Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) junkpod válasza tomp (#1599) üzenetére


junkpod
nagyúr

Értem, hogy nincs transzkodolas, de a lejátszást így is a laptop végzi.
Ha már így, akkor az is jobb megoldás, ha egy vinyot usbn raakasztasz a Kodi boxra amit beallitasz sugárzásra alkalmasnak is. Így a filmeket direktben nézed kodi-n, de szükség esetén más eszközön is megnézheted. A box kevesebbet fogyaszt és hallkabb és olcsóbb (elhasznalodas).

Box's don't touch!

(#1602) tomp válasza junkpod (#1601) üzenetére


tomp
félisten

Laptop végzi? Ezt hogy érted? Plex csak adatbázis nálam. A lejátszó megkapja az adatbázisból a film elérési útvonalát és elindítja.
pl Zidoo boxra felraktam a BubbleUPnP appot. Ha rámegyek azzal a plex adatbázisra és az az egyik film infójára akkor ott lesz a gép ip címe meg a végén az xy.mkv. Ha Kodiban Plex kiegészítőt indítok akkor ott is csak betölti távolról. A laptop csak háttértár. Ha elindult a film, akár ki is jelentkezhetek a windowsban. A film megy tovább.

(#1603) blakey válasza junkpod (#1601) üzenetére


blakey
titán

Nem, csak akkor végzi a lejátszást a laptop ha ez engedélyezve van, sokáig használtam Plex-et és mindig ki volt kapcsolva ez a funkció, tehát a lejátszóra volt bízva, higy letudja-e játszani vagy sem. Az más kérdés, hogy a Plex a legnagyobb erőforrás igényű szerver, pontosan emiatt már nem használom a NAS-son, helyette a Serviio megy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1604) junkpod válasza blakey (#1603) üzenetére


junkpod
nagyúr

Értem. Koszi.

Box's don't touch!

(#1605) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Ftp klienst lehet kodiba telepíteni? A kiegészítők közt nem találtam vagy csak olyan neve van amiből nem tudom, hogy ftp kliens. Vagy esetleg ftp szerver feleség van rá? Az lenne a lényeg hogy telóról tudjak hálózaton keresztül másolni rá lehetőleg jó sebességgel. Egy beelink mini mx S905 1gb-os Tv box-on LibreELEC-en kodin akarom ezt megvalósítani. Net kábellel van rákötve nem wifin. Kösz előre is a segítséget!

(#1606) blakey válasza Imi1981 (#1605) üzenetére


blakey
titán

SMB/NFS-en is tudsz rá másolni, telepítesz a telefonra egy fájlkezelőt és csatlakozol a boxhoz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1607) Imi1981 válasza blakey (#1606) üzenetére


Imi1981
veterán

Most próbáltam es file explorer-el és látja is és tudok is másolni rá de nagyon lassan 1.30 MB/s míg androidon kb 20MB/s - el tudok rá másolni. De nem találom ezt a SMB/NFS beállítást! Lehet nem is úgy csatlakozok a telóval rá.

(#1608) Imi1981 válasza blakey (#1606) üzenetére


Imi1981
veterán

Most pc-n is próbáltam és ott is megjelenik a libreeleck de ott ha megnyitom csak üres mappák fogadnak és nem tudok rá másolni meg semmit .Valami beállítási hiba? De mi ?
Az ftp kliens azért lenne még jó ha lenne rá mert akkor LibreELEC alatt is tudnék letölteni a seed szerveremről.

[ Szerkesztve ]

(#1609) blakey válasza Imi1981 (#1608) üzenetére


blakey
titán

Tudnod kell másolni sőt a csatlakozatott vinyót is megjeleníti, én sűrűn használom, most is firmware-t frissítettem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1610) Imi1981 válasza blakey (#1609) üzenetére


Imi1981
veterán

Most a beállításokban megtaláltam ezt az SMB ügyfél menüt. Itt kell állítani valamit? Vagy hol állítsam be azt amit írtál SMB/NFS megosztási módot? Ez most nem tiszta nekem meg az a baj hogy azt se tudom mit hogy állítsak.

(#1611) blakey válasza Imi1981 (#1610) üzenetére


blakey
titán

Beállítások/LibreELEC/Szolgáltatások alatt kell bekapcsolni a SAMBA elérést, semmi mást nem kell beállítani hozzá.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1612) Imi1981 válasza blakey (#1611) üzenetére


Imi1981
veterán

Az be van kapcsolva. Telóról tudok oda vissza másolni. telóról box-ra 8MB/s a másolási sebesség ami elmegy, box-ról telóra viszont csak 1.30 MB/s. A PC meg csak üres mappákat lát (Windows 8.1). Na mindegy ez van.
Akkor ftp kliens nincs rá?

(#1613) blakey válasza Imi1981 (#1612) üzenetére


blakey
titán

LE alá nem tudom, még nem néztem utána.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1614) Alfajiri


Alfajiri
tag

Egy fura rejtélyre keresek megoldást:

S912 + Android 6 használata mellett a Kodi 17 valami után elsötétül (nem képernyőkímélő DIM, hanem egy MKV fájl lejátszása lesz ilyen) kb. 15-25 %-os mértékben. Sima teljes kikapcsolás nem segít, de a Vidon XBMC programmal lejátszva jó, és utána a 17-es Kodi is visszaáll a megfelelő értékre. A készülék 220-ból kihúzását még nem próbáltam, de valószínűleg azután is jó lenne.

(#1615) DoItYourself válasza Alfajiri (#1614) üzenetére


DoItYourself
addikt

Valamilyen HDR beállítás?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1616) junkpod válasza Alfajiri (#1614) üzenetére


junkpod
nagyúr

szerintem akkor használd a vidon-t jobb is mert van benne hd hang pt. Amúgy a kodi17 még mindig beta ha jól sejtem.

Box's don't touch!

(#1617) Alfajiri válasza junkpod (#1616) üzenetére


Alfajiri
tag

Nem arra kellenének tippek, hogy mit használjak.
Azt kellene megtalálni, hogy mi az elsötétedés oka.
Csak hosszabb idő (több óra) után jelentkezik.
Mintha csak az MKV fájloknál jelentkezne, de ezt később pontosítom.

(#1618) blakey válasza Alfajiri (#1617) üzenetére


blakey
titán

Valószínűleg HDR-rel kapcsolatos, azaz ha nem HDR képes megjelenítőn nézed akkor előfordulhat, hogy sötétebb lesz a kép. S905X-el kapcsolatban is felmerült LE alatt. Azt esetleg megnézheted, hogy a lejátszóban van-e erre vonatkozó rész

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1619) Alfajiri válasza blakey (#1618) üzenetére


Alfajiri
tag

A lejátszó beállításánál HDR Auto/Be/ki lehetőség van, jelenleg a Ki érvényes.

(Ha ismerném a probléma okát, elkerülném, így csak javítani tudom a Vidon segítségével.)

[ Szerkesztve ]

(#1620) junkpod válasza Alfajiri (#1617) üzenetére


junkpod
nagyúr

De te most egy béta állapotú szoftvertől várod el a tökéletes működést, ráadásul a hardvered NEM TÁMOGATOTT a KODI 17 által.
A 16-os KODIban még vannak ALOGIC specifikus megoldások, a 17-esben már csak szabványos android utakon közlekedhet a kép és a hang, amit viszont az S912+android páros nem támogat.
Hidd el jót akarok: használj KODI16-ost vagy vidonme-t vagy esetleg SPMC-t. Más lehetőséged nincs.

Meg hát nehéz megoldani a problémádat, ha nem ismerjük az mkv fájl tulajdonságait aminél jelentkezik a probléma.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1621) Alfajiri válasza junkpod (#1620) üzenetére


Alfajiri
tag

Amire a Kodi 17 teszt változatot használom arra jó.
Nem várom el, hogy tökéletes legyen.
Ismerkedünk.
Az elsötétedést valószínűleg más okozza, csak nem tudom mi.
Sok minden fut a kütyün.
Majd rájövök.

(#1622) xitron1


xitron1
újonc

Hali

Nem olvastam végig a ~1600 hozzászólás (bocsi), de hátha tudja valaki a problémám megoldását.
Lett egy androidos SONY tévém (X8309C). A hálózatról, ill. pendrive-ról lejátszott mkv-knál nem lehet képarányt állítani, és az 1920x800, meg hasonló nem teljes képernyős videók széthúzva, teljes képernyősen jelennek meg. A SONY szalonban javasolták a KODIT-t (Jarvis) és azzal teljesen jó is az ilyen fájl - képe. Azonban ennél meg hang probléma lépett fel. Onkyo 545-ös erősítőre megy a TV hangja HDMI ARC-n keresztül (de próbáltam optikai hangkábeken is). A TV-ben a HDMI-n át van engedve a többcsatornás hang, ha a belső lejátszóval megy a film, van is DTS, meg Dolby hang. Ha viszont a KODI-val játszom le és a setupban be van kapcsolva a hang átengedés, éktelen sípolás hallatszik az erősítőn, mintha nem tudná dekódolni ezeket, pedig DTS ThruHD-t és Dolby Atmost is tud. Ha kikapcsolom, akkor meg minden hang PCM 2.0 lesz. Be van kapcsolva a Dolby és a DTS dekóder:

Ha valakinek van valami ötlete, kérem ossza meg velem. (Ja igen, próbálkoztam az SPMC-vel is, a VidOn meg nem kompatibilis a tévével.)

Köszi

(#1623) blakey válasza xitron1 (#1622) üzenetére


blakey
titán

A TV nem fog kiadni HD hangokat, meg kell elégedned a DTS és az AC3 (Dd) hangokkal. A Sony tv topokjában érdeklődj, hogy miket kell még beállítani ahhoz, hogy ne csak PCM hangod legyen. A helyedben, TV-n nem Kodit használnék, ott inkább MX Player, BSPlayer, Archos ami jobb a Kodinál android alatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1624) xitron1 válasza blakey (#1623) üzenetére


xitron1
újonc

Hali

Én megelégednék a sima multihangokkal is, a HD-t elengedném, de ahogy írtam, a DTS és a DD5.1 sem jön át, de csak KODI-ról.
A SONY topicot is meg fogom próbálni, de nem hiszem, hogy a tv-n tudnék még bármit is állítani, nem mellesleg pedig a tv saját playerével lejátszott mkv-k átadják a multi hangokat.
Az MX Playert nem bírtam rá, hogy hálózatról játsszon le fájlt (bár lehet, hogy csak én bénáztam, ill. csak a free-t próbáltam), az Archos-szal ugyanez a helyzet. a BSPlayert még nem próbáltam, köszi a tippet. (Sajnos az általam PC-n igen megkedvelt KMPlayer androidos változata nem kompatibilis a SONY tv-vel.)

[ Szerkesztve ]

(#1625) junkpod válasza xitron1 (#1624) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pedig a tv topikjaban juthatsz előre. A Kodi csak olyan hw-vel működik amit ismer vagy szabványos a felülete.

Box's don't touch!

(#1626) kpeter válasza xitron1 (#1622) üzenetére


kpeter
tag

Szia - Dolby Dynamic Range beállítást nézted?

(#1627) kalker


kalker
csendes tag

Opera Free VPN Androidra, ha valakinek kellene! :))
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.vpn

[ Szerkesztve ]

A borban bölcsesség, a sörben szabadság, a vízben baktériumok vannak...

(#1628) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Elég szomorú hír, Android-os KODI fan-oknak: [link] Egyhamar nem igen lesz új verzió. :(

[ Szerkesztve ]

(#1629) junkpod válasza SunMount3r (#1628) üzenetére


junkpod
nagyúr

Majd lesznek forkok:)

Box's don't touch!

(#1630) blakey válasza SunMount3r (#1628) üzenetére


blakey
titán

Ezért van már egy jó ideje az SPMC, pontosan ezzel a céllal készül(t).

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1631) Bicsko


Bicsko
tag

Sziasztok! Találkozott már valaki olyan problémávan kínai andoridos tv boxon, hogy az (playstore-os és a weboldalról letölthető) Acestream ha megnyitok egy linket elindul, elkezdi betölteni, majd eléri a 100%ot a és ugye megkérdi milyen lejátszótval akarom megnyitni. Bármit választok, látszik az állapotsoron fent, hogy az Acestream bezáródik, és így természetesen a lejátszás sem indul el. Telefonomon és a tabletemen is használom, működik. Kipróbáltam hogy csak megnyitom, majd nyomok egy home gombot, akkor is bezárja. Kipróbáltam a Tuneint rádióval, az vígan fut a háttérben is. Nincs fent semilyen taskkiller vagy hasonló, gyári visszaállítást is próbáltam.

(#1632) junkpod válasza Bicsko (#1631) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha jól értem ez az acestream letölti a torrentet és utána megnyitja egy regisztrált android playerrel?
A mostanság kapható boxok nem igazán képesek multitaskingra, valamiért bezárják a háttérben futó alkalmazásokat.
Lehetőségeid szerintem:
Normál torrent letöltés és lejátszás.
Kodi movieshark és online lejátszás.
Másik mobil eszközön acestream és tvre kötött kodi upnp lejatszot inditasz.

Box's don't touch!

(#1633) Bicsko válasza junkpod (#1632) üzenetére


Bicsko
tag

Szia!
Nem torrent lenne ez, hanem élő online stream (focimeccs), mert a KODIs flashes tévék nem túl megbízhatóak és nem hd-k. Igazándiból erre vettem a boxot, hogy ezt telefon nélkül tudjam nézni tévén.
És igen, megnyitja becacheli, és mikor indul a mondjuk mx player, a háttérben bezáródik ac acestream.
Én is arra gondoltam, hogy a multitask nem működik, de a tunein rádió viszont simán elfut a háttérben is.

(#1634) junkpod válasza Bicsko (#1633) üzenetére


junkpod
nagyúr

És ha az url-t közvetlenül adnád meg a Kodinak?

Box's don't touch!

(#1635) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Beszereztem egy BFS 4KM-et.
Frissítettem a Kodit rajta az utolsó store-on lévő verzióra.
Lehet hiba volt.
Mert nem akar elindulni.

Van valakinek ötlete?
Keressek egy előző verziót?

Valamint még egy kérdés.
Hálózatról szerettem volna (még az előző verziós KODI-val) filmet lejátszani.
Meg is találta a kütyü a hálózaton a filmeket, de hiába nyomtam rá, nem játszotta le.
Elkezdte, aztán semmi, visszatért a fájl könyvtárába.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv:
Tanisz

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1636) junkpod válasza Tanisz (#1635) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát eléggé titkolják milyen soc van benne.
Általában érdemes az előre telepített kodit törölni és helyette vagy a play verziót vagy valamelyik forkot telepíteni.

Box's don't touch!

(#1637) Tanisz válasza Tanisz (#1635) üzenetére


Tanisz
senior tag

Megoldódott, egy uninstall és egy újra installálás megoldotta a problémát.
Fura.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1638) Tanisz válasza junkpod (#1636) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi, igen, a törlés megoldotta :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1639) azbest


azbest
félisten

youtube addon nálatok is "no videos streams found" hibát dobál ezeknél a videóknál?

Nem gyerekbarát tartalom :P

Blurred lines +18
Tujamo & Danny Avila - Cream [Uncensored Version] | OUT NOW
Margaret - Thank You Very Much (Official Video)

Most pécés böngészős youtube simán lejátsza probléma nélkül, régebben mintha az elsőt nem akarta volna. Most meg kodi alatt nem megy sehol. Gyanús hogy valami felnött tartalmas beállítás lehet az oka, de nem tudom biztosan. Más videók jól mennek. 16.1-es kodi és a 5.3.6 addon. De azt hiszem már addon frissítés előtt elromlott.

[ Szerkesztve ]

(#1640) huliganboy válasza azbest (#1639) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

A linkelt videókon tiltva van a mobilon való megnézés lehetősége. Szerintem más alkalmazásban, így KODI Youtube kiegészítőben is ezért nem megy!

[ Szerkesztve ]

(#1641) dawil


dawil
tag

Hali!
Remelem, jo helyen teszem fel a kerdesemet.:)
Van nekem egy Beelink MKIII-as lejatszom. Nem olyan regota. Milyen es mekkora kapacitasu kulso USB-s HDD-ket ismer fel gond nelkul.

Összecsukható babakocsimat szétnyithatóra cserélném!

(#1642) junkpod válasza dawil (#1641) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem a méret mindegy. A fájl rendszer és a külső táp ellátás fontosabb.

Box's don't touch!

(#1643) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Sziasztok,

a következő - SCISHION V88 4K Android TV Box - típusról mit tudok, ismeritek, érdemes vele foglalkozni? Főként az Android tudása miatt érdekelne, online rádiók, de ha már lejátszik mindent, akkor akár filmnézés, zenehallgatás, bár az előzőre jó a TV is. Sok pénzt nem szánnék rá, azért gondoltam ezt.

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#1644) dawil válasza junkpod (#1642) üzenetére


dawil
tag

Aha. Es milyen fajlrendszer ajanlott? A gepen ugyebar Android van.

Összecsukható babakocsimat szétnyithatóra cserélném!

(#1645) junkpod válasza dawil (#1644) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az függ az androidodtol is, de fat32 tuti menni szokott, bár nagyobb vinyohoz ntfs illik. Szerintem tegyel próbát egy pendrivval.

Box's don't touch!

(#1646) azbest válasza huliganboy (#1640) üzenetére


azbest
félisten

Valóban, a normál youtube app sem engedi az elsőt és a harmadikat. A másodikat igen :D
Talán az api és/vagy a videók beállítása is változott mostanában.

(#1647) huliganboy válasza azbest (#1646) üzenetére


huliganboy
addikt

Meglehet. A Smart TV-k is kaptak a napokban frissítést... lehet pont ezért!

(#1648) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hali,

amatőr kérdésem van. Vettem egy androidos médialejátszót (MXQ pro 4K), amin Kodi fut. Hogyan tudom erről elérni a hálózati meghajtóim? Ugye nem kell TC-t vagy hasonlót feltennem hozzá?

Köszi

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1649) junkpod válasza Jim Tonic (#1648) üzenetére


junkpod
nagyúr

Először be kell csatolni mint forrást.
(ha nincs szükséged droid appokra akkor tedd fel a LibreElec-et)

Box's don't touch!

(#1650) Jim Tonic válasza junkpod (#1649) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Közben már megtaláltam, köszönöm.
A LibreElec valami OS Android helyett? Jobb, gyorsabb? Nem kellenek az appok. Egy jó médialejátszó kell csak. :)

Köszi a segítséget! Gondolom, 100x leírtátok már, lehet, jó lenne egy topik-összefoglaló. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.