Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) junkpod válasza aprokaroka87 (#1299) üzenetére


junkpod
nagyúr

Igen. Meg a videó és audio.

Box's don't touch!

(#1302) aprokaroka87 válasza junkpod (#1301) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Idöközben vettem egy Class 10-es uhs1 32gb-os micro sd kártyát,és sokat javult a h264 1080p

Lehet hogy a Kodi máshogy olvassa ki a kártyát?
Eddig egy 8gb-os class4-es kártya volt

(#1303) junkpod válasza aprokaroka87 (#1302) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha gyorsabb a kártya kevesebb az akadas. Kodi android alatt igényel azért eroforrast.

Box's don't touch!

(#1304) paparazzi2


paparazzi2
tag

Sziasztok!

Az egy éves lányom elszopogatta, telenyálazta a távirányítóját az android boxnak. 2 alkalommal már kitakarítottam de most harmadjára úgy tűnik nem sikerül megmentenem:(

Okostelefonnal már megoldottam a vezérlését.

Viszont most jutott eszembe, hogy több különböző típusú boxot is rendeltünk az ismerősöknek, akik nem használják a gyári távirányítót.

Össze lehet valahogy hangolni valamelyik távirányítót a meglévő boxommal?

thx Jani

(#1305) junkpod válasza paparazzi2 (#1304) üzenetére


junkpod
nagyúr

Vegyél egy légegér távot. Nem túl draga.

Box's don't touch!

(#1306) paparazzi2 válasza junkpod (#1305) üzenetére


paparazzi2
tag

Köszönöm az ötletet.

Ez a példány egész szimpi.

Jól gondolom, hogy mindegy milyet választok, ezek bármivel kompatibilisek.
Az eladó azt állítja hogy ezzel lehet játékot irányítani is. Ilyen jellegű tapasztalata van valakinek?

(#1307) gyeniko válasza paparazzi2 (#1306) üzenetére


gyeniko
őstag

Előfordulhat, hogy bekapcsolni nem fogod tudni vele. Minden más funkció klasszul fog működni vele.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#1308) blakey válasza paparazzi2 (#1306) üzenetére


blakey
titán

Ha azt szeretnéd, hogy működjön a ki/be kapcsolás akkor olyat érdemes választani ami infrán is tud kommunikálni valamint programozható, pl. ez.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1309) a8l válasza blakey (#1308) üzenetére


a8l
aktív tag

[Ezzel] mi a baj?
Ez is tanítható és a felébe kerül.

(#1310) blakey válasza a8l (#1309) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom mi lenne a baj. Azért ajánlottam, mert ezt próbáltam, nincs más oka.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1311) dudikpal válasza a8l (#1309) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Hol írják h tanítható?

Akkor érdemesebb lenne olyan boxot néznem, amihez eleve air mouse-os távkapcs van?

(#1312) blakey válasza dudikpal (#1311) üzenetére


blakey
titán

Szerintem minden boxhoz illene egy légegér, sajnos nem általános, sőt. Amit ajánlottam az tanítható, más tanítható tévot sajnos nem próbáltam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1313) Fleto93


Fleto93
tag

Sziasztok!

NAS mellé keresnék médialejátszót. Az lenne a cél, hogy WIFI-n keresztül tudjak a "buta TV-n" lejátszani max 1080p-s tartalmakat a szomszéd szobában lévő NAS-ról (4K, sok hangsáv, stb nem szempont. az adott TV valószínűleg nem lesz egyhamar lecserélve, és házimozi sincs mellette). A filmek SAMBA megosztással lennének osztva. Telefonommal 80 megabitet mértem a TV mellett WIFI-n, ha jól gondolom, akkor ennek bőven elégnek kell lennie. Ha van hozzá távirányító az nem hátrány, de az se nagy gond, ha utólag kell hozzácsapni egyet. Azt sem bánnám ha sokáig frissíthető lenne rajta a Kodi, örülnék, ha a HTPC-kel egyező verziót tudnék használni rajta.

Beszerzésnél nem idegenkedek Ali-tól és társaitól.

Tudnátok nekem ajánlani valamit, hogy milyen vonalon induljak el a keresésnél?

Előre is köszönöm! :)

(#1314) a8l válasza dudikpal (#1311) üzenetére


a8l
aktív tag

Itt például.
Ez ugyanaz a táv mint a gb-n csak más néven.
Rendeltem mindkét helyről 1-1 darabot majd összehasonlítom, de biztos vagyok benne hogy nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

(#1315) blakey válasza a8l (#1314) üzenetére


blakey
titán

Kiváncsi vagyok, hogy mit lehet rá tanítani. Mondjuk én ennyiért vettem az általam linkelt távot. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1316) a8l válasza blakey (#1315) üzenetére


a8l
aktív tag

A négy alsó színes gombot lehet szabadon tanítani bármire, meg a bekapcs gombot.

(#1317) junkpod válasza dudikpal (#1311) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha adnak hozzá az nagyon alap típus lenne csak. Jobban jársz egy saját választással.

Fleto93
Nézz at a milyen médialejátszót vegyék topikba.
Ha már Wifi és nas akkor ne samba hanem nfs.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1318) Beni2360 válasza paparazzi2 (#1304) üzenetére


Beni2360
félisten

Esetleg a box pontos típusát leírnád, hátha akad valakinek egy felesleges. Nekem van egy MINI mx távom pluszban. 1/8 és a 2/16-hoz is jó.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1319) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, vettem egy viszonylag noname Androidos TV boxot, természetesen van rajta kodi is. Na most, ti hogyan juttatnátok rá hatékonyan filmet sorozatot? Úgy értem nem fogok pendrive al mászkálni, hiszen pont azért vettem, hogy a laptopomat ne kelljen a TV re rádugdosni. NAS om nincs. Gondolkoztam rajta, hogy androidra vannak programok, hálózatra kötném, rádugnék egy külső HDD-t, és közvetlenül rá tölteném le a filmeket sorozatokat, de gondoltam hátha van jobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#1320) DoItYourself válasza kmisi99 (#1319) üzenetére


DoItYourself
addikt

Kösd rá a hálózatra, tedd fel a Kodira a Sorozat barát kiegészítőt, és még töltögetni se kell. Ha megérdemli az adott anyag a jobb minőséget, akkor egy PC megosztott könyvtárából is le tudja játszani a kölcsönzött filmeket.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1321) junkpod válasza kmisi99 (#1319) üzenetére


junkpod
nagyúr

léteznek torrent kliensek androidra is, azzal mehet a letöltés, majd ha készen van akkor átmozgatod egy filmes mappába, ami akár külső hdd is lehet és mehet a lejátszás KODI alól.
Amit alapból javaslok: töröld a gyári KODI szoftvert, általában rosszul konfigolt, módosított és régi kiadások ezek. Ha Android alatt akarsz maradni akkor az SPMC vagy a VidOn.me a javasolt lejátszó a KODI helyett.

Amúgy milyen HW van abban a noname box-ban?

Box's don't touch!

(#1322) envagyok válasza junkpod (#1321) üzenetére


envagyok
veterán

xxx-re van vmi moviesharkban?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1323) kmisi99


kmisi99
addikt

Igen az android torrentes dologban én is gondolkodtam, már csak ki kell okoskodnom pár dolgot. Pl stand by állapotban is áram alatt vannak az usb portok, de nem akarom a HDD-t 0-24 ben járatni, de ezt majd megoldom valahogyan.

Ilyenek a specifikációi, tudom olcsó gagyi, de nekem nem is kell több. Ami a legnagyobb bajom vele, hogy nincs otthon usb-s billentyűzet, és kb 1 óra volt belépkedni google fiókba stb, mert a nyíl gombokkal egy óra begépelni az email cím, jelszó, wifi jelszót... Még erre lehetne valami jobb megoldás. :DDD
GPU: Mali-400
System: Android 5.1
CPU: RK3229
Core: 1.5GHz,Quad Core
RAM: 1G
ROM: 8G

[ Szerkesztve ]

(#1324) GZoli7 válasza envagyok (#1322) üzenetére


GZoli7
senior tag

Indavideo-n bekapcsolható a felnőtt tartalom.

(#1325) junkpod válasza kmisi99 (#1323) üzenetére


junkpod
nagyúr

Létezik androidos távirányító app: Remote me

Ha csak torrent és nő funkció kell én ezt eladnak és vennék egy s905 boxot amire le-kodi telepíthető.

Box's don't touch!

(#1326) kmisi99 válasza junkpod (#1325) üzenetére


kmisi99
addikt

Egyenlőre jó lesz ez így. Tényleg kb az a fő lényege, hogy ne a laptopot pakolgassam oda a tv hez, hanem távolról tudjam piszkálni.

(#1327) GZoli7 válasza kmisi99 (#1323) üzenetére


GZoli7
senior tag

Olyat vegyél, amiben amlogic proci van.
Arra van Le, erre nem biztos. Árban nincs nagyon különbség.
26$-ért már van.
10$ körül van kisméretű billentyűzetes táv.

[ Szerkesztve ]

(#1328) TCr


TCr
veterán

Azt tudni vajon, hogy pl. a Techno csatorna miért került ki a Digitally Imported online rádió plugin-ból?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1329) paparazzi2 válasza Beni2360 (#1318) üzenetére


paparazzi2
tag

Ott a pont:)

A távirányítót egy Cortex A7 CS-918T Rockchip RK3128t 1080P Bluetooth WiFi 2G/16G Android 4.4 TV Box media playerhez keresem.

Jelenleg is árulják itt.

Köszönettel Jani

(#1330) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok! Adott egy ilyen hardverrel rendelkező media boxom.

CPU: RK3229
Core: 1.5GHz,Quad Core
RAM: 1G

Nem egy hűde cucc, de azért nagyjából jó. Viszont a kodi-n történő lejátszás néha akadozós. Semmi extra 480p 720p, sorozat részek is néha akadoznak. A lejátszás egy usb-s átalakítós laptop merevlemezzel történi, szerintem a sávszélességnek 720p hez bőven elégnek kell lennie. Biztos van hozzá gondolom valami "kodek" az én SOC-m hez megfelelő, vagy ilyesmi, csak nem értek hozzá.

(#1331) Beni2360 válasza kmisi99 (#1330) üzenetére


Beni2360
félisten

Talán ebben a topikban a proci miatt hamarabb kapsz segítséget.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1332) junkpod válasza kmisi99 (#1330) üzenetére


junkpod
nagyúr

Milyen fájl formátum, mpg2 talán?

Box's don't touch!

(#1333) DoItYourself válasza kmisi99 (#1330) üzenetére


DoItYourself
addikt

Próbálj ki egy régebbi spmc-t is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1334) kmisi99


kmisi99
addikt

Igazából lehet az a gond, hogy egy zsák fos, mert maga az adroid szarrá fagy attól, ha teszem azt bele lépek a beállításokba, de épp a napokban jött ki egy "várva várt" frissítést, azt felrakom aztán próbálkozok más megoldásokkal.

(#1335) huliganboy válasza kmisi99 (#1334) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia

Nézd meg, hogy mondjuk MXplayer viszi e röccenés nélkül a filmeket. Ha igen javaslom cseréld le a Kodi lejátszóját.

(#1336) kmisi99 válasza huliganboy (#1335) üzenetére


kmisi99
addikt

Holnap letesztelem, de még a sima androidos alap videolejátszó is vitte szinte normálisan a 720p sorozat rész, bár 1-2 napja még látszólag a kodi is jól vitte. Mindenesetre magán a kodin belül a lejátszót le lehet cserélni?

(#1337) huliganboy válasza kmisi99 (#1336) üzenetére


huliganboy
addikt

Igen bár nem mondom, hogy nem kell vele mókolni!

Csere....

(#1338) junkpod


junkpod
nagyúr

Szerintem kar bármiféle mikulás rá biztatni a kollégát amíg nem tudunk semmit a problemarol: mi a forras, mi a kodi verzio, mik a kodi beallitasok, friss-e a fw?

Box's don't touch!

(#1339) huliganboy válasza junkpod (#1338) üzenetére


huliganboy
addikt

Ha jól veszem ki szavaiból, ez egy kínai box s maga fantasztikus "optimalizált" Kodijával... De tényleg szükséges lennének azok az adatokat.

(#1340) junkpod


junkpod
nagyúr

Szeptember 18-tol van új Kodi v17 beta2.
Állítólag javított audio passthrough résszel. Tesztelte már vki? Most töltöm.

Box's don't touch!

(#1341) junkpod válasza junkpod (#1340) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kipróbáltam s905-on. Hang csak zúgás van. Kép csak surface módban jo, bár az se szép.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1342) kmisi99 válasza huliganboy (#1339) üzenetére


kmisi99
addikt

Kínai box, hétfőn rakom fel a gyártó által kiadott új update-ot (ettől várom a megváltást). A gyári kodit töröltem, és a google playből letöltöttem. Szóval a kodi eléggé szűz, nem tudom, hogy van e külön optimalizált pl az én SOC-m ra, vagy kell e bármi extra beállítás rá. A hardveres video gyorsítás be volt kapcsolva. Illetve megnéztem, hogy a CPU terheltség 30-70% körül volt video lejátszás közben, és akkor is akadt, szóval nem hardveres gyengeség.

(#1343) kmisi99


kmisi99
addikt

Ja és spmc vel is hibátlan folyamatos a videolejátszás. Csak az kicsit bugosan működik távirányítóval, na meg a kodi kicsit jobban bejön. Szerintem hiba volt a gyártó kodiját törölnöm.

(#1344) junkpod válasza kmisi99 (#1343) üzenetére


junkpod
nagyúr

Biztos nem volt hiba. Ajánlott törölni.
Meg nem nyilatkoztál a fájl típusról.

Box's don't touch!

(#1345) kmisi99 válasza junkpod (#1344) üzenetére


kmisi99
addikt

De hiba volt, sikerült nagy fórumozgatások árán megtalálni, azt ami rajta volt.

RKMC a neve, külsőre 100% ban kodi, csak rokchip SOC ra optimalizálva. Ugyan úgy ugyan azokat az addonokat rátöltöttem amiket eddig használtam, minden jól megy, és most már 1080p mkv se kottyan meg neki. A sima kis 720p mkv ami eddig megfektette, ilyen 13-25% cpu terheltséggel vidáman megy.

(#1346) junkpod válasza kmisi99 (#1345) üzenetére


junkpod
nagyúr

Örülünk.

Box's don't touch!

(#1347) kmisi99 válasza junkpod (#1346) üzenetére


kmisi99
addikt

Azért köszönöm a segítséget, még úgyis biztos lesz, hogy elakadok, de végre korrekt sebességgel üzemel a lejátszó. :R

(#1348) stinky14


stinky14
csendes tag

Sziasztok!

Kodival hogy tudnék hozzáférni, a PC-n megosztott fájlokhoz?
Ha bemegyek oda, hogy Videók/fájlok a gépet látja. De sajnos nem csatlakozik hozzá.

(#1349) Beni2360 válasza stinky14 (#1348) üzenetére


Beni2360
félisten

Egy hálózaton kell lennie - windows hálózati megosztás (smb) - stb keresztül kikeresed a mappát amiben a film van.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1350) zodes


zodes
aktív tag

Sziasztok!
A Simple IPTV client-tel tudok felvenni TV adást? Illetve a Kodin kell valamit még állítanom?
Üdv: Zodes

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.