Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) salapp válasza gyeniko (#1820) üzenetére


salapp
addikt

Bocsi, de hol vetted? Itt azt írják, hogy van hozzá távirányító.
TvGo gondolom, nem megy rajta továbbra sem.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#1852) junkpod válasza Kacsakirály (#1850) üzenetére


junkpod
nagyúr

ok. Mi a kérdés? (már ha van kérdés...)

Box's don't touch!

(#1853) gyeniko válasza salapp (#1851) üzenetére


gyeniko
őstag

Konkrétan ezt vettem. Látom a képen a távirányítót, de a dobozban nem láttam, vagy csak felületesen néztem ( a készüléket fogadó szivacs alatt elvileg lehet?). Legközelebb jövő pénteken tudom ellenőrizni, mert tegnap levittem a nyaralóba mind a 2-t.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#1854) kmarci25 válasza gyeniko (#1853) üzenetére


kmarci25
veterán

Package Contents: 1 x Beelink GT1 TV Box, 1 x Infrared Remote Control, 1 x HDMI Cable, 1 x Power Adapter, 1 x English Manual

Hát ha nincs benne, az gáz.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1855) salapp válasza gyeniko (#1853) üzenetére


salapp
addikt

Köszi. Mondjuk az ilyen, egy hete megjelent kommentek a Gt1 tesztvideó alatt kicsit elgondolkodtatnak:

"beelink just deleted their forum so potential buyers won't be able to see the thousands of complaints users have!! frequent crashes, poor wi-fi performance, overheating, optical out not working, green screen flickering, airplay, miracast, netflix not working, bluetooth not working, dark playback. this is on all the boxes not just a few... don't buy this box on specs and paid reviews unless you are planing to use this box a few feet from the router and know how to burn a custom firmware"

persze lehet, hogy csak a konkurencia bérírója ez is.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#1856) baandii


baandii
senior tag

hellosztok,

van arra lehetőség a kodiban hogy a nem magyar nyelvű (feliratos) filmeket vhogy megjelöljem?

(#1857) gyeniko válasza salapp (#1855) üzenetére


gyeniko
őstag

Ezeket nem próbáltam, kizárólag a UPC Horizon Go és Digi Onnilne nézésére vettem őket. Tegnap az egyiket kipróbáltam, az Invitel 10 mbps gagyi internetjén, wifin (!) klasszul szakadozás nélkül mentek rajta a HD adások 3 órán keresztül. Jövő hét pénteken kötnek be 50 mbps Telekom netet, szerintem azon 3 készüléken egyszerre is tudunk majd TV-t nézni.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#1858) salapp válasza gyeniko (#1857) üzenetére


salapp
addikt

Á, azért annyira én sem aggódom, néztem idei review-kat is YT-on és nekem megfelelnek. Meg is rendeltem kettőt EU-raktárból.
Arra kíváncsi leszek, hogy pl. a Sony SBH-60 bluetooth fülesemre kidobja-e a hangot, meg a régi bluetooth egérrel megy-e majd. Szeretek kütyüzni, ami megy vele, annak örülök, ami nem, amiatt nem bánkódok. Persze a Horizon Go alap, mert azért veszem.
Nálunk a beérkezésük előtt már be lesz kötve a 120-as net, szóval a párhuzamos használattal nálunk se hiszem, hogy gond lenne.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#1859) salapp


salapp
addikt

Kíváncsi vagyok, mikor kezdik el az internetszolgáltatók blokkolni a másik szolgáltató tv streamjéhez való hozzáférést a saját hálózatukon. Disznóság lenne, hiszen fizet érte az ember, de előbb-utóbb biztos meglépik.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#1860) gyeniko válasza salapp (#1859) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem erre nem fog sor kerülni, nem látom a jogi alapjait.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#1861) junkpod válasza baandii (#1856) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tudsz készíteni lejátszó listát akár a hangsav nyelve alapján. Csak sajnos nem mindig vannak jól elnevezve a sávok.

Box's don't touch!

(#1862) junkpod válasza gyeniko (#1857) üzenetére


junkpod
nagyúr

Neked UPC, digi, invitel és Telekom előfizetéses is van?
Vagy hogy csinálod?

Box's don't touch!

(#1863) gyeniko válasza junkpod (#1862) üzenetére


gyeniko
őstag

Itthon van UPC, a nyaralóban lesz Telekom az Invitel helyett. A Digihez egy jelszót kaptunk egy barátunktól, ezzel tudunk streamelni.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#1864) zodes


zodes
aktív tag

Sziasztok! Végig túrtam a netet. Napok óta ezzel szenvedek.
Keymap editorral hogyan kell beállítani, hogy akárhonnan a "Főmenübe" ugorjak. A lényeg, hogy ne kelljen 167szer a vissza gombot nyomogatni? A TV saját távját használom. A wikiben sem találtam, hogy melyik lenne az.
A másik amit itt már kérdezett valaki egy hónapja, csak átsiklott felette mindenki, hogy mivel állandóan be van kapcsolva a box de a médiatárba bekerül egy film, akkor azt automatikusan letölti hozzá a cuccokat a kodi? Ott lesz egyből a "Filmek" között? (boritó, fanart, leírás, stb...) :R :R :R

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#1865) morefire válasza zodes (#1864) üzenetére


morefire
tag

Ha hosszan nyomod azt a gombot amivel visszalépsz, akkor nem lép a főmenübe?
Ha nem, akkor itt tudod beállítani:
A keymap editorban kikeresed ezt: Edit -> Global -> Windows -> Open Home -> Edit key
Amikor erre rányomsz, 5 másodperced van, hogy módosítsd, arra, amit be szeretnél állítani a főmenübe ugráshoz.

A másikra meg annyit tudok írni, hogy tudtommal csak a kodi indításakor indul el a médiatár frissítés, meg akkor amikor te manuálisan elindítod. A Watchdog addon viszont beállított időközönként ellenőrzi a könyvtárakat.

[ Szerkesztve ]

Donate: bit.ly/morefiredonate

(#1866) baandii válasza morefire (#1865) üzenetére


baandii
senior tag

na ez a watchdog jó ötlet mivel én se kapcsolom ki a boxot és eddig mindig manuálisan frissítgettem ha hozzá adtam egy új filmet...kíváncsi leszek mennyire megbízhatóan teszi majd a dolgát. köszi az infót!

(#1867) jézusom válasza junkpod (#1807) üzenetére


jézusom
addikt

Ezt hogyan pontosan? Ha vegyesen van mappás meg fileos film, akkor nem lehet?

(#1868) junkpod válasza jézusom (#1867) üzenetére


junkpod
nagyúr

Fájl típus és rekurziv keresés a barátod.

Box's don't touch!

(#1869) szitya1980


szitya1980
csendes tag

Sziasztok,

Jarvishoz szeretnék telepíteni vizualizációt a zenékhez(pl. milkdrop). Egyelőre nem találtam vagy amit letöltöttem nem nem tudta telepíteni a kodihoz. Elérhetőek ezek a vizualizációk valamilyen forrásból?

Köszi ha van valakinek egy linkje.

(#1870) jézusom válasza szitya1980 (#1869) üzenetére


jézusom
addikt

beépített letöltő nem jó?

(#1871) junkpod válasza szitya1980 (#1869) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én a shadertoys-ot használom, kb 30 felé vizualizáció van benne.

Box's don't touch!

(#1872) szitya1980 válasza jézusom (#1870) üzenetére


szitya1980
csendes tag

Utána nézek. Próbáltam nézni ott is de nem találtam vizualizációt. Este megnézem újra.

(#1873) szitya1980 válasza junkpod (#1871) üzenetére


szitya1980
csendes tag

Megnézem. Nem vagyok válogatós az is megfelelne csak jelenleg nem találtam semmit a telepítettek között. Ezt konkrétan nem kerestem.

(#1874) szitya1980 válasza jézusom (#1870) üzenetére


szitya1980
csendes tag

Nem hoz be semmi vizualizációt a beépített letöltő. Próbáltam a pojectM, milkdrop (2) meg a shader-t de nem találtam.
A weben sem jött ki megfelelő verzió (android és kodi jarvis).
A https://github.com/hardyt/visualization.wavforhue/releases/tag/v1.0.0 linken találtam megfelelőt csak ez meg hiba miatt nem indul el, amikor megindul a zene. :D pedig már majdnem örültem. Úgy gondolom amit lehet most átnéztem.

Esetleg van ezek közül bezippelt formában egy elérhető oldalon?

(#1875) DoItYourself válasza DoItYourself (#1848) üzenetére


DoItYourself
addikt

Átfogalmazták a passthrough változásokat egyszerűen érthetőre. :D
Aki a 17-es Kodival küzd passthrough ügyben Androidon, annak érdemes kipróbálni a shitty build-et.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1876) junkpod válasza szitya1980 (#1874) üzenetére


junkpod
nagyúr

Írd be Googleba, hogy shadertoy kodi

Box's don't touch!

(#1877) gorba537


gorba537
tag

Sziasztok,
Most kezdetem el Kodi-t használni. A problémám, a 24p beállítása. 24p anyagnál az android beállításokban auto-n hagyva is 60Hz-el dolgozik a tv (?) Ha manuálisan átállítom, akkor ugyan 24p-t mutat, de akkor se folyamatos a lejátszás, kb 1/4-1/2 másodpercenként van benne egy röccenés. Eddig a legjobb még mindig a 60Hz, akkor legalább "csak" apró micro lagok vannak. Végigmentem 24-50-60 Hz-en és 1080p/1080i-n is. Egyik se tökéletes. Mit lehet a baj?
H96 pro

(#1878) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

NAS-on lévő közös adatbázissal használja valaki android alatt futó kodival? Ha igen akkor segítség kellene. Hová kell bemásolni az advancedsettings illetve source fájlokat, hogy andorid alatti kodi-val is elérje ezt a közös adatbázist. Win illetve libreELEC alatt kodi/userdata könyvtárba kell.

(#1879) envagyok válasza bozsozso (#1878) üzenetére


envagyok
veterán

http://kodi.wiki/view/userdata

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1880) junkpod válasza gorba537 (#1877) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az androidos boxok többsége nem támogatja a frekivaltast filmenken t de léteznek erre patch-ek, ezt a keszuleked szerint kell megkeresned mondjuk freektab-on.
Élvezhető eredményt ad a fix 60hz plusz tv-n bekapcsolt keojavito funkció.
Legjobb ha Android helyett LibreElec -et telepitesz (ha kompatibilis) mert ott van frekivaltas.

Box's don't touch!

(#1881) bozsozso válasza envagyok (#1879) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi szépen. Gépre kötve windows alól még most sem találtam meg viszont a tableten megvolt. :W

szerk.: rejtett fájlok megjelenítésével sem

[ Szerkesztve ]

(#1882) gorba537 válasza junkpod (#1880) üzenetére


gorba537
tag

Nem tudom, hogy mi az a LibreELec es hogy hogy lehet felrakni. Freaktabot nezegettem de levesztem benne. Nincs valami leiras errol a patch dologrol?

(#1883) junkpod válasza gorba537 (#1882) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mi a boxod pontos típusa, milyen profi van benne?

Box's don't touch!

(#1884) gorba537 válasza junkpod (#1883) üzenetére


gorba537
tag

H96 pro plus
[link]

(#1885) junkpod válasza gorba537 (#1884) üzenetére


junkpod
nagyúr

Úgy tudom 912-esekre tudsz framerate fix patch-et telepíteni. Az s905 topikban találsz erre infót kereséssel.

Box's don't touch!

(#1886) gorba537 válasza junkpod (#1885) üzenetére


gorba537
tag

912re viszont nincs LibreElec (most utána olvasgattam, hogy mi is az)
Framrate fix patch az kodi kiegészítő?

(#1887) junkpod válasza gorba537 (#1886) üzenetére


junkpod
nagyúr

Android apk. Futtatott, engedélyezed, és onnantól Kodi tudja váltani a frekit.

Box's don't touch!

(#1888) gorba537 válasza junkpod (#1887) üzenetére


gorba537
tag

Hát nem igazán jött össze. Nem történt semmi változás, adtam neki engedélyt is a háttértárhoz.
FTMC-t leszedtem, azzal működött a freki váltás, de csak egy ideig, utána film indításnál hibával kilépett és leállt. Az segített csak rajta, hogy leszedtem és többet nem tettem fel :D

[ Szerkesztve ]

(#1889) gorba537


gorba537
tag

És akkor felmerülne a következő kérdésem, ha nem oldódik meg, akkor irány egy s905-ös lejátszó.

Mini MX-et néztem ki [link]

Van erről véleményetek? Ami fontos,hogy 2 giga ram legyen és gigabites lan. Meg persze, hogy ez a freki váltás működjön LibreElec-el.
Még pár versenyző:
M8S-II [link]
M9S Pro [link]
KIII [link]
Köszönöm :)

(#1890) mirai22


mirai22
csendes tag

Sziasztok!

Még kezdő vagyok a témában, egy hete van alkalmam probálgatni egy tv boxos Kodi rendszert. (v16.1)
Két dologban kérném a tanácsotokat:
1. Az alap skin van felrakva, és hiába szabom testre a megjelenését és egyéb beállításokat, a box kikapcsolását követően minden elveszik és visszaáll a default.
2.Arra lettem figyelmes, hogy 1080p-s filmek streemelésénél egy zöld képernyő villogás látszódik. Ez nagyon zavaró tud lenni. Kicsit olvastam a témában a neten, ahol erre megoldásként a videó menüben a gyorsítónál a hardweeres támogatás kikapcsolását ajánlják. A probléma tényleg meg is oldodik, viszont úgy látom, hogy úgy meg kicsit minhta darabos lenne a streemelés. 120 megabites netem van, nem hiszem, hogy az lenne a probléma.

Köszönöm aki segíteni tud!

(#1891) junkpod válasza mirai22 (#1890) üzenetére


junkpod
nagyúr

Gondolom a kolléghoz hasonlóan S912-es boxod van. A zöld villogás firmware hiba és állítólag fw frissítéssel eltűnt (már ahol adnak ki fw frissítést). Ha médialejátszásra szeretnéd csak használni akkor ugyanazt javaslom mint az előtted szólónak: nézz be az S905/912 topikba, ha van valakinek hasonló doboza, akkor meg tudja mondani, hogy van-e erre friss fw és kadenciahelyes lejátszást támogató patch. Ha van ok, örülsz, ha nincs add el, mert csak szenvedni fogsz vele.

Box's don't touch!

(#1892) gorba537 válasza gorba537 (#1888) üzenetére


gorba537
tag

24p csak összejött. Auto Frame Fix apk + SPMC 16.5.2. Kodi 17.0-val nem ment.
H96 pro lejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#1893) baandii


baandii
senior tag

ha beállítom a kodiba a felirat csúsztatást azt megjegyzi ha legközelebbis megakarom nézni a filmet vagy vhol el kell menteni?

(#1894) DoItYourself válasza baandii (#1893) üzenetére


DoItYourself
addikt

Filmenként megjegyzi.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1895) szitya1980 válasza junkpod (#1876) üzenetére


szitya1980
csendes tag

Nincs előrelépés nem találtam olyan verziót ami android jarvis-ra felmegy. Sikertelen volt ez is.Valamit biztosan nem jól keresek de nem tudok egy telepíthető vizualizációt rátenni.

A google kereséssel ide találok (https://github.com/afedchin/screensaver.shadertoy/releases) de ez nem telepíthet. A shadertoy oldalt meg lefagy a gépemen nem tudom mi van azzal az oldallal. Azt gondoltam, hogy elérhető valami zip formában egyszerűen.

(#1896) baandii válasza DoItYourself (#1894) üzenetére


baandii
senior tag

akkor nálam vmi nem stimmel mert ha elindítom megint a filmet a korábban beállított elcsúsztatott felirat megint rossz

[ Szerkesztve ]

(#1897) Beni2360


Beni2360
félisten

Most olvastam de nem tudok angolul csak amit a gép fordít. Leírná valaki röviden miről van itt szó?
ha már volt akkor bocsi. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1898) junkpod válasza Beni2360 (#1897) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mostanában elkaptak pár fickót Angliában akik "fully loaded KODI TV box"-okat árultak, értsd: előre telepített KODI és ehhez előre telepített kalóz média források (online stremek forrásai, TV adások) voltak. Most folyik ellenük a "per", de ők védekeznek, hogy nem tettek semmi rosszat:) (persze anyagi hasznot húztak egy nyílt programból és kalóz forrásokból...)

A Kodi már régóta tiltakozik a külső kalóz addonok ellen, ezek minden esetben 3rd party termékek, azaz nem a kodi részei, külső emberek által fejlesztett beépülők.

Most ez a cikk azt írja, hogy angol média kezdi összemosni a KODI-t a kalózkodó szoftverekkel, azaz a KODI-t bélyegzik meg. Erre ez a cikk írja, hogy ennyi erővel a Chrome böngésző is kalóz szoftver, hiszen alkalmas illegális stream-ok megkeresésére és lejátszására, ez szerintem is jó hasonlat.

Nem kell félni a KODI legális és az is marad.

Amúgy szerintem ezt az egészet nem is a jogtulajdonosok gerjesztik, hanem az illegális stream szolgáltatók, hiszen a KODI miatt elesnek a böngészős megjelenítés reklám bevételeitől. Erre meg: no comment.

Box's don't touch!

(#1899) blakey válasza junkpod (#1898) üzenetére


blakey
titán

lsd. SB sztori, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1900) junkpod válasza blakey (#1899) üzenetére


junkpod
nagyúr

ja, pontosan, csak nem akartam idecitálni azt is:)
Amúgy tovább olvasva linkeket, azt írják, hogy az angolok több olyan bűnelkövetőt is letartóztattak akik "retransmitted" azaz továbbsugároztak tv-csatornákat interneten keresztül.
Gondolom erre sem kell sorolni a jól ismert és itthon is méltán népszerű forrásokat:)

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.