Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) samupapa válasza Voice24 (#899) üzenetére


samupapa
csendes tag

Szia!
Köszi adtál egy ötletet, mert pont ezzel küzdök én is, és 5.1 hangot szeretnék. Az MXQ-n ráadásul jack dugós digit kimenet van, amit egy kis mono jack-rca átalakítóval megoldottam! MX playerből végre volt 5.1 hang, mostmár akkor én is megpróbálom belemókolni az MX-et a Kodiba.
Tettem egy kisérletet a legfrissebb VIDON-nal is, de nekem semmilyen meghajtót nem hajlandó beindítani, így számomra használhatatlan... :-/ Pedig a hang miatt reménykedtem benne.
Köszi a tippet!

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#902) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Ma érkezett meg a Q10 Pro-m és van egy kis gond a Kodi-val: elindítanám, de a töltő képernyőján leáll, ezzel a hibaüzenettel: "Error: Unable to download obb.". :(

Mivel lehet a gond? Nincs rendesen felinstallálva a Kodi és újra kell rakni? Találkozott már valaki ezzel a hibával? :F

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#903) c4 válasza SunMount3r (#902) üzenetére


c4
őstag

Frissíts FW-t, vagy uninstallálod majd újratelepíted, ha nem dedikált Kodi van rajta.

(#904) Beni2360 válasza SunMount3r (#902) üzenetére


Beni2360
félisten

Próbáld meg a filekezelőből betallózni egy filmet és ott ha fel ajánlja a választást akkor kell kiválasztani a KODI lejátszást, hogy akkor elindul-e? Általában dedikáltak, ha bent vagy onnan próbáljál egy frissítést. elem megvan már? Ha nincs bármilyen egér is megteszi.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#905) SunMount3r válasza Beni2360 (#904) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nincs routerem, ezért nem tudom a lejátszót netre kötni. De USB-n keresztül sikerült újraraknom a Kodi-t.

Új kérdésem lenne: van olyan opció Kodi-n belül, hogy "USB eszköz biztonságos eltávolítása" vagy hasonló? :F

Gondolom Android-on se mindegy, hogy csak úgy ki-be dugdosom a külső winyót, pendrive-ot, vagy rendesen leválasztom előtte.

(Vagy ha Kodi-ban nincs, akkor írjátok meg légyszi, hogy az Android Box-okban ez hol szokott lenni általában...)

Köszi!

(#906) Vincent45 válasza SunMount3r (#905) üzenetére


Vincent45
tag

Nyugodtan használhatod leválasztás nélkül én legalábbis nem vettem észre problémát és olyan opciót sem találtam.

(#907) SunMount3r válasza Vincent45 (#906) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csak mert a Settings-> Storage menü alján van olyan, hogy "Unmount SD card", de USB-re ilyen egy sincs. Ott még a rádugott külső winyót se listázza ki...? :F

(#908) Beni2360 válasza SunMount3r (#905) üzenetére


Beni2360
félisten

Gondolom Android-on se mindegy, hogy csak úgy ki-be dugdosom a külső winyót, pendrive-ot, vagy rendesen leválasztom előtte.
Mivel androidos a rendszer ugyan ott mint a telefonon vagy a tábla gépen.(tárhelyek)- ha ragaszkodsz hozzá
Én sem használom pedig mostanában 3 fajtát cserélgetve nyaggatok.
Én is lecseréltem az egyik-MINI MX-en a KODIT.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#909) SunMount3r válasza Beni2360 (#908) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egy csomót gugliztam utána, de nem találok megoldást. Sok helyen azt olvasom, hogy vannak olyan Android-os eszközök, ahol van ilyen funkció és ajánlják is a használatát. Akkor csak nem mind 1 Android-on sem... Vagy ez az eszköztől függ, ami futtatja?

Ez egy média lejátszó (ráadásul 4 USB porttal), így gondolom, hogy számításba vették, hogy gyakran fognak rá külső winyókat, esetleg Pendrive-okat dugni, ez hozzá tartozik a "mindennapi, rendeltetésszerű használatához". Ebből gondolom, hogy ha ez ezen kütyük esetén fontos, akkor bizonyára raktak bele ilyen leválasztó funkciót, a kérdés csak az, hogy hova... :F

Amúgy: Windows szokás, de abból az egyik legjobb. Mióta az eszemet tudom (és, hogy van ilyen lehetőség a Win-ben), mindíg szépen leválasztom "biztonságosan" az USB eszközeimet a gépről (PC, Noti), mielőtt kihúznám őket az USB portból. Akár otthon kapkodom a file-okat egyik gépről a másikra, akár a sarki nyomtatósnál fejeztem be a dolgokat...

Nem szeretnék "nem élni a lehetőséggel" Android-on sem, vigyázok a külső winyóimra, ahogy csak tudok (mert nem voltak olcsóak és szeretném, ha még hosszan kitartanának), ezért ha van ilyen lehetőség, akkor itt is használni szeretném...

Ha közben valakinek van ötlete rá, akkor ossza meg pls!

Köszi!

(#910) Vincent45 válasza SunMount3r (#909) üzenetére


Vincent45
tag

Hidd el a Q10 Próval nem ez lesz a legnagyobb problémád. Tudom,mert 2 hónapja használom. Az USB miatt ne stresszelj napi szinten többször használom leválasztás nélkül és semmi baja.

(#911) Beni2360 válasza SunMount3r (#909) üzenetére


Beni2360
félisten

A win alatt be lehet állítani a vinyónak, hogy ki lehessen húzni simán. Gondolom ez hatással van a droidon is.A pen meg egészen más szerkentyű.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#912) kezo0 válasza SunMount3r (#909) üzenetére


kezo0
addikt

Nyilván az alap, hogy amikor az adott drive valamilyen fájlműveletet végez, akkor nem húzgálom ki. De még akkor sem, ha csak be van tallózva valamilyen fájlkezelővel. Ha ezeket a szabályokat betartja az ember, akkor 100-ból 99-szer nem lesz gond a leválasztáskor. Ha meg egészen biztosra akarsz menni, akkor bármilyen meghajtót úgy válassz le a boxról, hogy előtte kikapcsolod a boxot.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#913) Beni2360


Beni2360
félisten

Tárgytalan megtaláltam

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#914) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Létezik Ingyenes Élő TV műsor app a Kodihoz?

(#915) samupapa válasza Joshi (#914) üzenetére


samupapa
csendes tag

Médiaklikk, ott vannak a magyar "királyi" csatornák, pl M4 (most a foci eb miatt sokakaknak aktuális lehet...)

[ Szerkesztve ]

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#916) SunMount3r válasza samupapa (#915) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mármint az csak simán böngészőből, vagy van hozzá külön Android app?! Mert én nem találtam... :F

(#917) DoItYourself válasza SunMount3r (#916) üzenetére


DoItYourself
addikt

Kodi kiegészítők

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#918) samupapa válasza SunMount3r (#916) üzenetére


samupapa
csendes tag

Itt találsz sok magyar tartalmat, segítséget, én is innen használom, leszeded a .zip-et, feldobod kodiban a kiegészítőknél (telepítés .zip-ből), aztán azt aktiválod amelyik tetszik...

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#919) SunMount3r válasza samupapa (#918) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

THX! :)

(#920) samupapa


samupapa
csendes tag

Valaki tudna olyan add-ont Kodihoz amin a 1Music Chanel működik? Főleg régebbi adások nézésére használnák, de azt az infót kaptam, hogy ha az 'élő' megy az sem hátrány... :D

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#921) Voice24


Voice24
őstag

Egy kis segítséget kérek!
Ugye beintegráltam a kodi-ba az mxplayert. Most kicsit visszafelé kellene "fejlesztenem", azt kellene megoldani, hogy zenelejátszásnál ne indítsa el az mxplayert. Gondolom, abban az xml fájlban kellene módosítani valamit, de pontosan nem tudom, hogy mihez nyúljak.
Nem lenne gond az mxplayerrel, mert az is lejátssza a zenéket, de valamiért nem igazán tudom megtalálni, hogyan tudnék a fájlok között váltogatni. Hálózati mappákról van szó persze. Most azt csinálja, hogy megnyitok egy mp3-at, elindul az mxplayer, de ott nem tudok másikra léptetni, ki kellene belőle lépnem, de nem enged, ha rákkatintok a felugró ablakban az ok gombra, egy másik zenét kezd el játszani, de persze nem azt, amit én szeretnék, és ki sem tudok onnan lépni, csak magából a teljes kodi-ból.

(#922) c4 válasza Voice24 (#921) üzenetére


c4
őstag

Szerintem az xml fájlban keresd meg az alábbi sort:

<playercorefactory>
<players>
<player name="HimediaXBMCWrapper" type="ExternalPlayer" audio="false" video="true">

Nálad valószínűleg az audionál is "true" van beírva. Írd át "false"-ra.

A HimediaXBMCWrapper beírás a saját lejátszóm, nálad ott más van írva.

[ Szerkesztve ]

(#923) Voice24 válasza c4 (#922) üzenetére


Voice24
őstag

Megnéztem, az eredeti fájlban, ahonnan én is kimásoltam, az audio végig "false" értékre van állítva, és én azt a részt nem is bántottam. Tehát elvileg zenelejátszásnál nem kellene az mxplayernek elindulnia, de mégis elindul... :U

(#924) tsilver


tsilver
aktív tag

nem megy a backup Kodi alatt, (K1 plus combo, 5.1.1, 16.1) Azt írja ki amikor elindítom, hogy írási hiba a cél valószínűleg nem írható, folytassuk? Ha igen a válasz akkor a file silta összegyűjtése előjön aztán nem történik semmi.

Próbáltam több pendrive-al , semmi változás, ugyanezek a Q5-ben tökéletesen mennek.

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#925) DoItYourself válasza tsilver (#924) üzenetére


DoItYourself
addikt

NAS-ra próbáltad már a mentést?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#926) tsilver válasza DoItYourself (#925) üzenetére


tsilver
aktív tag

nem, de próba cseresznye

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#927) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Kis segítséget kérnék Kodihoz! (Android TV-n)
Beállítottam 2 profilt! A master profil PIN kóddal védett! Sikerült Synology NAS-on lévő smb megoszott mappákat hozzáadni, viszont a "gyerek-barát" profilból el kellene távolítani az egyik mappát! Ezt hogy lehet megtenni? Videók-Fájlok -nál csak videó hozzáadása van! Törölni hogy lehet?

Köszi előre is!

(#928) interstate76 válasza Pgabor79 (#927) üzenetére


interstate76
addikt

Egér bal gomb nyomvatart a kérdéses mappán, majd "Forrás eltávolítása". Vagy rosszul értettem vmit?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#929) Pgabor79 válasza interstate76 (#928) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

TV-n nincs egér! :U Sony KDL-50W809C android tv-re van telepítve a kodi!

(#930) c4 válasza Pgabor79 (#929) üzenetére


c4
őstag

Akkor dugj rá egyet :)

(#931) junkpod


junkpod
nagyúr

június 31-én jön ki a legújabb KODI v17 alpha 1 verzió.
KODI cikk

Box's don't touch!

(#932) Beni2360 válasza Pgabor79 (#929) üzenetére


Beni2360
félisten

Erről nekem a halhatatlan Hofi jut eszembe. a kisegér......minden lyukba belefér.....

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#933) coreska


coreska
aktív tag

Sziasztok!

Egy kétlemezes NAS-t eddig egy HDD-vel használtam, amit az M8S-en lévő SPMC NFS-en keresztül el is ért. A baj csak ott kezdődik, hogy a NAS bővítve lett egy másik HDD-vel, amit az SPMC lát is, de betallózni már nem engedi. Igy próbálkoztam az SMB-n keresztül is, de azt tapasztaltam, hogy azzal pedig egyáltalán nem elérhető a NAS. A NAS beállításával nem lehet gond, mert más eszközzel minden működik.
Tud erre valaki megoldást?

(#934) Teplic


Teplic
tag

telefont szeretném használni wifin kontrollerként játékokhoz. nincs bt az mxq pro játékosomban, se otg.
milyen megoldást, progit tudtok javasolni, hogy telefont tudjam kontrollerként használni?
pl asphalt 8-hoz telefonnal kormányozni, képet meg tv-n nézni.

(#935) samupapa válasza junkpod (#931) üzenetére


samupapa
csendes tag

A június nem 30 napos? :F :D :U

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#936) Teplic


Teplic
tag

Miracast-tal próbálkoztam, telefon látja a tv box-ot, tv-box látja a peer-t (telefont).
Connect-re rámennék, tv box kiírja connected. Majd utána azonnal újra keresi a peer-t a tv box. Telefon sem kerül csatlakoztatott állapotban.

Nem dob fel közben semmi jóváhagyást, semmit. Olyan mintha csatlakozna, majd abban a pillanatban disconnectálna.
Box-on és telefonon is Lillipop van, telefon is rootolt, menüjébe egyébként bele kellett hackelni (rootként engedélyezni) a wifi display-t.

Nem teljesen Kodi téma, de tv box android alapokon.

[ Szerkesztve ]

(#937) tau_ba


tau_ba
tag

Sziasztok. Amazon Fire TV Stick-rol mi a velemeny? Mennyire eri meg azt a 40-50$-t, vagy hasonlo arkategoriaban mi most a best-buy?

(#938) junkpod válasza samupapa (#935) üzenetére


junkpod
nagyúr

Könnyen meglehet. :)

Box's don't touch!

(#939) Teplic válasza Teplic (#936) üzenetére


Teplic
tag

ebből droidmote lesz. amire nekem kell, ez is megoldja. este kipróbálom.
(megírom, hátha valaki ilyesmivel bajlódna)

(#940) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Ha a Kodi-t csak úgy használtam, hogy semmilyen listát, kedvenceket nem hoztam létre, library-t sem csináltam, hanem csak a külső winyóról tallóztam be mindig manuálisan a video file-okat, akkor ezeket file neveket megjegyzi, loggolja, elmenti valahová a Kodi? Meg lehet így nézni az előzményeket, hogy miket néztem eddig rajta? :F

(#941) ux1 válasza samupapa (#935) üzenetére


ux1
addikt

De, csak harmicadika vagy elseje. Tömören 31 :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#942) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Egyszerű kérdésem van. Ilyen androidos kütyükkel ki lehet nyerni HDMI-n HD hangot? Gondolok itt DTS-HD-MA-ra.

Köszi!

(#943) kezo0 válasza jézusom (#942) üzenetére


kezo0
addikt

Némelyikkel igen, csak nem a Kodival.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#944) dh66e válasza tau_ba (#937) üzenetére


dh66e
veterán

Nálunk a hálóban van egy buta tévére csatlakoztatva. YT működik,hálózat működik,Kodi is elmegyeget.Google Play elérhető.
Amazonos regisztráció kell hogy működésre bírd.
Komolyabb felhasználásra azért inkább egy bfs 4km a minimum amit ajánlok.

[ Szerkesztve ]

(#945) DoItYourself válasza jézusom (#942) üzenetére


DoItYourself
addikt

S905 lejátszókon openelec fw-el megy.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#946) samupapa válasza ux1 (#941) üzenetére


samupapa
csendes tag

Ott a pont! Én kérek elnézést! Boldog Junius 31.-ét mindenkinek! Lássuk akkor azt az új KODI rilízt! :DDD :) :DD

[ Szerkesztve ]

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#947) tau_ba válasza dh66e (#944) üzenetére


tau_ba
tag

Koszi. Mi az a bfs 4k? 2 dolog van, amit szeretnek: egyfelol egy regebbi plazmat okositani, hogy YT, Netflix elerheto legyen. Masfelol ha lehetseges, akkor a meglevo Xtreamer Prodigy halozati media playert kivaltani egy lendulettel. NAS-om van, a letoltesek arrol mennek ennek az eszkoznek csak lejatszania kellene de azt hibatlanul. 3D projim van, tehat a 3D lejatszas fontos lenne. 4k annyira nem erdekel per pillanat, fontosabb egy normalis taviranyito, meg a feliratok normalis meretezese.

(#948) f4lcon válasza tau_ba (#947) üzenetére


f4lcon
őstag

BFS 4KM

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#949) junkpod válasza samupapa (#946) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szépen megy S905-ön, nagyon jó az új felület, gyors, zene lejátszás ok, filmek...
... csak DD hangsavbol tudok egyelőre hangot csókolni, viszont az legalább nem pattog.
Na de közben valami generalisat elromlott, nem megy a vidon.me ami eddig tökéletes volt...

Box's don't touch!

(#950) Gab130


Gab130
tag

Sziasztok! Egy kicsi segítségre lenne szükségem. Egy M8-at használok már másfél éve (2g Ram-os) A napokban volt egy vihar, aztán áramszünet. Az A1-es routerem meghalt, ezzel nincs is gond, szó nélkül cserélték, ám azóta a box sem múködik. A tünet: A HDMI kábelen nem megy át a jel rendesen. Ez azt jelenti, hogy a kép majdnem fekete, nagyon halványan látszik a kép tartalma, és közben még villodzik is. Nos a kérdésem, ha valaki látott már ilyet, kuka, vagy van valami amit meg tudok próbálni vele?
Előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.