Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Beni2360 válasza interstate76 (#545) üzenetére


Beni2360
félisten

Kicsit kifejtenéd bővebben : Mert a gyárival a legritkább esetben használhatóak problémamentesen ezek a kis kütyük mert nekem most van egy K1 plus és mit keressek problémának?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#552) interstate76 válasza Beni2360 (#551) üzenetére


interstate76
addikt

Van vagy 3 mini pécés topik, abból legalább 1-ben te is aktív vagy, és ezt komolyan kérdezted?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#553) envagyok válasza Beni2360 (#551) üzenetére


envagyok
veterán

Pl auto fps switch
23.976
Dts-hd passtrough
Nálam a 104,105 firmel (mini mx) a sima DD és a dts sem megy ki.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#554) interstate76 válasza envagyok (#553) üzenetére


interstate76
addikt

Ez is igaz, de én ennél kicsit alapvetőbb dolgokra gondoltam. Több tucatnyi kínai telefon, tablet és mini PC járt már nálam, és szinte mindegyiket romoltam. Az utolsó kettő esetben egy M8S mini PC-t azért, mert a Play Store szinte minden alkalmazás esetén inkompatibilitást jelzett, egy MXQ S805-öst pedig csak azért, mert OE-t akartam rátenni. De amúgy is minden, általam látogatott telefonos és mini pécés topik legalább részben arról szól, hogy melyik eszközre melyik a legjobb, legstabilabb rom, ill. hogy a gördülékeny és stabil működést biztosító szoftver legalább olyan fontos, mint a vas (hasonló ligában focizó eszközöket összevetve).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#555) arty válasza interstate76 (#554) üzenetére


arty
veterán

+1

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#556) Beni2360 válasza envagyok (#553) üzenetére


Beni2360
félisten

Én telepítettem a KODI mellé a VidonXBMC_V15.2.0. és van D.D. és dts hang még a KODI-ban is.
Pl auto fps switch- nálam sem működik de 24-re állítva akadás nélkül mennek a filmek. és még a sirályok is simán repülnek nem kapcsolnak egy pillanatra sem vissza. Ezek közül csak az első filmmel gyűlt meg a baja. :))

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#557) interstate76 válasza Beni2360 (#556) üzenetére


interstate76
addikt

Ez egy ilyen árú eszköztől kiváló médiaplayeri teljesítmény (ahogy azt már az amlogic cpu-s mini pécék topikjában is érintettük). Ha nem várom meg az S912-es cpu-val szerelt eszközöket, akkor - mihelyst lesz rájuk OE - rögvest rendelek egy S905-ös kütyüt. Bár az az igazság, hogy ahol én most mini pécét használok lejátszásra (hálószoba, 32" képátmérő és egy kis, 2.1-es hangfalszett), ott bőven jó az MXQ S805-ös is (az esetek 90%-ában 720p felbontású sorozatokat nézünk rajta esténként, reggelente pedig valamelyik rádióadó szól rajta, ébresztő gyanánt), szóval leginkább a kipróbálás vágya indokolná a rendelést, nem a szükség. :D

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#558) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!

Kinéztem egy lejátszót. Fő feladata az lenne, hogy hálózatról lejátsszon filmeket wifi vagy utp még nem tudom. Ami érdekelne, hogy milyen a lejátszás minősége, 24p filmeket kadenciahelyesen tudja e kezelni és képes e hálózaton nasról vagy külső vinyóról filmek lejátszására. Felirat betűkészlet magyar van e benne.

Ő lenne az: [link]

Segítséget előre is köszönöm!

(#559) interstate76 válasza szonti (#558) üzenetére


interstate76
addikt

Ilyet ennyiért semmiképpen! De ma már inkább fele ennyiért se.

Csak médiapleyernek kell, vagy egyéb célokra is használnád? A kérdés igazából az, hogy kell-e az android rendszer.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#560) Beni2360 válasza szonti (#558) üzenetére


Beni2360
félisten

Részben és még jöhet hozzá 27% ÁFA ás kezelési költség 2000 Ft.
RK3188 nem ajánlott kategória. lehet, hogy ezért kapok a fejemre.
Van neki külön topija.
Ilyen link megnézése után forr a vérem, de miért is? :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#561) szonti válasza interstate76 (#559) üzenetére


szonti
aktív tag

Médiaplayernek kell csak, ezért kérdeztem a 24p kadenciahelyes lejátszást képminőséget stb. Igazából egy hálózati lejátszó kellene nekem egy wdtv live vagy asus oplay, csak nem nagyon látok már olyanokat újat, illetve eléggé sokallom az árát. Nem a linkeltet szerettem volna megvenni, csak ezen voltak leírva szépen h mik a specifikációi. Nagyon max 10 ezret szánok rá és a hálózati elérés miatt van rá szükségem mert van media playerem, csak hálózati dugó sajnos nincs rajta, ezért mindig pendriveal kell másolgatnom.

(#562) interstate76 válasza szonti (#561) üzenetére


interstate76
addikt

MXQ S805 30,- USD a Geekbuyingon, arra kell OpenELEC-et tenni, es tied a legolcsobb, kadenciahelyes lejatszo. Vagy RPi2, de azt nem ismerem.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#563) szonti válasza interstate76 (#562) üzenetére


szonti
aktív tag

Az Openelec egy lejátszóprogram?

(#564) interstate76 válasza szonti (#563) üzenetére


interstate76
addikt

A Kodit ismered? Az OE egy olyan, linux alapú rendszer, amelyen gyakorlatilag csak a Kodi fut, nagyon kis erőforrásigénnyel (ezért elég hozzá 1 GB RAM-mal szerelt eszköz is). Egyébként időközben 35 USD lett a korábban ajánlott mini PC ára (1-2 napja még 30 volt).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#565) yossarian14


yossarian14
tag

Ezekhez az androidos boxokhoz lehet saját wifi adaptert csatlakoztatni és azzal használni, vagy csak a gyárival működik megfelelően?

(#566) Beni2360 válasza yossarian14 (#565) üzenetére


Beni2360
félisten

Látom választ nem kapsz mert érthetetlen. Már az öt évvel ezelőtti telefonokban is volt wifi. Ezekben a boxokban álltalában mindegyikben van wifi. De van külön androidra gyártott adapter én is vettem 3 éve a stikkemhez mer gyenge volt a wifi vétel és megoldódott. Utána kell olvasni milyen chippszettel kell venni. Ez függ a box hardverétől is talán.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#567) csori23


csori23
aktív tag

Sziasztok. A minap vettem észre hogy a Port.hu és a youtube kiegészitő már nem működik. Tud erre valaki valami megoldást?

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#568) bonat


bonat
senior tag

sziasztok
a Magyar TV add-on nálatok működik?
mert nálam el sem indul, és hibát ír ki a jobb alsó sarokban....
ezt találtam a log-ban:
15:11:28 T:9660 ERROR: XFILE::CDirectory::GetDirectory - Error getting plugin://plugin.video.magyartv/
15:11:28 T:9660 ERROR: CGUIMediaWindow::GetDirectory(plugin://plugin.video.magyartv/) failed
15:11:28 T:8856 NOTICE: Thread BackgroundLoader start, auto delete: false

(#569) kezo0


kezo0
addikt

Pár napja elérhető a végleges 16.0-ás Kodi, ezekkel a fejlesztésekkel:
Kodi 16.0 – Jarvis – Mark XVI

Azt írják, csak simán rá lehet telepíteni a korábbi verzióra. Ez vajon igaz a HiMedia Q10-esre is? Csak leszedem az új Kodit, és felültelepítem a meglévő rendszerre? Így minden eddigi beállításom, film- és sorozat-adatbázisom érintetlenül megmarad?

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#570) dh66e válasza bonat (#568) üzenetére


dh66e
veterán

Már rég nem működik.

(#571) tsilver válasza kezo0 (#569) üzenetére


tsilver
aktív tag

rárakhatod, de a Futeko szerint nem ajánlott Androidon sok a hiba benne

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#572) kezo0 válasza tsilver (#571) üzenetére


kezo0
addikt

Ezt már a véglegesre írták, vagy az előzetes bétákra/RC-kre?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#573) tsilver válasza kezo0 (#572) üzenetére


tsilver
aktív tag

véglegesre

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#574) kezo0 válasza tsilver (#573) üzenetére


kezo0
addikt

Nem tudom, én most rákerestem, és ITT csak annyit írnak, hogy egyeseknek problémájuk van az Android Store-ból történő telepítéssel, de ez orvosolható, ha mondjuk közvetlenül a Kodi oldaláról szedi le az ember az apk-t, és azt telepíti.
Sőt, azt is írják, hogy lesz majd fw-frissítés, amiben már az új Kodi lesz integrálva.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#575) tsilver válasza kezo0 (#574) üzenetére


tsilver
aktív tag

te nyertél , :)
nem olvastam elég figyelmesen

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#576) junkpod válasza kezo0 (#574) üzenetére


junkpod
nagyúr

Biztató a changelog, főleg a long press tetszik.
Ami kár, hogy a multisurface nem megy amlogic-on.

Box's don't touch!

(#577) huliganboy


huliganboy
addikt

Üdv srácok!

Valaki nem tudja véletlenül Android 4.0.3-ra hogyan lehet KODI Frodotól nagyobbat felrakni? Lehetséges ez egyébként technikailag?

Köszönöm!

(#578) junkpod


junkpod
nagyúr

Sziasztok! Megjött végre a S905-ös boxom (Beelink MX64)
eddig az AML802 topicba írogattam a besámolókat, de rájöttem, hogy ott offtopic :)

Szóval működik rendesen, gyors is eléggé, H265-öt is viszi, de azért még vannak benne kihívások:
- KODI 16.0 még nem rendelkezik S905 direkt támogatással, így nem tudja kihasználni a SOC adta lehetőségeket: továbbra sincs HD hang kimenet például.
- openelec-et már találtam MX mini-re, talán erre is jó lehet (?) majd körbejárom a témát
- MX playert egyelőre még nem tudtam rávenni, hogy hangot is kiadjon magából, de ma olvastam, hogy talán a HW+ -ról vissza kell kapcsolni HW -ra a gyorsítást, illetve van valahol egy kapcsoló a passthrougra is, mejd rákeresek
- legjobban zavaró dolog az, hogy KOD lejátszás közben a hang viszonylag rövid időközönként egy tizedmásodpercre elhallgat/megtorpan. Valahol olvastam, hogy S905-ös probléma a Dolby Digital sound dropout, majd még megnézem, hogy ez valóban csak egy hangformátumot jelent-e vagy mindent? Mondjuk mp3 zenehallgatáskor nem észleltem ilyet.

Pozitívum, hogy kapott frissítést is OTA-n keresztül a box, amiben tényleg történtek javítások a dbozos verzióhoz képest. Ahogy olvasgatom viszonylag új a SOC és a szoftvereknek még nem volt idejük utolérni magukat. Bízom benne, hogy mind KODI, mind Openelec és FW fronton gyors fejlődés várható.

Itt egy elég részletes teszt, ezeket én is ki akarom próbálni a 105L1-es FW-vel. MX mini review

Box's don't touch!

(#579) DoItYourself válasza junkpod (#578) üzenetére


DoItYourself
addikt

"de rájöttem, hogy ott offtopic" - Van S905-ös topik, ez oda való. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#580) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok

DVB-S2 androidos boxot keresek. Van tapasztalata valakinek ilyen boxal? Feltétel az erős hardver+magas android verzió, és nem ártana ha futna rajta a KODI..

Köszönöm

(#581) tsilver


tsilver
aktív tag

Androidos boxot szeretném elérni Mac vagy Win gépről remote desktoppal. van erre valami lehetőség?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#582) huliganboy válasza tsilver (#581) üzenetére


huliganboy
addikt

(#583) DoItYourself válasza huliganboy (#580) üzenetére


DoItYourself
addikt

Wetek Play most vagy kivárhatod a Play+ verziót is (újabb neve Play 2S), de az nem biztos, hogy nyár előtt kapható lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#584) huliganboy válasza DoItYourself (#583) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Te használsz ilyet? Első ránézésre szuprnek tünik!

(#585) DoItYourself válasza huliganboy (#584) üzenetére


DoItYourself
addikt

Még csak képen láttam :).

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#586) huliganboy válasza DoItYourself (#585) üzenetére


huliganboy
addikt

A play+ illetve play2-t nem találom még sehol igazán... lehet várok kicsit és azt veszem meg!

(#587) tsilver válasza huliganboy (#582) üzenetére


tsilver
aktív tag

ezt próbáltam, de Mac-en nem sikerült rábírni, hogy lássa a Droidot.
Én olyan teljesen hagyományos remote desktop progit keresnék amivel mint a "régi" rendszereken az asztalt látom aztán tudok rajta dolgozni úgy hogy nincs a közelbe a gép. Persze azt nem tudom ,hogy egyáltalán lehet-e androidon ezt megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#588) huliganboy válasza tsilver (#587) üzenetére


huliganboy
addikt

Teamviewer vagy vnc?

(#589) DoItYourself válasza huliganboy (#586) üzenetére


DoItYourself
addikt

Itt egy videó róla. A cnx-en van egy cikk róla, mást nem nagyon lehet találni a neten, még nem jelent meg hivatalosan.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#590) huliganboy válasza DoItYourself (#589) üzenetére


huliganboy
addikt

:R :R

(#591) tsilver válasza huliganboy (#588) üzenetére


tsilver
aktív tag

Teamviewer jó volt :R ez miért nem jutott eszembe :)

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#592) Zsol@


Zsol@
csendes tag

Sziasztok!

Olyan segítségre lenne szükségem hogy a MovieShark kiegészítőben lévő letöltés opciót hogyan lehet használni. Addig megvagyok, hogy a kiválasztott filmre, sorozatra jobb klikk vagy menü gomb és letöltés választása, de utána mindig a "Az internetes adatbázishoz való csatlakozás sikertelen!" hibát kapom. :W Api key-em van és működik is a filmek infójánál. Egy plussz infó, hogy letöltési célnak a routeremre dugott HDD-t adtam meg. Lehet ez a probléma, vagy valahol máshol keresgéljek?

(#593) huliganboy válasza Zsol@ (#592) üzenetére


huliganboy
addikt

Amit írtak a másik topicban nem megfelelő?

(#594) Zsol@ válasza huliganboy (#593) üzenetére


Zsol@
csendes tag

Ott a windowsos verzióra kaptam megoldást de én androidos boxon használom, csak rossz helyre ment a kérdés. Egyébként minden a legfrissebb verzió.

[ Szerkesztve ]

(#595) junkpod válasza Zsol@ (#592) üzenetére


junkpod
nagyúr

Van írási joga a boxnak a vinyora?

Box's don't touch!

(#596) Zsol@ válasza junkpod (#595) üzenetére


Zsol@
csendes tag

Elméletileg van. A routerben több felhasználó van beállítva, mindegyik más más mappákat érhet el illetve írhat/olvashat. Az igazság az hogy mikor ki kellet választani a mentés helyét simán elértem az erre szánt mappát a boxról és nem kért felhasználói nevet és jelszót. mondjuk ez még nem feltétlen jelenti hogy írni is tud abba a mappába. De most erre felbuzdulva megpróbálom egy közvetlen a boxra dugott HDD-re beállítani a mentést, hogy oda működik e. Fejleményt írok ha megvagyok. És köszönöm az ötletet.

(#597) huliganboy válasza Zsol@ (#596) üzenetére


huliganboy
addikt

Fájlkezelővel a boxról próbálj meg másolni valamilyen fájlt.

(#598) Zsol@ válasza huliganboy (#597) üzenetére


Zsol@
csendes tag

Tudok másolni minden probléma nélkül.
Viszont megnéztem azt is, hogy ha direktbe van rádugva HDD vagy pendrive akkor sem tudok letölteni.
Esetleg kell hozzá valami addont telepíteni vagy simán működnie kellene?

(#599) GIJoe


GIJoe
addikt

Had kérdezzem már meg, mennyi egyszerű ezekhez a boxokhoz androidra rámókolni egy USB DVB-T tunert?
Tegnap láttam egy 905as újabb chipes androidos csodát potom pénzért (22$) rá tudnám e venni, hogy PVR- boxként üzemeljen nekem? :R

(#600) junkpod válasza GIJoe (#599) üzenetére


junkpod
nagyúr

Link? Olcsó box az drága szokott lenni.

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.