Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) junkpod válasza headhunter (#1400) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kérdés van e elég memória ehhez a gepedben, felek ha nagyot adsz meg túl csordul és fagyi lesz, meg ez növeli az elotoltesi időt is.
Mi volt a default?

Box's don't touch!

(#1402) SunMount3r válasza SunMount3r (#1383) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Erre valaki?! :F

THX!

(#1403) headhunter válasza junkpod (#1401) üzenetére


headhunter
addikt

<advancedsettings>
<network>
<buffermode>1</buffermode>
<cachemembuffersiz157286400</cachemembuffersize>
<readbufferfactor>20</readbufferfactor>
</network>
</advancedsettings>

(2G/16G)

(#1404) junkpod válasza headhunter (#1403) üzenetére


junkpod
nagyúr

Aha, megduplaztad, lassú neten segithet. Legfeljebb visszairod. Kíváncsi leszek a tapasztalatodra.

Box's don't touch!

(#1405) junkpod válasza SunMount3r (#1383) üzenetére


junkpod
nagyúr

Egyszer próbáltam pár éve de nem emlékszem rá. De szerintem igen.

Box's don't touch!

(#1406) Suineg


Suineg
senior tag

Kodiban miképp tudtok külön menüt létrehozni pl. A nason tárolt családi videóknak, pl. Aeon MQ6 témában? ( vagy másmilyen témában)

[ Szerkesztve ]

(#1407) junkpod válasza Suineg (#1406) üzenetére


junkpod
nagyúr

Aeon nox esetén készítettem a csoportoknak megfelelő lejátszó listákat majd ezeket kapcsoltam a menük hoz.

Box's don't touch!

(#1408) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

A szüleim régimódi tévéjéhez szeretnék valami filmnéző megoldást. Eddig egy WD médialejátszó volt, de megboldogulni látszik. Tetszik a Kodi, ezért arra gondoltam, hogy a "kamaszkorú" (15-16 éves) régi PC-m megfelelne egy kis cicomázással, mivel RCA-csatis megoldás kellene. De ahogy itt olvasgatok, látom, hogy a Kodi nemcsak PC-re jó.

Mi lenne a legolcsóbb megoldás?

Ami most hiányzik a PC-hez: kell egy ház, hővezető paszta a proci kedvéért, meg valami megoldás az RCA-problémára (egy átalakítókábel még belefér, ha technikailag jó megoldás). Gondolom, egy videókártya volna az, hacsak nincs valami spéci hardver, amiről nem tudok. Ja, jó volna valami távirányító is. Nem kell komoly videókari, a TV közel sem HD, legföljebb azért volna jó, ha 1080p-t is lejátszana, hogy ne kelljen konvertálgatnom azt a 4-6 FHD filmet. De ez nem követelmény. Az alaplapi VGA épphogy viszegeti a 720p-s filmeket, de csak emiatt nem volna szükséges másik.

Vagy vegyek inkább valami szuperolcsó kütyüt? (Ha volna USB-mentes.) Ti mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#1409) junkpod válasza C. s. (#1408) üzenetére


junkpod
nagyúr

fáradj át a "milyen médialejátszót vegyek" topikba...

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1410) zodes


zodes
aktív tag

Sziasztok!
Több kérdésem is lenne! Gyakorlatilag már szinte minden platformon kipróbáltam a Kodi-t.

1. Már második alkalommal szenvedek a magyar nyelv beállításával! Valahogy nyáron megoldódott, de már nem emlékszem hogy. Bemegyek a "languages" menüpontba és csak az English van. Nincs lista, amiről kiválaszthatnám a Magyart. Már Central-Europe -ra állítottam a régiót, Budapestre az időt, meg mindent, még a billentyűzetet is, csak a nyelvet nem tudom.

2. Tudom, hogy minden Kodi más (platform). De ha mondjuk egy PI3-as Kodit Backup-olok. Azt Androidosra, vagy LE-es Kodira vissza tudom tölteni? Vagy mindegyiket külön-külön kell Backup-olnom. A Beállítások elmentésére gondolok, hogy ne kelljen mindig végig zongoráznom verzió váltáskor, vagy újra telepítéskor, ecetera. :-))

Válaszokat előre is köszönöm :)

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#1411) Suineg válasza junkpod (#1407) üzenetére


Suineg
senior tag

Köszi a választ.. Abban 'szájbarágósan' tudsz segíteni, hogy hogyan kell ezt megcsinálni? Pl. elindulok onnan, hogy kijelölöm a kivételeknél, hogy egyenlő legyen a megadott elérési úttal...stb. Gondolom, jól csinálom.

(#1412) zodes válasza zodes (#1410) üzenetére


zodes
aktív tag

1. -re a válasz:
google - kodi wiki - language addon. Szépen le van írva!
Mondjuk érdekesség, hogy, ahogy hozzáadtam a Magyar nyelvet, hirtelen megjelent az öszes :F
Addig csak Angol volt. :F ...
...érthetetlen...

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#1413) junkpod válasza zodes (#1410) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha bemész az addon menübe akkor elkezd frissíteni és lesz magyar is. Végső esetben te is telepít heted a nyelvi addont.

Box's don't touch!

(#1414) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Miért nem listázza ki az összes filmet a Kodi? Megadtam a mappát, de egy csomó filmet kihagyott, pedig normális fájlneve van.

(#1415) blakey válasza C. s. (#1414) üzenetére


blakey
titán

Normálisan kell megadni a címeket. [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1416) C. s. válasza blakey (#1415) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm a linket. Szerintem ezek a nevek jók. Megnéznéd, hogy jól gondolom-e?

Tök nagy szerelem (2010).mp4
A Valdemar hagyaték (2010).avi
A Valdemár hagyaték 2. - A tiltott árnyék.mkv

Az első egyáltalán nem jeleik meg, a 2-3. pedig az első résznek néz ki a listában. Mintha az 1. kétszer volna meg. És még sok-sok hasonló eset. :(

[ Szerkesztve ]

(#1417) junkpod válasza C. s. (#1416) üzenetére


junkpod
nagyúr

Menj a fajl listára és amelyikhez nincs vagy hibás az infó ott nyomj frissítést és a listából kézzel válaszd ki a megfelelőt. Amúgy használj angol címeket.

Box's don't touch!

(#1418) SunMount3r válasza C. s. (#1416) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

() karakterekkel nekem egyszer nem is látta a tallózójában a file-t. Gyanítom, hogy azok kavarnak be a library-ban is, valamiért nem szereti őket.

(#1419) blakey válasza C. s. (#1416) üzenetére


blakey
titán

Nem jó, eredeti cím legyen. a szóköz pontokkal legyen helyettesítve és a cím után legyen az évszám, nélküle nem mindig tudja beazonosítani, tehát, pl. film.cim.evjarat.mkv, ennyi, semmi zárójel, kötőjel, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1420) air válasza blakey (#1419) üzenetére


air
nagyúr

Pedig pont az általad linkelt Naming conventions-ban van példa mindenre. Szóközre, zárójelre, kötőjelre.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1421) blakey válasza air (#1420) üzenetére


blakey
titán

Fogadjátok el amit írtam, mindent fel fog ismerni. Ami ott le van írva sajnos nem minden scrapper esetén működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1422) junkpod válasza blakey (#1419) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szóközt megeszi simán, nem kell pontozni.

Box's don't touch!

(#1423) blakey válasza junkpod (#1422) üzenetére


blakey
titán

Több mint 4000 filmcímem van, nem csak Kodit használok, nem véletlenül írtam azt amit ha biztosra akarunk menni, tehát függetlenül a Koditól, bármitől, a helyes elnevezés nálam az amit leírtam, pl. film.cim.evszam.mkv ennyi, ha valaki szeret kisérletezgetni, próbálkozni tegye, nem érdekel, nálam így tökéletes a több mint 4000 fimcím. A szóközökbe, ékezetekbe, egyéb karakterekbe a hálózati elérés is beleszólhat, pl. ha FTP-ről tallózza be, stb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1424) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok! Karácsonyi ajándéknak keresek médialejátszót. Ezt a típust néztem ki: X96
Már rákerestem a topikban, de csak egy véleményt találtam róla. A felhasználás nagyon alap lenne, pendrive-ról filmek, youtube.
Első kérdés, hogy megvehetem-e ezt a típust jó szívvel? (Nov. 11-én olyan olcsó, hogy talán még vám/áfa nélkül is jönne.)
Második, hogy mi a helyzet akkor, ha erősítőre kötném a hangot? Ebben az esetben jóval feljebb kell mennem árban? Melyik az erre ajánlott lejátszó?

Köszönöm előre is! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1425) junkpod válasza blakey (#1423) üzenetére


junkpod
nagyúr

ok, nyugi:) Amúgy itt most KODI-ra vonatkozott a kérdés és az én tapasztalatom szerint tényleg nem kell pontokra cserélni a szóközt, de angol cím és zárójel nélküli évszám az erősen javasolt.
Másrészt meg fel lehet menni a scraper weboldalára és ott kipróbálni, hogy megtalálja-e a címedet és/vagy mire érdemes javítani, néha azért akadnak makacs kiadványok és elnevezések...
Kodi azonban a kézi beállításnál amit listát felhoz találatokra, abban szokott megoldás lenni.

Box's don't touch!

(#1426) junkpod válasza kmarci25 (#1424) üzenetére


junkpod
nagyúr

létezik egy "milyen asztali médialejátszót?" és egy "Amlogic S905-S912" topik ahol a hardverekről sokkal több infót kapsz.

Box's don't touch!

(#1427) junkpod válasza Suineg (#1411) üzenetére


junkpod
nagyúr

Számtalan lehetőség közül én is a mappa elérési út egyezőség szerinti csoportosítást választottam. Ezzel jól tudsz játszani, mert ha kész a lejátszási lista akkor azt meg tudod nyitni listázásra, így láthatod, hogy az van-e benne amit szeretnél.
Ez után az Aeon Nox főmenü szerkesztőben az adott menuponthoz csak ki kell választani ezt a lejátszási listát és kész. Ha lesz időm csinálok screenshotokat is.

Box's don't touch!

(#1428) SunMount3r válasza junkpod (#1425) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Scrapper-nek melyiket ajánljátok? Eddig ahhoz nem nyúltam, úgyhogy a default van beállítva (akármi is legyen az) érdemes cserélni?

(#1429) blakey válasza junkpod (#1425) üzenetére


blakey
titán

Totál nyugodt vagyok, szenvedjetek ahogy akartok, feltettek egy kérdést, adtam egy pontos választ ami tuti működik, nekem volt problémám Kodi alatt is a szóközzel vagy épp a zárójellel, több éves tapasztalatból írom. Lehet, hogy most per pillanat valami jobban működik, mint korábban, de soha nem lehetünk biztosak, hogy így is marad. Az általam leírt módszer viszont betonbiztos minden platformon sőt sorozatoknál kötelező pl. az S03E06, nem elég a 306, ebből is sok gondom volt.

(#1428) nlpK
Teljesen jó a gyári.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1430) kmarci25 válasza junkpod (#1426) üzenetére


kmarci25
veterán

Ok, akkor utánakérdezek ott.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1431) TCr


TCr
veterán

Sziasztok!

Hogyan tudom a zenei médiatárat törölni, vagy reset-elni, lenullázni?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1432) blakey válasza TCr (#1431) üzenetére


blakey
titán

Zene/Fájlok és nyomva tartod a megfelelő mappán az OK-t vagy simán Menü gomb és kiválasztod a törlést.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1433) salem007 válasza kmarci25 (#1424) üzenetére


salem007
tag

Nekem X96-om van kb. 2 hónapja a gyengébbik 1/8gb.
KODI 17béta megy rajta tökéletesen.
Ezért pendrive-ről a filmnézés felesleges.
Árban tökéletes egy 10-est megér.

(#1434) TCr válasza blakey (#1432) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1435) junkpod válasza salem007 (#1433) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kételkedéssel olvasom soraid a kodi 17 android tökéletes működéséről, mert bizony nagyon sok gondja van.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1436) a8l válasza SunMount3r (#1428) üzenetére


a8l
aktív tag

Én az universal movie scraper-t használom, mert a TMDB ami gyárilag van nem ismer fel mindent magyarul, sokszor nincs leírás stb.
Az universalban is minden tmdb-re van állítva és magyarra ahol csak lehet, így elég nagy eséllyel ismer fel mindent és mindnél van magyar leírás is..
Direkt kipróbáltam 180mappa volt abból melyikkel mennyit ismer fel(jól), és mennyinél van magyar leírás is.
TMDB egy csomót rosszul ismert fel és a leírás is hiányzott. Universal meg a nagy részét jól felismerte, leírás is rendben volt mindenhol.
A maradékot meg kézzel kellett felismertetni, a file neveket én is átírtam ahol kellett.

(#1437) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!
Van egy S812-es androidos lejátszóm, amit jelenleg egy mezei 2.1-es jack dugós hangfalszettel használok. Ezt mindig ki-be kell kapcsolgatnom.
Gondoltam frissíteném a rendszert egy 5.1-es optikai bemenetes erősítővel/hangfalrendszerrel, de soha nem volt még ilyenem ezért lenne pár kérdésem:
- KODI rendesen átnyomja az 5.1-es tartalmakat? Úgy értem nincs valamilyen licensz probléma (Dolby, DTS, ...)?
- Olyan rendszert szeretnék ami magától be és kikapcsol ha kap jelet az optikai kábelen.
- És itt van egy kis bökkenő még: a TV box 0-24 be van kapcsolva mert médiatárként is funkcionál ugye. Van olyan android app, amivel egy kattintásra lehet ki-be kapcsolni az optikai kimenetet úgy mint a wifit vagy a bluetooth-ot?
-Esetleg érdemes lenne egy bluetooth-os sound bar-t felszerelni a szembe falra? Ezeknek nincs valami készenléti módjuk ami figyeli a bluetooth csatlakozást?

Vagy ti hogyan oldottátok meg ezt a kérdést?

Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1438) C. s. válasza junkpod (#1417) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi, ezt már próbáltam, de pl. a Valdemar 2-nél akkor sem választhatom a 2. részt, mert nem jelenik meg a listában. Kikényszeríthetem valahogy? Ha megadhatnék egy linket a filmhez vagy ilyesmi. Átnevezni ennyi fájlt angolra egyenként? :O Jaj nekem!

nlpK:

Köszi! Szinte minden fájlnévben van (), mégis válogat közöttük. De ki fogom próbálni, hátha a zárójel "akármivel" kombinálva ezt váltja ki.

blakey:

Köszi! Na, ez most érdekes! :D Amíg volt pont valamelyik film címében, egyáltalán meg sem jelent. Kivettem a pontot, és ott volt egy adatbázisfrissítés után. Olyan is van, amelyiknél nem zavarja. Ki fogom próbálni, amit javasoltál, mert nincs mit veszítenem. A fájlnév tartalmazhat egyéb infót? Pl. 1080p, DVDRip, hun. Tudnál más, ingyenes programot ajánlani, ami W8.1 PC-n is megy és a Kodihoz hasonló?

(#1439) blakey válasza C. s. (#1438) üzenetére


blakey
titán

A virágboltokban általában ezt a módszer követik, tehát ahhoz nem nagyon kell nyúlni max finomítani ha valami nem tetszik. a film.cim.evszam.utan.barmi.lehet.mkv. :)
Ha valamit mégsem talál meg akkor az adott fájlon nyomvatartod az OK-t vagy Menü gomb, jobb egérgomb stb és megjelenik egy lista ahol szerkesztheted és így manuálisan is megkeresheted a megfelelő anyagot.

A Kodit illetve más programokat nem számítógépen használom, külső lejátszókat használok. Biztos van más is, de a Kodi egy egész jó program csak meg kell tanulni a kezelését és akkor nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1440) C. s. válasza blakey (#1439) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen! Szeretnék megbarátkozni vele, mert nagyon tetszik. Az a legjobb benne, hogy kiírja a filmek tartalmát. A képek és egyéb infók sem megvetendőek azért. :)

(#1441) salem007 válasza junkpod (#1435) üzenetére


salem007
tag

Nálam a kodi 17-nek annyi a gondja ,mint a 16-nak.
A windows-on ugyanis 16 van és azon is ugyanolyanok a hibák.
Ezért írtam ,hogy nálam tökéletes.

(#1442) junkpod válasza blakey (#1429) üzenetére


junkpod
nagyúr

Most rá néztem a nasra, nekem sorozatok esetén az évadok külön mappák season01, season02...
Az epizódok pedig 1x01, 1x02... 2x01, 2x02... formában kezdődnek ami után ott az epizód cím is bár felesleges.

Box's don't touch!

(#1443) junkpod válasza salem007 (#1441) üzenetére


junkpod
nagyúr

De gondolom nincs kadencia helyes 23,976 lejatszas, se autó frame rate switch, se hd hang, se multi channel lpcm...

Box's don't touch!

(#1444) C. s.


C. s.
addikt

Végképp elveszítettem a fonalat. Ebben a fájlnévben hol a hiba?
Star.Trek.Voyager.S02E03.Projections.avi

(#1445) C. s. válasza C. s. (#1444) üzenetére


C. s.
addikt

Észrevettem valami furcsát. Hiába kattintok a médiatár frissítésére, ugyan elkezdi a keresést és látszódik is, de mégsem történik semmi. Azaz kattintok a frissen átnevezett sorozaton (valamelyik részén), és azt írja ki, hogy nem található. Kiléptem és újból elindítottam, de akkor sem. Hogyan tudnám rávenni a tényleges frissítésre?

[ Szerkesztve ]

(#1446) junkpod válasza C. s. (#1444) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az epizód szám legyen a legelső. Mappan állva infó gomb majd a frissítés nyilacska.

Box's don't touch!

(#1447) blakey válasza C. s. (#1444) üzenetére


blakey
titán

Star Trek Voyager (1995)/Season.2/Star.Trek.Voyager.S02E03.Projections.avi - így legyen a struktúra. Fel fogja ismerni, a Kodiban van még egy furcsaság, a könyvtárakat is ellenőrzi és ha valami nem jó akkor figyelmen kívül hagyja, ilyen volt nálam pl. a Scandal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1448) SunMount3r válasza blakey (#1447) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát, azért ennél lehetne a KODI kicsit okosabb is, ha ennyi szenvedés van az elnevezésekkel... Az pl. hogy a zárójeles file-okat még a böngészőjében sem látja, nem hogy a library-ban, több, mint érthetetlen...

(#1449) blakey válasza SunMount3r (#1448) üzenetére


blakey
titán

Nem a Kodi a szűk keresztmetszet hanem a keresők, de én már évekkel ezelőtt megtanultam és minden anyagom normálisan van elnevezve, mindent megtalál kivéve a sorozatok 0-ik epizódját és sajnos nem is teszi a listába ellentétben másik lejátszóval ami legalább a listába teszi ha már nem talál hozzá anyagot. Szóval nekem jó a Kodi, különösebb problémám nincs vele, minden új anyag bele kerül.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1450) junkpod válasza C. s. (#1438) üzenetére


junkpod
nagyúr

kipróbáltam a themoviedb oldalon (ez az egyik választható scraper a kodiban) beírtam a "Valdemar 2"-t és egyből volt találat. [Valdemar 2]

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.