Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Van egy Tronsmart MK908II mini Pc-m. Ez most jelenleg össze van kötve a Samu smart tv-vel, a netet wifin keresztül kapja. Felraktam rá a KODI-t. Az a problémám, hogy a filmek egy kicsit olyan döcögősen mennek rajta. Nem annyira egyenletes, nem elég smooth :DDD. Valaki tapasztalt hasonlót esetleg? Mi lehet a gond? a router a másik szobában van, cca: 3,5 méter légvonalban.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#252) ChiliChili


ChiliChili
tag

Sziasztok!

Segítsetek rendet rakni a fejemben! :N

Eddig Dune Smart D1-et használtam, de elég kötött, nem tudom hallgatni az ALAC hangfájljaimat és sok *.mov videóval sem tud mit kezdeni.

Két utat találtam, az egyik a pi2 a másik egy MXIII-G (2GB/8GB) Android TV. Az utóbbi szimpatikusabb, nem kell sokat babrálni. Milyen a képminősége? Jól értem, hogy van hozzá távirányító is és csak a megfelelő KODI-t kell telepíteni, konfigurálni és már rendben is volnék? Erre lehet Openelec-et tenni, vagy valamit félreértettem és nincs rá szükség? Ami kell, bd iso (3D nem fontos), h264, h265, mov, ALAC, FLAC, APE, Youtube.
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#253) arty válasza SzlobiG (#250) üzenetére


arty
veterán

etherneten vagy wifin? ha utóbbi, akkor tudod is a választ :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#254) arty válasza ChiliChili (#252) üzenetére


arty
veterán

ha openelecezni akarsz, pont annyit kell babrálni a droidos lejátszót is, mint a pi2-t :)

ha csak letöltöd a kodi-t az android play store-jából és elindítod, akkor persze az androidos kényelmesebb megoldással kecsegtet - kérdés, hogy mennyire váltja be a kompatibilitási elvárásaidat, konkrétan a h265 támogatásra célzok: ezek a gépek csak a 8-bites színmélységű HEVC vodeókat képesek dekódolni, lejátszani, ám a jövőben fix, hogy nem vagy nem csak ilyen videók jönnek majd veled szembe, hanem a 10-bitesek is (4k bd szabvány) ;)

a többi felsorolt formátummal nem lesz gond, ha nem vágysz pl 24bit/192khz 5.1 FLAC-ra, mert az sem fog menni (de nem tudom, hogy sztereóban mi a maximum ezeken a gépeken), ahogyan a DTS-HD és a TrueHD sem.

bd iso egyszerüsített menüvel megy csak, ergo a remux ajánlottabb formátum (és kevesebb adat is ugye...)

a képminőség szerintem teljesen jó, nem tudom megkülönböztetni az eredményt a pécé alapú htpc-m képétől (szintén kodival használom, semmi bűvészkedés egyiken sem - értsd: képjavító extra-filterek nincsenek)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#255) ChiliChili válasza arty (#254) üzenetére


ChiliChili
tag

Képjavító extra filter - kuka... A tv-n is az első dolgom, kikpacsolni a mindenféle képjavító varázslatokat, csak rontják a helyzetet, legalábbis én ezektől javulást még nem láttam, sem a vhs, sem a dvd korszakban. Blu-ray (HD) esetén megette a fene, ha javítani kell a képen. :D
Na, akkor kipróbálom az androidos verziót és összehasonlítom a képminőséget a Dune-vel, félek nem lesz különbség és akkor nagyon mérges leszek. Látom, már van OpenHour androidos lejátszó is, ami dupla annyi, mint egy brand nélküli, pedig ugyanazt tudja. Kész rablás...

(#256) c4 válasza arty (#254) üzenetére


c4
őstag

Háááát... Az UHD-BD 100Mbps adatsebességére nem is biztos, hogy oly rettentő szükség lesz még a 4K-s megjelenítőkön sem. Ha csak lefelezzük ezt a gyári adatsebességet egy tömörítés során, még mindig lényegesen nagyobb adatsebesség áll rendelkezésünkre, mint a BD lemezek esetén. Ami(k) - valljuk be őszintén - sokszor kritikán aluli minőséget képviselnek...

Egyes androidos lejátszók képesek kezelni a DTS-HD és TrueHD hangformátumokat.
A Kodinak van egy fizetős verziója is, ami szintén támogatja ezeket a formátumokat.
De akinek ilyen hangsávok és a 3D BD iso fontos, olyan készüléket válasszon, amire már a gyár kifizette a liszenszdíjakat, így nem kell ügyeskedni ahhoz, hogy elérhetőek legyenek a kívánt funkciók. Természetesen a liszenszdíjak miatt is drágábbak ezek a készülékek.

(#257) SzlobiG válasza arty (#253) üzenetére


SzlobiG
félisten

Gigabites porton van összekötve szóval nem az a baj.

(#258) Svédország


Svédország
csendes tag

Sziasztok!

Van egy HiMedia H8-am, de a KODI-t elindítva a programon belül sehogy sem tudom előcsalogatni a filmjeimet. :( A filmek egyébként egy My Passport Ultra 2 TB -es Hdd-n vannak, amit külsőleg csatlakoztatok a médialejátszóhoz.

A médialejátszó programját használva látja a HDD-t és rajta a filmeket, de itt sem rendezni, sem borítót letölteni, stb nem tudok és a KODI felülete is sokkal jobban tetszik :)

Valakinek van valami ötlete, hogy mit nézhettem el? :F

Előre is köszönöm az okosságokat :)

(#259) arty válasza SzlobiG (#257) üzenetére


arty
veterán

azért próbáld meg ugyan azt a filmet egy usb-s hdd-ről is lejátszani, hogy kizárd a hálózati anomáliát. szerintem :)

(#256) c4
"Háááát... Az UHD-BD 100Mbps adatsebességére nem is biztos, hogy oly rettentő szükség lesz még a 4K-s megjelenítőkön sem."

ez most a 10 bites hevc-re ...? (mert ahoz a 10 bitességnek semmi köze)
vagy félreértek valamit?

100mbit pedig kell majd, hiszen 4x akkora képmel kellene 2x akkora helyen elférnie, ez eleve feltételez egy 2x jobb tömörítőt, ami a hevc lenne... egyelőre nem láttam olyan hevc (h265) enkódot, ami fél méretben tudta ugyan azt, mint az avc (h264), de mondjuk sokat nem is láttam eddig, meg kérdés mindig a forrás...

(#258) Svédország - kodi alatt látod a hdd-t? (systerm info/storage)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#260) c4 válasza arty (#259) üzenetére


c4
őstag

Félreérted. A 10 bit a színmélység, elviekben rec 2020 szerinti szabvány lesz...

Egy mai BD átlagos bitrátája 15-25 Mbps közt mozog. Egy UHD-BD 100-120 Mbps bitrátáját lefelezve, akár x264 vagy x265-el, még mindig bőségesen elegendő adatsebességet képvisel. Hasonlóan a ma oly divatos BD 25 konverizóhoz. Nagyobb problémának látom, hogy a filmek hullámzó minősége még inkább előtérbe fog kerülni, mivel a 35 mm-es filmek végső felbontását teszik a lemezre. Ha meg xarrá filterezik, odacsapnak a minőségnek. Szóval nagyon fog számítani, milyen nyersanyagra, milyen optikikákkal forgatták a filmet. Már az is látható, ha egy jeleneten belül két különböző optikával vették fel a totál és a távoli történéseket. Izgalmas lesz, sokaknak nagy csalódás szerintem.

(#261) junkpod


junkpod
nagyúr

Sikerült 24p képet kicsalni amlogic-android-kodi lejátszóval. A felület megy 60Hz-en, mikor filmet indítok akkor meg szépen atvalt a megfelelő frekire a tv. Megoldás itt az init.d módosítás:
Original post: (enables Dynamic Refresh Rate Switching)
Firstly Your device needs to be Rooted with Superuser or SuperSu installed. Tested on Android 4.4.2.

Steps:
1. Download the app from the Play Store called - Universal Init.d
2. Delete all the test Text present
3. Add or Edit a script and include the following:
Code:
#!/system/bin/sh
chmod 666 /sys/class/display/mode
4. Test the script by Executing (top right)
5. Exit and now run any version of SPMC v13.4.0 onwards or Kodi Isengard with Refresh Rate Switching Enabled
(select On Start/Stop)

Forras:http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=229310

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#262) arty válasza c4 (#260) üzenetére


arty
veterán

nem fair az összevetésed: átlag/gagyibb bd-k bitrátáját hasonlítod az uhd-bd max bitrátájához és vonsz le következtetést előre :)

a bd is mehetne 40mbittel (ahogyan az uhdbd se fog feltétlen 100-al menni szerintem/sajnos)

jah, az tuti, hogy tele leszünk értelmetlen 4k remasteredekkel, előrelépést az idő hoz majd, amikor a teljes lánc a filmkészítésben digitális/4k-s lesz (cgi ki tudja mikor ér el ide, miközben rengeteg film igen nagy része ebből áll, s ezeket ugye fhd-ben renderelik/-ték...)

(#261) junkpod

jah, ha épp van az adott eszköz/rom kombóban init.d support....
és ha még van is, lásd az én esetem: nem hajtódott végre minden chmod parancs :(

normális lejátszóban/rommal pedig mindez automatikusan és természetesen működik, semmiféle gányolásra nincs szükség, hiszen a kodi ezt tudja alapból

(amire nem volt még időm, hogy 100%-ra kiteszteljem: a 24/23.976hz támogatást... enélkül ugye 40 másodpercenként van egy frame ugrás (elég idegesítő, ha észreveszi az ember). sajna a tévéken, amin próbáltam a lejátszót, csak 24hz kiírás létezett, 23.97hz-et akkor se ír ki, ha működik.)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#263) cabii


cabii
tag

Sziasztok,

bocsi ha nem ide tartozik a kérdés, de hátha tudtok segíteni. Azt szeretném, ha egy eszköz, aminek a használatához nem kell bekapcsolni a Tv-t tudna nekem internetes rádióadókat fogni, vTuner pl és továbbítani az erősítőmnek.
A BD lejátszóm is képes erre, de olyan sok menün keresztül kell eljutni oda, hogy az kivitelezhetetlen Tv nélkül. Én csak egyszerűen szeretnék rádiót hallgatni. Sajnos az FM vétel nálunk nagyon pocsék és az adók kínálata se megfelelő nekem. A hálózat elérhető Wifi, és ethernet segítségével is. A kezdeti beállításokra persze használhatok Tv-t, csak ne kelljen minden alkalommal... Beállítani a kedvenc csatornákat, ezek között lépegetni, ilyesmiket kellene tudni.
Arra gondoltam, hogy valami androidos kütyü esetleg megfelelne-e?
Esetleg telefonról távirányítani lehet ezeket?
Gondolkodtam hálózatos erősítőn is, de azok inkább 150eFt től kezdődnek, mint alatta és a meglévő erőlködő is megfelelne hangminőségileg.
valakinek esetleg ötlete?
Előre is köszi
Cabi

[ Szerkesztve ]

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#264) c4 válasza arty (#262) üzenetére


c4
őstag

Nézhetjük alacsonyabb bitráta példával is.. 18 Mbps vs. 45-50 Mbps... Persze átlagsebességek.
A BD nem mehet 40-el, max 35-el. De a nagy átlag álltal használt és elérhető megjelenítők sem igazán alkalmasak ma minőségi 4K élvezetre...

(#265) arty válasza c4 (#264) üzenetére


arty
veterán

A 18 mbit nem átlagos a mai blurayek esetén, az uhd-bd-t pedig még egyáltalán nem tudjuk. Lehet a 3 rétegű lemezek egyáltalán nem terjednek majd, lehet hogy ezt tényleg max-minőségre használják majd (álá superbit dvd kezdeményezés anno). Ezért "számoltam" a teoretikus maximummal, arányokat jól mutat, minden más feltételezés.

És de, mehet 40-el a bd:
"BD Video movies have a maximum data transfer rate of 54 Mbit/s, a maximum AV bitrate of 48 Mbit/s (for both audio and video data), and a maximum video bit rate of 40 Mbit/s."

Igen, az emberek többsége nézi majd az 50" vagy azalatti tévét 4-5 méterről ... kérdés, hogy a HDR tudás mennyire lesz alap, stb.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#266) c4 válasza arty (#265) üzenetére


c4
őstag

Az Adobe például nem engedi 35 Mbps fölé a képet... De tök mindegy, mit számolgatunk, majd kiderül. Félek, ugyanaz lesz, mint a többi formátum esetén. Lesz pár referencia értékű kiadvány, meg lesznek a gagyik.

(#267) junkpod válasza arty (#262) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha jól értem ezzel az adott mappa irasi-olvasasi jogát állítjuk be, amit akár kézzel root explorerrel is megteheted.
Amúgy szerintem nincs olyan playa amit ne kéne ganyolni, túl gyors a fejlesztés irama.

Box's don't touch!

(#268) arty


arty
veterán

c4 - tuti, én is ettől félek :(
de valszeg a netflix/amazon féle 4k-nál még így is nagyságrendekkel szebb lesz...

amit én látok MIB3-at, az AVC@5.1... lehet valami kretén áttömörítette?!

-----

junkpod - igen, úgy is átállíthatod, csak ez egy rebootig van érvényben, ergo igencsak kényelmetlen lenne újra és újra beállítani

és egyébként, ha ezen a fájlon szükséges a fenti módosítás, akkor sajnos valszeg a többin is el van rontva, nem csak a felbontásváltó "fájlon". lásd a korábbi hsz-emben felsoroltak, apámén pl MIND rossz volt ... csak nem mind létfontosságú "fájl", nem feltétlen kell kodi-záshoz

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#269) c4 válasza arty (#268) üzenetére


c4
őstag

Szerintem nem. A MIB 3 HEVC 10 bites... Szóval ahhoz dobnak egy menüt, egy-két előzetes és kész is. Mehet lemezre. HA meg xarrá filterezik, feltolják a kontrasztot... akkor meg simán szahar lesz.

(#270) c4 válasza arty (#268) üzenetére


c4
őstag

Létezik egy 78 gigás MIB 3 is, az az "eredeti". De nem sokkal rosszabb a kisebb, de már tömörített verzió sem. (Pláne a mai megjelenítőkkel.)

(#271) ChiliChili válasza cabii (#263) üzenetére


ChiliChili
tag

Valami ilyesmin gondolkodom én is, érdekel a dolog, próbálkozom, keresek.

Egyébként beszereztem az MXIII-G-t, frissítettem a Kodit (rc2 volt rajta) és remekül működik, BR menük is működnek, azt hittem, ez nem megy majd. Teljesen rendben van a kép és a hang is.

(#272) cabii válasza ChiliChili (#271) üzenetére


cabii
tag

Szia,

és van rá valami olyan lehetőség, hogy a rádióadókat pl a távirányítójáról elérjem? Meg esetleg az is jó lenne, ha a hálózaton lévő zenegyűjteményemet le tudná játszani, ezt is pl telefonos távvezérléssel /egyszer megmondom, hogy mit kezdjen játszani, aztán amíg a végére nem ér, szépen csinálná, tehát nem a telefon streamelné neki.

Köszi Cabi

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#273) arty válasza cabii (#272) üzenetére


arty
veterán

a topikban tárgyalt androidos eszközök alkalmasak lehetnek a céljaidra
- van KODI (médialejátszó) rájuk
- KODI alá vannak add-on-ok, amik internetes rádiókat képesek megszólaltatni
- KODI tökéletesen távirányítható telefonról (is)

KODI-t próbáld ki a pécéden, ha megfelel a funkcionalitása, vehetsz egy olcsó playert alá, hiszen ott is ~ugyan azt kapod

szerk: ha elvesznél a sok lejátszó közt, itt egy "bevált" készülék, ami viszonylag olcsó is (itthon a 220volt.hu forgalmazza őket, ha nem akarsz heteket-hónapot várni rá, némi felárért (+5-8ezer ft))

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#274) cabii válasza arty (#273) üzenetére


cabii
tag

Köszi, nagyon jó, megsasolom alaposan...
C

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#275) interstate76 válasza cabii (#274) üzenetére


interstate76
addikt

Csak rádióhallgatásra kell, vagy ha már ott van, akkor böngészgetnél is rajta? Csak azért kérdezem, mert az 1 GB RAM nagyon könnyen kevés lehet.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#276) junkpod válasza interstate76 (#275) üzenetére


junkpod
nagyúr

Minden nap 1gigas telon böngeszek és soha nem volt kevés...

Box's don't touch!

(#277) junkpod


junkpod
nagyúr

Nektek működik a YouTube kiegészítő?
Nálam egy hete hibával leall.

Box's don't touch!

(#278) Arolotifar válasza junkpod (#277) üzenetére


Arolotifar
őstag

Igen, megy. 5.1.16-os verzió.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#279) interstate76 válasza junkpod (#276) üzenetére


interstate76
addikt

Elhiszem, de ez nem teló, hanem mini PC. Ha 1 GB RAM mellett egyszerre 2-3 lapon böngészel, plusz mondjuk internetes rádiót hallgatsz, akkor máris karcsú lehet az 1 GB RAM. Ha emellett még ráeresztesz 1-2 torrentet (ha van mini pécéd, akkor miért ne?), plusz futtatsz rajta egy médiaszervert, hogy más eszközökön is lásd a letöltött tartalmakat, akkor pedig konkrétan az egér megmozdítása is kínszenvedés. Ráadásul én nem szeretem bezárni az összes munkafolyamatomat, ha elindítom a Kodit, márpedig 1 GB RAM mellett erre is szükség van, különben megdöglik az eszköz.

Röviden: a mini PC nem telefon, egész más dolgokra használjuk. Telón nem futtatok letöltéseket, médiaszervert és nem böngészek egyszerre 2-nél több lapon, számtalan egyéb felhasználási lehetőséget meg sem említve.

Oda akartam kilyukadni, hogy 10-15 USD megspórolása érdekében szerintem nem éri meg 1 GB RAM-mal szerelt eszközt venni, csak akkor, ha OpenELEC-et tesz rá az ember. Oda még az 1 GB is sok. :K

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#280) nismoka válasza interstate76 (#279) üzenetére


nismoka
addikt

Teljesen osztom az álláspontod! 2GB RAM alatt nyögés lesz! :K 2GB ram-os droid boxom van (MXq TM10) és hát az sem mindig elég...

[ Szerkesztve ]

(#281) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani egy olcsó androidos tv box-ot.?
Fealadata: Kodi menne rá. 720p lejátszás is elég. Wifi se szükséges, csak legyen rajta ethernet port. Gyerekszobába menne, szóval ezért szeretném olcsón megúszni.

(#282) envagyok válasza interstate76 (#279) üzenetére


envagyok
veterán

Openelec pl 1GB-os mx iii-g -vel nem jó, villog a kép.
Annál a típusnál a 2gb-osra fejlesztették.
De pl. Mxq-tól bőven jó az 1 gigás

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#283) interstate76 válasza envagyok (#282) üzenetére


interstate76
addikt

Ha OpenELEC-et szeretne valaki, akkor konkrétan olyan típust kell venni, amire van működőképes verzió, és persze még a klónoktól is óvakodni kell.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#284) junkpod válasza interstate76 (#279) üzenetére


junkpod
nagyúr

más a megközelítésünk, én az androidos boxot kizárlag tartalom-elérésre használom (kodi, YT, esetleg böngészés, de az ugye tvképernyőn 2m távolságból nem az igazi.
Torrent az egy erőforrásigényes dolog, nem ezekre való. Ahhoz NAS-t javaslok.
Mediaszerver: minek, ha úgyis a boxon fut a KODI??? Amúgy ezekbe ritkán lehet vinyót rakni, és a hálózati képességei is korlátozottak, tehát mediaszervernek se igazán jók. erre is NAS való:)
(nekem van egy NAS egy eldugott szekrényben, azon vannak "media" amit háózaton át játszok le kodival és a LINUY distrokat is a NAS-Transmission töltögeti:)

Box's don't touch!

(#285) interstate76 válasza junkpod (#284) üzenetére


interstate76
addikt

Ugyanarról beszélünk: ez is felhasználófüggő. Nálam egy csomó ideig egy MK908 volt a torrent- és a médiaszerver. Nyilván túlzás így nevezni, sokkal kevesebb torrentet tud kezelni, mint egy NAS, sokkal lassabb az elérése is, és így tovább, de attól még sokszor jó volt mondjuk a kertből elindítani egy letöltést és 2 perc múlva lejátszani a telómon az adott tartalmat, mindezt anélkül, hogy a telóm hardverét egy pillanatra is megerőltettem volna. Ill. böngészésre is simán lehet használni: nekem sokáig egy monitor hátulján lógott az épp meglévő mini pécé(i)m (egyike). Egy windowsos most is monitorra van kötve.

Amúgy nem vitatkozni akarok róla, hogy kinek mennyi RAM kell :) , ezt mki döntse el maga, csak ha valaki ilyen kis gépet vásárol, akkor jobb, ha tisztában van a lehetőségekkel.

BUÉK mkinek!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#286) junkpod válasza interstate76 (#285) üzenetére


junkpod
nagyúr

Oksa, én a feladathoz rendelt celeszkozok híve vagyok:)
Mas: nektek AAC hangsáv kijon 5.1-ben, HDMI pass-through módban? Vagy bárhogy?

Box's don't touch!

(#287) interstate76 válasza junkpod (#286) üzenetére


interstate76
addikt

Alapjáraton én is, de ha valaki keveset tölt le és csak pár filmet és/vagy sorozatot szeretne megosztani a hálózaton, akkor nem feltétlenül van szüksége egy NAS-ra. Szóval én meg a felhasználóhoz rendelt céleszközök híve vagyok, tehát nem akarom megmondani senkinek, hogy böngésszen-e a mini pécéjén - döntse el ő maga. :K

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#288) arty válasza junkpod (#286) üzenetére


arty
veterán

AAC max pcm5.1-ben dekódolva jöhetne ki hdmi-n, bitstream módban (pass-through) nem, hiszen "semmi" nem képes dekódolni

bár nem tudom milyen lejátszód van, de feltételezem nem jön rajta ki multichanel (pl. 5.1) pcm sem...

(nemtudom az androidos kodi esetén mi a helyzet, de emlékszem x86 pécén az xbmc anno aac5.1-et/wmv5.1-et nekem dd5.1-re konvertált valós időben, de nem tudom milyen beállítások esetén lépett életbe)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#289) junkpod válasza arty (#288) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tudnám minek erőltetik ezt a formátumot egyes release-knel? Miért nem lehet sima dd-ben hagyni, hiszen kb ugyanakkora... Na mindegy, kerülöm továbbra is, csak bosszantó ha becsuszik egy ilyen múvi néha...

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#290) sebime45


sebime45
tag

Sziasztok még csak most szállok be a droidos lejátszók műfajába már volt egy próbálkozásom a Wayteq Movibox CX-el de megőszülök mire ez csinál egyáltalán valamit már vissza vittem, de a faszinak(műszaki eladójának) olyan a szövege, hogy köpni nyelni nem tudtam na ez tovább már nem is érdekel.
Ha nem nézek más használható lejátszót és nem tudok dönteni, ezek közül: Gigabit MXIII-G; HiMedia Q5 Android TV; Google Android TV DVR Zidoo X9; Google Android TV DVR Zidoo X6 Pro; de még a samsung modellje is tetszik: Samsung GT-B9150ZKAXEH Home Sync.
Tehát nem könnyű a választás a Philips Smart TV-m és a Samsung bluray-em már lebutult ezért próbálok valami alternatívát keresni.

(#291) headhunter válasza sebime45 (#290) üzenetére


headhunter
addikt

Mennyi a keret? (Ft)

Zidoo X6 Pro-m (89$) van, amire nekem kell "megfelelő", de ha most kellene vásárolnom egy Minix Neo U1-et vennék, igaz ez már jóval drágább. (129-149$)

[link]

S905 Boxok már támogatják a "HEVC 10bites" lejátszást is, egyre több sorozatot és filmet töltenek fel.

"Várakozó álláspont"...

[link]

[link]

-----------------------------------------------------------------------------------

HiMedia Q5 is jó választás lehet.

[link]

(#292) arty válasza headhunter (#291) üzenetére


arty
veterán

az a baj, hogy ótvarbugosak még a 905-ös cuccok :( rívjúk alapján legalábbis megbízhatatlanok a firmwarek, support meg ezekre az ócsójátékosokra alig-alig... majd a második-harmadik generációra talán kiforrnak.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#293) Svédország válasza arty (#259) üzenetére


Svédország
csendes tag

arty a (#258) számú bejegyzésem után kérdezted, hogy a kodi alatt látom -e a hdd-t? (systerm info/storage). Az a helyzet, hogy megnéztem a rendszerinfó-ban a háttértárak menürészt és csak a /mnt/internal_sd látszik, ami szerintem egy beépített tárhely.

Ha kilépek a KODI-ból és elindítom a már eredetileg is rajta lévő MX Player Pro-t, ott minden további nélkül látja a külső HDD-t, aminek egyébként NTFS fájlrendszere van, bár nem tudom, ha FAT32 lenne, az változtatna e-e bármit is a dolgon, azon kívül, hogy nagyméretű fájlokat nem tudnék rámásolni.

Valami ötlet, hogy mit kéne tennem, vagy mit kéne állítanom?!

(#294) headhunter válasza Svédország (#293) üzenetére


headhunter
addikt

Ezeket próbáltad?

[link]

[link]

(#295) sebime45 válasza headhunter (#291) üzenetére


sebime45
tag

Szeva ha van egy értelmes ami nem fagy le, nem szaggat rajta semmilyen film, stabil a rendszere meg a youtube-n simán megy az 1080p akkor 50e-t is megér.
A Wayteq-t meg lehet felrakom a jofogásra wifin amúgy stabilabb csak a youtube 360p :(

(#296) arty válasza Svédország (#293) üzenetére


arty
veterán

ezt találtam egy fórumon, mint esetleges megoldást:

1 - system > settings > Add-ons - > Install from zip file - > Root filesystem - > mnt - > sda1
2 - system > file manager > Add source > Browse > Root filesystem - > mnt - > sda1
/mnt/sda1
Enter a name for this media Source

részletesebben:
"go into XBMC home screen. Go along to System OK - down to sub menu Settings OK - scroll down to Add-ons OK - down to Install from zip file OK - scroll down to Root File system OK - down to mnt OK - usb-storage OK - USB DISK 0 OK- then you should see ur HDD OK.

Similar procedure ie XBMC home screen. Go along to System OK - down to File Manger OK - then follow the procedure outlined above until it gives u the option to mount ur HDD."

ill még:
"System -> File Manager -> Add Source
Browse to Root File System -> /storage -> /external_storage -> /hdx"

bár ha már sysinfo alatt se látszik a device, lehet nem lehet betallózni se :/
nem sok ötletem van ...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#297) Svédország válasza headhunter (#294) üzenetére


Svédország
csendes tag

Headhunter és arty köszönöm a tippeket, szépen sorban ki fogom próbálni őket. De most egy újabb probléma merült fel... :)

Az mitől lehet, hogy mind a vezetékest és a wifi kapcsolatot látja a Himedia, de egyik alkalmazáson kersztül sem tudok kapcsolódni a nethez, se google fiókot nem tudok létrehozni , se a google play-t nem indítja el (azt írja ki, hogy probléma merült fel a Google szerverrel való kommunikáció során)... :(

(#298) Svédország


Svédország
csendes tag

Ja, és ha Wifi kapcsolatra állítom az eszközt, akkor a Wifi Analyzer program is szépen mutatja az aktuálisan elérhetős sávszélességet...

(#299) Svédország


Svédország
csendes tag

Hát ez nagyon komoly volt... Át kellett állítanom a rendszeridőt az automatikus helyett saját beállításúra, és utána működött minden... :)

Erre nem is tudok mit mondani... :)

(#300) Márton válasza djnice (#9) üzenetére


Márton
nagyúr

"BFS 4K 3D player"

Most akkor ezzel mi a helyzet pontosan?

Viszi hiba nélkül a BD3D isot hdmi 1.4-en?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.