Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) blakey válasza junkpod (#1450) üzenetére


blakey
titán

Ettől én még az eredeti elnevezést tenném be, azaz: The.Valdemar.Legacy.II.The.Forbidden.Shadow.2010

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1452) Hyena válasza SunMount3r (#1448) üzenetére


Hyena
senior tag

Az alabbi linken talalhato program is sokat segithet a filmek helyes atnevezeseben es utana mar jol felismerik a scraperek.

http://www.filebot.net/

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#1453) C. s. válasza junkpod (#1446) üzenetére


C. s.
addikt

junkpod, blakey:

Köszönöm szépen a sok segítséget! :K

Közben magam is olvasgattam a Kodiról, és találtam egy remek 4 részes leírást a használatáról a logouton, zsigus oldalán. Minden kodihasználónak ajánlom figyelmébe, mert nagyon hasznos mindazoknak, akik most ismerkednek a programmal vagy elakadtak valamivel. A top 10 blogbejegyzés között találhatók a jobboldalon.

Az okozta a problémát, hogy az átnevezéseket és áthelyezéseket valamiért figyelmen kívül hagyja a program a médiatár frissítése ellenére is, ha az adott filmet már korábban leltárba vette. Örülnék, ha valamikor azt is javítanák benne. A megoldás az 1. rész második harmadának a végén található (a "Második módszer" végén, az "Extrák" előtt). Rendberakom a filmjeimet a tőletek tanultak alapján :K , és tiszta lappal az elejéről kezdek mindent, az lesz a legegyszerűbb.

Eszembe jutott egy kérdés! A beállításokban van valami olyan, hogy a filmek külön könyvtárban vannak-e. Ezt úgy kell érteni, hogy az egyik könyvtárban a filmek, a másikban a családi fotóalbum vagy filmenként külön-külön alkönyvtárban? Nem mertem piszkálni ezt a beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#1454) junkpod válasza C. s. (#1453) üzenetére


junkpod
nagyúr

Jobb gomb menü és film eltávolítása médiátárból majd infó gömb és kereses. Vagy infó gomb és frissítés gomb és máris keresi az új nevet.
Egyszer úgy is rendbe kell rakni...

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1455) C. s. válasza junkpod (#1454) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi, ezt ki fogom próbálni a megjelenő, de le nem játszható (átnevezett) filmekkel.
A "külön mappás" kérdésemre esetleg tudod a választ? (Az utolsó bekezdésben írtam.)

(#1456) Suineg válasza junkpod (#1427) üzenetére


Suineg
senior tag

Eddig nagyon köszönöm és várom, hogy legyen időd screenshottokat készíteni..

(#1457) disy68 válasza C. s. (#1455) üzenetére


disy68
aktív tag

Szia, ha törölsz egy fájlt (átnevezés is játszik) és nyomsz egy frissítést, akkor a kodi nem fogja kivenni a library-ből. Itt a 3-as pont-ot nézd meg.

Settings → Videos → Library → Clean library...
Remove items from your library that can't be found (either renamed, deleted, or on removable storage that is currently unplugged).

szerk: link lemaradt

[ Szerkesztve ]

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#1458) C. s. válasza disy68 (#1457) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Köszi! Ez vajon a több gigányi, netről letöltött adatot is törli vagy csak a könyvtárstruktúrát?

(#1459) disy68 válasza C. s. (#1458) üzenetére


disy68
aktív tag

Nem egészen értem a kérdést, a clean library a gépedről törölt (tehát a kodi számára nem elérhető) dolgokat szedi ki a listákból. Fájlokat nem fog törölni.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#1460) C. s. válasza disy68 (#1459) üzenetére


C. s.
addikt

Arra gondoltam, hogy a filmekhez tartozó borítóképeket és a tartalom leírását törli-e. Mert attól, hogy egy filmet átnevezek, még kellenek ezek az adatok, persze gondolom, hogy le tudja akárhányszor tölteni, csak az idő. Ezt adott esetben bele kell majd kalkulálnom, ha nem akarom este félbeszakítani a műveletet, hanem inkább egy szuszra szeretném letudni.

Illetve, ha meghagyja ezeket az adatokat, hogyan tudom eltávolítani a fölösleget abban az esetben, ha a filmet véglegesen törlöm a gépről, mert nem tetszett? Átgondolva: valószínűleg törli azt, amihez nem találja a filmet (pl. átneveztem), és újra letölti a szükséges infót, ha megtalálja a filmet az új helyen vagy új névvel. De nem tudom biztosra.

(#1461) blakey válasza C. s. (#1460) üzenetére


blakey
titán

Nem tart sokáig a keresés, 4000+ filmem, sorozatom van és 30000+ zeném, kb 20 perc alatt végigmegy. :)
A felesleget meg Beállítésok/Videó/Médiatár tisztításával tudod eltávolítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1462) C. s. válasza blakey (#1461) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi! 20 perc? Az remek :) . Attól tartottam, hogy ez sokkal nagyobb macera, mert először nekem az volt. Már tudom, hogy valami balul üthetett ki a telepítés során, mert miután leszedtem és újra fölraktam, egészen másképp viselkedett. De akkor már nem mertem egyszerre megadni a könyvtárakat, nehogy ismét úgy járjak. (Az első telepítésű nem akarta leállítani a médiatár legelső keresését, hiába nyomkodtam, csak körbe pörgött, még kilépni sem tudtam a programból, mert olyankor lefagyott. Az újratelepítés minden gondomat megoldotta, pedig mindent ugyanúgy csináltam. Van ilyen.) :)

[ Szerkesztve ]

(#1463) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv!

Új vagyok a KODI-hoz, és 2 dologra eddig nem sikerült rájönnöm (Android-os boxon futtatom)

Ha bedugok egy pendrive-ot, és arról szeretnék lejátszani egy videofájlt library-hoz adás nélkül, azt hogy tehetem meg? Fájlkezelőnél látom azokat a forrásokat amiket hozzáadtam, hogy onnan behúzza a dolgokat, letöltsön borítót stb, de én ezt nem akarom megtenni, megnéztem, húzom ki a pendrive-ot, többet nem lesz ott a fájl.

Azt hogy lehet ellenőrizni hogy mely fájlok lettek hozzáadva rendesen a film/sorozat/stb. kategóriába? Vannak olyan videók amiket hiányolok onnan, Kodi valamiért nem ismerte fel őket, ezt szeretném javítani vagy manuális kereséssel vagy máshogy.

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#1464) air válasza tonyrulez (#1463) üzenetére


air
nagyúr

Videók - Fájlok és kitallózod a filmet a pendrive-ról.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1465) tonyrulez válasza air (#1464) üzenetére


tonyrulez
őstag

Áhá, köszönöm :R

4 8 15 16 23 42

(#1466) oris


oris
aktív tag

Az HBO GO csak wifin keresztül hajlandó működni, a lan csatlakozást nem ismeri fel. Hogyan lehetne rávenni a lan-nal való működésre? (Mecool BB2, Amlogic S912, 2G/16G)

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#1467) a2d2 válasza oris (#1466) üzenetére


a2d2
addikt

Nálam semmi gond vele LAN-on.
Az ég világon semmit nem állítottam csak telepítettem és kész.

Bocs, elfelejtettem hogy már UPC horizont-om van. De volt HBO GO is és szerintem az is lanon ment nálam.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1468) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Mik az ajánlott beállítások kodin? Egy beelink mini mx S905 1gb-os verzión használom. Amit észrevettem hogy osszeségében nagyon jó de néha döcög egyet a lejátszás! Nem durva de én észreveszem. Van valami beállítás ami ezt megoldja? Köszönöm előre is a segítséget.

(#1469) blakey válasza Imi1981 (#1468) üzenetére


blakey
titán

A megoldás a LibreELEC vagy olyan tv ami kompenzálja a lejátszó hiányosságait mivel android alatt az említett lejátszó nem képes a kadenciahelyes lejátszásra, tehát 24p esetén pontosan az ilyen döcögések lesznek jelen. LE alatt nem lesz ilyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1470) Imi1981 válasza blakey (#1469) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz! Pont ma akarom felrakni. A tévém (48h6400) tudja kompenzálni (motion plus - egyedi - 10/4) azt amire szerintem te gondolsz, de nálam nem állandó apro szaggatás döcögés van hanem néha pár percenként 1 de az is egyhe.
Persze ettől függetlenül a LibreELEC-et ki fogom próbálni csak előtte jól átolvasom a telepítés menetét.

(#1471) junkpod válasza Imi1981 (#1470) üzenetére


junkpod
nagyúr

Egy panasonic plazma 60Hz-re állítva turhetore kompenzál nincs akadozas de svenkeknel látszik azért.
LE és minden a helyére kerül.

Box's don't touch!

(#1472) blakey válasza Imi1981 (#1470) üzenetére


blakey
titán

De, én pontosan arról irok, a tv-d nem kompenzálja ezeket a hibákat, kevés tv tudja, Sony egyes modelljei tudják, pl.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1473) Imi1981 válasza blakey (#1472) üzenetére


Imi1981
veterán

Azt hittem a motion plus - nak kompenzálnia kéne. Most végre hazaértem lassan nekiugrok az LE felrakásának.

(#1474) tomp


tomp
félisten

Sziasztok!

A meglévő Chromecast és Chromecast 2 mellé keresek olyan lejátszót ami tudja a 24p-t és nem kell mindenféle dolgot telepíteni rá. Nem ismerem a KODI-t. DLNA módban néznék rajta filmet AC wifin. Azaz telefonon appban kiválasztom a filmet és indul az eszközön. Kinéztem az Amazon Fire TV-t.
Ahogyan olvastam előhozható ezen a 24p. Kérdés, hogy a sticken is vagy csak a boxos kivitelen?
A segítségeteket előre is Köszönöm! :R

(#1475) blakey válasza tomp (#1474) üzenetére


blakey
titán

Ha Kodit szeretnél használni akkor felesleges rossz a DLNA, SMB, NFS a jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1476) tomp válasza blakey (#1475) üzenetére


tomp
félisten

Nem feltétlenül fontos a KODI mivel soha nem használtam és nem is ismerem.
BubbleUPnP-ből egyszerűen indítanám a filmet. Gépen fut a Plex Media Server. Arra kapcsolódnék a Bubble-el. A Fire TV csak az első kiszemelt. A lényeg, hogy valami egyszerű kütyüt szeretnék.

(#1477) junkpod válasza tomp (#1474) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tedd fel egy pcre a kodit és ismerkedj meg vele.

Box's don't touch!

(#1478) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Most nem tudom melyik kodi topikba írjak de mivel tv box-on van ezért itt kérdezek. Most nézegettem hogy LibreELEC-en kodin lehet torrent kliens kiegészítőket leszedni. Melyik ajánlott ezekből ami rendesen működik? Gondolom külső vinyóra tud letölteni? Az uttorentet néztem és ott az tetszett hogy írták hogy webui-t is lehet állítani.

(#1479) Imi1981 válasza Imi1981 (#1478) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát ezek nem tudom mik de nem az amire gondoltam..

(#1480) junkpod válasza Imi1981 (#1478) üzenetére


junkpod
nagyúr

A kodi repoban a utorrent és a transmission is csak gui a máshol futó kliensek vezerlesehez.
Torrent kliensek a LibreElec repoban a szolgáltatások között vannak, transmission kliens jó lesz.

Box's don't touch!

(#1481) Imi1981 válasza junkpod (#1480) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz! Meglesem

(#1482) Imi1981 válasza junkpod (#1480) üzenetére


Imi1981
veterán

Ezt hol találom? Mert keresem tényleg de csak kodihoz találok kiegészítőket.

(#1483) headhunter válasza oris (#1466) üzenetére


headhunter
addikt

Nálam is csak Wi-Fi-n működik... (Zidoo X6 Pro, SONY KDL-43W807C)

(#1484) tomp válasza junkpod (#1477) üzenetére


tomp
félisten

Felraktam gépre.
Nem rossz így első látásra. :) Telepítettem a Plex kiegészítőt, kíváncsi voltam hogyan jeleníti meg de hibát ír ki amikor kapcsolódni akarna.
Lehet az a baj, hogy a plex és kodi is ugyan azon a gépen fut?

Ez a videó alapján átkapcsolható az Amazon Fire TV Stick 24Hz-re.
Akinek van Fire TV eszköze megnézné, hogy valóban lehetséges még? :)

(#1485) junkpod válasza tomp (#1484) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kodihoz inkább közvetlen vagy hálózaton megosztott fájlok lejátszását javasoljuk. Képes dlna streamelni fogadására is de azzal korlátozódik a a felhasznaloi élmény.

Box's don't touch!

(#1486) tomp válasza junkpod (#1485) üzenetére


tomp
félisten

A felhasználói élmény annyira nem foglalkoztat. Chromecastnál sincs semmilyen élmény. Telefonon kiadom neki, hogy melyik filmet indítsa el a gépről és annyi. Semmi extra nem kell számomra. Én egy ilyen 1.0-s felhasználó lennék a kodinál. :D
Ha maga a Fire TV nem támogatja a DTS-t, a kodit rá lehet arra venni, hogy küldje ki közvetlenül? Passthrough módban? :)

(#1487) junkpod válasza tomp (#1486) üzenetére


junkpod
nagyúr

A tv boxokban általában nincs dd és dts dekodolas támogatás. Passthrough inkább. Viszont ahhoz hogy működjön 3 rétegnek összehangoltan kell ezt támogatnia: hw soc, oprendszer, lejátszó szoftver. Jelenleg a legjobb oprendszer erre a LibreElec (elec=embedded linux entertainment center) ami előre telepítve tartalmazza a Kodi szoftvert is.

Box's don't touch!

(#1488) dh66e válasza tomp (#1484) üzenetére


dh66e
veterán

Szia!
Nekem van fire tv stickem. Megnézem neked holnap .

(#1489) dh66e válasza dh66e (#1488) üzenetére


dh66e
veterán

Megtaláltam a sticket,próba,Működik a dolog. :K

(#1490) junkpod válasza dh66e (#1489) üzenetére


junkpod
nagyúr

Teljes infó az lenne ha teszt videón ellenorizned hogy 23,976 lejátszás megy-e? Illetve hogy ezt kézzel kell minden film előtt váltani vagy automatikusan megy?

Box's don't touch!

(#1491) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Olyan Android boxot keresek, ami alkalmas Netflix, TV GO futtatására is. Teljesem laikus vagyok a témában, mit ajánlanátok, mi a választék?
Köszi!

(#1492) junkpod válasza IG55 (#1491) üzenetére


junkpod
nagyúr

TVGO szokott menni beszámolók szerint, nekem nincs közvetlen tapasztalatom. Netflixhez meg nézd meg a hivatalos oldalukat és az ott szereplő eszközök közül válassz, mert különben esetleges és SD minőség lesz az eredmény.

Box's don't touch!

(#1493) Kenderice


Kenderice
senior tag

Üdv.
Egy kis segítség kellene.
Libreelec-et telepítettem fel a boxomra.
Feltettem a tvheadend-et, de a webes felületen a beállításoknál a tv adapterekben nincs semmi, pedig egy DVB-S és egy DVB-C tuner van a boxban.
Kell esetleg hozzá még valamilyen addon, hogy be tudjam állítani a tvheadend-et?

Köszi előre is.

(#1494) DoItYourself válasza Kenderice (#1493) üzenetére


DoItYourself
addikt

Egy Amiko A3 combo boxod van, ezt nem árt leírni, vagy arra a hsz-re hivatkozni [Válasz] gombbal, ahol ezt leírtad október 16.-án. Enélkül nem sok esélyed van arra, hogy valaki segít.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1495) tomp válasza dh66e (#1489) üzenetére


tomp
félisten

Szuper, köszi! :)
Film lejátszásnál is megy hiba nélkül a 24p?

(#1496) sixer66


sixer66
senior tag

Szép estét!

Van egy androidos Huawei tabletem és KODI-t szeretnék felrakni rá, de ha felmegyek a play áruházba akkor azt írja, hogy nem kompatibilis a készülékkel.
Libreelec-et fel tudok valahogy heggeszteni a tablet-re?

(#1497) DoItYourself válasza sixer66 (#1496) üzenetére


DoItYourself
addikt

Kodi.tv oldalról is le tudod tölteni az apk-t. A LibreELEC egy spéci linux operációs rendszer, nem tabletre való, nem is lehet rá feltenni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1498) junkpod válasza Suineg (#1456) üzenetére


junkpod
nagyúr

és a beígért screenshotok az Aeon Nox főmenü testreszabásáról, ezzel mindent be tudsz állítani.

ilyen lesz:

ezeket kell beállítani:




Box's don't touch!

(#1499) dh66e válasza junkpod (#1490) üzenetére


dh66e
veterán

& (#1495) tomp
A hét második felében tudom lecsekkolni ezeket én is kíváncsian várom hogy fog működni élesben.
Mondjuk fura hogy ezt így elrejtették a felhasználók elől nem tudom mi értelme volt ha már tudja ezt a módot is. :F

(#1500) IG55 válasza junkpod (#1492) üzenetére


IG55
senior tag

Milyen ajánlott típusok vannak, hol keressek android boxokat, honnan érdemes választani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.