Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) kalifa777


kalifa777
tag

Sziasztok!

Arra van valamilyen megoldás, hogy ha ketten használjuk a KODI-t akkor mindketten külön-külön tudjuk beállítani a kedvenceket? Illetve hogy több kedvenc listám legyen? Vagy hogy az alap skinnél saját menüt tegyek a főoldalra?
Most úgy látom hiába váltok felhasználót induláskor a főoldalon lévő kedvenceknél nincs változás

(#952) junkpod válasza kalifa777 (#951) üzenetére


junkpod
nagyúr

A saját menü működik, kB azt csinálhat vele amit akarsz. Kedvencek helyett lejátszási listát javaslok, abból is annyit hozol létre amennyit akarsz.
Én csináltam menüket a filmtipusoknsk: mozi, koncert, mese... Máj ezeket listába tettem és a menü ezeket nyitja meg.

Box's don't touch!

(#953) horki válasza tau_ba (#937) üzenetére


horki
tag

Nekem a legjobban bevállt kütyü Kodira. Haszáltam mindenféle Pi-t, TV boxokat, 4km, Nvidia Shildet, DVBT2, ApleTV n is fönt van. De bátran ki merem jelenteni (van Netfix elöfizetésünk) nekünk eddig az Amazon FireTV valamint a Stick müköd(ik)ött a legjobban.
Szomszéd is megvette, (én ajáltam neki) csomót bénázott panaszkodott, ez nem megy az nem megy, így meg úgy aztán eltette a fiokba. Mondom, nekem bejött, neki nem. Ez csak egy példa volt.

(#954) DoItYourself válasza junkpod (#952) üzenetére


DoItYourself
addikt

Hogy csináltad ezeket a menüket? Kicsit bővebben le tudnád írni? Többször nekiálltam, de nem tudtam túllépni film vagy sorozat kategórián.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#955) samupapa


samupapa
csendes tag

Üdv!

Megjött az újabb kütyü, ami egy M8s Mini (2/8GB). Az előző MXQ Pro is megvan még (1/8GB)
KODI problémám a következő:
-A régin amikor kértem, hogy frissítse a médiatárat kezdéskor vagy manuálisan, akkor beolvasta a rákötött 500GB-s külső vinyót a filmjeimmel, húzott hozzá metadatákat, és lett egy külön"Filmek" menüpont borítókkal, mindennel...
Na ezt az új valamiért nem csinálja meg, Médiatár frissítésénél csak felvillan az állapotjelző fent az óra mellett, de semmi!
Hiányzik nekem ez a funkció, ezért kérem ha van ötletetek mi hiányzik, osszátok meg velem!
(A Kodit legfrissebbet újraraktam nulláról, minden más funkció műxik ahogy kell, a vinyó tartalmár is látja/lejátsza, ha fájlként megyek bele...)
Köszi és üdv:
Samu

[ Szerkesztve ]

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#956) junkpod válasza samupapa (#955) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mert nem mediatar frissítés kell előbb. Előbb a videók menüben fel kell csatolni a filmes mappákat (mappa hozzaadasa) majd ott állítsd be a tartalom típusát, a scraper beallutasokban ne felejtsd el a nyelvet magyarra állítani.
Aztán várj.

Box's don't touch!

(#957) samupapa válasza junkpod (#956) üzenetére


samupapa
csendes tag

Köszi kipróbálom...
Bár ezt nekem a másik gépen automatikusan megcsinálta, nem kellett állítanom, emiatt lehetek "elkényelmesedve" :D

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#958) junkpod válasza samupapa (#957) üzenetére


junkpod
nagyúr

Xbmc 12 óta használom, nekem meg soha nem csinált automata mappa hozzaadast és tartalom scraping-et.

Box's don't touch!

(#959) junkpod válasza DoItYourself (#954) üzenetére


junkpod
nagyúr

Aeon nox felületet használok, abban ez elég könnyű.

Box's don't touch!

(#960) Potenza válasza c4 (#903) üzenetére


Potenza
tag

Van használható Fw a Q5 re? Decemberbe vettem.

(#961) Joshi válasza Potenza (#960) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem a tiéd a sima Q5 ami régebbi, itt a Q10 Pro-ról van szó. :U A Q5 Pro 2016 júniusban debütált, a Q10 Pro kicsit előbb talán áprilisban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#962) Potenza válasza Joshi (#961) üzenetére


Potenza
tag

Akkor látom utána kell olvasnom mekkora a különbség a 2 motyó közt :)

(#963) Joshi válasza Potenza (#962) üzenetére


Joshi
titán

Nem kompatibilis a két modell, szóval meg se próbáld feltenni a sima Q5-re a Q5 Pro FW-ét. :(
Egyébként is a te lejátszód pontos neve Q5 4K3D.

Futeko fórum

Ezek a Firmwarek vannak a te lejátszódhoz.

[ Szerkesztve ]

(#964) Potenza válasza Joshi (#963) üzenetére


Potenza
tag

Nem eszembe se jutna csak azt szeretném lecsekkolni mennyivel jobb esetleg a Q5 Pro. Nem követtem hogy kiadtak újabbat belőle.

(#965) Joshi válasza Potenza (#964) üzenetére


Joshi
titán

Van külön Himedia topik, ez itt ebben a formában off.

(#966) c4 válasza Joshi (#965) üzenetére


c4
őstag

Miért? Nem médialejátszó? Esetlege nem Kodi fut rajta? :D :D

(#967) kalifa777 válasza junkpod (#959) üzenetére


kalifa777
tag

Igen azt én ismerem, de nekem még az alapskin van fenn. Ott van esetleg más lehetőség?
(Csak Tv-ni használom, de itt-ott van pár csatorna amit szeretnék könnyen elérni.)

(#968) junkpod válasza kalifa777 (#967) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem tudom, nézd át a menurendszert.
De annyival szebb az Aeon nox hogy csak ajánlani tudom. Egy gombnyomás váltani.

Box's don't touch!

(#969) Gab130


Gab130
tag

Valaki erre?
Ha nem, akkor viszont újat kell rendelnem. Viszont nem tudom melyiket. Tudnátok segíteni?
Az M8-cal tökéletesen meg voltam elégedve, igazából csak Kodi-ra, néha böngészésre, illetve Skypera használtam. De ugye ez már két éves széria. Melyik az, ami ebben az árban (40€ körül 2G ram minimum) most jó vétel?
Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#970) Joshi válasza c4 (#966) üzenetére


Joshi
titán

Nem mert a Kodi egy program ami valamilyen szinten hardverfüggetlen, a médialejátszó összehasonlítására ott a lejátszó topikja. ;)

(#971) interstate76 válasza Gab130 (#969) üzenetére


interstate76
addikt

Kábeled biztosan jó? A hdmi-bemenet is, amin próbálgatod?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#972) Gab130 válasza interstate76 (#971) üzenetére


Gab130
tag

A box helyére most a laptop van dugva, az tökéletesen működik. Ugyan az a kábel és ugyan az a hely a tv-n

(#973) interstate76 válasza Gab130 (#972) üzenetére


interstate76
addikt

Akkor sajnos jó eséllyel harvderes probléma lesz. Egy fw-frissítést azért talán megpróbálnék a helyedben.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#974) Gab130 válasza interstate76 (#973) üzenetére


Gab130
tag

Erre én is gondoltam, de nincsen kép, így nem látom mit csinálok

(#975) interstate76 válasza Gab130 (#974) üzenetére


interstate76
addikt

Számítógépre dugva is lehet fw-t frissíteni.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (M40 Plus & M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#976) tau_ba


tau_ba
tag

Sziasztok, ha egy NAS-on vannak a tartalmak es KODI-s media box-rol megy a lejatszas, akkor a media box mindent "lat" a NAS-on, vagy csak amit betallozok? Hogyan lehet azt szabalyozni, hogy a kulonbozo userek (jellemzoen a csalad kis es nagykoru tagjai) ne ugyanazt a tartalmat lassak?

(#977) tsilver válasza tau_ba (#976) üzenetére


tsilver
aktív tag

csak a betallózottakat látja, különböző user profilokat tudsz létrehozni Kodi alatt

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#978) DoItYourself válasza tau_ba (#976) üzenetére


DoItYourself
addikt

Tedd föl PC-re a Kodit, és próbáld ki ott, ugyanúgy működik. Alapvetően a könyvtárakat kell megadni neki, ahol tartod a dolgaidat, onnan összeszed mindent, amit talál. Célszerű szortírozni a tartalmakat, úgy működik csak jól a scraper.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#979) tau_ba


tau_ba
tag

Koszi mindkettotoknek. Felrakom pc-re probanak akkor.

(#980) DougButabi


DougButabi
tag

Sziasztok,

Meg lehet e oldani, és ha igen, hogyan:

1. Bizonyos könyvtárakhoz jelszót kérjen a kodi?
2. Több lejátszó esetén közös helyen gyűjtse az adatokat, borító, tartalom ilyesmi, és hogy hol tartok egy filmben?

(#981) zodes


zodes
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen járok, de azért felteszem egyszerű kérdésem: :)

Lehet kodit telepíteni/futtatni okos tv-n?
Konkrétan Samsung TV-ről lenne szó. Az appok között nem találtam, csak a Plex-et. De az nem érdekel.
A másik Sony okos tv-re már vettem egy Rapsberry PI3-at. Nagyon jó! Bekapcsolja a TV-t. 5mp-en belül elindul, a TV távirányítójával működik (CEC), állat!! :DD
Nem szeretnék mégegyet venni, valahogy a Samsungról is szeretném a Kodi-t használni.
Üdv: Zoli

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#982) huliganboy válasza zodes (#981) üzenetére


huliganboy
addikt

Elvileg nem lehet.... láttam már videókat amiben valakinek a haverjának a testvérének a barátnőjének sikerült....

(#983) Hyena válasza zodes (#981) üzenetére


Hyena
senior tag

Igen lehet Kodit telepiteni okos tvre amennyiben azon android rendszer van (pl sony vagy philips)
Az uj samsungokon tizen rendszer fut az erre valo elkeszulere nem sok kilatas van...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#984) zodes válasza Hyena (#983) üzenetére


zodes
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek! :)
Azért nem adom fel, nézegetek külföldi fórumokat is. Ha sikerül mindenképp beszámolok róla :)

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#985) junkpod


junkpod
nagyúr

Frissült a Kore (kodi remote) android app, állítólag sok újdonság van benne.

Box's don't touch!

(#986) bostone


bostone
addikt

Létezik különösen ajánlott androidos médiabox szerintetek?

(#987) dh66e válasza bostone (#986) üzenetére


dh66e
veterán

Igen,de csak offban.

(#988) bostone válasza dh66e (#987) üzenetére


bostone
addikt

Minden megoldás érdekel.

(#989) tsilver


tsilver
aktív tag

milyen progit használtok Android 5.2.2 alatt samba megosztásra?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#990) zodes válasza huliganboy (#982) üzenetére


zodes
aktív tag

Sajnos nem csak elvileg! :)
Valóban vannak még videók is a jútyúbon, de azok is hamisak és hazugok.
Nem lehet tizen rendszer alá kodit telepíteni! :(((
Marad a nagyszerű RPI3! :DD (kínából egy tizesért :DD )

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#991) gulac12 válasza bostone (#988) üzenetére


gulac12
tag

Ha elolvasod ennek a topicnak az összefoglalóját, lehet hogy találsz választ a kérdésedre.

[ Szerkesztve ]

(#992) kalifa777


kalifa777
tag

Van valahol leírás, hogy hogyan lehet egy Asus O!Play HDP-R-re Kodit tenni?

(#993) huliganboy válasza kalifa777 (#992) üzenetére


huliganboy
addikt

Nem lehet!

(#994) samupapa válasza kalifa777 (#992) üzenetére


samupapa
csendes tag

Sajnos nem lehet! Nekem is O!Play volt előtte, de eladtam, hogy váltsak Androidra főleg a Kodi miatt.
Sajnálom a stabilitását, de nem bántam meg a több lehetőség miatt a váltást (előbb MXQ Pro 1/8GB majd jelenleg Mini M8s 2/8GB...)
Vannak a O!Play-re házi rom-ok, de nagyon nem stabilak, és sok funkció nem működik rajta, hiába van benne, visszatettem a gyárit rá...

("Ha lenne pénzem, már nem lenne..." :-) )

(#995) kalifa777 válasza samupapa (#994) üzenetére


kalifa777
tag

Köszi!
Nekem is van másik, csak gondoltam ne legyen a fiókba. A konyhába vagy a hálóba még kompromisszukkal is jó lett volna.

(#996) tau_ba


tau_ba
tag

90-150$ kozott mi most a best-buy? legkevesebb bug, jo support, relative jovoallo HW? Egy Xtreamer Prodigy network media playert valtanek ki vele.

(#997) huliganboy válasza tau_ba (#996) üzenetére


huliganboy
addikt

Wetek play 2 szerintem ütős lesz, de nem tudom, hogy az árba bele fog e férni... bár ez TV tuneres verzió lesz. Openelec/Android dual rendszerrel jön!

(#998) envagyok válasza tau_ba (#996) üzenetére


envagyok
veterán

Wetek hub.
Ua tudja mint a 20-50 USD kínai cuccok, csak jobb a support kb. 85€

A play nagyon drága lesz

[ Szerkesztve ]

(#999) tau_ba


tau_ba
tag

koszi, megnezem mindkettot. Weteq Play 2-rol meg mindig semmi konkretum? Nem kellett volna mar bevezetni?

(#1000) tau_ba


tau_ba
tag

megneztem kozben a Play 2 sem jelent meg meg, a Play 2S-t meg eltoltak 2017-re :-( Visszaterve a Wayteq Hub-ra: mennyivel tobb ez 90-EUR-ert, mint a 40 EUR-s Amazon Fire stick?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.