríted 20 Mbs, 4:2:0, 8 bites képkockával a kalibrált monitorodon. Aztán rájössz, hogy nagyjából semmi nem stimmel az eredeti képhez képest. A színészt felismered, meg a formákat. De hogy a színek, színárnyalatok, a kép részletessége mivé válik, attól is függ, hogy állítod be a szoftvert, amivel tömörítesz. Örülök, ha nagyon tetszik a DCP divixe a BD. :) De a film forgatásakor is módosítják a rögzített képet, különben minden film kb. olyan képi világú lenne, mint a Barátok közt. Mechanikusan és elektronikusan filtereznek, effekteznek...és ezernyi filmes trükkel módosítják a nyers képet. Majd kérdezz meg egy filmes szakembert, mi meló, hogy ne tévéfilm-szerű legyen egy mozis nagyjátékfilm...

ON

(#748) arty válasza c4 (#743) üzenetére


arty
veterán

teljesen oke, amiket irtal - sajnos.
de ha lehet en MEEEGTOVABB mar nem rongalom a kepet, de azt is elfogadom ha valaki pl mozgasinterpolacioig is sullyed :D csak ahogy mondtam, innentol a "jobb" kep totalisan es megfoghatatlanul szubjektiv fogalom

mintha valaki azt kerdezne:
"melyik az a lejatszo aminek a kepbeallitasai szerintetek nekem legjobban tetszenenek?" - abszurd, nem?

amugy neken is az otthoni rendszer tetszik jobban, mint a mozik 80%a - mert azt szoktam meg, ennyire egyszeru :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#749) c4 válasza arty (#748) üzenetére


c4
őstag

"jobb" kép totálisan és megfoghatatlanul szubjektív fogalom.."

Igen. Szubjektív fogalom. Nemhogy médialejátszónál, de HTPC-nél is kérdéses, hogy mi a "jobb", mert ugye az sem mindegy, NVIDIA vagy ATI kártyáját épít bele a delikvens, milyen lejátszószoftvert preferál vagy használ... És az egyéni ízléssel amúgy se lehet mit kezdeni...

Az a lényeg, hogy elégedett vagy a saját készülékeiddel. Csak ne feledjük, hogy amit kapunk, messze áll attól, amiből készítették, a valóságtól meg fényévekre is akár. Ennyit szerettem volna mindösszesen kihozni ebből a kérdésből. Az új UHD-BD szabvány egy továbblépés lehetősége... Ennek a lehetőségnek kell a piacra kerülő médialejátszóknak mindinkább megfelelni.

(#750) junkpod válasza c4 (#747) üzenetére


junkpod
nagyúr

Aztán rájössz, hogy nagyjából semmi nem stimmel az eredeti képhez képest. A színészt felismered, meg a formákat....

Vicces vagy. Te most tényleg egy raw formátum mbps értékéhez méret mondjuk egy BD lemez mbps értéket?
Nagyon meg lennék lepve ha vakteszten különbséget tudnál tenni a két mozgókép lejátszás között. (ugye a kép kocka összehasonlítás nem releváns egy mozgókép tomoritesnel).

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.