Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) GIJoe válasza junkpod (#600) üzenetére


GIJoe
addikt

Ez 22$ volt tegnap, ebbe dugnék vagy 2 usb DVB-T tunert, ezt az érzékenyebb fajtát.. (R820T2)
gondolom a direkt androidra való USB tuner menne egyből, de az kevésbé érzékeny...

[ Szerkesztve ]

(#602) junkpod válasza GIJoe (#601) üzenetére


junkpod
nagyúr

A második linked használni akarta a kamerát, de a Chrome megtagadta, szerintem töröld.

Amúgy a 49$ koruli-feletti ár akár reális is lehet, alatta én kételkednek.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#603) GIJoe válasza junkpod (#602) üzenetére


GIJoe
addikt

A hiba a te készülékedben lehet, (kamera használat) 67 cél api ami megerősít ebben, már miért ne adhatna féláron egy weboldal valamit?

Jó, tehát próbált valaki fizikailag USB tunert illeszteni, használható ? :R

[ Szerkesztve ]

(#604) junkpod válasza GIJoe (#603) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem nem. Nem azt mondtam, hogy vírusos, hanem hogy kamerát akart indítani, de nálam fut az app permission manager és az nem engedi a Chrome kamera használatot. Ha neked nincs ilyen, észre se veszed a pillanatnyi kamera hozzáférést.

Box's don't touch!

(#605) GIJoe válasza junkpod (#604) üzenetére


GIJoe
addikt

A világ második hanem a legnagyobb kereskedő oldal az aliexpress, szerintem más is észrevette volna már
a komplett vírusrendszeren kívül, van adblockom a firefoxban, trafficlight, +no stricpt plugin, semmi nem jelez, pedig szoktak ha furcsaságot jeleznek... fenntartom amit az előbb írtam :)

(#606) csori23 válasza GIJoe (#599) üzenetére


csori23
aktív tag

Ez engem is érdekelne...

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#607) csori23 válasza GIJoe (#603) üzenetére


csori23
aktív tag

Állitólag ezen driver feltelepitése után a listában szereplő TV Stick-ek működnek. Bár nekem Gigabyte U8300 van, amit nem támogat, mert ebben már Conexant CX23102 dekóder chip van, és nem Realtek RTL2832U ami az U7300-ban. De bizom benne hogy erre is kitalálnak valamit a fejlesztők.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#608) GIJoe válasza csori23 (#607) üzenetére


GIJoe
addikt

Ez a cikk összehasonlítja a 2 chipet, persze ők rádiózni használják, de a lényeg látszik a grafikonokból...

(#609) vazzemiko válasza Zsol@ (#598) üzenetére


vazzemiko
tag

Hi!

Nem kell hozza semmi plusz.
Csak "lokalis" eleresi utat tud kezelni.

Kiprobaltam es pl /mnt/... beallitva letolt.
Kulso tarolora szinten letolt, ha "kulso tarolo"-kent tallozod be a letoltesi uthoz.
pl. /storage/external_storage/sda

Halozati helyre csak ugy tud menteni, ha a halozati elerest felmountolod mondjuk a /mnt/ alá, vagy windowson halozati meghajtokent felcsatolod.

Direktben nem tudja sem a samba sem az nfs linkeket kezelni!

Udv,

[ Szerkesztve ]

(#610) Zsol@ válasza vazzemiko (#609) üzenetére


Zsol@
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget. Lehet, hogy ostoba kérdés de hogyan tudom /mnt/ alá mountolni a routerre dugott HDD-t? Vagy, hogy ne samba vagy nfs legyen?

[ Szerkesztve ]

(#611) vazzemiko válasza Zsol@ (#610) üzenetére


vazzemiko
tag

Hat nem ostoba kerdes, de sajna nem tok segiteni tovabb.
Google...
Rakerestem multkor mikor irtam a valaszt, adott par talalatot de gyakorlatban nem foglalkoztam vele.

En ezzel probalkoznek...

[link]

Amugy lokalba radugva sikerult, ahogy irtam?
Vagy magara a boxra csak probakeppen?

Ha eljutsz vele sikeres megoldasig, akkor oszd meg velunk a tudast pliz! :D

[ Szerkesztve ]

(#612) ChiliChili


ChiliChili
tag

OpenELEC-et szeretnék rakni erre az androidos kütyüre. Létezik olyan csomag, amit kifejezetten erre az eszközre optimalizáltak? :R

(#613) Beni2360 válasza ChiliChili (#612) üzenetére


Beni2360
félisten

Látom még mindig evvel küzdesz.
Miért nem jó az ami rajta van?
Tegyél fel mellé egy Vidon XBMC ha a kodi nem jó neked. Regelj be és benne vannak a kódok is
Kár az egész rendszerért ha letörlöd.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#614) envagyok válasza ChiliChili (#612) üzenetére


envagyok
veterán

Elvileg:
http://www.amlinux.ru/image/6.0.0/
Itt az MX3G
Persze se felelősséget, sem támogatást nem vállalok.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#615) junkpod válasza ChiliChili (#612) üzenetére


junkpod
nagyúr

A vidon.me tényleg működik. Milyen funkció hiánya miatt kel az oe?

Box's don't touch!

(#616) ChiliChili válasza Beni2360 (#613) üzenetére


ChiliChili
tag

Köszi Fiúk, igazából csak média lejátszásra kell és olyan családtagnak, akinek még az okostelefon is sok, úghogy egyszerű és gyors elérés kell, film, zene és fotó böngészéshez.
A Kodi jó felület, érthető és egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#617) junkpod válasza ChiliChili (#616) üzenetére


junkpod
nagyúr

Erre nem is kell oe. Rakj fel egy xbmc launchert és akkor eleve kodival indul a box.

Box's don't touch!

(#618) hiena68


hiena68
csendes tag

Sziasztok.
Androidon sikerült valakinek beállítani iptv simle client-ből 2-3-at?
Nekem sehogy nem akar működni.
Mindig csak az egyik lista csatornái látszanak + kilépéskor megfagy az egész.
Csak áram ki áram be segít.
M8S+ S812-es box-on próbálkozom.
Winfoson simán megy több is.

Az alkohol az ember ellensége. Aki megfutamodik az ellenségtől az gyáva.

(#619) Zsol@ válasza vazzemiko (#611) üzenetére


Zsol@
csendes tag

Nos, első körben nem sokra jutottam csak annyit sikerült kiderítenem hogy egy bizonyos "CIFS" modul kell az ilyen mountolásokhoz, ami ha jól informálódtam a KitKat-ből már hiányzik. :W
Aztán második nekifutásra találtam ezt az oldalt ahol egész szépen ki van fejtve ez a probléma és a hozzászólásokban is van jó néhány segítség. Ha lesz kicsit több időm jobban bele ásom magam, és megpróbálom valahogy belevarázsolni a rendszerbe a modult vagy működésre bírni.
Ha további fejlemények lesznek akkor írok.
Köszönöm a célravezető segítséget. :C

[ Szerkesztve ]

(#620) huliganboy válasza Zsol@ (#619) üzenetére


huliganboy
addikt

Ha hozzá adod fájlkezelővel mint forrás nem mountolja fel?

(#621) Zsol@ válasza huliganboy (#620) üzenetére


Zsol@
csendes tag

De igen, nem is ezzel a részével van a baj. A problémám ott kezdődött hogy kodival szeretnék egy a routeremrem dugott HDD-re menteni. Ez vazzemiko segítségével odáig jutott hogy Csak "lokalis" eleresi utat tud kezelni a kodi. Ezért kellene a hálózati elérési utat felmountolni mondjuk az /mnt/ mappába. Na és ez a része nem akar sikerülni.

(#622) vazzemiko válasza huliganboy (#620) üzenetére


vazzemiko
tag

Hi!

Nem sajna az nem latszik.
En is ezzel kezdtem :)
A forrasokat ugy tunik csakis az addonok-nál, addonok-hoz tartja nyilván, használja a kodi.

(#623) huliganboy válasza Zsol@ (#621) üzenetére


huliganboy
addikt

su
mount szerver_ip_cime:/megosztani/szant/konyvtar /ahova/csatolni/szeretnenk/mappa

Android szakmai topicban javasolták... Egy próbát megér!

(#624) Brenyo


Brenyo
tag

Sziasztok!

Egy kis segitsegre lenne szuksegem.
Kodi 16 experimental passthrough buld-el szeretnek atmost lejatszani nvidia shielden. Mielott tobb oras szenvedesbe kezdenek, hatha van valakinek ezzel tapasztalata.
Szervernek eddig Emby-t hasznaltam, viszont sehol nem talalok rola informaciot hogy az is tamogatna az atmost (True-HD, DTS-HD), kell a szervernek is tamogatnia egyaltalan? PleXBMC addont hasznaljak sokan, jobb lehet az ebben az esetben nekem? Plex viszi az atmost, viszont nem megy at a bitstream hang HDMI 1.4-en valamiert a laptopomrol, legalabbis erre gyanakodom mert az erosito nem ismerte fel, a shieldel meg csak ma fogom kiprobalni ami ugye HDMI 2.0.
Masreszt BD25 es BD50 et is szeretnek lejatszani, ami ugye nem .mkv, ezt hogyan tudnam megoldani kodival (meg nem tudtam kiprobalni, hogy alapbol felismeri-e, plexnek nem sikerult) ?

Elore is koszonom a helpet! :R

[ Szerkesztve ]

(#625) Beni2360


Beni2360
félisten

Bocs, hogy itt kérdem de nem találom a megfelelő topikot.
A VidonXBMC-ről kellene több infó és segítség. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#626) junkpod válasza Brenyo (#624) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem felejtsd el a szerver által streamelt lejátszást. Amúgy ha nincs transposing beállítva a szerveren, az csak kitolja a hálózatra a fájlt és a lejátszó fogja kimasolni a hang és videó sávokat, tehát nem kell a szervernek semmit se támogatnia.

Box's don't touch!

(#627) Brenyo


Brenyo
tag

Szia! Local serverrol van szo, most vegeztem a beallitgatasokkal es vegul sikerult, ugy tunik mukodik. BD50 et is felismeri, csak hiaba valasztok ki egy hangsavot inditas elott, nem az megy rajta es menet kozben nem lehet valtani mint a tobbinel.
Koszonom a segitseget! :)

(#628) junkpod válasza Brenyo (#627) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezt a szerveresdit akkor nem nagyon értem. Kodi alatt simán betallozol bármilyen file szervert, média szerver nem szükséges. Így az atmoshoz nincs köze.

Box's don't touch!

(#629) Brenyo válasza junkpod (#628) üzenetére


Brenyo
tag

Igen, most mar rajottem miutan irtad :)
Arra van barmi otleted esetleg mitol lehet az ha elejen kivalasztok egy hangsavot, mielott a film elindul nem arra teszi es a film kozben mar ki van szurkitve a valasztasi lehetoseg (Unknown 5.1 vagy valami hasonlot ir altalaban)
Atmos demo discnel tortenik (BD25) es egy mkvnal is. Elkepzelheto hogy a beta verzio miatt? (Mas nem panaszkodott hogy baj lenne a hangsavval)

[ Szerkesztve ]

(#630) envagyok


envagyok
veterán

Tesztelésre vettem egy Nvidia Shield Android TV-t
Tapasztalatok:
Nagyon pöpec masina, minden megy mindenféle hókuszpókusz nélkül. SCMP (kodi) felrakás, és már megy is.
Minden tesztfájlt lejátszott, az összes 4k h.265-től kezdve mindent. 4k60 kimenet mindent tud, amit kell.
10 bit, stb. Kadenciahelyesen játszik mindent. Tudja a CEC-et is ellentétben a himedia cuccokkal.
Nagyon gyors, az összes hd hang kimegy passtroughba, nem akad, nem pattog, Nagyon gyors, erős.
Az androidos játékok is nagyon jók, de pc-s játékokkal is tudok játszani neten vagy pc-n keresztül.
Gyakorlatilag a pc vagy a felhő számol, én meg játszok.

Sok minden androidos/openeleces lejátszó megfordult már a kezeim között, de eddig ez a legjobb.
Volt rpi2, annál gyorsabb plusz hd hang, jó játékok
himediánál sokkal gyorsabb, játékok, cec
Az amlogicos cuccok köszönőviszonyban sincsenek vele.

Szóval eddig full pozitív a véleményem.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#631) DoItYourself válasza envagyok (#630) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha az árakat nézzük, nem egy ligában játszik a shield tv és az amlogic-os dobozkák. ;)
Ennyire nem jött be a mini MX, még a márciusi oE kiadásokkal se?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#632) envagyok válasza DoItYourself (#631) üzenetére


envagyok
veterán

Az én szempontomból valami vagy működik rendesen, vagy folyamatosan idegesít.
Ez egy kiforrott cucc, és több mindenre használható, mint a többi.
Himediához képest árban sem olyan durván drága.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#633) tsilver


tsilver
aktív tag

Android alá szeretném felvarázsolni a VLC-t úgy hogy a NAS-t lássa, de sehova nem jutok, van valalkinek ötlete vagy tapasztalata?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#634) #88470784 válasza envagyok (#632) üzenetére


#88470784
törölt tag

Szia. Azt lehet tudni hol szerezted be? Amazon?
Köszi szépen

(#635) envagyok válasza #88470784 (#634) üzenetére


envagyok
veterán

Innen a szomszédból.
1 hónaposan. Igazából tesztelésre vettem kíváncsiságból.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#636) #88470784 válasza envagyok (#635) üzenetére


#88470784
törölt tag

Austriara gondolsz?
Szemelyesen vetted vagy rendelted?
Szetetnek ilyet azert kerdezem.

(#637) Beni2360 válasza envagyok (#635) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát most voltam kint és kérdeztem a szomszédomat, de ő meg azt kérdezte: envagyok aki megvette? Mondtam, hogy nem. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#638) #88470784 válasza Beni2360 (#637) üzenetére


#88470784
törölt tag

Hogy micsoda?

(#639) Beni2360 válasza #88470784 (#638) üzenetére


Beni2360
félisten

Egy kis szó játék. Pedig kiemeltem. :))

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#640) junkpod válasza envagyok (#630) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát ja, 200 dollárért már lehet is out of the box. S905 amlogic meg 60 dollár.
Mondjuk azért örülök, hogy még a sokat szidott android is képes jól működni.
Fura, hogy kodi és társai folyton azon lovagolni, hogy android meg fw tehetnek a gondokkal, de mindig bebizonyosodik, hogy a Kodi a ludas.

Box's don't touch!

(#641) arty válasza junkpod (#640) üzenetére


arty
veterán

folyton?? hoznál pár példát?

2354631 esetben bizonyosodott be, hogy a dzsunka gyártó droidja hulladék, hogy a firmware tele van tákolással, gányolással, s a kodi fejlesztők megunták, hogy ezerféle hülyeséget ők, az alkalmazás oldalon kezeljenek... persze kodiban is vannak bugok, de azokra legalább jön frissítés, ellenben firmware, valódi javulással ritkán.

az meg, hogy 4-5-6x áron a shieldhez jár támogatás... az valahol normális, mondhatni elvárható :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#642) envagyok válasza arty (#641) üzenetére


envagyok
veterán

Én árban himediához hasonlítottam. Ahhoz képest tuti vétel.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#643) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

Amiko a3-on használtam már régóta XBMC-t.Nagy nehezen rávettem magam a Kodi-ra váltásra. Sajnos viszont amikor filmet nézek és feliratot bekapcsolom hozzá akkor egyből kilép. Valaki tud erről a hibáról valamit?

(#644) envagyok válasza Rengete (#643) üzenetére


envagyok
veterán

Amiko...
Gondolkodtam rajta, hogy veszek én is egyet, de szerencsére fórumoztam egyet előtte. Nagyon sok gond volt,van,lesz vele.
Szerintem add el, és vegyél egy dual tuneres wetek playt openeleccel. Nekem is az van, semmi gond nincs vele.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#645) junkpod válasza arty (#641) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mostani játékoson jól működik a HD hang tovabbitas: beepitett player, mx player, vidon player.
Kodiban (már a 17 nightly is fent van) még a normál dts/dd hangsáv is akadozik.
Ne mond már, hogy pl az mx player külön fejlesztett az én dzsunka hardveremre? Amúgy meg szerintem a userek 80%-a dzsunka playert használ.

És akkor kodi fejlesztok olyan baromságokat írnak, hogy 1. A fw nem támogatja ezt. 2. A hw nem támogatja ezt. 3. Ezek soha nem fognak működni.
Én hinnék nekik, mert imádom a Kodi-t és tudom, hogy sok meló van benne de az a gond, hogy a valóság mas: működnek kodi-t kívül szinte bármivel.
Most akkor a többi fejlesztő földönkívüli technológiát használ?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#646) envagyok válasza arty (#641) üzenetére


envagyok
veterán

Igen, hardveresen az s905 is pl. tökéletes lenne.
Csak egy jó szoftver kellene rá, és ez az ami nincs (még).
Talán ha kijön a wetek az s905 lejátszóival, Ill. Az odroid c2 fejlesztése elindul...

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#647) envagyok válasza junkpod (#645) üzenetére


envagyok
veterán

S905-ön megy neked az automata fps váltás film indításkor. Megy a 23.97?
Szerintem nem.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#648) vazzemiko válasza Rengete (#643) üzenetére


vazzemiko
tag

Hi!

Nem tudom nalad segit e, de forumon olvastam a tanácsot és nekem eddig Minix-en ugy tunik segitett.
Az Android beallitasokban kapcsold be a fejlesztoi menupontot.
Azon belul keresd ki a hatterfolyamatok reszt es ott jelold be, hogy "nincsenek hatterfolyamatok".
Egy probat meger...

Udv,

(#649) Rengete válasza vazzemiko (#648) üzenetére


Rengete
aktív tag

Ebben nincs fejlesztői üzemmód. Ennyire nem lehet az androidba belenyúlni.

(#650) junkpod válasza Rengete (#649) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kattingass 7x a build menu pontra.

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.