Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) huliganboy


huliganboy
addikt

A wetek meddig akarja húzni az új box árusításának időpontját? Hetek óta nem kapható a tuneres play. A kettes verzióra várok, de nem tudom meddig akarják húzni az idegeim :O

(#802) tsilver válasza huliganboy (#801) üzenetére


tsilver
aktív tag

+1

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#803) DoItYourself válasza huliganboy (#801) üzenetére


DoItYourself
addikt

Itt jún. 6-ot írnak szállításra.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#804) tsilver válasza DoItYourself (#803) üzenetére


tsilver
aktív tag

nem lesz valami olcsó. és ahogy nézem mégsem került bele kártyaolvasó

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#805) huliganboy válasza DoItYourself (#803) üzenetére


huliganboy
addikt

Ez is jó kiindulópontnak! Viszont ez szerintem a core2 leírása lesz, ugyanis itt ne tüntetik fel hogy lenne benne tuner :(

(#806) huliganboy válasza tsilver (#804) üzenetére


huliganboy
addikt

Már korábban bemutatták és nincs benne kártyaolvasó:

De ezt könnyen lehet orvosolni, egy USB olvasóval, ami 3-5ezer forint környékén beszerezhető!

(#807) DoItYourself válasza huliganboy (#805) üzenetére


DoItYourself
addikt

Tényleg nem írják a tunereket, fosch ez a webshop, a 199 € árat a Play 2S a tuneres verzióhoz adták meg.
Itt a katalógus.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#808) huliganboy válasza DoItYourself (#807) üzenetére


huliganboy
addikt

Oh köszi ezt nem találtam meg, :R

Pedig a play 2S a nyerő... nah várjuk akkor a hivatalos árakat!

[ Szerkesztve ]

(#809) tsilver válasza huliganboy (#806) üzenetére


tsilver
aktív tag

"egy USB olvasóval, ami 3-5ezer forint környékén "

tudsz erre ötletet adni, hol, melyiket, miért?
UPC re kell majd

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#810) huliganboy válasza tsilver (#809) üzenetére


huliganboy
addikt

UPC vagy UPC direct? Csak mert a kábeles UPC-hez nem elég a kártyaolvasó!

például...

[ Szerkesztve ]

(#811) tsilver válasza huliganboy (#810) üzenetére


tsilver
aktív tag

műholdas, sima upc

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#812) huliganboy válasza tsilver (#811) üzenetére


huliganboy
addikt

A sima UPC a kábeles a UPC DIRECT a műholdas! Ahhoz smargo vagy a linkelt omnikey egyik változata tökéletes openelec vagy hasonló linux distro alatt, bár lehet androidon is megy! Driver kérdése!

(#813) maxika2004 válasza c4 (#800) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi !
ez is jó cuccnak tünik ! :R :R :R
csak nemtudom ezt mejikre gondoltad : 3d bd iso-t is vivő ?
vagy az olcsóbbra ami csak net és mkv-xvid - re kellene,
mert ide tényleg olcsobbra gondoltam, persze csak addig a határig, ami még rendesen használható !
:F

(#814) dh66e válasza maxika2004 (#813) üzenetére


dh66e
veterán

Ezt veheted olcsónak is és drágának is.Mindkét opcióban megállja a helyét. :)

(#815) kalker


kalker
csendes tag

Ezt várom hogy megjöjjön, véleményeteket kérem???

http://www.banggood.com/MXIII-G-Amlogic-S812-Quad-Core-2GB8GB-Bluetooth-1000M-LAN-Android-TV-Box-Mini-Smart-PC-p-985181.html

Én remélem jó lesz!!!

A borban bölcsesség, a sörben szabadság, a vízben baktériumok vannak...

(#816) c4 válasza maxika2004 (#813) üzenetére


c4
őstag

Ez még a 3D BD iso-t is játssza.

(#817) Beni2360 válasza maxika2004 (#813) üzenetére


Beni2360
félisten

Látom válaszokat kapsz helyettem is azért van még más opció is. Kukkants be a média lejátszó vagy az S905 topikba. Jó böngészést .

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#818) maxika2004 válasza kalker (#815) üzenetére


maxika2004
őstag

Szia !
Bocs hogy bele vau, de én is nézegettem ilyet,
de ez nem ugyanaz, majd fele áron?
[link]

(#819) Beni2360 válasza maxika2004 (#818) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez nem MXIII-G onnan hiányzik a G jelzés és 99%, hogy hamisítvány.
A 17K és a 13K nem majd fele annyi

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#820) samupapa


samupapa
csendes tag

Sziasztok!

Mivel látom, hogy a KODI-s és az S905-ös topiknak nem ugyanaz az összetétele, ide is leírnám a kérdésem, hátha sikerrel járok mert mindkét helyen van sok jó "szaki":

Lett egy MXQ Pro-m 905S chippes, (de szerintem klón).
Mindenesetre android 5.1.1-et ír ami fut rajta, megy a play áruház, tölti, telepíti amit kell.
Feltettem a 16.1-es Jarvis KODI-t, beállítgattam, megy szépen, húzza a magyar tartalmakat, metadatákat.
Amivel nem boldogulok az a hang!
Egy Kenwood házimozierősítóbe lenne koaxiálissal kötve RCA-n keresztül (eddig egy ASUS O!Playem volt, optikaival rákötve).
Az RCA végére vettem egy átalakítót, ami 3,5-s jacket csinált belőle. Van is hang így, de az 5.1 filmeket nem szólaltatja meg sem DD-ben sem DTS-ben.
Próbáltam engedélyezni a hangtovábbítást (pasthrough), de akkor meg elkezdett fagyni sokszor, úgyhogy egyelőre visszalőttem "default"-ra. Így most van hang egyszerre a HDMI-n is meg a SPDIF digitális kimeneten is. Zene szól szépen meg a filmek is, csak nincs 5.1 :-(
Ha valaki tudna egy egyszerű beállítási tutorialt adni ehhez, azt nagyon megköszönném! :R

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#821) junkpod válasza samupapa (#820) üzenetére


junkpod
nagyúr

Odaát is írtam, Jarvis az bugzik s905 alatt. Próbálj másik forkot: spmc, vidon.me, vagy 17-es nightly-t.

Box's don't touch!

(#822) Beni2360 válasza samupapa (#820) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs nem vagyok egy géniusz de egy - Az RCA végére vettem egy átalakítót, ami 3,5-s jacket csinált belőle.- 3.5 jack nem csak sztereót ad tovább? Hogy lenne ebből 5.1? Nekem van még 5.1 RCA kábelem amin az egyik végin 5 db RCA csatlakozó van, míg a másikon tuhel aljzat. Ez ment a régi ORION erősítő rendszerembe.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#823) DoItYourself válasza Beni2360 (#822) üzenetére


DoItYourself
addikt

Mehet rajta digitális jel is (S/PDIF), de általában RCA csatlakozón szokták kivezetni, nem 3.5 mm-es jacken.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#824) samupapa válasza DoItYourself (#823) üzenetére


samupapa
csendes tag

Hat sajnos ezen csak jack volt, ezert kellett az atalakito. Megy is a digit hang, csak nem 5.1
Koszonom a jotanacsokat, majd kiprobalm oket, es vissza irok...

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#825) DoItYourself válasza samupapa (#824) üzenetére


DoItYourself
addikt

Vidon 13.2-vel probald ki.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#826) Beni2360 válasza DoItYourself (#825) üzenetére


Beni2360
félisten

Szvsz, ha nincs 5.1 bemenete akkor küldheti akár honnan, akár mit.
Egy Kenwood házimozierősítóbe lenne koaxiálissal kötve RCA-n keresztül (eddig egy ASUS O!Playem volt, optikaival rákötve). az erősítő típusát esetleg bővebben. Nem értem ha ment O!Playel akkor ezzel miért nem tudod összekötni?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#827) DoItYourself válasza Beni2360 (#826) üzenetére


DoItYourself
addikt

A Kenwood-on ketfele digitalis bemenet van: optikai es RCA. Az Oplay eddig opitakan volt rakotve. Az uj dobozon viszont a digitalis hangot 3.5-es jacken vezettek ki. Nem szep dolog, de a kinaiak kepesek ilyenre.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#828) Beni2360 válasza DoItYourself (#827) üzenetére


Beni2360
félisten

Opá. még ilyet nem láttam, :F akkor értem már a dolgokat. :K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#829) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Itt is megkérdem, hátha itt jobban belemélyedtek a szakik a témába:
vettem egy androidos tv boxot, természetesen kodival. Főleg hálózaton keresztül történő filmnézésre használnám, de az a gondom vele, hogy még egy lebutított 1,5 gigás bdrip esetén is 3-4 másodpercenként röccen, megakad a kép. Biztos valami beállítási gond, de még nem mélyedtem bele a rejtelmekbe, mit kellene beállítanom?
Kábelen van a hálózatba kötve a box. Erről lenne szó, a kodi pedig 14.1-es rajta.

(#830) huliganboy válasza Voice24 (#829) üzenetére


huliganboy
addikt

Próbáltad USB-n keresztül is?

(#831) junkpod válasza Voice24 (#829) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az a Kodi nagyon régi, már 16.1 a hivatalos.

Box's don't touch!

(#832) Voice24 válasza huliganboy (#830) üzenetére


Voice24
őstag

Most próbáltam pendrive-ról, igen, így is röcög a kép. Ami furcsa, hogy mxplayer-rel pendrive-ról ugyanaz a film nem röcög, tehát valami a kodiban nem oké.
Amúgy rosszul írtam, 14.2-es verzió van rajta.

junkpod: másik topikban írta valaki, hogy a box gyártója valószínűleg az adott chiphez optimalizálta a kodit, és ha a gyári kodit töltöm rá, nem biztos, hogy optimálisan fog működni. Ez így lehet?

[ Szerkesztve ]

(#833) huliganboy válasza Voice24 (#832) üzenetére


huliganboy
addikt

A play áruházban mit látsz ha meg nézed a kodit?

(#834) Voice24 válasza huliganboy (#833) üzenetére


Voice24
őstag

Eltávolítás vagy megnyitás a két lehetőség, frissítés nincs az opciók között.

(#835) huliganboy válasza Voice24 (#834) üzenetére


huliganboy
addikt

Először próbáld ki a kodi kiegészítők topicban lévő leírást(keress rá, mobilról nem tudom megkeresni ) amivel a gyári lejátszót tudod kicserélni mxplayerre...

Aztán ha úgy se jó max frissítesz!!

(#836) junkpod válasza Voice24 (#832) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mi van beállítva kodi-ban a videó beállítások an és a hw gyorsítás menüben (expert mode kell)?

Box's don't touch!

(#837) DoItYourself válasza Voice24 (#832) üzenetére


DoItYourself
addikt

Tegyél rá egy SPMC-t tesztelésnek, az elfér a Kodi mellett.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#838) huliganboy válasza DoItYourself (#837) üzenetére


huliganboy
addikt

Ah ez jó ötlet!!

(#839) Voice24 válasza DoItYourself (#837) üzenetére


Voice24
őstag

Kipróbálom, köszi!

(#840) Voice24 válasza Voice24 (#839) üzenetére


Voice24
őstag

Na, meg is történt a próba. Ennek a proginak semmi gondja a képi megjelenítéssel, röccenés nélkül visz minden filmet. Viszont ennek meg a hangjával nem jutok dűlőre, nem tudom beállítani úgy, hogy 5.1-ben adja ki a hangokat. A film jellemzőiben ki is írja, hogy 5.1 a hang, de nem úgy szól, csak simán sztereóban. mxplayer simán kiküldi 5.1-ben az optikai kábelen, tehát nem maga a box adja ki rosszul a hangot.
Az spmc-ben a passthrough engedélyezve van, a sztereó felkeverés ki van kapcsolva.
Meg amit még észrevettem, hogy bizonyos videók, pl. a drónom által rögzített viszont villódzik. Azaz 1 másodpercig van kép, 1 másodpercig feketeség. Itt mit kellene beállítani?

(#841) DoItYourself válasza Voice24 (#840) üzenetére


DoItYourself
addikt

Olvass bele a tegnapi es mai hsz-ekbe az S905 topikbol, egybol megerted mi a gond a passthrough-val.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#842) Beni2360 válasza DoItYourself (#837) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia, én is felraktam a kipróbálás végett a K1 plusra és úgy mint az KODI.ban itt sincs DTS hangom. De a vidon-ban meg simán van DTS hang. Valamit nem jól állítok be? De ellenben egyes 3D ISO-t de nem mindegyiket lejátssza 3 D-ben és előtte kérdezi, hogy hogyan szeretném a film szerint? érdekes csak az a DTS hang lenne meg.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#843) DoItYourself válasza Beni2360 (#842) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ugy latszik nincs tokeletes megoldas, mindegyik Kodi verzio santit valahol.
Keresni kell masik programot. Olvastam olyat, hogy jukeboxnak az Archos video player, ami atadja a lejatszast az mx playernek, hasonloan mint a himedianal a wrapper.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#844) huliganboy válasza DoItYourself (#843) üzenetére


huliganboy
addikt

(#845) DoItYourself válasza huliganboy (#844) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ki van zárva, mert fogalmam sincs. :D

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#846) huliganboy válasza DoItYourself (#845) üzenetére


huliganboy
addikt

Akkor Voice24 kipróbálja és meg írja hogy ez így járható út e... Engem is érdekelne már na :)

(#847) Voice24 válasza huliganboy (#846) üzenetére


Voice24
őstag

Szívesen tesztelem, de nem vagyok egy nagy buherátor. Azt az adott részt be kell pötyögnöm abba a fájlba? Meg miért kell külön progi a tévé kiválasztásához? Nem megy ki automatice a kép hdmi-n?

(#848) huliganboy válasza Voice24 (#847) üzenetére


huliganboy
addikt

HDMI-n ki megy. Ez telefonon lényeges, mármint az airview

(#849) Voice24 válasza huliganboy (#848) üzenetére


Voice24
őstag

Mivel most könnyebben hozzáférek, egy tableten akartam kipróbálni ezt a leírást. De hiába mentem bele az adott mappába, ott olyan nevű xml fájl nincs. (rejtett fájlok megjelenítése be van kapcsolva)

[ Szerkesztve ]

(#850) huliganboy válasza Voice24 (#849) üzenetére


huliganboy
addikt

Hozd létre a playercorefactory.xml fájlt te!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.