Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Rengete válasza junkpod (#650) üzenetére


Rengete
aktív tag

Látom nem láttál még Amiko a3 menüt! Ebben nincs ilyen menü

(#652) junkpod válasza Rengete (#651) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nincs android settings?

Box's don't touch!

(#653) envagyok válasza Rengete (#643) üzenetére


envagyok
veterán

[link]

Itt kérdezősködj, ott egy csomó amiko a3 tulaj van.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#654) arty válasza junkpod (#645) üzenetére


arty
veterán

a többi fejlesztő csak(!) androidra fejleszti az appját, sokszor fizetős pro változattal. jobban ráér "tákolni", az OS limitációit megkerülni... a kodi ezer eszközre létezik, halál lenne mindenféle gányt készülékspecifikusan követni, megoldani. csinálnak egy általános alkalmazást, ha a fw szabványos, akkor megy is rajta gond nélkül.

ha a juzerek 80%-nak megfelel, hogy csonka funkcionalitást kap, hajrá :) (apámnak is azt vettem, bele is őszültem, mire fixáltam a jogosultságokat a kodinak megfelelőre... ez van, ez ezzel jár, de nem fogok a kodisokra köpködni az MXIII gyártója helyett)

egyébként sokszor nem is a fw a hibás - hanem a google: 6.0 előtti android sok dologra alkalmatlan, ha médiaeszközön használnád... de persze a fw fejlesztő ügyeskedik, hogy mégis legyen pl hd hang, aztán emiatt meg más rohad be... :(

én most teszek egy próbát az amazon fire tv stick-jével... hátha. tudom, hogy ennek is bőven vannak limitációi, de a fw támogatás legalább adott (és persze az ebből adódó korlátozások is :D )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#655) DoItYourself válasza vazzemiko (#648) üzenetére


DoItYourself
addikt

Bekapcsoltam a fejlesztői módot, de nem találom ezt a háttérfolyamatok részt. Hol kell ezt keresni?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#656) junkpod válasza DoItYourself (#655) üzenetére


junkpod
nagyúr

A fejlesztői menüben legalul.

Box's don't touch!

(#657) urgoz


urgoz
tag

Sziasztok!

Ilyen doboza van valakinek? [link]
10900-ért vesztegetik 16-os kodival, dvb-t2-es tunerrel és kártyaolvasóval: [link]
Ideális lenne Mindigtv Extrához. Sajnos az Evo Xfinity T2/C-vel befürödtem, mert nem lehet frissíteni a rajta levő 12.2-es Frodot, és ezt néztem ki, mint olcsó alternatívát.

(#658) envagyok válasza urgoz (#657) üzenetére


envagyok
veterán

Nem tűnik acélosnak.
Zene lejátszásakor 50-60% cpu

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#659) urgoz válasza envagyok (#658) üzenetére


urgoz
tag

Ennyiért nem várok csodát tőle, egy hagyományos crt tévé okosításához kéne, elsősorban sd tartalmak lejátszásához és tévézéshez (mindigtv extra). A linkelt videóban azt írják, hogy négymagos procija van, de az m3 oldalán már kétmagos Amlogic AML8726-MX + Mali 400 MP-t ír:
[link]
Ez papíron 1080P-ig mindent kéne tudjon hardveresen. Nem játszani akarok rajta, csak tévézni és filmet, sorozatot nézni. Arra lennék kiváncsi, hogy stabil-e a rendszer, vannak-e fagyások, illetve be van-e "drótozva" rendszeralkalmazásként a kodi, vagy a későbbiekben frissíthető.

(#660) urgoz válasza urgoz (#659) üzenetére


urgoz
tag

Amúgy ugyanez a proci van a Wetek Play-ben is, szóval még akár jó dolog is kisülhet belőle... (esetleg Openelec a későbbiekben)

(#661) DoItYourself válasza urgoz (#660) üzenetére


DoItYourself
addikt

Azért nézz utána pl. a Freaktab-on, foglalkoznak-e vele valahol, mert a SoC nem mai darab... lehet, hogy nem véletlenül ilyen olcsó.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#662) junkpod válasza urgoz (#659) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pont ilyen volt a régi boxom ami tégla lett (mármint a specko ja, csak más gyartotol) . Ha nem baxtatom meg most is vígan menne. Kodi 15-tel teljesen jó, 5.1 hang és 1080p videó. Tunert sose próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#663) envagyok válasza urgoz (#660) üzenetére


envagyok
veterán

Megvenni?
Majd ha lesz openelec, és mindenki dicséri :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#664) #88470784 válasza envagyok (#663) üzenetére


#88470784
törölt tag

A tv tuner is müködne openelec alatt?

(#665) envagyok válasza #88470784 (#664) üzenetére


envagyok
veterán

Ha megcsinálják, igen.
Ez nagyon kiszámíthatatlan. Van amit felkapnak, és csinálnak rá, van amire csinálnak, de nem tökéletest (pl nem megy a tuner, vagy a Bluetooth), van amire meg semmit. Azzal viszont nem mész semmire.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#666) Dufresne


Dufresne
addikt

Sziasztok
Arra van valakinek ötlete hogy az miért van, hogy alapvetően az UPNP funkció tökéletesen működik, telefonról szépen elérem a gépen tárolt tartalmakat. Egy kivétel viszon van, az újonnan letöltött torrentek nem látszanak az erre fenntartott mappában (mintha nem frissülne a mappa). Azonban ha a letöltött állományt átmásolom egy másik könyvtárba akkor azonnal megjelenik a tartalom a megosztott mappában a többi eszköz számára. :F
A Kodi egy asztali Androidos lejátszón fut egyébként és 16.0 verzióval...

(#667) vazzemiko válasza Dufresne (#666) üzenetére


vazzemiko
tag

Jogosultsag problema lesz, szerintem.

Ha direktben nem tudod orvosolni, akkor probalj meg egy masik konyvtarat megadni celkent a kliensnek, amit biztosan latsz tavolrol.

(#669) envagyok válasza Dufresne (#666) üzenetére


envagyok
veterán

Az upnp esetén be lehet állítani, hogy mennyi időnként szkennelje a gép a mappákat új tartalomért.
Az upnp nem file megosztás, hanem tartalom. Tehát van egy szerver program, ami időnként átnézi a meghajtót. Gondolom úgy működik a file kezelő, hogy másoláskor azonnal aktiválja a szervert. A torrent program viszont nem.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#670) Dufresne válasza envagyok (#669) üzenetére


Dufresne
addikt

Én nem találtam ilyen beállítást, ahol az időintervallumot állítani lehetne.
Nekem csak az a furcsa, hogy eddig láttam egyből a letöltött tartalmat és szerintem a Kodi 16-os verzióra való frissítés óta nem működik megfelelően ez a rész...

(#671) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Mit szólnátok ha a két KODI topicot összevonnánk?

(#672) tsilver válasza huliganboy (#671) üzenetére


tsilver
aktív tag

hajrá :)

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#673) DoItYourself válasza huliganboy (#671) üzenetére


DoItYourself
addikt

Megint? :DDD

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#674) huliganboy válasza DoItYourself (#673) üzenetére


huliganboy
addikt

Miért? Már volt egyszer? :Y

[ Szerkesztve ]

(#675) DoItYourself válasza huliganboy (#674) üzenetére


DoItYourself
addikt

Tegnap este, de azt hittem csak a szemem káprázik.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#676) huliganboy válasza DoItYourself (#675) üzenetére


huliganboy
addikt

SPMC - spmc.semperpax.com gondolsz?

(#677) DoItYourself válasza huliganboy (#676) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nem, ebbe a topikba írta be vki, hogy ez bezárva, van másik (a Moviesharkos), tessék átfáradni oda. De reggelre eltűnt a hsz. X-akták. :U

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#678) huliganboy válasza DoItYourself (#677) üzenetére


huliganboy
addikt

jah értem :C

Akkor továbbra is várom a véleményeket!

(#679) junkpod válasza huliganboy (#671) üzenetére


junkpod
nagyúr

Melyik kettő?

Box's don't touch!

(#680) vazzemiko válasza junkpod (#679) üzenetére


vazzemiko
tag

Ezt amiben irunk es ezt

(#681) dh66e válasza huliganboy (#671) üzenetére


dh66e
veterán

Támogatom az ötletet.

(#682) junkpod válasza vazzemiko (#680) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem különböző a két topik, az movieshark , meg minden oprendszer, ez még androidos kodi.

Box's don't touch!

(#683) vazzemiko válasza junkpod (#682) üzenetére


vazzemiko
tag

Ebben igazad van, viszont felesleges a ket topicot szetszedni, mert nalunk is van jocskan androidos hozzaszolas, csak epp mindent offolnunk kell.
Hardveres es kodi temaban ugyanarrol beszelgetunk.
Teny, hogy ott vannak addonok is.

Szoval a cel pont az lenne, hogy aki kodival kapcs kerdezne, annak ne kelljen ket topic kozott koszalnia.

Illetve pl fejlesztesekkel kapcsolatban ide is kerulne be kerdesek, de en pl teljesen veletlenul pottyantam ide multkor.

Szerintem senkit nem erne veszteseg az osszevonassal, csak nyernenk a dolgon.

(#684) junkpod válasza vazzemiko (#683) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez pro az meg itcafe, nem kedvelem azt a kék szint. Meg úgy elveszne az androidos kodi a sok más témában.
Szerintem jó ha szakosodott vannak a topikok.
Pl ott most agazott le az spcm pedig az is kodi fork.

Box's don't touch!

(#685) c4 válasza junkpod (#684) üzenetére


c4
őstag

Arról már szó se essen, hogy az android, vele a Kodi, már összeért az asztali médialejátszós topikkal is. :)

(#686) junkpod válasza c4 (#685) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azt már nem olvasom régóta mert kutyaztak az androidot, csak medi8er a lejátszó szerintük, ja persze 50k+ drotozva...

Box's don't touch!

(#687) DoItYourself válasza junkpod (#684) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha berakod itt a kedvencek közé, akkor olvashatod barnában. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#688) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Egy kis aktuális olvasnivaló a Kodi android verziójának jövőjéről.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#689) junkpod válasza DoItYourself (#688) üzenetére


junkpod
nagyúr

KB mintha ilyesmit írtam volna én is a Kodi-al kapcsolatban.
Sajnos a 15.2 volt az utolsó jó verzió.
Remélem lesz valaki elég tökös és felkarolja az android verziót (egy de nem csinál nyarat).

Box's don't touch!

(#690) headhunter


headhunter
addikt

Újabb, "ígéretes" versenyző a láthatáron...

Q10 Pro comes with pre-installed KODI, with integral hardware video decoding, supports DTS-HD, 4K@60fps, 10 bit color, and 3D ISO support.

HiMedia Q10 Pro (Himediatech.com)...

HiMedia Q10 Pro (Futeko.com)...

Reviews of Chinese Q10 Pro...




[ Szerkesztve ]

(#691) kezo0 válasza headhunter (#690) üzenetére


kezo0
addikt

Ha átnézel ebbe a topikba, és rákeresel a "Q10 Pro"-ra, akkor elég sok ezzel kapcsolatos említést találsz az utóbbi egy-két hónapban. Sokan várják, de kezdetben egész biztosan lesznek még bugok a fw-ben, mint ahogy az megszokott egy friss playernél.

[asztali médialejátszók]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#692) DoItYourself válasza junkpod (#689) üzenetére


DoItYourself
addikt

Csak néhány hete követem a Kodi történéseket. Amit összeolvastam, abból az körvonalazódik, hogy vmi ellentét volt Koying és egy másik fejlesztő(k) között, nem akarták az android verziót tovább fejleszteni, a kínai dobozokkal szívni. Amúgy is már boldog-boldogtalan a Kodi-val reklámozza a vackát. Gondolom ahányféle doboz, annyi fw, annyiféle tákolás kellene, ráadásul az androidnak is vannak limitációi bőven. Ez magyarázatot ad arra is miért csak az androidos Kodi alatt van szívás a hanggal, lásd Mini MX + oE alatt minden hangkimenet jó.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#693) junkpod válasza headhunter (#690) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pont ugyanannyi ígéret van kiirja színes szagos képekkel, mint bármelyik kínai boxnal.
Mitől ígéretesebb?

Box's don't touch!

(#694) c4 válasza junkpod (#693) üzenetére


c4
őstag

Talán mert az elődmodelljei már jól vizsgáztak.

(#695) junkpod válasza c4 (#694) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát, izé... A wrapperes kodi lejátszó nem igazán a legjobb megoldás...

Box's don't touch!

(#696) c4 válasza junkpod (#695) üzenetére


c4
őstag

És mi a baj vele? Mármint a gyári lejátszóval? Pont akkora probléma, mint HTPC-n nem az OS-be integrált lejátszót használni, hanem mondjuk egy másikat.

(#697) junkpod válasza c4 (#696) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát pont a Kodi fícsöröket veszted el.

Box's don't touch!

(#698) c4 válasza junkpod (#697) üzenetére


c4
őstag

Mármint? A feliratváltás, hangváltás működik. Ugyanúgy pozicionálhatod a feliratot, színezheted.
Csak videólejátszásnál használja a himediaplayert. Ráadásul a Kodi nem tudja elérni az Imprex képjavító áramkört, nem ment jó sokáig a BD iso, a kadenciahelyes lejátszás a saját lejátszójával...
JA, ha viszont ragaszkodsz a Kodi lejátszójához, ne használd a wrappert. Nem kötelező. Ennyi.

Engem például a hideg ráz a Kodi saját lejátszójától. Ízlések és pofonok, tudod...

[ Szerkesztve ]

(#699) junkpod válasza c4 (#698) üzenetére


junkpod
nagyúr

Örömmel veszem ha hallok konkrét tapasztalatot a wrapperes lejatszasrol. Tényleg működik a felirat letoltes? Tudja, hogy hol tartottal és legközelebb onnan kezdi? Ha beallitod mondjuk a távirányító lejatsza gombját kodira, az viszi a wrapperes lejátszót is? A kép javító "aramkor" az mire való? Mit tud egy wrapperes lejátszó amit a Kodi (támogatott soc eseten) nem tud?

Box's don't touch!

(#700) c4 válasza junkpod (#699) üzenetére


c4
őstag

A feliratletöltést nem próbáltam soha, mert még olyan felirattal nem találkoztam, amelyiket ne kellett volna javítani, igazgatni.

A lejátszási pozíciót megjegyzi. Választható, hogy melyik lejátszóval induljon a film.

"Wrapperes" lejátszó. Magyarán külső lejátszó. A külső lejátszó meghívásával lehetőség adódik olyan formátumok lejátszására is, amit a beépített lejátszó nem kezel. Ilyen volt annak idején a 3D iso is. A Himedia esetén a képjavító áramkör (Imprex) és annak beállításai nem elérhetőek a Kodi gyári lejátszójával. (Hasonló, mint a Sigmánál a VXP, vagy a Darbee.)
De ha visszakeresel, már volt róla szó.


Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.